PER TELEGBAAF. (Latere Dep4ches BIlfNENjCAND. Cargalijsten. Scheepstijdingen. Rivierberigt. Vele particulieren volgden (lit voorbeeld. Ofschoon de verkiezingen voor de Kamer der Vertegenwoordigers, die morgen zullen plaats hebben, bet geheele Land in meerdere of mindere mate in beweging brengen, is toch nergens die beweging grooter dan in de hoofdstad zelf. Overal elders hebben de liberale en clericale kiezersvereenigingen zicli met tamelijk veel eendragt in eigen boezem op den onderlingen strijd van morgen voorbereid in Brussel alleen is de verdeeldheid tusschen de ver- schillende nuances der liberale partij onherstelbaar. De liberale Yereeniging beveelt hare kandidatenlijst, waarop meer dan een naam van het jonge liberalismus voorkomtmet aandrang aan. De gematigd liberale bladen, zoo als l'lndependance Beige, hebben openlijk verklaard dat de Yereeniging in haar regt is tegen- over de aanmatiging van den heer Orts om haar zijne voorwaarden te stellen. De heer Orts en zijne vrienden (een honderd zestigtal leden der Vereeniging, die hun ontslag hebben genomen) hebben van hunne zijde eene kandidatenlijst zamengesteldwaarin de suprematie der oud-liberalen is gehandhaafd. De bijzonderheden van den strijd zijn te zeer terug te brengen tot eene questie van personen dan dat zij in het buitenland belangstelling zouden kunnen ontmoeten. Alles wel beschouwd, gelooven wijdat de liberale Vereenigingdie in tusschen ook een zestigtal nieuwe leden heeft gewonnenwel geene totalemaar toch de overwinning zal behalen, zoo de clericale partij maar geen al te groot voordeel trekt van de verdeeldheid. LONDEN den 12 Junij. Ilet ontslag van het Ministerie is door de Koningin aangenomen. Qisteren middag zijn lord Palmerston en lord Granville door de Koningin ten gehoore ontvangen. Onmiddellijk daarop heeft eene conferentie plaats gehad tusschen lords Granville, Palmerston, Russell en sir Sydney Herbert. Lord Derby heeft op een banket verklaardhet nieuwe Ministerie niet te zullen bestrijden. LONDEN den 13 Junij. Nadat de Koningin lord Granville het zamenstellen van een Ministerie had opgedragenvond deze lord Palmerston bereid deel van dat Kabinet uit te maken, doch lord Russell opperde groote bezwaren. Lord Granville zag daarop van het hem gegeven mandaat afwaarna lord Palmerston met het zamenstellen van een Ministerie belast is, die daarop eene conferentie met lord Russell en anderen gehouden heeft; waar- schijnlijk zal hij er wel in slagen binnen een paar dagen een volledig Ministerie zamen te stellen. De Koningin heeft aan lord Derby de buitengewone orde van den Kouseband geschonken en aan sir Pakington en lord Malmesbury het grootkruis der Bath-orde. PARIJS den 13 Junij. De Moniteur bevat dezen morgen eene depeche uit Milaan van gisterendus luidende Een gedeelte van het Fransche leger is zonder slag of stoot de Adda overgetrokken. Bij de overhaastingwaarmede de vijand zich van Piacenza verwijderde, heeft hij een groot aantal kanonnen en magazijnen vol metlevens- middelen en krijgsbehoeften achtergelaten." TURIJN den 11 Junij. Een officieel bulletin berigt, dat de Oostenrijkers Piacenza ontruimd hebbenna de citadel en de overige vestingwerken in de lucht te hebben doen springen. Zij hebben em^gvoote hoeveelheid levensmiddelen kanmnen en W^sffelioeften