Kunstmanifestatie in metrostations IK ml "de Uvcriflf GRAFIA dlu'<'<e s Oplage 43.500 ex. Schiedam S udve-r-teren en felici-te-ren voor 'Z* particulieren. AHOY' - ROTTERDAM G rotestede n be le id SCHIEDAM De gemeente Schiedam ontvangt jaarlijks van de Rijksoverheid extra geld voor het grotestedenbeleid. Met het geld kunnen typische stedelij- ke problemen worden aangepakt. De gemeente beoordeelt om de twee jaar het eigen beleid. In een rapport, de zelfanalyse 2001, presenteert de gemeente gegevens over de doelstellin- gen en behaalde resultaten. Het con- ceptrapport geeft de gemeente aanlei- ding tot voorzichtig optimisme. De gemeente gaat nog met een aantal groe- peringen praten over het grotesteden beleid. Mensen die ook hun mening willen geven en suggesties of opmer- kingen hebben kunnen deze aan de gemeente kenbaar maken. Reaches: gemeente Schiedam; projectbureau Grotestedenbeleid, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam of via e-mail: bremer@bd.schiedam.nl, o.v.v. Zelfanalyse Grotestedenbeleid. Een exemplaar van de Zelfanalyse is op te vragen bij het projectbureau Grotestedenbeleid (010) 2465886. Aantal inwoners neemt toe SCHIEDAM - Het groeiende aantal inwoners in Schiedam is voornamelijk te danken aan de nieuwbouw in Svaeparken. Honderden mensen wonen inmiddels in deze wijk en dit aantal neemt vrijwel dageiijks toe. Het Centraal Bureau voor de Statistiek bere- kent sinds enige tijd voor elke gemeen te in Nederland het aantal regionale klanten, in het kader van de Financieie- verhoudingsweg (Fwv). Hieruit blijkt dat Schiedam in het algemeen geen belangrijke, regionale functie vervult en zelfs inwoners verliest aan andere gemeenten, waaronder buurgemeente Rotterdam en in mindere mate aan Vlaardingen. Opvallend is dat steden van vergelijkbare grootte vaak wel een regionale functie vervullen. Zo hebben middelgrote Gsb-steden, als: Almelo, Helmond en Venlo een duidelijke cen- trumfunche en ook Gouda heeft een groter klantenpotentieel dan Schiedam. Groot is in Schiedam is de concentratie van het aantal menselijke activiteiten (wonen, werken, winkelen, uitgaan) per vierkante kilometer, wat de basis is voor indeling van gemeente naar stede- lijkheid. Schiedam is hier vierde van Nederland, na: Amsterdam, Den Haag en Rotterdam maar voor Utrecht, wat een unieke positie met zich meebrengt. Sinds 1 mei van dit jaar telt Schiedam 76.451 inwoners. SCHIEDAM - Na een gedwon- gen sluiting van bijna drie maanden is kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark weer opengesteld voor publiek. De kinderboerde rij was sinds 2 maart preventief gesioten wegens het gevaar voor een Mond en Klauw Zeer besmetting. Nu het gevaar definitief is geweken, is ieder- een weer weikom op 't Hoefblad. Vorige week woensdag kwam het ministerie van Landbouw Natuur en Visserij met de mededeling dat er in Nederland geen MKZ meer aanwezig is. Alle kinderboerderijen in Nederland kregen hiermee toestemming bezoekers toe te laten op hun terreinen. Uiteraard werd het besluit met grote instemming ontvangen op 't Hoefblad: eindelijk is het gevaar voor de dieren verdwenen en is de kinderboerderij toegankelijk. Om de opening te vieren ontvingen alle bezoekers tot en met zondag 3 juni een beschuit met muisjes en een kopje kof- fle en thee. De beschuitjes stonden symbool voor al het nieuwe leven dat de afgelopen maanden op de kinder boerderij is geboren. Zo zijn er onder meer geitjes, lammeren, kuikentjes en kalveren te bewonderen. Een bijzonde- re aanwinst is een jong stiertje van de Zwarte Lakenvelder, een weinig voor- komend Oud Hollands ras. Een ander rode Lakenvelder verwacht in juni een v - kalfje. De geplande achviteiten voor de onder meer een Schaapscheerdersfeest rest van het jaar kunnen door de open- op het programma voor zondag 17 stelling gewoon doorgaan. Zo staat er juni. De activiteiten beginnen 17 juni om 12.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. SCHIEDAM - In de regio Rijnmond werken de Stadsregio Rotterdam en de RET aan het verbeteren en uit- breiden van het metronet. De nieuwe Beneluxlijn krijgt zes stations waarvan vier in Schiedam. De in aanbouw zijn- de metrostations vormen bin- nenkort het decor voor film-, dans- en theatervoorstellingen. De activiteiten vinden plaats in het kader van Rotterdam 2001 Culturele hoofdstad van Europa. In Schiedam bouwt men momenteel aan de metrostations Schiedam- Centrum, Parkweg, Troelstralaan en Vijfsluizen bij Vlaardingen. Bij de manifestatie staan de architectuur van de stations en kunst centraal. Hoewel de stations pas in 2002 in gebruik worden genomen, worden ze nu al eenmalig opengesteld voor diegenen die aan het project werken en overige genodigden. Ook het publiek kan voor de officiele opening kennismaken met de fraaie bouwwerken. hiervoor komt binnenkort een deel van de kaarten in de vrije verkoop via Ticketservice Nederland. Troelstralaan De start van de manifestatie vindt plaats op zaterdag 'l 6 juni bij station Troelstralaan. Het station is dan omge- toverd tot kindertheater. Theatergroep Lieber Gorilla speelt de voorstelling Exit die zich afspeelt in een geheime ruimte in de tunnel van het metrosta tion. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar maar ook vol- wassenen zijn weikom. Station Parkweg is zaterdag 30 juni omgetoverd tot filmtheater. In samen- werking met bioscoop Lantaren/ Venster zijn een voorpremibre en een bijzondere klassieker te zien. Station Vijfsluizen is op zaterdag 7 juli het decor voor de video- en geluids- performance '1 just met you' van Barkode. Het collectief Barkode bestaat uit audiovisuele kunstenaars die eem mix vertonen van beelden uit de omgeving in combinatie met indus tries geluiden. Info kaartverkoop: Ticket Service (0900) 3001250 of op de 151 grotere postkantoren. Totale oplige 4I7.07S Grafia Print Media BV - Telefoon 015 3615050 PRINT&MEDIA GKOEP Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker - Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker DONDERDAG 7 jUNI 2001 4e jaargang nummer 144 H IA in Schiedam. Zie de bon elders in de krant. ZA.tZO.9 +10 JUNI 10-17 UUR HARD- SOFTWARE INTERNET GSM DVD GAMES DIREKTE VERKOOP INFORMATIE DEMONSTRATIE 't Hoef blad weer open www.pcdiscount.nl Kinderboerderij't Hoefblad is weer geopend. (Foto:Van Det Fotoproducties) I Het nieuwe metrostation Troelstralaan. (Foto:Aeroview Rotterdam) i

Postiljon | 2001 | | pagina 1