i nmi H.V.O. opende cantinegebouw VAN DORPS JONGSTE BEDIENDE (mul.) Verstopt Hoofd? ScMedamse Waterscouts 25 jaar vicks VATRONGL Amerikaanse mariniers in actie Schiedamse Notities Heterogene groepen werken samen in de ScMedamse Gemeenschap In 1952: tal van activiteiten Verblijdende vooruitgang Sport in het kort Korte Kroniek Vadere ik ga reizenP' Extra reclamedag in SLAGERIJ ALLEEN WOENSDAG V.U.C.Fortuna 10 dinsdag 27 januari 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD" EERSTE BLAD - PAGINA" 3 (Advertentie) Hoofda&entachap: Broersvest 3, tcL 68091 Enkele druppels Va-tro-nol in ieder neusgat rullen U direct opluchting geven, wanneer U een verstopte neus heeft. Het vertaeht snel de prikkeling, maakt het slijm los en vermin dert de zwelling der slijmvliezen! NEUSDRUPPELS De Schiedamse Waterscouts, kort na de oprichting, 25 jaar geledenIn het midden de oprichter, schipper Anton Plooy. In het begin van 1927 stichtte schipper Anton Plooij hier ter stede de padvindersgroep Schiedamse Waterscouts. De -troep bestond uitsluitend uit verkenners en van deze groep geven wij bijgaande toto, genomen kort na de oprichting. Het duurde drie jaar, voordat er een welpenhorde van de Schiedamse "Waterscouts werd gesticht onder leiding van akela Schneller. Aanvankelijk bestond dit groepje uit slechts tien welpen, maar weldra groeide het aantal. In de loop der jaren wisselden de aantallen welpen en verkenners, er kwamen voortrekkers. Vrij veel wisselingen kwamen er in de leiding van schippers, en stuurlieden en de ene welpenleidster volgde de andere op. Het trotse bezit werd het prachtige zeiljacht de Margaretha. Na 1940 raakten de Schie damse Waterscouts al hun bezittingen, ook hun jacht, kwijt. Maar na de bevrijding werd opnieuw begonnen en al hield materiaalgebrek de ontwikkeling van de troep in het begin tegen, weldra kon „De Schiedamse Waterscouts" voor Mei 1940 een gerenom meerde groep in het land, die met de Margaretha ojn. deelnam aan het waterkamp van de Jamboree 1937, zün wieken weer breder uitslaan. In bet waterkamp Terhorne werd de blauwe wimpel veroverd; In Rotterdam werd bij athletiekwedstrijden de eerste prijs gewonnen en er zit weer leven en beweeg in de troep, die Zaterdagavond opgewekt het ïllveren feest gaat vieren met een gemaskerd bal in -de R-K, Volksbond. Op 28 Februari \olgl de vertoning van een revue en later zal het Verkennerstroephuts worden geopend dat wordt gevestigd Havenstraat 1. Daarmee zal een droom werkelijk heid worden. De Schiedamse Waterscouts krijgen een eigen clubhuis dicht bij water ge legen. De leiding van de troep heelt nu nog een wens, een clubhuis, ol „hordehol" voor ISetïoverigens opvallend, dat de Schiedamse Waterscouts altijd een bijzondere belang stelling van de Schiedamse burgerij heeft ondervonden. Misschien komt het, dat deze troen de enige padvindersorganisatie is, die rich in hel bijzonder bezig houet met de ■watersoort, met zwemmen, roeien, zeilen. De troep heeft nu een boot en inzamelingen worden gehouden, opdat gelden bijeen komen voor het aanschaffen van een tweede boot. "Want die heeft de troep beslist nodig- Kunsinieuws St Caecilia. Het programma voor het concert dat het R.K. Schiedams Mannenkoor St Caecilia, dirigent Wim de Rooy, Donder- 1 dagavond geeft in de R.K. Volksbond, ver- 1 meldt enkele zeer Interessante werken, met name o.m.r De lof der jenever, een. compo- sitle van v. d. Sigterihorst Meijer, en: Het 1 leven is goed, gecomponeerd door Jaap j Vranken. St Caecilia geeft van dit laatste werk de eerste uitvoering in Nederland. Voorts worden gezangen werken van Mae-s- J sen, Palestrina, Diepenbrock en ïmjalow. Wat Schiedam verloor