vernomcndat men niet gekomen is to: het besluit om de daden der Regering af te keurenmaar alleen ora daardoor tot zijn doel te geraken. De Minister meent dat het middel slecht gekozen is. Als men de uitgaven wildan zijn de middelen noodzakelijk. Er ontstaat anders verwarringook door een crediet van zes maan- den. Elite onzelterheid kan niet hersteld worden dan met medewerking der wetgevende magt. Dit neemt vveder tijd weg, en dit geeft op nieuw aanleiding tot het uit- stellen van ondervverpenwaarop men zoo veel prijs stelt. De zitting is daarna gescheiden tot morgen ochtend ten ii ure. Provinciate Statcn van Znidiioiland. Zitting van dingsdag 18 november. Is ingekomen een adres van eene commissie uit de inge- landen van de gecombineerde Huiszitten-en Meeslouwen- poldersonder Stompwijk vragende eene subsidie van /io,ooo, ter tegemoetkoraing aan de schade, veroorzaakt door eene verschuiving van een vijzelmolen en het door- breken van eenen dijk langs de Wezensloot. Ged. Staten adviseren in dit verzoek niet te treden. Het adres vvordt in handen gesteld eener bijzondere commissie om daar- over rapport te doen. Die commissie bestaat uit de heeren IJzerman, van der Way fortFlielander, Rengers van Warmen/iuizen en Huyser. Aan de orde is de voortzetting der beraadslagingen over het ontvverp-reglement voor het hoogheemraadschap van Schieland. Met de avondzitting ingesloten is men daarmede gevorderd tot art. 135. De meeste artikelen zijn onveranderd andere met wijzigingen aangenomen. 'sGRAYENHAGE den 19 november. Het Staatsblad n.° 143 bevat een Koninklijk besluit van den 12 dezer, ter invoering van het gebruik der postzegels, ingevolge art. 9 der wet van 12 april 1850 Staatsblad n.° 15). De artikelen van dat besluit luiden als volgt: Art. 1. De dag der invoering van het gebruik der postzegels wordt bepaald op 1 januarij 1852. Art. 2. De postzegels worden door de zorg van onzen Minister van Finantien op alle post- en hulpkantoren der brieven- posterij voor een ieder verkrijgbaar gesteld, tegen betaling van niet meer dan de daarop uitgedrukte geldswaarde. Art. 3. Zij dragen onze beeldtenis en het opschrift Postzegelbenevens de aanduiding der geldswaarde. Art. 4. Er zijn drie soorten van postzegels namelijk van vijf cents van tien cents en van vijftien cents. Art. 5. Elke soort van die zegels wordt in eene ver- schillende kleur afgedrukt, te weten blaauw de post zegels van vijf cents; rood, die van tien cents; oranje die van vijftien cents. Art. 6. Zij dienen tot vooruit- betaling van het port op de binnenlandsche briefwisseling. Nogtans kunnen zij ook worden gebruikt voor brieven die naar het buitenland zijn bestemd in zoo verre dit niet strijdt met de overeenkomsten of schikkingen daar- omtrent met vreemde Regeringen of administratien be- staande, en behoudens de bepalingen van art. 14 hierna volgende. Art. 7. De brieven voorzien van postzegels worden door of van wege de afzenders gestoken in de brie- venbussen, die tot het ontvangen der ongefrankeerde brieven zijn bestemd. Art. 8. De vooruitbetaling van het brief- port met gereed geld in