Topspelers op Dartstoernooi Schiedamse Darts Competitie gaat van start Ruime winst tafeltennissers SCHIEDAM - Zowel het eerst dames- als het eerste herenteam van tafelten- nisvereniging Brandersstad heeft afge- lopen weekend een ruime overwinning behaald. Beide ploegen wonnen met maar liefst 9-1. Het hoogste damesteam won in de eerste divisie van hekkeslui- ter Hoonhorst. Door de winst is er nog steeds uitzicht op het kampioenschap. De achterstand op koploper Red Stars bedraagt vier punten. Ook het eerste herenteam van de Schiedamse tafelten- nisvereniging behaalde een 9-1 over- winning. Ondanks de verpletterende overwinning tegen de nummer drie van de poule heeft Brandersstad als nummer twee geen kans meer op het kampioen schap in de eerste klasse. Dansen voor Heart Dance Award SCHIEDAM - Ruim 7000 leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisschool doen op 19 en 20 april mee aan de voorrondes van de Heart Dance Award. In Zuid-Holland proberen 1300 kinde- ren, waaronder leerlingen van de Schiedamse school St. Jan, al dansend winnaar te worden van provinciale voorronde. Het project om kinderen te laten dansen met hun klas is een initia- tief van de Nederlandse Hartstichting en valt in en random de Nationale Hartweek. De stichting wil leerlingen laten ervaren dat bewegen niet alleen leuk is maar ook noodzakelijk voor een goede gezondheid. Van de 61 scholen uit Zuid-Holland die op 19 of 20 april in Rotterdam in het Luxor Theater aantre- den voor de voorronde gaat er 66n naar de landelijke finale van 9 mei in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Paaszwemmen SCHIEDAM - In Zwembad Zuid aan de Westfrankenlandsedijk 3 kunnen kinde ren van 4 t/m 11 jaar op tweede paas- dag maandag 16 april paaseieren komen zoeken. Tussen de door de paashaas verstopte eieren zitten ook gouden eie- ren die goed zijn voor een prijs. De acti- viteit duurt van 10.00 tot 11.00 uur en kost f 5,-. Hierna kan gewoon gezwom- men worden. Kinderen zonder diploma kunnen onder begeleiding van hun ouders het diepe in. Info: (010) 4261682. Activiteiten voor ouderen De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd onder meer de volgende activiteiten: BINGO - Op woensdag 18 april kan er in dienstencentrum de 4 Molens bingo gespeeld worden van 13.30 tot 16.00 uur. Kosten (voor 6 ronden) f 7,-. MAALTIJD - In dienstencentrum Oost wordt op vrijdag 27 april van 12.00 tot 13.00 uur de maaltijd van de maand geserveerd. Kosten f 8,50. Opgeven voor 25 april. KOERSBAL - Elke woensdag kunnen liefhebbers van koersbal van 14.00 tot 16.30 uur terecht bij Wijkpost Zuid. Kosten f 6,- per maand. GYMNASTIEK - In Kluphuis Zuid aan de dwarsstraat wordt op donderdag wekelijks aan gymnastiek gedaan. Tussen 9.00 en 11.00 uur zijn twee groepen actief. Kosten f 10,- per maand. BEWEGEN VOOR OUDEREN - Onder de naam Meer Bewegen Voor Ouderen organiseert het Ouderenwerk bewegingsactiviteiten. In de Woudhoek zijn er plaatsen vrij op de gymnastiek- groep op dinsdag van 13.15 tot 14.15 uur. Kosten f 10,- per maand (R'dampas f 6,50). Vrijblijvend kennismaken is mogelijk. Info: (010) 2486890 (van 9.00 .tpt 12.30. uur)I SCHIEDAM - In 1987 zaten enkele Schiedamse darters bij elkaar aan het einde van de reguliere regionale dartscompe- titie. Zoals zoveel sporten loopt de officiele competitie zo eind april af, om weer te beginnen in September. Om deze 'dartloze' zomerperiode te overbruggen werd bedacht dat het leuk zou zijn om een vierkamp te organi- seren tussen enkele Schiedamse teams. Zo'n 14 jaar later spelen elke zomer 250 dar ters verdeeld over meer dan 40 teams mee in de Schiedamse Darts Competitie (S.D.C.). De nieuwe competitie start op 