Als eene bijzonderheid kan vermeld worden dat gisteren slechts ddn overledene, zijnde een kind van vijf maanden aan het bureau van den burgerlijken stand al- hier is aangegeven. Belang stellende in kunsten en wetenschappen is het ons aangenaam te vemeraendat hee-ren werkende leden van het liefhebbers-concert Diligentiaonder leiding van den heer J. F. Dupuntdie mede dit concert als liefhebber dirigeertde uitnoodiging van heeren commis- sarissen der societeit Gezelligheid tot het geven van een instrutnentaal concert hebben aangenomen. Zoo wij wel onderrigt zijn zal dit binnen weinige dagen plaats hebben en behooren de Sinfonie Pastoral van L. von Beethoven en de ouverture der Freyschiitz van C.M. von IVeber tot het programina van dien avond. Indacbtig aan het eerste daines-concertdezen winter door Diligentia ten gehoore gebragthouden wij ons van eenen genotvollen avond voor de kunst verzekerd. Wij wenschen deze inrigting geluk met de keuze Van den heer Dupont als haren directeur, en houden ons overtuigd, dat zij met eenige studie eene eerste plaats als liefhebbers-concertzoowel hier ter stede als elders, zal innemen; de leiding der philharmonische concerten strekte ons tot waarborg hiervoor. Gisteren werd door de Vereeniging van letterzetters-, boekdrukkers- en binders-gezellen alhier de uitvinding der boekdrukkunst feestvierend herdacht; de zaal tot de feest- viering bestemd was van een goed bezet orchest voorzien en het decoratief derzelve zeer doelmatig aangewendbij- zonder trok de aandacht een transparant-chassinet, voor- stellende een beukenboom uit den Hout van Haarlem boven welks kruin deGvoorden: „daarzij licht," te lezen waren geplaatst in lichtstralen die op de aarde neder- vielen links aan den voet derzelve lag Koster's eerste werk Spieghel outer behottdenisseopengeslagen; aan de regterzijde stond een reukoffer ter eere der kunst te branden en was het chassinet voorzien van de wapens der steden Rotterdam en Haarlem, zoodat dit een waarlijk schoon gezigt opleverde. Guile vriendschap en ware vrolijkheid heeft hier ook vveder geheerscht en alles is in de beste orde afgeloopen. Gisteren middag ten twee ure zijn de twee laatste jagers binnengekomen de een met 41* ton de andere met 250! ton haring. Hergisteren vierde de Arasterdamsche roei-vereeni- ging de Hoop te Amsterdam het vroeger aangekondigde huishoudelijke feest, dat voornamelijk bestond in den wedstrijd voor de Amsteljagthaven. De wedvaarten vingen des namiddags ten half zes ure aan en werden omstreeks tien ure met een schitterend vuurwerk besloten, dat door den heer van der Brugh was vervaardigden waarvan het laatste stuk, dat met het devies der ver eeniging prijkte, bijzonder uitmuntte. De jagthaven was zeer smaakvol gedecoreerd en voortreffelijk verlicht, terwijl een welbezet orchest, onder de leiding van den heer J. E. Stumpff, niet weinig bijdroeg tot de opluiste- ring van een zoo echt nationaal feest, dat eene digte menschenmassa naar den omtrek der jagthaven had ge- lokt, om daarvan getuige te wezen. De luister van het feest werd nog verhoogd door de tegenwoordigheid van Z. K. H. prins Hendrik der Neder- landen, die vergezeld van de heeren Tromp, vice-president der Koninklijke Nederlandsche