ROTTERDAM den 11 junij. De dag der veiling van Banca-tin te Amsterdam, door de Nederlandsche Handelmaatschappij, die abusivelijk aan- gekondigd was donderdag 5 augustus 1851, is dingsdag 5 augustus 1851. De vroeger door ons aangekondigde paardenmarkt, gisteren te Gouda gehouden heeft boven verwachting beantwoord aan het doel dat zich de Commissie met het opsporen van middelen tot hare verlevendiging be- last voorstelde. Een aantal van ongeveer 400 paardenwaaronder zeer schoone dieren heeft overvloedig bewijs geleverd dat de paardenteelt op de uitnemend grasrijke weiden der omgeving van die stad met veel vrucht vvordt uitge- oefend. Op ddne na kon de Commissie van beoordeeiing ai de uitgeloofde premien toekennen. De premie van 20 voor het schoonste paard is toege- kend aan Arie van Zelderen, landbouwer te Polsbroek. Voor de drie schoonste hengsten de rste premie, a f 25, aan G. G.Snellen, landbouwer onder Moordrecht, de 2de', a/15, aan Jan Oudijk, landbouwer te Noordwaddinxveen, en de 3de a f 5, aan Cornells Duinkerken, landbouwer te Schiebroek. Voor de drie schoonste merrienmet hare veulens, de rste premie niet uitgereikt, deade.a/io, toegekend aan Pietcr Vrijlandt, te Moordrecht, en de 3de, a 5, aan Pieter Oosterhout, aldaar. De premie van/25, voor het schoonste span wagenpaarden, aan Dirk Peters, te Noordwaddinxveen. En de premie van f 20, voor hem die de meeste paarden tot en met 6 jaren oud, met uiczondering van zoogveulens, ter markt zou hebben ge- bragt, aan G. G. Snellen, onder Moordrecht voornoemd. Vele kooplieden woonden deze nieuw ontloken markt bij. Hoewel de handel niet zeer levendig was, mag men met grond veronderstellen dat in volgende jaren de oude bloei dezer Goudsche paardenmarkt nog zal worden over- troffen, en het kan niet anders of een groot aantal koop lieden zal, begeerig naar de schoone paarden, aldaar aan- geboden derwaarts komen en voordeel doen. Gedurende de beide Pinksterdagen zijn van deze stad 3388 personen langs den spoorweg vertrokken terwijl het getal der van Amsterdam vertrokkenen 4050 bedraagt. Heden morgen is te Hellevoetsluis binnengekomen Zr. Ms. stoomschip gedeh, onder bevel van den kapitein- luitenant ter zee A. J. de Smit van den Broecke, van Louden, aan boord hebbende Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden Den 6 dezer is te Hellevoetsluis in dienst gesteld Zr. Ms. korvet urania vroeger gediend hebbende als instructie-vaartuig voor de adelborsten der marine te Medemblik doch sedert de opheffing van dat instituut aan 's Lands werf te Hellevoetsluis gestationeerd ge- weest. Naar men verneemt, zal die korvet thans worden gebezigd tot kostschip te Rotterdamin plaats van Zr. Ms. brik pegasus. Gisteren vierde de hoogleeraar C. G. C. Reinwardt te Leyden gedachtenis van zijn vijftigjarig professoraat eerst te I-Iarderwijk, vervolgens te Amsterdam en laatstelijk in genoemde stad bekleed. Door eene commissiebe- staande uit de hoogleeraren KistGeel en de Vriese dr. Molkcnboer en den heer mr. J.» de Pries van Amster dam is hem eene gouden medaille aangebodenmet zijne beeldtenis aan de eene en een roepasselijk opschrift aan de keerzijde. Op Pinkstermaandag namiddag had in het Haarlemmer bout, voor het Paveljoen het door de Vereeniging Door Vermaak tot Nut aangekondigde tweede volks- feest plaats. Verschillende wedstrijden werden uitge- voerd, en aan hen die de sterkste proeven van ligchaams- kracht en behendigheid gaven prijzen en premien uitge reikt.Het feest eindigde met eene verlichting van het Paveljoen door middel van Bengaalsch vuur, terwijl van tijd tot tijd