if* lading liggeadk schepew. van evenwijdige rails als Pruissen. De Minister is overi- gens rot de mededeeling bereid. De heer van Rijckevorsel doet thans bepaald het voor- stel van bet aanbod des Ministers gebruik te m.iken. Hiertoe wordt met eene meerderlieid van 21 tegen 13 steramen besloten. De Voorzitter vraagt den Minister of de mede deeling 00k in committdmoet geschieden, vvaarop de Minis ter antvvoordt, dat dit niet noodig zal zijn wanneer de Kamer zich bepaait bij de bloote mededeeling der over- eenkomst te ontvangen. Mogt men deswege in discussie treden, het committd zou welligt.noodzakelijk worden. De heer van Rijckevorsel wil zulks van omstandigheden doen afhangen. De zitting wordt inmiddels geschorst ten eiude den Minister in staat te stellen het verdrag van zijn departement te ontvangen. Na eene pause van een half uur (het is 105 ure) verklaart de Minister, dat de bureaux reeds gesloten waren, en hij thans de gevraagde mededeeling niet kan doen. Wordt besloten daarmede te wachten tot saturdag morgen ten tien uretot welken tijd de Vergadering is gescheiden. Heden is aan de leden der Eerste Kamer van de Staten-Generaal rondgedeeld het verslag der commissie van rapporteurs nopens het wetsontwerp, strekkende tot goedkeuring van het verdrag van handei en scheep- vaart, den 10 September jl. tusschen Nederland en Belgie gesloten. Het blijkt daaruit, dat de meerderheid der Kamer niet ongunstig ten aanzien van dat ontwerp ge- stemd is. Wij laten hier eenige der voornaamste zinsneden van het antwoord der Regering op dat verslag volgen 1. Het is der Regering aangenaam geweest te ont- waren, dat dit ontwerp over het geheel in de sectien der Eerste Kamer niet ongunstig ontvangen is. De meerderheid dier Kamer heeft het standpunt, waarop zich de Nederlandsche onderhandelaren na de opzegging van het traetaat van 1846 geplaatst zagennaar eisch gewaardeerd.^ Op meer dan ddne plaats van het rapport der commissie is dit standpunt dan 00k met zoo veel juistheid aangewezen dat de Regering zich van de ver pligting ontslagen kan achten om de tegenovergestelde beschouwingen welke mede in het verslag voorkomen doch daarin tevens eene afdoende wederlegging vinden opzettelijk te bestrijden, en gelooftbij de beantwoor ding van het verslag, de meest mogelijke kortheid te jnogen in acht nemen. 2. Teregt wordt in het verslag op het nadeel ge wezenhetwelk een uitstel van het in werking treden van het traetaat voor de vele daarbij betrokken belangen, en bepaaldelijk 00k voor onze visscherijen hebben zou. De Regering acht hetgelukkig, dat deze gewigtige over- vveging over de bedenkingen, welke voor een uitstel van behandeling schenen te pleiten, heeft gezege- vierd. 