Yachtclub, en van liappard, na den aanvang der wedstrijden verscheen en tot na den afloop daarvan vertoefde. Z. K. H. werd met veel geest- drift begroet en hield voof zijn vertrek eene toespraak tot het bestuur, waarin hij de beste wenschen uitte voor den bloei der Arasterdamsche roeivereeniging de Hoop. Na den afloop der wedvaarten reikte de Voorzitter aan de overwinnaars de behaalde prijzen uit. Vele der feest- genooten bleven nog tot laat in den nacht aan een vriend- schappelijken disch vereenigd. Tot predikant te Bedijkte Schermer, klassis Alk- maar is beroepen ds. A. J. van der Lee Jz. thans te Grootebroek. Volgens decourant dier stad bestaat te Utrecht het plan om in September aanstaande een luisterrijk feest te geven, uitgaande van de directie der handboogschutterij Apollohetwelk strekken zal tot eene tegenpartij aan heeren studenten der Utrechtsdhe hoogeschool. Alle boogschutterijen. en harmoniegezelschappen zullen alsdan worden opgeroepen tot een concours, waartoe bereids zeven prijzen voor de boogschutterijen en twee voor de harmonien zijn vastgesteld. Tot dit einde zal het Vreeburgsplein worden afgeschoten en het concours twee dagen durenen wel op 22 September voor de harmo nien en gedeeltelijk voor de boogschuttersen den 23sten voor deze laatsten alleen welke tweede dag met vuur werk en bal besloten zal worden. De waterhoogte te Arnhetn was den 9 dezer 2 el 4 duim. Eenige dagen geleden stierf, in vergevorderden ouderdom, te Kleef, de heer F. IF. von Mauvillondie niet alleen als krijgsman geacht was als hoedanig hij gedurende het bezetten van Frankrijk als Pruissisch kommandant het bevel in de Maasvestingen M6zieres en Charleville voerde, maar ook als schrijver over militaire en staatkundige onderwerpen als vertaler van Neder- duitsche gedichten in het Hoogduitsch en als kundig beoefenaar van het schaakspelgunstig bekend stond. De gravin de BocarmJ heeft dezer dagen de stad Bergen in Henegouwen bezocht, en, in tegenwoordig heid van de oppassers en den directeur der gevangenis, een ge^prek met haren man gehouden. Wij hebben Kaapsche dagbladen tot 31 mei ontvangen. Wat sedert de laatste tijdingen tegen de KafFers verrigt was bepaalde zich tot het uitzenden van sterke patrouilles, welke tot in het Amatolagebergte doordrongen en den vijand afbreuk deden die echter gedurig week en zijn vee met zich voerde. Een nieuw regement troepen was te Port Elizabeth geland en naar Grahamsstad getrokken, zoodat de pogingen der burgers en getrouw gebleven inlanders nu door eene sterkere krijgsmagt ondersteund konden worden. Men geloofde en hoopte dat de gouver- neur sir H. Smith eerlang eene meer besiissende beweging ondernemen zou. Men bleef zich ten sterkste over de rooverijen van vee door de KafFers beklagen. Op een enkel punt bedroeg het getal der door hen gestolen runderen en paarden ruini drieduizend. De dagbladen behelzen een journaal van den kommandant J. de IVet, van de Tarka, waaruit nader blijkt welke dappere en groote diensten de Hollandsche burgers bij de in maart en april tegen de KafFers geleverde gevechten bewezen hebben. Onder de sterfgevallen in die dagbladen vermeld is dat van den verdienstelijken heer P. IFvan der Meer, gouvernements-onderwijzer