R RIJNMOND Rotterdam boekt fraai resultaat Geen extra bijdrage Asklepion 3VO controleert caravans Zoocamp in diergaarde Dag van de dans ROTTERDAM - Salsa, streetdance, yolks- dansen, countryline, Chinese waaier- dans, rolschaatsdansen en zelfs rolstoel- dansen: je kunt het zo gek niet bedenken of je kunt het zien op zaterdag 19 mei. Dan trilt de stad op zijn grondvesten. Die dag is namelijk de internationale Day of Dance. In zeven verschillende Europese steden zetten dansgroepen hun deuren open. Ook in Rotterdam is er wat te zien en te beleven. Iedereen kan komen kij- ken naar demonstraties en zelfs mee- doen in workshops. En alles is gratis. Rotterdamse compo- nisten in Stadhuis ROTTERDAM - Liederen van Rotter damse componisten zijn vrijdag 11 mei te beluisteren in de Burgerzaal van het Stadhuis. De tenor Hans van Dijk zingt de liederen en pianist Ardjoena Soerjadi begeleidt hem. Het concert moet een antwoord geven op de vraag: Welke bijdrage heeft Rotterdam geleverd aan de ontwikkeling van de Nederlandse muziek? Speciaal voor de gelegenheid is aan com- ponist Chiel Meijering en de Rotter damse dichter Erik Ward een compositie- opdracht verstrekt. Deze compositie is te horen. Verder brengen Van Dijk en Soerjadi werken van Dirk Schafer, Ton de Leeuw, Alexander Voormolen en Jan van Vlijmen. Ook is werk van Willem Pijper, lange tijd directeur van het Rotterdams Conservatorium en zijn leerling Henk Badings te beluisteren. Het concert begint om 20.15 uur. Een kaartje kost/ 20,- of/15,- (kortingskaart P65, CJP of Rotterdampas) en is te krij- gen aan de zaal op de avond van het con cert vanaf 19.30 uur. Zondagsmarkt op Binnenrotte ROTTERDAM - De zondagsmarkt op de Binnenrotte heeft vanaf 6 mei elke week een ander thema. Bij de keuze van een thema sluit de Dienst Marktwezen zoveel mogelijk aan bij de actualiteit. Zo zijn er op zondag 13 mei (Moederdagij demonstraties bloemschikken op de markt. Zondag 6 mei is er een Platen-, CD-, Strip- en Boekenmarkt op de Binnenrotte ingericht. Behalve demonstraties bloem schikken zijn er zondag 13 mei op de markt optredens van Miss Minetti - Queen of the Street Zondag 20 mei staat er een Standwerkersconcours op het programma. Bezoekers van de zondagsmarkt kunnen gratis een rondrit maken met de paarden- tram. Mammoetopgraving in Blijdorp ROTTERDAM - Van 30 junl tot en met 2 September kunnen kinderen als 'archeo- loog' in Diergaarde Blijdorp helemaal uit hun bol gaan. Zij gaan hler op zoek naar echte fossiele botten van mammoeten en andere dieren. Als 'toekomstig weten- schapper' mogen zij graven, krabbelen, borstelen, botten determineren en skelet- ten namaken. Enthousiaste Blijdorp- begeleiders vertellen dan ook nog allerlei interessante weetjes. Sommige fragmenten van oude fossiele botjes mogen zelfs mee naar huis wor- den genomen. Deze leuke en leerzame kinderactiviteit is bedoeld voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Opgeven kan alleen op de dag zelf bij de opgraving (reserveren is niet mogelijk). De kosten bedragen vijf gulden. Er is plaats voor 165 kinderen. ROTTERDAM - De ontwerpre- kening 2000 van de gemeente Rotterdam sluit met een hoog positief saldo van ruim f 37 mil- joen. Hier bovenop komt nog een rentemeevaller van f 13,4 miljoen uit het groeifonds. Het College van Burgemeester en Wethouders willen deze f 50 miljoen bestemmen voor onder andere de volledige dekking van de door de Raad vastgestel- de beleidsintensiveringen Stedelijke Visie, het op peil brengen van de algemene reser ve en andere urgente knelpun- ten en beleidsintensiveringen. "Er is