Regiofietstocht voor 55-plussers Klootschieten in het Julianapark Hoollies bezoeken theater 'Airbag elders in de wereld' KflTHV column Activiteiten voor ouderen De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgen- de activiteiten voor 55-plussers: THE-DANSANT - In dienstencen- trum de Woudhoek wordt op donder- dag 8 april een thd-dansant gehouden. Van 14.00 tot 16.30 uur. De entree bedraagt f 3,50. MAANDMAALTIJD - In dienstencen- trum Oost vindt op vrijdag 27 april van 12.00 tot 13.00 uur de maaltijd van de maand plaats. Deelname kost f 8,50 per persoon. Opgeven tot 25 april. SOOS - In wijkpost Zuid wordt elke dinsdag tussen 13.00 en 16.00 uur een soos gehouden. De toegang is gratis. KOERSBAL - Elke woensdag kan er's middags van 14.00 tot 16.30 uur koers- bal gespeeld worden in wijkpost Zuid. Kosten f 6,- per maand. Omloop Rotterdam SCHIEDAM - De fietstoerclub Rijn- mond organiseert gezamenlijk met 3 fietstoerverenigingen random Rotter dam op zondag 8 april 2001 de fietstocht Omloop van Rotterdam. De tocht heeft een lengte van 60 of 120 km. De tocht van 60 km. voert via de Ackerdijkse Plassen en de Rottemeren naar Zevenhuizen, de terugweg gaat via Bergschenhoek en Rotterdam. De tocht van 120 km vervolgt de route vanaf Zevenhuizen naar Barendrecht' en Spijkenisse. Iedereen kan de route in eigen tempo uitrijden. De start vindt plaats bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympiaweg tussen 8.00 en 9.00 uur voor de 120 km tocht en tus sen 9.00 en 12.00 uur voor de 60 km tocht. Deelname kost f 6,-. Info: Bert de Mik, (010) 5919230 of Bert Roeling (010) 4345992 of via email: info@tcrijnmond.myweb.nl. Zware nederlaag Brandersstad SCHIEDAM - Het herenteam van tafel- tennisvereniging Brandersstad is in de wedstrijd tegen koploper TTCV/Van Herwaarden tegen een ruime 8-2 neder laag opgelopen. De nederlaag heeft voor de stand geen gevolgen: Brandersstad lijkt verzekerd van de tweede plaats. Rend Waterreus en Arjan Karbaat scoorden tegen Erik van Kempen de punten voor de Schiedammers. Het eer- ste damesteam kwam afgelopen week end niet in actie. Overwinning Demos SCHIEDAM Voetbalvereniging Demos heeft afgelopen weekend met 3-0 gewonnen van VOB. De Schiedamse club begon de wedstrijd zeer scherp en in een hoog tempo. Radenko Nikic benutte ddn van de vele kansen 1 -0. Het tweede doelpunt was een juweel: een vrije trap van Darko Plavic werd vanaf 20 meter in de kruising geschoten. Aan het eind van de wedstrijd probeerde VOB een doelpunt te forceren waardoor Demos meer kansen kreeg. Uit een van deze kansen scoorde Frans Koenen de 3-0 na een goede actie van Radenko. De ploeg van trainer Zoran Jankovic speelt aanstaande zaterdag om 17.00 uur thuis tegen buurman DRGS. DRGS ver- speelde dit weekend 3 punten aan kop loper LYRA door met 2-1 te verliezen. Debuut-cd Barata SCHIEDAM - De Schiedamse hardco re/crossover band Barata heeft kort geleden haar debuut-cd 'Grinding' uit- gebracht. De band, welke tijdens de Popprijs Schiedam 2000 de derde plaats behaalde, heeft de cd in eigen beheer uitgebracht. Op het mini-album staan vijf nummers met elk een eigen karak- ter. De band laat zich door vele muziek- stijlen bei'nvloeden, zoals hardcore, metal en crossover. Info: www.barata.nl; cd bestellen: grinding@barata.nl VLAARDINGEN - Het Ouderenwerk Schiedam en Vlaardingen houdt op donder- dag 10 mei aanstaande voor de derde keer een regionale fietstocht voor 55-plussers. Behalve