cuRsussen a Programma Filmhuis Regenboog Record Jubileumtaptoe bij Harpe Davids Folder bouwregels Vermist na inbraak KfiTHV activiteiten column GRAAUWE HENGST - Leon Elias verzorgt op donderdag 7 juni een wereldmuzieksessie bij podiumcafg De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28. Het optreden van de Senegalese rit- mekunstenaar wordt ondersteund door een aantal gastmusici. Aanvang 21.30 uur. ROLANTINO'S"- In het Fortis Theater vindt op zaterdag 9 juni het muziekpro- ject 'wij gaan ervoor' van de Rolantino's plaats. De Rolantino's zijn een muziek- groep van muziekschool Annelies Kars met mensen met een handicap. Tussen 19.30 en'23.00 uur spelen ook enkele buitenlandse groepen, onder meer uit Litouwen en Hongarije. Big Brother Ruud presenteert de avond. Kaarten f 12,50 zijn te koop via de kassa van het theater.en via (010) 4730858. QUO TRIBUTE - In het podiumcafc De Graauwe Hengst- aan. de Lange Haven 28 vindt op zaterdag 9 juni een tribute to Status Quo plaats. Vanaf 22.00 uur spelen Marco Diamantatos, Paul Verhoekx, Rob op't Ende en Rick Bout diverse bekende nummers van Status Quo. THEATER - In het Stedelijk Museum Schiedam brengt van 6 tot en met 9 juni het reizende toneelgezelschap Nomade de productie 'Holland Amerika Lijn' op de planken. Het verhaal concentreert zich op een boerenzoon, een nachtclub- danseres en een advocaat die begin 20e eeuw de oversteek naar Amerika maak- ten. Het stuk begint om 20.30 uur in het museum, kaarten k f 17,50 zijn te koop bij het Fortis Theater (010) 2462553 en op de avonden zelf bij het museum. GALERIE - Galerie Artipico houdt op zaterdag 9 juni een feestelijke opening. De opening van de galerie aan de Grote Markt 37a begint om 17.00 uur. ZELFVERDEDIGING Het Emancipatie Centrum SWS start op donderdagavond 14 juni een cursus weerbaarheid/zelfverdediging voor vrouwen en meisjes vanaf 16 jaar. Voor deelname is geen sportervaring vereist. De vijf lessen worden gehouden in Het Gebouw aan het Broersveld 142. Kosten f 90,-. Info: (010) 4734545. FLUISTERBOTEN - Op zaterdag 16 juni varen de fluisterrondvaartboten hun eerste rondjes door het water van Schiedam. De eerst afvaart wordt opge- vrolijkt met optredens van de Rijnmondband en Liesbeth List. Voorafgaand aan de offlciele tewaterla- ting vinden proefrondvaarten plaats op 9 en 10 juni. Hiervoor zijn nog kaarten a f 5,- beschikbaar bij de VW aan de Buitenhavenweg 9. KUNSTKLASSEN - De cursisten van de Kunstklassen van het Stedelijk Museum Schiedam hebben vorige week hun werkstukken gepresenteerd in de Stadswinkel. Het werk bestaat uit schil- derijen, tekeningen, grafiek en geboet- seerde beelden. De tentoonstelling aan het Stadserf 1 kan tot 20 juni bezichtigd worden. CONCERT Het Toonkunst Jeugdkoor Schiedam verzorgt op zon- dag 10 juni een optreden in het Theater a.d. Schie. Het concert begint om 20.15 uur. Kaartverkoop via het theater. KNUTSELEN - Het Ouder en Kind Centrum houdt elke maandagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur een activiteit in wijkcentrum Wibautplein. Op maandag 11 juni staat de activiteit Samen Knutselen op het programma. Kosten f 2,50 per keer. Info: (010) 4491511. VLINDERS IN DE TUIN - Op het voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19 vindt op woensdag 13 juni de activiteit 'Vlinders in de tuin' plaats. De voorlichting van de afdeling- Natuurontwikkeling van de gemeente begint om 19.00 uur en duurt twee uur. Meer info via de Groentelefoon: (010) 2465522. ZOS-RADIO - Met ingang van heden is er een nieuw programmaonderdeel bij de Ziekenomroep Schiedam te beluisteren. De uitzending Service van de ZOS aan de luisteraar behandelt vragen van luisteraars over medicijnen, medicijnge- bruik, ziektekostenverzekeringen etc. Vragen kunnen opgestuurd worden naar ZOS-radio, Postbus 239, 