aehtergelaton. Onze troepen zijn dawop. ten gevolge eener uitnoodiging van het Qemeentebestuur van Piacenzadie stad binnengetrokkenfc v M# De OostenrijkcKPhebben zich te Brescello verschanst. TURIJN den 12 Junij. In den afgeloopen nacht hebben de Oostenrijkers Bologna verlaten en zich naar Modena gerigt. Na hun vertrek had van wege de bevolking eene mani- festatie plaats ten gunste der nationale zaak. Latere Depeche.) Het besluit van 7 October 1858, dat tot den 30 Sep tember 1859 het regt van binnenlandsche vaart prorogeerde op met levensmiddelen geladen sehepen, is ingetrokken. BERLIJN den 12 Junij. Eene depeche uit Petersburg van gisteren vermeldt, dat de Invalide Russe mededeelt, hoe de Rcgering, door tusschenkomst van het liuis Kapherr Co., met de heeren Rothschild eene finantiele overeenkomst geslotcn heeft, waarvan de bijzonderheden ecliter nog niet bekend waren. Latere Depeche.) De Preussische Zeitung berigtdat de Prius-Regent, uithoofde van den tegenwoordigen staatkundigen toestand van Europa, welke, volgens de woorden van den Regent in Pommerenniet gedoogt vooruit te bepalen, of het volgend uur ons nog toebehoort, zich het genoegen heeft moeten ontzeggen om de feesten te Hamme en te Kleef bij te wonen. WEENEN den 11 Junij. Prins Metternich is heden namiddag ten drie ure overleden. Graaf Esterhazy heeft zijn vertrek naar Londen op nieuw uitgesteld. De Ilertogin van Parma is gisteren te Verona aangekomen. De troepen van Parma hebben zichingevolge hun eigen verlangen en met goedvinden van den Hertog van Modena, naar Modena begeven. WEENEN den 13 Junij. Eene Fransche vloot is met eene aanzienlijke troepenmagt aan boord de Adriatische Zee binnen- geloopen en zal beproeven tusschen Triesten Venetie troepen te ontschepen. BOLOGNA den 12 Junij. De Oostenrijkers hebben ook Ancona ontruimd en zijn over land teruggetrokken in de rigting van Ferrara. PARIJS den 13 Junij. Het dagblad Patrie meldt heden avond dat de Oostenrijkers thans de Romeinsche Staten geheel hebben ontruimd zelf ook Ferrara. Nog deelt de Patrie mede, dat de bevolking van Parma haar verlangen heeft kenbaar gemaakt naar de komst der Fransche troepen aldaar. De heer Brenierdie tot gevolmagtigd minister van Frankrijk bij het Napelsche Hof benoemd is, vertrekt morgen naar Napels. LIVERPOOL den 13 Junij. De stoomboot Canadadoor welke 1,268,514 dollars aan specie zijn aangevoerd, heeft tijdingen uit New- York aangebragt tot 31 mei. Omtrent den handel melden zij het volgende; Katoen midd. lOjj c.; Koffij, Suiker en Granen prijshoudend. Wissel op Londen 110^ pet. Illinois Centraal 55|. LONDEN den 13 Junij. Koffij stil. Thee. De veilingen zijn heden af geloopen nog 5000 k. passeerden den hamer. Suiker gezoclit. Rijst zonder omzettingen. Metalen. Schotsch IJzer 48/. Granen. Van Tarwe binnenl. 2/6 en buitenl. 2/ lager. Haver 1/ lager. Olien. Raap 37, Patent 41. 