3- Ten onregte zoude men in het tegenwoordig traetaat eene verloochening zien der beginselen van de wetgeving van 8 augustus 1850. Vele leden der Eerste Kamer deelen danook, blijkens het verslag, het gevoelen der Regering dat dpor dit traetaat veeleer eene schrede voorwaarts dan een terugtred gedaan is. Dan veeleer zou men zich over eene afwijking van de bedoelde beginselen mogen beklagen wanneer Nederlandonver- mogend om in Belgie eene volledige gelijkstelling voor zijne eigene vlag te verkrijgen het gevaarlijk wapen der retorsie tegen de Belgische vlag gekeerd had. Thans daarentegen is hier te Lande het aangenomen stelsel der gelijkheid van alle vlaggen ongeschonden bewaard. En tevens is Belgie, zoo al niet geheel, althans op meer dan ddn punt, tot dat stelsel toegetreden. Eene dergelijke uitkomst is voor de voorstanders der handelsvrijheid geene nederlaag maar eene hoezeer dan 00k nog onvol- ledige zegepraal. De Regering beaamt dan 00k ten voile wat in het verslag over de ware beteekenis der door ons verleende tarief-verminderingen wordt opgemerkt. Zoo hierdoor een offer gebragt is, is het althans geen offer van beginselen. 4 en 5Met hetgeen in deze paragrafen over de staatkundige strekking van het traetaat gezegd wordt stemt de Regering ten voile in. De retorsie-maatregelen, door enkelen aangeraden zijn zoo lang er een andere uitvveg overblijft, niet minder op politieke dan op oeco nomische gronden verwerpelijk. 6. Het belang der weglating van art. 15 van het vorig traetaat blijkt aan de commissie niet ontgaan te zijn. Op welk standpunt men zich ten aanzien onzer koloniale handelspolitiek 00k plaatse men zal steeds moeten erkennen dat met de thans herkregen vrijheid van handelen veel gewotinen is. 7. De faciliteit aan Belgie bij den doorvoer langs onze rivieren verleend is in der daad van geen zoo overwegend belang dat men zich 00k dan wanneer men die niet goedkeuren mogternstig daarover zoude moeten bezwaren. Daarentegen was de vordering tot ontlossing der doorgevoerde accijnsgoederen waarover Belgie zich reeds herhaaldelijk beklaagd had, bij eene onderlinge regeling der wederzijdsche handelsbelangen onhoudbaar. Men vergete daarenboven niet dat het vast regt op de wateren tusschen Rijn en Schelde oorspronke lijk het doorvoerregt verving en bij de afschaffing van dit laatste wel niet zijne wettigheid maar toch- eenigzins zijnen redelijken grond verloren heeft. 8. De Regering deelde in het gevoelen der commissie, dat de Nederlandsche visschers zich aan groote onbillijk heid zouden schuldig rnaken wanneer zij zich over een traetaat beklaagden, dat wel het meest om hunnentwil gesloten is. 9. De Regering zou niets liever begeerd hebben, dan aan het stelsel van reciprociteit der wederzijdsche tarieven hetwelk in het tegenwoordig traetaat is neder- gelegd eene meerdere uitbreiding te verschaffen. Doch zoo men in het oog houdt, hoe zeer het stelsel van bescherming der inlandsche nijverheid in Belgie gehuldigd wordt zal het geene verwondering baren zoo de PPgingen der Nederlandsche onderhandelaren op dit punt slechts gedeeltelijk geslaagd zijn. 10. Het voorbeeld van het Sardinisch traetaat in het verslag zell aangehaald strekt ten bewijze dat de belangen van onzen kaashandel door de Regering niet worden uit het oog verloren; zoo men, diens ondanks, met meer verkregen heeft dan het behoud der vermin- dering, reeds in 1846 toegestaan, kan de Regering geens- zins toegeven dat men daaruit het bewijs van hare on- verschilligheid op dit punt Zou mogen afleiden. it. De Regering gelooft niet dat, zoo men bij de vermindering der regten van het Nederlandsch tarief voor sommige Belgische artikelen tevens den maatstaf der itvvordering gewijzigd heefthieruit eenige verwarring of moerjelijkheid ontstaan kan." Men ziet de beraadslagingen over het verdrag aan-r staanden saturdag te gemoet. 