der Consulate?! f 67,$oo. De Commissie van rapporteurs heeft voorgesteld die artikel met/" 15,500 te verminderen, met Iiet doel om de consulaten op de Barbarijsche kust III te trekken. Ilierover ontstaan levendige discussien gedurende welke de heer van Hoevell 00k spreekt over de hem bevreemdende benoeming van twee Engelsche kooplieden tot agenten tcr voorbereiding van een tractaat met China; waarop de Minister van Buitenlandsche Zaken antwoordde dat daarvoor geen Hollanders te vinden warenterwijl de tegen woordige inWendige toestand van _genoemd Rijk weinig geschikt is om over een tractaat te handelen. Het voorstel der Commissie wordtna door de heeren vjtn Hoevell, Blussl, van Dam van Isselc, Baud en Hoffman bestreden, door de heeren Hugenholtz en Dirks verdedigd te zijn, verworpen met 51 tegen 13 stemmen. Voor, de heeren Storm, Dirks, Zijlker, hengstde LimpensjDullert, Reinclersvan der Veen, van der Heyden,van Goltstein,v, Eck,Metmane.n Hugenholtz. Art. 10 14 zijn daarop, na eenige woordenwisseling, zonder stemming goedgekeurd. Art. 15geheime uit- gaven 4000, met 48 tegen 13 stemmen, en de overige zonder stemming; waarna het geheele hoofdstuk met 40 tegen 16 stemmen is aangenomenop een bedrag van 479,075 alzoo verminderd met de/'6coo tafelgelden van den Minister. De beraadslagingen over hoofdstuk IV worden op aanstaanden maandag bepaald en de Ver gadering gescheiden nadat de Commissie voor de ver- zoekschrilten nog verslag op eenige in hare handen ge- stelde adressen gedaan had. De Atdeelingen van de TweedeKamer der Staten- Generaal zullen aanstaanden maandag, voor den aanvang der zitting, in overweging nemen het aangebodeh ont- werp tot goedkeuring van het gesloten tractaat met Pruissen. sGRATENIIAGE den 24 november. De Eerste Katner der Staten-Generaal is, tot her- vatting van hare werkzaamhedenopgeroepen tegen woensdag den 3 december aanstaande. Bij de commissie ter inzameling van liefdegaven voor de weduwen en weezen der verongelukte zeelieden zijn onder anderen in dank ontvangen de volgende giften van HH. KK. HH. prins en prinses Frederik der Neder landen 100; van den uitgever van het Dagblad van 's Gravenhage f 342. 95 benevens 3 gouden tiengulden- stukkenen 1 Oostindischen gulden; van het bestuur der Maatschappij tot redding van schipbreukelingen f 100 van het hoofdbestuur der hooge graden van de orde der vrijmetselaren in het Koningrijk der Nederlanden f ico. Staten-tienevaal. tweede kamer. Zitting van maandag 24 november. Deze zitting was gewijd aan de algemeene beraad slagingen over het IVde hoofdstuk (Justitie). Van ver- schillende zijden is er veel tegenstand geopperd tegen den gang der zaken van dat departement, over het uit- blijveil van zoo vele wets-voordragten als waaraan sedert lang behoefte bestaatmaar meer spe'eiaal over het stelsellooze der voordragt omtrent de regterlijke organi- satie, dat schier algemeene afkeuring heeft ondervonden. De Minister heelt herhaaldelijk en breedvoerig op een en ander geantwoord; onbillijkheid gevonden in al de punten van aanval; terwijl wederom eenige leden op hunne beurt onbillijkheid vonden in's Ministers schatting hunner redeneringenen toch van beide kanten werd voorgesteld dat men