handen van de ambtenaren der postkantoren blijft toegelaten. Onze Minister van Finantien kan echter de brieven welke op die wijze zijn gefran- keerd door de ambtenaren der administratie van post zegels doen voorzien. Art. 9. De postzegels worden vastgehecht in den bovensten hoek aan de linkerzijde van het opschrift der brieven. Art. 10. Er kunnen meer dan ddn postzegel van dezelfde of van verschillende soorten op denzelfden brief worden geplaatst tot af- passing van het verschuldigde port. Art. 11. Ieder postzegel kan slechts ddnmaal dienen. De gebezigde 'postzegels worden op het kantoor van afzending tot herkenning overgestempeld of onbruikbaar gemaakt op de wijze door onzen Minister van Finantien te bepalen. Art. 12. Brieven, voorzien van postzegels die reeds eenmaal gediend hebben worden belast met het ver schuldigde portdoor hem aan wien de brief is gerigt te betalen. Indien echter het uitwendig aanzien van de aldus voor de tweede maal gebruikte zegels het ver- moeden doet ontstaan van eene volbragte poging om den daarop afgedrukten stempel weg te nemen of van eenigen toeleg om op eene andere wijze een misdadig gebruik van echte zegels temaken, wordt daaromtrent ge- handeld volgens de bepaling van art. 15 hierna volgende. Art. 13. De geldswaarde van het postzegel of van de postzegels, waarmede een brief wordt gefrankeerd, moet ten minste gelijk zijn aan het bedrag van het verschuldigde port. Bij de berekening van dat port komt zoowel de afstand van het postkantoor van verzending tot aan dat van bestcmming, als het gewigt van den brief in aan- merking. In geval van ontoereikendheid van het post zegel of van de postzegels wordt de brief met het te kort komende port belast. Art. 14. De bepaling der laatste zinsnede van het voorgaande artikel is niet van toepassing op de naar het buitenland bestemde brieven die van ontoereikende postzegels zijn voorzien. Die postzegels zijn van onwaarde. Art. 15. De brieven voorzien van nagemaakte of vervalsche postzegels of ook van echte postzegels welker uiterlijk aanzien het ver- moeden doet ontstaan dat daarvan een misdadig gebruik is gemaakt, worden aangehouden en gesteld in handen der ambtenaren die bij de wet met het opsporen en vervolgen van misdrijven zijn belast. Art. 16. Onze Minister van Finantien zal eene beknopte handleiding voor de ingezetenen omtrent den voet waarop van de postzegels kan worden gebruik gemaaktdoen vervaar- digen, en ten minsten prijze voor het algemeen verkrijg baar srellen. Het heeft Z. M. den Koning behaagd, den Franschen graveur Alfred Cornilliet wiens uitmuntende gravures naar schilderijen van beroemde meesters onze laatst ge- liouden tentoonstelling versierdente benoemen tot ridder der orde van de Eikenkroon. De gewone audientie van den Minister van Binnen landsche Zaken zal op saturdag den 22 dezer geen plaats hebben. De graaf van Lagerbergadjudant van Z. K. II. den Kroonprins van Zweden en Noorwegendie het officiele berigt heeft overgebragt van de bevalling der Kroonprinses van Zweden, is heden morgen uit deze residentie naar Stokholm teruggekeerd. De