^RIJNMOND Een eeuw Rotterdam beiicht FFWD Dance Parade ook in Berlijn -F^ Trouwen in 'Kasteel van Spangen' ROTTERDAM De Gemeenteraad heeft het "Kasteel van Spangen1 aangewezen als huis der gemeente voor het voltrek- ken van huwelijken. Daarmee is opnieuw een bijzondere locatie toege- voegd waar mensen kunnen trouwen. Naast de trouwzalen in het stadhuis en in de deelgemeentesecretarieen kunnen bruidsparen hun jawoord geven in de Burgerzaal van het stadhuis, in het Natuurmuseum en Het Heerenhuys (beide in het Park), de Salonboot Animathor, landhuis De Oliphant (Charlois), brouwerij De Pelgrim (Delfshaven), De Esch (Kralingen- Crooswijk), twee zalen in DiergaarcTe Blijdorp, de Dorpskerk in Hoogvliet, de Keizershof (Prins Alexander) en het Maasgebouw van het Feijenoord- stadion. Subsidie gevraagd 'Noord aan de Rotte' ROTTERDAM Rotterdam dient bij de Europese Commissie een subsidieaan- vraag in voor het plan voor strategische wijkaanpak "Noord aan de Rotte'. De bijdrage valt onder het Europese pro- gramma "Urban II', dat zich richt op de duurzame ontwikkeling van steden. Speerpunten van 'Noord aan de Rotte' zijn het Plan van Herstel, Culturele Wereldwijk, De Rotte Centraal en het Theeterras. Deze projecten zijn innova- tief - een voorwaarde voor de Europese bijdrage - en vormen een dwarsdoorsne- de van alle sociale, fysieke en economi- sche maatregelen van de komende jaren in het Oude Noorden, de Agniesebuurt en het Liskwartier. Ze onderscheiden zich daarvan door de bewoners van Noord en de Rotte (de Schatten van Noord) in het middelpunt te plaatsen. Fout parkeren duurder ROTTERDAM - Wie nalaat de parkeer- meter te vullen gaat meer betalen. Het tarief van de zogenaamde 'fiscale boete' gaat per 1 juni van dit jaar van f 82,- naar f 86,-. Daarbij komt dan nog het uurtarief dat betaald had moeten wor- den. Naar verwachting brengt de vier gulden extra per aanslag dit jaar circa f 166.000,- op. De boete, officieel nahefflngsaanslag genaamd, dient om de kosten te dekken die rechtstreeks voortvloeien uit het fiscaal afhandelen van niet betaalde parkeerbelasting. De Gemeenteraad heeft met grote meer- derheid ingestemd met de verhoging, die is gebaseerd op de regels van Binnenlandse Zaken. Stichting ondersteunt amateursport ROTTERDAM - De Gemeenteraad heeft besloten een stichting breedtesport op te richten, die amateur- sportverenigin- gen en sportbonden ondersteunt en daarvoor ook een werkkapitaal krijgt. Met dit besluit zijn de motie-Hulman (een fonds voor amateursport) en de motie-Bolsius (oprichting van een stich ting breedtesport met flnancien) afge- daan. Een evenwichtige vertegenwoor- diging van de georganiseerde sport gaat de kern van het stichtings-bestuur vor men. Als eerste projecten komen aan bod de tijdelijke inzet van professionals bij sportverenigingen, sportverenigin- gen terug in de wijken en de werving en inzet van nieuw kader bij sportvereni gingen. Het werkkapitaal voor 2001 wordt f 1.260.000; in volgende jaren f 1.060.000. (hoogtepunt of niet) wordt uit de doe- ken gedaan. Een mooi fragment uit een zeer levendige stad. Manon van der Heijden vertelt bijvoorbeeld over het bezoek van Paul Kruger in 1901 en Nelleke Manneke, die de eerste Nederlandse politievrouw, Dina Sanson, weer laat herleven. De functie van Rotterdam als havenstad gaat ook niet ongemerkt voorbij. Johan Knoester beiicht de keuze van het publiek 1952) voor het koopvaardijmonument De Boeg. Gezichtsbepalend voor Rotter dam zijn de bruggen, Cora Boele vertelt over De Zwaan en de Harp (1996). Ook lichtere onderwerpen als het bezoek van Tolkien (1958), de straatnamen in Blijdorp en Bergpolder (1932), Plaswijckpark (1937) en tennis in Ahoy' (1974) passeren de revue. 'Een eeuw Rotterdam' is meer dan de moeite waard om te lezen en te hebben. Het beok is uitgegeven door de Europese Bibliotheek en heeft als ISNB nummer: 90288 26815. ROTTERDAM - Burgemeester Opstelten ontving onlangs het eerste exemplaar uitgereikt van 'Een eeuw Rotterdam' 101 frag- menten uit de 20ste eeuw. Dit schitterende boek laat een colla ge zien van de vorige eeuw. Het boek is het eindresultaat van onderzoek gepleegd door Histo- risch Genootschap 'De Maze'. Iedere Rotterdammer zou 'Een eeuw Rotterdam' in zijn of haar boekenkast moeten hebben. Niks geen saai en lapg- dradig historisqh verslag. Nee, aan de hand van Rotterdamse onderwerpen en vele illustraties herleeft het Rotterdam van de twintigste