16 april en eindigt op 8 juli. Twee cafe's, de kantine van een fabriek en de zaal van het Filmhuis waren de speelgelegenheden in het eerste jaar. Er volgden vier wedstrijden, edn in elke speelgelegenheid, en de spelers waren zeer enthousiast. Het volgende jaar werd bedacht dat dit misschien ook wel leuk zou zijn voor andere Schiedamse teams. Zo werd het idee voor een zomercompetitie gebo- ren. Dit idee was niet nieuw, iets derge- lijks werd ook al in Rotterdam georgani- seerd, maar veel Schiedamse darters wilden wat dichter bij huis darten. De eerste spelregel was dan ook: alle deel- nemende teams moeten hun speelgele genheid binnen de gemeentegrenzen van Schiedam liebben. Op die manier hoef je voor een wedstrijd nooit ve'r weg. De tweede spelregel was dat de competitie nooit langer dan 10 wedstrij den moest duren. Op die manier blijft het te overzien. "Bovendien houden wij rekening met de schoolvakanties en de bouwvakvakantie", legt Rob Eekman uit. Van de organisatoren van het eerste uur, Chris Leerintveld, Bas Huiskens en Rob Eekman maakt de laatste nog steeds deel uit van het team dat de S.D.C. organiseert. Eerste competitie De eerste competitie ging van start met ongeveer negentig spelers verdeeld over achttien teams. De teams werden ver deeld over drie poules. Eekman gaat verder: "Alle begin is moeilijk, en voor de organisatoren was alles nieuw. Boekjes met standen werden uitgetypt op goedkope typmachines met scheve lettertjes, schots en scheef bij elkaar geplakt, en gekopieerd bij de super- markt." Toch bleek dit amateurisme aan te slaan, een soort ons kent ons principe. En dat klopte ook; de organisatoren kenden alle deelnemers bij naam. Een soort Schiedamse dartfamilie. De tweede editie kende al meer deelne- mende teams. Het was duidelijk dat er een behoefte was aan een dergelijke Schiedamse competitie. Er viel ook een SCHIEDAM - De Stichting Topsport Schiedam organi seert in het weekend voor Koninginnedag op zaterdag 28 en zondag 29 april voor de tweede keer het Open Schiedams Dartstoernooi 501, Behalve veel amateur- spelers doen er ook meer- dere internationaal bekende topspelers mee aan het in de Evenementenhal Mar- griet te spelen toernooi. ander aspect op. Rob Eekman: "Aan de S.D.C. deden ook spelers en speelsters mee die niet in de officiele competities deelnamen. Recreanten en beginners die het gewoon leuk vonden, en geen zin hadden om het hele jaar te darten. Bovendien kwam ons ter ore dat men- sen ook meededen omdat ze dan niet zo'n grate kans liepen tegen 'goeie' dar ters te moeten spelen en dus ook kans hadden om eens een wedstrijd te win- nen." Groepsindeling "Nu hadden wij al een wisselbokaal, die te winnen was in een kruisfinale van poulewinnaars. Het leek ons een goed idee om de teams niet door loting in te delen, maar op basis van speelsterkte. Immers, wij kenden de meeste deelne mers, en wij konden een redelijke inschatting maken van hun sterkte. De teams deelden wij in aparte groepen in, zodat ze een eigen wisselbokaal kunnen winnen." Dit bleek een schot in de roos. Al snel liep het deelnemersaantal op tot zo'n 250 spelers en speelsters verdeeld over 40 tot 45 teams. Dit aantal is de laatste jaren redelijk constant gebleven. Ook dit jaar zijn er weer ongeveer 10 teams ingeschreven met spelers die alleen aan de S.D.C. meedoen. Het is gebruikelijk dat veel teams bestaan uit Na de eerste editie van vorig jaar kwa- men er bij de organisatie veel positieve reacties binnen, zowel van de toe* schouwers als de profdarters. De Stichting Topsport Schiedam heeft daarom besloten er een jaarlijks terug- kerend evenement van te maken. Op zaterdag 28 april wordt het koppel- toeraooi gespeeld