K/ o Rapportage wonen in Schiedam Stakers zeggen het met bloemen Rondvaren in Schiedam nnp van lokale Huisartsen bezoeken EHBO-afdeling ziekenhuis Voorleesontbijt SCHIEDAM - Leerlingen van peuter- speelzaal Pippeloentje en kinderopvang Katja zullen woensdag 16 mei hun mede- werking verlenen aan het nationale voor leesontbijt. Deze activiteit in het kader van de nationale voorleesdag is een initia- tief van Stichting Lezen, in samenwer- king met Stichting CPNB en de Verenigjng van Openbare Bibliotheken (NBLC). Meer dan 380 basisscholen, 500 instellingen voor kinderopvang en twintig bibliotheken in het land verlenen hun medewerking aan dit traditionele evene- ment, dat jaarlijks plaatsvindt. Het thema van dit jaar is: "Voorlezen blijft ze bij'. Bij een groot aantal ontbijten lezen bekende Nederlanders voor, als: Acda en De Munnik, Krezip, Ernst, Bobbie en de Rest, Tony Neef en Angela Groothuizen. Het voorleesontbijt is speciaal bedoeld om scholen en ouders of verzorgers van leerlingen te stimuleren 66n keer per jaar uitgebreid aandacht te besteden aan voor- lezen en het belang hiervan voor het kind. Eerst autodate parkeerplaats Op de parkeerplaats aan de Broersvest is woensdagmiddag 9 mei de eerste 'auto- date'-parkeerplaats in Schiedam in gebruik genomen. Wethouder L. Hafkamp en raadslid H. Hagen openden de parkeerplaats in aanwezigheid van directeur J. Borghuis van autodate-aan- bieder Greenwheels. Autodate is een nieuwe vorm van autogebruik waarbij meerder mensen een auto delen. De abonnee kan telefonisch een auto reser- veren. Het gedeelde autoverbruik heeft twee belangrijke voordelen. Het delen van een auto vermindert de parkeerdruk in de woonomgeving. Tevens leidt gedeeld autogebruik tot selectiever en daardoor minder autogebruik. In Schiedam zijn twee plaatsen gereserveerd voor de Greenwheels-auto's. De bedoe- ling is dat er op termijn 15 autodate-par- keerplaatsen in de stad komen. Nieuwe Zorggroep SCHIEDAM - Op 1 mei is een nieuwe holding opgericht van een aantal zorg- centra in de regio. De holding met de naam Zorggroep Waterweg-Noord wil gezamenlijk werken aan de beste zorg, op maat gemaakt voor alle patienten en bewoners in de deelnemende instellin gen. De identiteit van de afconderlijke centra blijft behouden. In de nieuwe zorggroep gaan de volgende zorgcentra uit Schiedam deel uitmaken: Verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasStede, de Stichting Zorgcentrum Francois HaverSchmidt en Marconihove. De Vlaardingse Zorgcentra zijn Soenda en Meerpaal/Wetering. In Maassluis gaat het om DrieMaasStede en het nog te rea- liseren seniorencomplex Parkhof. v< SCHIEDAM - Het Ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer laat sinds 1964 de landelijke enque- te Woningbehoefte Onderzoek (WBO) uitvoeren door het CBS. Met ingang van 1998 is de opzet van het onderzoek van opzet gewijzigd: de enquete is doorlo- pend in plaats van periodiek en kent enkele nieuwe onderwer- pen. Het Bureau Onderzoek Statistiek Gemeente Schiedam heeft onlangs de rapportage over 1998 gepubliceerd. De nieuwe opzet van het onderzoek zorgt voor de mogelijkheid tot uitver- groting, oftewel het houden van extra enquetes over specifieke onderwer- pen. In Schiedam hebben Woonplus Schiedam en de sector VROM hiervan gebruik gemaakt en is de steekproef vergroot. 