Uitgebreid aanbod Theater aan de Schie DORTER in de praktijk Programmaboekje seizoen 2001/2002 Marokkaans toneel in De Blauwe Brug GLOBAL Vuilnisophaal BEDDEN MATRASSEN RECHTSTREEKS VAN FABRIEK En de tijd gaat door... Pieter Vlasveld huisarts' Kaarten bestellen De losse kaartverkoop gaat op dinsdag 28 augustus van start. Van 11.00 tot 16.00 uur kan men bij de kassa terecht voor het kopen van de kaarten zonder reserve- ringskosten. Vanaf deze dag is het tevens mogelijk om telefonisch te reser- De laatste voorstellingen van het seizoen in het Fortis Theater aan de Schie zitten er bijna op. Nog even en het theater sluit voor drie maanden de deuren. Theaterliefhebbers kunnen de gedwongen zomerpauze benut- ten om het nieuwe programma boekje voor het theaterseizoen 2001/2002 te bekijken. In het boekje of op internet vindt u het gevarieerde aanbod voorstellin gen. De seizoensopening vindt dit jaar plaats op zaterdag 8 September. Hans Teeuwen komt deze dag met zijn vier- de solocabaretvoorstelling 'Dat dan weer wel' naar het aan het Stadserf 1 gevestigde theater. In het programma komt elke categorie voorstellingen aan bod. De cabaretvoorstellinegn mogen altijd op veel belangstelling rekenen, dus ook dit jaar kan de liefhebber zijn hart opha- len met bekende namen als Lebbis en Jansen, Freek de Jonge, Hans Liberg, Erik van Muiswinkel en Diederik van veren via (010) 2467467 voor f 1,32 reserveringskosten per kaartje. Via het bestelformulier in het programmaboekje kan men nu al aangeven voor welke voorstellingen men interesse heeft. Hierbij geldt dat de kaarten op volgorde van binnenkomst worden verwerkt. De minimale afname per bestelformulier is drie voorstellingen per persoon. Ook via internet is het mogelijk om vanaf 28 augustus te reserveren. Het programma- overzicht kan nu al bekeken worden via www.theateradschie.nl. Informatie: (010) 2467467. Vleuten en Hans Dorresteijn. Ook het grote aantal theaterconcerten en musicals biedt een aantrekkelijk aan bod. Rob de Nijs, Golden Earring, de rockopera Tommy met Bert Heerink en De Kast zijn enkele van de optredens het komende seizoen in het Fortis Theater aan "dr Schie: Op hetgebted' van musical staan voorstellingen gepland van onder meer Jasperina de Jong als Marlene Dietrich, Jos Brink, de Van den Ende theaterproductie 'Rex'. Het stadsgezelschap ELS inc. brengt het toneelstuk De Revisor en Het Volk speelt 'Een zomerjurk vol verdriet'. Andere dans en toneelproducties zijn onder meer 'Fire of Dance' van The Irish Dance Company, 'Leonce en Lena' van het RO-theater en de balletvoorstel- ling van Het Amsterdams Trockadero. Eigen producties Het theater komt komende seizoen met vier eigen producties. Op 17 november vindt de 'Nacht van het Cabaret' plaats. De vierde editie van de 'Nacht van de Blues' vindt plaats op 16 maart en voor de 'Latin Dance Night' kan men op 18 mei in het theater terecht. Op de.Celtic Night van 26 januari 2002 kan worden geluisterd naar Ierse en Schotse Folkmuziek. SCHIEDAM - In het kader van het project 'Marokko ontmoet' spelen een aantal Marokkaanse jongeren uit Gouda op zondag 27 mei in De Blauwe Brug de theatervoorstelling 'Kamelen in de Polder'. In het stuk staan het conflict tussen de Nederlandse cultuur en de Marokkaanse cul- tuur en het conflict binnen de Marokkaanse gemeenschap zelf centraal. De door de jonge Marokkaanse regis- seur Karim El Guennouni geregisseerde voorstelling is de afgelopen maanden opgevoerd in diverse buurthuizen, thea ters en manifestaties. 