IRSUSSEI 16 1 activiteiten Akkoord huisartsen Ladiesnight bij Cafe de Pacha KflTHY column Geef het door BfKB KLOOTUH-FESTIVAL - Donderdag 24 mei op henelvaartsdag vindt bij Podium Cafd De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 het Mega-Klootuh- Zooi (MKZ) Festival plaats. Vanaf 14.30 uur treden tot het eind van de avond diverse pop/rockbands op. Op zater- dagavond 26 mei treedt de groep The Watchman op. FILMHUIS - Het Filmhuis Schiedam vertoont op 24, 25 en 27 mei de film Chocolat. Aanvang 21.00 uur, zondag 27 mei om 15.00 uur. Toegang f 12,50. INLOOPCONCERT - Het wekelijkse inloopconcert vindt plaats op zaterdag 26 mei in de Grote Kerk. Vanaf 15.00 uur speelt Musica Vocalis Scyedam, een gerenommeerd vocaal ensemble onder leiding van Johan Sonneveld. De toe- gang is vrij. MODELSPOORDAG - Model- spoorvereniging Schiespoor houdt op zaterdag 26 mei een Schiespoordag. Tussen 10.00 en 16.00 uur rijden er diverse treinen op de grote baan in het clubhuis aan de Westerkade 21. De toegang voor de laatste Schiespoordag voor de zomervakantie bedraagt f 1,- kinderen betalen f 0,50. KAPPERSCURSUS - Bij Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan 79 kan men deelnemen aan de kapperscursussen op maandag of donderdagmorgen. De blokken van telkens zes lessen kosten f 25,-. Deelnemers leren knippen, perma- nenten en watergolven. Kinderopvang is mogelijk. Info: (010) 2451818. TENTOONSTELLING - In de biblio- theek aan het Bachplein is nog tot en met 2 juni een tentoonstelling van boe- kenleggers te zien. Ook is er informatie over verzamelen aanwezig. De collectie is afkomstig van Wilma Lems, mede- werkster van de bibliotheek. Belangstellenden kunnen gratis een door haar ontworpen boekenlegger meenemen. Info: (010) 2465714. EXPOSITIE - In De Blauwe Brug aan het Bachplein exposeren tot 20 juni de deelnemers van de cursus Olieverf en Tekenen hun werk op de expositie Glaceren met Olieverf. Onder leiding van Vera Harmsen hebben zij zich afge- lopen seizoen verdiept in de oude schil- dertechniek glaceren. Het schilderwerk is hierbij opgebouwd uit diverse dunne transparante laagjes verf over elkaar. CONVERSATIE - Het Ouder en Kind Centrum heeft elke maandagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur een activiteit in het Wijkcentrum Wibautplein. Op maandag 28 mei is er de Ouder Kind activiteit, gezellig samen met je kind iets doen. Vooraf-aanmelden via (010) 4491511. Kosten f 2,50. VISSERSKOOR - Het Vlaardings Visserskoor treedt zaterdag 26 mei om 14.00 uur op bij het seniorenzorgcen- trum De Harg-Spaland. Het optreden aan de Willem Andriessenlaan kost f 5,- inclusief consumptie. de zaal is open vanaf 13.30 uur. ROMMELMARKT - Op het plein bij het wijkcentrum Dreesplein vindt op zondag 27 mei van 12.00 tot 16.00 uur de maandelijkse rommelmarkt plaats. Tafels zijn voor f 15,- plus f 5,- borg vanaf 17 mei te huur. De entree is gra tis. Bij slecht weer gaat de rommel markt niet door. Info: (010) 4738671. PATIENTENSPREEKUUR - In het Vlietlandziekenhuis vindt maandag 28 mei van 14.00 tot 16.00 uur een spreekuur plaats voor en door patinten. Behalve folders en boeken die bekeken kunnen worden, geeft de Stichting Pijn- Hoop voorlichting. De bijeenkomst is gratis toegankelijk; aanmelden is niet nodig. VOORBEELDTUINEN - ONS houdt op woensdag 30 mei in voorlichtings- centrum de Groene Raat aan de Harreweg 19 een demonstratie van het aanleggen van een tuin met inheemse heesters en vaste planten. De demon stratie in de 'proeftuin' begint om 19.00 uur en duurt twee uur. Info: Groentelefoon (010) 2465522. EXPOSITIE - In Zorgcentrum De Harg/Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2 exposeert Gerda van Zijderveld tot en met 25 juni met haar