Samenwerking bewoners en ondernemers Rolantino's vieren jubileumfeest Boegbeeld van Vijfsluizen SCHIEDAM - Bewoners en ondernemers uit de Brander- sbuurt hebben onlangs de Vereniging van Bewoners en Ondernemers Brandersbuurt (BOB) opgericht. De BOB heeft als doelstelling het via onderlin- ge open communicatie beharti- gen van de belangen van zowel bewoners als ondernemers. De vereniging is een initiatief van drie bewoners uit de buurt. Eind april werd de belangstelling voor een belangen- vereniging gepeild. Naar aanleiding van de positieve reacties is de BOB 22 mei opgericht. Winkeliersvereniging de Dam is op deze datum opgegaan in de nieuwe vereniging. De vereniging richt zich op de Brandersbuurt met als buitengrenzen de Korte Haven, Vellevest, Noordvest, Spinhuiszijde, Groene Weegje, Schie, de Nieuwe Sluisstraat en de Lange Haven. De combinatie van wonen en werken in dit gebied levert kansen mogelijkheden op, maar zou ook van- wege strijdige belangen tot spanningen gevolg kunnen hebben. BOB wil daar- om een constructieve dialoog aangaan; een open communicatie met respect voor elkaars mening moet veelal kun nen leiden tot een gezamenlijke oplos- sing. Hierbij is tevens een goede communi catie met de gemeente, politie en andere instellingen van belang. De leden gaan zich inzetten voor het woon- en werkklimaat in de Brandersbuurt. Aandachtspunten zijn ondef meer milieu, verkeer en parke- ren, veiligheid, bouwen en wonen-. In het bestuur van de Vereniging van Bewoners en Ondernemers Branders buurt zijn de volgende personen geko- zen: voorzitter/secretaris Leo Uiter- wijk (bewonerj, vice-voorzitter/pen- ningmeester Piet Jongepier (bewoner en ondernemer) en vice-voorzitter Henk Groenendaal (ondernemer). Vuurwapen in auto Bij een verkeerscontrole heeft de politie van het district Schiedam afgelopen woensdag een vuurwapen aangetroffen in de auto van een 20-jarige Schift- dammer. De man werd aangehouden omdat het politiepersoneel zag dat de man geen autogordel droeg. Bij nadere controle bleek dat de man niet in het bezit was van een rijbewijs. De politie zag tevens een vuurwapen in de auto liggen. De verdachte is aange houden en overgebracht naar het bureau. Netwerk symposium SCHIEDAM De Gemeentelijke Openbare Bibltotheek Schiedam houdt op maandag 18 juni een lunch-symposi um over het thema netwerken. Aanleiding is de ingebruikname van het automatiseringssysteem en de cd-rom server in de bibliotheek. De bibliotheek maakt deel uit van een regionaal, provinciaal en landelijk net werk waardoor professionalisering, kwaliteitszorg en certificering bevor- derd en ondersteund worden. Het thema netwerken staat symbool voor de functie die de bibliotheek ver- vult. De uitleenfunctie wordt minder belang- rijk, de bibliotheek gaat zich steeds meer richten op het verschaffen van informatie en op de sociaal-culturele taak van de bibliotheek. In.de komende periode gaat de bibliotheek zich met name richten op het bevorderen van zelfredzaamheid, het voorkomen van een informatietweedeling in de maat- schappij en de horizontale integratie met andere organisaties en instellingen. Grote Kerk gesloten SCHIEDAM - Door de restauratie van de Grote Kerk in Schiedam kan de Hervormde gemeente op korte termijn de kerkdiensten niet meer houden in de kerk. De voorlopig laatste dienst begint zon- dag 17 juni om 10.00 uur en wordt geleid door ds. Oberman. De hervormde kerkgangers maken de komende maanden - zeker tot het einde van het jaar - gebruik van de Magnalia Deikerk in Nieuwland. De diensten beginnen ook hier om 10.00 uur. SCHIEDAM - Op het bedrijven- terrein Vijfsluizen krijgt Schie dam er over twee jaar een pro- minente kantorenpark bij. In de nabijheid van de Benelux- metrolijn en in het zicht van de A4 verrijst hier in 2003 het Zenith Office Pare. Het complex van drie gebouwen bevat twee torens van 12 en 15 verdiepin- gen en een laagbouw van vier hoog als verbinding tussen de torens. De torens krijgen de namen Zenith Building West en East, het verbindings- stuk gaat Nadir Building heten. in het complex komt een parkeergarage met 350 parkeerplaatsen. Het project van Zenith Office Pare wordt begin 2003 opgeleverd en plaatst zich met deze locatie-op de kaart als vestigingsplaats voor innovatieve en hoogwaardige bedrijven in de regio Rijnmond. Economische ontwikkeling Zenith Office Pare biedt kwalitatief hoogstaande ruimte voor economische ontwikkeling in Schiedam. In de hele Rijnmondregio is een nijpend tekort aan bedrijfs- en kantoorruimte tegen gunsti- ge prijzen. De gemeente Schiedam werkt hard aan het oplossen van het gebrek aan bedrijfsruimte, vaak in samenwerking met de regiogemeenten. Met de realisatie van het Zenith Office Pare komt er ongeveer 21.000 vierkan- te meter kantoorruimte en bijna 8.000 vierkante meter parkeerruimte beschik- baar in Schiedam. Door de realisatie van het park kan het bedrijf iHC Gusto Engineering BV voor Schiedam behou- den blijven. Twee andere toekomstige gebruikers zijn IHC Caland NV en Marine Structure Consultants BV. ook ander bedrijven hebben hun belangstelling voor het complex al kenbaar gemaakt. Het kantorencomplex komt op een knooppunt van de regio te liggen. De centrale ligging in de Rijnmondregio direct bij de A4 en het toekomstige metrostation Vijfsluizen zorgt voor een goede bereikbaarheid. 14 JUNI 2001 Editie 12: Schiedam Verschijnt wekelijks op donderdag huis-aan-huis in een oplage van 43.500 ex. Verkoop: 015 3015050 Gerrie Visser Verkoopleider: Henk Priem h.priem(n grafia.nl Regio accountmanager: John Priem Productmanager: Ed Geneugelijk Redactie: 015 3015050 Lucas Muis LmuisCngrafia.nl Elma Gortworst, hoofd redactie Deze editie maakt deel uit van 13 huis-aan-huisbladen die verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland en Utrecht. Uitgever: Grafia Print&Media Groep Postbus 85, 2040 AB Pijnacker Internet: www.grafia.nl Tel. 015 3015050 Fax 015 3015052 Bezoekadres: Ambachtsweg 4, Pijnacker Bezorgklachten 070 3312023 (.rafia Prini&Media t,roep is een onderdeel van Janssen hers B Y. en aanfteslnteri bii: organisatie van lokale nieuwsmedia .0- DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - De Rolantino's vierden zaterdag 9 juni het vijf- jarig bestaan met een spetterend jubileumcon- cert in het Fortis Theater a.d. Schie. De muziekgroep met men- sen met een handicap opende het lustrumcon- cert Muziek Handicaps. Ook enkele buitenlandse groepen uit onder meer Hongarije verzorgden een optreden.Verder verleenden ook enkele Nederlandse artiesten zoals Ad van Opstal en Peter de Koning pro-deo hun medewerking. (Foto: Van Det Fotoproducties) I Artist impression van Zenith Office Pare op Vijfsluizen. (Foto: Sturm Architecten)

Postiljon | 2001 | | pagina 3