Testpanel gaat stad beoordelen Televisie- opnames live uit museum Gouden vondst in het zwembad e Presentatie op Business Dagen SCHIEDAM - In Ahoy' Rotterdam vin- den op 24 en 25 april de 15e BKD Business Dagen Rijnmond plaats. Het bedrijfsleven presenteert zich hier op bij- zondere wijze. Schiedam zal vertegen- woordigd zijn door achttien plaatselijke bedrijven en de gemeente Schiedam. De krachten zijn gebundeld en komen samen op het inmiddels vermaarde Schiedamplein. De 23 standunits omge- ven het als een Schiedams horecaterras ingerichte plein. Schiedam vestigt de aandacht op haar historische binnenstad, het gastvrije ondernemersklimaat en het culinaire aanbod. De culinaire verzor- ging van het Schiedamplein is in handen van de Stichting Schiedam Culinair. Deze stichting is opgericht na het succes van het Groot Schiedams terras dat tij- dens de Brandersfeesten op het Stadserf was ingericht. Burgemeester Scheeres opent het Schiedamplein offlcieel op woensdag 24 april om 14.30 uur. Inbrekers betrapt SCHIEDAM - Twee mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag op heter- daad betrapt bij een poging tot inbraak. Het tweetal was in de Voltastraat bezig een deur open te breken met een koe- voet. De 30-jarige Schiedammer en zijn 30-jarige collega uit Spijkenisse werden aangehouden en overgebracht naar het bureau. Expo Artoteek SCHIEDAM - Wethouder cultuur, sport en ruimtelijke ordening zal zaterdag 21 april om 16.00 uur de officiele opening verrichten van de tentoonstelling: 'Pieter Zandvliet'. Deze handeling vindt plaats in Artoteek Schiedam aan de's Grave- landseweg. Bij de opening kunnen bezoekers voor het eerst terecht bij de speciaal voor de artoteek gemaakte schil- dering. Zandvliet zijn werk spreekt voor- al jongeren aan, gezien de krachtige kleuren en het bijzondere materiaal waarop hij schildert. Soms gebruikt hij graffiti. De artoteek is geopend woens dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en tevens de eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie hieromtrent kunt u bel- len (010) 4709827. Startsein aanleg TramPluslijn SCHIEDAM - De Rotterdamse wethou der Nico Janssens geeft donderdag 19 april bij wijkcentrum Middelland in Rotterdam het startsein voor de aanleg van de TramPluslijn Schiedam-Vlaar- dingen. De eerste werkzaamheden beginnen bij het trajectdeel op de 1 e en 2e Middellandstraat en Vierambacht- straat in Rotterdam. (A Ou SCHIEDAM - In het voorjaar van 2001 is de Stichting Schiedam Vlaardingen Pro- motie (SVP) van start gegaan. Doel van de SVP is het verbe- teren van de kwaliteit van de vrijetijdsactiviteiten in beide steden. Hiervoor kan men de hulp gebruiken van een aantal inwoners van Schiedam en Vlaardingen die een testpanel gaan vormen. Belangstellenden kunnen zich tot 21 april opgeven voor dit panel. De SVP wil een stimulerende rol spe- len in het bevorderen en verbeteren van het aanbod aan recreatieve en cul- turele activiteiten in Schiedam en Vlaardingen. Hiervoor wil de stichting eerst weten wat er leeft en hoe de inwoners zelf tegen hun stad aankij- ken. De Schiedammers en Vlaar- dingers kunnen het beste beoordelen wat er in hun stad te doen is en hoe de sfeer is. Dit is de reden dat direc- teur Ron van aalst van SVP uit elke stad ongeveer 25 mensen zoekt die plaats willen nemen in het SVP-testpa- nel. Deze actieve bewoners kunnen een aantal evenementen en activitei ten in de stad bezoeken en mogen hier hun mening over geven. Voor de tijdsinvestering van in totaal drie dagen ontvangen de deelnemers een vergoeding van f 100,- per dag. Bewoners van Schiedam en Vlaar dingen van 16 jaar en ouder met aan- toonbare belangstelling voor recreatie ve of culturele activiteiten kunnen zich aanmelden om enkele program- ma-onderdelen te beoordelen. Deel nemers moeten bereid zijn mee te werken aan de presentatie van de resultaten via de