boven alles billijk wenschte te zijn. De algemeene beraadslagingen zijn gesloten. Morgen ten 12 ure voortzetting. ROTTERDAM den 24 november. Aan onze Geabonneerden wordt gratis toegezonden het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad in de ochtend- en avondzitting van heden 24 november. Eergisteren werd hier eene algemeene Vergadering der Atdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken der llollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden. Overeenkomstig de bepaalde punten van behandeling werd in de eerste plaats de rekening des penningmeesters over 1851 opgenomendewijl hij met het einde van dit jaar altredende, verzocht had niet weder ingekozen te worden. Tot het opnemen der rekening werd eene com missie van drie leden benoeind die 11a onderzoek de goedkeuring daarvan voorstelde hetwelk daarop bij accla- matie geschiedde. Hiema ging de Vergadering over tot het kiezen van drie leden van het Bestuur, in de plaats van hen die krachtens de wet moesten aftreden. Bij volstrekte meer- derheid van stemmen werd tot secretaris en penning- meester der Afdeeling, in de plaats van mr. I.c Thooft het lid J. A. Rochussen gekozen dieter vergadering tegenwoordigdeze betrekking op zich nam. Tot be- stuurders werden verder benoemd de heeren J. Roodenburg en C. Uitenbogertter vervanging der aftredende be- stuurders A. Pool en B. M. Bodisco. De commissie, belast met het onderzoek van het plan tot oprigting eener waarborgvereeniging tegen schade door longziekte veroorzaakt, door de afdeeling Nieuw- koopsche en Zevenhovensche polders bij het hoofdbe stuur der Maatschappij ingediend bragt daarna haar rap port uit. De voorzitter deed hierop eenige mededeelingen om trent de middelen die de Afdeeling dit jaar tot bereiking van het doel der Maatschappij had aangewend en noo- digde de ter vergadering tegenvvoordige leden uit om, voor zoo verre zij daartoe in de gelegenheid geweest waren, berigt te willen geven van het door hen opge- merkte bij de uit den Durhamstier getrokken kalveren. Het lid B. M. Bodisco berigtte hierop dat de kalveren kleiner ter wereld komenen bij gelijk voedsel ongelijk beter groeijen dan de zuiver inlandscheen dus, naar zijn oordeelverre te verkiezen zijn. Dit werd door de leden A. Root, Schiltman en Barendrecht bevestigd, die eenparig van gevoelen waren dat het gebruik van den zwaarderen stier geenszins te ontraden isdaar laatstgemelde dit jaar nog verscheiden vaarzen van twee en een half jaar zonder nadeel er door had laten besprin- gen en die, zoo men raeende00k bij den landbouwer van Gennep in den Zuidplaspolder had plaats gehad. Omtrent de werkzaamheden voor 1852 werd nog geen bepaald besluit genomen. Alleen werd vastgesteid dat wederom een of twee ploegers- of maaijers-wedstrijden gehouden zouden worden, terwijl verder het bestuur ge- magtigd werd het programma gereed te maken van eene, omstreeks Paschen, te houden tentoonstelling van vet en ander vee bij welke gelegenheid tevens zoo eene ge- schikte localiteit te vinden ware eene tentoonstelling van enkele in datsaizoen het geschiktst bijeen te brengen landbouwvoortbrengselen zott kunnen gehouden worden. De Voorzitter sloot de Vergadering, na de aftredende