'Kamelen in de polder' duurt een uur en laat een aantal situaties uit het dagelijkse leven zien. Te zien zijn een Nederlandse werkge- ver in conflict met zijn Marokkaanse werkneemsters, een jongen die op vakantie naar Jamaica wil maar van zijn vader mee moet naar Marokko en een vrouw die meer vrijheid wil en botst met haar traditioneel ingestelde man. De onderwerpen komen met veel humor aan bod en ook de zelfspot wordt niet geschuwd. Qua vorm is de voorstelling gebaseerd op het tv-pro- gramma Blauw Licht, waar onder lei- ding van Anil Ramdas gediscussieerd wordt over verschillende actuele onder werpen. Na elke sctoe wordt er aan tafel gediscussieerd over oorzaak en gevolg en welke oplossingen er mogelijk zijn. De onderwerpen in het stuk zijn aangedragen door de spelers zelf. De voorstelling begint 27 mei om 14.30 uur, de zaal is open vanaf 14.00 uur. De toegang is gratis, kaarten zijn gratis af te halen bij de receptie/infobalie van: Stichting Narcis, Albardastraat 71; De Blauwe Brug, Bachplein 590; Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32; en Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2. Informatie: (010) 2470464. SCHIEDAM - In verband met hemel- vaartsdag en pinksteren veranderen de komende weken de ophaaldagen voor het huisvuil en GFT. Donderdag 24 mei en maandag 4 juni is IRADO gesloten. De inhaaldag rond hemelvaartsdag voor het ophalen van huisvuil in zakken wordt maandag 28 mei en de inhaaldag voor het legen van mini-containers met huisvuil en GFT wordt woensdag 23 mei. Met pinksteren wordt de inhaaldag voor het ophalen van huisvuil restafval in zakken wordt donderdag 7 juni. De inhaaldag voor het ledigen van mini- containers met huisvuil(restafval) wordt vrijdag 1 juni. SOFTSPRING MATRAS 795,- MATRASSEN VANAF 99,- POWER SPRING MATRAS 795,- BEDBODEMS VANAF 149,- SENIORBEDDEN - NASA MATRASSEN - BEDDEN VOOR STARTERS Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur la. 10.00 - 17.00 uur Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten BOXSPRING OP WIELEN 299,- 23 MEI 2001 DB PtiSTILJON EDITIE 12 PA'GlNA B Rond zeven uur's avonds stond ik bij de bungalow van de familie Van Woerden. Een half uur eerder was ik door meneer gebeld; of ik alstublieft wilde komen. Het ging niet goed met zijn vrouw, die overigens al enige tijd ernstig ziek was. Na kort overleg met mijn vrouw ("Ga maar, je bent daar hard nodig"), had ik m'n jas aangedaan, de dokterstas gepakt en was ik naar het huis van dit echtpaar gegaan. Nog voordat ik kon aanbellen ging de deur open en stond ik oog in oog met Van Woerden. "Het gaat niet goed meer met haar", zuchtte hij zacht. In het schijnsel van de buitenlamp zag ik tranen in zijn ogen. "Zullen we eerst maar eens kijken?", stelde ik voor en samen gingen we naar binnen. Mevrouw lag in de woonkamer. Ze was bij bewustzijn. De afgelopen dagen had ze haar gezichtsvermogen verloren, maar het gehoor werkte nog perfect. "Bent u dat, dokter?", vroeg ze met zwakke stem. "Ja", antwoordde ik, "Het gaat niet echt goed met u, heb ik begrepen." "Nee", zei ze zachtjes, "die pijn in mijn rug is erger geworden en ik heb het zo ontzettend koud." Het was gloeiend heet in de kamer. De echtgenoot zei, bijna