H/ Positieve reacties op plan reorganisaties Tuinseizoen weer begonnen Dol-fijn geeft kinder- kleding tweede kans ADMINISTRATIEF MEDEWERKER m/v e nn p van Iokale /L DRIEVLIET GEOPEND Bezwaar tegen redameborden 1 april euro's SCHAT-theaterstuk 5 APJJiL 200! SCHIEDAM - De Belangen- en Bewonersvereniging de Plantage heeft in een brief aan het college van B en W bezwaar gemaakt tegen de redamebor den van het bedrijf Maxibed. De vereni- ging vindt de borden op de hoek Oranjestraat/ Nieuwe Nieuwstraat te opdringerig en schreeuwerig. De belet- tering op de grote borden is uitgevoerd in felle rode en gele kleuren. De brief- schrijvers zijn van mening dat dergelijke reclame totaal niet past in de omgeving van het stadspark de Plantage. In de omgeving van het oudste stadspark van Nederland bevinden zich tal van monu- mentale panden. Na een gesprek met de filiaalhoudster van Maxibed op 30 maart bleek dat de Welstandscommissie in oktober 2000 tijdelijke toestemming heeft verleend voort de reclameuitin- gen. De bedoeling is dat er na de uit- breiding van de winkel ook lichtrecla- mes in dezelfde kleuren langs het pand worden aangebracht. Namens de Belangen- en Bewonersvereniging vra- gen G.B. Raaphorst en L. Berkvens-van Opzeeland aan het college de Welstandscommissie en de gemeente- raadsleden op de hoogte te brengen van hun bezwaren. SCHIEDAM - Een euromunt met aan 66n zijde een iokale afbeel- ding, het leek haast te mooi om waar te zijn. Helaas was dit het ook: de oproep van het Nationaal Euro Publieksvoorlichtings- centrum (NEP) om afgelopen zondag een plaatselijke munt te kiezen was een l april grap. Diverse mensen reageerden op de aankondiging en wilden hel- pen bij het bepalen van de keuze. Wie geen telefonische uitnodi- ging ontving weet nu dus waar- om er volgend jaar geen Schiedamse euro's in omloop komen. SCHIEDAM - De voorbereidingen voor de nieuwste SCHAT-theaterproductie zijn in voile gang. Van 8 tot en met 13 mei vindt nabij de Kolk een openlucht theaterspektakel plaats. De stichting SCHAT Producties is nog op zoek naar vrijwilligers die een handje kunnen hel- pen bij de voorbereidingen. Men kan onder andere hulp gebruiken bij de decorbouw, afbouw, catering, bewaking en kostumering. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Sjaak Kusters: (010) 2460926. v< Qu SCHIEDAM - Gemeente- secretaris Piet Buytels presen- teerde twee weken geleden een verbeterplan voor de gemeentelijke organisatie. Het plan is vorige week dinsdag goed ontvangen door het colle ge van burgemeester en wet- houders. Het college stemt in principe in met de totstandkoming van een directie/afde- lingsmodel. Ook het Schiedams Platform voor Ondernemings Raden (SPOR) gaat akkoord met het voorstel dat getiteld is 'Lift naar inspiratie". Dit betekent dat de voorstellen verder uit- gewerkt kunnen worden. De afgelopen tijd is het voorstel besproken tijdens informatiebijeen- komsten en afdelingsoverleg. Het plan voorziet in een nieuwe organisatie- structuur van de gemeentelijke dien- sten. Het sector model zal volgens de plannen vervangen worden door een model met een directie en afdelingen. De afdelingen krijgen hierbij meer ver- antwoordelijkheden, een situatie waarbij de directieraad de organisatie meer op afstand gaat aansturen. Het centraal groeperen van de ondersteu- nende afdelingen moet leiden tot een ontkokering van de verschillende afde lingen. Gevolg is dat er meer eenheid in de sturing van de organisatie komt en er betere voorwaarden worden bereikt voor integraal werken. Toestemming Het SPOR is in principe voorstander van het nieuwe model maar heeft aan de uitwerking drie voorwaarden ver- bonden. Het SPOR vindt dat er in het Georganiseerd Overleg op korte ter- mijn overeenstemming moet worden bereikt over de totstandkoming van een Sociaal Statuut. Ook wil SPOR dat de medezeggenschap van het perso- neel in de nieuwe situatie voldoende gewaarborgd wordt. Tenslotte wil het platform voor ondernemingsraden een vacaturestop van maximaal een half jaar voor met name de gemeentebrede en sectorondersteunende functies. Het college zal invulling geven aan de wensen van het SPOR. Op 11 april zal de commissie FBPO over de verbeteringsvoorstellen wor den ge'fnformeerd. Ook de overige leden van de raad zijn voor deze bij- eenkomst uitgenodigd. SCHIEDAM - Het educatieve tuinseizoen bij de afdeling Natuurontwikkeling van NV OMS IBOR is deze week van start gegaan. Sinds een aantal jaren kan bij de afdeling Natuurontwikkeling van NV ONS Ibor worden deelgenomen aan diverse natuur- en milieu- vriendelijke tuinprojecten Sinds afgelopen maandag 2 april kun nen liefhebbers