Molens bouwen als hobby Team regiopolitie district Schiedam aan de start •restantjes Dartstoernooi Zingen in koor Schiedam Proms Hilarisch theater Laatste toneelstuk in De Teerstoof Hennepkwekerij Het verhaal achter de advertentie SCHIEDAM - De Schiedamse Darts Competitie (SDC) houdt op zaterdag 26 mei een dartstoernooi in Cafe Nergens aan de Vlaardingerdijk 85 in Schiedam. Het toernooi begint om 20.00 uur en is opengesteld voor iedereen die mee wil doen. Deelname kost f 5,- en er zijn bekerprijzen te winnen. Meer informa- tie over het toernooi is verkrijgbaar via Rob Eekman, telefoon (010) 4263523. SCHIEDAM - Muziekvereniging St.Rad- boud organiseerde bijna een jaar gele- den de Schiedam Proms. Op de onver- getelijke avond in juni 2000 ontmoet- ten klassiek en pop elkaar in sporthal Margriet. Onder meer Carmen's 'Toreador', Toto's 'Rossanna', Carmina Burana en Miss Saigon werden opge- voerd door onder meer het Promskoor. Volgende jaar vindt op 16 juni de twee- de editie plaats van het spektakel. Vanaf het najaar starten de repetities met oude en nieuwe Promskoorleden. Mensen die willen meezingen in het Promskoor kunnen op maandag 28 mei langsko- men op de open avond in Zaal De Noord aan de Kerkweg 46a. Op de avond worden belangstellenden geinfor- meerd over de audities, het programma en de kosten. Aanmelden voor de open avond kan via Henriette Verschuren (010) 4603195, verschuren@qompaq- net.nl of Annemieke Baartmans (010) 4708727, baartmans@abb.uni-one.hl. SCHIEDAM Theaterliefhebbers kun nen van woensdag 6 tot en met zondag 10 juni om 20.30 uur terecht bij de voorstelling: 'Stamppot', die leden van Stichting Theater Kakki Prakki houden in de tuin van de voormalige kleuter- school aan de Leliestraat 10. Het ver- haal gaat over vijf werknemers die strubbelen met hun werk en vooral hun werkgever, die vindt dat het ontbreekt aan samenwerking tussen de personeel- sleden onderling. Daarom organiseert hij een uitje maar dat zorgt nogal voor hilarische wendingen: Kaarten kosten f 12,50 per persoon en zijn verkrijgbaar bij de ingang van het gebouw. Ook is het zondag 10 juni mogelijk vooraf- gaand aan de voorstelling in passende stel te dineren. Voor meer informatie hieromtrent kunt u bellen (010) 4736522. SCHIEDAM Apollo Toneel speelt op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni het toneel stuk 'Een Sneeuw' van Willem Jan Otten in Theater De Teerstoof. Het familiestuk zal de laatste openbare voor stelling in het kleinste theater van Schiedam zijn. Voor het publiek de gele- genheid om te genieten van de inti mites van het zoldertheater, voor Apollo Toneel een gedwongen afscheid. 'Een Sneeuw' speelt eind jaren '70 tus sen Kerst en Nieuwjaar in de serre van het huis van familie Quint. De hele familie is uitgenodigd, zo hoort het. De vraag is of het ook zo zal gaan. De voor stelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 15,- en zijn te koop op de avond zelf bij De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. Reserveren is mogelijk via (010) 4716513. SCHIEDAM - De politie van het district Schiedam heeft maandag 21 mei een hennepkwekerij ontmanteld in een woning aan de Nieuwe Haven. Naar aanleiding van klachten van omwonen- den was een onderzoek ingesteld naar stankoverlast. De overlast bleek afkom- stig van een hennepkwekerij op de zol- der. De ongeveer 100 hennepplanten en de voor de groei benodigde apparatuur zijn in beslag genomen. Tegen de 23- jarige bewoonster en een 35-jarige Rotterdammer is proces-verbaal opge- maakt. SCHIEDAM - De Roparun