cuRSussena activiteiten Marokko ontmoet De Antillen en Turkije column Prijswinnaars schrijfwedstrijd Tien jaar Treintaxi Winnaars project Hart tegen Hard Feest op Fabriplein Kabelkrant Stadstext vernieuwd Rijvaardigheids- test voor 50-plussers Badkamerplaat SCHIEDAM - In het Filmhuis Schiedam zijn op 22 april de prijswinnaars bekend- gemaakt van de 14e Schiedamse Schrijfwedstrijd. De proza-prijzen zijn gewonnen door Kees Brouwer, Joop van Duin en Marcel Groeneweg. De 16-jari- ge Maaike den Dunnen ontving de aan- moedigingsprijs. In de categorie poezie vielen Jeannette Coppens, Carla van Leijen en Arno Buskens in de prijzen. De pas 8 jaar oude Emma de Wijs kreeg een aanmoedigingsprijs voor haar poezie-dia- loog met haar tante Nelleke. De jaarlijk- se schrijfwedstrijd was ook dit jaar een groot succes: er kwamen in totaal meer dan honderd inzendingen binnen. SCHIEDAM - Treintaxi Schiedam bestaat deze week 10 jaar. Het Taxibedrijf Connexxion Eurotax uit Schiedam vervoerde in deze periode bijna 150.000 Treintaxi-passagiers van en naar het station. Transvison, het bedrijf dat landelijk- Treintaxi exploi- teert, zet de medewerkers van Connexxion Eurotax donderdag 3 mei in het zonnetje. Het bedrijf ontvangt tevens de 'Tien jaar Treintaxi-award'. Treintaxi bedient treinreizigers door ver- voer van en naar huis aan te bieden. De ritprijs voor in de voorverkoop bedraagt f 7,50, bij de chauffeur kost een kaartje f 9,50. SCHIEDAM - De hoofdjury van het pro ject Hard tegen Hart maakt vrijdag 11 mei de winnaars bekend van de wed- strijd die aan het preventieproject ver- bonden was. Het project van de GGD Nieuwe Waterweg Noord over agressie en geweld richt zich op scholieren van 10 tot 15 jaar in Schiedam en Vlaardingen. Jongeren konden voor de wedstrijd een tekening, poster, gedicht of verhaal insturen over (zinloos) geweld. Hierbij kregen ze hulp van hun leerkracht, een schrijver of beeldend kunstenaar. Doel van de wedstrijd was de jongeren na te laten denken over geweld. In totaal zijn ruim 3000 bijdragen binnen- gekomen. De beste 31 werken worden op 11 mei door Chiem van Houwe- ningen bekend gemaakt. De winnende ontwerpen komen op posters bij bushal- tes en andere openbare gelegenheden te hangen. Ook worden de inzendingen gebundeld in een boekje en gebruikt bij het ontwikkelen van lesmateriaal voor scholen. SCHIEDAM - Op het Fabriplein is er op zaterdag 5 mei groot feest. De opening van het wijkfeest vindt plaats om 12.00 uur. Kinderen van de basisscholen die meegedaan hebben aan het project Kunstgreep overhandigen dan hun kunstwerken aan de bewoners. Het aanbod aan activiteiten bestaat ver- der uit een spelparcours, een optreden van clown Bobo, de Jeugdrijnmondband en een loterij. De rommelmarkt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Het 5 mei Fabrifestijn is georganiseerd door de Bewonersvereniging Schiedam West, Wijk- en Buurtoverleg en wijkcen- trum De Erker. Info en inschrijvingen voor de rommelmarkt: De Erker (010) 4267767. SCHIEDAM - De kabelkrant van Stadtext TV is geheel vernieuwd. Aan de dagelijkse nieuws- en serviceinformatie worden de komende maanden nieuwe interactieve rubrieken toegevoegd. In Schiedam is Stadtext TV te ontvangen op ONS-kanaal 28+, 531.50Mhz. De teletekstservice van Spirit Interactieve Diensten