395 personen van 18 jaar zijn ondervraagd over hun huis- vestingssituatie, sociaal economische positie, tevredenheid met woning en leefomgeving, woonwensen en ver- huisgedrag. Het onderzoek is groten- deels in 1999 uitgevoerd maar terug- gerekend naar 1 januari 1998 om ver- gelijkingen te kunnen maken met de landelijke en regionale situatie. Aantal huishoudens In Schiedam woonden volgens het WBO op 1 januari 1998 74.936 perso nen die samen 35.070 huishoudens vormen. De Gemeentelijke Basisadmi- nistratie kwam tot 33.079 huishou dens. De samenstelling verschilt op enkele punten met het gemiddelde voor Nederland. De groep 35-64-jari- gen is minder vertegenwoordigd en de groep jonger dan 35 jaar is juist relatief sterk aanwezig. De samenstelling van de huishoudens bestaat voor 71 pro- cent uit 1 of 2 personen. Een kwart van de huishoudens is allochtoon. Bijna 50 procent van deze groep heeft thuiswonende kinderen tegen 24 pro- cent bij de overige huishoudens. Inkomen De huishoudens hebben in Schiedam minder te besteden dan het landelijk gemiddelde, namelijk f 41.800,- tegen f 49.200,-. De verklaring ligt deels in de relatief grote hoeveelheid huurwo- ningen in de stad en het lage aantal tweeverdieners. Het aantal woningen in Schiedam bedroeg op de peildatum 34.180; een verdubbeling ten opzichte van de 17.753 in 1950. Van de woningvoor- raad is 55 procent gebouwd voor 1950. Kenmerken van het huizenbe- stand zijn de vele meergezinshuizen (61 procent tegen 31 procent in de rest van Nederland) en het hoge aantal huurwoningen (73 procent). 30 pro- cent van de huurders ontvangt indivi- duele huursubsidie, net iets meer dan het landelijke gemiddelde van 29 pro- cent. Met name 65-plussers en 66nper- soonshuishoudens ontvangen de huur subsidie. Het oordeel van de leefbaarheid in de stad hangt sterk samen met het stede- lijk karakter van Schiedam. Toch wijkt de beoordeling niet veel af van die in geheel Nederland. De bewoners zijn iets meer ontevreden over de leefbaar heid en kwaliteit van de omgeving (9 procent tegen 7 procent). Duidelijk negatief beoordeeld worden de veilig- heidsgevoelens en de aanwezigheid van voorzieningen voor jongeren in de buurt. Positief is men over het voorzie- ningenniveau wat betreft winkels, basisscholen en speelgelegenheid. SCHIEDAM - Een groep Schie- damse huisartsen heeft vrijdag- ochtend een bloemetje aangebo- den aan de medewerkers van de EHBO-afdeling van het Schie- landziekenhuis. Door de huisart- senstaking van vorige week woensdag, donderdag en vrijdag had de EHBO-afdeling te maken met een paar extra drukke dagen. De dertig huisartsen in Schiedam staakten net als het grootste deel van de huisartsen in Nederland om aandacht te vragen voor de slechte financiele positie van hun beroepsgroep. De huisartsen hebben de afgelopen sta- kingsperiode uiting willen geven aan hun al jaren durende onvrede over het beleid van de regering. Tijdens de staking waren de huisartsen alleen voor noodge- vallen beschikbaar, vandaar dat alle spoedeisende gevallen werden doorver- wezen naar het ziekenhuis. Om de medewerkers van de EHBO-afdeling te bedanken voor de extra inspanningen besloot huisarts Geert van Rooij samen met enkele collega's een bloemetje te brengen bij het ziekenhuis. Overigens hebben huisartsen gedurende de staking op de eerste hulpafdeling bijgesprongen en geholpen met de ergste drukte "De eerste hulp-afdeling had het een stuk drukker, maar wij willen aandacht voor onze situatie. De regering en minister Borst doen geen of te weinig toezeggin- gen of komen deze niet goed na. Sommige zaken zijn wel verbeterd maar andere niet. De huisartsen in opleiding ontvangen hetzelfde als de specialisten in opleiding en er zijn nu genoeg oplei- dingsplaatsen. Het probleem blijft dat nog steeds te weinig mensen het zien zit- ten om een huisartsenpraktijk te starten. Door de slechte beloning en de ieder jaar stijgende kosten is er een tekort aan huis artsen." Huisarts Van Rooijen geeft enkele voor- beelden van de financiele