Toerdub Rijnmond, de club voor alle toerf ietsers Vakantiekiekjes uit verre landen jPOSt-restantjes Tennistoernooi TSN SCHIEDAM - Tennisvereniging TSN uit Schiedam-Noord houdt van 11 tot en met 27 juni het Stripes TSN open toer- nooi. Tennissers kunnen deelnemen in diverse categorieen, waaronder Bl, B2, CI, C2, Dl, D2, C2 35+, D1 25+ en D2 25+. Er staan zowel enkelspelen als dubbelspelen op het programma. PPSC zoekt tweede trainer SCHIEDAM - De Schiedamse voetbal- vereniging PPSC is voor volgend sei- zoen op zoek naar een tweede trainer. De trainer wordt naast hoofdtrainer Ron de Bruijn verantwoordelijk voor het tweede elftal dat uitkomt in de 2e klas- se zaterdag. Ook gaat de kandidaat zich intensief bezighouden met het eerste elftal. Inlichtingen: Jan 't Hoen (010) 4713585 of Guido van der Wal (010) 2731989. Laatste concert Grote Kerk SCHIEDAM - Het voorlopig laatste con cert in de Grote Kerk vindt zaterdag 2 juni plaats om 15.00 uur. Vanwege de grote restauratie die binnenkort van start gaat wordt de serie inloopconcer- ten tijdelijk stil gelegd. Aan het eind van het jaar is het mogelijk weer concerten te geven in de kerk. Het laatste concert biedt een afwisselend programma. De sopraan Nelleke den Broeder stelde het programma samen. Zeven andere musi- ci spelen viool, cello, fluit, orgel, piano en bariton. Het concert bestaat uit wer- ken van Pergolesi, Handel, Schubert en Mozart. De toegang voor het inloopcon- cert is vrij. Filmzomer SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam vertoont ook dit jaar aan het eind van het seizoen nogmaals een aantal goede films. Tijdens de filmzomer zijn de acht best bezochte films van het afgelopen seizoen te zien. De films worden ver- toond in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12. De avondvoorstellin- gen beginnen om 21.00 uur, de zondag- matinee om 15.00 uur. Op 7 en 8 juni is American Beaty te zien, een zwarte komedie over een in een midlife-crisis verkerende man die verliefd wordt op de vriendin van zijn dochter. 9 juni kan Mansfield Park bekeken worden. Andere films die in juni nog te zien zijn: Being John Malkovich, Sweet Lowdown, Himalaya, Dancer in the Dark, 0 Brother Where Art Thou, en De Wereld van Sofie. Stad Schiedam in ridderslag SCHIEDAM - Schiedam speelt een rol in het historische openluchtspel Ridderslag van Zierikzee. 'Sciedam' wordt tijdens de voorstellingen van 2, 8, 9, 15 en 16 juni opgevoerd als stad die nog niet bezet is door de Vlamingen. Het openluchtspel is gebaseerd op de pogingen die de Vlamingen begin 1300 deden om Holland en Zierikzee te vero- veren. Aan het toneel/muziekspektakel doen 120 toneelspelers in historische kostuums mee. Toegangskaarten kosten f 20,- en zijn verkrijgbaar via de VW in Zierikzee (0111)412450 of via de inter- netpagina www.edz.nl/ridderslag. Apollo Toneel SCHIEDAM - In Theater De Teerstoof speelt op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni Apollo Toneel de voorstelling 'Een Sneeuw'. Het toneelstuk van Willem Jan Otten brengt negen familieleden bij- een tijdens de kerstperiode eind jaren zeventig. De hele familie is uitgenodigd voor een feest zoals het volgens de tra- ditie hoort. Of het echt zo zal gaan moet blijken. Het familiestuk met komische en wrange momenten begint beide avonden om 20.15 uur, kaarten kosten f 15,-. Reserveren (010) 4716513; ook kaartverkoop op de avonden zelf. SCHIEDAM - De zomer staat voor de deur: menigeen heeft de fietskettingen ingevet, de pedalen soepel gemaakt en het zadel uitgeprobeerd. Het fiets- seizpen is weer begonnen. Diverse tochten laten de toer- fietser nog meer genieten van al het moois dat de regio biedt. De Toerclub Rijnmond, gezeteld in Schiedam, helpt daar een hand- je bij. Bert Roeling, secretaris van Toerclub Rijnmond vertelt met veel plezier over de club die anderen laat genieten. "In 1979 bleek bij de wielrenvereniging Harga behoefte te bestaan om de race- en toerafdeling te splitsen. Op 10 okto- ber werd de oprichtingsvergadering gehouden en kreeg de vereniging de nieuwe naam Toerclub Rijnmond. In de beginjaren was het aantal leden nogal beperkt maar door de successen van Nederlanders in de Tour de France wilde veel mensen zich hiermee identi- ficeren. Ze kochten een racefiets en slo- ten zich aan bij een toervereniging." Toerclub Rijnmond kende toen een groeiperiode met een ledental van boven de 200. De toerclub organiseerde van maart tot en met oktober ritten, in afstand varierend van 25 km tot ritten boven de 200 kilometer. Ook in het bui- tenland reden de leden toerritten, zoals Luik-Bastenaken-Luik, de Waalse Pijl en Parijs Roubaix. Tegenwoordig worden dat soort tochten minder verreden in verenigingsverband. Voorrijders De eigen tochten werden vroeger bijna altijd achter voorrijders verreden. Enkele leden herkenbaar aan armband en voorzien van een fluit droegen er zorg voor dat het peloton veilig over de wegen kon rijden. Bij kruisingen snel- den ze naar voren om de kruising af