cuRsussen a Jan des Bouvrie babykamer ontgroeid Kindertheater in metrostation activiteiten RCTIUITEITEI1 voor ouderen -restantjes KflTHY column Minicursus Frans De mens ochter de odvertentie Vogelhuisje KUNSTKLASSEN - De cursisten van de Kunstklassen van het Stedelijk Museum Schiedam hebben vorige week hun werkstukken gepresenteerd in de Stadswinkel. Het werk bestaat uit schil- derijen, tekeningen, grafiek en geboet- seerde beelden. De tentoonstelling aan het Stadserf 1 kan tot 20 juni bezichtigd worden. KNUTSELEN - Het Ouder en Kind Centrum houdt elke maandagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur een activiteit in wijkcentrum Wibautplein. Op maandag 18 juni staat de activiteit Conversatie op het programma. De Nederlandse les is bedoeld voor vrouwen die al les hebben gehad maar nog moeite hebben met het Nederlands. Kosten f 2,50 per ochtend, vooraf aanmelden via (010) 4491511. EXPOSITIE - In De Blauwe Brug aan het Bachplein exposeren tot 20 juni de deelnemers van de cursus Olieverf en Tekenen hun werk op de expositie Glaceren met Olieverf. Onder leiding van Vera Harmsen hebben zij zich afge- lopen seizoen verdiept in de oude schil- dertechniek glaceren. Het schilderwerk is hierbij opgebouwd uit diverse dunne transparante laagjes verf over elkaar. EHBO-CURSUS - EHBO-vereniging Christophorus start binnenkort met de opleidingscursus voor het landelijke EHBO-diploma. De cursus vindt plaats op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. Info en aanmeldingen: E. v.d. Schans (010) 4700447 of G. Reichard (010) 4704185. TAPTOE - Muziekvereniging Harpe Davids uit Schiedam bestaat dit jaar 80 jaar. Na het succesvolle jubileumconcert van 7 april met Jan Vayne staat binnen kort een jubileumtaptoe op het pro gramma. De taptoe vindt plaats op zaterdag 16 juni op het Bachplein in Schiedam-Noord en begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Deelnemers zijn de Show- en Marchingband Tamarco uit Leiderdorp, Showkorps METRO uit Scheveningen, Mars- en Shopkorps Excelsior uit Delft, Showbrassband Thalita uit Vlaardingen, de drumfanfare van Harpe Davids en de twirlteams The Yellow Rainbows. Nanda Hupse presenteert het program ma. Info: www.harpedavids.nl. OUD-LEDEN HARPE DAVIDS - Op zaterdag 13 oktober is er in wijkcen trum De Blauwe Brug een reiiniecon- cert van het harmonie-orkest met mede- werking van oud-leden. Oud-leden die aan dit concert willen meewerken en nog geen uitnodiging hebben ontvan- gen, kunnen zich opgeven bij Erik van Leeuwen (010) 4713755. SCHIEDAM De Stichting Ouderenwerk Schiedam organiseert de komende tijd de volgende activiteiten voor 55-plussers: BINGO - In dienstencentrum de 4 Molens kan men op woensdag 20 juni van 13.30 tpt 16.00 uur bingo spelen. Kosten f 7,- voor 6 ronden. MAANDMAALTIJD - Op vrijdag 29 juni wordt in dienstencentrum Oost de maaltijd van de maand gehouden van 12.00 tot 13.00 uur. De kosten bedra- gen f 8,50. Opgeven tot 22 juni. OPEN HUIS - Wijkpost Zuid houdt van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 11.00 uur open huis. KOFFIE-INLOOP - In dienstencen trum Oost wordt van maandag tot en met vrijdag een koffi-inloop gehouden. Bezoekers kunnen van 9.30 tot 12.00 uur langskomen. Toegang gratis. KLAVERJASSEN - Elke maandag is er gelegenheid om te klaverjassen in dien stencentrum de Woudhoek. Er wordt gespeeld van 19.30 tot 22.00 uur. Deelname kost f 2,50 per maand. SCHIEDAM - Vakantiegangers met bestemming Frankrijk kunnen vooraf in de stem ming komen door het volgen van een minicursus Frans. De cursus wordt gegeven door gedi- plomeerde, ervaren cocenten van het bureau Entr'aide en vindt plaats op de woensdagen 20 en 27 juni en 4 juli van 20.30 tot 22.00 uur. Beginners en gevorderden komen in groepjes van maximaal 8 personen bijeen aan de Korte Haven. Kosten inclusief materiaal en een glaasje wijn f 95,-. Info en aanmelding: (010) 2731375. ROTTERDAM - Toen Joannette Alsemgeest en haar echtgenoot gezinsuitbreiding verwachtten, gingen ze op zoek naar een ori- ginele en eigentijdse babyka mer voor hun eerste kindje. Dochter Beau meldde zich in 1995 en inmiddels was de keuze gemaakt. Bij de Rotterdamse vestiging van een bekende zaak voor baby artike- len viel de keuze op een baby kamer van Jan des Bouvrie. Helemaal kompleet: een kinderledikant met spijlen, een commode met kastjes en laden eronder en spiegels erop en bovendien een klerenkast van ongeveer 1.70m hoog. Solide, in het wit en met berenstof afgewerkt. "Na Beau kwam zoon Thim. De beren stof werd vervangen door blauwe (die natuurlijk weer heel gemakkelijk te ver vangen is). Maar inmiddels is zowel de kamer van Beau als van Thim veran- derd, waardoor de