vuurpijlen en ballons werden opgelaten. Het geheel is niet weinig opgeluisterd door de uitvoering van eenige muziekstukkendoor het muziekkorps van het 3de regement dragonders. De beste orde heerschte en eene zeer groote menigte was getuige van dit w61 ingerigt en navolging waardig volksfeest. Zondag 11. zijn met het Nederl. fregat Philips van Marnixkapitein E. van Duynden 3 februarij van Banjoewangie vertrokken, als passagiers in het Nieuwe Diep aangekomen de heer IV. K. van der Ebdiens echtgenoote en behuwdzuster. Den 3 dezer (zegt de Amsterdamsche Courant) g\ng de vergadering tot reorganisatie van het Israelitisch Kerk- genootschap in Nederland voor eenigen tijd uiteen, na in de zitting van dien dag art. 37 van het ontwerp-reglement met 12 tegen 10 stemmen van de aanwezige 22 leden te hebben aangenomen. Ditartikel, voor de belanghebbenden van zeer veel gewigtverbiedt het uitoefenen der eere- dienst in de huizen van bijzondere personen, hetgeen bij do loraoliton, vooral to dozer stcdc, zccr dikwijls plaats vindt. In hoeverre nu de genomen maatregel, bchoudens nadere goedkeuring althans, moet strekken om de geld- middelen der kerkelijke gemeenten niet te benadeelen is ons onbekend; zeker is het dat door velen dat verbod beschouwd wordt als in strijd met de Grondwet, en dat de uitslag der stemming het onderwerp is der gesprekken bij onze Israelitische stadgenooten van verschillenden rang en stand en op verre na niet algemeene tevredenheid heeft verwekt. Opmerkelijk is 00k de omstandigheid, dat van detien regtsgeleerden, die zitting in de vergadering hebben, zeven zich tegen het artikel hebben verklaard. De ver gadering zal alsnu nader bijeenkomen, wanneer de leden door den voorzitter daartoe zullen worden opgeroepen Uit de Willemstad wordt den 9 dezer gemeld Naar men verneemt hebben bier twee ingenieurs een plaatselijk onderzoek gedaan,met betrekking tot de daar- stelling der spoorweglinie van Antwerpen naar Rotterdam De Middelburgsche Courant schrijft den 9 dezer: Naar wij vernemen wordt Z. M. de Koning aanstaanden dingsdag avond of woensdag morgen met Hoogstdeszelfs jagt aan het veer te Wolfaartsdijk verwacht. Aldaar zijn twee rijtuigen besteld tegen woensdag morgen, hoogstwaarschijnlijk om daarmede het land in te rijden. Woensdag middag zal Z. M. de proefneming met de werktuigen in den Wilhelminapolder bijwonen en daarna weder terugkeeren naar het jagt; donderdag morgen de tentoonstelling van vee bezigtigen, op het zoogenaamde stoofweidje bij Goes, en daarna naar Wolfaartsdijk terug keeren en onmiddellijk vertrekken, om des vrijdags tegen- woordig te zijn op een diner, hetwelk door de Iioningin- Moeder te Soestdijk wordt gegeven, ter gelegenheid der verjaring van prins Hendrik. Z. M. zal in het geheel niet in Goes komen, althans daarvan is niets bekend. Er is uitdrukkelijk bepaald geworden, dat er geen cere- raonieel of audientie zal plaats hebben. Zijne Exc. de minister van binnenlandsche zaken, de heer Thorbecke, heeft van zijn vroeger opgevat voornemen, om het congres te Goes met zijne tegenwoordigheid te vereeren, afgezien. Z. M. de Koning is, vergezeld van Hoogstdeszelfs adjudanten en kabinetssecretarisgisteren morgen ten negen ure van het Loo te Lent aangekomenen heeft met het aan de Lentsche zijde in gereedheid liggend Koninklijk stoomjagt de leeuw de reis naar Zeeiand vervolgd. Men meldt uit Roermond den 8 dezer: In den afgeloopen nacht, ten 1 ure, werden de bewoners dezer stad plotseling verontrust door het geroep van brand. De schitterende gloed en de vreeselijke vuurregen, die zich over de stad verspreiddendeden