Centrum gaat op de schop ""I II II li| Aantal inwoners Schiedam stijgt 5 april t/m 16 april VOORJAARSBEURS Pasen op z'n best I mmsmmmums BAKS [entekriebels bij Wponing! Krijg de f Sierraden- roof na babbeltruc e Bestemmingsplan Gustoterrein Nieuw protest dominee Stewart GRATIS MONTAGE: GRATIS TEGELS: C adver-teren en felici±eren voor S par-ticulieren SCHIEDAM Bij de Stadswinkel in het Stadskantoor ligt tot en met 2 mei het Ontwerp bestemmingsplan Gusto 1999 ter inzage. Op het voormalige terrein van scheepswerf Gusto komen volgens de plannen 220 woningen. Het gebied in het zuiden van Schiedam grenst aan de Nieuwe Maas, de Voorhaven, de Maasdijk en de Mercuriusweg. Tot 2 mei kan een ieder zijn mening over het bestemmingsplan schriftelijk of monde- ling kenbaar maken. Dit kan door te schrijven naar de directeur van de sec tor WtOM, Postbus 1501, 3100 EA in Schiedam. Voor mondelinge reaches kan men terecht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. SCHIEDAM Dominee Marcello Stewart van het Tabernak Gospelcentrum heeft opnieuw een oproep gedaan om te protesteren tegen de plannen van de gemeente met de voormalige Opstandingskerk. Stewart is op zoek naar een ruimte voor de uit Antillianen, Surinamers en andere christelijke allochtonen bestaande geloofsgemeenschap. De dominee zou de Opstandingskerk graag gebruiken voor zijn kerk, maar de gemeente voelt meer voor de al langer geplande bouw van appartementen. Op zaterdag 14 april gaat de dominee met zijn aanhan- gers protesteren tegen het beleid van de gemeente in het algemeen en PvdA- wethouder Wiegman in het bijzonder. Het protest zal van 14.30 tot 16.00 uur plaatsvinden op de hoek van de Honnerlage Gretelaan en de Troelstralaan, nabij het nieuwe metro- station. SCHIEDAM - Na veel overleg en discussie is deze week een eerste begin gemaakt met de voorbereidingen voor het bouwproject Land van Belofte. In het centrum nabij de Broersvest zal gewerkt gaan worden aan het realiseren van een ambitieus woon- en win- kelproject. Doordat veel par- keerplekken (tijdelijk) zullen verdwijnen voert de gemeente overleg met de exploitant van de ABC-garage om de opening- stijden te verruimen. De eerste werkzaamheden betreffen het afzetten van het bouwterrein met hekken. Hierdoor verdwijnt de parkeer- gelegenheid op het plein. Ook worden vanaf 9 april de voet- en fietspaden op de Broersvest afgezet en wordt de tramhalte een stukje verplaatst. Andere gevolgen zijn de verplaatsing van de markt. Vanaf vrijdag 13 april verhuist een deel van de standhouders tijdelijk naar het 'Gat van Bolmers', het onlangs speciaal voor deze gelegenheid bestrate gebied tussen Broersvest en Broersveld. Op het bouwterrein verdwijnt binnen- kort ook het straatmeubilair waarna de plek waar de damwand komt uitgegra- ven kan worden. Het slaan van de damwand volgt dan in mei of juni. Vanaf half april kunnen de kabels en leidingen omgelegd worden. De voor- archeologen van het Bureau Oud- te onderzoeken. Het bouwproject moet bereidende werkzaamheden worden in heidkundig Onderzoek Rotterdam de in de tweede helft van 2003 zijn afge- de zomer afgerond. Hierna krijgen kans de historische plek in het centrum rond. SCHIEDAM - Het inwonertal van Schiedam neemt nog steeds toe. Dit blijkt uit het maand- overzicht van het Bureau Onderzoek Statistiek van de gemeente. In de maanden janu- ari en februari van dit jaar steeg het aantal Schiedammers