is bekend van het nieuws, Schooltext, vacaturebanken en het interactieve zoek- en reserverings- systeem van de woningcorporaties. GRAAUWE HENGST - Leon EUas and Friends spelen donderdag 3 mei bij poppodium de Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28. De wereldmuziekses- sies beginnen om 21.30 uur. Zaterdag 5 mei treedt The Jive Kings op om 22.00 uur. De Leidse band speelt stevige swing jump blues met duidelijke invloeden vanuit de blues van de jaren 30 en 40. INLOOPCONCERT - Het Telemann Ensemble uit Maassluis verzorgt op zaterdag 5 mei om 15.00 uur het inloopconcert in de Grote- of Stjanskerk Schiedam. Het is voor de eerste keer dat het programma door een symfonieorkest verzorgd zal worden. Het dertig leden tellende orkest staat onder leiding van Marten Sybrandy en speelt werken van onder meer Mozart en Gounud. De toegang is vrij. FILMHUIS - Het Filmhuis Schiedam vertoont in de zaal aan de Nieuwstraat 12 op 3 en 4 mei de film Code Inconnu over een jonge actrice die op weg is naar de top. Ze wordt echter geplaagd door irrationele angsten. Thema's door de multiculturele reis door Parijs zijn intolerantie, intimidatie en desinteresse. Op zaterdag 5 mei de film is de film La Saison des Hommes. Deze film vertelt het verhaal van de Tunesische vrouw Ai'chida die bekneld is tussen de strenge mores van de tradi- tie en de lokroep van het moderne leven. Beide films beginnen om 21.00 uur. Toegang f 12,50. COMPUTERBEURS - In sporthal Margriet vindt op zondag 6 mei een computerbeurs plaats. De beurs is geo- pend van 9.00 tot 17.00 uur. Info: (070) 3061968. ZOS-RADIO - Bij ZOS-radio op 91.5 fm kan men maandag tussen 20.00 en 22.00 uur luisteren naar het program ma Langs de Waterweg. In de uitzen- ding is veel aandacht voor natuur, milieu en muziek. De Ziekenomroep Schiedam zendt 24 uur per dag lichte muziek uit. Verzoekplaten, leuk ver haal, groeten doen of langskomen in de studio: (010) 4260000. MOEDERDAGCONCERT - In het Theater aan de Schie speelt Hugo van Eck op zondag 6 mei om 14.00 uur een moederdag wens concert. Toegang f 15,-. moeders gratis indien begeleid door partner of kind. THEATERPRODUCTIE - Op woens- dag 9, donderdag 10 en vrijdag 11 mei is bij de Oude Sluis de Schat theaterpro- ductie Kolk te zien. De voorstelling begint om 22.00 uur. Kaarten kosten f 12,50 of f 15,- en zijn te koop bij de WV Schiedam. EXPOSITIE - In het zorgcentrum De Harg-Spaland aan de Willem Andries- senlaan 2 exposeert Gerda van Zijderveld tot en met 25 juni haar schil- derijen. Vanaf haar jeugd heeft zijder veld belangstelling voor beeldende kunst en schilderen. Zij volgde cursus- sen aan de Vrije Academie. Op de expo- sitie zijn werken te zien uit de afge- lopen 15 jaar. De schilderijen zijn naar eigen ontwerp en vervaardigd met acryl- en olieverf op papier en linnen. MUZIKALE KOOPZONDAG - De winkels in de Nieuwe Passage van Schiedam zijn zondag 6 mei van 12.00 tot 17.00 uur geopend. Het muzikale entertainment wordt verzorgd door hete duo Toon Ko. Zij brengen hits van vroeger en nu, Nederlandstalige en Engelse songs, maar ook Easy Listening, Country en Rock 'n Roll. KOFFIEBIJEENKOMST - Vanaf don derdag 10 mei kunnen moeders met jonge kinderen in Ontmoetingshuis 'De Weerklank' terecht voor een koffiebij- eenkomst. Tussen 10.00 en 11.30 uur