fraaie babykamer gedemonteerd op zolder belandde. Dat is jammer, want het is een prachtstel. Er zijn vast wel (aanstaande) ouders die net als wij iets origineels willen voor hun kind. Toen wij de kamer zagen waren we er meteen weg van; we zagen daarna niets leukers meer." Een deel van de baby kamer waar zowel Beau als Thim van baby tot peuter groeiden. SCHIEDAM - In vier van de zes metrostations op de nieuwe Beneluxlijn vinden binnenkort bijzondere film,- dans- en thea- tervoorstellingen plaats. In het Schiedamse station Troelstralaan vindt zaterdag 16 juni de kindertheatervoorstel- ling Exit van theatergroep Lieber Gorilla plaats. De in aanbouw zijnde stations Troelstralaan, Parkweg, Vijfsluizen en Tussenwater (Hoogvliet) worden pas in 2002 in gebruik genomen, maar omdat de stations nu al over een unieke uit- straling beschikken stelt de RET de sta tions eenmalig open voor het publiek. Bezoekers kunnen kennismaken met de fraaie bpuwwerken en tegelijk een acti viteit in het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa bijwo- nen. Station Troelstralaan is op zaterdag 16 juni omgetoverd tot kindertheater. Theatergroep Lieber Gorilla speelt Exit, een voorstelling die zich afspeelt in een 'geheime' ruimte in de tunnel van het metrostation. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar, maar uiteraard zijn ook volwassenen wel- kom. Op 23 juni is een gechoreogra- feerde installatie van Regina Magnus te zien op station Tussenwater, op 30 juni is er een filmavond in station Parkweg en op 7 juli kan men de video- en geluidsperformance van Barkode in sta tion Vijfsluizen bijwonen. Kaarten zijn te koop via de grote postkantoren of Ticket Service: (0900) 3001250 of www.ticketservice.nl. Meer info: Beneluxlijn (010) 2088666 of www.ret.rotterdam.nl. 14 JUNI 2001 DE POSTILJON EDITIE 12 AGiNA 6 PAGINA 7 twirlte ams van Harpe Davids nemen op zaterdag 16 juni deel aan de jubileum taptoe. (Foto: P.R.) T.k.: babykamer Jan des Bouvrie kast, bed, commode wit stof. Nw.pr. f 5000,- nu f 1500,-. Tel. 010-5217784. GRATIS (Foto: Seert) In de ondergrondse ruimten van metrostation Troelstralaan speelt theater- greoep Lieber Gorilla 16 juni de voorstelling Exit. (Foto: Nino P) Ik heb een vogelhuisje aan de schutting gehangen in de tuin. In het vroege voorjaar zag ik dat een koolmeesfamilie het huisje wel interessant vond. Ze zaten er voor, er op, vlogen er af en toe in en besloten uit- eindelijk in het vogelhuisje te gaan nesten. Ineens moest deze schutting worden afge- broken. Het vogelhuisje verhuisde van de schutting naar de schuur. Ik was heel benieuwd hoe de koolmeesfamilie zou rea- geren. Er was verbijstering bij de beestjes toen met veel nestvoorraad aan kwamen. Ze vlogen naar de plek waar het kastje had gehangen. In bidstand hingen ze in de lucht. Ik ken het opmerkingsvermogen van de koolmees niet, maar volgens mij zijn het slimme beestjes. Ineens vlogen ze naar de nieuwe bestemming van het huisje. Er werd genest en gebroed dat het een lieve lust was. Ik volgde het hele ritueel en genoot ervan. Plotseling merkte ik dat de buurtkatten op scherp zaten. Ze hadden ontdekt dat er een sma- kelijk hapje te verschalken was halverwege mijn schuur. Naast het vogel huisje is het schuurraam, eronder staat een bankje, erboven is het schuur- dak.Alles op zo'n afstand dat een kattenpoot net te kost is om de prooi te pakken. Wat hebben ze het geprobeerd, de rovers. Een rode kater sprang op de schutting naast de schuur, die bewoog vervaarlijk heen en weer. Prachtig om te zien hoe de kat zich met zijn staart in balans hield. Hij stak een poot uit richting ingang vogelhuis, maar de rode poot was te kort. Hij sprang op het dak en probeerde opnieuw grip te krijgen op de jonkies. Het lukte niet. Intussen waren vader en moeder koolmees aan komen vliegen met voedsel. toen ze de kat ontdekten, viel van schrik het wormpje uit hun bekkies. Ze vlogen naar het dak van een schuur verder- op en keken met lede ogen naar wat zich voor hun ogen afspeelde. Ik denk dat de kat er op een gegeven ogenblik schoon genoeg van kreeg; een prooi ruiken en er niet bij kunnen. Hij sprang naar beneden en maakte zich uit de voeten. Kwam nog een kat tegen en volgens mij hebben die twee over- leg gepleegd. Een ogenblik was er een blik van verstandhouding, de Cyperse kat is nog even op het bankje onder het vogelhuisje gaan zitten; luisterend naar het gekwetter van de hongerige vogeltjes. Hij overzag de situaye, maar is onverrichter zake afgedropen. Nog een paar dagen hebben de katten op de loer gelegen. De koolmeesjongen waren hen te slim af. Ze hebben hun stropdasjes rechtgetrokken en zijn uitgevlogen.

Postiljon | 2001 | | pagina 7