en vond J Aan. het hoofdbureau van politie, Lr.nge Nieuwstraat 55, zijn dagelijks tussen 12.30 en 2 en 6 uur te bevragen de navolgen de gevonden vooawerpen: Grijze glacé da meshandschoen, bruine ceintuur, geruite sjaal, blauw geruite sjaal, hangertje (ver moedelijk zilver], ketting met hangslot, leesboek „Vuurvlindertje", ring met 4 sleu tels en een huissleutel. Bij vinders zijn te bevragen: Bruine kin dermuts, P. Swartjes, Newtonplein 18a; 1 paar bruine herenhandschoenen, A. van Dijk, Puttershoeksestraat 54a; padvinders- riem, P, Molenaar Spoorbaanstraat 12 (Kethel); 3 dubbel parelsnoer, H. Huggen Groenweegje 77b; zilveren armbandje met naamplaatje „Anna Jacoba", W. Stip Rijn straat 28c; dameshalsketting, G. C. v. d. Water Boerhavelaan 63; dameshorloge (verm.goud) G. H. Koning, Franklinstraat 13a; blauwe portemonnaie, W. Butter, Pot gieterstraat 23a; vulpen, merk „Linze", G. v. d. Tol, Lange Achterweg 14a; paarlen halsketting, J. Boeie, Singel 143; autoped, E. Krabbendam, Rubensplein 17b; zwart leren kinderpantoffeltje, A. v, Oost, Watt straat 27a; plastic kinderfietsje, NL v. Duijn Fr. Haverschmidtlaan 45; bruin kinder schoentje, A. Visser v. Beverenstraat 39a; zakje aardappelen (ongeveer 7 kg), G. Jon- gebreur Oosterstraat 99a; kist met gereed schap, J. Dujjn, J. van Lennepstraat 22; Lipssleutel aan een ring, Selier Populieren laan 50; klein bruin-zwart gevlekt hondje, M. v, d. Steen Hogebanweg 31a; rozenkrans in étui, G. Harte, Rotterdamsedijk 295; lichtbruine hond, C. van Schalk, Lange Kerkstraat 14. Omstreeks 1805 ondervonden de Ameri kaanse koopvaarders veel overlast van de Tripolitaan5C piraten. Daarom openden de Verenigde Staten een militaire actie tegen Dema, een vestingstad aan de Noord-Afri kaanse kust. Van Derna uit zou het zee roversnest Tripoli onder /ontröle komen. De aanval moest van uit zee en van uit de woestijn geschieden. Amerikaanse mariniers werden aan fand gezet. Van de strijd, van de doorstane ellende, van de samenzweringen en de uiteindelijke overwinning verhaalt in klare filmtaal de film: Tripoli. John. Payne, Maureen O'Hara, Howard da Silva en Pbi- lip Reed spelen de hoofdrollen ei* dit duidt er op, dat de romantiek in het verhaal ook een woordje meespreekt. Tot en met Don derdag in het Monepole Theater. (14 jaar.) Geslaagd. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het candidaats- examen tropische bosbouw de heer T» C. Bubbertnan, alhier. Rode Kruis. Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Schiedam, houdt Zaterdag avond in Musis Sacrum een cabaret-avond voor de helpsters- en colonneleden. Mede werking verleent: Jan Mulder's Cabaret met: De harten troef. Huisvrouwen. Woensdagmiddag zal in Maison Westhuis voor huisvrouwen een lezing worden gehouden over moderne huid verzorging en make up. De bijeenkomst wordt belegd door de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen, afdeling Schiedam. Tropische bosbouw. Aan de Landbouw hogeschool te Wageningen is onze stadge noot, de heer F. C. Bubberman, geslaagd voor het candidaatsexamen tropische bos bouw. BIOSCOPEN Monopol e Theater: Tot en met Donderdag dagelijks 2, 7 en 9 uur: Tripolis (14 jaar). Passage Theater: Heden 8 uur, Woensdag 2 en fl uur, Donderdagmiddag 2 uur: The greatest show on earth (14 Jaar). DINSDAG 27 JANUARI. R.K. volkshond 8 uur. Toonkunst-orkest. Concert. Irene 8 uur. C.H. Kiesvereniging Groen van Prinsterer, Toneelavond. WOENSDAG 28 JANUARI. Mals on W« thuis, 2.30 uur Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. Lezing. Irene, 7.30 uur. C.J.M.V. Bidt en Werkt. Jaar. "SU Sacrum. 