en op zondag 29 april het jeugdtoeraooi en het singles- toernooi. Aan het slngles-toernooi zullen diverse bekende darters meedoen, Dit zijn Ted Hankey, Embassy Champion 2000 (onder voorbehoud i.v.m. blessure); Raymond v^n, Bprqeyeld, f Ijimb^ssy darters die gelegenheidsteams oprich- ten. "Van deelnemers horen wij dat de kracht van de S.D.C.'ligt in het lokale, en aan het feit dat teams ingedeeld wor den in een poule met zoveel mogelijk gelijkwaardige teams. Dit gegeven is dan ook leidraad in ons beleid. Verder gaan we ervan uit dat, omdat iedereen elkaar kent, er geen reden is om de zaak te beduvelen. Vandaar dat wij niet zoveel controleren, en er van uitgaan dat iedereen meedoet voor de ontspan- ning. Natuurlijk gaan teams die wat kunnen winnen ervoor en worden er serieuze wedstrijden gespeeld. Wij kunnen er gelukkig van uit gaan dat iedereen fair-play hoog in het vaandel heeft staan. Wij geloven dat dit ook komt ons beleid", vertelt de oprichter van de zomerse dartcompetitie. De organisatie van de S.D.C. is de laatste jaren in handen van Rob Eekman, Kick van de Broek, Edwin Trouwborst en Edward Sparreboom, met Freddy Roder voor de broodnodige administratieVe hand- en spandiensten. John Oldhamcup "In 1996 overkwam 66n van onze vaste deelnemers een afgrijselijk drama. Op een avond in december, op de Broersvest, werd John Oldham slachtof- fer van zinloos geweld. Om hem te gedenken, en om iedereen er aan te her- inneren dat zinloos geweld uit deze wereld moet worden gebannen, werd de Schiedamse wisselbokaal de John Oldhamcup genoemd. Op de laatste dag van de competitie wordt altijd het eindtoernooi en tevens de prijsuitreiking gehouden. De eerste drie teams van iedere poule winnen een beker. De beste individuele spelers per team strijden om een eigen wisselbeker, dit jaar voor het eerst gesplitst in een beker voor heren en dames. De poule winnaars strijden in een onderling toer nooi om de John Oldhamcup. "Tussentijds zijn er kleinere toernooitjes met bekerprijzen in de diverse speelge legenheden. De kern is eigenlijk dat dit een competitie is ter overbrugging in de zomertijd als de reguliere competitie stil ligt. Al doen er ook darters mee van bui- ten Schiedam, het blijft een Schiedamse aangelegenheid. Deelnemers mogen van ons best gaan voor het sportieve succes, maar de ontspanning en gezel- ligheid staat voorop. Vandaar dat we altijd zullen proberen de poule-indeling zo te maken dat teams aan elkaar gewaagd zijn", besluit Rob Eekman. Cor Hulsbus Champion 1998 en 1999; Les Wallace, Embassy Champion 1997; Steve Beaton, Embassy Champion 1996, Co Stompd, Francis Hoenselaar, Bob Taylor en Eric Clarijs. In totaal kunnen er 1024 darters deelnemen aan het Open Schiedams Darts toernooi, het 66n na grootste toernooi van Nederiand. Het prijzengejd bedraagt f 20.000,-, voor de winnaar in he heren singles- toernooi ligt een cheque van f 1.500,* klaar. Wie de bekende darters niet alleen in ?<&AWij jjpp mwppk esq (JW9W- tiepartij tegen 66n van de profspeler zou willen spelen kan een voor f 2,50 een lot kopen. Het toernooi in Evenementenhal Margriet aan de Nieuwe Damlaan 5 te Schiedam. Op zaterdag 28 april begint het koppels toernooi om 11.00 uur. De singels en jeugdwedstrijden op zondag 29 april gaan eveneens om 11.00 uur van start. Op beide dagen is de zaal vanaf 9.00 uur geopend. Meer informatie: (tyrtWOl** 12 APRIL 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Darten in de zomer Het bestuur van de Schiedamse Darts Competitie bijeen in Cafe Nergens aan de Vlaardingerdijk. Kick van de Broek (links), Edward Sparreboom (midden) en Rob Eekman (rechts). (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 15