teBIoem- fontein. De Port Elizabeth Telegraph van den 15 mei laatstl. meldt het volgendeDe kotter Success arriveerde 11. dingsdag alhier, eene aaneenschakeling van stormen en gevaren getrotseerd hebbende hare redding waaruit inderdaad wonderbaar is. Het blijkt dat zij van de Buffalo omtrent drie weken geleden vertrokken is, leeftogt aan boord hebbende voor slechts drie dagen. Na in eenen verschrikkelijken storm te zijn rondgedreven gedurende welken zij dikwijls bijna op zijde lag, terwijl hooge zeeen gedurig over haar heen stortten begon haar leef togt op te raken. De dertig ponden vleesch en vijftig ponden beschuit zijnde al de leeftogt welke zij aan boord had toen zij van de Buffalo vertrok, waren op en niets bleef over dan eenige pinten rijst, welke het scheeps- volk verpligt was te koken met eenige stukken raauwe huiden (waaruit de lading bestond), ten einde het leven te verlengen. Niets dan verhongering verbeidde hen en de ellende van hunnen toestand werd nog vermeerderd door gebrek aan water, zijnde een vat, de grootste hoe- veelheid bevattende over boord gespoeld. In dezen kommervollen toestand, en toen rijst en water bijna geheel op waren ontmoetten zij op de hoogte van de Visch- rivier een Hollandsch schip. De stroom, het Hollandsch schip van hen afdrijvende, te gezwind om door hunnen kleinen bodein achterhaald te worden, liet de kapitein van de Success zijne boot zakken en trachtte aan boord te kornen. Hier wachtte hun weder een ander ongeluk. Terwijl zij roeiden brak een van de twee riemen de eenige welke zij bezaten en zij werden aan de genade der golven overgelaten. Zij riepen het schip toe en werden, toen zij bijna ui.tgeput waren, gelukkig opge- merkt en de vreemdeling nam hen aan boord, zijnde de manschap zoo uitgeput, dat men verpligt was die op te hijsehen. De kapitein van de SuccessHollandsch ver- staande, maakte zijne behoefte en zijnen toestand aan den Hollander bekend die hem en zijne gezellen met de grootste vriendelijkheid behandelde hen met een vat water en een gedeelte provisie voorziende. De Success zette hare reis vervolgens voort en kwam veilig in deze haven aan. Haar mast en bobgspriet zijn beidc bescha- digd en zij waS400 of 500 mijlen uit haren koers gedreven." [Dit Nederlandsch schip is denkelijk de bark Prins Hendrik, kapitein II. Srnitvan Banjoewangie naar Amsterdam.] Van ROTTERDAM uitgeklaard IlendrikaP. van der Wielen IVillem en Jacobus, L. Maasdijk, naar Rouaan; Vulcan, W. Walker, n. Glasgow; Laura, G. Jackson, n. Hull; Orient, S. Fevola naar Newcastle; Maria Beerta, K. A. Tap, n. Riga; Adriana, J. Stoorvogel, naar Bergenen Berths, Sperandio, naar Kapitein H. G. de Vries, van Triest te Rotterdam aangekomen, lieeft den 1 dezer bij Lezard geseind een nieuw Nederlandsch barkschip, toonende Rotterdanische vlag met nommer 308. Hellevoetsluis den 10 dezer. Gisteren na den middag arriveerde SpectilationenC. M. Hellberg, van Skelleftea. En zeilden Mentor, K. de Kok, naar Archangel (doch is over het Pampus geankerd), en Constantin, M. Schmidt, naar Revalde wind Z. Z. W. Heden morgen arriveerden Petite MargueriteL.. R. Mazar, van Rddon; llambourg (st.), Maressal, v. Havre; Concordia (st.R. Stranack, Apollo (sc.), W. H. Smith, en