het voorkomen, als of geheel de stad in lichtelaaije vlam stond, Spoedig bleek het dat het de schoone fabriek van laken wollen en katoenen stoffen van den heer Philippe Clatis was, even buiten de stad gelegen en welke zich, door hare 80 vensters, als eene gloeijende massa aan het oog ver- toonde. De stads brandweer was met 4 spuiten dadelijk ter plaatse aanwezig, wat echter niets vermogt tegen de ontzettende woede der vlammen en moest zich bepalen tot het beschcrmen der naburige gebouwen. De brand, die op het bovenste gedeelte der fabriek, alwaar de magazijnen waren, zijnen oorsprong schijnt genomen te hebben, deelde zich, door het opvolgelijk instorten der vloerenspoedig aan de andere verdiepingen die 5 in getal waren, mede, terwijl van elke verdieping de zware ijzeren machines, gesmolren of verbrijzeld, met veel ge- druisch naar beneden stortten, en binnen twee uren tijds waren van het trotsche gebouw slechts de vier muren overgebleven. De oorzaak van den brand is onbekend, doch moet waarschijnlijk gezocht worden inhetonvoor- zigtig gebruik maken van licht, door het gezin van den concierge, die, bij toevallige afwezigheid van den zoon des eigenaars alleen de fabriek bewaakte. De gebouwen en machinerien waren tegen brandschade verzekerd in de maatschappij Securitas te Antwerpen; belangrijk moet echter de schade zijn, door dit onheil aan den heer Ph. Claus berokkend waarvan men het bedrag nog niet kan opgeventerwijl bovendien hierdoor de 150 werklieden, die daar werkzaam waren, met hunne ge- zinnen broodeloos zijn zonder van het nog grooter getal werklieden te gewagen die aan huis arbeidende, door eenen oogenblikkelijken stilstand der fabriek, veel verliezen. Men verneemt (dus leest men in de Drentsche Courantdat in de voorgaande week, door den waar- nemenden hoofd-ingenieur Brunings en den aspirant- ingenieur Mazelhet terrein is opgenomen door het welk men een kanaal wenscht te graven van uit de Drentsche hoofdvaart naar Sreenwijk. Voorshands zou- den zich geene beduidende bezwaren tegen de verwezen- lijking van dit ontwerp hebben voorgedaanmits het punt van vereeniging met de hoofdvaart beneden de Wittelterschutsluis gekozen wordt en niet van het Koningsschut afzoo als door adressanten voorgesteld is. Eene als nog te verrigten waterpassing zal naar men zich vleit, alien mogelijken twijfel opruimen en al- zoo uitzigt geven op de daarstelling van een kanaal hetwelk van zoo overwegend belang is voor de scheep vaart uit Drenthe welke dan voortaan niet meer ge noodzaakt zijn zal langs het Meppelerdiep en het Zwolsche diep in zee te komen, Het eerste vaarwater is hoogst gebrekkig, voornamelijk op Overijsselsch grond- gebied het laatste is welligt verbeterd, doch heeft door de tolheffing een bezwaar, waaraan men moeijelijk schijnt te kunnen gewennen. Zoo eeninaal het kanaal van Assen naar de hoofdmarkt Groningen daargesteld zal zijn (welke zaak mede met ernst wordt ondernomen en aan welker verwezenlijking men niet meer schijnt te moeten twijfelen), is het duidelijk dat de schepen 00k uit Groningen, geen ander vaarwater zullen kiezen dan langs de Drentsche hoofdvaart, over Steenwijk, naar Blokzijl, welke laatste zeehaven men na verbetering van het Steenwijker diep met het brengen van een jaagpad langs hetzelve steeds onbelemmerd zal kunnen bereiken. Er blijft dan slechts over de zeehaven van Blokzijl op de vereischte diepte te brengen, en door den aanleg van doeltreffende werken te houden; opdat ieder schip, de wind dienende ten alien tijde dadelijk zee kan kiezen. Ds. Budding, vroeger leeraar der Christelijke