a Seizoenstart Schiedamse cricketers icketers RCTIUITEITEn voor ouderen Co Stompe winnaar Open Schiedam Dartstoernooi 501 Fietstoertocht Rondje Vecht Open Inloop Ouder en Kind Centrum Prijzenpot De organisatie had vorig jaar een risico gelopen door een zo groot toemooi op de internationale kalender te plaatsen. Om als startende organisatie direct bekende namen aan te willen trekken, dien je over lef te beschikken. Met 312 deelnemers mocht in 2000 al worden gesproken van een geslaagd toemooi. Voor de tweede editie hadden zich een week voor aanvang maar liefst ruim 900 deelnemers aangemeld. Een kleine duizend darters kon de organisatie maximaal kwijt op de 64 banen van de Margriethal. De prijzenpot was met twintigduizend gulden goed gevuld. SCHIEDAM - Fietstoerclub Rijnmond organiseert op zondag 6 mei de fietstocht 'Rondje Vecht' over een afstand van 150 km. De tocht brengt de deelnemers vanuit Schiedam naar Berkel, Waddinxveen en Bodegraven. Via Hollands Midden wordt bij Breukelen het Amsterdam-Rijnkanaal overgestoken, waarna de Vecht wordt opgezocht. In Maarssen wordt de enige keer gepauzeerd aan de boorden van de Vecht. Hierna volgen plaatsen als Harmelen, Oudewater en Gouda. Rotterdam vormt het laatste obstakel voordat het einde van deze lange tocht in zicht is. Ervaren fletsers begeleiden de tocht. De start vindt plaats om 9.00 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het Sportpark Harga. Verwachte terugkomst is rond 16.30 uur. De kosten bedragen f 6,-. Info: Bert de Mik (010) 5919230, Bert Roeling (010) 4345992 ofwww.tcrijnmond.nl SCHIEDAM - Het Ouder en Kind Centrum organiseert elke maandagmor- gen van 9.00 tot 11.00 uur een andere activiteit in wijkcentrum Wibautplein. De eerste maandag van de maand (7 mei) is er een Open Inloop. Er is kinderopvang aanwezig zodat ouders in alle rust kunnen deelnemen, rondkijken en praten. De toegang is gra tis. Op de tweede maandag (14 mei) staat Samen Knutselen op het program- ma, bijvoorbeeld kaarten maken of dozen beplakken. Deelname kost f 2,50. Elke derde maan dag (21 mei) kunnen vrouwen die Nederlandse les volgen samen praten over een bepaald thema en tegelijk Nederlands leren. Voor deze activiteit moet men zich van tevoren opgeven. De kosten bedragen f 2,50 per ochtend. De vierde maandag van de maand (28 mei) is er Ouder Kind activiteit: gezellig samen met eigen kind iets doen, bijvoorbeeld muziek oefeningetjes. Vooraf aanmelden, kosten f 2,50. Informatie: Diennie Nesse (010) 4491511. SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd onder meer de volgende activiteiten voor 55-plussers: LENTEAVOND BILJART Dienstencentrum de 4 Molens biedt op donderdag 3 mei van 18.30 tot 22.00 uur gelegenheid om te biljarten. VOLKSDANSEN - Vrijdagochtend 4 mei kunnen senioren van 10.30 tot 11.45 uur deelnemen aan het volksdan- sen in dienstencentrum de 4 Molens. De kosten bedragen f 11,- per maand. GEHEUGENSPEL - In dienstencen trum Oost wordt op vrijdag 4 mei van 14.00 tot 16.00 uur het geheugenspel gespeeld. De kosten bedragen f 1,- per keer. BINGO - In dienstencentrum de Woudhoek wordt op donderdag 17 mei van 14.00 tot 16.00 uur bingo gespeeld. Kosten f 7,- voor 6 ronden. Kaarten afhalen 9 mei vanaf 9.30 uur. COUNTRY DANSEN - Elke maandag van 19.00 tot 22.00 uur kunnen 55- plussers country dansen in dienstencen trum de 4 Molens. Kosten f 23,- per maand. KLAVERJASCLUB In wijkpost Zuid komt elke vrijdag van 19.00 tot 23.30 uur de klaverjasclub bijeen. Kosten f 2,50 per keer. SCHIEDAM - De Stichting Topsport Schiedam hield het afgelopen weekeinde het twee de Open Schiedam Dartstoernooi 501. Zaterdag was het de beurt aan de kop- pels, een dag later kwamen de singles in actie, en niet de min- sten. Na twee dagen was ieder- een zeer tevreden over het ver- loop van beide toernooidagen. Bekende namen gaven acte de presence en zetten het toemooi nog nadrukkelijker op de sport- kalender. Bovendien kreeg de organisatie met Co Stompe en Francis Hoenselaar twee natio- nale winnaars. Het op de kaart zetten van Schiedam als sport en dartstad was mede de bedoe- ling van de Stichting Topsport Schiedam. Alhoewel er bekende spor- ters binnen de gemeentegrenzen wonen en er in de loop der jaren een aantal topsportevenementen plaatsvon- den, is de stichting toch iedere keer weer op zoek naar nieuwe evenemen- ten. Het Open Schiedamse Darttoernooi kan met een gerust hart aan het lijstje succesvolle evenementen worden