leden des bestuurs voor de door hen bewezene diensten bedankt en de verzekering hunner voortdurende belang- stelling in het welzijn der Afdeeling ontvangen tehebben. De Nieuwe Rotterdamsche Courant deelt, onder dagteekening van gisterenhet volgende mede: Men verneenu dat in den avond van gisteren door den commissaris van politie Janssens, aangehouden en heden namiddag naar het lniis van arrest overgebragt zijn, de persoon van H. v. E.diens bijzit en de mioeder van deze laatste, alien verdacht van het ver vaardigen van valsche Nederlandsche muntspecien en van het des bewust uitgeven deTzelve, en wel naar men meent de sedert eenigen tijd hier en elders'in omloop gebragte valsche guldens. De persoon van H. v. E. is vroeger reeds voor dezelfde misdaad gecondemneerd geweest. Den2r dezer promoveerde aan de Leydsche Hooge- school de heer J. II. Stoppelaarvan Middelburg, in de regten 11a verdediging zijner dissertatie: de Zelandica gente de Huybert ejusque merilis de re cum publico turn litter aria et de partibusquas in publicis Belgii foederati rebus Curandis egit Petrus de Huybert. De heer J. II. Steinigewegtweede onderwijzer in de wiskunde aan het Gymnasium te Amsterdam heeft zijn eervol ontslag aan den Gemeenteraad gevraagd, we- gens vertrek naar buitenslands. Zr. Ms. stoomschip cycloop, kapitein-luitenant ter zee II. IVipff, is 11. saturdag uit Texel naar Vlis- singen vertrokken. Laatstleden vrijdag voormiddag zijn van Vlissingen naar zee vertrokken Zr. Ms. fregatten prins van oranje, kapit. ter zee D. Bijl de Hroe prins frederik der nederlanden kapit. ter zed F. IV. Freudenberg, en korvet Sumatra, kapit. ter zee F. X. R. 't Hooft, het eerste bestemd naar de Westindien en Noord-Amerika, het tweede naar Brazilie en de derde naar de Middel- landsche Zee. lot predikant der Evangelisch Luthersche gemeente van Wildervank en Veendam is beroepen de kandidaat R. Reudler. De waterhoogte te Arnhem was den 22 dezer 1 el 4 palm 9 duim. Sedert eenige dagen houden ingenieurs zich te Antwerpen bezig met het nivelleren van het begin van de aardenbaan voor den spoorweg die Nederland met de Belgische rail-ways zal verbinden. Het schijnt zeker, dat die weg zal loopen van het Antwerpsche station of langs de vesting-werken tot aan de Roode Poort voorts dwars door de polders been, latende Eckeren links liggen en vervolgens tusschen Brasschaet en Cap- pelen door, om de llollandsche grenzen te bereiken en in de rigting van Rozendaal met een zijtak op Breda. Men verzekertdat het Belgisch gedeelte van dezen be- langrijken communicatie-weg tusschen de beide landen in 1852 voltooid zal kunnen zijn, vermits het terrein 'overal bijzonder gunstig is voor soortgelijken arbeid. In den Belgischen Senaat is door den heer Spitaels een amendement op de successiewe't voorgedragen, waarbij het beginsel der belasting van successie in de regte lijn gehandhaafd maar dat regt op 1 per cent voor grond- eigeudommen verminderd wordt. Nadat de Ministers zich met deze wijziging vereenigd hadden is dit amendement eergisteren, met 46 tegen 6 stemmen, door den Senaat aangenomen. le Cairo zijn maatregelen genomem om den oud- gouverneur-generaal van Nederlandsch Oostindie, den heer Rochussen, op