verontschuldi- gend. "Ik heb de kachel maar zo hoog mogelijk gezet." We zullen eerst maar eens kijken wat de zuster heeft opgeschreven", ging ik verder en ik pakte een map die aan het voeteneinde van het bed lag. Het dos sier was bijgehouden door de wijk- zuster, die regelmatig langskwam. Na een korte stilte, waarin ik de laatste aantekeningen doornam, zei ik: "Ik lees dat u alleen de lichtste morfine- pleister wilt hebben. U bent best een beetje eigenwijs, hoor." Ik wist dat ik dat tegen haar kon zeggen. Met een kuchend lachje bevestigde ze dat. "Zullen we er toch maar eentje bij- plakken?" "Nee, doe nog maar niet", klonk het zacht. Ik deed m'n jas uit en zette een stoel bij het bed. Mevrouw Van Woerden vertelde over de langzaam erger wor- dende pijn in haar buik. In het begin dacht ze dat het vanzelf wel zou over- gaan. Haar man, die aan de andere kant van het bed zat, was eerst wat stil, maar hij kwam wat los toen ik vroeg of ze de laatste maanden nog op vakantie waren geweest. Het foto-album werd erbij gepakt. Na het bekijken van de plaatjes zei mevrouw dat ze erg moe was geworden. Samen met meneer begaf ik me naar de keuken, waar het een stuk koeler was. Ons beider over- hemd was door en door nat van het zweet. Desondanks vonden we het een goed idee om een pot koffie te zetten. Een half uurtje later (Van Woerden controleerde telkens zijn vrouw) bega- ven we weer naar de woonkamer. Het leek of de vrouw sliep, maar toen we weer naast haar plaatsnamen deed ze haar ogen open. Haar handen zochten die van haar man. "Ik hou van je", zei de vrouw zacht. De man snikte, maar wist er uit te brengen: 'Ik ook van jou, ik ook van jou." Daarna sloot de vrouw haar ogen. Samen met Van Woerden zat ik zeker een uur in volkomen stilte naast het bed. "Gaat het een beetje met je"?", vroeg ik aan de man. "Goed", zei hij. "Ze lijkt te slapen." Hij wees naar zijn vrouw. Fluisterend spraken we ver der, terwijl ik zo af en toe de zweet- druppels van mijn voorhoofd veegde. De ademhaling van de vrouw werd zwakker en heel langzaam werd de pauze tussen het ademhalen langer en langer. Totdat de ademhaling stopte. Van Woerden vroeg weifelend: "Is Ze is ze dood?" Ik knikte. "Ja, het is voor- bij." De man begon hartverscheurend te huilen en probeerde het lichaam van zijn vrouw tegen zich aan te drukken. In een poging hem wat te troosten, legde ik een hand op zijn schouder. Het duurde lang voordat Van Woerden wat rustiger werd. Dan richtte hij zich naar mij op en met een behuild gezicht zei hij: "Voor haar had ik al het geld van de wereld overgehad, Ze was zo.. ze was zoveel waard. Als het had gekund, dan zou ik voor haar al het geld van de wereld hebben gegeven." En de tijd gaat door... De Golden Earring treedt 26 februari op in Schiedam. De Haagse band speelt unplugged de grootste hits uit hun 35-jarige carriere. (Foto: Martin Oudshoorn) Hans Liberg speelt op dinsdag 9 oktober in het Fortis Theater aan de Schie 'Nieuwe Show (reprise)'. Wegens groot succes komt de Emmy-Awardwinnaar nogmaals langs de theaters met zijn energieke, op improvisatie gebaseerde cabaretvoorstelling. (Foto: Bart van Leeuwen) VOOR MEN SEN MET GEWRICIITSKLAGHTEN VOOR MENSEN MET OVERGEW1CHT Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 afslag Moordrecht/Gouda industrieterrein't Ambacht Moordrecht

Postiljon | 2001 | | pagina 5