6/. Boter. Friesche 94/ Ter Veemarkt waren heden 3780 Runderen246 Kal- veren 24450 Schapen en 370 Varkens. De prijzen waren voor Runderen 4/8, voor Kalveren 5/, voor Schapen 5/2 en voor Varkens 4/8. LIVERPOOL den 13 Junij. Van Katoen zijn heden 6000 b. tot vaste prijzen omgezet. tijdig wapperden de vlaggen van alle openbare en vele particuliere gebouwen en liet het carillon zich bij afwisseling hooren. Des ochtends was er bij II. M. op het Paleis het Huis in 't Bosch dejeuner, waaraan deel namen Z. K. II.de Prins van Oranje, HII. KK. HH. Prins en Prinses Frederik der Nederlanden Prinses Marie, Z. D. II. de Hertog Bernhard van Saxen-Weimar en Prinses Anna. Des middags ten 12 ure werd er door de troepen van het garnizoen in de Maliebaan eene luisterrijke parade gehoudendie door eene on- telbare menigte werd bijgewoond. Een heer uit Tilburg heeft aan Z. K. II. den Prins van Oranje eene prachtige vaas met in was ge- boetseerde vruchten gezondendie allerpraclitigst moet zijn. Z. D. II. de Hertog Bernhard van Saxen-Weimar heeft gisteren eenige hoofdofficieren bij zich ontvangen. Aanstaanden zondag zal in de R. Iv. kerken (lezer stad een plegtig Te Deum worden gezongen ter herinnering aan de overwinning van Waterloo, op den 18 junij. Niettegenstaande het weder zich heden ochtend niet gunstig liet aanzien is toch de tweede Pinkster- dag voor de residentie weder de verzamelplaats van een groot aantal vreemdelingen. Spoortreinen, schuiten en rijtuigen voeren in groote massa's de bezoekers der schoone Hofstad en omstreken aan. De Tentoon- stelling van schilderijen wordt druk bezochten zoo het weder zich eenigzins staande houdt, laat het zich aanzien dat ook heden namiddag Scheveningen zijne gtwone Pinkstervisites in ruime mate zal erlangen. Het is der politie mogen gelukken deze week in het 's Gravenhaagsche Bosch te arresteren den beruchten Harmen Bakker, reeds herhaaldelijk tot criminele straffen veroordeeld. Nu moet hij zich op eene buitenplaats den toegang hebben weten te ver- schaffen en aldaar weder zijn misdadig handwerk in praktijk hebben gebragt. ROTTERDAM den 13 Junij. De 39ste verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden wordt heden alhier op de gebruike- lijke wijze gevierd. Het programma voor de Orgelbespeling in de Grootekerk alhier, op woensdag 15 dezer, des namiddags ten 1% ure, luidt als volgt1 Prseludium en Fuga, Ernst Koehler; 2, Adagio, Ch. G. Ilbpner; 3, Prseludium, op thema's uit Graun's Oratorium, Tode Jesuen KoraalO Haupt voll Blut und Wunden (Evang. Gez. 123), A. Hesse4Allegro eener Orgel-Sonate Fr. Kiihmstedt5 Sopraan AriaAuf starkem Fittige schwinget sich der Adler stolzuit de ScheppingJ. Haydn6Fuga in C mollJoh. Seb. Bach. krijgsverrigtingen op Timor (Takaip en Lidak) hebben onderscheidenalsnog ter zelfder zake benoemd tot ridder der 4de klasse van de Militaire Willemsorde de kapitein der infanterie van het leger in Ned. Indie L. J. F. Timmermans. Wij vernemen dat de Minister van Finantien bij de terugkomst der Tweede Kamer een wetsontwerp zal indienen tot eindregeling van de zaken der voor- malige wees- en momboirkamers. Voor eenige dagen hebben wij gemeld dat de heereu Reerink c. s. aanvrage hebben gedaan om het verleenen van concessie voor den aanleg en exploitatie van spoor- wegen in het noordclijk en oostelijk gedeelte des Lands. De Stoompost meent op goede gronden te kunnen verzekeren dat die aanvraag door de Regering is afge- wezen doordien reeds aan de heeren Sloet-Reuchlin voorloopige concessie voor den Noorderspoorweg is verleend. De Minister van Marine heeft ter kennis van be- langhebbenden gebragt: dat een nieuw vaarwater is geschuurd in de rivier voor Dordrechtter hoogte van de Kalkhaven leidende van en naar het Mal- legat. Tot