nu een schone lei; beleidsintensi veringen uit het verleden zijn helemaal gedekt. We hebben met het degelijke financiele beleid van de afgelopen jaren een gedegen basis gelegd voor de komende raadsperiode', aldus wethou- der Sandra Korthuis van Financien In een terugblik op 2000 zegt wethou- der Korthuis: "We zijn vorig jaar voort- varend van start gegaan met de Stedelijke Visie. Wij zetten nu alles op alles om in hoog tempo aan de uitvoe- ring van onze beleidsprioriteiten te blij- ven werken". Rekeningsaldo Het rekeningsaldo van f 37,3 miljoen is onder andere een gevolg van een fors hogere uitkering uit het Gemeentefonds en een extra afdracht van het Gemeentelijk Havenbedrijf. Daarnaast is een rentemeevaller van f 13,4 miljoen uit het groeifonds beschikbaar. Voor dekking van de beleidsintensive ringen Stedelijke Visie wil het College van B&W f 36,3 miljoen gulden uittrek- ken. Daarnaast stelt het College f 2 mil joen beschikbaar als bijdrage in de kosten van de verbouwing van het Wereldmuseum. Het College stelt voor f 4,8 miljoen aan de algemene reserve toe te voegen. Met dat bedrag plus de rente die dit jaar wordt verwacht, is het totaal van de algemene reserve f 65 miljoen, het door de Gemeenteraad gewenste niveau. Voor de volgende eenmalige knelpunten is in totaal f 7,6 miljoen gulden beschik baar: f 0,5 miljoen voor Service Stad, f 2,8 miljoen voor Life Science Incubator, f 1,6 miljoen voor diverse onderdelen van het stedelijk welzijn, f 1,3 voor nieuwbouw van het Zuidpleintheater en f 1,4 miljoen voor dS+V projecten ten behoeve van deelgemeenten. Gemeentebelastingen Bij het opmaken van de jaarrekening voor het concern Rotterdam maakt het College de kanttekening dat dienst Gemeentebelastingen, zoals verwacht, nog niet helemaal op orde is. Echter, de al eerder gesignaleerde opgaande lijn in de bedrijfsvoering van de dienst wordt doorgezet. De accountant heeft voor de jaarrekening van de belastingsdienst een 'verklaring met beperking' afgegeven. Dit betekent dat de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de financiele positie eind 2000 onder voorbehoud van de bevindingen over de nog reste- rende onzekerheden. De dienst Gemeentebelastingen treft een voorzie- ning voor bedrijfsrisico's ter grootte van f 16 miljoen. De behandeling van de jaarrekening 2000 is gepland voor de raadsvergade- ring van 28 juni aanstaande. Vanaf begin juni zijn de volledige rekening- boeken beschikbaar. ROTTERDAM - Het College van B. en W. van Rotterdam stelt de commissie Haven en Zaken (HEZ) voor niet in te stemmen met de plannen voor Asklepion zoals deze nu voorliggen. Daarin wordt uitgegaan van een extra gemeentelijke investering van ruim f 25 miljoen voor de ver- bouw en aanpassing van het pand. Een investering die een te groot financieel risico vormt gezien de hoogte van de gevraagde investering en de ver- wachte terugverdientijd Het uitgangspunt is altijd geweest dat de gemeente niet meer dan in totaal f 12 miljoen zou bijdragen, waarvan f 7 miljoen als lening. Daarbij is het College van mening dat in de plannen onvol- doende garantie wordt geboden voor een dekkende exploitatie. Het College constateert met leedwezen dat realisatie van Asklepion in de voorgestelde opzet in Rotterdam niet tot de mogelijkheden behoort. Het College wil met de Founding Fathers (de sponsoren van Asklepion) en de Stichting Asklepion op korte ter- mijn overleggen over de consequenties van dit besluit. ROTTERDAM - Ook deze zomer is het voor kinderen weer moge lijk om een nachtje in de dierentuin te logeren. Het populaire en superspannende