toe- gevoegd. Raakte Schiedam de interna tionale handbaldagen voor dames kwijt, sinds vorig jaar kreeg men er een dart toernooi voor in de plaat dat uit kan groeien tot een landelijk en zelfs inter- nationaal evenement. De tweede editie kreeg een bekende winnaar: Co Stomp6 versloeg in de finale Steve Beaton uit Engeland met 4-2. Francis Hoenselaar was het sterkst in het vrouwentoernooi. Het toemooi werd overigens zaterdag- ochtend geopend met een korte partij tussen burgemeester Scheeres en Ted Hankey. Deelnemerslijst Een groot aantal toppers had zich voor af aangemeld en het lijstje deelnemers was zeer imposant. Wat te denken van de Nederlandefs Co Stomp6 (de Amsterdammer was weliswaar geschorst, maar mocht toch deelnemen omdat er geen rankingpunten te verdie- nen waren), Hagenaar Raymond van Barneveld (Embassy Champion 1998 en 1999) en de Rotterdamse Francis Hoenselaar. Ook internationale toppers als Ted Hankey (Embassey Champion 2000), Steve Beaton (Embassy Champion 1996), Bob Taylor, Martin Adams en Eric Clarijs uit Belgie. Les Wallace (Embassy Champion 1997) moest op het laatste moment afzeggen wegens een begrafenis in eigen land. Ook John Boy Watson ontbrak op deze daadwerkelijke affiche. De winnaar van de Embassy 2001 stond in eerste instan ce niet op de lijst van het organisatieco- mite. Mevrouw Solveig G. Keij, secreta- ris van de Stichting Topsport Schiedam, geeft aan waarom de kampioen ontbrak. "Wij hadden al de contacten gelegd voordat het evenement werd gehouden in Groot Brittanie. We moesten dus keuzes maken. We hadden de kampioe- nen van 1996 tot en met 2000 en waren daar best tevreden mee. Nu had den we andere aardige spelers die een dag langer wilden blijven, zoals Martin Adams. Hij heeft op Koninginnedag in Cafe Nergens staan gooien en dat is toch veelzeggend. Ook met Co Stomp6 en Raymond van Barneveld waren we erg gelukkig. Natuurlijk hadden we lie- ver gezien dat beide spelers tegen elkaar in de finale zouden staan, maar met Stomp6 als winnaar zijn we uiteraard ook erg blij. Francis Hoenselaar won voor de tweede maal op rij bij de vrou wen ook dat is voor ons natuurlijk prachtig." Dartpromotie Secretaris Solveig G. Keij had het te druk met het ontvangen en begeleiden van de gasten. Zij hield zich heel nadrukkelijk bezig met de vip's en spon sors. Pas de laatste zes finalepijlen van Co Stomp6 kon ze met eigen ogen aan- schouwen. "Ja, dat was wel jammer, maar je weet waarvoor je hier staat. Het gaat om het evenement en niet om de mensen die het organiseren. Het is nu zondagavond half elf en de finale is net twintig minuten geleden geeindigd. Wanneer alles naar wens is verlopen, dan mogen wij hel erg tevreden en trots zijn. Maar liefst 5000 mensen bezoch- ten dit evenement. Niemand hoefde een toegangsbewijs te kopen. Dit is pure dartpromotie. We hadden nooit verwacht dat het zo'n groot suc- ces zou worden." En die woorden werden door winnaar Co Stomp6 bekrachtigd. "Ik ben blij dat ik hier kon spelen. Het is voor de dart- sport heel erg belangrijk dat dergelijke toernooien worden georganiseerd. Ik heb begrepen dat er ruim duizend deel nemers zijn geweest. Dat is toch gewel- dig", aldus de winnaar die zijn in de - halve finale zijn Haagse concurrent Van Barneveld elimineerde. Een opvallend detail bij dit groots opge- zette evenement is de schenking aan een goed doel. De organisatie schonk namelijk de opbrengst aan de Stichting Dierenambulance Schiedam, een mooi gebaar, dat alom werd geprezen. Het toemooi krijgt volgend jaar overi gens een derde editie, wederom in het weekeinde voor Koninginnedag. Cor Hulsbus I j'\TVi 3G DE POSTILJON EDITIE 12 rp r PAG IN A 11 Topdarters trefzeker I Co Stompe won het Schiedam Open door in de finale Steve Beaton te verslaan met 4-2. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) 3 MEI 2001 SCHIEDAM - De cricketelftallen van Excelsior'20 en Hermes DVS hebben het nieuwe seizoen op feeste- lijke wijze geopend. Afgelopen vrijdag speelde de teams voorafgaand aan een presentatie van de verenigingen een korte wedstrijd. Wethouder Aad Wiegman bowlde op het terrein van Excelsior'20 op Sportpark Thurlede de eerste bal van dit seizoen en ver- richtte hiermee tevens zijn laatste officiele handeling als wethouder. Excelsior'20 en Hermes DVS komen beide uit in de hoogste klasse van Nederland en starten aanstaande zondag 6 mei de competitie. (Foto:Van Det Fotoproducties)

Postiljon | 2001 | | pagina 11