aanwijzing van dit nieuwe vaarwater zijn twee steekbakens (stokken met manden) geplaatst op den hoek van het Mallegatwelke steekbakens door de sehependie uit het Mallegat komenslechts in 66n moeten gehouden worden om midden-vaarwaters te zijn. In het nieuwe vaarwater zelf zijn twee drijf- bakens gelegd. Het westelijkste drijfbaken ligt in 31 palmen dieptemet gewoon laag waterjuist in £ene lijn tusschen het haventje van Steenen Kamer te Zwijndrecht, en het hoofd van de scheepswerf van den heer van Schagen. Het oostelijk drijfbaken ligt in 40 palmen water, in eene regte lijn, van den molen van den heer Broeksmit te Zwijndrecht, en den molen van den heer Bandtof bijna dwars van de 3de due d'Alvebuiten de Kalkhaven. Deze bakens zijn zwart geschilderd en moeten bezuiden langs geloo- pen worden. Hij het oostelijke baken gekomen zijnde kan men de rivier oversteken. Frankrijk Mob. 648. PARIJS den 13 Junij. 3 pc. 63.05; dito 4% pc. 92.50. Crediet Spanje Binnenl. 3 pc. 39%. LONDEN den 13 Junij. De 3 pc. Gecons. 93%. Spanje 1% 29%; dito Buitenl. 3 j>e. 42%. Mexico. 3 pc. 18%. Peru 4% pc. 851 Grenada 3% pc., 16% dito Uitgest. 5% Venezuela 4% pc. 39%; dito Uitgestelde 17%. Heden gedurende den ganschen dag was een zoo groot aantal vreemdelingen in de stad, dat men op vele plaatsen zich bijna niet door de menigte kon dringen. Vooral op de Schie was zulks het ge- val, waardoor drie kinderen in het water geraakten, die echter gelukkig spoedig gered werden. Destortbui, die tegen den avond nederviel, verstoorde wel eenig zins het genoegen der wandelaars en gaf aan velen hunner het voorkomen, alsof ook zij zich door een bad in de Schie verfrischt hadden. Men verneemt dat deheermr. L. W. C. Keuchenius, onlangs door den heer Loudon vervangen als waarn. secretatis-generaal bij het Departement van Kolonien. benoemd is tot lid in den Raad van Indie. 'GRAVENHAGE den 1.3 Junij. Z. M. de Koning wordt aanstaanden donderdag vai het Loo in de residentie terug verwacht. Men ve^ neemt dat na den verjaardag van H. M. de Koningiii Z. M. weder derwaarts zal vertrekken. Heden wordt alhier op de gebruikelijke wijze gevierd de 39ste verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik ontslag verleencl kHfttqnregter te Zierik Andelbenoemd der Nederlanden, Broeder des Konings. Reeds vroeg. Bij Zr. Ms. besluiten is aan jonkh. mr. J. F. Schuurbeque Boeijeop zijn daartoe gedaan vertoeljj als plaatsvervanger van den te Zierikzee; is aan den heer A. H. van Andelbenoemd tot ontvanger der directe be- lastingen en accijnsen te Ezinge c. a., eervol ontslag vetleend uit zijne betrekking van adjunet-commies bij het Departement van Finantienis benoemd tot ubtenaar der 2de klasse voor de burgerlijke dienst mk Ned. Indie, de ambtenaar der 3de klasse B. C. Nolthenius, laatstelijk lste commies bij de directie der producten en civile magazijnen te Batavia, thans met verlof in Nederland; is ten vervolge op de be sluiten, houdende toekenning van eervolle belooningen aan diegenen der zee- en landmagt, die zich bij de in augustus en September 1857 plaats gehad hebbende In de afgeloopen week is te Dordrecht eene kiezersvereeniging opgerigt, onder de zinspreuk Orde. Eergisteren morgen is te Amsterdam brand ont- staan op de strijkkamer van het logement de Jonge Graaf, in de Kalverstraatwelke