's GRAVENHAGE den 26 december. Bij besluit van den 25 dezer heeft Z. M. goedgevonden aan mr. G. J. Fokker, op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als opperstrandvonder Bewesten Schelde en van de heerlijkheid West-Capelleen als zoodanig te benoemen mr. IV. C. Bursitis. Bij Koninklijk besluit van den 24 dezer is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te liohvierda (Groningen) de heer J. A. Cleveringa, thans ontvanger derzelfde middelen te Nieuwolda. De gewone audientie van den Minister van Binnen landsche Zaken zal op saturdag den 27 dezffr "eei plaats hebben. 0 Van wege het Departement van Finantien is een staat medegedeeld der in 1851 te Amsterdam, Rotterdam, Schiedam en Dordrecht in-uit- en doorgevoerde ruwe en geraflineerde suikers. Het totaal van den invoer be- draagt 115,518,644 ponden ruwe en 1,154,484 ponden geraflineerde; dat van den uitvoer 5.^46 ponden ruwe en 56,654,6264 geraflineerde, en dat van den doorvoer 29,823,646 ponden ruwe en 1,170,246 geralfineerde suikers. ileden is alhier het berigt ontvangen dat eergisteren te Terwolde is overleden de' heer Malcotius, oud advocaat-consulent bij het hoog geregtshof alhier. ROTTERDAM den 26 december. Met genoegen bezochten wij de tentoonstelling van kleederdragten uit verschillende tijdperken der geschie- denis van den heer Morrien alhier. Ofschoon het reeds sedert lang bekend is dat die heer een uitmuntend maga- zijn van costumes bezat, waren wij toch bijzonder op- getogen door de prachtige, allezins schitterende kleederen die wij thans in zijn lokaal gadesloegen waatonder die der dames wel inzonderheid de bewondering wekken. Het tegenover den ingang geplaatste harnas is 00k bij zonder kunstmatig bewerkt en allezins bezienswaardig. De geheele inrigting en plaatsing der verschillende voor- werpen getuigt van de kunde en den smaak van den heer Morrien, wien daarvoor alle eer toekomt. Wij kunnen dan 00k niet nalaten onze lezers met nadruk aan te raden zich de weinige dagen ten nuttc te maken gedurende welke gerneld magazijn nog zal worden ten toon gesteldde genoegelijke herinnering waaraan hun dan nog lang bij zal blijven. Aan de Provinciale Zeeuwsche Courant wordt uit Groede gemeld dat de horlogiemaker IV. Hak aldaar, opgewekt door het berigt dat op de Londensche tentoon stelling een uurwerk was ingezonden dat tusschen de drie- en vierhonderd uren loopen kan, zelf een uurwerk heeft vervaardigd dat zonder opgewonden te moeten worden, 1759 dagen, dus weinig minder dan vijf jaren, zal blijven loopen, en sedert de maand augustus tot heden reeds ongestoord voortgeloopen heeft. ot prcdikant bij de Hervormde gemeente te Harderwifk is beroepen dsSibleszthans te Steenwijk. De waterhoogte te Arnhem was den 24 dezer 1 el 3 palm 5 duim. De Kamer der Belgische Representanten heeft de beraadslagingen aangevangen over het tusschen Nederland en Belgie gesloten verdrag van handei en scheepvaart. Het verdrag vindt daar vele bestrijders. Van ROTTERDAM uitgeklaard Boerhave, W. Timmermans, naar de Hnvanna, en CourrierBrdgeon, naar St. Malo. Volgens briei van kapitein J. A. Bailor, voerende het barkschip Elisabeth cn Johanna, v. Zierikzee ri. Akyab, was bij den i6novem- ber II. in goeden staat zeilende op 7 gr. NB. en 10 ar. so min. WL.- alles wel aan boord. Hellevoetsluis den 2s dezer. Gisteren namiddag arriveerde Zr. Ms. stoomschip Gedeh, kapit. A. J. de Smit van den Broecke, van Vlissingen, hebbende alhier binnen- en op de Reede gesleept de schepen California, D. van der Valk, van Vilianova; Welkom, P. Strijhos, van St. Ubcs, en Qdilia Maria, A. M. Prins, van New castle. Boyengenoernde stoombout is weder in zee gestoonid n. Vlissin gen de wind N. en stil.Heden morgen is het schip lilblasserdam, kapit. P. G. Pott, door de stoomhoot Kinderdijk, en de Vier Gezus- ters, kapit. B. P. Martens, door de stooinboot Brouwershaven binnen door van Brouwershaven alhier in het Kanaal gesleept. Heden tnomen arriveerden Adonis (st.), O. E. Smith, en Ocean (sr.), S. H. Finch, van Louden; TitiaH. A. Potjer, en Helena Thecla11. F. Diepen- broek, v. Newcastle, en Hope, J. Lone, v. Sunderland; dew. W.N.W. Hellevoetsluis den 26 dezer. Gisteren namiddag arriveerden Leon J. J. de Aguirre, van de Havanna, en Seaflawer, G. Walton, van Sunderland; de wind VV. N. W. Heden morgen is het barkschip Graafstroomkapit. H. van Santen, door de stooinboot Kinderdijk binnen door van Brouwershaven alhier op de Reede gesleept. En arriveerde Swanland (st.), j. Ansdellvan Hull. En zeilden Bears van RotterdamVV. C. Veenstra, naar Valparaiso, gesleept door de stoomboot KinderdijkAmerica, F. Ruiter, n. Boston; Meridiano G. Beserichnaar Malta Syra en KonstantinopelJacoba Alida II. van der Laan, naar Triest; Longobardo, H. D. Pook 11. Napels; Jonge JacobusP. van Rijn, n. St. Ubes; HendrikaP. van der Wiel, naar Abbeville; Alida, Agnes, naar Rouaan Merwestroom P. Vernes, Margrietha8. j. Zoetekerk VeniiiaH. Eddesen Dina MarchinaR. G. Engelstnan alle vier naar Belfast; Hannah, T. Jones, naar Dublin; Dutch TraderR. Jordan, n. Rochester, en Drie Gebroeders, K. J. Swart, n. Newcastle; de wind N. 0. en stil. ZEILKLAAR te HELLEVOETSLUIS John RaycnalR. A. S. Pittman, nAnna Augusta, A. J. Kuiper, n. Genua; Cornelia, J. B. Goosens, n. Nantes, en Port Dundas, Scotland, n. Glasgow. Kapitein p. Strijbos, voornoemd, heeft op 48 gr. 29 mill. NB. en 5 gr. 23 min. WL. gepraaid het sloepschip Argus, kapit. J. Cordia, van Rotterdam naar Nantes; alles wel aan boord. Rrielle den 25 dezer. Heden voor posniid is binnengekomen Hermanns, L. van der Laan, van Bergen; de wind N. N. VV. Rrielle den 26 dezer. Gisteren 11a posttfjd arriveerde Johanna ChristinaJ. J. Louwerens, van Sunderland; heden voor posttijtl Norfolk (St.), J. Leetham, van Goole. En zeilden Jeune Disirde, N. M. Layer, en Aimable Marie, J. M. Legoff, naar Rouaim-.Jaeoba, C. den Dulk, naar Yarmouth, en PerleP. Codet, op avontuur; de wind N. O., O. en Z. O. Maass.luis den 26 dezer. Gisteren niets gepasseerd. Heden morgen zeilde Christina CorneliaS. Pose, naar Lissabon, als mede kapitein J. M. Lesquel, die bij den Hoek ten anker lag; de wind N. O. Brouwershaven den 24 dezer. Uit zee Bordeaux M. Framzen, van Bordeaux naar Rotterdam. Naar zee le Fumeur, L. C. Montmorel(van Rotterdamj naar St. Malo, als biileigerde wind 0.—N. O. Texel den 24 dezer. De wind N. N. VV. VV. N. VV. Binnen gekomen Lord John Russell (st.) van Londen. Vertrokken niets. Texel den 25 dezer. De wind N. N. VV. o. Binnengekomen Admiraal Tramp, J. M. Drentlivan Patjitan; Graf yon Branden- burg, C. M. Jensen, en Unitas, K. Larsson, beiden van Alexandrie in Egypte; Lion (st.) van Louden en Appel van Riga; gisteren nog K. K. de Boer van Newcastle. .Vertrokken M. Lovius n. Bor deaux, H. K. Sietzema n. Dublin, T. Stenders en Lord John Russell (st.) naar Londen. Vhe den 23 dezer. De wind Z. VV. Uit zee gisteren en heden niets. Vertrokken heden P. Kroger n. Hamburg en H. H. Geveken. Bremen. Vlissingen den 24 dezer. Voor Antwerpen bestemd zijn alhier ter reede gekomen Fucbs van Bayonne en R. Grtiber van Nantes. Van Antwerpen vertrokken heden j. H. Lodewijks naar Hamburg en Mayflower, VV. Crabtree, n. New-York, met 219 landverhuizers. AANGEKOMEN: Te St. HELENA 2november Alida Willemina, J. C. Berk, v. Batavia, en is den voigenden dag n. Amsterdamgezciid. B(j St. HELENA 7 dito A. R. Falck, P. van Duyvetibooden mede van Batavta naar Amsterdam. Te OMOA 12 november Catharina Johanna, J. B. Jaski, van St. Thomas. Te MARANHAM 23 septem- v" AmwefPen. en is den 7 October 11. Paragezeild. Te NEW-YORK 8 dezer Maria Magdalena, F. H. Popken, v. Rot-. .T'r.'e,°U'iSSA 8 Maria, Arends, van Antwerpen, en 11 Post, w- Haake> v- Amsterdam. Te NAPELS 11 Jonge Agatha Inner, van Amsterdam. Te HAMBURG 23 Gerdau en Spiesen, 24 p! nn°PMi-n 2 A?,eiiN,LVE d'en das B' Vos' alle vier v- Amsterdam. Te "REMERHAVEN 21 J. Dommeting van Bayonne; 22 Margaretha, DonrPM Va,n, Ams,tf"?a,n. e" 23 H. H. Geveke van Zwolle. Te BERGEN 9 II. C. Holm van Amsterdam. VERTROKKEN: Van DANTZIG 21 dezer L. A. van der Borg £aar,i,sf nlR< Prlns naar Grimsby, R. G. Giezen n. Dieppe, a Nepperus en J. J. Mooi naar Bordeaux, A. B. Verstok en A. A. Kruisinga naar Brest, R. J. van Driesten en G. M. Menkema naar Lortent, D. J. Blouw, R. J. Kranenborg, T. Huges en A. G. Nieveen naar Londen. Van SWINEMUNDE 20 H. H. Kwint naar Emden. UITGEKLAARD: Van ODESSA vddr den 12 dezer Kong Sverre, Fischer, naar Rotterdam. m ff "n de Lloydslijsten van den 23 en 24 december /V aanSekomen 21 J- Ford van Rotterdam. Te MAL- DON 20 Carolina, Bowbyes, van Vlissingen. Te GRANGEMOUTH dien dag J. Stephen van Rotterdam. Te CHARLESTOWN 14 O S. Parma van Amsterdam. Te GLASGOW i9 D. Sanson v. Rotterdam; vertrokken 20 W. Walker naar Rotterdam. Te LONDONDERRY Ifl»0. J. Zwaal van Riga. Te LIVERPOOL 22 Water Witch (st.) van Rotterdam; uitgeklaard J. Baak Ez. n. Afrika, en S. G. Postema naar Rotterdam en Amsterdam; vertrokken 20 T. W. Orme naar Rotterdam en 22 W. J. Wiikens 11. Amsterdam; in lading Concordia en Republican naar Rotterdam. Van LONDEN uitgeklaard n2 l. T. Voogd naar Antwerpen. Het schip Margaretha Gesina kapitein S. J. Edema, van Liver pool n. Rotterdam, is den 22 dezer te Kingstown binnenjjeioopen. Het schip Gazelle, kapitein Davies, van Rotterdam 11. Flint, is den 22 dezer te Milford binnengeloopen. De schepen Fides, kapiiein Stelir, v. Buenos-Ayres, en Alexander, kapitein Stockman, van Fernambuckzijn den 22 dezer op de hoovte van Falmouthaangekomen, en op ontvangen order 11. Antwerpen gezciTd. Het scliip^ Lurafao, kapitein P. Kuyt, van Rotterdam n. Fernam buck en de Kust van Guinea, te Torbay binnen, heeft den 23 dezer da rets voortgezet. Plet sellp Lorenzkapitein L. Saabye, van Batavia 11. Hamburg, is den 22 dezer te Cowes binnengeloopendoch heeft den volgenden dag de reis voortgezet. Het schip Rudolf, kapitein C. Stuurman, v. Rotterdam n. St. Malo, is den 20 dezer te Portsmouth binnengeloopen. De schepen Hendrikakapitein M. P. de jonge, van Rotterdam n. Belfast, en MargriethaP. M. de [onge, van Rotterdam n. Newry, ztjti den 22 dezer te Portsmouth binnengeloopen. Het schip Catherine, kapitein J. Fenwick, van St. Domingo naar Rotterdam, te Plymouth binnen, heeft den 22 dezer de reis voortgezet. Het schip Mentor, kapitein K. de Kok, van Rotterdam u. Odessa 1S den dezer re Yarmouth (eiland Wight) binnengeloopen. De schepen Thetiskapit. P. Kleindert qq en Triton, P. Rijn ties, beiden van Amsterdam 11. Suriname, Omonia, G. Vulgari, en Gio- vairnino, M. Anguis, beiden van Rotterdam 11. Konstantinopel, Alida Margaretha J. G. Klein, van Memel n. Bordeaux, en Wormerveer H. L. Dratjer, van Amsterdam n. Rouaan, te Ramsgate binnen, hebben den 23 dezer de reis voortgezet. Het schip Foska Helena, kapitein E. IJ. Post, van New-York naar Amsterdam was den 22 dezer op de lioogte van Douvtesmet verlies van boo tenhebbende op den 26 november en 4 dez.i hevige stormen doorgestaan. Het schip Jonge Jan, kapitein H. L. Roeifsema, van Amsterdam n. Napels, is den 22 dezer te Douvres binnengeloopen. De schepen Henriette, kapitein J. W. j'. Witsen Elias, v. Amster dam n. Valparaiso, Catharina Maria, M. J. Logger, v. Newcastle n. Rio de Janeiro, en Noord-Holland, kapit. F. C. Overeem, v. Amster dam n. Suriname, ter reede van Margate binnen, hebben den 23 dezer de reis voortgezet. GEPRAAID, den 30 november, op 17 gr. 48 min. NB. en 28 gr. 44 min. WL., Nehalennia, D. J. Bart, v. Patjitan n. Amsterdam. Een Nederiandscb kofschip, van Licata naar Queenstown, is den 29 november bij Kaap Folada geseind. Tc Rottcrdnsn BATAVIA mede voor Passagicrsivasrloe helzelvc uitmuntend is ingerigthet extra snelzrilend Nederiandscb geknperd Bark schip Kolonel Koopman kapitein J. J. Klein. Adres ten kan— toren van Auypervan Dam en Smeer en Hudig en Blokhuyzen BELFAS 1het Nederlaridsch Kofschip Wendelina kapitein II. JT, Mulder. Adres hij Kuypervan Dam en Stneer. LONDONDERRY, het Nederl.jjSchoener-Kofschip Maria Johanna kapit. IV. J. Astra. Allies bij Kuyper, van Dam on Smeer. LONDONDEKKY, het Nederlandsch Kofschip Geertruida Jacoba, kapit. A. A. Potjer. Adres bij Kuyper, van Dam en Smeer. NEWRY, het Nederlandsch Kofschip K/azina, kapit. 11. G.Kara. Adres ien kanlore van Kuyper, van Dam en Smeer NEW-YORK, het sneizeilend Nederlandsch Schoenerschip Antje kapit. 11. Plukker. Adres bij Kuyper, van Dam en Smeer, DEURS- en marktherigteh. MADRID den g December, Spanje 3 per cents 37dito 5 per cents 16J Rentel. Schuld Coupons 8J. PAR1JS den 24 December. Frankrijk 3 per cents 65. 5o a contant en tegen ultimo; dito 5 per cents 100. 80 a contant en too. 85 tegen ultimo; de Aclien van de Bank 2605 1 Napels 100.75; Spanje 3 per cents Boitenl. 4i£; dito Binnenl. 38|; Rusland 44 per cents 100J. De 5 per cents Fransche fondsen stolen heden 10 en de 5 per cents 5o centimes lager dan gisteren. LO\DI:.!!i den 24 December. De 3 per cents Geconsolideerden g6| a 97 voor rekening, zonder Couponde Gercduceerden 97^ a f ltusiand, 5 per cents, 112, dito 44 per cents 102 a io3; Spanje, 5 per cents, 21 a contantdito 3 per cents 4o a 4 dito Passive 5 a j Portugal 4 per cents 324 354; Brazilie g5; Mexico 264 a Holland, 24 per cents, 5gi a 4. en dito 4 per cents, Certific., 8gJ a goi. De Wissel op Amsterdam, den 23 dezer, u, 164 a J op drie'maanden 11, 18 a J en op Rotterdam ji, 18 a 4. AI4TWKRPKM din 2 i December. Heden geen Beurs. Gisteren waren Belgie 24 per«ents 51 i pap. Spanje Ardoin i6f;dito Binnenl. 3 per cents 37! geld. AMSTERDAM 26' December. Spanje Ardoin 16,^ a 4; dito Coupons 84 a dito Binnenl. 3 per cents 074 a dito 1 percent i6| a Metalhek, 5 per cents Nieuwe 80$. V 0 y E R B O E K I Ji G van GEBOUWDE en ONGEBOUWDE EIGENDOMMEN. Kcitnisgcviaig. SCHOUTEN en AMBACHTSBEtVAARDERS van de Polders Beukelsdijk, Oost- en West- Blommersdijkgenaamd COOL Gezien de Artikelen 184, 185, 186, 187 en 188 van de Keuren en Ordonndntien van 't Heemraadschap van Schieland Geven bij deze kennis, dat zij bun Zitdag tot Overboeking der Gebonwde en Ongebouwde Eigendommen in gemelde Polders voor dezeri jare zullen houden Zaturdag 27 December 1851 van des voor- middags tien tot des liamiddags ten (in ure, in hunnegewone Vergader- kainer in het Gebouw der^\rrondissements-Regtbank te Rotterdam. En roepen zij tnitsdien op alle de Eigenaren welke zichop eenige wijze hoegenaamd, sedert 1 December 1830 tot 1 December 1851 ingesloten van hunne vaste goederen ontdaan hebben en die, welke op eene of andere wijze de zoodanige verkregen mogten hebbenomme op den gestelden tijd zich ter plaatse voornoemd te vervoegen met de noodige bewijsstukken, ten einde de Overboekingen te bewerksteliigen; zullende zij anderzints vervailen in de boeten bij gemelde Artikelen van de Keuren en Ordnnnantien van 't Heemraadschap van schieland tegen de nalatigen bepaald, en de oude Eigenaren verpligt zijn de Polderlasten te blijven voldoen. Eiridelijk worden de Bruikers of Huurders van Gebouwde en Onge- bouwde Eigendommen in gemelde Polders gelegenbij deze herinnerd, dat zij, ingevolge art. 186 der ineergemelde Keuren en Ordonnantien, ten alien tijde, binnen zes weken nadat zij daarvan kennis hebben ge- kregen verpligt zijn aan den Sellout der Polder kennis te geven van den overgang van Eigendom aan eenen nieuwen Verkrijger, op de boete bij gemeld Artikel bepaald. Aldus gdfcaan in onze Vergadering den 4 December 1851. Sc/touten en Ambuchtsbewaardcrs voornoemd P. G. J, HOOG VAN TER-AAR Ft.

Rotterdamse Courant | 1851 | | pagina 3