Gratis Molens houden Open Huis Beta! i ng par kereh alleen electronisch Mijnenveger open voor publiek Zaterdag 12 mei Nationale Molendag -de <VeX]f Schiedam Totale oplage 4I7.07S GRAF IA Oplage 43.500 ex. C adverteren enfelidteren particulieren O SCHIEDAM - Het Mijnen- bestrijdingsvaartuig Hr. MS. Schiedam van de Koninklijke Marine ligt van vrijdag 11 tot en met maandag 14 mei afge- meerd in Schiedam. SCHIEDAM - De jaarlijkse her- denkingsdienst voor de gevalle nen in de Tweede Wereldoorlog is vrijdag 4 mei gehouden bij het monument in de Plantage. De stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en gedenkdagen organiseert de jaarlijkse dodenherden- king in Schiedam bij het monument aan de Gerrit Verboonstraat. Voorafgaand aan de herdenking werd een dienst gehouden in de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Lange Nieuw- straat. Om iets voor half acht begon de herdenkingsdienst bij het monument zelf. Tijdens de korte plechtigheid wer- den kransen en bloemen gelegd. Na afloop volgde nog een optreden van het Schiedamse Toonkunstkoor in de kerk. De iWWWHUttlttWUWVW uiuv uuuivtmuw Het schip is opengesteld voor publiek op zaterdag 12 en zondag 13 mei van 14.00 tot 16.00 uur. Vrijdag komt het schip rond 14.00 uur aan in de Voorhaven. De muziekgroep de Rolantino's ont- vangt aan boord een cheque van de commandant. De bemanning heeft tijdens de buitenlandse reizen geld ingezameld voor een goed doel in Schiedam. De keus viel daarbij op de Rolantino's, een groep verstandelijk gehandicapten muzikanten van de muziekschool van Annelies Kars. Bij het vertrek op maandag varen vijf- tien leerlingen van het Alberda College afdeiing elektrotechniek mee voor een korte stage aan boord. De leerlingen kunnen kennismaken met de marine en de mijnendienst. Aan het eind van de dag gaat de groep in Hoek van Holland weer van boord. Nolet bouwt molen SCHIEDAM - Nolet Jeneverstokerij Distilleerderij b.v. heeft uitbreidings- plannen voor de panden aan de Hoofdstraat en Buitenhavenweg. Het oudste familiebedrijf van Nederland produceert al sinds 1691 jenever in Schiedam. De komende twee jaar zal er gebouwd en verbouwd worden in en rondom het bedrijf aan de Hoofdstraat. Behalve een extra verdieping en uit- breiding van de bottelarij wil Nolet ook de hoogste molen ter wereld gaan bou- wen in de Hoofdstraat. De wieken van de te bouwen molen zullen in 2004 draaien. Het uiterlijk doet denken aan oude tij- den, maar de binnenkant is gericht op de toekomst. Een expositie moet iets gaan vertellen over drie eeuwen Nolet in Schiedam. Verder komt er een ontvangstruimte en filmzaal. De opgewekte energie krijgt waarschijnlijk een toepassing binnen het bedrijf. De Stichting Noletmolen buigt zich de komende tijd over het definitieve ont- werp. SCHIEDAM - Alle vijf de Schiedamse molens stellen op zaterdag 12 mei hun deuren open voor het publiek tijdens de Nationale Molendag. Net als in de rest van Nederland krij- gen de bezoekers de gelegen- heid de molens van binnen te bekijken en vragen te stellen aan de molenaars. In het Gedistilleerd Museum kan men een beeld krijgen van het ambachtelijke proces van jene ver maken uit molen-mout- meel. Het informatieve programma van de Nationale Molendag wordt gepresen- teerd onder de naam Molens Jenever in Schiedam. Aan de Molendag doen in Schiedam de volgende vijf molens mee: Molen De Walvisch aan de Westvest, Molen De Drie Koornbloemen aan de Vellevest en Molen De Vrijheid, Molen De Noord en museummolen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest. Ook het Gedistilleerd Museum kan gra tis bezocht worden. De activiteiten spelen zich af tussen 11.00 en 17.00 uur