8 uur. Schiedams Politie Mu- gezelschap. Jubileumconcert ter gelegenheid van het 15-Jarlg bestaan. Aula van Het museum, 8 uur. Vrienden van het museum. Concert. Gerer, Jeugdhuis, 8 uur. Ned. Chr. Vrouwen bond. Vergadering. Volksgebouw, e uur. N.V.V. Bestuurdersband, Lezing. DONDERDAG 29 JANUARI. Passage Theater, uur. Gusto's Muziekver eniging. Concert. R.K. volksbond, 8 uur. R.K. Mannenkoor St Caecilia. Concert. t Gebouw voor Chr. Soc. Belangen. 8 uur. Om- soarmmes vereniging Lekstraat, Jaarfeest, "irene, 8 uur. Wijkgemeente 3 Ned. Herv. Kerk. wijkgemeente-avond. Toneelvoorstel ling. Wat ieder moet weten ziekenhuizen. Gemeente Ziekenhuis Nassaulaan. tel. 83126; R.K. Ziekenhuis. Dr Noletstlchting, Dr Nolet- atraat. tel. 63411. BIJ ONGELUKKEN- Voor aangifte van ongelukken belle men de G-G, en G.D., tel. 69230. NACHTDIENST APOTHEKEN. Voor de avond- en nachtdienst geopend Apotheek F. H. Backer, st LiüutoasiiaJt Iti de gisteravond gehouden vergadering van de Bestuursraad der Schiedamse Ge meenschap is het jaarverslag uitgebracht. In dit jaarverslag wordt allereerst ge waagd van de wijzigingen in de, samenstel ling van de Bestuursraad. De heer J, Hart- koorn vertrok naar elders. Diens plaats werd namens de Vakorganisaties ingenomen door de heer B. v. d. Berg. De heer L. L. Vincent stelde zijn zetel ter beschikking. Hij werd opgevolgd'door'de heer B. Vincent. Tot de Bestuursraad traden qualitata qua toe de heren N. J. J. van Baarle (Katholieke Kring) en G. W. van Bergen Walraven (VVV), zomede de heer D, Schwagermann, conservator van het stedelijk museum. Secretariaat en bureau van de Schiedamse Gemeenschap werden ondergebracht in het gebouw aan de Gerrit Verboonstraat, waar tevens de VVV-kioek en het reisbureau Lissone-Lindemans onderdak vonden. Een en ander voldoet uitstekend. Er was onaf gebroken activiteit; het aantal contacten werd uitgebreid. ACTIVITEITEN Van de door de Schiedamse Gemeenschap ondernomen activiteiten neemt de bouw van het concertpodium in de Plantage de eerste plaats in. Dit podium biedt vele mogelijkheden, hetgeen reeds is bewezen. r.e gunstige resultaten zijn aanleiding ge weest om voor de zomer van dit jaar een uitgebreid plan te ontwerpen voor concerten, voorstellingen, gecombineerde gemeen- scbaps-avonden enz. Voor de middag- en avondconcerten, te geven door Schiedamse muziekgezelschappen, is volledige overeen stemming bereikt met het Gemeentebestuur. Een tweede sterk naar buiten tredende activiteit is de Vacantieweek 1952, die mede door het fraaie weer, een volledig succes is geworden. Het jaarverslag herinnert aan de tentoonstelling; Onze woning, in net Stede lijk Museum gehouden en bezocht door plm. 8000 belangstellenden, aan de modelwonin gen in Nieuwland, bezichtigd door plm. 6500 dames en heren; aan. het vuurwerk, de avondfeesten in de Plantage, de kindervoor stellingen, bezocht door duizenden; aan de revue: Ga je mee op reis, vier avonden ge geven voor een uitverkocht Passage theater; de sportevenementen. Het attractiecentrum kreeg ditmaal een plaats op de Broersvest. De samenwerking tijdens de VacanÜefeeK- ten van verschillende, vaak. heterogene groepen, was opvallend goed en wordt in het jaarverslag met blijde nadruk onder de aandacht gebracht. Op dit gebied valt een verblijdende vooruitgang te bespeuren. Op deze wijze voortgaande, kan zulks aan de gemeenschap en aan de Schiedamse Ge meenschap slechts ten goede komen. Nadrukkelijk wordt cr nog eens op ge wezen, dat de opbrengst van het attractie- centrum een onontbeerlijk deel uitmaakt van de inkomsten van de Schiedamse Ge meenschap, die alleen dank zij die gelden tal van activiteiten kan ontplooien. Als derde activiteit wordt het Maandblad genoemd, dat door inhoud en