3100 AE in Schiedam. ZOS zendt uit op 91.5 FM. groeten doen, leuk verhaal of ver- zoekplaten: (010) 4260000. EXPOSITIE - In De Blauwe Brug aan het Bacltplein exposeren tot 20 juni de deelnemers van de cursus Olieverf en Tekenen hun werk op de expositie Glaceren met Olieverf. Onder leiding van Vera Harmsen hebben zij zich afge- lopen seizoen verdiept in Je oude schil- dertechniek glaceren. Het schilderwerk is hierbij opgebouwd uit diverse dunne transparante laagjes verf over elkaar. OUD-LEDEN HARPE DAVIDS - Op zaterdag 13 oktober is er in wijkcen trum De Blauwe Brug een reiiniecon- cert van het harmonie-orkest met mede- werking van oud-leden. Oud-leden die aan dit concert willen meewerken en nog geen uitnodiging hebben ontvan- gen, kunnen zich opgeven bij Erik van Leeuwen (010) 4713755. SCHIEDAM - Het Regenboog Record Festijn is verplaatst naar vrijdag 8 juni. Leerkrachten van basisscholen uit de gemeente verrichten om 09.30 uur de openingshandeiing. Deelnemers pro- beren deze dag hun groepsrecord te verbeteren. Kinderen die hieraan niet meedoen, doen mee aan de sponsorloop op school. Het doel van dit alles is geld in te zamelen voor het Regenboog-hulpfonds, waar- in kinderen kiezen voor een goed doel. Wegens aanhoudende regen was de orga- nisatie genoodzaakt het evepement vrijdag 18 mei af te gelasten. Het geheel ein- digt om 11.30 uur. Projectcoordinator Stedelijk Museum SCHIEDAM - Stan Petrusa gaat per juni aan de slag als projectcoordinator bij het Stedelijk Museum Schiedam. Hij zal het proces rond de eventuele nieuwbouw van het museum begeleiden. Het is de bedoeling dat Petrusa de komende maan- den een visie, missie en inhoudelijk beleidsplan formuleert. Aansluitend volgt het werken aan een ruimtelijk program ma van eisen en het flnanciele en organi- satorische plaatje. De resultaten moeten in november 2001 beschikbaar zijn. SCHIEDAM - De Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids uit Schiedam bestaat dit jaar 80 jaar. Na het succesvolle jubi- leumconcert van 7 april met Jan Vayne staat binnenkort een jubileumtaptoe op het program ma. De taptoe vindt plaats op zaterdag 16 juni op het Bachplein in Schiedam- Noord. De voorbereidingen voor deze taptoe zijn inmiddels in voile gang. Een vijftal verenigingen staat garant voor een avond vol muziek en show. Onder de deelnemers zitten drie verenigingen die volgende maand ook mee zullen doen aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. De betreffende deelnemers zijn Show- en Marchingband Tamarco uit Leiderdorp, Showkorps METRO uit Scheveningen en Mars- en Shopkorps Excelsior uit Delft. De overige deelnemers zijn Showbrassband Thalita uit Vlaardingen, de drumfanfare van Harpe Davids en de twirlteams The Yellow Rainbows. Nanda Hupse presenteert het program ma. Aanvang 19.30 uur, de toegang is gratis. Bezoekers die Slecht ter been zijn wordt aangeraden een stoel mee te nemen. Info: www.harpedavids.nl. SCHIEDAM - Filmhuis Schie dam presenteert voor haar inwoners ook deze weken een aantal boeiende films van het afgelopen seizoen. Het pro gramma is als volgt: Donderdag 14 en vrijdag 15 juni draait de film: 'Being John Malkovich' van regisseur Spike Jonze, met in de hoofd- rol Cameron Diaz en John Cusack. Deze geestige en geniale komedie ver- telt over poppenspeler Craig, die bij toe- val de ingang van het brein van John Malkovich ontdekt. Zaterdag 16 juni is er: 'Sweet Lowdown' van regisseur Woody Allen, met Sean Penn en Uma Thurman in de hoofdrollen. Deze fictieve biografie ver- telt het leven van de legendarische jazz- gitarist Emmett Ray uit de jaren dertig. Filmhuis Schiedam is te vinden aan de Nieuwstraat 12. Voor meer informatie kunt u bellen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam en 13 andere gemeenten hebben de wettelijke regels van het