te zetten. bert Roeling: "door de individua- lisering van de maatschappij is het aan tal deelnemers in de loop der jaren lang- zaam teruggelopen. De capriolen van de begeleiders zijn dus minder hard nodig. De groepen waar Toerclub Rijnmond nu mee rijdt zijn meestal rond de twintig personen groot. Zo kun je ook het aan tal voorrijders beperken." Ieder jaar in September wordt het toer- programma voor het komende samen- gesteld. Door middel van een langzame opbouw met steeds langere ritten wordt de fietsconditie opgebouwd. De eerste rit is 50 km lang, hierna neemt de afstand iedere twee weken toe tot soms wel 200 kilometer in de maand juni. Na deze langste tochten bouwen de toerrij- ders de afstand naar het einde van het seizoen weer af. Van april tot en met September fietsen de leden bovendien iedere dinsdagavond afstanden van 30 tot 60 km per avond. A- en B-groep Enkele jaren terug is de manier van fiet sen op de dinsdagavonden veranderd. "We hebben een onderverdeling gemaakt in een A- en B-groep", vertelt Roeling. "De A-groep fietst met een gemiddelde snelheid van 28 a 29 km per uur, terwijl de B-groep een aanmer- kelijk rustiger tempo aanhoudt. Zo kan iedereen die niet vaak gelegenheid heeft om te fietsen meerijden en kunnen belangstellenden die willen kennisma- ken met toerfietsen wat ervaring op doen. Op deze manier proberen we voor veel fietsliefhebbers meerdere vor- men van fietsmogelijkheden bieden." Wat in alle tochten belangrijk is voor Toerclub Rijnmond is het saamhorig- heidsgevoel. De leus 'samen uit samen thuis' gaat ook echt op bij de toerfiet- sers. Iemand met pech onderweg wordt nooit alleen achter gelaten. Roeling: "Als iemand eens een keer lek rijdt, is de kans, dat hij zelf zijn band verwisselt bijzonder klein, want helpen doen we elkaar allemaal." Toerclub Rijnmond hanteert een stan- daarduitdrukking bij de tochten: trim- of racefiets verplicht. Roeling: "Dit doen we om te voorkomen dat deelnemers aan tochten het tempo niet bij kunnen houden omdat hun fiets minder geschikt is voor de deze afstanden. Voor deze laatste categorie is er nog de avondfietsvierdaagse. Dit jaar vindt het fietsevenement plaats van 18 tot en met 21 juni. Deelnemers hebben de moge- lijkheid te kiezen uit afstanden van 25 of 50 km per avond. Men kan zo vier dagen op een 'gewone' fiets genieten van de omgeving en het fietsen zelf." Inschrijven voor de avondfietsvierdaag se is mogelijk bij onder meer de VW in Vlaardingen en Schiedam. Internetsite Sinds enkele maanden is ook Toerclub Rijnmond digitaal gegaan. E6n van de leden heeft een informatiepagina op het internet samengesteld houdt de site bij. Ook op deze wijze kan men nu dus ook kennis maken met Toerclub Rijnmond. Dit jaar heeft de website www.tcrijn- mond.nl al drie nieuwe leden opgele- verd. Ook de statistieken wijzen uit dat de pagina regelmatig wordt bezocht. Roeling zelf is in 1983 lid geworden. "In 1986 was er behoefte aan nieuwe bestuursleden en sindsdien maak ik deel uit van het bestuur, waarvan de laatste negen jaar als secretaris. We zijn een behoorlijk actieve vereniging, waar- bij we vooral voor eigen leden activitei- ten organiseren. Gasten zijn meestal ook welkom, via persberichten hopen we niet-leden bekend te maken met onze sport. Van de 112 leden zijn er een stuk of 40 die zeer regelmatig op de ver eniging verschijnen. Soms om te fietsen, maar soms ook alleen voor de gezelligheid. Van de actieve leden bedraagt de gemiddelde leeftijd rond 48 jaar. Het merendeel van de leden bestaat uit mannen, maar dat is niet ongewoon in de toerfietssport. Met de hulp van de vrijwilligers loopt alles financieel en organisatorisch op rolletjes. Gezien de inzet van iedereen heb ik er alle vertrouwen in dat dit in de toekomst zo zal blijven", besluit Roeling zijn verhaal. De mens achter de vakannebest. p^s: een woe- advertentie RIJNMOND- De heer en mevrouw De Weij maakten samen veel reizen. Uit menig land kwam een kaart of mapje foto's mee terug naar Nederland. Ook een tante van het echtpaar bewaarde herinneringen aan diverse vakanties. De kaarten werden in een doos gestopt en kwamen onlangs weer tevoorschijn. "Wij doen er eigenlijk niets meer mee en daarom willen we ze graag aan een verzamelaar geven. Grote kaarten van diverse plaatsen, maar ook leuke mapjes uit Capri, Milaan, Wenen, Garmisch Parten- kirchen en Genua. Misschien dat we er iemand blij mee maken; zelf doen we er niets meer mee." Het echtpaar De Weij vraagt geen geld voor de kaarten; met een bloemetje zijn ze al blij. Belangstellenden kunnen bel- len met (010) 5213197 om een afspraak te maken. 31 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 Bestuurslid Bert Roeling van Toerclub Rijnmond stapt ook zelf regelmatig op de fiets voor een ritje. (FotorVan Det Fotoproducties) i Aangeb. oude kaarten van div. metje. Tel. 010 - 5213197. Mooi kaarten van vele vakantiebestemmingen en al jaren oud. Gratis te verkrijgen. (Foto: Seert)

Postiljon | 2001 | | pagina 9