Gratis Postiljon vandaag voor het laatst Sleuteloverdracht bij kerk Eerste proefvaart fluisterboten [a p/<)(f -de grafia Oplage 43.500 ex. Schiedam Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker - Ambachtsweg 4 - 2641 KS Pijnacker Grafia Print Media BV Telefoon 015 3615050 SCHIEDAM - Schiedam is vol- gende week een toeristische attractie rijker: de fluisterboten. De rondvaartboten maken vanaf 17 juni dagelijks drie rondvaarten door de grachten en havens van Schiedam. Om helemaal klaar te zijn voor de officiele opening van zaterdag werden er afgelopen weekend al een aantal proef-rondvaarten gehouden. Fietspad Harreweg SCHIEDAM - Het nieuwe vrijliggen- de fietspad langs de Harreweg is onlangs in gebruik genomen. Het pad ligt aan de oostzijde van de Harreweg en begint bij het fietspad tussen de Harreweg en Groeneweg. Het fietspad sluit in Delft aan op de rijweg. Naast het fietspad komt nog een ruiterpad. Voor de fietsers die in Delft werken of naar school gaan biedt het fietspad meer veiligheid en comfort. In de nabije toekomst wor- den meer fietspaden aangelehd in dit deel van Midden Delfland. Totale oplage 417.07S B odverteren en felici-teren voor par-ticulieren e SCHIEDAM - Vandaag, don- derdag 14 juni, valt voor de laatste keer de Postiljon bij de lezers op de mat. Grafia Print Media Groep stopt met ingang van volgende week met de uitgave van het wekelijkse huis-aan-huisblad Postiljon in Schiedam. Het eerste nummer van de Postiljon van de editie Schiedam verscheen op woensdag 2 September 1998. De afgelopen drie&ihalf jaar is er door de redactie en verkoop- en opmaak- afdeling met veel energie gewerkt aan deze editie. Bij het lezerspubliek werd de Postiljon goed ontvangen, iets wat de afgelopen jaren is gebie- ken uit de vele positieve reaches van lezers op de redactionele invulling, de advertenties en de lezersacties. Echter, de lokale advertentiemarkt toonde onvoldoende interesse om de Postiljon als advertentiemedium in te schakelen. Hierdoor bleef de omvang van de krant onvoldoende om de edities op termijn rendabel te exploiteren. De redactie en het verkoopteam wil- len als laatste nog een woord van dank richten aan de vele verenigin- gen, scholen, buurthuizen, culturele instellingen, gemeente, winkeliers en andere belangstellenden voor de prettige samenwerking. Zoridagaanbieding 17 juni ROK-parochie. De ROK gaat de gerestaureerde kapel en twee bijgebouwen gebruiken als kerkruimte. De restauratie van de kapel en bijge bouwen is tot stand gekomen door ini- tiatieven van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam (SBSS). De stichting is er in geslaagd het uit 1852 daterende complex aan de voet van de Vlaardingerdijk te behouden en op te knappen. Het gebouw met histo- rische en esthetische waarde is in 1977 op de Rijksmonumentenlijst geplaatst. De als centraalbouw opgevatte acht- hoekige neoclassicistische kapel en bij gebouwen verkeerden voor de restaura tie in deplorabele toestand. Nadat een nieuwe toekomstige gebrui- ker was gevonden in de vorm van de Roemeens Orthodoxe Kerk waagde SBSS zich aan de taak de kapel op te knappen. De ROK zocht al langer een eigen onderkomen en wilde evenals de Roemeense regering een bijdrage leve- ren aan de restauratie. Door subsidie van het Rijk en gemeente en bijdragen van derden is de restauratie mogelijk gemaakt en werd in nowember 200 begonnen met de werkzaamheden. Voordat het zover was moest eerst het bestemmingsplan gewijzigd worden aangezien de kapel in juridische zin niet als kerk gezien mocht worden. Met de oplevering van afgelopen zater- dagochtend is de het restauratieproject afgerond en kent de kapel een nieuwe gebruiker. Belangstellenden hadden de gelegen- heid om op zaterdag en zondag tegen gereduceerd tarief mee te varen met de fluisterboten die genoemd zijn naar hun geruisloze, milieuvriendelijke motoren. De rondvaart van een uur biedt een andere blik op de bekende herkenningspunten van Schiedam. De vele monumenten zoals de molens, pakhuizen, branderijen en havens her- inneren de passagiers aan het beroem- de brandersverleden. Een ervaren gids begeleidt de groepen passagiers op de boten. De rondvaarten starten van dins- dag tot en met zondag om 11.30, 14.00 en 15.30 uur bij Museummolen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34. Meevaren kost voor vol- wassenen f 12,50, kinderen van 4 tot en met 11 jaar betalen f 7,50. Meer informatie is vetkrijgbaar via de VW Schiedam aan de Buitenhavenweg 9, (010) 4733000. SCHIEDAM - Vertegenwoor- digers van de Nederlandse parochie van de Roemeens Orthodoxe Kerk (ROK) hebben zaterdag 9 juni de sleutels in ontvangst genomen van het kerkgebouw aan de Vlaardin gerdijk. Burgemeester Scheeres overhandigde de sleutels van het gebouw op de voormalige R.K.-begraafplaats aan priester en voorzitter I. Dura van de Thaise wokschotel en dessert naar keuze. Van 20.40 voor 12.95 Alfred J. Kwak-menu Kip- of visfilet, frites en appelcompote met GRATIS hoorntje ijs. Voor 8.95 Vaderdagactie Zaterdag 16 juni van 14.00-18.00 uur GRATIS naam graveren op Heinekenglas. DONDERDAG 14 jUNI 2001 4e jaargang nummer 145 in Schiedam. Zie de bon elders in de krant. De fluisterboten in Schiedam maakten afgelopen weekend een aantal proef- rondvaarten.Van 17 juni tot en met 29 oktober kan er 6 dagen per week een rondvaart gemaakt worden. (Foto:Van Det Fotoproducties) De kapel en bijgebouwen op de voormalige begraafplaats aan de Vlaardingerdijk zijn afgelopen zaterdag overgedra- gen aan de Roemeens Orthodoxe Kerk. (Foto:Van Det Fotoproducties) VERSRESTAURANT Winkelcentrum Alexandrium Rotterdam. Tel. (010) 209 63 86 IEDERE DAG OPEN TOT 21.00 UUR.

Postiljon | 2001 | | pagina 1