Hotel I n/ o Raadsvragen besluitvorming museumplannen Nota Antenne-installaties E-mail referendum ziekenhuislocatie Theater Kakki Prakki presenteert: 'Stamppot' BRUNCHEN BORRELEN FEESTEN DINEREN A Pleasure to nn p van lokale Unieke openluchtvoorstelling :.vm Dieren Amivedi v^'E To^ +4* SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Vermist: 4/5 cyperse poes, wit, geruit bandje en koker 'Fleur', omg. B.K.laan; 7/5 poes, zwart, witte haren op kin, gekleurde halsband 2 belletjes 'Nody', omg. Graaf Florisstr.; 8/5 poes, zwart wit, groene ogen 'Mika' omg. Nieuwe Haven; 11/5 poes zwart, omg. Nic. Beetsstr.; 11/5 kater, zwart cypers, witte tenen bef wit, omg. Muiderslotstr.; 15/5 kater, blauwgrijs met wit licht gestr. vacht, rood bandje met geel en blauw belletje, omg. Molensingel; 15/5 kater, pers, wit ongecastr. 'Minoe', omg. Brugmanstr. Gevonden: 7/5 poes, zwart ongeveer 10 mnd. gev. Hargplein; 10/5 kater, ongecastr. zwart ongeveer 17 jaar, gele ogen, gev. Johan de Witsingel; 12/5 kater gecastr. wit met cyperse vlekken en staart, ongeveer 5 jaar, gev. Zwaluwenlaan; 15/5 kater, roodwit, gev. Hargapark. Meer informatie en gratis regjstratie van gevonden of vermiste huisdieren: Amivedi Schiedam, (010) 4711857. v< SCHIEDAM - Twee raadsleden van het CDA hebben het colle ge van Burgemeester en Wethouders schriftelijk vragen gesteld over besluitvorming omtrent het Stedelijk Museum Schiedam. Mevrouw M.J.E. Ruseler-van Bers en mevrouw W. Chr. Hupse stellen de vra gen naar aanleiding van een bericht in het Bulletin van het museum waarin beide raadsle den een toonzetting herken- nen waarin wordt vooruitge- lopen op toekomstige besluit vorming. De raadsleden geven aan dat de beant- woording van hun vragen mede van belang is in verband met de standpunt- bepaling van het op korte termijn te verwachten raadsvoorstel voor een centraal museumdepot. Volgens de CDA-fractieleden wekt het artikel (op onderdelen) ten onrechte de indruk dat de gemeenteraad vorig jaar februari al zodanige besluiten heeft genomen dat op basis hiervan met derden afspraken gemaakt kunnen worden. De bijeenkomst was destijds bedoeld om richtinggevende besluiten te nemen ten aanzien van de museum plannen en de mogelijke splitsing van twee deelcollecties (modern en cul- tuur-historisch). Hupse en Ruseler-van Bers vragen het college van B en W of deze hun mening deelt. Ook wil men de inhoud weten van de in het artikel vermelde afspraken omtrent de overdracht van de archeo- logische collectie en op welke college- of raadsbesluiten de afspraken zijn gebaseerd. Een andere vraag is of het college ook van mening is dat de archeologische collectie van de gemeente continu ter beschikking van het Stedelijk Museum moet blijven. Meer duidelijkheid wordt tevens gevraagd over de 'goede bestemmin- gen' van objecten die in het verleden het museum hebben verlaten. Tot slot willen de raadsleden weten of er al een besluit is genomen om de deelverza- melingen te ontsluiten en in hoeverre er werkafspraken bestaan die een mogelijk toekomstig besluit in de weg kunnen staan. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft onlangs de nota Antenne-installaties gepresen- teerd. Het lokale beleid voor plaatsing van mobiele telecom- municatie installaties moet vol- doen aan nationale beleid. Nu is het zo dat voor vrijwel alle antenne-installaties een bouw- vergunning is vereist. Omdat de Rijksoverheid een sterke regu- lering voorstaat zal in de prak- tijk een vergunningsvrij beleid van toepassing worden. De afwikkeling van een aantal bouw- aanvragen wacht in Schiedam nog op afhandeling. De afwikkeling is opge- schort in afwachting van een gemeente- lijk toetsingskader. Omdat de Rijksoverheid regulering voorstaat wordt de effectuering van een gemeen- telijk antennebeleid in feite onmogelijk gemaakt. Voor Schiedam is het dan ook van groot belang welk standpunt de Tweede Kamer inneemt over de Nota Nationaal Antennebeleid. Op korte ter mijn wordt onvoldoende duidelijkheid verwacht, zodat een vrijstellingsproce- dure is vereist. In plaats van deze lange en omslachtige procedure kan ook de gemeentelijke nota met beleidsregels gebruikt worden. De regeling geldt niet voor installaties hoger dan 40 meter, in deze gevallen is een individuele afwe- ging noodzakelijk. In de Schiedamse beleidsregels zijn alle installaties bouwvergunningplichtig en moeten aanvragers verklaren dat de installaties voldoen aan de normen van de Gezondheidsraad. Er