is tot nu toe nog steeds de langste non-stop estafette ter wereld. Een afstand van 524 km wordt afgelegd met acht lopers per team. Deze lopers mogen onderweg niet worden vervan- gen. Valt er een uit, dan is het jammer, dan moet het team met minder lopers verder. Als het aan de Schiedamse politiemen- sen ligt, komen zij alle acht aan de finish in Parijs. Zij lopen immers voor het goede doel, de ondersteuning van kankerpati- enten. Dat de politie onze beste vriend is, weten we inmiddels. Dat zij veel goed werk verrichten, is ook bekend. Dat ze ook over een uitstekende conditie beschikken, dat blijkt bij team 150 van de Roparun. Gert Jan van Leenen geeft tekst en uitleg namens zijn team, de politiemensen uit Schiedam. "De Roparun staat voor Rotterdam - Parijs - Run. Deze estafette wordt nu al voor de tiende keer gehouden. In totaal gaan op 23 mei 2001 om 15 uur maar liefst 149 teams van start om in een zo snel moge- lijke tijd Parijs te halen. Naast de spor- tieve prestatie staat er ook nog een ander en misschien wel veel belangrij- ker belang op het spel. De Roparun is namelijk ook een sponsorloop. In de afgelopen jaren zijn een groot aantal doelen gerealiseerd. De nadruk ligt ech- ter op de palliatieve zorg voor kanker- patienten. Dat wil zeggen, dat al het geld bestemd is voor de kankerpatient zelf en naaste familieleden en niet voor het realiseren van allerlei onderzoe- ken." Er zijn nog veel meer doelen gereali seerd. Dit alles wordt in goede banen geleid door de Stichting Roparun te Schiedam. Gezegd mag worden, dat van iedere gedoneerde gulden aan deze Stichting tenminste 97 cent naar het goede doel gaat. Sponsoring' Van Leenen vertelt over de wijze van Joris Gleym (67) heeft een hobby gevonden die niet alleen leuk is, maar ook erg fraai resul- taat oplevert. Sinds enkele jaren bouwt hij molens op schaal na, inclusief verlichting en een rie- ten kap. Het werden er op den duur zoveel, dat hij er zelf in de tuin niet voldoende plaats meer voor had en daarom bood hij er een paar te koop aan; een schot in de roos, want de molens gaan grif van de hand. "Jaren geleden ging ik kijken in een molen, waar m'n zus een trouwerij had. Dat vond ik schitterend. Toen al dacht ik: als ik wat meer tijd krijg ga ik die bouwen." Nadat Joris was gestopt als timmerman realiseerde hij deze wens. "Van alle molens bestaan werktekeningen op schaal. Wip-, stelling-, polder-, paltrok- molens: ik maak ze allemaal. Er zijn er al een stuk of dertig verkocht; niet alleen in Nederland, maar ook in Italie, Zweden, Spanje en Australie staat sponsoring bij het politieteam: "De inbreng van ons team bestaat uit het inschrijfgeld van alle teamleden en de verkoop van minimaal 5000 loten. Wij, als politie, willen zo veel mogelijk onaf- hankelijk blijven van derden dus wordt geldsponsoring voor ons een moeilijke taak. Maar elke gulden is er eentje. Het komt helaas voor dat mensen menen later een beroep op ons te kunnen doen wanneer zij een bekeuring hebben ont- vangen. Zo werkt het natuurlijk niet. Daarom vindt ook onze leiding dat we inmiddels een molen van mij te draai- en." Met de hand Als aannemer van timmerwerken beschikt Joris over goed gereedschap. "Alles wordt met de hand gemaakt; in een molen zitten al gauw tussen de 40 en 100 werkuren. Denk maar eens aan al die kleine deurtjes en raampjes die erin horen. En dan het riet; kunstriet uit Friesland (niet van echt te onderschei- den maar beter verwerkbaar) dat rietje voor rietje zowel aan de boven- als de onderkant van lijm moet worden voor- zien. Een