brand door ae werking van twee spuiten gebluscht is. LI. vrijdag is Zr. Ms. schooner Atalante, kom- mandant Kniphorst, te Nieuwe Diep teruggekeerd van een kruistogt voor onze zeegaten, ten einde na te zien of de bakens en tonnen en de kustlichten be- hoorlijk geplaatst en geregeld ontstoken worden. Gezegde schooner is voor dit jaar weder ter bewaking van de haringvloot bestemd. Eergisteren is aan de Utrechtsche Hoogeschool bevorderd tot doctor in de regten de heer P. A. van der Veldenvan 'sHage, na verdediging van zijn proefschriftOver het geheim der brieven aan de geschiedenis en aan de beginselen van staats- en strafregt getoetst. Uit Haulerwijk wordt berigt dat zich in dit dorp een paar gehuwde lieden bevindt, met name L. E. Houkes, die 73, en diens huisvrouw A. L. Veenstra, welke 69 jaren oud is. Dit ouderenpaar heeft zeven kinderenwaarvan zes van het mannelijk en een van het vrouwelijk geslacht, die alien gehuwd zijn en te zamen 24 kinderen hebben, die mede aldaar alien woonachtig zijn, zoodat het getal kinderen en kleinkinderen te zamen 31 bedraagt. Verder heeft deman het ouderenpaa% nog^.twee broeders, waarvan de een 82 en de ander 6(7 jaren telt, alsmede nog twee zusters, waarvan de eene 80 en de andere 76 jaren oud is. Rotterdam. BATAVIA en TJILATJAP, Koning en Vaderland, van Bruggen. 7000 pic. Koffij, 1057 pic. Suiker, 400 pic. Kaneel350 pic. Tin en 80 pic. RottingNHM. LONDEN, Leo, R. B. Hart. 17 k. Metaal en 30 Metalen RoedenW. van Houten en Zn.; 10 k. Schellac, C. L. Roechling en Co.8 k. Koopmans., Nijgh en Co.; 42 pakk. dito, Diverse; 10 k. Thee, Order. Brouwersh 12 junij Niets ge (12 W. Z. W.~— W.) Aangekomen 13 Coral, Cracknel], Tjalstjer n. Dordt Polka, Mace, Liverpool n. Dordt Jason, Lourens, Batavia Kosmopoliet, Bouten, Ilellevoet (W. W.N.W.,mistig) Hellevoct Aang. 11 junij Pelican (st.), Liverpool Hollander (st.), St. Petersburg 12 KoophandelenZeevaart, den Breems, Messina Frolic, Beale, Liverpool Thetis, Zeplien, Riga Creole, Howes, Boness Agnes, Hawkins, Liverpool Earl Talbot, Manson, Newcastle Wilhelmina, Koster, Lissabon Margaret Potter, Potter, Boness 13 Wilhelmine Henriette, deBoer, Gallipoli Economy, Roberts, Port Madoc Raven, Cook, Runcorn Pearl. Francis, Cardiff Vertrokken. 12 Enchantress (st.), Hull 13 Kosmopoliet, Bouten, Brouwershaven, per Z.-Holland (12 W. W. Z. W.) (13 W. ten N.) Brlelle Aangek. 12 junij Prins van Oranje (st.), Duinkerken Leo (st.), Londen Gesina, Peters, Hadersleben Seahorse (st.), Hull Karen Botilde, Knudsen, Renders 13 Earl of Auckland (st.) Londen Batavier (st.) dito Admiraal Ver-Huell (st.) Havre Adriana, Rozema, Malmb Ocean Queen (st.) Hull Norfolk, (si.), Goole Vertrokken. 12 Bordeaux (st), Bordeaux Seine (st.), Havre Fijenoord (st.), Londen Svea (st.), Gothenburg (12W. W.N. W.) (13 N. W. ten W.) Maassluls Vertr. 1213 junij Niets gepass. (12 Z.W.N.W.; 13N.W Amsterdam Vertr. 10 junij Shanghae, Uitermark, Samarang Tcsel Aang. 11 junij Stad Workum, Stenders, Londen Niessina, Gruppelaar, Newcastle Ceneus, Enens, Sunderl. Civility, Fercy, Hartlep. 12 Hendrika Margretha, Korte, St. Petersb. Vertrokken. 10 Charles Wood, Pearson, Corfu 11 Lion (st.), Londen Jane, Rowland, Sunderl. II. Liduina, van Brink, Hartlepool (de twee laatsten zijn uit zee teruggekomen) 12 Anna Paulowna (st.), Swart, Genua Graaf v. Rechteren (st.), Hull Hero, Lorensen, Dramm. Aurora, Them, dito Ellida G alias, avontuur (kompasrond W.N.W.) Vllssingen Vertr. 