Hardloopwedstrijd voor net goede doel m Vijf gulden kortingsbon KflTHY column Jeugdland theater SCHIEDAM - De Dienst Sport en Recreatie van de gemeente heeft een Wijkhopper met de activiteiten van Jeugdland voor mei uitgegeven. Op dinsdag 22 mei kunnen kinderen deel- nemen aan de TheaterTotaaldag 'Schim en Schaduw' in De Blauwe Brug. Van 11.30 tot 13.30 uur is er de workshop van het Kinder- en Geurentheater Hans Prein. De oude vorm van poppentheater werkt met licht en schaduwen. De maximaal 80 deelnemers aan de work shop maken hun eigen voorstelling. Van 13.30 tot 15.00 uur is er in de grote zaal de voorstelling Het Toetermobiel en aansluitend het schimmenspel van de deelnemers aan de workshop. Dinsdag 29 mei vindt in Sportzaal Oost of op het schoolplein van De Peperklip 'Juggling Hop' plaats, een groot jong- leerfestival. Donderdag 31 mei kan de jeugd van 5 t/m 9 en 10 t/m 14 jaar meedoen aan Jeugdland Extreem, een survivalparcours in het Prinses Beatrixpark. Plannen Filmhuis SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam gaat het komende seizoen het aantal activiteiten flink uitbreiden. Vanaf Sep tember krijgen kinderen en jongeren structureel meer aandacht in de pro- grammering. Ieder weekend zijn er aan de Nieuwstraat 12 twee voorstellingen, op zaterdagmiddag en zondagochtend. Ook voor deze doelgroep richt het Filmhuis zich op kwaliteitsfilms. Voor jongeren van 15 tot 25 jaar is er eens per maan'd op vrijdagmiddag een film uit het Moviezone-circuit. De zondag- matinee voor volwassenen op zondag- middag krijgt vanaf September een structureel karakter. Om de extra pro- grammering op te vangen kan het Filmhuis extra medewerkers gebruiken voor met name de kindervoorstellingen. Info: Gerard Kramer (0101) 4705611, Wilma de Kruijf (010) 4735797 of fflm- huisschiedam@yahoo.com. Langs- komen tijdens de voorstellingen kan ook. Geen promotie tafeltennisdames SCHIEDAM - Het eerste damesteam van tafeltennisvereniging Brandersstad is het niet gelukt een plaats te bemachtigen in de najaarscompetitie van de eredivisie. De beslissingswed- strijd van afgelopen zaterdag tegen De Borgmeren uit Groningen ging met 0-4 verloren. In de reguliere competitie ein- digde Brandersstad op de tweede plaats in de eerste divisie. Door dit resultaat mocht men tegen De Borgmeren, de nummer zeven van de eredivisie, spelen om 66n plaats in de eredivisie. De wed- strijd werd gespeeld volgens het eredivi- siesysteem, de wedstrijd is hierbij afge lopen zodra een team vier punten heeft gescoord. Danielle Maas en Jolanda Waterreus verloren hun partijen in twee sets. Kim van der Poort won de eerste set maar moest toch het onderspit del- ven. Nadat ook het dubbelspel met Van der Poort en Waterreus verloren was gegaan stond de onoverbrugbare 0-4 achterstand op het scorebord. Toertocht langs de plassen SCHIEDAM - Fietstoerclub Rijnmond gaat zondag 20 mei 2001 op pad voor de 140 km lange Westeinderplassen. Tijdens de tocht komen de deelnemers langs veel water. Na de start rijdt men langs de Schie naar Delft en vervolgens langs het recreatiegebied Vlietlanden. De rit gaat verder via Leiden naar het Zuid-hollandse plassengebied. Via Roelofarensveen en Leimuiden bereikt de groep de Westeinderplassen. De snel- heid van maximaal 25 km/u zorgt er voor dat de toerfletsers rond 16.00 uur in Schiedam terug zijn.De kosten voor de tocht bedragen f 6,-. De start vindt om 9.00 uur plaats bij de kantine van Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in sportpark Harga. Info: Bert de Mik (010) 5919230, Bert Roeling (010) 4345992 of www.tcrijnmond.nl. VLAARDINGEN - De Roparun is de langste non-stop estafette- loop ter wereld: van Rotterdam naar Parijs. Het is een unieke hardloopwedstrijd, met een even uniek doel: trachten de kwaliteit van het