met 158 tot 76.285. Na de groei in de laatste maanden van 2000 nam het aantal inwoners van Schiedam ook in de eerste twee maan den van 2001 toe. Op 1 januari 2001 woonden er 76.127 mensen. in Schiedam, het hoogste aantal sinds 1977. De stijging van plus 158 sindsdien is te danken aan een vestigingsoverschot van plus 165. In totaal vertrokken er in deze periode 627 uit Schiedam maar kwamen er 792 voor terug. In januari en februari werden er opvallend weinig kinderen geboren. Het gemiddelde van 61 geboortes ligt een stuk onder het gemiddelde van 80 van vorig jaar. Doordat er van 1 januari tot en met 28 februari 129 mensen overleden is er een geboorteoverschot van -7. Het geboorteoverschot en vestigingsover schot van plus 158 zorgt voor een totaal aantal inwoners van 76.285. De stijging van het inwonertal van de laatste jaren heeft vooral te maken met de bouw van nieuwe woningen. In het Centrum is het inworiertal sinds 1995 met bijna 500 toegenomen en ook in Oost en Zuid was een toename te zien. In Nieuwland heeft de stijging. te maken met nieuwbouw en met de instroom van grotere huishoudens. Spaland heeft de afgelopen tijd het meest bijgedragen aan de stijging van het inwonertal van Schiedam. Door de bouw van Sveaparken zal dit ook voorlopig zo blijven. In West .is het inwonertal vrij stabiel terwijl in Woudhoek het aantal inwoners daalt door kinderen die het ouderlijk huis verlaten. Internet: www.wooning.org LET OP: VESTIGING ROTTERDAM WEGENS VERBOUWING TIJDELIJK GESLOTEN! SCHIEDAM - Een bejaard echtpaar is donderdagavond 5 april het slachtoffer geworden van een babbeltruc van drie vrouwen. De vrouwen had den met een smoes bij de woning van het echtpaar in de Albardastraat aangebeld. Terwijl twee vrouwen de man en vrouw in de keuken aan de praat hielden, doorzocht de derde vrouw de woning. Na het vertrek van de smoezen- maaksters ontdekte het echt paar dat er diverse sieraden waren weggenomen. Totale oplage 4I7.07S Zie achter- pagina van deze krant! E D I T I E I Oplage 43.500 ex. Grafia Print Media BV Telefoon 015 3615050 Schiedam DONDERDAG 12 APRIL 2001 4e jaargang nummer 136 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker - Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker in Schiedam. 0k Zie de bon elders in de krant. Door de voorbereidende werkzaamheden voor het bouwplan Land van Belofte verdwijnen parkeerplaatsen in het centrum. Mogelijk worden daarom de openingstijden van de ABC-garage verruimd. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) bijaankoopvaneen complete keuken wordt deze gratis gemonteerd*. ter waarde van 750,- bijaankoop van een complete badkamer*. Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2 (Ind. terrein 'Weg en land') 010-521 69 77. Breda: Grenssteen 7-9 (Steenakker) (t.o. NAC-stadion) 076-542 54 42. Den Haag: Van der Kunstraat 27 en 77 (Haaglanden MegaStores) 070-402 32 84. Vlaardingen Gerard Burgerlaan 4 (WoonbouTevard Hoogstad) 010-460 06 70. SCHIEDAM - Pasen staat voor de deur. Bakkers en chocolaterieen hebben ook dit jaar hun best gedaan om van zondag 15 en maandag 16 april een waar 'culinair eetfestijn' te maken. Behalve het traditionele eieren zoeken, verven en opeten doet jong en oud zich ten goede aan een overdosis chocolade, mar- sepein en suikergoed.Want wat is er nou lekkerder dan je tanden te zetten in een 'echte' paashaas? (Foto: Ruud Veldkamp)

Postiljon | 2001 | | pagina 1