Aanpassing beleid uitstallingen Vernieuwing in Nieuwland SCHIEDAM - Per 1 juni is in Schiedam het uitstallingenbe- leid in werking getreden. De beleidsregels zorgen ervoor dat de winkeliers met betrekking tot het uitstallen van koopwaar en reclames voor hun winkel aan regels zijn gebonden. Gebleken is dat op enkele pun- ten aanpassing van het beleid noodzakelijk is. Het uitstallingenbeleid is nodig om wildgroei en een onoverzichtelijk straatbeeld tegen te gaan. Bij de uit- voering zijn een paar knelpunten aan het licht gekomen. De toegestane hoogte van de uitstallin gen en borden is verhoogd van 1.20 meter tot 1.50 meter. Reden van de aanpassing is dat de tekst op sommige borden op grotere afstand moeilijk te lezen was. Om op ooghoogte te komen is 1.50 een aanvaardbare hoogte. Verder hoeven bloemenwinkels niet meer te voldoen aan de maximaal toe gestane 50 procent van de gevelruim- te. De gemeente gebruikt bloemen en planten in het openbaar gebied om het straatbeeld te verlevendigen. Uitstallingen van bloemwinkels ver- sterken eveneens het openbaar groen in het straatbeeld. Bovendien zijn bepaalde producten binnen niet houd- baar, vandaar dat de beperking komt te vervallen voor bloemwinkels. Tevens kan de 1 meterstrook van aan- grenzende panden na toestemming voor de helft gebruikt worden. Het benutten van de strook is alleen toegestaan wanneer de betrokken gebruiker geen of gedeeltelijk gebruik maakt van de uitstallingsmogelijkhe- den. Tien jaar El Furkan SCHIEDAM - De islamitische basis- school El Furkan aan de Eduard van Beinumlaan viert komende week het 10-jarig bestaan. De hele week lang zijn er activiteiten voor de leerlingen en leer- krachten. Op maandag 11 juni laten de kinderen om 11.00 uur 400 ballonnen op. Op het schoolplein vinden hierna spelletjes plaats. Dinsdag is er een sport- dag en woensdag volgt een schoolreisje. De groepen 1 tot en met 3 gaan naar Balorig, een speelparadijs in Rotterdam, de hogere groepen gaan naar Slagharen. Donderdag is er een interculturele dag met als thema 'Een reis om de wereld'. Alle klaslokalen besteden aandacht aan een land. De 19 klaslokalen zijn aange- kleed met vlaggen en andere bijzonder- heden uit een land. De kinderen bezoe- ken alle klassen. Op vrijdag 15 juni volgt de weeksluiting met feest in alle groe pen. Het leerkrachtenteam en het bestuur gaan's avonds uit eten. Monument wordt kerk SCHIEDAM - De kapel en de twee bij- gebouwen op de voormalige R.K.- begraafplaats aan de Vlaardingerdijk wordt op 9 juni officieel ingebruikge- steld door de Roemeens Orthodoxe kerk in Nederland. Door inspanningen van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam is het Rijksmonument behou- den en volledig gerestaureerd. De kapel en bijgebouwen stammen uit 1852 en zijn in 1972 na sluiting door de gemeen te Schiedam overgenomen. Met behulp van rijks- en gemeentesubsidies en een bijdrage van de Roemeense regering is het gebouw gerestaureerd. Burgemeester Scheeres overhandigt zaterdag 9 juni om 10.45 uur de sleutel van de kerk aan vertegenwoordigers van de Roemeense regering en de voorzitter van de Roemeens Orthodoxe kerk. Postiljon bezorgen in je vakantie REGIO - Werken in de vakantie, dat kan op vele manieren. Bijvoorbeeld door enkele weken in je eigen woonomge- ving een krantenwijk te lopen. Het is een leuke en actieve manier om extra geld voor je vakantie te verdienen. Perfekt Verspreiding BV zoekt mensen die tweemaal in de week willen bezor gen: het gaat om folders en het huis- aan-huisblad Postiljon. De folders wor den in het begin van de week rondge- bracht, de Postiljon op donderdag. Het gaat om werk in de maanden juli en augustus. De folders en kranten worden bij de bezorgers thuisgebracht. Inlichtingen: Perfekt Verspreiding BV, (079) 3312923, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Alcoholcontrole SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam heeft afgelopen vrij dag nacht een alcoholcontrole gehou- den op de Nieuwe Damlaan. Tussen vrijdag 22.00 uur en zaterdagmorgen 02.00 uur werden 434 automobilisten gecontroleerd. Alle automobilisten ondergingen een blaastest. Vijf personen hadden teveel gedronken. Kop Boterstraat afgesloten SCHIEDAM - In het weekend van zater dag 9 tot en met maandag 11 juni is de kop van de Boterstraat tussen Broersvest en de Kreupelstraat afgeslo ten voor verkeer vanwege een aantal werkzaamheden. De werkzaamheden houden verband met de start van de bouw van het Land van Belofte. Diverse kabels en leidingen moeten worden