kunnen de moeders met elkaar koffie of thee drinken terwijl de kleintjes zich vermaken in de speelkamer. De Weerklank is te vinddn aan het Cornelia van Zantenplein 51 in Groenoord. Deelname is gratis, aanmelden is niet nodig. Inlichtingen: (010) 4735206. MUZIEKSCHOOL ANNELIES Muziekschool Annelies viert op 10 mei het tweede lustrum met een receptie. Van 14.00 tot 19.00 uur zijn er aan de Oude Maasstraat 13 optredens en demonstaties en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor iedere bezoeker is er een leuke herinnering. MIJNENJAGER - Het Mijnen- bestrijdingsvaartuig Hr. MS. Schiedam van de Koninklijke Marine ligt van vrij dag 11 tot en met maandag 14 mei afge- meerd aan de Voorhaven in Schiedam. Het schip is opengesteld voor publiek op zaterdag 12 en zondag 13 mie van 14.00 tot 16.00 uur. ONTSPANNINGSMIDDAG - Het Ouder Kind Centrum organiseert een ontspanningsmiddag voor vrouwen in het Emancipatiecentrum aan het Broersveld 142. Op de bijeenkomsten van 13.30 tot 14.30 uur is er tijd voor zaken als: wat is ontspannen, hyperven- tilatie, chacra's, meridianen en yoga. De nadruk ligt op wat men zelf kan doen. Kosten f 25,- per maand. Info: (010) 4491511. OPEN DAG EDELSMID - Nancy Roeters Edelsmid houdt op zaterdag 12 mei een open dag in haar atelier aan de Korte Kerkstraat 7. Behalve voor het repareren en maken van nieuwe sierra- den vinden in het atelier ook cursussen en workshops in het edelsmeden plaats. Cursisten van afgelopen jaar stellen hun werk zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur tentoon. Dit jaar staat het werk in het teken van 'jaargetijden'. Meer informa- tie: Nancy Roeters (010) 4731344. KLAVERJASSEN - Elke vrijdagavond is er klaverjassen in de Blauwe Brug. Het is geen koppelkaarten en ook geen competitie. De avond is recreatief bedoeld. Inschrijven kan op de avond zelf tussen 19.30 en 20.00 uur. Aanvang 20.00 uur, deelname kost f 2,50. Inlichtingen: SWS-De Blauwe Brug, (010) 2470464. SCHIEDAM - Ouderen komend najaar hun rijvaardigheid laten testen, gedurende de 'broemdag', die de gemeente houdt, in samen- werking met Stichting Ouderenwerk. Inwoners van vijftig jaar en ouder kunnen hiervoor terecht vrijdag 2 november in dien- stencentrum Woudhoek. De eerste broemdag ttet overwegend positie- ve reacties achter bij de deelne- mers, zoals eerder bleek uit een enquete. De huidige editie bestaat uit de onderdelen: theorie, een ritje met eigen auto in aanwezigheid van een instructeur die het rijge- drag beoordeelt, een test van het gezichtsvermogen en het gehoor en de reactietest De kosten voor deel name bedragen f 25,- per persoon. Voor meer informatle hieromtrent en/of inschrijving kunt u terecht bij de verschillende dienstencentra in de gemeente, de gemeente zelf of Stichting Ouderenwerk (010) 2486890. SCHIEDAM - De Stichting Narcis organiseert dit jaar vier culturele weekenden in Schiedam waarin de Marokkaanse gemeenschap andere culturele gemeenschap- pen in Schiedam ontmoet. Afgelopen weekend stond het tweede weekend op het pro gramma en was het de beurt aan de ontmoetingen met De Antillen en Turkije. Zaterdag 28 april werd in wijkcentrum Wibautplein een avondprogramma georganiseerd waarbij Marokko en De Antillen centraal stonden. In januari vond het eerste weekend plaats waarbij de bezoekers