schilderijen. Vanaf haar jeugd heeft Zijderveld belangstelling voor beeldende kunst en schilderen. De schilderijen zijn naar eigen ontwerp en vervaardigd met acryl- en olieverf op papier en linnen. ROMMELMARKT - Wijkcentrum De Erker houdt op zaterdag 2 juni vanaf 11.00 uur een grote rommelmarkt waar nog tafels voor te huur zijn. Mensen die tweedehands artikelen te koop willen aanbieden kunnen voor f 15,- (plus f 10,- borg) een tafel huren. Info en aan- meldingen: wijkcentrum De Erker (010) 4267767. OPENLUCHTTHEATER - Theater Kakki Prakki speelt van 6 tot en met 10 juni de openlucht theatervoorstelling Stamppot. De hilarische opvoeringen vinden's avonds om 20.30 uur plaats in de tuin van de voormalige kleuterschool aan de Leliestraat 10. Kaarten kosten f 12,50 en zijn verkrijgbaar bij de ingang, bij de VW en via internet www.kakki- prakki.nl. Info: (010) 4736522. OUD-LEDEN HARPE DAVIDS - Op zaterdag 13 oktober is er in wijkcen trum De Blauwe Brug een reiiniecon- cert van het harmonie-orkest met mede- werking van oud-leden. Oud-leden die aan dit concert willen meewerken en nog geen uitnodiging hebben ontvan- gen, kunnen zich opgeven bij Erik van Leeuwen (010) 4713755. SCHIEDAM - In het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa vinden ook in de 17 buurgemeenten diverse activiteiten plaats. In Vlaardingen, Schiedam en Maassluis is er in juni weer een Culturele Stadstoer langs de lokale bezienswaardighe- den. In Schiedam vertrekt de Stadstoer op woensdag 20 juni 10.00 uur. De Stadstoer maakt deel uit van Havens Heerlijkheden, het regiona- le programma van Rotterdam 2001. Het programma is erg gevarieerd en in alle deelnemende gemeente ver- schillend. Er zijn onder ander con- certen, theatervoorstellingen, ten- toonstellingen, architectuurprojecten en manifestaties. Drie projecten vin den in alle gemeenten plaats: de Culturele Stadstoer, de familievoor- stelling Candide en het muziekpro- ject Nieuwe Barden, Nieuwe Geluiden. Rondrit De Stadstoer van anderhalf tot twee uur staat onder leiding van een gids die niet alleen vertelt over de bezienswaardigheden maar ook boei- ende verhalen en anekdotes over de locaties. In Schiedam vertrekt de toer op woensdagochtend 20 juni om 10.00 uur bij de Artoteek op de 's Gravenlandseweg 806. De bustocht gaat langs de molens, het oude cen trum en de talrijke monumenten. In Vlaardingen vindt de Stadstoer plaats op vrijdag 15 juni en in Maassluis op zaterdag 2 juni. Kaarten kosten f 10,- en zijn verkrijgbaar bij het postkan- toor aan de Lange Nieuwstraat en bij de verkooppunten van Ticket Service Nederland (0900) 3001250. Info: www.havensheerlijkheden.nT en bij de VW. SCHIEDAM - Een kleine hon- derd vrouwelijke bezoekers beleefden zaterdag een enerve- rend avondje uit bij cafe de Pacha. Het cafe aan de Hoogstraat 51 organiseerde een Ladiesnight met onder meer een act met strippers. Dat de avond een succes zou worden stond van tevoren al vast: de beschikba- re kaarten waren immers al lang uitver- kocht. Shirley en Elles van Caf6 de Pacha organiseren regelmatig avonden rond een bepaald thema zoals een miss- verkiezing, Halloween-, beach- of ski- party. Het publiek bij Cafd de Pacha bestaat voornamelijk uit mensen tussen de 18 en 30 jaar. Omdat de twee eigenaressen van het cafd altijd voor iets leuks in zijn bedach- ten ze de Ladiesnight. Alleen vrouwen - afgezien van de stripact - mochten zaterdagavond de zaak in om getuige zijn van een spectaculaire stripact. Andere activiteiten waren zaterdag de demonstraties nageltatoeages van Skin Line Tatoo en de modeshow van Queen's Mode. Na 24.00 uur was de Ladiesnight afgelopen en mocht ook het mannelijke publiek weer naar binnen. Cafd de Pacha is op woensdag open van SCHIEDAM - Begin