typografische verzorging algemeen zeer wordt gewaar deerd. De Schi-edamse Gemeenschap schreef voor Schiedamse kunstenaars een prijsvraag uit voor het ontwerpen van een ere-penning, uit te reiken aan Schiedamse burgers, die zich bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt op cultureel terrein. De prijsvraag werd gewonnen door de heer P. van Haas teren, vervaardigd en inmiddels zijn drie ere-penningen uitgereikt, n.l. aan de heren Wm. F. H. Focke, K. J, Heijboer en J C. M. -Feltzer, De Schiedamse Gemeenschap ondernam een propaganda-actic voor de geslaagde burgerzinlening; zij schonk bij gelegenheid van de Jan van Riebeeekherdenking een gevelsteen, aangebracht in de gevel van het pand, opgetrokken ter plaatse waar eens Jan van Riebeeck heeft gewoond en ba- vendien werden 1000 exemplaren van een aan Jan van Riebeeck gewijd maandblad gezonden naar Zuid-Afrika. De door de Schiedamse Gemeenschap georganiseerde collecte: Klokken voor Amerika, bracht 2.282 op; de wijk-recreatie voor de jeugd, een Initiatief van de heer Karei Scholten, directeur van de St Joris Doelen voor de ongeorganiseerde jeugd, werd gestimuleerd en gesteund; fn samenwerking met de stich ting Natuurbescherming werd een filmavond belegd en de Postzegel-ruilbeurs voor de jeugd bleef een succes. Het jaarverslag wijst dan op het werk van de secties VW (1952 gevormd), zang, toneel, muziek, sport, jeugd, nationale feest- en gedenkdagen, die een grote activi- teifontplooiden. De sectie toneel engageer de ten behoeve van de bij haar aangesloten toneelverenigingen de beroepsregisseur Wil lem van der Loos; voor de „muzikanten'" van de bij de sectie muziek aangesloten korpsen werd een voorlichtingscursus ge geven door Gijsbert Nieuwland. Het door de SBLO, sectie sport, beheerde bureau voor medische sportkeuring werd gesubsidieerd. Ook de sectie nationale feest- en gedenk dagen kreeg een belangrijke bijdrage in de kosten der feestviering op 30 April en op 5 Mei. Een begin is gemaakt met het „gesprek" terzake van het vermaakcentrura met de Prot. Chr. volksgroepen. Het comité ontvangst Koningin Juliana is gevormd. Het jaarverslag besluit aldus: Aangemoedigd en gesteund als zij wordt door de steeds toenemende goodwill bij de burgerij van Schie dam en de daadwerkelijke belang stelling zowel van het Gemeentebe stuur als 2ijn verschillende onder delen en diensten, mag de Sehie- damse Gemeenschap de toekomst hoopvol en met vertrouwen te gemoet zien. DE FINANCIËN Uit het "financieel verslag blijkt o.m., dat er in 1952 op het culturele werk van de Schiedamse Gemeenschap een tekort moest worden geboekt van 5554,68. Dit nadelig saldo kon worden gedekt uit de restanten van batige saldi van vorige jaren. Op de reeds in November overgelegde begroting 1953 is het tekort geraamd op 8.390. Het overschot Vacantieweek 1952 is aangewend om gedeeltelijk het podium af te schrijven resp. de renteloze voorschotten deels af te lossen. Subsidies zijn o.m, verstrekt aan Orpheus, Excelsior, St Caecilia, Eltheto, Chr, Oratoriumvereniging, Schiedams Vrou wenkoor. E.S.S. in de competitie. Het eerste tiental van E.S.S. zette zijn overwinningenreeks voort met een schaakwedstrijd tegen Maas sluis I. Nadat negen partijen beëindigd zijn, is de voorlopige stand 5'/s3Vi in het voor deel van de Schiedammers. Reeds in de eerste zitting wonnen Malkus en Spruit, ter wijl Domsela&r, v. Eden en. Bongers remise zetten. Van de afgebroken partijen gaf Pen ning de zijne zonder verder spelen op, maar Schenner en. v. d. Mark verhoogden de score tot 5V». Daar Donkhorst door een min der goede voortzetting de vlag moest strij ken, bleef alleen v. Hemingen nog op het slagveld