afge- scheiden gemeente te Groningen die gedurende drie jaren in gelijke betrekking in Noord-Amerika werkzaam was is nu in genoemde stad teruggekomen en zal denkelijk een der hier te Lande op hem uitgebragte beroepen aannemen. Den 3 dezer is van de werf van H. Bieze, aan het Beneden-d warsdiep te Veendam met het beste gevolg van stapel geloopen de nieuw gebouwde schooner-galjoot Henderika toebehoorende en bevaren zullende worden door kapitein Keizer, van de Ommelanderwijk. De waterhoogte te Arnhem was den 8, 9 en 10 dezer el 9 palm 6 duim. De maandag gehouden zitting van het Hof van Assises te Bergen in Henegouwen is grootendeels toe- wijd aan het verhoor van den heer S. Stas, hoog leeraar in de scheikunde aan de militaire school, wien het chemisch onderzoek van het lijk van den heer bougmes en van alles wat met de vergiftiging in betrek king stond opgedragen geweest is. Deze getuige heeft beweerd en ten einde toe volgehouden dat de vergiftiging door middel van zuivere nico'tine geschied is. Ook Franpois Deblicquy, de jeugdige daglooner, die den graaf de Bocarmi in zijne chemische werkzaamheden be- nulpzaam wasmaar wien deze trachtte diets te maken dat hij eau de cologne uit tabak vervaardigde is ge- hoord geworden. Volgens de laatste berigten uit de Havanna, onder- vindt de handel op Cuba geene stremming door de vele en ernstige maatregelen om het eiland tegen eenen nieuwen aanval van de zijde van Noord-Amerika te beveiligen en kan als bewijs daarvan strekken, dat gedurende de maand april in de hoofdstad alleen voor eene waarde van een en een half millioen Nederlandsche guldens isingevoerd. Wij ontvangen heden weder Kaapsche dagbladen tot 17 april loopende. Uit King Williamstown waren ongunstige berigten ontvangen. De Kaffers en Hotten- totten hadden Crouchsstatie- uitgeplunderd waarop de gouverneur Smith verklaard heeft dat hij Kreilide trouw van welk opperhoofd minstens zeer twijfelachtig isindien hij zich zelfs niet openlijk bij de oorlo^s partij gevoegd heeft, verantwoordelijkvoor al °de schade stellen zou. Daarentegen heeft men goede be rigten van Colesberg tot 3 april. De Tamboekies 0 rat rent duizend man sterk meest te paard vielen den 28 maart de Fingoes aandoodden zes en wondden vijr hunner en roofden eenig vee. Op de tijding hiervan trokken de troepen dadelijk uit en gingen met een kanon naar he( tooneel van den strijd, terwijl de Boeren van Jaubert en de burgers zich ook gereed maakten. Men liet het geschut op den vijand spelen, en de troepen en gewapenden liepen storm, met dit gevolg dat de vijand volkomen verslagen werd en meer dan tweehonderd van hen gedood werden. Ilet opperhoofd Morosi ontsnapte, maar het geroofde vee werd hernomen, en vele paarden en geweren buit gemaakt. Uit de in deze Courant voorkomende Advertentie zal men zien dat het vroeger aangekondigd werk van jonkh. mr. J. F. van Breugel, de zuivere geldelijke opbrengst waarvan tot ondersteuning van drie verschillende loffelijke inrigtingen is besterad en waarop, benevens Z. M de Koning en Z„ K. H. prins Hendrik der Nederlanden reeds vele aanzienlijke landgenooten ingeteekend hebben* ter perse is, maar, ter bevordering van het weldadig doel van schrijver en uitgevers, eene nog veel ruimere deelneming vereischt en verwacht wordt. n,Ianr?aTT£^DA^ uitgeklaard Richard c? Francis, B. Robinson, naar LondenJosephine, E. Nasmannaar NewcastleAbigail N^?unoThrT K rchan?elj Delphi", J. A. Timan, naar Gefie, en NeptunusC. Liebe, naar Holmstrand. Kapitein John Bambrough, voerende de Engelsche brik Lively, van Shanghai te Rotterdam aangekomen, rapporteertden 