dient zoveel mogelijk gebruikt gemaakt te worden van gemeenschappelijke opstelpunten en de plaatsing moet zoveel mogelijk aansluiten bij de bebouwing. De hoogte van de antenne-installatie mag niet meer dan 5 meter boven het dakvlak komen, vrijstaande installaties mogen niet hoger zijn dan 40 meter. Voor installaties die al geplaatst zijn zonder vergunning moet alsnog een bouwver- gunning worden aangevraagd. i4 SCHIEDAM - De politieke par- tij Leefbaar Schiedam heeft de uitslag bekendgemaakt van de e-mailenquete over de nieuwe locatie voor het streekzieken- huis Vlietlanden. Uit de readies blijkt dat 80 procent van de inzenders zich uitspreekt tegen de voorge- stelde locatie Bijdorp. Als alternatieve locatie noemt 10 pro- cent van de inzenders Schieveste. Vijfsluizen of andere alternatieven worden niet genoemd, wel geven enkele inzenders de voorkeur aan het handhaven van de huidige twee loca- ties. Leefbaar Schiedam is bewust van het feit dat het e-mailreferendum geen representatief onderzoek is omdat aan soortgelijke enqugtes voor- al tegenstanders meedoen en niet die- genen die achter het voorstel staan of geen mening hebben. Het hoeft dus niet per definitie zo te zijn dat maar 20 procent van de Schiedammers voorstander Is van nieuwbouw in Bijdorp en dat 80 pro- cent vindt dat er een verkeerd besluit is genomen. Toch lijkt volgens Leefbaar Schiedam de conclusie gerechtvaardigd dat er geen breed draagvlak is voor een zie- kenhuis bij De gemeente Schiedam en het ziekenhuisbestuur zijn nog steeds niet in geslaagd de bevolking van de juistheid van de locatiekeuze te overtuigen. De conclusie onder- schrijft het belang van goede commu- nicatie in een vroeg stadium. Leefbaar Schiedam is ervan over- tuigd, dat van de ervaring rond de nieuwbouwlocatie voor het zieken- huiscomplex, geleerd moet worden voor toekomstige bouwprojecten in de stad. Indien vroegtijdig een dia- loog wordt aangegaan, de bereidheid bestaat inzichten over te nemen en aangevoerde argumenten onder- bouwd te weerleggen, zou een sfeer van overleg zijn ontstaan. Hierdoor kan er een basis voor acceptatie van de plannen worden gelegd, in plaats van het ontstaan van een loopgraven- sfeer. SCHIEDAM - Theaterliefheb- bers kunnen in de periode van woensdag 6 tot en met zondag 10 juni terecht bij de voorstel- ling: 'Stamppot', die spelers van Theater Kakki Prakki deze dagen presenteren. Het spekta- kel vindt plaats op de patio van de voormalige kleuterschool aan de Leliestraat in Schiedam- Zuid. Bezoekers wanen zich tijdens de voor- stelling even in het zonnige Spanje. De voorstelling gaat over het leven zeg- gen de spelers zelf. In het verhaal wer- ken vijf mensen bij een bedrijf waarmee het niet goed gaat. De werkgever vindt dat er niet genoeg samenwerking is tussen de personeel- sleden en daarom besluit hij ze een korte vakantie te geven. Aangezien de personeelsleden nogal van karakter ver- schillen, levert dat problemen op. Dat alles zorgt voor een flinke portie humor. Theater Kakki Prakki maakt al zeven- tien jaar theaterproducties. De voorstel- lingen zijn gebaseerd op ingestudeerd- en improvisatietheater en de afgelopen jaren hield de groep zich voornamelijk bezig met kindertheater. De voorstelling Stamppot is bedoeld voor volwassenen. Voor meer informatie over de voorstel ling en/of het reserveren van kaarten kunt u bellen (06) 55861263. 31 MEI 2001 •>t IVItrl 200 i DE POSTILJON EDITIE 12 I ft 12 PAGINA 3 Hotel Inntel Rotterdam-Centre 150 kamers, restaurant, vergader- en partycentrum Leuvehaven 80, 3011 EA Rotterdam Tel. (010) 4134139, Fax (010) 4133222 e-mail: inforotterdam@hotelinntel.com www.hotelinntel.com CM Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Gertie Visser Verkoopleider: Henk Priem h.priem@grafia.nl Regio accountmanager: John Priem Productmanager: Ed Geneugelijk Redactie: 015 3615050 Lucas Muis Bl.muis@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie O Deze editie maakt deel uit van *■1 13 huis-aan-huisbladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. MUitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker A Internet: www.grafia.nl Ha Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Grafia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: organisatie nieuwsmedia I Zendmasten aan de Nieuwe Damlaan. (Fotorjoop Zeemeijer Fotografie) Theater Kakki Prakki speelt vol gende week vijfmaal de voorstelling 'Stamppot' (Foto: PR)

Postiljon | 2001 | | pagina 3