eeuw. Fragmenten uit ieders leven, maar ook 'vergeten' onderwerpen komen aan bod. Neem nou de Euromast, synoniem met Rotterdam, er zijn waarschijnlijk nog maar weinigen die zich kunnen herinneren hoe deze eruit zag voordat de verhoging plaatsvond. Corinne Boeijinga-Hubers vertelt het verhaal van de Euromast. De meeste onderwerpen beslaan maar een paar bladzijden en dat maakt het boek nou zo leuk om te lezen. Het kan makkelijk even wegge- legd worden en later weer opgepakt zonder dat het verhaal vergeten is. De korte beschrijvingen en onderzoeksre- sultaten lezen makkelijk en zullen bij velen een gevoel van herkenning oproe- pen. Van 1900 tot 2000 De opzet van 'Een eeuw Rotterdam' 101 fragmenten uit de 20ste eeuw is mooi bedacht. Ieder jaar uit de vorige is beiicht. Een onderwerp uit dat jaar ROTTERDAM - Het Rotterdams zomerfestivalseizoen gaat dit jaar vroeg van start. Het feit dat Rotterdam dit jaar Culturele Hoofdstad van Europa is, heeft daar alles mee te maken. Alle festivals zijn gratis te bezoeken, tenzij anders staat vermeld. Enkele festi vals: Wereldsmaken Lenteplein van donderdag 24 mei tot en met zondag 15 jilli op het Schouwburgplein. Spetterend hoogtepunt van 2001 Wereldsmaken is het Wereldsmaken Lenteplein. Rond een podium en een catwalk op een centrale locatie komen gedurende twee maanden 20 kook- en eetpaviljoens uit alle wind- streken, waar een kokspoule en gast- koks excelleren. Thema-avonden, demonstraties, proeverijen, wedstrij- den en fusiekoken zijn enkele acti- viteiten die hier gehouden zullen worden. Aanvang: dagelijks van 11.00 tot 23.00 uur, donderdag, vrij- dag en zaterdag tot 24.00 uur, zondag vanaf 13.00 uur, 's maandags geslo ten. Toegang gratis. Bikemessengers.nl op zondag 3 en maandag 4 juni op de Kop van Zuid. In het Pinksterweekeind vindt een uniek jongerenfestival plaats: Bike- messengers.nl. Het sportieve pro- gramma omvat de zesde editie van het Europees Kampioenschap Fiets- koerieren (ECMC). Het culturele pro- gramma brengt feest, muziek, kunst en tal van andere activiteiten rond sport en ontspanning. Bang the Drums! vindt plaats op zon dag 3 juni op het Afrikaanderplein. Bang the Drums! is een festival met een nationaal concours en een wereldrecordpoging met het grootste aantal Djemb6 spelers dat ooit is samengebracht (onder auspicien van het Guinness Book of Records). Er zijn verschillende workshops waar- in dans en percussie een hoofdrol spe- len. Meer informatie; www.bangthedrums.nl Toename bevolking ROTTERDAM - De Rotterdamse bevolking is in 2000 gegroeid met 2.792 personen en bedroeg op 1 janu- ari 2001 595.389 inwoners. De flinke toename van de bevolking in Rotterdam valt te verklaren door aan tal componenten. Rotterdam telde in 2000 een geboor- teoverschot van 1100 personen, dit is hoger dan het in jaren is geweest. Een vestigingsoverschot van 1.500 perso nen was voor het andere deel verant- woordelijk voor de bevolkingstoena- me. Dit staat in de publicatie Demografische Gegevens van het Centrum voor Onderzoek en Statistiek (COS). De toename van het aantal inwoners komt volgens het COS door de ont wikkeling van de woningvoorraad. De verwachting is dat de woningvoorraad in 2000 toenam met 500 tot 1000 woningen. Hier zijn nog geen defini- tieve cijfers over beschikbaar. 31 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 or I Begin jaren 90 hield Perron Nul de gemoederen in Rotterdam flink bezig. Uiteindelijk is Perron Nul gesloten en moesten junks hun heil elders zoeken. (Foto's: 'Een eeuw Rotterdam' Uitgeverij De Europese Bibliotheek) Station Hofplein is nu lelijk en slecht onderhouden, maar in 1908 stond er een mooi gebouw als station. ROTTERDAM - Het lijkt nog ver weg maar voor je het weet is het alweer zover. De FFWD Heineken Dance Parade laat Rotterdam op I I augustus weer op haar grondvesten schudden.Voor de vijfde keer vindt het grote dan- sevenement plaats in Rotterdam.Veertig trucks en honderden dj's en dansers trekken dan door de stad. Dit jaar zal het festijn niet beperkt blijven tot Rotterdam. Op 20 juli vertrekt er een speciale trein naar de Love Parade in Berlijn. Dertien treintoestellen met dj's, clubs en party's zullen in stijl en met veel muziek en gefeest de Love Parade in Berlijn gaan versterken. Meer informatie over de FFWD Heineken Dance Parade en de de treinreis naar Berlijn is te vinden op www.ffwdheinekendanceparade.nl. (Foto: Frank Hanswijk)

Postiljon | 2001 | | pagina 11