Gewijzigde situatie kruispunten Juwelier Miriam nieuw op de Groenelaan Koninklijke onderscheiding voor stadsgenoten Rotonde maar maand afgesloten Meisje vermist Afsluiting polderwegen SCHIEDAM In heel Neder- land is sinds dinsdag I mei de nieuwe voorrangsregel voor verkeer van rechts ingevoerd. Door de maatregel die bekend staat onder de naam 'Geef het door, rechts gaat voor' krijgen alle bestuurders van rechts, waaronder fietsers en brom- fietsers, op gelijkwaardige wegen voorrang. Een aantal kruisingen in Schiedam krijgt te maken met nieuwe voorrangs- situaties. De maatregel geldt voor krui singen van gelijkwaardige wegen. Op niet gelijkwaardige kruisingen kan de voorrangssituatie anders zijn dan de basisregel 'rechts heeft voorrang'. Doorgaande verkeersaders hoeven bij- voorbeeld vaak geen voorrang te verle- nen aan het van rechts komende ver keer. De kruispunten op deze wegen zijn met voorrangsborden, haaientan- den, stoplichten en andere maatrege- len herkenbaar. Het verdient aanbeve- ling de komende tijd extra oplettend te zijn bij kruispunten. Veel mensen moe- ten wennen aan nieuwe verkeerssitua- ties zoals de voorrangsregel en zullen zich mogelijk vergissen. De verkeersorganisatie 3VO adviseert kwetsbare verkeersdeelnemers zoals fietsers en bromfietsers niet blindelings te vertrouwen op hun nieuw verkre- gen voorrang. De slogan bij de invoe- ringscampagne is immers niet voor niets 'voorrang heb je niet, voorrang krijg je'. SCHIEDAM - De werkzaamheden in verband met de aanleg van een rotonde op de kruising Nieuwe Damlaan - Burgemeester Honnerlage Gretelaan duren maar 66n maand in plaats van twee. De eerste uitvoeringsplannen voor de aanleg van de rotonde en het woon- rijp maken van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan gingen uit van een tweemaandelijkse afsluiting. De Nieuwe Damlaan zal vanaf 5 juni afgesloten zijn voor alle verkeer. Naar verwachting wordt de Nieuwe Damlaan op dinsdag 3 juli weer opengesteld. SCHIEDAM - De politie van Schiedam is op zoek naar de 18-jarige Rachma Chakuer uit Schiedam. Het Marokkaanse meisje is sinds vrijdag 27 april vermist. Het verstandelijk gehandi- capte meisje is die dag voor het laatst gezien toen zij haar huis aan de Strijensestraat verliet om op weg te gaan naar haar stageplaats op een sociale werkplaats aan de Gustoweg. Zij is hier echter niet aangekomen. Rachma is 1.65 meter lang, heeft lang donkerblond krul- lend haar, groene ogen en een bol gezicht. Het meisje is de dag voor haar verdwijning gezien in het gezelschap van twee mannen van ongeveer 30 jaar oud; mogelijk hebben zij iets met de vermis- sing van Rachma te maken. Personen met inlichtingen omtrent de verblijfplaats van het meisje wordt gevraagd contact op te nemen met de politie in Schiedam. SCHIEDAM De Kandelaarweg, Harreweg en Abtswoude (verlengde Harreweg) zullen in de maand mei enke- le weken worden afgesloten voor ver keer. De afsluiting vindt plaats, in ver band met wegwerkzaamheden. De Harreweg, tussen de Slimme Watering en de grens met de bebouwde kom, is afgesloten van woensdag 9 tot en met zondag 13 mei. Automobilisten rijden deze dagen om, via Vlaardingen en de Woud- of Oostveenseweg en fietsers doen dit, via de Kasteelweg en Elisabeth Koetenstraat. De Abtswoude is tot vrij dag 18 mei afgesloten voor alle verkeer. De werkzaamheden aan de Kande laarweg duren tot zaterdag 19 mei. Op Koninginnedag en weekeinden zijn alle wegen opengesteld. Wegens werkzaam heden aan de spoorwegovergang is de Kandelaarweg gedurende de nachten van zondag 6 op maandag 7 en dinsdag 8 op woensdag 9 mei gesloten van 00.00 tot 06.15 uur. In verband met de MKZ- crisis is nog niet geheel zeker of de werk zaamheden daadwerkelijk plaats zullen vinden. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van Koninginnedag ontvingen dit jaar 2600 Nederlanders een Koninklijke Onderscheiding, waaronder zes Schiedammers. In de Aleidazaal van het Stadskantoor werden vrijdag 27 april de heren mr. A.H. Huibregtsen en J.J. Helmer benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en ontvin gen de heren M.F.L. Buckers, J. van der Touw en J. Hommel de onderscheiding behorende bij de benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer W. Noorduin kreeg zijn onderscheiding voor Lid in de Orde van Oranje-Nassau in Den Haag opgespeld door mevrouw M. Vliegenthart, staatssecretaris van WVS. Drie stadgenoten zijn dit jaar benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De heer A.H. Huibregtsen (65 jaar) is werkzaam geweest bij Legal Technip Benelux, KTI Group BV en Windmill Holland BV. Op maatschappe- lijk terrein was en is de heer Huijbregtsen actief onder meer bij het bestuur van de Stichting Huisvesting en Dienstverlening Bejaarden, de BLoedbank ZWN Rotterdam, de Het Nederlandse Rode Kruis en de St. Liduinastichting. De heer J.K. Helmer (76 jaar) heeft zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de EHBO, de Gehandicapten Organi satie Nederland en het Oranje Kruis. Ook hij ontving voor zijn (vrijwilli- gers)werk de Ridderorde. De bekende mindervalide atleet Willem Noorduin (34 jaar) is eveneens benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding is hem vrijdag persoonlijk door mevrouw Vliegenthart, de staatssecretaris van WVS, in Den Haag opgespeld. Noorduin nam vier keer met succes deel aan de Paralympische Spelen op de onderdelen kogelstoten en discuswerpen. In 1988 won hij een zilveren medaille, in 1992 tweemaal goud, in 1996 goud en brons en in 2000 tweemaal zilver. Naast zijn sportbeoefening heeft Noorduin na zijn studie wiskunde een goede maatschap- pelijke carribre opgebouwd bij KPN. Lid in de Orde van Oranje-Nassau Vier inwoners van Schiedam zijn vrijdag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. De heer M.F.L. Buckers (76 jaar) is met een kleine onderbreking bijna 50 jaar actief geweest op het ter rein van de cricket-, voetbal-, schaak- en gymnastieksport in Schiedam. De heer J. van der Touw (77 jaar) ont ving zijn onderscheiding voor zijn ver- diensten op het gebied van sport, oude- ren, gehandicapten en het algemeen welzijn van ouderen in Schiedam. Van 1960 tot 1987 was hij voorzitter van de omni-sportvereniging SH&HV Schiedam. De heer Hommel (67 jaar) is van beroep zelfstandig schoenhersteller, eigenaar van een winkel in lederwaren en al bijna 50 jaar actief in dit beroep. Tevens is de heer Hommel al bijna 25 jaar actief binnen het speciaal onderwijs onder meer als bestuurder van de Stichting Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs Aquamarijn en als penning- meester van de Stichting Inter- confessioneel Speciaal Onderwijs. SCHIEDAM - De Groenelaan in Schiedam is per 30 maart een nieuwe juwelierszaak rijker. Vanaf deze datum kan men op nummer 52 terecht bij Juwelier Miriam. Juwelier Miriam beschikt over een uitge- breid assortment sierraden gouden en zil veren sierraden. Zo zijn er onder meer oor- bellen, hangertjes en arm- en enkelbanden verkrijgbaar, maar ook horloges. Juwelier Miriam verkoopt zowel Nederlandse als Surinaamse sierraden. Deze gouden sierra den zijn 14- of 18 karaats goud. In de vitri- nes treft men sierraden aan van verschil- lende prijsklassen. Iedereen zal er iets naar zijn of haar smaak vinden en kunnen sla- gen voor een aankoop varierend van enige tientjes tot een paar honderd gulden. Wie voor meer dan f 100,- besteed, ontvangt een gratis muntje. Het laten maken van een fotogravure in goud is mogelijk voor een bedrag vanaf f 325,-. Verder kan men aan de Groenelaan 52 terecht voor naamplaten, sierradenrepa- raties vanaf een bedrag Van f 7,50 en de inkoop van alle soorten sierraden. Juwelier Miriam is van maandag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. 3 MEI 2001 i Mfcl 2001 3 ME PAGINA 3 Lintjesregen op stadhuis Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Gerrie Visser Verkoopleider: Henk Priem h.priem@grafia.nl Regjo accountmanager: John Priem Productmanager: Ed Geneugelijk Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie J Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huisbladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85,2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: organisatie van lokale nieuwsmedia In Schiedam kregen vrijdag 5 mense in Den Haag. een koninklijke onderscheiding.Willem Noorduin ontving zijn onderscheiding (Foto:Van Det Fotoproducties) Juwelier Miriam heeft eind maart de winkel aan de Groenelaan 52 geopend. (Foto: Eduard Engel)

Postiljon | 2001 | | pagina 3