zijne terugreis naar Nederland, behoorlijk te ontvangen. Men verwacht dat hij aan den Pacha zal worden voorgesteld. De rijtuigen van den Pacha zijn reeds naar Suez gezonden om den heer Rochussen van daar af te halen en door de woestijn te brengen. Te Alexandria ligt eene stoomboot voor den heer Rochussen gereed om de reis verder voort te zetten. De Neder landsche oud-Gouverneur-Generaal zal er ontvangen wor den met al de eer, welke gewoonlijk den Engelschen Gouverneurs ten deel valt. Zr. Ms. schoenerbrik de iiuzaar, onder bevel van den luitenant ter zee iste kl. J. C. Baak, van Batavia, laatst van de Kaap de Goede Hoop, naar Nederland, is den 19 dezer op de hoogte van Falmouth aangekouien. Zr. Ms. stoomschip ardjoeno kapitein-luitenant A. J. Voet is den 7 October 11. van Batavia te Penang aangekomenen heeft den ioden daaraan volgende de reis naar Calcutta voortgezet. Door den Gouverneur-Generaal van Ned. Indie zijn nog de volgende beschikkingen genomen Civiel Departement. Benoemd, tot klerk der niagistratuur, tevens venduschrijver, te Banda, 11/F. C. van Helsdingenzeevarende, afkomstig van de kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam. Mi lit air Departement. Ontslagen, op verzoekeervol, uit Zr. Ms. militeire dienst, onder toekenning van pensioen, de luitenant-kolonel der infanterie, T. E. Roqueen uit Zr. Ms. militaire dienst, de kapitein der infanterie G. F. Hess en de iste Untenant der infanterie R. C. de iVijs. M arine-Departement. Ontslagen op verzoek, eetvol, de kapit.-Iuit. ter zee D. J. de Man, van de verdere vvaarnetning der betrekking van havennieester te Anjer fresid. Bantam}, en provisioned belast met de waarneming dier betrek king, zoo mede met het bebeer der ink. en uitg. regten eii recherche aldaar, de ambtenaar op wachtgeld, F. A. C. van liervel. Van ROTTERDAM uitgeklaard Esplrance, C. Mennennaar New-York; Stad EdamH. J. Schuringnaar Marseille, en Effort, J. Cutis, naar Glasgow. Volgens ontvangen berigt, zijn den 21 dezer te SHIELDS aange komen de schepen Catharina Mariakapitein M. J. Logger, van Rotterdam, en de Levant, K. J. Tolner, van Groningen. Volgens schrijven van kapitein M. Butijn, voerende het barkschip Commercie-Compagnie van Middelburggedagteekend ADEN 29 October II. had hij de lading aldaar gelost en was voornemens den- zelfden dag de reis naar Calcutta voort te zetten. Alles wel aan boord. Hellevoetsluis den 22 dezer. Gisteren namiddag arriveerde Zereeniging, T. van Vliet, van Bilbao. Het schip Kinderdijk, kapit. VV. Ouwehand, is door de stoomboot Kinderdijk binnen door van Brouwershaven alhier in het Kanaai gesleept. De schepen Alkmaar en Amboina zijn op de Retde terugekomen; de wind N. N. VV. Heden morgen stooinden in zee Admiraal Ver-Hucll, J. Mouthaan, naar Havre; Albatioss, H. O'Reilly, naar Liverpool; Giraffe, T. Goodburn, Adonis, O. E. Smith, en Rhine, S. Frost, alle drie naar I.onden. E11 zeilden St. Helena, T. Keus, naar de Kaap de Goede Hoop; Alkmaar, P. Barry, n. New-York; Polaris, J. J. Hansen, nara Boston, en Amboina, J. Rijken, naar Londende wind N. O. Hellevoetsluis den 23 dezer. De schepen, gisteren morgen gemeld naar zee, zijn wel in zee gekomen dewind N. N. O. Heden morgen