Richard 6? Francis, B. Robinson, alle drie van Louden; Tcmiscouata, G. Arthur, Valeria, J. Wright, en Jessie, F. Mackie, alle drie van Boness. En stoomde in zee de Russische boot Chrabroy, kommandant Covobayodie, naar St. Peters burg; de wind W. Hellevoetsluis den 11 dezer. Gisteren na den middag zeildeinzee Mentor, K. de Kok, naar Archangel. E11 arriveerden Rebecca, A. Bruce, van Glasgow; Dutch Trader, R. Jordan, van Rochester, en Fawn, W. Riches, van Boness; de wind N. W. Heden morgen arriveerden Leveret, J. [olmson, van Liverpool; Fijenoord (st.), A. H. Roife, van LondenSea Gull (st.), G. Nichol, van Hull; Mill Hall, W. Grieve, van Newcastle; Tschto Ljubim, J. J. Bunning, v. Archangel, en WilhelminaValkenier, van Stockholm; de w. W. ZEILKLAAR te UELLEVOETSLUIS Prince Albert, A. Clare, naar GrangemouthAnnegina, G. G. Boon, naar St. Petersburg; Frouwina Elisabeth, M. de Jonge, en Regina Elisabeth, A. it. Verstok, naar de Oost Zee. Brielle den 10 dezer. Heden voor posttijd zijn binnengekomen Admiraal Ver- Huell (st. J, J. Mouthaan, van Havre; Norfolk (st.), Leethamvan Guolc, en Earl Douglas (st.)J- Hart, van Newcastlede wind N. VV. en W. Brielle den 11 dezer. Heden is alhier voor posttijd binnengekomen Grietina HillechinaR. J. Sprik, van Riga; de wind VV. - Te Maassluis is gisteren en heden voor posttijd niets gepasseerd; de wind N. W. Brouwershaven den 10 dezer. Uit zee Stad Dordrecht (st.), J. H. Stuit, van Londen naar Dordrecht. Volgens brief van kapitein P. Anderson, voerende het barkschip Eendragt maakt Magtdd. 28 april jl.bevond hij zich toen te Benicia (nabij San Francisco), 0111 aldaar te lossen. Schip en bemanning waren in goeden staat. Texel den 9 dezer. De wind N. W. en W. N. W. Binnengekomen Pauline, P. J. van der Grient, van Suriname; Caroline Smith, J. Paludan (voor wijlen J. Bartelsen), v. Rio-|aneiro; Scheepsbouwlust, N. van den Bos, van Smyrna; J. J. Lodewijks van Liverpool, H. L. Roelfsema van Cardiff, H. J. Hazewinkel van CharlestownJ. G. OltholF en R. Connon van Newcastle, en J. Eilersen van Nerva. Vertrokken Magnet (St.) n. Londen en W. van Duyn naar Hull. Texel den 10 dezer. De Wind kompasrond. Binnengekomen Lion (st.) van Londen, K. L. Spijktnan van St. Petersburg en H. Faber van Nerva. Vertrokken H. Cloid naar Corfu, T. M. le Glochec naar Nantes en J. Jorgensen naar Drammen. ZEILKLAAR te NIEUWEDIEP Stad Dordrecht, J. van Nassau, Lucia Maria, B. Barends, Henriette Clasina, T. Hagen, Helena, H Wittebol, en Rabcnhaupt, J. Prange, alle vijf naar Batavia; Johann Jacoby, J. T. Saugeon, eh Goede Vrede, J. H. Witt, naar Konstantinopel. Vlissinoen den 10 dezer. Voor Antwerpen bestemd zijn albier ter recde gekomen J. H. Bauning van Santa Cruz de Cuba, J. van Cool- put van New-York, S. Tropeano van Napels en G.Menkemav. Riga. AANGEKOMEN: Te CURAQAO 22 mei George IVashington, T. M'Kenzie, van Amsterdam. Te SURINAME 1 junij Amicitia, B. J. Wijgers, en 3 dito Louisa Christina, L. C. Peters, beidenmede van Amsterdam. Te SEGNA 1 dezer Hoop en VerwachtingG. H. Pijbes, van Triest. Te MALTA 26 junij Johanna Brans, S. Bonjer, van Malaga, en 28 dito Maria Johanna, G. van der Gaauw, van Vlaardingen. Te ARCHANGEL 22 J. A. Spijkman v. Maassluis. VERTROKKEN: Uit de TAFELBAAI (Kaap de Goede Hoop) 14 mei Prins VeldmaarschalhD. C. Rietbergen, (van Rotterdam) naar Batavia. Van SURINAME 28 mei Anna Maria Henriette, H. F. Zeylstra, naar Amsterdam. Van HAVANNA 8 junij Activo, L. Hus, mede naar Amsterdam; 11 dito Guatemala Packet, A. F. de Meire, naar Antwerpen. Van NEW-BEDFORD 18 junij Rapid, Ode!mark, n. Rotterdam. Van MARSEILLE6 dezer G. A. van Ren- terghem naar Cette, om eene lading voor Antwerpen in te nemen. Van HAMBURG 7 H. Scholtens en 8 H. de Boer naar Dantzig. Van WISMAR 5 D. H. de Boer naar Engeland. Van SWINEMUNDE 8 A. H. van Wijk naar Delfzijl. Van DANTZIG 5 H. L. Karsies en H. Smid naar Bremen. Van PILLAU 4 A. Oldenburger naar Londen, J. H. de Weerd naar de Maas, en H. T. Bakker n. Holland; 5 H. M. Berghuis en W. U. de Jong n. Amsterdam. Van MEMEL 2 A. Ellens n. Engeland; 3 Concordia, de Boer, naar Harlingen. UITGEKLAARD: Van BOSTON 20 junij Maria en Adriana, C. Ouwehand, via Wilmington naar Rotterdam. Van NORFOLK dien dag Vrouvr Johanna L. van der Borden, naar Wilmington, 0111 eene lading voor Delfshaven in te nemen. Van PHILADELPHIA 23 dito Anna en Arnoldina, D. H. van Wijk, n. St. [ago de Cuba. KAAP DE GOEDE HOOP den 31 mei. Het scliip Gratitude, kapitein Smithvan de Haaijenbaai naar Londen, is den 22 dezer lek in de Algoabnai binnengeloopen, hebbende zes weken achtereen hevige stormen uit het noorden en noordwesten doorgestaan. Door genoemden gezagvoerder is den 21 mei voorbijgevaren eene groote Nederlandsche bark, die verschansingen, booten enz. verloren had en westwaars koers hield. Vermoedelijk de PRINS HENDRIK, kapitein H. SMIT, van Banjoewangie naar Amsterdam.'] Volgens brief van SURINAME, lag den 27 mei aldaar zeilree het schip Noord Holland, kapit. F. C. Overeem, en zou den toaiajunj) van daar vertrekken Jonkvrouw GeertruiJ. A. de Boer, beiden naar Amsterdam. Elseneur den 6 dezer. De Veendammer kof fVilminakapitein R. J. Kwakenbrug, met haver van Petersburg naar Hull bestemd, en den 29 junij alhier uitgeklaard, is heden met gebroken bezaansmnst uit het Kattegat teruggekeerd en in de haven gekomen. Uittreksel uit de Lloydslijsten van den 8 en 9 julij Te LONDEN aangekomen 8 dezer K. K. Hangelbroek v. Groningen en 9 W. H. Scholtens van Neustadt; uitgeklaard T. D. Hitman naar Dantzig. Te HARWICH 8 H.J. Olthoffen H. J. Hoetjer v. Londen; vertrokken W. H. Mugge naar Hamburg. Te MALDON 5 T. H. Koops van Fiensburg. Bij SOUTH WOLD 8 Morgenster, Drent, van Dantzig naar Maldon. Te YARMOUTH 5 M. E. van der Veen van Harlingen. Te GAINSBOROUGH dien dag H. H. Kwint v.Amster- dam. Te SHIELDS 7 W. Darnell van Dordrecht en C. Robinson van Amsterdam. Te GRANGEMOUTH 5 J. Henderson; 6 P. Pfjbes en W. Branch, aile drie van Rotterdam. Te DUBLIN 7 J. S. Pik v. Amsterdam. Te GLOUCESTER 7 G. D. Douwes v. Memel. Bij PILL (Bristol) Vier GebroedersM. de Wijn, van Triest. Bij FALMOUTH 8 Carlo, Castellanovan Licata naar Antwerpen. Te LYME REGIS 6 G. T. de Jonge van Dantzig. Te LIVERPOOL 7 Gezina, Kuiper, van Malta, en 9 T. Wymark van Rotterdam; uitgeklaard Elizabeth Sidon naar Rotterdam en Dordrecht. Het schip Samarang, kapitein D. L. Immink, van Dordrecht naar Cardiff, was den 4 dezer op de hoogte van Goudstaart. Het