situatie van de huisartsen: "Sinds ik mijn praktijk begon is mijn inkomen elk jaar een paar procent afgenomen, ik verdien dan ook nog het zelfde als 14 jaar geleden. Maar wij heb ben wel te maken met stijgende kosten voor de praktijk, het personeel, huis- vesting en niet te vergeten onze sterk stij gende verzekeringspremie voor arbeids- ongeschiktheid. De bijdrage van de rege ring is gewoon onvoldoende, er moet structureel geld beschikbaar komen." Principe-akkoord Het huidige beleid heeft volgens de art- sen negatieve gevolgen voor de volksge- zondheid en leidt tot slechte zorg voor de patienten. Indien er geen nieuwe toe- zeggingen komen gaan de huisartsen over tot nieuwe aches. Zo wilden zij de contracten met de zorgverzekeraars per 1 juli opzeggen. Dinsdagavond werd ech- ter bekend dat de Landelijke Vereniging van Huisartsen (LVH) alsnog tot een prin cipe-akkoord is gekomen met de Zorgverzekeraars Nederland. Het akkoord voorziet in een extra bedrag van f 250 miljoen om de kosten voor de gestegen praktijkkosten te compenseren. De leden van de LVH spreken zich 17 mei uit over het voorstel. Verdere aches lijken hiermee voorlopig van de baan. SCHIEDAM - Na een lange periode van onderzoek en orga nisatie gaan op zondag 17 juni de eerste rondvaarten in Schiedam van start. De eerste van de twee rondvaartboten met 52 zitplaatsen vaart vanaf deze dag dagelijks de een uur durende route door de grach- ten en havens. Het rondvaartprogramma biedt toe- risten en de Schiedammers zeif de gele- genheid de toeristische locahes zoals de Korenbeurs, het Zakken- dragershuisje en de molens vanaf hete water te bekijken. De zogenaamde fluisterboten zijn uitgerust met stille, miiieuvriendelijke electromotoren. De boten kunnen onder bijna alle bruggen door. Alleen de Ooievaarsbrug moet drie keer per dag open; de voetgangers- brug van de 's-Gravenlandseweg moet in de toekomst op afstand bediend worden vanuit de rondvaartboot. De route start bij De Nieuwe Palmboom en gaat langs het Doeleplein de Schie op, de Nieuwe Sluis door, de Lange Haven, Buitenhaven en Nieuwe Haven. De rondvaarten gaan f 12,50 kosten voor volwassenen, kinderen van 4 t/m 11 jaar betalen f 7,50 en houders van een Pas 65 of CJP en Rotterdampas betalen f 10,-. De kaartjes voor de rond vaarten van 11.30,14.00 en 15.30 zijn vanaf een half uur voor de afvaart te koop bij museummolen De Nieuwe Palmboom. groepen kunnen reserve- ren via de VW. Het is mogelijk om mee te varen van dinsdag tot en met zondag in de periode van 17 juni tot en met 29 oktober. De week voordat de echte rondvaarten beginnen zijn er proefrondvaarten waarbij voor een bedrag van f 5,- mee- gevaren kan worden. De kaartverkoop voor de proefvaarten verloopt via de VW en gaat op nader bekend te naken tijdstip van start 10 MEI 2001 10 MR2MI? DE POSTILJON EDITIE 12 DE DOST!f JON ED'TE 1? PAGINA 3 Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Gerrie Visser Verkoopleider: Henk Priem h.priem@grafia.nl Regio accountmanager: John Priem Productmanager: Ed Geneugelijk Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie J Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huisbladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Ijl Uitgever: Grafia Print&Media Groep Q Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl U* Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: organisatie nieuwsmedia Ook de huisartsen in Schiedam staakten vorige week drie dagen. De medewerkers van de EHBO-afdeling in het Schielandziekenhuis ontvingen vrijdag vanwege de extra drukte die de staking tot gevolg had een bloemetje. (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 2001 | | pagina 3