Schiedam prominent aanwezig op Business Dagen V Medium winnaar Popprijs >1.5. ZONDAG OPEN! T Onderhouds- beurt Oranjebrug nmiHS/BMMBS/TmS Bear is de Klant pes Boning! Van 11.00 tot 17.00 uur. E D I T I E 12 Oplage 43.500 ex. UH\ KONINCINNEDAC mi^^~ Postiljon donderdag 3 mei a.s. Schiedam 5 adverterew en felicri-teren voor ZL particulieren O Gewond na val SCHIEDAM - Een 28-jarige man uit Middelharnis is maandag 23 april gewond geraakt na een val van twee meter uit het bakje van een hoogwer- ker. Het ongeval vond plaats op de Burgemeester Honnerl'age Gretelaan bij de nieuwbouw van de metro. Omstreeks 17.30 uur reed een bestel- busje met aanhanger de hoogwerker aan. Het slachtoffer viel ddor de aanrij- ding uit het bakje van de hoogwerker en moest met rugletsel afgevoerd wor- den naar het ziekenhuis. SCHIEDAM - Bij de Oran- jestraat is inmiddels een begin gemaakt met de onderhouds- beurt van de Oranjebrug. Bureau ONS IBOR voert het onderhoud uit, in opdracht van de gemeente. De werkzaamhe- den duren tot en met zaterdag 5 mei. De gemeente besloot de klus ver- sneld aan te pakken, aangezien omwonenden veel last hebben van het lawaai van de losliggende, stalen platen op de brug. Niet alleen het wegdek en mechanische gedeelte van de brug maar ook de onderkant ervan wordt vemieuwd. Hiermee is het ook voor de rondvaartboten een stuk veiliger te varen. De brug is gedurende deze periode afgesloten voor verkeer, dat wordt omgeleid via duidelijk aangegeven routes. Voetgangers blijven wel gebruikmaken van de weg. De werk- tijd is aanzienlijk korter, aangezien twee ploegen mensen dagelijks wer- ken van 07.00 tot 00.00 uur, ook op de zaterdagen en Koninginnedag en het verkeer minder druk is. De medewerkers werken onder tenten, die over de brug heen zijn gespan- nen. Deze hebben een geluidsdem- pend effect. Op de rijbanen van de Oranjestraat, vlak voor de Oranjebrug, is een werkterreintje ingericht. SCHIEDAM - Burgemeester Scheeres heeft dinsdagmiddag het Schiedamplein op de BKD Business Dagen Rijnmond geo- pend. Verschillende Schiedamse bedrijven en de gemeente pre- senteren zich in Ahoy' Rotterdam op dit tweedaagse business-tot business evenemenL De Business Dagen vonden op dinsdag 24 en woensdag 25 april voor de 15e keer plaats in Ahoy'. De selectie van bedrijven uit Schiedam is op het Schiedamplein duidelijk aanwezig op de beurs. De standunits vormen samen en authentiek ingericht Schiedams horeca- terras. Het plein is herkenbaar aan de historische geveltjes. De aandacht van de beursbezoekers gaat bij het zien van het pleintje uit naar de historische Schiedamse binnenstad, het gastvrije ondernemersklimaat en het culinaire aanbod in de stad. Onder de deelnemende bedrijven bevinden zich elf bekende restaurants die verenigd zijn in de Stichting Schiedam Culinair. Deze stichting is opgericht na het suc- ces van het Groot Schiedams Terras tij dens de Brandersfeesten van vorig jaar. Verder bestaat de gevarieerde selectie Schiedamse bedrijven uit een accoun- tantsbureau, drukkerij, vastgoedontwik- kelaar, handelsbedrijven en andere loka- le ondernemingen. Herdenking gevallenen SCHIEDAM - Op vrijdag 4 mei wordt de jaarlijkse herdenkingsdienst voor de gevallenen in de tweede wereldoorlog gehouden bij het monument in de Plantage. Om 18.00 uur luiden de kerkklokken, wordt de vlam op de stan- daard ontstoken en hangen de vlaggen halfstok. Om 19.00 uur wordt een dienst gehouden in de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwstraat 219. Voorganger is ds. A.l. Hyvarinen. De herdenkingsdienst begint om 19.25 uur bij het monument waarbij kransen en bloemen worden gelegd. Aansluitend aan deze plechtigheid zingt het Schiedamse Toonkunstkoor in het kader van de 4-meiherdenking het Requiem van Faur6 in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Lange Nieuwstraat. De toegang is vrij. SCHIEDAM - De vijfde editie van de Schiedamse Popprijs is gewonnen door Medium. De band werd vrijdag 20 april tij dens de finale bij De Graauwe Hengst tot winnaar verkozen boven de twee andere finalis- ten, Panic in Detroit en Cellophane. Aan de jaarlijkse Popprijs deden dit jaar 42 lokale bands mee. Tijdens de voor- rondes, halve finales en finale bij podi- umcate De Graauwe Hengst konden de meest uiteenlopende muziekstijlen beluisterd en bekeken worden. Met de overwinning verdient Medium behalve een bedrag van f 750,- ook 20 uur opnametijd in opnamestudio Het Pand in Vlaardingen. De in 1997 opge- richte groep speelt stevige rockmuziek in de stijl van Korn, Tool, Metallica en Nirvana maar kent ook invloeden uit andere muzieksoorten. Panic in Detroit behaalde de tweede plaats en ontving hiervoor een bedrag van f 500,-. Op de derde plaats eindigde Cellophane. Aan deze eindklassering was een cheque van f 250,- verbonden. Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2, tel. 010-5216977 www.wooning.org Totale oplage 417.071 7j j In verband met i verschijnt de r volgende week op DONDERDAG 26 APRIL 2001 4e jaargang nummer 138 Grafia Print Media BV - Telefoon 015 3615050 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker - Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker in Schiedam. Zie de bon elders in de krant. Schiedam is op 24 en 25 april aanwezig op de BKD Business Dagen in Ahoy' Rotterdam. Burgemeester Scheeres bracht dinsdag tijdens de opening een toast uit op Schiedam. (Foto: Eduard Engel) I'll 111 ■n De Popprijs Schiedam en de bijbehorende cheque van f 750 is door Medium in de wacht gesleept. (Foto: RR.)

Postiljon | 2001 | | pagina 1