achter. In 'n eindspel met pluspion en gelijke lopers staat hij op winst, zodat de einduitslag 6Vs—3Vs zal worden. Het derde tiental boekte zijn 4e nederlaag in successie, ditmaal tegen Gusto I (37). Voor E.S.S. II staat een thuiswedstrijd tegen Spangen 4 op het programma. Sprekers-avond. "Woensdag organiseert de Schiedamse Scheidsrechtêrsvereniging in Tivoli een sprekersavond met medewerking van de scheidsrechter Dirk Nijs, de oud- Feijnoord-keeper Jan Vlietstra en de spelers Jan van Schijn del, SVV, Manus Stolk en Lex Janse, Hermes-B VS. De baten zijn be stemd voor het comité, dat gelden inzamelt voor de nabestaanden van twee voelbalspe- iers, die op het voetbalveld zijn overleden. Geslipt. Maandagmorgen om halfacht slipte op de Nieuwe Haven vlak voor de R.K. kerk de 59-jarige J. v. d. S. uit Vlaar- dingen met zijn bromfiets. De tna.1 liep een gapende wond boven het linkeroog op en werd door een voorbijganger naar dr Van den Eerg gebracht, die geneeskundige hulp verleende. Later heeft de G.G. en G.D. v. d. S. per auto naar zijn woning in Vlaar- dingen gebracht. Diefstallen. De vrachtrijder J. G. de B. uit Gouda deed bij de politie aangifte van diefstal van twee houten keukenstoelen, die hij met andere goederen vervoerde op Zijn vrachtauto. Ten nadele van B. v. d. B. Is in de Boerhavelaan een fiets gestolen. In het Sportfondsenbad is uit kleding van A. W., opgeborgen in een kleedhokje, een bedrag van 3-50 gestolen. VEILING- BARENDRECHT EN OMSTREKEN. Maandag 26 Januari 1953. Boerenkool 14—27; Kroten 4—13; Rode kool 7—13; Gele kool 6.50— 13,00: Groene kool 7.50—18 00; Wasp een 1517; Winterpeen 10—13; Spruiten ai 37—43, idem BI 2fi35. Aanvoer spruiten 40.000 kg. Uien 1828: Wiüof I 46—55, idem II 36—42; Veldsla 3.10— 4 60; Knolselderij 14—32; Laxton's Suberbc A 08—56, idem B 36, H.H. 37—33; Goudreinette A 26—28, Idem B 18, H.H. 23—27; Present van En geland A 28—35, idem B 20—22, H.H. 26; Jo nathan A 32, idem B 30, H.H. 30—36; Glorie van Holland A 23, B 24; Lombart Calville A 30, idem B 26. HoofdAgentscbap: Smalle Havenstraat 1, leL 3229, hoek Westh&venk&tie KERKELIJKE MUTATIES Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dirksland H. N. van Hensbergen te Schalkwijk. Te Nijver dal H. van Gosllnga te Hattem. Bedankt voor Putten W, L. Tukker te bDelft. Voor Etten-Leur W. L. Heijmans te Oudelande. Benoemd tot vicaris te Zwolle J. Bouw- stra. cand. te Koudum. Geref. Kerken. Beroepen te Applngedam H. T. v. Bochove te Een. Aangenomen naar Naarden A. O- Poppe te Boornsterzwaag. Naar Amsterdam Th. H. van Andel te Vlaardingen. Naar Sua- woude C, Lugtigheid le Thesinge. Bedankt voor Twijzel A. O. Poppe te Hoornsterzwaag. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden: M. Blok te Rotterdam en M. de Wit te Moer- kapelle. Beroepen te St Annaland M. v. d. Ketterij te Alblssserdam. Het personeel van het Havenbedrijf „Vlaardingen Oost" heeft de beschikking gekregen over een cantinegebouw, waar het met recht trots op kan zqn. De heer J. L. Jonker, directeur van H.V.O. N.V., bracht naar voren, dat men deze bouw als een sociale maatregel moet zien t.b.v. het' personeel, dat daarvan een zo ruim mogelijk gebruik kan maken. Wie het gebouw betreedt, staat verbaasd over de ultra moderne, practische en smaakvolle inrichting en bouwwijze, als mede de kostbare -apparatuur en meubile ring. Het gebouw is een juweeltje op het gebied van. recreatie en sociale verzorging, dat aan menig bedrijf ten voorbeeld kan dienen. Het verbandlokaal, röntgenapp., hoogte- zonnen en therapie staan 'met verzorging door verpleegster en verbandmeester niet alleen ten dienste van het personeel, maar tevens tot hun