i mmm Nette Jongens m Concert voor het Rampenfonds DEMONSTRATIE M* De Gemeenteraads verkiezingen Plan voor 172 woningen NAAR GOUDSWAARD Schoenmaker hield zich niet bij zijn leest 1 Schiedamse Notities Ingezonden stukken Steen- en öffsetdrukkerij VITA NOVA N.V. -kt f Tentoonstelling ..Met naald en draad m mm AT <T) AAR. L ANNEEïi Waterpolo V.Z.C. Filmavond Nationale Reserve Verhuring nieuwe winkels Franssenstraat Basketball R.O.V.S. aankoop panden Vlaardingse Flitsen WOENSDAG 4 MAART 1953 ROTTERDAMS CH NIEUWSBLAD EERSTE BLAD - PAGINA 3 (Advertentie) Hoofaagentechap; Broersvest 3, teL 6S091 GROSLIJST P.v.d.A. In de gisteravond gehouden vergadering van de Partij van de Arbeid is de groslijst vastgesteld in verband met de aanstaande Gemeenteraadsverkiezingen. De candidaten- lijst vermeldt voor bei-de in Schiedam be staande kieskringen de namen: 1. H. Sabel, 2. mr P. van Bochove, 3. mr H. B. Engelsman, 4. A. J. v. Lith, 5. G. J. Smit. 6. H. Kornfeld, 7. mej. G. Burger, 8. J. Weergang, 9. mv. W. R. Drukker—Brink, 30. H. C. v. Ruiven, 11. P. Meijer, 12. W. de Vries, 13. J. J. Bieze. 14. C. v. d. Hoek Jr. In kieskring I wordt deze lijst aange vuld met: 15. A. Aardoom, 16. C. Boerman, 17, mr P. Sanders, 18. M. TaVnon, 19. mv. J. Smi-dt—Kosters, 20. p. Spruit;'en in kies kring II met: 15. G. "W. "Wegexeet, 16. T. C. Zweers, 17. mv. G. Bos—v. Ringen, 18 M. van Harmeien, 19. M. Boomsluiter, 20. W. Westerbeek. In de vergadering werd tevens de be schrijvingsbrief voor het partijcongres be handeld. Reeds geruime tijd heeft de aannemers combinatie S.S.N. optie op een. strook grond aan de Vlaardingerdijk voor het abattoir tegenover de werf Wilton-Fijenoord. De plannen voor een bebouwing daar ter plaat se met 172 woningen zijn reeds geruime'tijd geleden o.m. in Den Haag ter goedkeuring voorgelegd, vergezeld van een begroting. Het wachten is echter op toewijzing van een bouwvolume en op de nieuwe financiële re geling, Zoals gemeld, zal de Marinierskapel van de Koninklijke Marine met toestemming van de commandant van het Korps Mari niers een serie concerten geven ten bate van het Rampenfonds en zal dit muziek gezelschap, samen met de Koninklijke zang vereniging Schiedams Mannenkoor Orpheus, hier ter stede op Woensdag, 11 Maart a.s. concerteren in de Grote Kerk. Solistische medev.'erking verlenen o.m. Henk Dorel en Dora Schrama. Het programma vermeldt: „Scenen aus der Frithjofsage" van Max Bruch, „Die Altrhpsodie" van Brahms en het Hobo-concert van Haydn, met als solist sergeant-muzikant P. Schenkels. Kerk meesters hebben voor dat doel belangeloos de Grote Kerk beschikbaar gesteld. Orkest, koor en solisten werken belangeloos mede. Het Schiedamse publiek heeft hier gelegen heid voor lage prijs, (de toegangsprijs is n.l. vastgesteld op 1) een mooi concert te be luisteren en tevens een goede daad te doen. Om het Nieuwsblad-biljart In café Flelnzicht zijn voor de Vierspelen- kamp om het Nieuwsblad-biljart twee ont moetingen gespeeld, L. v. d. Lee—L. v. d, Water werd 55 en C. Hekman versloeg M. Kooy met 8—2. Een bijzondere prestatie ver richtte L. v. <L Lee. Hij verbeterde niet al leen het hoogste moyenne cadre door met 30.00 te spelen, maar hij verrichte tevens de beste prestatie ra het cadre-spel van de laatste 8 jaar bij de