leven van mensen met kanker zoveel mogelijk te verbeteren. Dat dit evenement bijzonder populair is geworden dankt het voorna- melijk aan de geweldige inzet van de vele vrijwilligers met Vlaardingers Peter en Thea van der Noord als initiators. Nelli Coman verricht woensdag 23 mei het startschot. Dit jaar gaan er 149 teams van start. Het motto van de Roparun is: 'Trachten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toe- gevoegd aan het leven'. Het echtpaar Van der Noord blijkt terug op tien jaar Roparun, want deze keer wordt de jubi- leumeditie verlopen, alhoewel het niet groots wordt gevierd. "Dat komt later wel, tijdens de feestavond in Ahoy", laat Thea van der Noord nog weten. "In 1992 werd de RO(tterdam) PA(rijs) RUN geboren, uit een weddenschap! Die eerste keer namen er al dertien teams deel, de opbrengst was 100.000 gulden en de organisatie van de run was in handen van een groepje van twintig vrijwilligers. Eigenlijk was het de bedoe- ling het bij een 66nmalig avontuur te houden, maar het liep anders. De opbrengst steeg van 100.000 gulden bij de eerste editie tot 4.300.000 gulden vorig jaar. Tot nu toe werd er al bijna 15 miljoen gulden bijeengebracht door de vele deelnemers en natuurlijk de spon sors." Kleinschalig "De eerste vier jaar was de Roparun nog betrekkelijk kleinschalig en draaide de organisatie puur op vrijwilligers. Door de snelle groei ontstond de behoefte aan een kantoor met betaalde medewer kers, ondanks dat alles bewust zeer low budget wordt gehouden. Daamaast zijn er bij de Stichting Roparun ongeveer 200 vrijwilligers, van wie een vaste kern van vijftig personen het gehele jaar bezig is en veel tijd en energie steekt in de organisatie van het evenement", ver- telt Thea. De werkzaamheden van de vrijwilligers bestaan onder meer uit planning en organisatie van de run, het onderhoud en inrichting van de bungalows, de organisatie van de maandelijkse team- bijeenkomsten voor deelnemende teams, voorlichting geven naar teams omtrent fondsenwerving, zorgen voor public relations en voorlichting in het algemeen en natuurlijk het werven van sponsors voor de eigen organisatie. Loterij Alie deelnemende teams hebben de ver- plichting 1000 Roparunloten te ver- kopen; hiermee komt de minimumop- brengst van een team op f 5000,-. Ieder team zet zich het gehele jaar In om geld bijeen te brengen voor de doelen. De opbrengst van de loterij en de donaties van de teams komen direct ten goede aan de doelen van de Roparun. Het inschrijfgeld van de teams wordt gebruikt om een gedeelte van de kosten van de organisatie te dekken; ook de winst op de verkoop van Roparun- artikelen en begeleiderspakketten wordt aangewend om de kosten te dek ken. De sponsors van de Stichting Roparun zelf ondersteunen de organisa tie; door hun flnanciele en/of materiele ondersteuning van hen is het mogelijk de run te organiseren. Het inschrijfgeld en de winst op de verkoop van artikelen is niet geheel kostendekkend voor een evenement van een dergelijke omvang. Stichting Roparun kent ook 'eigen' donateurs; ook deze donaties komen direct ten goede aan de doelen en wor den niet gebruikt om de kosten van de organisatie te dekken. Inkomsten vanuit sponsoring zijn BTW- belast; hiertegenover staat een tegen- prestatie van Stichting Roparun. Donaties zijn niet BTW-belast; er staat ook geen tegenprestatie tegenover. Bungalows Naast de doelen en projecten die jaar- lijks worden ondersteund heeft de Stichting Roparun vier bungalows in eigendom; ook de gehele exploitatie valt onder de verantwoordelijkheden van Stichting Roparun. Het betreft bun galows op 'gewone' vakantieparken (Durbuy, Arcen, De Banjaard), die door de vrijwilligers gezellig en huiselijk zijn ingericht en worden onderhouden. Ze zijn bestemd voor een (gratis) laatste vakantie samen, de rust van een andere omgeving, na het volgen van chemoku- ren, voor nabestaanden na een zware periode. De reserveringen verlopen via het kantoor van Stichting Roparun; alie bungalows zijn 365 dagen per jaar bezet. Cor Hulsbus 'Huisarts in Praktijk' in boekvorm Een groot aantal columns en verhalen van Pieter Vlasveld zijn verzameld in boekvorm. U kunt 'Huisarts in praktijk' bestellen voor f 17,- (inclusief verzend- kosten). Hierbij bestel ik maal de bundel 'Huisarts in praktijk' k f 17,- per stuk, inclusief verzendkosten. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Ik betaai door: a. het bijvoegen van een cheque- of girobetaaikaart (gden bank- of giro-over- schrijving). b. het 66nmaiig machtigen van Grafia Print Media Groep B.V. om het bedrag van mijn bank- of girorekening af te schrijven. (Vul onderstaande gegevens in en vergeet niet uw handtekening te plaatsen). Bankrek. nr: Postbankrekmr: datum:Bedrag f Handtekening: (Stuur deze bon naar in een voldoende gefrankeerde envelop naar Grafia Print Media Groep BV, 'Huisarts in Praktijk', Postbus 85, 2640 AB Pijnacker. Het boekje wordt ongeveer veertien dagen na ontvangst van de bon naar u toegestuurd). Katte(n)kwaad 17 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 9 Roparun gaat vai Woensdag en donderde 24 mei nem< 149 teams d aan de RoParun 20< (Foto: Capi Lux) Roparun gaat van start 23 I. hjerian^s afkniQQen_ Hebt u een kat? Ik wel. Mag die kat van u alles? Die van mij wel.Toen ik haar net had mocht ze natuurlijk niks. Ze mocht niet in de slaapkamers komen en vooral niet sla- pen op de bedden - zeker niet op mijn bed - en ze mocht niet krabbelen naast de krabpaal. Maar och, die ongelooflijk lieve, leuke, aandoenlijke schootkat van mij, die sleept mij over heuvels en door dalen. Ze kan bij mij geen kwaad meer doen. "Ze kan in je zak - sterker nog - in je bed schijten, dan word je nog niet kwaad op d'r", drukte iemand het pas geleden op z'n Randstads uit Het is nog waar ook. Ik word niet boos op haar, maar zij? Ze had pas een ongelukje, die stokoude kat van mij.Ach.een ongelukje? Ze deed haar behoefte keurig op de bak, zoals altijd. Een kat heeft geen toi- letpapiertje nodig, dat regelt zich allemaal vanzelf in de poezenwereld. Maar deze keer was het toch niet echt goed gegaan op de bak. Ik vermoed dat ze wat overstuur was. Op dit moment wordt de gevel uit mijn woning geslagen en madam voelt zich hevig gestoord in haar ritme. Rustig slapen overdag is er niet meer bij, laat staan dat ze op haar gemak vanuit de ven- sterbank kan bekijken wat er buiten allemaal gebeurt. Bij iedere klap die tegen de gevel wordt gegeven, veert ze ongewild een stukje op, als ze op haar favoriete plekje zit. Bovendien had ik een variatie in haar voedsel aangebracht. Ik eet zelf ook niet iedere dag bruine bonen met spek, dus dacht ik poes een plezier te doen met rijst,forel,groente en wat er allemaal in het blikje zat. Helemaal mis. De darmpjes in het zwarte kattenlijf hebben een foute tango gedanst. Onrustige gang naar de bak dus. Er was deze keer wel een toiletpapiertje nodig en dat heeft ze me ook dui- delijk gemaakt. Ze heeft heel klaaglijk gemiauwd en stevig aandacht zitten trekken, maar ik heb er niet uit op kunnen maken dat het om een toilet papiertje ging. Toen is ze van ellende - denk ik - op mijn roze dekbed gaan zitten en heeft ze de overtrek als toiletpapier gebruikt. Ik wist niet wat ik zag. Doet mijn bijna over-zindelijke-kat dit? Ze kijkt er een beetje ongelukkig bij, alsof ze wil zeggen: 'Ik waarschuwde je, maar je begreep me niet en nu zie je maar wat er van komt." Sindsdien is de kat kwaad op me. Niet zijzelf, maar ik heb na dit ongelukje de poezenwas bij haar gedaan en daar was ze absoluut niet blij mee.

Postiljon | 2001 | | pagina 9