gezinnen. Getracht wordt steeds zoveel in het vermogen ligt voor de arbeiders in stand te houden. Ook het grote waslokaal met kleedcabines, zeer grote ronde sproeiwasbakken Js goed geglaagd. Eveneens parterre liggen het schippers-cafê niet een huiselijke stemming en daarvan door een niet doorzichtige glazen wand ge scheiden 't officieren-restaurant met een ex clusieve sfeer. De cantinczaal daar boven biedt plaats aan pl.m. 450 personen. De mu- „Het Spook van de Vrijburcfrt" in de Stadsgehoorzaal De personeelsvereniging Hollandia gaat Woensdagavond een toneelvoorstelling ge ven, o.I.v. de heer W. v. d. Herik in de Stadsgehoorzaal. Opgevoerd zal worden het vrolijk spel in 3 bedrijven van Mar Jans sen en Gerard „Nieleft: „Het Spook van de Vrtjburcht". Aanvang B uur. Wat de Burgerlijke Stand meldt Geboren: Petrus J, z- van A. C. Hout kamp en G. Wjjnties; Sim one, d. van Th. Bollemeijer en H. H. Baele; Laurentia C, d- van F. J. S- de Goede en J. M. H- Visser; Annemarie, d. van W. v. d. Marei en J. Ouwens; Petrus M. x. van H. C. J. Markx en C. Th Beijer; Petrus C, z. van E. A. v. d. Hoeven en P. M. Dingemans; Catharina J d. van A. Nooteboom en M. v. d. Eijk; Kla- Zina en Dleuwkje, drs van B. J. Oorschot en E. Eijsberg; Theodorus, z. van G. A. v. d. Tuijn. en J. J. C. Mackaij; Arie, z. van A. Verkade en C. Zonneveld; Pieter C, z. van P. v. Hartingsveldt en C. A. Aaïdijk; Helene, d. van W. H. La gewaard en J. Winkelman; Arien, z. van C. v. d. Werken en K. de Knegt; Evelina M,, d. van J. Pijnacker en A. Duijzer. Overleden: J. W, A. Soet, 57 jr; A. Bui ter, 63 jr, vr. v. J. Pb. Wijngang. Inbraak. Er is ingebroken in de meu belfabriek van A. V. aan de Schtedamse- weg. De daders hebben zich via de fabriek toegang verschaft tot het kantoor, waar de laden van een bureau werden opengebro ken. Een bedrag van ƒ40,— aan kleingeld werd buitgemaakt De Harmonie herbergde Maandagavond een belangrijk deel van de georganiseerde Vlaardingse Middenstanders en zeker niet het minst actieve deel, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Chr. Middenst. Bond en het le na-oorlogse lustrum van de Vlaard. Chr. Middenstands Ver. De heer J. Ligthart, voor?.. Vlaard. Chr. Middenst. Ver. en Vlaard. Middenst. Centrale, opende de bijeenkomst op plechtige wijze. Spr. rele veerde het contact met de zusterorganisa ties en de samenwerking der drie middenst. organisaties in het Middenstands Actie Fonds, die in 1948 zijn beslag kreeg. Van avond, vervolgde spr., herdenken wij voorts het 35-jarig bestaan der Ned. Chr. Midden stands Bond en brengen hulde aan de pio niers, die deze eigen plaats mogelijk hebben gemaakt. Spr. vond dat nog meerderen moesten toetreden om de invloed op het sociale en politieke leven te vergroten. De heer Ligthart was echter reeds verheugd een vertegenwoordiger in de 2e Kamer te hebben gekregen en ook dat meer aandacht wordt ondervonden in kerkelijke- en poli tieke kringen. Spr. schetste het zorgelijke leven van meer dan de helft der 400 900 middenstanders en hoe ook het geestelijk welzijn daardoor in het gedrang komt. Vlaardingen'ziet zijn taak duidelijk, er ko men cursussen, vacantïeregelingen enz. Hierna hield de heer A. E. Dulfer een kart praatje over „Is het leven een poppen kast?' 