schip Henriette Elisabeth Susannekapit. L. F. Prater, v. Schiedam naar Batavia, was den 1 dezer op de hoogte van Plymouth. GEPRAAID: Den ta mei, op 4 gr. NB. en t9gr. WL., Theodora en Sara, A. van Oosteroomden 27 junij, op 48 gr. 39 min. NB. en 7 gr. 40 min. WL., Maria, H. D. van Wijk, en den 29 dito, op 49 gr. 7 min. NB. en 7 gr. 40 min. WL., Koningin der Nederlar.den, E. Groeneveld Cadee, alle drie van Amsterdam naar Batavia, en den 1 dezer, op de hoogte van den MeeuwensteenSuriname, R. van der Mey, van Amsterdam naar Suriname. Door kapit. Mutel, van Haiti te Havre aangekomen, is den 29 junij, OP 47 gr- 4° min. NB. en 12 gr. 20 min. WL., gepraaid het fregat- schip Lucie, kapitein J. van der Schafr, van Amsterdam naar Batavia. GESEIND, den 8 junij, op 29 gr. 10 min. NB. en 34 gr. aomin. WL. eene Nederlandsche brik, van Boston naar Batavia (lioogsc waarsclnjnlijk de Stella Maris, Itapit. J. F. C. Borger, v. Schiedam). CARGA-LIJ ST. WILHELMJ. II. Bradherikg, van New-Bedford. 326 v. Traan en 0770 Stukken Verfhout, Gebr. Nottebohm. AGATHA, G. E. Schuur, van Bordeaux. 4 f. Cognac, F. Carp6 oksh. Wijn, 46 z. Noten en 188 b. Sumak, P. Knaepen 6/l en 2/2 oksh. Wijn, 10 z. en 4 f. Gom en 1 k. Gomlak, S. Ale Vino en Co. 1 f. Brandewijn, Roos5 oksh. Wijn, Bout my en Co.61 oksh., 2/2 oksh., 3 k. en 1 f. dito, 3 f. Brandewijn en 1 f. Bum, II. Braalcman en Co.; 4 oksh. Wijn, A, L. Spruyt; 3 oksh. en 1/1 oksh. dito, 1 f. Brandewijn en i k. Voorloop, Lenersan en Co. 4 z. Gom en 120 f. Porselein-Aarde, A. T. Soiling en Co.; 1 f. Gom, 48 oksh. Wijn, 1/2 oksh. Spiritus en 1/2 oksh. Brandewijn, Grohe en Sander1/1 en 1/2 oksh. Wijn, L. Maijer en Co.; 2 oksh. en 2 k. dito, P. de Cock; 17 oksh. dito en 1 f. Spiritus, C. J. Bosnian; 1 oksh. en 2/2 oksh. Wijn, J. I Hutscher3 oksh. dito, Gebr. Nottebohm4 oksh. dito en 12 k. Drop, IV. A. Fuchs en Co.; 1 oksh. Wijn, A. van Rqckevorsel; 1 oksh. dito, C. L. Ringrose en Co.; 1 oksh., 1/2 oksh. en 1 k. dito, 1 oksh. Azijn en 1 oksh. Olie, P. J. v. d. Schrieck en Co.; 2 oksh. Wijn, C. Hemmann en Co.; 7 oksh. en 3 k. dito, 2 k. en 2 f. Brandewijn, D. H. tn IV. Pompe 1 oksh. Wijn, Kerdijk en Pincoffsen 16 oksh. Wijn, 1 oksh. en 2 f. Brandewijn, Order. APOLLO, W. II. Smith, van Londen 100 b. Kofiij, IVillemsede Bie en Co.; 10 v. dito, 3oob. Bijst, 6 v. Chemicalien, 30 k. Magnesia, 23 k. Thee, 53 k. Castor-Olie, 1 k. Muskus, 1 k. Gom Arabic, 1 k. Calomel pn 1 cer. Koopm., C. Hemmann en Co.; 1 b. Schapenvel/en, Braakman en Co.; 1 v. Kaas, J. A. Houwens; 19 v. Kokosnoot-OlieIV. A. Fuchs en Co 25 v. Harst, 16 k. Paarlemoerschelpen, 2 k. Ivoor, 10 k. Scheilak8 k. Castor-Olie2 k. Bhabarber, 1 k. Droogerijen en 6 v. Traan, S. A. le Vino en Co.; 10 b. Katoen, C. L. Ringrose en Co.; 1 b. Koopm., John Meadly en Co.; 1 b. dito, Wed. Boas en Jacobson; 1 b. dito, Knowles en Smith; 1 b en 2 k. dito, Allan en Co.; 5o b. en 10 v. Koffij en 3o b. Katoen, Order. CONCOBDIA B. Stranack, van Londen. 106 koeken i5 bundels en 20 plolen Koper, IV. P. Knaepen; 5o b. Koffij, Coomansy Born en Philippi; 2 k. Thee en 1 k. Extract, S. A le Vino en Co.; 2 k. Gom C. Hemmann en Co.; 4 k. Zijde en 1 k. CorahsL. Mayer^ en Co.; 2 k. Specie, M. Ezechiels en Zonen; 46 p. Koopmanschap, Diverse/]; 87 k. Blik, 44 roeden en 1 rol Koper, 7 b. en 190 p. Koopmanschap en 5 bond. Koper, Order. EABL DOUGLAS, J. Hart, van Newcastle. 