voorstelling in den Koninklijken Franschen schouwburg alhier zal donderdag den 20 dezer bestaan uit Le songe d'ttne nuit d'tti. Staten-iieneraal. tweede kamer. Zitting van woensdag 19 november. In deze zittingdie tot 5 ure heeft voortgeduurd, zijn de algemeene beraadslagingen over de Staatsbegroo- ting voortgezet en ten einde gebragt. Onderscheiden leden, zoo ook de Ministers van Finantien, Justitie en Kolonienhebben meer of minder breedvoerig het woord gevoerd meerendeels naar aanleiding van de ge- houden redevoeringen op gisteren. Ten slotte heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken in eene zeer uitge- breide rede de politieke rigting van het Gouvernement verdedigd tegen de aanvallen van de heeren Hojfmah en van Goltsleinmaar meer bepaaldelijk tegen die van den heer Groenwaarn.t de vcrgadering is gescheiden tot morgen ochtend. ROTTERDAM den 19 november. In de gisteren avond, in het Notarishuis alhier gehou- den vergadering der Kiesvereeniging Eendragt maakt Magt, is het reglement voor die Vereeniging vastgesteld en daarna, ingevolge art. 3 van dat reglement, het bestuur, bestaande uit zeven leden gekozen zijnde daartoe be- noemd, behalve de vijf heeren die zich tot dusverre wel met de leiding der vergadering hebben willen belasten de heeren L. F. Temminck en J. A. Meytleken. Door den Gemeenteraad te Delft is met algemeene stemmen tot secretaris dier gemeente benoemd de tegen- woordige secretaris de heer P. J. van der Coif van Hoogeveen, en tot ontvanger de tegenwoordige ontvanger, de heer P. Fijck. Tot wethouders zijn benoemd: te Boskoop, de heeren C. Ottolander en J. Hooftmante Broek, de heeren G. Oudijk en J. Jonkheid; te Lisse, de heeren/. G. Geertsema Jullens en I). Kromte Voorhout, de heeren P. van Leeuwen en W. Hoogduynte Warmondde heeren H. P. A. Tijken en J. Kouwenhovetien te Woubrugge, de heeren C. Hoogwerff en G. Swart. De De/ftsc/ie Courant meldt dat in den tuin van IF. Admiraalte Delfgaauw, een perenboom ten tweeden male in dit jaar gebloeid heeft en dat hij niet alleen bioesem heeft voortgebragtmaar de eigenaar van deze tweede pluk 21 peren heeft bekomen. Eergisteren middag ten twee ure is bij Zandvoort gestrand en verbrijzeld eene brik, komende van Sunderland. Van de equipage, bestaande uit tien ltoppen, vonden zes, die zich in de sloep hadden begeven, die onmiddellijk omsloeg, liunnen dood in de golven. De vier overige manschappen, die aan boord gebleven warenkwamen later 0111 toen het schip op de bank barstte. llet schip had, naar men meent, geene lading, maar ballast in. Den 8 dezer heeft een aantal heeren aan wie het lidmaatschap der Koninklijke Akademie van wetenschap- pen werd opgedragen daartoe door den heer F. IV. A. Miquel uitgenoodigdte Amsterdam eene vergadering gehouden. Na langdurige beraadslagingen drukte de heer Miquel de meening uit, dat de onderscheiden be- schouwingen, in gewigtige hoofdpunten, met elkander overeenstemmenen dat men deze als het eenparig ge- voelen der vergadering aldus kon zamenvatten: Dat men de scheiding betreurt der wetenscbappen en barer bepefe- naren zoo als die