media. Belang- stellende kunnen reageren door voor 21 april een brtefje met hun gegevens en een korte motivatie te sturen naar: R. van Aalst, Postbus 354, 3100 AJ in Schiedam, of e-mail: rva@aalst-rent- meester.com. De geselecteerde kandi- daten krijgen voor 5 mei bericht. kramen zijn nu te vinden op de Broersvest en de verbindende straat tus- sen het Broersvest en Broersveld. Dit zogenaamde 'Gat van Bolmers' werd onlangs bestraat en kan op marktdagen gebruikt worden voor een gedeelte van de markt. Het toekomstige bouwterrein is met hekken afgezet en binnenkort volgt de aanleg van een damwand. Omdat door de werkzaamheden een deel van de parkeerplaatsen op het plein verloren gaat en de bouw veel bouwverkeer met zich mee zal brengen verwachtten de bewoners veel overlast. De gemeente zal de bewoners van het centrum daar- om uitgebreid informeren over de bouwplannen en de gevolgen van de werkzaamheden. SCHIEDAM - Vanuit de aula van het Stedelijk Museum Schiedam is woensdag 18 april live het televisieprogramma Het Refe rendum uitgezonden. In het door Koos Postema gepresen- teerde discussieprogramma werd de volgende stelling be- sproken: 'Jongeren moeten 1 jaar maatschappelijke dienst- plicht vervullen'. Deskundigen, kamerleden en het publiek mag hun mening geven en stemmen over een bepaalde stelling. In het programma van de RVU educa- tieve omroep presenteerde Postema vorige week woensdag de stelling. Met reportages en gesprekken met vertegen- woordigers uit het politiek maatschap pelijke veld en jongeren is de stelling toegelicht. Het tweede deel van het pro gramma was de live-uitzending die gisteren plaats vond in het Stedelijk Museum Schiedam. Postema ontving verschillende gasten waaronder de kamerleden Hans Hillen (CDA), Jos6 Smits (PvdA), Harry van Bommel (SP) en Henk Kamp (WD). Verder waren directeur Jan Post van het Rode Kruis, Hans Becker van Humanitas Rotterdam en Theo van Loon (Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk aanwe- zig, alsmede Sander Zbora, Jacques Tichelaar, Jasper Hormann, prof. M. de Winter. Martijn Weinrich (oud-student TU Twentej lichtte zijn voorstel over sociale dienstplicht binnen de zorgsec- tor toe. SCHIEDAM - De eerste voorbe- reidende werkzaamheden voor het bouwproject Land van Belofte zijn vorige week van start gegaan. Het centrum zal over een ruim twee jaar een gloednieuw woon- en winkel- complex rijker zijn. Tot die tijd zullen de gevolgen van de bouwwerkzaamheden goed merkbaar zijn. E6n van de eer ste zichtbare gevolgen is de ver- plaatsing van een deel van de markt. Een gedeelte van de marktkramen is sinds afgelopen vrijdag 13 april op een nieuwe locatie te vinden. De verplaatste 19 APRIL 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Gerrie Visser Verkoopleider: Henk Priem h.priem@grafia.nl Regio accountmanager: John Priem Productmanager: Ed Geneugelijk Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huisbladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Q Postbus 85,2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Gratia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: organisatie van lokale nieuwsmedia Markt moet wijken De vrijdagmarkt is sinds afgelopen vrijdag gedeeltelijk verplaatst naar het 'Gat van Bolmers'. (Foto:Van Det Fotoprocties) SCHIEDAM - In en rand om Zwembad Zuid was maandag een waar paaseie- ren waterspektakel samenge- steld voor de kinderen uit de wijk. ledereen tussen de 4 en I I jaar kon meedoen met het zoeken naar eieren. Behalve een mand vol met gewone eieren waren er door de Paashaas ook drie gouden eieren verstopt. De gelukkig vinders - Kayleigh van Leeuwen, Koen Hansbergen en SorayaTolhuisen - ontvin- gen voor hun gouden vondst een cadeaubon van Bart Smit. Na het zoeken van de eieren kon er onder een duik genomen worden in het bad. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 3