'en sprak mr J. P. I. van de Wilde, secr. landeliike Bond een kort woord over: „XT. Uw zaak en wij", waarbij spreker me dedeelde, dat er nu een fonds is, waardoor een belastingdeskundige voor de leden, ten dienste staat. Onder regie van Guido van Deth werd door de werkgroep van de Vrije Academie te Den Haag opgevoerd een poppenkast- pastorale in 6 taferelen, getiteld: „Vadere, ik ga reizen". Het Vlaams was in deze zaal wel eens moeilijk '.e volgen. De poppenkop- pen, ontworpen door L. v. d. Bundt, zijn wel zeer karakteristiek. De eostuums wa- ren. goed ontworpen, de belichting was zorgvuldig gekozen, en ook de décors wa ren uitstekend geslaagd. Het was wel een unieke voorstelling, waarin vaak prima spel viel te bewonderen. De heer Ligthart sloot deze zeer goed be zochte bijeenkomst met dankgebed. Wisselbekerconcours „De hopende Visser" Zondag heeft „De Hopende Visser" te Vlaardingen het jaarlijkse wisselbekercon- cours gehouden en wel boven Schouw; 6 verenigingen namen deel. Het weer was tamelijk goed maar de vangst zeer slecht. De wisselbeker werd nu gewonnen door „Vriendschap", evenals de eerste prijs. De tweede prjjs ging naar „Het Westen". De persoonlijke prijzen werden gewonnen door: 1. L. v. d. En.de; 2. N. N.; 3. H. Wezel; 4. A. Manneken; 5. Haddeman; 6. P. Vink; 7. J. de Bruijn; 8. L. Moerman; 9. W. Hamerslag; 10. L. Stout. Het gehele concours stond oJ.v. de con troleurs Jan de Bruin (le prijs), B. Hoogen- dijk (2e prijs), Waardenburg (3e prijs) en W. Schippers (4e prijs). Trawlvisserij Vertrokken ter trawlvlsserij: VI. 97, schip per A. v. Roon. Bijeenkomst van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling Dr Melchior komt Donderdagavond in „DeEOude Markt" spreken over de „Wil lem Barendsz", welke causerie hij met een .goede film zal toelichten voor de afd. Vlaar dingen van 't Instituut voor Arbeidersont wikkeling. Aanvang 8 uur. ren zijn opgeluisterd met op hel bedrijf toepasselijke plastieken, cadeaux van de ar beiders. De dag- en nachtverlichting in het gehele gebouw is af en aan de verwarming, ventilatie enz. werd de grootst mogelijke aandacht besteed. Een deel der cantine ls af te schelden door een barmonlka-wand, waardoor een pracht ruimte ontstaat voor vergaderingen en bijeenkomsten der pers.- ver. voor sport, muziek, zang en toneel. De keuken en de officiers-room zijm uitge bouwd. De entrée's zijn zeer smaakvol ont- worpen. De belangstelling bij de orticlële 'opening was uiteraard zeer groot. Tijdens dr. lunch traden vele sprekers van organisaties bin nen en buiten het bedrijf naar vorrèn, die hun bewondering voor wat hier tot' stand kwam, enthousiast tot uiting brachten en de directie lof toezwaaiden voor hun iriiitia- tief en stuwende kracht. Het woord vJerd gevoerd door de heren J. J, v. d. Linden <W de Unie Verkeer namens drie transport {or ganisaties; B. v. d. Berg van de Alg. N?ed. Metaalbewerkersbond sprak namens de sa menwerkende organisaties, v. Wallaard na-* mens het opzichthoudend personeel; J. Ger- sen namen het troetelkind (zoals de heer Jonker het noemde) van het bedrijf, de ge- re edschapfabriek „Gerfa"; J. Hoekstra voor de afd. Vlaardingen van de Kath. Metaal bewerkersbond; Tas namens het havenper soneel; en Springerling als voorzitter vaa de bedrijfskern. -Ten slotte dankte de heer Jonker alle aanwezigen voor hun belangstelling voor de Mijlpaal van H.V.O. Spreker noemde de bouw, de verwezenlijking van een recreatie oord met een opvoedend element voor alle arbeidenden. Het personeel gaat nb naar huis, gewassen en gereinigd om tot zijn eigen aanzien behoorlijk gekleed, thuisko mend onmiddelljk zijn functie als hoofd van het gezin te kunnen* vervullen. Daar mede wordt aan het doel van deze sociale instelling beantwoord. Beroepen Ds Th. H. van Andel, Geref. pred. alhier, heeft het beroep aangenomen naar Am sterdam. - VETTE VARKENSLAPPEN ƒ0.98 MAGERE SPEKLAPPEN ƒ1.28 VARKENSREUZEL ƒ0.89 ROOKSPEK .