door de opheffing des Instituuts tot stand is gebragt; dat men haar voor den bloei derweten- schappen en kunst hoogst nadeelig acht en dat men alle betamelijke middelen wenscht aan te wendenom de vereeniging tusschen de onderscheiden takketi van wetenschap en kunst te herstellen. De vergadering gaf bij groote meerderheid blijk dat zij dergelijke ver- klaring tot de hare maakte; enkele der aanwezigen konden er zich niet mede vereenigen vermits zij haar of overbodig achtten of daarin eene te zwakke hande- ling der vergadering zagen. Ten slotte werd bepaald een kort berigt der bijeenkomst op te maken en te zenden aan hen aan wie het lidmaatschap der Koninklijke Akademie is opgedragen. Het Handelsblad zegt vernomen te hebben dat de Nederlandsche Handel-Maatschappij besloten heeftom van alle naamlooze en commanditaire verzekering-maat- schappijen die op hare polissen teekenende over- legging harer laatste jaarlijksche balansen te vorderen. De waterhoogte te Arnhem was den 18 dezer 1 el 6 palm 4 duim. Van ROTTERDAM uitgeklaard Mary GoddardN. Koens, via Texel naar Menado St. Helena T. Reus naar de Raap de Goede Hoop; Polaris, J. Hansen, naar Boston; Jacoba AlidaH. van der Laannaar Triest; Conte PotoskiR. Trapaninaar Genua; RotterdamR. Mercer, naar Glasgow; Elizabeth, II. Matthews, naar Shoreham Burtons, J, Woodhead, naar Goole; Pursuit, J. Oliver, naar Newcastle; Joys, J. Joy, naar LeitliRosinaJ. H. Ladiges, naar Hamburg; Luba, C. Janssen, Jeune Estelle,E. Robert, en Arslne, Lequellec, naar Volgens ontvangen berigt, is den 28 September te BATAVIA aange- gekotnen het barkscbip Resident van Sonkapitein F. C. Bauditz, 88 dagen reis hebbende van Rotterdam, en den 2y September het bark- schip Ridderkerkkaplt. H. Noitee, van Cardiff. Volgens particulier berigc, is bet schip Jeannette S? Cornelia kapitein T. K. Veltman, den 9 September van Cardiff te HONG KONG gearriveerdhebbende 127 dagen reis; alles wel aan boord. Hellevoetsluis den 18 dezer. Gisteren natniddag arriveerde Orion (st.), G. Lidermore, van Goole; de wind VV. Heden morgen arriveerden Attwood (sr.), H. Cheesman, van LondenMaese, T. Moloney, van Hull; Ivanhoe (sc.), Til. Robertson, van Leitli, en Grietje Mellema, R. A. Hazewinkel, van Koningsbergen; dew. N. Hellevoetsluis den 19 dezer. Gisteren namiddag niets gepasseerd; de wind N. W. Heden morgen arriveerden Janet Gibson, R. Gibson, als bijlegger naar Dantzig, met overgeworpen lading en schade aan schip en tuigace; ElizaH. de Boer, v. Riga, en Hercules (sc. j, J. Graves, van Liverpool. En stoomden in zee Balmoral, J. Greig, naar Leith; Concordia, R. Stranack, AttwoodH. Cheesman, Burgemeester Huidekoper, T. Swart, en Earl of AucklandW. Wintle, alle vier n. Londen. en Orion, G. Lidermore, n. Goole; de wind N. N. W. Brielle den 18 dezer. Gisteren 11a en heden voor posttijd niets ge passeerd de wind N. Brieli.e den igdezer. Heden voor posttijd is binnengekomen Giraffe (st.), Th. Goodburn, van Londen; de wind W. ten Z. Maassluis den 18 dezer. Kapitein Moizan heeft het gedeelte der lading uit den ligter ingenomen en is zeiiklaar de