10 junij Anna Luitzia, Vos, Memel Zwaantje Boer, Pronk, Dantzig Spruit, Pott, avontuur Batavia Vertr. 23 april California, de Wijn, Tagal Nederland, Hoekstra, Amsterdam Soerabaija Aangek. 17 april Straat Baly, Bruins Fullbrun, Melbourne Tenerlffe Aangek. 8 mei Corneliszoon, Timraer, Amst. (den 17 dito n. Sierra Leona vertrokken) Alexandria (E.) Aang. 23 mei Jantje Nanninga, Meihuizen, Newport Smlrua Aang. 22 mei Herman Albert, Potjewijd, Liverpool Trlest Aangek. 8 jnnij Hooite Wicher, v. d. Leest, Amst. Ancona Aangek. 31 mei Elisabeth, Zeven, Amsterdam Malta Vertr. 4 junij Alida Ikina, Schol- tens, Konstantinopel 5 Kleinkinderen, Manneken, St. Ubes Genua Vertr. 8 junij Rotterdam (st.), KlasenLivorno Gibraltar Aangek. 1 junij Orion, Buiten, Liverpool 2 Klei Oldambt, Sinit, Triest n. Queenstown Bordeaux Vertr. 9 junij Ondine (st.), Amst. Rouaan 9 junij Marg. Eliza, de Vries, Marie Clemence, Mah£, (iuecnstoxvn 9 junij Triton, Nagel Sevilla Vertrokken. Catharina, de Boer, (v. Rio-Grande) Hull Amst. dito Aang. Liverpool Aangek. 10 junij Johanna Louisa, Barelds, Groningen In lading. John Cunningham. Cummins, Rott. Uitgeklaard. 10 Gezina Hooites, Potjer, Port Mahon Catherine, Evans, Rott. of Dordrecht Jan Hendrik, Slager, St. Petersburg Gezina Catharina, Everts, dito Vertrokken. 10 Ida Jacoba, Bosker, Arensburg Swansea Vertr. 9 junij lloelfina Roelina, Lula, Ancona Falmouth Aangek. 10 junij Susanna Elsina, Krans, Galatz 11 Noord-Holland, Fijn, Fernambuek Vertrokken. 9 Bureau Veritas, Rozen- beek,(v.Rio-Grande)Hull Robert, Scholtens, (v. Galatz) Gloucester Gepasseerd. Nordskov, Hansen, Batavia n. Kopenh. Wight Gepasseerd 10 junij Maria Catharina, Bertrand, Hull n. Malta Bij Folkestone Aang. 10 junij Adelaide, Hansen, Livorno n. Amst. Ter reede van Seaford Aangekomen. 10 junij Sophia, Kroon, Portland n. St. Petersb. Bij Dungeness Aang. 9 junij Henriette Louise, Dekker, Amst. n. Singapore Koning Willem III, Zeylstra, Java n. Amst. (145 d.reis; alles wela. b.) Enjetta, de Boer, Gloucester n. Nerva Douvres Binneng. 10 junij Dina, Brouwer, Bordeaux n. St. Pet. Londen Aangek. 11 junij Catharina, Wiersma, Workum Uitgeklaard. Van Dijken van Lang- wijk, Wienke, Amst. Shields Aangek. 10 junij Gezina, v. Klooster, Groningen Tjakina, v. Sluis, dito Utexvcastle Uitgekl. V) junij Alexander, Dekker, Batavia Alberdina, Wolkammer, St. Petersburg Jansje, Meijer, Colberg Vrouw Martha, Bol, Hobroe Antje, Smit, Varna Burgem. van Setten, Pik, Landscrona Hendrika, Pijbes, Konstantinopel Catharina, Stuitje, 0 Elseneur Afina Smit, Boswijk, dito Bridlington. In de baai ten anker. '10 junij Dart, Sanson, Rott. n. Aberdeen Grangemouth Vertr. 10 junij Jacobus, Koning, Dantzig Lelth Aangek. 8 junij Verwachting, Ruijen, Harlingen Dundee Aangek. 9 junij Twee Gezusters, Giezen, St. Petersburg Leer Vertr. H junij Elsina, Duintjer, Koningsbergen Hamburg Aangek. 11 junij Nooit Gedacht, v. d. Meulen, Amst. Margaretha, v. Dijk, dito Gezina Lammechina, Braamhorst, dito Gebroeders, Tonkens, Groningen Harburg Aang voor 9 junij Reina, Kruisinga, Rott, Op de Five Aangek. 10 junij Zwei Gebriider, Doyen, Amst. 11 Anna Sophia, de Roth, dito Cuxhaven Vertr. 