111 v. Koopmanschappen, van HacinsbergenBaelde en Co.; 7000 Ovensteenen en 20 v. Vuurklei, A. van der Leeuw en Zn. en Co.; 1 Anker, H. H. Roelofs Heyrmans; 6 k. Magnesia, A. T. Soiling en Co.; 1 v. Glaswerk, J, Bos en Zonen; 67 bl. Lood6 k. Magnesia en 1 zak Kettingen, Order. RESOLUTION, Th. Orme, van Liverpool. 57 b. Katoen en 88 st. Liraahout, C. L. Roechling en Co.; 35oo BuffelhorensKoch en Vlierboom 3i bl. Mahoniebout en 9 planken Rozenhout, Rochussen en Pit; 92 b. Katoen, IV. Bunge en Co.; 90 t. KlipzoutA. A. Nieuwkamp 21 v. Soda, H. Braakman en Co.; i5 b. Katoen. Order. 1HEMISCOUATA G. Arthur, van Boness. 175 ton ruw Giet-IJzer, S. A. le Vino en Co.y en 20 v. Koopm., H. Braakman en Co. HELENE, C. H. C. W,achter, van Riga. 1673$ tschetw. Bogge en 3oo Matlen Order. SPECULATIONENC. M. Hulberg, van Pitea. 808 tonnen Teer, Order. IN LADING LIGGENJJE JSC HEP EN Te lloUcrdam BATAVIA, mede voor Passagiers, waartoe hetzelve uitmuntend is ingerigt, het extra snelzeilend Nederlandsch gekoperd Fregatscbip Sara Lydiakapit. B. van der Takvoerende eenen geexami- neerden Scheepsdoctor. Adres ten kantoren van ICuypery van Dam en Smeer en Iludig en Blokhuyzen. BEBGEN, het Nederlandsch Kofscbip Rudolfy kapitein C. Stuurman. Adres ten kantore van Kuypery van Dam en Smeer. BEBGEN, het Noordsch Schoenerschip Paquet For tunakapitein C. Svane. Adres bij Kuypery van Dam en Smeer. DUNDEE, het Engelsch Schoonerschip City of Rotterdamkapitein James Lee. Adres ten kantore van George Levingston en van J. A. Houwens. GENUA, het Noordsch Brikschip Caroline Kjerstinekapit. N. A. Nielsen. Adres ten kantore van Kuypervan Dam en Smeer. HAMBURGhet Nederlandsch Kofschip Johan Gerardkapitein JZ'. Huges. Adres bij Kuypervan Dam en Smeer. KAAP DE GuEDE HOOP, voor Goederen an Passagiers, het gekoperd snelzeilend Nederl. Schoonerschip^/vzo/Ji/za Catharinay kapitein J. H. van IVijngaarden. Adres ten kantore van Kuypery van Dam en Smeer. KONINGSBEBGENhet Nederl. Kofschip Catharina Knelsina kapit. H. B. Vos. Adres bij Kuypervan Dam en Smeer. MACASSAR, voor Passagiers, waartoe hetzelve uitmuntend is ingerigt, het extra snelzeilend Nederlandsch gekoperd Barkschip Eugenie kapitein E Bargmanvoerende eenen geexamineerden Scheeps doctor. Adres ten kantoren van Kuypery van Dam en Smeer en Hudig en Blokhuyzen. PADANG, voor Passagiers, waartoe hetzelve uitmuntend is ingerigt, het extra snelzeilend Nederlandsch gekoperd Barkschip Johannes Marinuskapit. J. van Delft Jr. voerende eenen geexamineerden Scheepsdoctor. Adres ten kantoren van Kuypervan Darn en Smeer en Hudig en Blokhuyzen St. PETERSBURG het Nederl. Kofschip Geertruida Speelman kapitein A. L. Speelman. Adres bij Kuypervan Dam en Smeer STETTIN, het Nederlandsch Kofschip Johannakapitein G. IV. Bakker. Adres ten kantore van Kuypervan Dam en Smeer. VALPARAISO, mede voor Passagiers, waartoe hetzelve bijzonder is ingerigt, het snelzeilend Nederlandsch gekoperd Barkschip de Beurs van Rotterdamkapitein IV. C. VeenstraAdres ten kamore van Kuypervan Dam, en Smeer,

Rotterdamse Courant | 1851 | | pagina 3