wind N. N. W. Maassluis den 19 dezer. Heden voor posttijd niets gepasseerd; de wind N. VV. Brouwershaven den 16 dezer. Uit zee Kinderdijk, VV. Ouwehnnd, van Batavia, en Hannah, Jones, van Dublin, beiden naar Rotterdam. Brouwershaven 17 dezer. Binnengekomen BatavierQsc.j, W. Smith, en Othello, C. F. Schuitz, beiden v. Londen 11. Rotterdam; dew. N. Kapitein W. Ouwehandvoornoemdrapporteert GEPRAAID te hebben: Den 17 augustus, op 21 gr. 41 min. ZB. en 69 gr. 45 min. OL., Macao, K. H. de Groot, van Batavia naar Rotterdam. Den 27 dito, op 28 gr. 28 min. ZB. en 46 gr. 57 min. OL., Warwick, van Gambia Eiland 11. Liverpool. Den 9 October, op 9 gr. 30 min. NB. en 23 gr. VVL., Kenau Hasselaar, O. LindemanV.Rotterdam n. Batavia. Dienzelfden dag, op 9 gr. 50 min. NB. en 23 gr. 10min. VVL., Gertrude, v. Liverpool naar Aden, en den 16 dito, op 21 gr. NB. en 31 gr. VVL., Royalist, v. Bombay n. Liverpool. Texel den 17 dezer. De wind N.N. VV., liarde koelte. Binnenge komen Lord John Russell (st.) van Londen, H. II. Reininck van Newcastle en P. A. Huberth van Archangel, de laatste met verlies van groote boot, ankerketting en andere zeeschade. Vertrokken niets. Texel den 18 dezer. De wind N. N. N. O. Binnengekomen Magnet (st.) van Londen, S. J. Dekker van Hull, J. H. Rieke v. Riga, J. Swensson van Umea, laatst van Gothenburg, en H. J. Schreuder van Dantzig. Vertrokken niets. AANG^KOMEN: Te St. HELENA 26 SeptemberFicc-Admiraal Rijk, S. Lammerts, van Akyab naar Amsterdam. Te PILLAU 13 H, H. Priiis van Amsterdam. VERTROKKEN: Van MAURITIUS 14 September van Galen, J. R. Smit, naar Batavia. Van GENUA 10 dezer NeptunusG. w. Bakker, naar CivitaVecchia. Van ROYAN 11 UdoniaJ. C. Eilts, n. Antwerpen. Van KROONSTAD 7 G. Grilk n. Amsterdam, H. J, de Boer, J. C. Rozenbeek en R. H. Reinders naar Elseneur. UITGEKLAARD: Van VENETIE 12 dezer GroningenJ. H. Stoelman, naar Cepbalonia. De kof Kunigunde, kapit. Rozenbrock met teer en traan van Archangel naar Amsterdam, is den 27 October mec gebroken roer te Christiatisund binnengeloopenvoorts alles wel aan boord. Mandal den 8 dezer. De schoener-kof Cornelius Dasse Fietor, kapitein A. A. Borgmanmet ijzer enz. van Schiedam naar Dantzig, is den 5 dezer lek enz. te Kleven binnengeloopen, en moet lossen. Fredrikshavn den 13 dezer. De Groninger kof Bougina, kapit. J. C. Veenmet hout van Dantzig naar Paimboeuf, is den 8sten aan de noordzijde van Laesoe gestrand en wrak geworden, ELSENEUR gepasseerd den 14 dezer MargarethaBeckering, met gerst van Straalsund naar Rotterdam. Uittreksel uit de Lloydslifst van den 17 november Te LONDEN aangekomen 17 dezer A. Gunter vaii Workum en O. G. Stuit van Memeluitgeklaard Anna, Hoekstranaar Rotterdam. Te HULL 15 Elizabeth, Crowther, van Dordrecht. TeFISHERROW 13 A. T. Hazewinkel van Ostende. Te DUNDEE dien dag A. J. Zijl van Koningsbergen. Te FALMOUTH 15 J. P. van Diependael van Rio-Janeiro naar Antwerpen. Van LIVERPOOL vertrokken 16 Cameleon, J. D. J. van Wijhe, naar Batavia. Het schip Johannes Linthorstkapit. J. K. Kiunder, van Patras n. Amsterdam, was den 14 dezer op de hoogte van Falmouth. Het