van de activiteiten kennis konden maken met China, Sri Lanka en China.De diverse activiteiten omvatten onder andere haarvlechten, henna tatoeages maken, een muzikaal optre den van de Marokkaanse Ismaelgroep en een Antilliaanse DJ. Ook konden de bezoekers hapjes proe- ven uit beide landen. Op maandag 30 april vond een ontmoe- ting plaats met Turkije. Vrouwen vanaf 16 jaar namen deel aan de sportieve activitetien in De Fabriek. Later werden de vrouwen in het gebouw van Stichting Narcis onthaald met onder meer Turkse en Marokkaanse muziek en toneel. Ook waren er optredens van buikdanseressen en werden de prijzen uitgereikt aan de deelneemsters van het sportprogramma. Ik word's morgens gewekt door een klok- radio. Dat vind ik heerlijk, wakker worden met een vrolijk muziekje heb ik het liefst. Maar soms houdt ook de weerman al zijn praatje of hoor ik het nieuws dat in de och- tendbladen staat. Ik geef mezelf altijd nog wat tijd om echt wakker te worden en dage- lijks hoor ik dan het item: 'De badkamer plaat'. Het geluid klinkt hoi, er stroomt water en de damp stijgt uit mijn radio. Veel Nederlanders hebben een favoriete badkamerplaat, een lied dat meegegalmd wordt, staand onder de douche of liggend in bad. Met verbazing luister ik naar dit programma-onderdeel. De mooiste nummers komen langs. Ik moet er toch niet aan denken, dat mijn huisgenoten - die's morgens al een gevecht leveren om als eerste een puts water over zich heen te krijgen - hier ook nog bij gaan zingen. Is de Nederlandse bevolking zo vrolijk, dat'ie massaal zin- gend onder de douche staat of galmend in bad ligt? Ik geloof er geen barst van. Wei weet ik, dat er in bijna ieders badkamer bij het ontsteken van het licht, een zacht muziekje gaat spelen, er roze water uit de fontein stroomt, de kaarsen zich automatisch ontsteken en de tanden alleen nog maar heen en weer bewogen hoeven te worden langs de elektrieke tandenborstel, maar zingt ook iedereen's morgens vroeg z'n favoriete aria? Vroeger zong ik altijd tijdens de afwas. En's avonds na het eten. Dan haalde mijn vader de liederenbundel uit de kast en de hele familie zong meerstem- mig heel vrolijke, vooral Friese liedjes. Onze stemmen weerkaatsten over het meer, waar we vlak bij woonden. Het klonk prachtig. Soms stond de bakker voor de deur. Dan hoorde hij ons zingen maar wij hoorden zijn 'vollek' niet. Hij stapte rustig de woonkamer binnen, zette z'n mand met broden neer en zong uit voile borst mee. Toen wij ooit verhuisden van het platteland naar een dorp, zetten wij onze zangkunst tijdens de afwas voort in een twee-onder-een-kap-huis. De buur- man wist niet wat hij hoorde, nachtegalen en merels 'next door'. Hij klom eens over de schutting en vroeg of hij mee mocht zingen. Dat vonden wij goed, mits hij handig was met afwaskwast en theedoek. Wat heb ik genoten van deze vrolijke tijd. Ik kom er ineens achter dat ik de laatste tijd veel te weinig zing. Buren wees gewaarschuwd: vanaf vandaag kies ik mijn 'badkamerplaat' en klinkt mijn gezang galmend over de singel. 3 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 Stichting Narcis organiseerde afgelopen weekend culturele ontmoetingen tussen Schiedammers van Marokkaanse,Turkse en Antilliaanse afkomst. (Foto:Van Det Fotoproducties)

Postiljon | 2001 | | pagina 7