ƒ1.15 BRAADLAPPEN 0SS DIK RUND VET 0^9 KALFSKARBONADE 0.98 KALFSLAPPEN 1.48 Alles per 500 gram. Let op het juiste adres r 'Arnold Hoogvlietstraat 48 VLAARDINGEN, derde zjj.straat SCHIEDAMSE WEG. GEVRAAGD ten kantore van de Firma Visser Co, distilleerderij en likeurstokerij „de Vink", Lange Haven 52, Schiedam Leeftijd circa 16 jaar. L Sollicitaties: mondeling of 'schriftelijk. j Het veld was in goede conditie toen scheidsrechter^Bronkhorst te 20 over 2 liet beginnen en de Hagenaars gaan meteen tot de aanval over. Enige malen moet Kraaye- veld handelend optreden bij snelle aanval len van V.U.C., hetgeen hem ecbler zeer goed gelukt. Na 10 min. komt de eerste goede aanval van de gasten via de rechtervleugel, maar dan blijkt at spoedig dat de Vlaar- dïngers niet m hun beste vorm zijn. Het spel beweegt zich merendeels op het midden veld en voor geen der beide ploegen ontstaan werkelijk goede kansen voor een doelpunt Na een half uur spelen ontstaat een kans voor V.U.C., wanneer 2 spelers zich duide lijk waarneembaar in buitenspelpositie be vinden. De Fortuna-verdediging steekt geen hand, of beter gezegd, geen been uit, over tuigt van de off side toestand. Maar ge lukkig menen ook de Haagse spelers dat de scheidsrechter dit constateerde en zij be nutten deze unieke kans niet. Kort voor de rust zien we een knappe aanval van Peterè, die echter juist in de hand van de keeper Fillpse schiet. Wanneer we reeds aannemen dat de ruststand dubbeiblank zal zijn, krijgt de Haagse buitenspeler De Vaal de bal te pakken, v. Berkel glijdt uit, zodat de bal gemakkelijk geplaatst kan worden naar Huisman die ongehinderd uit deze onbete- kend lijkende aanval, langs Kraayeveld kan plaatsen, zodat onze stadgenoten nog met een I0 achterstand de tweede helft ingaan. Na de rust zien we een belangrijk beter en agressiever spelend Fortuna. Maar nu komt de kracht van de Haagse verdediging duidelijk uit. Met kunst en vliegwerk en zeker niet zonder het nodige geluk worden alle aanvallen afgeslggen. Wanneer dan nog stopper, v. d. Windt geblesseerd het veld moet verlaten, wordt de situatie er niet beter op. Toch breekt eerst Peters en later J. v. d. Berg Jr volledig door de verdediging, der tegenstanders, maar beide malen wordt Fortuna de kans ontnomen. Bij een heel gevaarlijke uitval dreigt V.U.C. zelfs de voorsprong te vergroten, maar door zeer fraai keeperswerk van doel man Kraayeveld blijft het bij een kans. De laatste 10 min. trekken zelfs Jans en v. Berke! nog mede ten aanval en hoewel het In die periode vaak maar zeer weinig scheelt, de V.U.C.-verdediging houdt stand. Zo verstrijken onder grote spanning de laatste minuten, waarin geen doelpunt ver andering brengt in de stand, zodat de eerste uit-nederlaag voor Fortuna dit seizoen een feit werd. Niets dan lof over de leiding van scheidsrechter Bronkhorst. E.N.C.K. Hengelvereniging 'De E.N.C.K. Hengelvereniging te Vlaai- dingen hield Zaterdag een sgrieconcours In de VI. vaart. Het weer was slecht, maar de vangst viel mee. De prijzen vielen als volgt: 1. L. Poldervaart; 2. J. Koets; 3. A. Manneke; 4. N. Verheij; 5. T. Giessen; 6. M. de Goede; 7. J. Stad; 8. A. de Goede; 9. F. van Oosten; 10. J. Koster; II. J, v. d. Lugt; 12. J. Vaart. Het concours stond o.l.v. de heer E. de Goede. VISSEKIJBERICHT SCHEVENINGEN. Berichten uit de Ierse Zee: Sch. 35, 10 mijl van Lands End, Sch. 250 en Sch. 310 niet gehoord. Berichten uit Het Kanaal: Sch. 5 met 25 kantjes; Sch. 45 nog niet gevist; Sch. 81 met 5 kantjes. Geringe vaagst hadden: Sch, 19; Sch. 399; Sch. 242; Sch. 32 en Sch 87. Niet gehoord werden Sch. 342; Sch. 195 en Sch. 412. Binnen van de Westkust; Logger Sch. 2 met 20 lasten 500 kisten verse haring. Notering verse haring van de Westku*t: ƒ15,60 per kist van 50 kilo.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 2