3 dezer, op 17 gr. 30 mm. lengte, gepraaid te hebben de brik Elizavan Greifswaid, 50 dagen reis hebbende van Fernambuck naar Elseneur den aden, op 49 gr. 50 min. NB. en 12 gr. WL. geseind de brik Carl, 37 dagen reis hebbende van Laguayra naar Hamburg; den 6den, bij Stilly, de bark Prince of Wales, van Londen naar Launceston, en den zdeii, bij Orfordness, de bark Flying Dutchmanvan Hong Kong n. Hamburg. Kapitein M. Coutard, voerende het stoomschip Rotterdam, gisteren van Havre te Rotterdam aangekomen, rapporteert, in den avond van ,o"i2i 1 "I n6S ,Ure' 0p de 1,0°£te van Noord-Vooriand, gepraaid te hebben een barkschap, toonende vlng van het collegie Zeeuianshoop met nommer 555, zijnde de Elite, kapit. J. F. Detering, v. Akyab naar Vlissingen. J Volgens ontvangen bcrigt, is het Rotterdamsch barkschip Antoinetta M"rta, kapit. J. Day, van Callao naar Londen bestemd, den 8 dezer ter reede van Deal aangekomen. Tor-tola den 16 mei. Het hoekerschip de Hoop, kapitein K. T. To'ner, v. Rotterdam n. Porto Rico, heeft den 6 dezer te Ane-rada gestooten en is gezonkendoch het grootste gedeelte der lading is"ge- borgen en alhier verkocht. Hellevoetsluis den to dezer. Gisteren na den .middag arriveerde Balmoral (St.) J. Gretg van Leirhde wind Z. Heden morgen arrtveerden Ecfka Maria, J. D. Bies (voorwijlen R.S. Pinksterboer), wind N° N^VV6" Rotterdam CstO» M. Coutard, van Havre; de Hellevoetsluis den it dezer. Gisteren na den middag stoomde in zee Batayier, W. Smith, naar Londen; de wind N. N. W Heden morgen arriveerden FaillantJ. Morice, van Rddon Good Design, B. Brereton, Ganymede, W. Simpson, en Favorite, H. Harrison, alle dne van Liverpool; Antelope, T. Thompson, van Newcastle, en Sir John RennieG. Currie, van BIyth. En stoomden in zee Blarney, H. O'Reilly, naar Liverpool; Concordia, R. Stranack, naar Londen, en Earl Douglas, j. Hart, n. Newcastle; dewindN. W. GEZIEN, den 19 mei, op 43 gr. 30 min. NB. en 11 gr. VVL.,een Nederlandscheschoener, zijndede Ceres, kapit. F. Mellema, v. Rotterdam naar Valparaiso, zeilende met een N. O. wind. Brielle den 10 dezer. Gisteren 11a posttijd niets gepasseerd. Heden voor postttjd is binnengekomen Enterprise (stO G. Oliver van Yarmouthde wind N. dij'EU.E it dezer. Heden voor posttijd zijn binnengekomen Ctraffe (st.), Th. Goodburn, v. Londen, en Swanland(st.), W. Holds- worth, van Hull. En stoomden in zee Earl of Auckland, VV. VVintle naar Londen, en CamertonH. Cross, naar Hull; de wind N. VV. Maassluis den 10 dezer. Gisteren na en heden voor posttiid niets gepasseerd; de wind N. W. Maassluis den 11 dezer. Heden is alhier voor posttijd niets gepas seerd de wind VV. N. W. J. M. Brouwersiiaven den 8 dezer. Uit zee Jacoba Helena, Pfeil, van Banjoewangie n. Rotterdam; de wind VV. Z. VV. Brouwersiiaven den 10 dezer. Uit zee Earl Stradbroke, I. Dance, van Newcastlede wind N.'VV. tot N. O.' Texel den 9 dezer. Binnengekomen niets; gisteren nog de Hoop, H. Visser, van Londen. Vertrokken Prince (st.J naar Hull. TEXELden todezer. De wind kompasrond. Binnengekomen Daphne, I.. Safstrbm, van Bahia, laatst van CowesFrederik, J. P. Mink jr., van Cadix J. Ertaud van Vannes, en VV. van Duyn van Hull. Ver trokken J. Croese, Magnet (st.J, Ann (st.J, en gisteren nog C. Kaspersma, alle vier naar Londen. Vlie den 8 dezer. Vertrokken M. j. Pearson naar Sunderland, G. Hillebrandt naar Archangel, H. H. Scholtens naar St. Petersburg, H. Ekman naar,ChristinestadH. S. Bakker naar Dantzif, H. de Jonge naar Stettin, D. P. de Vries naar Rostock, S. Christiansen n. FrederikstadII. MikkelsenS. A. M. Salvesen en L. Ellefsen