Vierspelenkampen. Voor vanavond zijn vastgesteld: B. van Scelen—L. v. d. Lee; P. Scheffers—G, Val- kestijn. SCHOOLSCHAAKTOURNOOI De stand van het schoolschaaktournooi luidt: 1 Rijks HBS A, 9 uit 5, 2 Willem de Zwijgerschool A, 8 uit 5; 3 Rijks HBS B, 6 uit 5; 4 Gymnasium. A, 4 uit 4; 5 Willem de Zwijgerschool B, 3 uit 4; 0 Gymnasium B, 1 uit 4; 7. Lagere Technische School, J uit 5. Voor de zesde ronde zijn vastgesteld: LTS— Gymnasium B; Gymnasium A—W. de Zwij gerschool B. De laatste (zevende) ronde wordt gespeeld op Zaterdag 14 Maart Ln de Amstelbron. Na afloop zal de wlsselprijs worden uitgereikt. Dan 2ullen elkaar ont moeten: Gymnasium A—Gymnasium B; W. de Zwijgerschool A—Rijks HBS A; W. de Zwijgerschool B—Rijks HBS B, WEES OP UW HOEDE In het Opsporingsblad staat o.m. het vol gende te lezen: Sedert enige tijd wordt onder do naam Vulcos een product aangeboden, dat grote besparing moet geven op het gebruik ven brandstoffen. Gebleken is, dat dit product in de handel wordt gebracht door de onder neming Chemische Produkte Lamberty en Co, uit Kassei, Duitsland, Postfach 440. Deze firma staat bij de Nederlandse en bij -de Duitse politie ongunstig bekend. Reeds vóór 1940 werd tegen deze zaak gewaarschuwd. Niet alleen wordt nu gewaarschuwd tegen bet product, maar ook tegen aanbiedingen om een vertegenwoordiging op zich te nemen. De ervaring heeft geleerd, dat er ln een rayon meer dan een „alle en vertegen woordiger" wordt aangesteld, die bovendien verplicht is, zelf een zekere voorraad af te nemen. Het bestelde en. vooruit betaalde goed -wordt of niet geleverd of er wordt ander goed geleverd dan is besteld. Met een boot van de Havendienst zijn van morgen de heren H. Sabel, wethouder, en J. Oostlander, directeur«van de Gemeentelijke dienst van Sociale Zaken, naar Goudswaard vertrokken teneinde in hun functies van resp. voorzitter en secretaris van het co mité Hulp aan Goudswaard, met burge meester W. van Dijck te overleggen, welke hulp in 3e eerstkomende tijd dient te worden geboden. Hij fabriceerde in vrije tijd een muziekinstrument De heer J. J. Meeder, Boerhaavelaan 92b, is schoenmaker van zijn vak. In zijn vrije tijd speelde hij banjo. Dat gaf hem geen volledige voldoening en hij zocht naar een andere vrije tijdsbesteding, die in elk geval iets met muziek te maken moest hebben. Want de heer Meeder houdt van muziek. Hij kocht een citer oefende naarstig, maar vond ook dèt nog onvoldoende. Zodat hij besloot, eens zelf te proberen, een muziek instrument te ontwerpen, dat een soort banjo- of mandoïine-muziek moest kunnen produceren en. waarbij hij zijn citer zou kunnen gebruiken. Ruim twee jaar geleden begon hij met allerlei experimenten, die er tenslotte toe hebben geleid, dat bij een soort pijploos orgel heeft gemaakt, met een deel van een toetsenbord als van een piano, dat bij het aanslaan van de toetsen inder daad een soort mandoline-geluid produ ceert door een trilling van metalen plaatjes. Hij bespeelt zijn vinding met de rechter hand, terwijl hij met de linkerhand op de cither de begeleiding verzorgt. Het is, zo lijkt het, een eenvoudig in strument, dat iets weg heeft van een grote speelgoed-piano voor kinderen en waarvan de geheimen aan het oog zijn onttrokken. Wat afwerking betreft, verkeert het nog in het beginstadium. De