barkschip Pantalon, kapitein M. F. Remmers, v. Rotterdam n. Cardiif enz., was den 14 dezer op de hoogte van Penzance. Het schip Temperancekapitein J. Gosling, van Rotterdam naar Bristol, is den 14 dezer te Padstow binnengeloopen. Het schip Maria en Adriana, kapitein C. Ouwehand, v. Rotter dam 11. Triest, was den 13 dezer op de hoogte van Plymouth. Het schip Fulcan, kapit. W. Walker, van Rotterdam n. Glasgow, is v<Mr den 15 dezer in de Baai van Bridlington binnengeloopen. GESEIND: Den 2 October, op 4 gr, NB. en 22 gr. WL.eene Nederlandsche bark, toonende vlag met 11.0 694, naar Holland bestemd. C A It (I A - I, I| S T. KOLONEL KOOPMAN, J. J. Klein, van Batavia. 1021 pakk. Tabak, 20 k. Cigaren, 541 kranj. Suiker, 2000 st. Koe- huiden, 1 g34 schuitjes Banca Tin, 22 k. Cochenille, 32o/4 kist. Thee, 3o6 zakk. Peper en 167 dito Gom Elastiek, Ned. Handel-Maatschappij; 162 b. Tabak, A. van Iloboken en Zonen lo3i dito dito Labou- chore en Co.; 1 kist inhoud. 2000 st. Cigaren en 2 k. Monsters, Order. KINDEKDIJK, W. Ouwehand, van Pasoeroean. 83io b. Koflij1541 kan. Suiker, 796 schuitjes Tin 1000 Huiden en 2279 bossen Bindrotting, Nederl. Handel-Maatschappij. BATAVIEK W. Smith, van Londen. 2 k. Foelie, 10 v. en 1 k. Tabak, 10 k. Gommen, 10 b. Piment, 1 k. Koopm., i4 v. Olie, i5 coll. Droogerijen en 65 k. Thee, C. Hemmann en Co.; 4 k. Foelie en 84i Huiden, Koch en Vlierboom; 80 b. Koflij, 11 v. Olie, 5o b. Katoen, 60 b. Cachoe en 1 k. Indigo, C. L. Roechling en Co.; 37 b. Koflij, IF. A. Fuchs en Co.; 1 k. Wijn, 2 b. Hop, 8 b. Rotting, 1 v. Droogerijen, 4 b. Verwhout, i3 k. Indigo en 2 b. GarenS. A.le Vino en Co.; 10 k. Koopmansch. en 4 coll. Indigo, ICerdijk en Pincojfs 2 v. Wijn en 1 b. Zijde, J. P. de Cock; 5a. coll. Diversen, Diversen, en 17 k. Machinerie Order. EABL OF AUCKLAND, W. Wintle, van Londen. 175 v. Harst, C. L. Roechling en Co.; 3oo z. Rijst, Merrem en Co.; 127 z. dito, 10 v. en 65 z. Salpeter, 8 v. Koflij, 26 z. en 1 k. Koopm., 2 b. Rotting, 5 k. en 1 v. Ivoor en 1 OlifantstandS. A. le Fino en Co.; 1 v. Confituren H. van der Vijver; 100 z. Rijst en 1 b. Leder, C. Hemmann en Co.; 100 z. Koflij, Gebr.Nottebohm; 5 k. Thee en 20 z. Cacao M. Retemeijer en Co.; 3 k. IndigoGroshans en Co.; 4 k. dito, A. F. Ebeling en Co.; 62 z. Koflij, Ph van Ommeren 5 z. Hop, Verbrugge en Co.; 666 St. IJzer en i4 z. Klink- nagels, Minderop en van Heel10 b. Leder en 3 b. Schapenvellen, J. Haslinghuis en Zn.; 6 b. dito, Boutmy en Co 1 b. en 1 v. dito, P. J. van der Schrieck en Co.; 3 b. dito, F. Carp; 1 b. dito, L. Maijer en Co.; 4 v. Oxalic Acid Thorrnann en Co.; 2 k. Fabriek- werktuig en 1 Gieteling, S. Mostert en Zn.; 2 p. Koopm., Krap en vanDuym; 1 k. Koopm., Gunn en 5 v. dito, Order. IVANHOE, Tn. Robertson, van Leith. 