dierentuinkamp is bedoeld voor kinderen van negen, tien of elf jaar oud. Zoocamp vindt plaats op elke vrijdag en zaterdagavond van 13 jull t/m 25 augustus, Na aankomst wordt eerst kennis gemaakt met alle deelnemers. Daarna is er al snei werk aan de winkel. De giraffen moeten naar stal en het buitenverblijf keutelvrij gemaakt. Waar overdag de giraffen lopen, worden namelijk de tenten opgezet. De kinderen mogen de dierenverzorgers helpen met allerlei klusjes en wie durft gaat mee op een avonturentocht in het donker. Een gezeilige barbecue staat ook op het programma. 's Nachts kunnen de kinderen zich in slaap laten zingen door de nacht- elijke geluiden van de dieren. 's Morgens worden de kinderen, weer door hun ouders opgehaald. Reserveren (plaatsen zijn beperkt) of informatie verkrijgbaar bij de informatielijn (010) 4431456 of via www.diergaardeblljdorp.nl. De kosten bedragen tachtig gulden. Abonnementhouders krijgen tien gulden korting. ROTTERDAM - Plaatselijke afdelingen van de Verenigde Verkeers Veiligheids Organisatie 3VO houden dit voorjaar op ongeveer 80 plaat sen in het land caravancontro- les. Verwacht wordt dat op deze wijze onder het motto Veilig met de caravan op stap tot aan de zomer ongeveer 6.000 cara vans kunnen worden nageke- ken. Daarnaast zijn er de onaan- gekondigde caravancontroles van de verkeerspolitie langs de weg. In 1999 vielen er 49 slachtoffers 1 dode, 11 ernstig gewonden en 37 overige gewonden) bij verkeersongeval- len waarbij een caravan betrok- ken was. Over soortgelijke ver- keersongevallen in het buiten- land is geen informatie beschik baar. Tijdens de vrijwillige caravancontroles van 3VO wordt ditmaal bijzondere aan- dacht besteed aan het belang van een juiste bandenspanning van zowel de trekkende auto als van de vouwwagen of caravan, met en zonder belading. Voor een veilige wegligging, meer rij- comfort, minder brandstofverbruik en goede prestaties van de auto met cara van is een juiste bandenspanning cruci- aal. Zachte banden zorgen voor minder grip op de weg en betekenen een hoge re slipkans en een langere remweg. Bij voile belading en regelmatig rijden op de autosnelweg is een hogere banden spanning van toepassing. De aanbevo- len bandenspanning, aangegeven in het instructieboekje van de auto of op een sticker op de deurstijl, verschilt overi- gens per type en merk. Volgens 3VO bespaart het maandelijks controleren van de auto- en caravanbanden en het op spanning houden al gauw twee voile brandstoftanks per jaar. Voor de komende reeks vrijwillige cara vancontroles heeft 3VO in samenwer- king met het Politie Instituut Verkeer en Milieu (PIVM) te Apeldoorn, het onder- wijs- en kenniscentrum op het gebied van verkeer en milieu van en voor de Nederlandse politie, in een oplage van 15.000 exemplaren de nieuwe brochu re Caravan en de Wet uitgebracht. Het 90 paginas tellende gellustreerde boek- je, waarin uitgebreid wordt ingegaan op alle aspecten die aan het veilig caravan- nen zijn verbohden, bevat onder meer een caravancontrolelijst, een overzicht van het trekgewicht van alle autos, een opsomming van de snelheidslimieten voor autos met caravans in alle Europese landen en 32 tips voor een onbezorgde caravanvakantie. Een overzicht van de door 3VO te hou den vrijwillige caravancontroles is te vinden op de website www.3vo.nl/agenda 3 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Til Het gemeentebestuur van Rotterdam beschikt het komende jaar over een overschot van 50 miljoen. De deelge- meenten krijgen daar ruim I miloen van. (Foto: Seert)

Postiljon | 2001 | | pagina 9