heer Meeder is nu eenmaal geen fijn-meubelmak er, die tot in de perfectie een toetsenbord kan vervaar digen. Wellicht gebruikte hij bovendien als klankbord niet het juiste hout, waardoor de toon niet zo vol klinkt als hij wel zou wensen. Maar het instrument speelt en het zou, bij een volmaakter technische uitvoe ring, waarschijnlijk wel een prachtig mu ziekinstrument voor kinderen kurnien wor den. Want, zo vertelde ons de heer Meeder, de kinderen, die hier komen, zijn er wild op en willen steeds meer, maar dan zonder de citer, mijn uitvinding, als ik het zo noemen mag, bespelen. Inci' bal AMSTERDAM 27 FEBRUARI IIm 8 MAART Geopend van -10-17 en 19.30-22 oor. iondag S Maarl uHslvitend 12-13 vu. Katholieke Kring. Op Donderdag 12 Maart zal in Musis Sacrum voor leden van de Katholieke Kring mr A. Husiinx een causerie komen houden over het zonnige Zuid-Azië en daarbij de film: Tussen Indus en Ganges verionen. Op 24 Maart volgt een lezing, eveneens in Musis Sacrum, door de heer J. Dominicus uit Alkmaar, over de Vrijmetselarij, De cabaret-avonden, die gehouden zouden worden op 6 en 6 Februari, zullen worden vervangen door een cabaret-avond op 22 April en op 7 April zal Paul Niesing in de aula van het museum een paedagogiseh pianoconcert geven. Op 16 April komt in het Passagetheater het Rotterdams Toneel een voorstelling geven, van: Waaierpatience of: De kamer waarin wij leven. Vaor het Rampenfonds. In café Wïm de Ruyter aan (het Broersvejd zal Vrijdagavond een k]averjasc-ors worden gehouden, met als prijzen tien plaatsen voor de wed strijd HollandDenemarken. Inenten. Op Vrijdag 5 Maart *6 mid dags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen diphtherie voor niet schoolgaande kinderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuin]aan 80. Geëvacueerde kinderen van 1 tot 12 jaar kunnen tevens van deze gelegen heid gebruik maken. Afgesleten. De Lange Kerkstraat zal in verband met pr-ofieiwijziging, met ingang van 6 Maart e.k. gedurende 6 weken of zoveel langer of korter als nodig zal blij ken zijn afgesloten voor alle rijverkeer. Aanrijding. Doordat de bestuurder van een vrachtauto,-H. J. B. uit Rotterdam, op de Nieuwe Haven bij het achteruitrijden niet voldoende uitkeek, vermorzelde hij met zijn wagen een motor met zijspan, bestuurd door T. D. uit Capelle a-'d IJsseL D. kwam er met de schrik af. (Buiten verantwoordelijkheid v. d. Redactie) De reigers in de Plantage Er dreigt in Schiedam een ramp, een ramp van het verdrijven van de reigers uit de Plantage. Waarom? Ik ben natuurliefhebster, wandel zeker driemaal perdag door de Plantage en heb nimmer errfg -overlast van de reigers ondervonden. Nu zegt men, dat de bomen afsterven. Maar och, zolang de mensen hele brakken natuur vernietigen, loopt het met die bomen in de Plantage zo'n vaart niet. Een ernstig woord yan protest wil ik hier laten horen tegen het verjagen van de reigers uit hun nesten. NATUURLÏ EFHEBSTER. van nu'smvwRi biet deze machine in de VITRINE boek Oranjegalerij, up Donderdag 5, Vrijdag 6 en' zaterdag 7 Maart van 10.30—12 aur ea van 2.30—4.30 unr. Komt U ook eens kijken 7 Op verzoek ook demonstratie Oranjestraat 13, Telef.65G73, Broersveld 137-139, Tel. 67736, Schiedam. GEVRAAGD. BAKKERSTRAAT 12-24 SCHIEDAM Da Directie van bet NIEUWSBLAD