mei legden de huis artsen in Nederland drie dagen het werk neer vanwege hun onvrede met het beleid van de regering. Ook in Schiedam staakten de 30 huisartsen. Vrijdag 4 mei bood een groep huisartsen het personeel van de EHBO-afdeling van het Schielandziekenhuis een bloe- metje aan voor de extra drukte die de staking voor het ziekenhuis tot gevolg had. De week daarna volgde een akkoord en de toezegging dat er meer geld beschikbaar zou komen om de gestegen praktijkkosten te compense- ren. Afgelopen donderdag hebben de leden van de Landelijke Vereniging Huisartsen (LVH) het principeakkoord tussen de LVH, regering en de Zorgverzekeraars goedgekeurd. Per jaar komt f 250 miljoen beschikbaar. De regering betaalt f 70 miljoen en de Zorgverzekeraars f 180 miljoen. Het enige punt van discussie is nu de salarisstijging. De huisartsen willen dat deze met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2001 geljdt in plaats vanaf 1 juli dit jaar. 19.00 tot 01.00 uur, op vrijdag tot 02.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur. ,.,0; 23 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 7 cu Stadstoer langs de Nieuwe Waterweg X Cafe de Pacha presenteerde afgelopen zaterdag een Ladiesnight. De aanwe- zigen dames zorgden voor een gezellige drukte in de bomvolle zaak. (Foto:Van Det Fotoproducties) Met ingang van I mei jongstleden heeft de fietser die van rechts komt voorrang. Ik zie een reclamespot op tv: Vader Abraham in de auto en smurfen op de fiets. Grappig, die blauw-wit geklede smurfen, en die vro- lijke gebaarde man die ineens zijn eigen vleesgeworden creatie op de fiets van rechts ziet komen. Vader Abraham schrikt, stopt en geeft de goed gemutste smurfen, rijdend op zwarte fietsen voorrang. Voor mij werkt het, dat er op deze manier aan- dacht wordt besteed aan de wijziging in de voorrangsregel, geen fietser, zelfs geen smurf, had van mij voorrang gekre- gen als ik deze spot niet had gezien. Afgelopen zondag rijden mijn man en ik met de auto op een kruispunt in een rustig dorpje. Er lopen wat wandelaars op de weg en er fietst een mannetje van een jaar of zes rechts van ons, althans, hij komt van rechts, maar fietst helemaal aan de linkerkant van de weg en hij wil die weg zo kort mogelijk en voorrang nemend oversteken. Wij schrikken een beetje van zijn aktie, maar hebben de situatie volkomen onder controle. Heel pardoes staat hij ineens wel heel erg dicht op onze motorkap. "Meneer, meneer", schreeuwt hij, "nou moet u mij eens vertellen, waarom u mij geen voorgang geeft, ik kom hartstikke van rechts man!" De auto- raampjes zijn dicht, maar we verstaan woordelijk wat hij zegt. Mijn man draait het raampje aan zijn kant open en ik buig me iets naar hem toe, om vooral niks van deze discussie te missen."Jongeman,je hebt helemaal gelijk, je komt van rechts, maar je fietst links en je wilt volgens mij de bocht zo kort mogelijk nemen en dan bots je ineens bijna tegen deze auto aan, want ik rijd gewoon rechts", zegt mijn man, heel begrijpend en heel vriendelijk. De jongen - hij draagt een petje - tilt het hoofddekseltje van z'n koppie en krabbelt wat zenuwachtig op zijn hoofd. "En toch heb ik voorrang", zegt'- ie, "want ik kom van rechts, dat heb ik gezien op tv. Die smurfen mochten ook eerst en dan pas die auto, met die man erin... hoe heet hij ook weer. "Vader Abraham", zeggen we bijna tegelijk. "Ja die, met die baard en die hoed, die weet tenminste wie voorrang heeft." Hij kijkt een beetje machteloos om zich heen en zegt ineens: "Ik kan die mensen die daar lopen toch niet omver rijden, daarom fiets ik aan de lin kerkant van de weg, maar ja dat snapt u natuurlijk niet, u draagt geen hoed en u hebt niet eens een baard."

Postiljon | 2001 | | pagina 7