arriveerden Attwood CstD, G. High, en Ocean (st.), VV. Norwood, van Londen. En scoomden in zee Rotterdam, M. Coutard, en Ham- bourg, L. Maressal de Marsilly, naar Havre; Hercules, Graves, n. Liverpool; Norfolk, J. Leetham, naar Goole; Swaziland, J. Ansdell, naar Hull, en Ivan,'10s, T. Robertson, naar Leith. En zeilden Clara Anna Maria, B. Stapert, naar Batavia; Mary Goddard, N. Koens, via Texel n. Menado Conte Potoski, R. Trapani, n. Genua; Courier, M. F. Schaap, naar Nizza Astrea, A. Oldenburgcr, naar Brest; Zorgvliet, P. H. Fekkes, naar Belfast; Sumatra, j. Harvey, (van Amsterdam) naar Dublin, als bijlegger; Hoffnung, T. Lud'ersnaar Seaham; Fawn, VV. Riches, Dora, J. P. Krohn, Polly, J. Crowcil, DiademG. Henry, en Autumn, M. Mail, alle vijf naar Newcastle; General von Than, L. H. Gronotv, n. Dantzig.en Cecilie, FI. VV. Lund, naar Bergen de wind Z. Hellevoetsluis den 24 dezer. De schepen Fawn, Dora, Hoffnung en Cecilie zijn gisteren wel in zee, doch de overige voor het Pampus en op de Reede ten anker gekomen. En stoomiie in zee Fjenoord, A. H. Rolfe, naar Londen de wind Z. Heden moreen arriveer den Earl of Auckland (st.), VV. Wintle, Batayier (siD, VV. Smith, en Burgemeester Iluidekoper (st.), T. Swart, alle drie v. Londen; Eagle, E. Garwood, van Ipswich; Camerton (st.), H. Cross, eu Sea Gull, G. Nicholvan Hull. En zeilden Mary Goddard, N. Koens n. Texel, en Polly, J. Crowell, n. Newcastle, Voor den wal de brik II illem kapit. C. Venneyvan Batavia naar Rotterdam, benevens een Amerikaansch schip. Een hoeker en eene kof in het "ezwt de wind Z. Z. VV. Brielle den 22 dezer. Gisteren na posttijd is binnengekomen Ar<zo, P. Pien, van Kierteminde. lleden voor posttijd niets gepasseerd -^de wind N. N. O. or. Brielle den 23 dezer. Heden voor posttijd sroomde Fjenoord A. H. Rolfe, naar Londen, doch is teruggekomen en binnen door n,' Hellevoetsluis vertrokken; de wind Z. ten O., stil. Brielle den 24 dezer. Heden voor posjtiid zeilden One, VV. Fariowen Pallion Hall, T. Carruthers, naar Sunderland; beiden 2ijn wel in zee gekomen. E11 arriveerde Orion (st.), G. Lidermore van Goole. Eene smnk in het gezigt; de wind Z. Z. VV. Maassluis den 23 dezer. Gisteren niets gepasseerd. Heden moreen zeilden AlcyonMoizan naar St. Brieux; Pursuit, Oliver, naar Newcastle, en Savannah, T. Dunn, naar Blythde wind Z. ten O. en stil. Maassluis den 24 dezer. Kapitein Moizan is op de Reede teru» de beide anderen zijn tvei in zeede wind Z. VV. Brouwershaven den 22 dezer. Binnengekomen gisteren Margaretha I. K. VVijkmeijer, van Liverpool naar Rotterdam. Vertrokken heden Stad Dordrecht (st.), J. H. Stuit, (van Dordrecht) naar Lor,den. Texel den 21 dezer. De wind W. N. N. VV. hard. Binnen gekomen Suriname, R. van der Mey, van SurinameHermann. C. Lunde, van PortoricoAmor FraterneA. Martinus, van B'ahia II. Hamburg, als bijlegger; H. F. Zeylstra, H. Visser en T. Slenders, alle drie van Londen, de eerste laatst van Ramsgate; J. G. Engclsmati van Kroonstad, C. Nortip van Frederikstad en J. T. Klein, n. Oporto bestemd, terug uit zee; gisteren nog H. C. de Haan van Hull en G. H. Carst van St. Petersburg. Vertrokken Green Isle (st.) 11. Londen dock is uit zee teruggekomen. Texel den 22 