behoudt Heb het recht voor ■dvcrtenUea tonder opgaaf van redenen te weiaeren. a BJJ advertenties onder nummer worden aan da adverteer der niet doorgegeven: drukwerken, circulaires en derge lijke «tukken afkomstig van tussenpersonen, hetzelfde geidt voor andere «tukken, welke niet bona fide op de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bij het blad blijven berusten, worden xw één maand na coDtróla van de inhoud vernietigd. Voor (tauten tn telefonisch opgegeven advertenttea la het blad niet aansprakelijk. Verzoek om herplaatsing xonöer betaling of restitutie kan derhalve niet worden Ingewilligd, r' '*iPA i" n Schiedam heeft de grootste reigerskolonie van ons laad bezeten, hebben deskundigen beweerd. Overigens met iets om trots op ti zijn. Tot 1940 waren reigers in onze stad zeld zame dieren, maar toen de reigerskolonie ten gevolge van het bombardement van Rotterdam uit de Diergaarde aldaar werd verdreven, zochten de dieren een nieuwe woonplaats. Zij vonden die In de Schiedamse Plantage. Aanvankelijk nestelden zij alleen, in de kop van dit wandelpark, maar allengs breidde de kolonie zich uit, terwijl verschei dene bomen waarin zich reigersnesten be vonden, moesten worden gekapt. Die bomen konden door de reigers het leven niet houden. Zo langzamerhand verspreidden de reigers zich over de gehele Plantage. Er kon warden gesproken van een ware rel- gersplaag. Uitstoten van nesten voor de terugkeer van de reigers bleek niet te hel pen en hoe graag men de reigerskolonis wilde verjagen, dit stond de Vogelwet niet toe. Echter, omdat de uitwerpselen van de reigers de houtopstand van de plantage geheel dreigde te vernietigen, heeft het college van burgemeester en wethouders dispensatie gekregen van de wettelijke be palingen, die het verjagen van. reigers in deze tijd verbieden, en. zo kon "Maandag een begin worden gemaakt met het verdrij ven van de reigers. Personeel van de Ge meentelijke Plantsoendienst werjtte hier samen met de brandweer. Deze stelde de houten magirusladder beschikbaar, met be dienend personeel. Begonnen werd met de reigersnesten uit de bomen te stoten. Dat was een heel karwei, WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND Aan het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55, zijn tussen 9—12.30 uur en 26 uur te bevragen de navolgende gevon den voorwerpen: Vaeantïebon, groen, vulpot lood, 1 paar kinderwanten, 1 z.g. Lipssleutel, lampekap, halve litermaat. Bij de vinders zijn te bevragen: zilveren kettinkje, Govaart, Huijsmansstraat 33a; 7W. lederen portemonnaie met inhoud, J. H. ïïsjee, Wattstraat 14a; een sleuteltje en eer. bedrag van 0.48, Venema, Broersvest 37b; zegelring, G. Schutte, Van Ruysdaeilaan 30b; 3 muziekboeken, G. van Straaten, Prof. Kam. Onneslaan 112a; bandenspanningsme ter, P. J. Elgers, Lange Singelstraat 17; pad vindersmes, G. Landsbergen, Schiedamse- weg 56, Kethel; achterspatbord van een mo tor met achterlicht en kenteken, W. Seip, Nassaulaan 13a; lederen sportriem, H. van Son, Th. Kempisstraat 40a; bruine glacé herenhandschoen, Melchers, Oostsingel 24; bruin jongenspetje, S. de Ridder, Boerhave- laan 117; grijs kinder jasje, J. Roelofs, Singel 69; bonte das, T. de Jong, Kreupelstraat JU fcr. jongens windjack, C. Stouthandel, He renstraat 47. dat lang zo