het sportieve aspect en de gezelligheid staat de veilig- heid in het verkeer centraal. De Stichting Ouderenwerk stelt dat het erg belangrijk is dat ouderen zich in het verkeer veifig blijven voelen en zo lang mogelijk mobiel blijven. Tijdens de fietstocht zal daarom aandacht besteed worden aan de veiligheid. Deelnemers aan de 30 kilometer lange tocht kunnen hun fiets laten controleren door een fiet- senmaker en er is uitleg over de (nieu- we) verkeersregels. De politie kan de postcode in het fietsframe graveren. De 55-plussers kunnen verder een aantal testen ondergaan zoals de conditie test, behendigheidstest en de gezondheid- stest. De fietstocht zal de deelnemers onder meer langs enkele dienstencentra in Schiedam en Vlaardingen voeren. Hier kan gestopt worden voor een drankje of lunch. De route kan alleen of in groep- jes gereden worden, wel is gezien de afstand een redelijke conditie nodig. De tocht start om 10.00 uur bij diensten- centrum West in Vlaardingen en dien- stencentrum de 4 Molens in Schiedam. Bij zeer slecht wordt de tocht uitgesteld naar 17 mei. De kosten bedragen f 10,- inclusief lunch, koffie, frisdrank en aan- denken. Inschrijven kan tot 20 april bij alle dienstencentra in Vlaardingen en Schiedam. SCHIEDAM - In Pand Paulus aan de Korte Haven 125 is tot en met 29 april de ten- toonstelling 'Airbag elders in de Wereld' te zien. De Stichting Werkvorm heeft werk bijeengebracht van Nederlandse kunste- naars die putten uit bronnen van niet-westerse culturen. Belangrijk aspect bij de tentoonstellin- gen is het contact met het publiek. De schilderijen, videopresentaties en ande- re kunstvormen zouden een startpunt kunnen zijn voor een tocht door een pakhuis van inzichten, opvattingen en houdingen die op dit moment gelden in de beeldende kunst. Het werk van Albert Verkade, Sonja Oudendijk, Fons van Laar en Paul Donker Duyvis is van donderdag tot en met zondag te zien van 13.00 tot 17.00 uur. Info: (010) 2465471. Ergeren SCHIEDAM - Theatergroep ZEP presenteert op woensdag 11 april in het Theater aan de Schie de voofstelling Hooligans. Het toneelstuk over een groep vrienden laat zien die zich met zuipen, vechten en vernielen door het leven slaat. In Hooligans belicht regisseur Peter Pluymaekers een stukje van de onderkant van de maat- schappij. In het toneelstuk naar het verhaal The Football Factory van John King wordt Hooligans van Theatergroep ZEP wordt 11 april opgevoerd in Schiedam. Hetty Feteris speelt volgende week haar programma Broedkip. Barry gevolgd, een lopendeband mede- werker wiens werk in schril contrast staat met zijn vrije tijd als hardcore voetbalsupporter. De hoofdpersonen zijn in het dagelijks leven onbeteke- nend, maar in de voetbalwereld zijn zij de baas. De montagevoorstelling over een verborgen wereld laat zien dat het beeld van hooligans niet altijd klopt en dat het niet allemaal ongeschoolde, werklozejongeren zijn. Naar eigen zeg- gen zijn het ook gewoon voetbalfans, alleen houden ze van voetbal op hun eigen manier. De voorstelling van ZEP begint 11 april om 20.15 uur. Toegang f 30,-. Zaterdag 7 april geeft Muziekvereniging Harpe Davids het jubileumconcert ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan. Vanaf 19.30 uur treden verschillende orkesten en groe- pen uit de vereniging op. Speciale gast is pianist Jan Vayne. Kaarten kosten f 25,- Hetty Feteris speelt op dinsdag 10 april haar voorstelling Broedkip. Het pro gramma begint om 20.15 uur. De toe gang bedraagt f 27,50. Op zondag 8 april kan men om 12.00 uur in het Theater aan de Schie terecht voor het zondagochtend orgelconcert. Kaarten zijn te koop via de kassa yan het theater: (010) 2467467. 