van tuinieren op de diverse tuincomplexen weer aan de slag bij 66n van de vier projecten. Het Dit tuinseizoen kan gekozen worden uit Tuinieren voor 55-plussers, Voorbeeldtuinen, Intercultureel tuinie ren, en de Kindertuinen. Schiedamse 55-plussers kunnen zelf een tuintje van 40 vierkante meter onderhouden op het complex Landvreugd aan de Sweelincksingel of op tuincomplex Vijfsluizen aan de Vlaardingerdijk. Voor een klein bedrag kunnen de deelnemers iedere dag terecht op de tuintjes. Er bestaat de mogelijkheid tot begeleiding of cursus- sen met betrekking tot natuurlijk tuinie ren. De twaalf Voorbeeldtuinen aan de Harreweg worden door vrijwilligers onderhouden. Onder begeleiding van de beheerder wordt er iedere woens- dagavond van 19.00 tot 21.00 uur gewerkt aan de tuinen. Op tuincomplex over de Vaart liggen tuintjes van het project Intercultureel Tuinieren. Voornaamste doel van deze tuintjes is de integratie van verschillende cultu- ren. Het succesvolle project Kindertuinen gaat in de tweede week van april van start op de complexen Kethel en Vijfsluizen. Ongeveer 400 kinderen uit de groepen 5 en 6 van de basisschool krijgen de gelegenheid om na schooltijd op natuur- en milieuvrien- delijke wijze te tuinieren. Voor mee informatie over de educatieve tuinen of aanmeldingen kan gebeld worden met Dick van Leeuwen, de beheerder van de educatieve tuinen: (010) 2465521. SCHIEDAM - Kinderen die binnen de korte keren uit hun kleren groeien en niets meer passen: het is voor veel moe- ders een bekend probleem. Twee moeders uit Schiedam die dit ook vonden zijn daarom onlangs gestart met Dol-fijn, een winkeltje met tweede- hands kin derkleding. Beide moeders hebben kinde ren in de leef- tijd van 9 tot 15 jaar. De kasten liggen thuis vol kleding die niet past, of die volgens de kinderen bij nader. inzien toch niet zo leuk bleek te zijn. In het winkeltje aan de Nassaulaan 6a wordt tweedehands kinderkleding in de maten 74 tot 164 verkocht. Van januari tot en met juni wordt zomerkleding verkocht en van September tot en met december de wintercollectie. Iedereen kan eigentijd- se, schone, gestreken en in goede staat verkerende kleding ter verkoop aanbie- den. Van de eventuele opbrengst is de helft voor diegene die de kleding heeft aangeleverd en de andere helft voor het winkeltje Dol-fijn. Voor elke f 50,- die verkocht is (exclusief aftrek voor Dol- fijn) ontvangt men een waardecheque van f 5,- die bij Dol-fijn besteed kan worden. Kleding die na twee maanden niet verkocht is kan worden afgehaald of gaat naar een goed doel. Op deze manier krijgt alle tweedehands kleding een tweede kans. Dol-fijn aan de Nassaulaan 6a is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Tijdens vakanties is het winkeltje gesloten. (D 1 1 IV L 1 E T) Huizer van Ieperen (voor 24 tot 40 uur per week) 5 APRIL 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 nr P TILJ0N ED'^IE 1? L'. PAGINA 3 Colofo Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Henk Priem, verkoopleider Gerrie Visser, John Priem, Regio accountmanager Ed Geneugelijk, Productmanager Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huis bladen die J verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: o organisatie nieuwsmedia Schiedammers van SS jaar en ouder openden maandag het nieuwe tuinsei zoen op complex Landvreugd. (Foto:Van Det Fotoproducties) Dol-fijn ver- koopt tweede- hands kinderkleding. (Foto:Van Det Fotoproducties) vanaf 7 april de weekends vanaf 28 april dageiijks RIJSWIJK .Alt DRIEVi,, -1 Extra attractie Paasweekend: Family Magic Show WIL D*t H°° Rijswijk, telefoon 070 - 399 93 05, www.drievliet.nl Accountants - Belastingadviseurs Huizer Van Ieperen is een maatschap van accountants en belastingadviseurs te Rotterdam Hillegersberg. Onze dienstverlening richt zich met name op clienten in het midden-en klein bedrijf. Ter aanvulling van ons team zijn wij op zoek naar een: De werkzaamheden omvatten o.a. coderen en het boeken van administraties assistentie van het secretariaat (word/excel) assistentie bij het verzorgen van de diverse fiscale aangiften en het samenstellen van jaarrekeningen. Voor deze functie denken wij aan kandidaten met een opleiding op PD/meao niveau met relevante werkervaring. Onze arbeidsvoorwaarden zijn concurerend te noemen. Voor nadere inlichtingen over deze vacature kun je telefonisch (010 - 4220833) contact opnemen met de Ramon de Raaij AA of Eugene Schoel FB. Je schriftelijke reactie kun je richten aan Huizer Van Ieperen, Accountants - Belastingadviseurs, Straatweg 219, 3054 AG Rotterdam. Email: info@huizer.nl www.huizer.nl

Postiljon | 2001 | | pagina 3