orn alia avonden de lantariMts aan te steken en er nog meer dan thans te plaatsen, werd met 24 tegen 9 stemmen verworpen. Een voorstel van den heer T/iooftom bij eenigzins donker weder licht te doen aansteken en meer lantarens dan thans te doen plaatsen, werd aangenomen. De artikelen dezer werden achtereenvolgens goed- gekeurd na aftrek van de som voor bureaukosten van den directeur van politie gesteld. Bij de behandeling van IV, subsidienaanonderscheiden instellingen kwam in de eerste plaats het nieuwe Zieken- huis ter sprake. De heer Tromp had met schrik de daar- voor uitgetrokken som van 50,000 gezien te meer nu hij vernomen heeft dat in dat nieuwe gebouw zelfsgeen bergplaatsen voor steenkolen enz. aanwezig zijn om het een en ander in voorraad op te doen00k heeft hij van meerdere leemten gehoord. De heer Ledeboer vestigde de aandacht op het reglement van het Ziekenhuis en achtte eene herziening daarvan noodig; vele leden deelden dat gevoelen, 00k de heer de Critter, die zulks in het breede toelichtte. De heer J. van der Hoop Jac. Zn. wilde het cijfer toestaan, wanneer er eene klasse werd bijgevoegd, waar men gratis verpleegd kon vvorden. Ten slotte werd het artikel ingewilligd, met voorbehoud daarop later terug te komen. De heer Ledeboer betoogde vervolgens de noodzake- lijkheid van het oprigten van scholen waar de kinderen der behoeftigen gratis onderwijs zouden kunnen genieten, daar de" stadsscholen bezet zijn en de diakoniescholen niet alle kinderen opnemen. De heer Hoynck van Papendrecht achtte het oprigten van gratis-scholen min der noodig, maar wel die van goedkooper scholen dan de Tusschenscholendaar zich in onze stad nog onge- veer aooo kinderen bevindendie geen onderwijs genieten. De heer Gevers ondersteunde dat gevoelen; van wege de plaatselijke schoolcommissie was 00k reeds meerm ilen op het tnngten van centenscholen aangedrongen D» Burgemeester antwoordde dat men tot nog toe teven de kosten had opgezien. Over de verschillende artikelen dezer werden nor korte woordenwtsselingen gevoerddoch zij werden alien onveranderd aangenomen, alleen met uitzonderinfr van den post voor de Academie van beeldende kunsten en technische vvetenschappenwelke tot 4600 werd gebragt en alzoo met 600 vermeerderd, tot goedmakinz der kosten voor de kunstbeschouwingen. Ten ruim tien ure werd de zitting°gesloten zullende de verdere behandeling der begrooting zoo spoedig mogelijk plaats hebben. 6 J Gedrukt te ROTTERDAM bij ARRENBERG VAN REYN.

Rotterdamse Courant | 1851 | | pagina 4