geduldwerkje om het geheel te realiseren, maar met een schitterend eindproduct." De molens kunnen buiten worden gezet. "Ik maak er ook nog een lichtje in, zodat het er met name 's avonds heel leuk uitziet." Op dit moment is er veel vraag naar de kleinere types. "Ik ben nu met een wip- molentje bezig, maar de zaagmolen is tot nu toe het meest verkocht: een molen die bovenop een huis (de zagerij) staat." alleen grote bedrijven hebben als spon sor kunnen benaderen." Naast de hoofdreden om met de Roparun mee te doen, zoveel mogelijk geld ophalen voor het goede doel, doet het team uiteraard ook mee om een goede presentatie neer te zetten en niet in de laatste plaats voor de lol. Van Leenen: "Wij hebben als team alle jaren tijdens de roparun een schitterende tijd gehad. Veel plezier, goede verstandhou- ding onderling en geen onvertogen woord. Zelfs niet wanneer het eindpunt naderde of het goot van de regen, ieder een bleef goed gemutst. Wij gaan er vanuit dat het dit jaar niet anders is. De verwachting is, dat ons team er dit jaar 38 uur zal over doen en uiteindelijk op vrijdagmorgen omstreeks 06.00 uur in Parijs zal arriveren." Begeleidingsteam Ieder team bestaat uit lopers, begelei- ders op de flets, chauffeurs, logistieke verzorgers en bivakmakers. Het team van de Politie Rotterdam-Rijnmond District Schiedam bestaat in totaal uit 28 personen, bijna allemaal politiemen sen. Het team doet nu voor de zesde keer mee, dus het weet zo langzamer- hand wel wat er allemaal voor komt kij ken. "Ieder jaar is het weer een opgave om alles voor elkaar te krijgen. Vooral de logistieke verzorging is dikwijls een probleem, want al deze personen moe- ten ook nog eens eten en drinken. Het filiaal van Albert Heijn aan de Lange Kerkstraat te Schiedam voorziet ons team van het eten den drinken wat onderweg nodig is. Voor het vervoer onderweg stelt Mercedes Nederland uit Nieuwegein twee auto's ter beschikking en om alle goederen voor het bivak over te brengen naar Parijs heeft het Algemeen Dagblad een vrachtauto ter beschikking gesteld. Vleesgroothandel Ben van Dijk uit Schiedam levert een fiks aantal kilo vlees. De bedoeling hier- van is dat onze kok een mooi warm en koud buffet gaat bereiden om alle team leden te belonen voor de inspanningen die zij hebben geleverd om deze Roparun weer tot een goed einde te brengen", aldus Gert Jan van Leenen. Andere sponsors die tegen gereduceer- de prijzen goederen en diensten leveren zijn Camperland uit Bergschenhoek, training- en adviesbureau Melior uit Vlaardingen, JONA-sport uit Hoogvliet, sportwinkel Coach uit Schiedam, dran- kenhandel Fons van der Knaap uit Vlaardingen en sportschool Fitland uit Schiedam. Uiteraard worden hiermee niet alle onkosten gedekt. Het district Schiedam van de politie is de grootste sponsor en dekt alle onkosten. Cor Hulsbus Joris beperkt zich echter niet alleen tot het maken van molens. "Ook vogel- huisjes, bloemenkarretjes of andere leuke dingen van hout kunnen worden gemaakt. Elk nieuw werkstukje vormt weer een uitdaging voor me. Ik zit de hele dag in mijn schuur; dan blijf ik lek- ker actief!" 10 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Estafetteloop Rotterdam Parijs Enkele leden van het Roparunteam van de regiopolitie Rotterdam Rijnmond district Schiedam: Jan den Boer (links), codrdinator Gert Jan van Leenen (midden) en Gerard Visser (rechts). (Foto:Joop Zeemeijer Fotografie) GRATIS Joris met enkele van zijn molens; hij maakt ze in verschillende soorten en maten. (Foto: Seert)

Postiljon | 2001 | | pagina 11