11 junij Grietina Hillech., SprikMemel Bremerhav. Aang. 9 junij Henriette, Klofkorn, Amst. TrientjeEvers, dito Vertrokken. 10 Vrouw Grietje, Koops, Stettin Wesselina Engelina, Tappe, Terschelling Warnemunde Aang. 8 junij Martinus Heere, Mulder, Antwerpen Stralsund Vertr. 1 junij Vier Gezusters, Blok, Londen Stettin Aangek. 8 junij Newa, Kok, Newc. 10 Drie Gebr. Sikkens, Kamminga, Amst. Helena Catharina, Leeuwe, Newcastle Swlnemunde Vertr. 8 y'araij/TeelkinaMeinskina, de Haan, Aberdeen Hendrika, V os,Newcastle 9 Catharina, Thaden, Rott. Frits &Betsy,Stuit,Goole Lambertha, Karst, St. Petersburg Dantzig Vertr. 8 junij Geertina Harmina, Zijlstra, Amsterdam Marchina Gesina, Munneke, dito Memel Vertr. 8 junij Egberdina Anna, Schuring, Rott. Llbau Aangek. 2 junij Sieka, Douwes, Pillau 3 Eefke Maria, Bart, Amst, Vertrokken. 2 Herstelling, Duiven, Holland ltolderaa Aangek. junij Maria, Menses, Schiedam Friederlela Aang. voor h junij R.W.v.d.Wal, Dokkum Aalborg Vertr. 6 junij G. Merves, Rott. Gothenburg 7 junij Maria Cornelia, Brinkerink, Bahia 8 Caren Cecilia,Bergstrom, Batavia Kopenliagen Gepass. 10 junij Zwaluw, Schut, St. Petersburg n. Amst. Amsterdam 13junij. Het scliip Minister Thor- becke, kapit. C. van Duin, v. Soerabaija n. Rotterdam, aldaar met schade uit zee teruggekomen, was den 8 april weder gereed om de reis voort te zetten. Falmouth 11 junij. De Ned. brik Jacoba Caro lina, kapit. Snoek, van Li verpool naar Rio-Janeiro, is zwaar lek alhier binnen- geloopen. o Gepraald Den 21 mei, op 44° 10' NB. en25°27'WL.,deNed. driemastschoener Christine Jacqueline, kapit. Bosker, 95 dagen reis hebbende van Buenos-Ayres n. Amsterd.; alles wel aan boord. Door kapit. J. Lourens, te Brouwershaven binnen: 17 maart, 24° 22' ZB. en 72" 14'OL„ Ned. bark Abel Tasman, Rijken, v.Batavia n. Rott.; 23 d.reis; alles wel. 6 april, 34° 52' ZB. en 23° 37' OL., Eng. clipper Agamemnon, van Calcutta n. Londen, 46 d. reis. 8 april, 35° 3'ZB. en 22° 59'OL., het Fransche schip Nancy, van Calcutta naar Bordeaux, 46 d. reis. 10 april34° 2' ZB. en 16° 6 OL., het Eng. schip Talavera, van Calcutta naar Londen. 2mei,0° 6' ZB.en21°16' WL., Ned. schooner Mari anne, Gronbeck, 44 d. reis van Soerabaijan. Amsterd., alles wel. Amst. bark toonende n.° 56, om de ZZW. Eng. bark Nort humbrian Daughter, toon, blaauwe vlag n.° 46, enEng. bark Jane and Ann. 5 mei, 2" 5' NB. en 22° WL.Ned. brik Jan van Galen, de Boer, v. Batavie n. Rotterdom. 23 mei. 37° 6' NB. en 40° 43'WL., de Eng. bark Lady Bruce, van Bombay naar Deal, 120 dagen reis. 25 mei, 39° 40' NB. en 40° 40' WL., Nederl. bark Nederland, F. Ruiter, van Rotterd. n. New-York. 28 mei, op 42° 5' NB. en 31° 28' WL., Nederl. bark LouisaChristina, ten Harm- sen, v. Suriname n. Amst., zwaar lek in den voorste- ven, zoodat de kapit. ver- pligt was naar Fayal als noodhaven te zeilen; alles wel aan boord. 9 junij, bij Wight, de Holl. barken Anna Justina, Siedenburg, van Batavia n. Amst.Hester Adriana, van Hees, van Java naar Schiedam, en Nederwaard, Kwakkelsteinvan Amst. naar Soerabaija. Rotterdam. Iloog water 14 junijlste getijde 2 ure 49 min.; 2de getijde 3 ure 13 min. Arnhem. Waterhoogte 11 junij 2.55 el. Heulen. Rijnhoogte 11 junij 11 v. 3 d. Rijnl. Aangek. W. Vogel van iRott. met 3018 ctr.

Rotterdamse Courant | 1859 | | pagina 4