vlot niet ging als wel werd ver wacht. Zodat de stalen magirusladder moest komen, en een brandwacht de taak van de Gemeente Plantsoendienst overnam. Dat personeel had nl. de nesten uitgestoten en nu zou de brandweer gaan proberen, de nes ten weg te spuiten. Een slang werd naar boven geleid, een brandwacht richtte die op een nest, maar er zat geen bewegen in. Enkele andere nesten werden „onder water" genomen, zonder enig Tesultaat, zodat na deze mislukte proef het personeel van de Gemeente Plantsoendienst weer overging tot de eerder gevolgde en met succes bekroon de methode, het uitstoten van de nesten. Toen wij gistermiddag nog eens een kijkje Wal de Burgerlijke Stand meldt Geboren: Elisabeth M. d. v. P. F. Wind- horst en M. E. v. Noort; Eric P. A z. v. J. Partheslus en J. M. A. Dickers; Christina H. d. v. J. C. Schrama en B. E. Pothoven; Ferdinand z. v, G. v. Gulik en A. Mahn; Helena d, v. D. Hoftijzer en A. Teilekamp B o ol andPie ter z. v. R. v. WcnsenenJ. v. Hoüwëlihgëh; Cornelia d. v. I-I. Zom en M. Slavenburg; Johanna C. d. v. Th. J, Stam en. A. W. Weeda; Gradus H. J. z. v. H. G. H. Vrijdag en M. Th. Jacobs; Frederik z. v. P. M. v. d. Vlugt en P. F. v. Zomeren; Hu- bertus z, v. P. H. Verhagen en C. Versteeg. Overleden: J. Oranje, 72 j.; F. G, Ver burg, 83 j. weduwe van C. A. v. Luttervelt; P. Vis, 89 j. weduwe van P. v. d. Bergb; M. J. v. Apeldoorn, 81 j. weduwe van A. Huizing; S. C. Krommenhoek, 70 j. vr. v. A. v. Wamelen; F. Roebersen, 80 j. vr. v. J. Werst. schoei over zijn stuur. Gistermiddag reed de 17-jarige P. N. op zijn fiets op de Broersvest. Het voorspatbord van zijn fiets, zwaar verroest, brak, blokkeerde het voorwiel en N. schoot over zijn stuur en smakte op straat. Met een hersenschudding is hij per auto van de G.G. en G.D- naar het .gemeenteziekenhuis vervoerd. gingen nemen gistermorgen maakte de Nieuwsblad-fotograaf bijgaande foto's, links de houten magirusladder met een perso neelslid van de Gemeente Plantsoendienst, bezig een nest uit te stoten, rechts de stalen, magirusladder met een brandweerman in top, proberend een nest weg te spuiten waren er al heel wat nesten ver dwenen en waren er nog maar enkele rei gers in de Plantage te bekennen. Of deze methode tot een blijvend succes zal leiden, d.w.z. of de reigers inderdaad zullen zijn verdreven, dient te worden afgewacht. En hoelang het uitstoten van nesten zal duren kan moeilijk worden bepaald. Hoof dagen tschap: Smalle Havenstraat 1, teL 3229, hoek Westbavenkada. BIOSCOPEN Rïonopole Theater. Heden 7 en 9 uur; Donder dag 2, 7 en 9 uur: De grot der vogelvrijen -f14 jaar). Passage Theater. Heden 8 uur; Donderdag 2 uur: De zonen van de musketiers (14 jaar). WOENSDAG 4 MAART. R.K. Volksbond, uur Herwonnen Levens kracht. Fropaganda-filmavond. Volksgebouw, 3 uur A-B.V.A. Huldigings avond. JuUanakerk, 3 uur Het Zonnehuis. Propagan- da-filmavond. Café PlelnzJcht, a uur. Vierspelenkamp om het NleuwsbladbUjart. Irene, 8 uur Klaas de Vriesschool A. Ouder avond. Musis Sacrum, 8 uur Bokspromotor Van Ype- ren. Bokswedstrijden. Gebouw Cbr, Soc. Belangen, 8 uur, CUc. Be drijfsgroepen Centrale Ledenvergadering en film. Geref. Jeugdhuis, 8 uur A. R, Kiesvereniging Nederland en Oranje, vergadering. DONDERDAG 5 MAART. Irene, 8 uur Wijkgemeente 3 Ned. Herv. Kerk. