A°. 1856. \^l N°. 192. DONDERDAG 14 AUGUSTUS. for. V- ijuttcnlatib. '-a Xjku ROITTIIIIUISCIII CODRANT. BEKEIfDMAKIUG. /(Orr£y?O^W1EESTER' HOOla V,n h" GeiIletn'ebestuur van Gezien de Wet van den 8 Mei i^6(_Staatsblad n.® 50), tot verklarine dat bet algemecn not de omeigening vordert van de Eiaendommen noodig tot de uitvoering van het plan der Waterverversching van de Binnenstad van Rotterdam en de daartoe behoorende Polders u beslult van Heeren Gedepnteerde Staten van de'provlncie Zuidholland van den 5 Augustus 1856, n.° 3 D oet te weten dat bij voormeld besluit door Heeren Gedeputeerde Staten van de provincie Zu.dho land uit bun midden zijn benoemd tot Leden der Commissie, bedoeld bg art. 10 der Wet van 28 Augustus i8si f Stoats- blad n.° 125) ten einde de bezwaren der belangbebbenden aan te hooren tegen bovengenoetnd plan, de Heeren Jonkh Mr J L C van den Bergh van Heemstede en Mr. R.J. C. Mettle, kampt dat deze Commissie ter uitvoering der haar bij dat art. opgedragen werkzaaiuhedenop Manning den 1 September aanstaande des voormiddags ten elf urebgeen zal kotnen ten Raadhuize der gemeente Rotterdam, en worden bijgestaan door den beer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in het lode district, daartoe door Ziine Excellence den Minister van Binnenland-che Zaken aangewezen of bij zijne ont- stentenis door den Ingenleur van het betrokken Arrondlssement; dat te beginnen met Woensdag den 13 dezer maand, tot dat die Commissie bare werkzaamheden zal hebben volbragt ter Secretarle dezer Gemeente ter inzage van een ieder zijn nedergelegd de navoluende stukken betreffende het bedoelde werkalsK g navolgende i.° F.en ultgewerkt Plan (beschrijving) van het geheele werk: 2.0 Platte Grond van Rotterdam, bevattende de grond- ofschets- teekening van het werk 3-° Vier groote Bladen bevattende uittreksels nit de Kadastrale Plans der gemeenie Rotterdam, waarop de te onteigenen Percelen zijn aan- gewezen 4.0 De uittreksels uit den Perceelsgewgzen Kadastralen Legger, voor zoo veel die percelen betreft KEKSISCETIJC. Siewijxeti run volfloetrin.q aan rle National? AllHitie HJ Huwelijk. BURGEMEES TER en s"fc «.'OUDERS van ROTTERDAM geven bij deze aan de belanghebhendennaar aanleidlng eener ont- vangene aanschryvtng van den Heer Commissaris des Konltigs in de provincie Zuidholland, kennis dat, uit hoofde bij de voorschrVften van bet Departement van 1 Binnenlandsche Zaken van 20 |un(j en 7 |uiii 1823, geene bepaalde melding is gemaakt van adressen aan Z. M. den Koning in te dienen, door die vreemdelingen of andere person'en w'elke bij het aang ian van een huwelijkontheffiug behoeven van de over- legging van het gewone bewijs van voldoenlng aan de Nationals Militlebedoeld bij art. 200 der Wet van 8 |anuarg 1817 (cenificaat model L. L.j. bet onnoodig is om zich tot dat einde per adres aan Z. M te wenden als kunnende zulks niets anders dan noodeloos oponthoud en omslag veroorzaken dat zij mitsdien hierop Indachtig worden gemaakt, onder mededeelim dat zij zich in het bovenbedoclde geval ter Plaatselijke Secretarle kunnen aanmeldenalwaar het verkrggen van het bedoelde bewijs kosleloot voor hen zal worden bezorgd. Rotterdam den 13 Augustus 1856. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris De Burgemeester STORM VAN *S GRAVESANDE. A. SCHADEE L. B. Het door Walker uitgevaardigd decreet luidt zeer zonderhng; hij beroept zich daarin op het verdrag den 23 October 1855 tusschen hem en den generaal Corral dien hy later verraderlijk deed doodschietengesloten! Het decreet gaat vergezeld van twee toesprake 5-° Een siaat dezer Percelenmet sanduiding hunner Kadastrale Sectienommers grootte enz. Zynde deze Percelen b(j het Kadaster bekend als voigti Gemeente Rotterdam. S 0 0 R T E I G E N D 0 M. Inhouds- grootte. A. B. Te Ont eigenen Inhouds- grootte. ST A ANDE TEN NAME VAN 1919 1920 721 722 723 1921 1922 1083 030 037 033 032 1287 1280 1279 1277 1278 1283 3193 319-2 22-21 2220 2-219 217 177 185 184 173 553 D. E. 541 542 543 538 544 545 546 041 642 044 ■2551 450 449 182 185 186 183 182 1749 1748 295 294 •2061 291 311 31*2 1912 1913 1914 1633 -2-208 -2-20-2 2201 2200 2199 2251 2250 Water Huis en Erf Huis Idem Idem Erf Tuin.. Tuinhui9, loods en erf Weiland Idem Water als bouwland Weg Idem Water Weiland Water als bouwland Weiland Water Idem Weiland Idem Idem Idem Water als bouwland Idem Weiland Idem Weg Water als bouwland Idem Weiland Idem Water als bouwland Idem Weiland Water als bouwland Idem Weiland Idem Idem kade Weiland Water als bouwland Idem Weiland Idem Idem Water als bouwland Water Weiland Water als bouwland Weiland Idem Water als bouwland Idem Laan Huis Loods Tuin Idem Bleekveld Erf Idem Idem Idem Idem Idem 01 00 HolzzapfelElizabeth Wed. van Adrianus van Esen Kind, Huy. Johannes Rotterdam. (Delnge- landen van de Een- dragts- of Stuivers- laan te) Minder op Joseph. Zn. {Johannes Hendricus) Roogaerdt. {Rusje) Wed. van J.Croll. Rotterdam en Hille- gersberg. (De ad- ministratie van den straatweg tusschen) ^Rijpen. (Petronella Paulina j> Gijselaar. (Mr. Nicolaas I Hubert. Catharina Ma- ria) Echttrenoote van Cornells Isaac Thooft. Gijselaar Alida Ei v Una de) te's Graven- hage. Sauerbier. (Jacques J Franqois) Rotterdam. (Ingelan den van de Lange warande te Wackier. (Dir/c) Hams. (Matthijs) I Rotterdam. (De 1 burgerlijke Vennoot- schap onder de zinspreukDoor 1 Harmonicte) Pons. (Nicolaas) Wordende de belanghebbenden bij deze icvens opgeroe'pen omter voormelden tijd en plaats, de bezwaren welke bij hen tegen het voor- zegde plan der Waterverversching van de Binnenstad van Rotterdam en de daartoe behoorende Polders mogten bestaanby de geinelde Commissie in te brengen. En zal deze op de gebruikelgke wijze aan de Ingezetenen worden bekend gemaakt en tevens gepbatst inde Staais-Courant, het Dagbtad van Zuidholland en 's Gravenhagede Rotterdamsche Courant en in de Nleuvre Rotterdamsche Courantde laatste drie bladen door Heeren Gedeputeerde Staten voornoemd daartoe aangewezen. Rotterdam den 12 Auguttut 1856. De Burgemeester, A, SCHADEE, L B, LONDEIV den IS augustns. De plegtige wijding van dr. C. Baring als bisschop van Gloucester en Bristol en van dr. H. J. C. Carper als bisschop van Christ Church in Nieuw Zeelandhad eergisteren morgen door den Aartsbisschop van Canterbury, door de Bisschoppen van Winchester, Chicester en Oxford bijgestaan, in de bijzondere bapel van het Aartsbisschop- pelijk paleis alhier plaats. Lord Talbot Malahide die onder den titel van lord Tyrconnell tot de waardigheid van pair is verheven, heeft zich als voorzitter der Archeologische maatschappij van Groot - Brittanje en Ierland een grooten naam in de wetenschappelijke wereld gemaakt. Zijn nu aangenomen titel bestond reeds vroeger in zijn geslacht. Richard 1 albot namelijk die door jtoninv Jakobus II eerst tot graaf en later tot hertog v t Tyrconnel werd verheven, had eene eenige zusrer, die'een anderen Talbot huwde en uit wie de tegenwoordige pair in het vierde geslacht afkomstig is. De beroemde schrijfster van de Negerhut, mevrouw H. Beecher Stowe, is van New - York te Liverpool aan gekomen. Op denzelfden dag als IV. Dove te York heeft Elizabeth Martha Browne te Dorchester de doodstraf door middel van den strop ondergaan. Deze had, in een hevigen twist met haren man, die zwaar beschonken te huis gekomen was en haar uitgescholden en geslagenhad, hem eindelijk met eene handbijl verscheiden slagen toege- bragt die zijnen dood ten gevolge hadden. Uit Madeira zijn hoogst treurige tijdingen ont- vangen. Nadat eenige Portugesche troepen naar Fun- chal bestemd Lissabon den 20 junij verlaten hadden, brak op zee de cholera onder hen uit en naardien zij, te Funchal aangekomen waar eene kermis gehouden werd zich onder de inwoners mengden, verspreidde de ziekte zich 00k onder deze en woedde weldra op eene verschfikkelijke wijze voort. Toen de rlvon Madeira den 3 dezer verliet waren reeds sooogevallen van cholera voorgekomen en 1500 inwoners van Funchal, op eene bevolking van slechts 28,000 zielen daaraan bezweken. Geneeskundige hulp en geneesmiddelen ontbreken daar nagenoeg geheel en het gemis daarvan deed de sterfte zoo sterk toenemen. De dooden bleven onbegraven op het kerkhof liggenen men ontstak vuren om den nadeeligen invloed van het bederf eenigzins te vermin- deren. Ten laatste slaagde het bestuur er in twaalf mannen voor het delven van graven te vinden zes van welke in letterlijken zin hun eigen grafdelfden, naardien zij nagenoeg plotseling stierven en in de graven gelegd werden welke zij voor anderen hadden gemaakt. De laatste brieven van San Juan de Nicaragua zijn van 5 julij. Het onder den invloed van IValker in het Engelsch en Spaansch geredigeerd dagblad Nicaraguente van. 2t junij geeft verslag van de omwenteling die den 11 junij te Leon, de oude hoofdstad van den staat Nicaragua, heeft plaats gegrepen werwaarts de voor- loopige president Rivas met al zijne Ministers uitgeweken was, na den slag in welken de president Mora en het leger van Costa Rica den 11 april de overwinning op IValker en zijne vrijbuiters behaalden. Den 11 junij hebben Rivas, don Sebastian Salina, secretaris van Staat, don Maxime Jeres, minister van oorlog, en don F. Baca, minister van finantien na zich in gemeenschap met het bevrijdingsleger gesteld te hebben, dat uit de troepen van Honduras Guatemala en San Salvador bestond IValker en de Amerikaansche soldaten die hij bij zich had uit Leon verjaagd; waarna de voorhoede van het bevrijdings leger de hoofdstad van Leon den 15 junij binnentrok, en IValker met de zijnen buiten de wet werden verklaard, maar naardien men hem nog niet heeft kunnen meester worden blijkt het gerucht dat hij gefusilleerd zou zijn ongegrond te wezen. Met het klein aantal Amerikanen die hem vergezelden te Grenada wedergekeerdheeft IValkerop eigen gezag den heer Firmin Ferrer, die Joor Rivas als gouvemements-commissaris naar Grenada jezonden was, tot provisioneel president van Nicaragua aangeiteld. - twee toesprakende eene aan het volk de andere aan het leger van Nicaragua even als het eerste dezer stukken den2ojunij te Grenada uitgevaardigd. Ik ben," zegt IValker, naar Grenada gekomen om den vrede en de welvaart te verzekeren." intusschen is dat ongelukkig gewest sedert zijne komst door de rampen des oorlogsder regeringloosheid en der cholera geteisterd. Aan het volk schryft hij Verdraagt al deze rampen mer lijdzaamheid want het is voor hec Vaderland dat gtj deze opofferingen doet en aan zijne soldaten: Vechtzijt getrouw aan de vaan der eer wanneer gij geen geld ontvangtzult gij den roem ge- nieten van gezegepraald te hebben zonder dat men u loonknechten zal kunnen noemen." Te Costa Rica heeft geene omwenteling plaats gehad zoo "als door de Noord-Amerikaansche dagbladen beweerd is, en met de volgende stoomboot ziet men belangrijke tijdingen om- trent de expeduie der verbonden Staten te gemoet. D dc«* *8 augustus. Pnns Adalbert van Beijeren is heden, in eenbijzonder gehoor, op het paieis van Saint Cloud bij den Keizer toegelaten. Reeds v66r de terugkomst des Keizers was is. iv. h. aan de Keizerin voorgesteld. De Montteur deelt mede dat den 15 dezer, op den H. Napoleonsdag des middags ten twaalf ure, in het koor der hoofdkerk van Ndtre Dameeene plegtige mis gevierd en door het zingen van het Te Deum en van het Domtne salvum fac gevolgd zal worden, ter viering van het feest des Keizers, en dat de Ministers, de groote Staats lgchamen en de burgerlijke en militaire autoriteiten die p egtigheid zullen bijwonen. Men laat niet onop- gemerkt dat het oflkieel dagblad niet zegt dat de Keizer de plegtigheid bij zal wonen. Het behelst overigens het programma der bij die gelegenheid te Parijs te houden feesten. Op tooneelen, die op de esplanade der Invaliden en aan de barnere du Trdne opgeslagen worden zullen-" mmtaire pantomimes en koordedansers-voorstellingen plaats hebben, tetwijl op die beide plaatsen 00k cocagne- masten zullen beklommen worden, en alles met eene illumi- natie en vuurwerk zal worden besloten. Aanstaanden maandag den 18 dezer zullen de Keizer en de Keizerin naar Biarritz afreizen. Gisteren had aan de Sorbonne de uitreiking plaats van de pnjzen, wat geschiedde onder de leiding van den Minister van oorlog die ad interim met het ministerie van openbaar onderwijs is belast, terwijl de maarschalk muster de plegtigheid mede met zijne tegen woordigheid vereerde. In den loop der rede, welke de Minister van oorlog uitsprak, stelde hij den maarschalk Pelissicrsoor als een model van krachtige volharding in den arbeid, welke woorden de grootste geestdrift voor den ver- winnaar van Sebastopol deden ontstaan. Men heeft het lijk van Poir/er, die weinigedagen geleden alhier een meisje zoo jammerlijk vermoordde, in net bosch van Vincennes gevonden. Dezer dagen was een trein op den spoorweg van Dyon naar Auxonne in vollen gang toen een soldaat zijn hoed uit de wagon liet vallen zonder een oogen- blik aarzelen en alsof zulks zeer natuurlijk was, opende hij het portier en sprong zijn hoed na na drie malen omgerold te zijn .kwatn de onvoorzigtige behouden en ongedeerd op zijne beenen te land; van de 100 zouden er naauwelijks 99 z66 goed afkomen. Een koopman in gevogelte is door het geregtshof van correctionele politie veroordeeld tot 14 dagen gevan- genisstraf100 francs boete|en de kostenwegens het uiten van beleedigende woorden jegens eene vrouw gedurende hij met deze in een wagen der 3de klasse op' den spoorweg reisde. De bodem Algesiras welke naar een srelsel van den heer Dupuy dc Lome is gebouwd heeft de reis van Toulon naar Algiers in 32 uren gedaan men meent nog grootere snelheid te zullen kunnen aanwenden. Te Madrid wil men weten dat de maarschalk Narvaez zal worden benoemd om koningin Isabella als buitengewoon gezant bij de krooning des Keizers van Rusland te vertegenwoordigen. Een telegrafisch berigt uit Madrid van den ia dezer meldtdat de cabecilla Gomer en 19 onder zijne bevelen staande personen zich aan den bevelhebber derBaskische provincien hebben onderworpen. (Per Telegraaf. MARSEILLE den II angnstns, De Mitidjah is met berigten uit Konstantinopel tot 4 dezer alhier gearriveerd. Tekeddin-pacha is tot gou- verneur van Kars benoemd. Kupresli-pacha voormalig kaimakan des Grootviziersvertrekt als buitengewoon ambassadeur, om den Sultan bij de krooning van den Czaar te vertegenwoordigen. De Fransch Keizerlijke gendarmerie zai Konstantinopel den 18 dezer verlaten daarna zulien geene Fransche troepen meer op Turksch grondgebied overbltfven. Het gerucht heeft te Konstanti nopel geloopen dat, dewijl noch Frankrijk noch Turkue schepen beschikbaar had vier Engelsche oorlogschepen net observatie-eskader, dat onder de bevelen des admiraala Houston Sttwart naar Baltichik gezonden is, zullen vtr-

Rotterdamse Courant | 1856 | | pagina 1