24 b. Linnen Garen, C. L. Ringrose en Co.; 5 v. Bier, TV. Erkelens; a v. dito, Kuyper, van Dam en Smeer; 1 b. Garen, Preston en Co.; 2 b. dito, 1 b. en 1 k. Koopm., J. B. Crol en Co.1 k. dito, Smith en Co.; 1 b. dito, Ph. van Ommeren 1 b. Kaloenen Knoivles en Smith; 17 v. Koopm. en 1 b. Garen, S. A. le Vino en Co.; 1 b. dito, II. Braakman en Co.; 2 v. Koopm. en 4 v. PotaschP. J. van der Schrieck en Co.; 53 ton Gietijzer, C. L. Roechling en Co.; 1 b. Garen, A.Bryce, te Amsterdam; 4o IJzeren PijpenP. van Vlissingenen D. van Heel, te Amst.1 v. Bier en 87 z. Oesters, Order. ELIZA, U. H. de Boer, van Riga. 260 tonnen Zaailijnzaad715 tschetw. Slaglijnzaad en 200 Garnier- mattenE. en S, en C. St. Martin en Co. EETINAA. D. de Jonge, van Riga. 700 t. Lijnzaad, van Ilaansbergen, Baelde en Co.; 3oo t. dito, Collings en Maingy 100 t. en 80 tschetw. dito en 34 bond. Hennep v. d. Heuvel en Zn. te Vlaardingen 100 t. Lijnzaad, C. J. Nolet te Schiedam 5o t. dito en 17 bondels Hennep, Order. AIINETTE HAGE, P. Gamst, van Nakskov. 3g3 vaatjes Gerst en 6gg dito Erwten J. R. Veder. IS LADING iTlGG E N D KSCHE PEN. Tc Rotterdam BATAVIA, mede voor Passagiers, waartoe hetzelve bijzonder is ingerigt, het extra snelzeilend Nederlandsch gekoperd Barkschip Jonge Jankapitein H. B. L. Evers. Adres ten kantoren van Kuyper, van Dam en Smeer en Iludig en Blokhuyzen BELFAST, het Nederlandsch Kofschip IVendelinakapitein H. J. Mulder. Adres bij Kuyper, van Dam en Smeer. DUNDEE, het Engelsch Schoenerschip City of Rotterdamkapitein J. Lee. Adres bij George Levingston en bij J. A.'llouwens. KONSTANTINOPELhet gekoperd snelzeilend Grieksch Brikschip Omonia kapitein G. J. Vu/gari. Adres ten kantore van Kuyper, van Dam en Smeer. LONDONDERRY, het Nederl. Schoener-Kofschip Maria Johanna, kapit. TV. J. Astra. Adres bij Kuvp:-r. van Dam en Smeer. MALTHA, SYRA en KONSTANTINOPEL, het extra snelzeilend, gekoperd Oostenrijksch Brikschip Meridianokapit. G. Beserich. Adres ten kantore van Kuyper, van Dam en Smeer, NEWRY, het Nederlandsch Kofschip Klazinakapit. R. G.Kars. Adres ten kantore van Kuyper, van Dam en Smeer. NEW-YORK, het extra snelzeilend Prnissisch Brikschip Martin. Friedrich, kapitein J. E. Kraft. Adres bij Kuyper, van Dam en Smeer. PHILADELPHIA, het gezinkt Galjootschip Venilia, kapit. II. Eddes. Adres ten kantore van Kuypervan Dam en Smeer. TRIEST, het snelzeilend Russisch gekoperd Barkschip Ilos, kapit. J. H. Store. Adres ten kantore van Kuyper, van Dam en Smeer. VALPARAISO, mede voor Passagiers, waartoe hetzelve bijzonder is ingerigt, het snelzeilend Nederlandsch gekoperd Barkschip de Beurs van Rotterdamkapitein TV. C. Veenstra. Adres ten kantore van Kuyper. van Dam en Smeer. ~G r El BARE YERK.OOPINGEN van UIJIW.ENenx., IN HET NOTARISHUIS TE ROTTERDAM Woensdag den 19 November. Het Huis en Erve, aan de noordzijde van de Wijnhaven, nahq den Wolfshoek, wijk 2, n.° 277. In trekgeld f isSoo. Het TVinkelhuis, Bovenwoningen en Erve aan de westzijde van de Westewagensgraatwijk 5, n." 563. In trekgeld f 4ooo. - N.° 1. Het Huis, PakhuisBovenwoningen Open Plaats tn Erve, in de Langefrankenstraat, wijk 10, n.u 478. In trekg. f 33-]5. N.° 2. Het Pakhuis, Open PlaatsBovenwoningen en Erve in de Walensteeg, wijk 10, n." 5yo. In trekgeld f i5oo. BEURS- en MARKTBERIGTEN. ntnsin den 13 November. Spanje 3 per cents 36; dito 5 per cents i6i Rentel. Schuld 6£ Coupons 8$.

Rotterdamse Courant | 1851 | | pagina 5