omgelegd. Om de overlast te beperken vinden de werkzaamheden plaats in het weekend. Weggebruikers moeten reke- ning houden met verschillende maatre- gelen en omleidingen. De kop van de Boterstraat is in genoemde periode voor alle verkeer afgesloten; op het parkeer- terrein van het Land van Belofte wordt een noodweg aangelegd. De omleidin gen staan aangegeven met borden en markeringen. Hoger beroep zaak-Nienke SCHIEDAM - De dader van de moord op het 10-jarige meisje Nienke gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot 18 jaar ceistraf en tbs met dwangverpleging. De 3.1-jarige man uit Vlaardingen kreeg deze straf vorige week dinsdag opgelegd door de rechtbank in Rotterdam. De advocaat van de ver- oordeelde gaat in beroep tegen het vonnis en wil bij het Hof vrijspraak afdwingen. Dinsdag direct na de uit- spraak verklaarde de verdachte al in beroep te gaan. VLAARDINGEN - In het Vlietland Ziekenhuis aan de Holysingel is afgelopen donder dag de Centrale Huisartsen Post (CHP) Nieuwe Waterweg Noord geopend. Agnes van Ardenne, oud-wethouder in Vlaardingen en tegenwoordig Tweede Kamerlid voor het CDA, ver- richtte de openingshandeling. Bij de CHP kunnen patienten's avonds en in het weekend terecht voor het spoedeisende huisartsenhulp. Het CHP is bedoeld voor patienten van de aange sloten huisartsen in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. In het werkge- bied Nieuwe Waterweg Noord zijn 76 huisartsen actief, hiervan nemen er 68 del aan de Centrale Huisartsen Post. De acht huisartsen die niet mee doen komen uit Vlaardingen. De deelnemers hopen dat door de ope ning de bereikbaarheid van de huisart sen voor spoedgevallen buiten kantoo- ruren verbetert. ook moeten de lasten voor de huisartsen met de ingebruikne- ming van de Huisartsen Post verlicht worden. De dienstenstructuur van de huisartsen is als gevolg van de opening van de CHP veranderd: op werkdagen van 17.00 tot 08.00 uur en tijdens weekend- en feest- dagen is de post bereikbaar voor spoed eisende klachten die niet kunnen wach- ten tot de volgende werkdag. Het tele- foonnummer van de CHP is (010) 2493939. SCHIEDAM - Woonplus Schie dam en de gemeente Schiedam gaan de komende jaren in de wijk Nieuwland meer dan 1100 woningen slopen en vervangen door nieuwbouw. De oplevering van de eerste woningen vindt plaats in 2005. Het verbeterplan 'Nieuwland vernieuwend ver der' zal voor de bewoners wor den toegelicht op een aantal voorlichtingsbijeenkomsten. De plannen hebben betrekking op de buurten Goeman en Parkweg Noord en moeten bijdragen aan de leefbaarheid en veiligheid in de wijk. De bedoeling is dat de oude en deels in slechte staat ver- kerende woningen gesloopt worden. Op de vrijgekomen ruimte zullen nieuwbouwwoningen verrijzen. Een groot aantal gezinnen moet hun woning verlaten vanwege de sloop. De gemeen te en Woonplus zoeken voor deze men- sen permanente vervangende woon- ruimte in Nieuwland of elders in de stad. Het is dus niet per definitie zo dat men op de huidige locatie kan terugke- ren. Bij het vinden van nieuwe woon- ruimte zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met de wensen van de bewoners. De bewoners vervangen een verhuisvergoeding. Als alles volgens planning verloopt kunnen de eerste nieuwbouwwoningen in 2005 betrok ken worden. De plannen voor Nieuwland komen in de commissievergadering van woensdag 20 juni 17.30 uur aan de orde. De bewoners van Nieuwland zijn gei'nfor- meerd over de plannen en hebben een uitnodiging ontvangen voor de informa- tiebijeenkomsten van gemeente en Woonplus. 7 JUNI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3615050 Gerrie Visser Verkoopleider: Henk Priem h.priem@grafia.nl Regio accountmanager: John Priem Productmanager: Ed Geneugelijk Redactie: 015 3615050 Lucas Muis l.muls@grafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huisbladen die verschijnen in eengroot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3615050 Fax 015 3615052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 079 3312923 Gratia Print&Media Groep is een onderdeel van Janssen/Pers B.V. en aangesloten bij: organisatie van lokale nieuwsmedia Huisartsen op hun post Agnes van Ardenne opende don derdag 31 mei de Centrale Huisartsen post Nieuwe Waterweg Noord in Vlaardingen. (Foto:Van Det Fotoproducties) grootschalige sloop en nieuwbouw plaats in het kader van het verbeterplan (Foto:Van Det Fotoproducties) In Nieuwland vindt de komende jaren 'Nieuwland vernieuwend verder'.

Postiljon | 2001 | | pagina 3