Bouwstoffenbesluit op een rijtje gezet in een nieuwe folder die verkrijgbaar is in de Stadswinkel aan het Stadserf. In het besluit worden de regels opgesomd die van toepassing zijn voor het ophogen en ont- graven van grond of het bouwen en verbouwen van woningen, wegen en bruggen. Kern van de regeling is dat de kwaliteit van het bouwmateriaal bepaald of gebruik is toegestaan. Het Bouwstoffenbeleid is opgesteld om de kwaliteit van de bodem en het water te beschermen. De regels gelden njet voor materialen die inpandig worden gebruikt. De regels staan uitgebreid beschreven in de fol der die verkrijgbaar is bij de balie Bouwen, Wonen Milieu van de Stadswinkel. SCHIEDAM - Enige tijd geleden werd er bij de familie Wiekeraad aan de Paulus Potterstraat ingebroken. Op zich is dit al vervelend genoeg, maar helemaal erg is het gegeven dat vanaf deze dag de Noorse boskat Arent vermist is. Alles is geprobeerd om de 11 jaar oude kat terug te vinden, helaas tevergeefs. De eigenaren hopen dat iemand Arent na 10 april nog heeft gezien of heeft gevonden. Wie meer weet over het lot van Arent kan contact opnemen met de familie Wiekeraad, Paulus Potterstraat 31, 3117 XB in Schiedam. Telefoon: (010) 4734674's avonds, (010) 2461129 overdag. Hooien 10 MEI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 I De drumfanfare van Harpe Davids neemt op zaterdag 16 juni deel aan de jubileumtaptoe. (Foto: P.R.) Als het prachtig zomerweer is, denk ik altijd met genoegen aan mijn vader. Boer was hij in hart en nieren.Als de dagen het langst waren, was mijn vader het drukst. Het weerbericht zat strak ingebouwd in zijn dagelijkse schema. Hij hing altijd op een elleboog over de radio. Wij moesten allemaal even stil zijn. Als de weerman het sein 'mooi weer' gaf, ging hij met paard en grasmaaier in de slag. Al zittend op dat hobbelende machien.zag ik zijn lippen vaak wat prevelen. "Wat zeg je?", vroeg ik wel- eens. "Ik doe een schietgebedje omhoog", zei hij dan glimlachend, "vragen om een droge hooioogst." Een feest vond ik het om samen met hem in en op het land bezig te zijn. Als het gras gedroogd en door de zon 'gehooid' was, maakte een soort harkmachien slierten van het hooi. Dan werden er 'oppers' gestoken, later werden er grote hooibulten gemaakt en dan kwam het mooiste werk. De hooibulten moesten op een hooiwagen worden gesleept. Het apparaat dat hiervoor uitgevonden was, vergeet ik niet. Het was een ronde balk met veel touwen eraan. Mijn vader verstond de kunst om de hooibulten te van- gen in die touwen, het paard op korte afstand naast de wagen te houden en het hooi op de wagen te krijgen. De touwen waren leeg als hij naar de volgende bult ging. Op dat moment liep ik te wachten. Ik greep me vast aan de touwen en liet me meeslepen over het stekelige gras. Dat hotste en botste dat het een lieve lust was, hoe wilder het ging, hoe mooier ik het vond. Een keer ging dat helemaal fout. Bertha. Onze 'bovenlander' schrok van een opvliegende eend uit de sloot en sloeg op hoi. Door de enorme ver- snelling van de gang van het paard rolde mijn vader de sloot in en een stuk touw snerpte onder mijn knieholte door. Alsof er messen sneden; het touw hapte een stuk vlees uit het buigende gedeelte. Consternatie in het hooiland: mijn vader een nat pak, ik gillend van de pijn en het paard in vel- den noch weiden te bekennen. Mijn vader tilde mij op en droeg me naar de boerderij. Hij stelde me gerust, zei dat het goed kwam met mijn wond en gaf een kus op mijn haren.Thuisgekomen kwam de dokter er aan te pas. Oh, wat was ik zielig.Veel jodium, een groot verband om de knie, veel tra- nen en de rest van de zomer een gebruind-been-met-witte-onderbreking. Ik trek een flesje donker bier open; dat deed mijn vader ook altijd bij prachtig warm weer. Proost hait!

Postiljon | 2001 | | pagina 11