dezer. De wind N. N. 0. Binnengekomen niets. Ver trokken Drie Zrienden, B. Noordhoek Hegt, n. Batavia; Lion (st.) en Green Isle (st.) naar Londen. Texel den 23 dezer. De wind Z. Z. Z. VV. Binnengekomen H. K. Sietzema van Seaham, M. J. Zeeman en P. H. Kamminga van Riga. Vertrokken O. Lydersen naar Arendal. Vlie den 22 dezer. Binnengekomen den igden de Stoomvaart st.) van Hamburg; ao Ranger (st.) van Bremen en VV. H. Bontekoe van Riga; gisteren H. R. Post v. Dantzig; heden 1. I. Meijer v. Sunderland en P. Andersen v. Kierteminde. Vertrokken den 2osten Klein n. Newcastle, f. Mundt naar Rostock J. Albers n. Hamburg en eenige Noordsche schippers naar Noorwegen. Het schip Eelje, kapitein S. H. Siccamn, van Dantzig n. Amsterdam, is den 19 dezer lek met slagzijde, verlies van zeilen en tneer andere schade te Delfzijl binnengeloopen tnoet lossen. Vlissinoen den 2t dezer. Van Antwerpen zijn de Schelde afge- komen en van deze reede in zee gezeild Surinam, O'Connor, naar Sidney, Port Adelaide en Port-Philip (Australie); Sophie. J. Ilofker, naar Valparaiso, en Zierge Marie, G. Seykens naar New-Orleans (de laatste vroeger uit zee teruggekomen). Heden van Antwerpen vertrokken Courricr, J. E. Beeckman naar Rio-|aneiro. De brik Nationalkapit. J. P. van Diependael, van Rio-]aneiro naar Antwerpen, is den 22 dezer te Ostetide binnengeloopen. AANGEKOMEN; Te SAN FRANCISCO 3 October J. C. Schotel J. de Ridder, van-Dordrechtlaatst van Valparaiso. Te VALPA RAISO 19 September Doctrina Amicilia, T. C. H. VVijnands, van Amsterdam; v66r den 6 October Ceres, II. de Vries, en Everdina Elisabeth, C. J. Tonjes, van Rotterdam, Oud-Alblas, W. II. Budde, van Amsterdam, Norma, C. H. Vallesen van Antwerpen, en Anna, W. H. Cramer, van Dordrecht. Te HAVANNA 30. ocioher Anna Maria, Zuiderduinvan Amsterdam. Te PALERMO dien da® R. P. Dik van Civita Vecchia. Te MESSINA 4 dezer S. Pellegrino van Rotterdam. Te MALAGA 10 Juffer EllegondaBronsvan Newcastle. Te GIBRALTAR 7 P. Poldervaart van Girgenti. Te BILBAO 15 H. Schippers van Christiansund. TeTRA VEMUNDE 19 J. P. Scherpbier van Riga. Te BOLDERAA r3 H. G. Potjewijd van Bergen. Te DANTZIG 18 Zrouw NeeltjeKranenborg, van Dordrecht. VER TROKKEN: Van HAVANNA 30 October Petronella Hornborstel, naar Antwerpen. Van TRIEST 14 dezer Eefka Maria, J. D. Bies, naar Rotterdam. Van BORDEAUX 19 E. R. Iluisman naar Emden20 E. P. Mooi naar Rotterdam en G. J. Hnverbult naar Hamburg. Van ROYAN 14 J. H. Lodewijks naar Brussel. Van NANTES ig A. H. van der Wal en E. S. van der Wijk n. Rotterdam. Van St. NAZAIRE 16 J. Bojuj mede naar Rotterdam. Van HAM BURG 19 Jantina Petronella, de Boer, 11. Amsterdam. Van SWI- NEMUNDE 17 T. F. Bakker naar Groningen en D. H. Degenhardt naar Rouaan. Van Pli.I.AU 17 Gezina, Pronknaar Rotterdam. Van BOLDERAA 14 HarmonieMulder, naar Amsterdam. Van KROONSTAD 10 F. H. Pink Iter naar Kiel, VV. C. Brandligt naar Elseneur en H. D. Vii naar Amsterdam; 13 D. H. Drewes mede naar Amsterdam. UITGEKLAARD: Van WILMINGTON 3 dezer Zrouw Maria, A. Hoogendijk, en van SAVANNAH25 October Freihandel, Bugdalil, naar Amsterdam. Van BALTIMORE 3 dezer Richard Anderson, C. E. Collin, naar Rotterdam, en FinlandJohnson, naar Amsterdam. Van NEW-YORK 6 AngeliqtieS. Samuels, mede naar Amsterdam. Svinoer den 28 October. Kapiten Willumsen, van het alhier te huis behoorend sloepscheepje Raketten, rapporteerr, dat hij den 25 dezer op zijne reis van hier naar her Aggerkanaal, circa 12 mijlen in zee, ontmoet heeft eene van het voik verlacen, met balken beladen, Holland- sche smak welke uit de in de roet gevonden papieren bleek te zijn de Vrouw Engelina, kapitein Kuiper, van Pekel-A; zij scheen aange- zeild te zijn, doch had maar weinig water in het rutin. Aangezien bet weder bedaard was beproefde kapit. Willumsen het schip op sleep- touw te nemen eu bragt, tot dat einde, een noodmast en zeil op het wrak aan den voigenden dag echter btak de boegseerketting en was men genoodzaakt het vaartuig op circa 2 mijlen afstands van land te verlaten. [De Vrouw Engelina is in den avond van den 21 October in de Noord Zee aangezeilden de bemanning te Stettin aangebragt per het aldaar te huis behoorend brikschip Car Burg op Fchmern den 19 dezer. Het te Groningen tejiuis be hoorend kofschip Catharina Hendrikakapit. R. Kroon, met lijnzaad van Lubeck naar Flensburg bestemd, is eergisteren avond in de nabij- hcid dezer plaats aan den grond geraakt. Voor het oogenblik is het schip buiten gevaar, en de kapitein hoopt het door eigene hulp in vlot water te brengen. NYBORG gepasseerd den 16 dezer Eendragt, II. D. Douwes, van Wordingborg naar Amsterdam. Uittreksel uit de Lloydslijsten van den 20, 21 en 22 november Te CARDIFF aangekomen 19 dezer Pantalon, M. F. Returners, van Rotterdam, en Tedesco, Winslow, van Amsterdam. Te LIVER POOL dien dag Gannet (st.) van Rotterdam, en 21 J. R. Knooi- huizen van Kroonstad. TeNEWPORT 17 G. Matthews V.Rotterdam en M. J. Regoort van Harlingen. Te CO WES 21 C. Stormer van Batavia naar Hamburg. Bij FALMOUTH 20 Michaelsen van Havanna en te QUEENSTOWN 19 Louisa, Fianrey, van Port-au- Prince^ beiden naar Antwerpen. Te HULL 20 F. F. Lieffijn v. Ham burg. Te SHIELDS 20 L. H. Singer v. (Copenhagen 21 W. Grieve, en te SUNDERLAND 20 Steel, beiden v. Rotterdam. Van LIVER POOL vertrokken 19 W. de Haan; van GLASGOW 20 Bordeaux (st.), Erantzen, en van CARDIFF dien dag D. B. Kolk, alle drie n. Rotterdam. Van LONDEN uitgeklaard 19 J. B. de Jongen. Antwerpen. Het schip Lancekapitein J. Coombes,' van Rotterdam n. Dublin, is den 17^ dezer te Milford binnengeloopen, hebbende door aanzeiling met eene Engelsche stoomboot boegspriet, voorsteven enz. verloren. Iiet sclnp Engelinakapitein P. O. Smith, van Lissabon naar Amsterdam, is den 21 dezer te Plymouth binnengeloopen. l)e schepen Economykapit. J. Redhead, naar Glasgow, en Jane CatherineJ. Gillen naar Fraserburgh, beiden van Rotterdam, zijn den 19 dezer te Bridlington binnengeloopen. Dejchepen de Arend, kapitein S. Doodenhuis, van Middelburg naar Sunderland, en Gleaner, J. Bloomvan Rotterdam naar Grange mouth, zijn den 18 dezer te Yarmouth binnengeloopen; het laatste met verlies van een anker. De schepen Annechina, kapitein J. G. Oostra, van Cardiff n. Ham- btirg, Mary Atkinson, S. A. Coulttvas, van Pentewan n. Rotterdam, en Amicitia, J. G. Bossinga, van Liverpool naar Bremen, zijn den 20 dezer te Douvres binnengeloopen.

Rotterdamse Courant | 1851 | | pagina 2