naar Drammen. Vlie den 9 dezer. Binnengekomen eergisteren Jonge Duyf, B. Duyf van Bordeaux, als bijlegger, en J. Meijer, van Sunderland gisteren en heden niets. Vertrokken nog eergisteren A. Dam naar Hammerfest en D. J. Duif naar Christiansatidgisteren en heden niets. Zoltkamp den 8 dezer. Vertrokken 4 Johanna Gesina, H. H. Kwint, en Charlotte, VV. Woods, naar LondenJeanne Agathe, L. P. JngerElisabeth, H. J. Hubert, Bellamy, E. van Driesten, AmicitiaJ. G. Bossinga, en Albert Schuringa A. Smit alle vijf naar Archangel, en Jantina SikkamaH. C. Kieft, op avontuur. Delpzijl den 8 dezer. Vertrokken eergisteren Adrianus en IVillem, J. VV. Scheeve, naar Amsterdam, en Johannes, A. Borst op avontuur; gisteren Stad Haarlem, C. H. Uilnaar Archangel. Vlissingen den 9 dezer. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Norden, Osterherg, v. Ruenos-AyresForte, Custodio, van Rio-laneiro, en QuinnebangSpringer, van Havanna; op order ThiodoreMeulenbroeckvan Akyab, en voor Gent E. van Groenendael van Cadix. Door den Nederlandschen Vlissingschen loodskotter nommer 6 is den 5 dezer op de hoogte van Dungeness gepraaid het barkschip Commcrcie- Compagnie yan Middelburgkapit. M. Butijn, van Newcastle naar Aden en Calcutta. Kapitein G. S. Vegter, voerende het Nederlandsch kofschip Anna van Bordeaux naar Brusselop de Scbeltle aangekomen, heeft den 2 dezer, op de hoogte van Lezard, geseind de bark Marie Julie, kapit. L. C. van Dijcke, van Rotterdam naar Bataviaen liarel August J. van Vollenhovenvan Rotterdam naar Padang. AANGEKOMEN: Te BUENOS-AYRES 11 april Thetis, IT. Meppelder, van Savannah. Te RIO-JANEIRO izdito Pauline J. J. Henrichsen, van Antwerpen; 21 PetrusA. Stokvliet, van Newcastle; 22 OrlineJ. Adriaensen en 25 Rhein, F. Heijerdahl, betden van Antwerpen; 27 Rosalie, Hansen, van St. Ubes, en 30 Abeona, L. A. Klein, van Lissabon. Te HAMBURG 7 dezer J. H. Hazekamp van Rotterdam en F. Muller v. Amsterdam; 8 Aurora, P. G. Lesstuyver, v. Bordeaux, en K. 11. de Boer van Burnt Island. Op de ELVE L. J. Voogd van Harwich. Te BREMERHAVEN 6 K. J. Heins van Harlingen en M. Henk van Rotterdam; 7 H. Hoborst v Amsterdam en O. W. de Vries v. Zaandam. Te D ANTZIG 3 G. S. Bakker van Londen en H. ter Poorten van Hamburg. Te LIBAU 20 mei J. J. Posta van Liverpool; 22 A. G. Rragt van Rotterdam en K. E. Tiktak van Hamburg. Te NERVA 31 dito R. J. Wever en A. Hendriks van Liverpool. VERTROKKEN: Van RiO-[ANEIRO 25 april Saramacca, B. J. Jonker, naar Valparaiso; 29 dito BoussoleJ. C. Rieverts, en 4 mei Marie Key, van de Steene, beiden naar Antwerpen. Van LISSABON 2 dezer Fortuna, G. den Breems, n. Vlaardingen. Van BORDEAUX 6 Johanna, van der Baan, 'naar Rotterdam. Van BREMERHAVEN 7 Gesina, de Boer, naar PetersburgG. J. Poppen naar Amsterdam, H. A. Wolkaminer en 8 J. |onker, beideii n. Stettin. Van FLENS- BURG 2 HendrikjeGoedkoop, 11. Koningsbergen. Van WISMAR 3 j. G. Klein n. Londen. Van SWINEMUNDE 5 J. A. Warners n. Amsterdam. Van DANTZIG 4 F. M. Broekman naar Brussel, ti. H. Mellema n. Hamburg, Z. Helmers n. Holland, H. T. Drent en A K, Pruim 11. Bremen, G. J. Haverbult, B. G. Gerritsma en L. Schut n. Amsterdam, Albertme, Sclierpbier, en O. S. Parma, beiden n. Hailin- gen; 5 H. J. Poller n. Holland. Van PILLAU 3 J. C. Stormer naar Amsterdam en J. Z. Potjer n. Groningen 4H. R. Leggern. Kiel en T. H. Pluktje n. Groningen. Van LIBAU 30 mei H. VV. Lukens en VV. Rebock n. de Maas. Van NERVA 28 O. C. VMinther 11. Amsterdam; uitgeklaard 31 H. G. Bossinga n, Scbotland en 2 dezer R, R. de Tonge naar Schotland, 0

Rotterdamse Courant | 1851 | | pagina 2