5 APRIL 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 SCHIEDAM - Het Julianapark beleefde zaterdag 31 maart een primeur: in het park werden de Eerste Schiedamsche Klootschietwedstrijden gehouden. De Lions Club Schiedam had samen met klootschietvereniging DeToekomst uit Oldenzaal wedstrijden georganiseerd om de 'Grote Kloot 2001 Schiedam'. Chris Olde Weghuis van de vereniging legde de leden van de Lions Club uit hoe de sport gespeeld moet worden. De in het oosten van het land erg popu- laire sport kan onder alle weersomstandigheden gespeeld worden. De opbrengst van de wedstrijden van afgelopen zaterdag is bestemd voor de aan- schaf van speciale bedden voor reumapatienten. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) Onlangs las ik dat mijn dagblad een erger- nis-top-10 gaat samenstellen. "Wat ergert u het meest?", wordt aan de lezer gevraagd. De reacties komen snel: hon- denpoep, rommel op straat, jongeren met schoenen op de banken in tram en trein, noem maar op. De mensen in deze regio ergeren zich groen en geel. Ik had vroeger een tante die constant riep: "Ik erger me mateloos!" Vervolgens somde ze urenlang haar ergernissen op. Ik begreep niet waarom ze zich zo druk maakte. Ik vond wel dat ze oud en lelijk was als ze zich ergerde. Dat zei ik ook een keer tegen haar: "Tante moet zich niet zo ergeren, daar krijgt tante rare strepen van in het gezicht." Rimpels bedoelde ik, maar dat woord kende ik nog niet. Ze deelde een genadeloze tik uit. Ze zei dat ze zich nog het meest ergerde aan hele kleine kinderen met een hele grote mond. Vanaf dat moment nam ik me ernstig voor me nooit te ergeren. Dat is me redelijk gelukt; tot vorige week.Van ergernis schoten alle kleuren van de regenboog over mijn gezicht. Ik doe boodschappen bij de super en wil pinnen. Het pinapparaat is van plaats en ook van hoogte veranderd. Ik haal de pas er helemaal fout doorheen. Om de code in te toetsen moet ik op een onhandige manier door de knieen. "Is dit de kassa voor kleine mensen", vraag ik aan de caissiere. Ze kijkt me niet begrijpend aan. "Uw pincode klopt niet", zegt ze. "Verwondert me niks, ik kan niet zien wat ik intoets", antwoord ik en zak zowat op mijn hurken om de betaling rond te krijgen. Ineens komt er jarenlang onderdrukte ergernis naar boven. Ik erger me niet alleen aan die rare, onhandige stand van het pinapparaat, maar ook aan de kassabon die uiteindelijk niet klopt. Aan de tas die scheurt op het moment dat ik de boodschappen er in doe. Aan degenen die de bood- schappenkarretjes ver over de streep zetten, zodat ik met goed fatsoen de winkel niet uit kan. Aan de man die haast heeft en mij omver loopt. Aan het stuk andijvie, dat op de winkelvloer ligt, waardoor ik spontaan in een spagaat glij.Aan het te kleine fietstasje waar mijn boodschappen niet in kunnen. Aan de argeloze oversteker op straat, die niet uitkijkt en bij wie ik pardoes het voorwiel van mijn fiets tussen zijn benen stal. Wat heb ik gemist al die jaren? Ik die me nooit ergerde, heb in een uur tijd alle vormen van ergernis ingehaald. Ik hoop alleen dat de tand des tijds geen achterstallige inhaalslag gaat doen. (Foto: RR.) (Foto: Herman Poppelaars)

Postiljon | 2001 | | pagina 9