bestaan onder meer uit rondleidingen, toelichting op de restauratie, muziek, diavertoning van het molenvrijwilligerswerk en bezichtiging van de molens. In Molen De Vrijheid vinden er om 11.00 en 13.30 uur demonstraties plaats van het zakkendragersgilde en zijn er om 12.30, 15.00 en 16.00 uur demonstraties molenmakerswerk. Bij museummolen De Nieuwe Palm- boom kan de expositie Wind Kracht Metingen bezichtigd worden. In het Gedistilleerd Museum is vanaf 12.00 uur de spotprentenexpositie 'Ach vader, niet meer' te zien en is een spot- prententekenaar aanwezig. Molen De Walvisch en de Museum molen zijn op eigen gelegenheid tot bovenin het hoogste gedeelte te bezoe ken. Bij de overige molens kan dit in verband met de veiligheid alleen in overleg met en onder begeleiding van de molenaar. Molenroute Bij het vieren van de twintigste verjaar- dag heeft Stichting de Schiedamse SCHIEDAM - Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor een krediet van f 650.000,- beschikbaar te stellen om de bestaande Schiedamse parkeerautoma- ten te vervangen en aan te passen. De maatregel is bedoeld om het betaald parke- ren per 1 januari 2002 alleen via electronische wijze moge- lijk te maken. Reden van het overstappen van beta- len met muntgeld naar een electroni sche wijze van betalen is de dikwijls zeer regelmatig terugkerende diefstal van parkeergelden en vernieling van parkeerautomaten. Als voorwaarde bij het overstappen is de voorwaarde gesteld dat burgers gemakkelijk hun parkeergeld kunnen voldoen. Dit Molens op 28 apriheen plan voor een molenroute gepresenteerd. De aantrek- kelijke wandelroute voert de wande- laars langs alle molens. In het plan staat aangegeven waar welke maatre- gelen genomen moeten worden om het traject zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De stichting wil graag betrokken wor den bij de nieuwbouw- en renovatie- plannen langs de route, zodat zij haar kennis en ervaring bij het ontwikkelen van de plannen ter beschikking kan stellen. Op een fotocollage is de toe- komstige molenroute te zien. De mogelijk verbeteringen zijn in een schetsontwerp per trajectdeel uitge- werkt. De realisatie moet plaatsvinden naar aanleiding van een 5 a 10-jaren- planning. betekent dat er voldoende verkoop- punten moeten zijn met parkeerkaar- ten. De kaarten met landelijke dek- king zijn per 1 januari 2002 beschik baar. De investeringskosten voor het vervangen en aanpassen van de par keerautomaten bedragen naar schat- ting f 650.000,-, af te schrijven in vijf jaar. Bijkomend voordeel van het elec tronisch betalen is dat er op jaarbasis f 70.000,- wordt bespaard aan kosten voor het ophalen van het parkeergeld bij de automaten. Afhankelijk van de onderzoeksresultaten voor een gelijk- soortig systeem in Rotterdam kan het college uiterlijk tot juni alsnog kiezen voor een systeem met alle betaalmo- gelijkheden. De kosten voor deze variant bedragen f 620.000,-. De gemeenteraad beslist in de verga- dering van 14 mei over het krediet- voorstel voor het aanpassen en ver vangen van de parkeerautomaten. Gratia Print Media BV Telefoon 015 3615050 DONDERDAG 10 MEI 2001 4e jaargang nummer 140 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker - Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker VOOT <A in Schiedam. Jfc Zie de bon eiders in de krant. Herdenking gevallenen herdenking van de slachtoffers van de Tweede Wereld oorlog vond vrijdag plaats in de Plantage. (Foto: Van Det Foto- producties) Molen de Noord doet mee aan de Nationale Molendag. Schiedammers kunnen hun molens zaterdag 12 mei van I 1.00 tot 17.00 uur bezoeken. (Foto:Archief Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 1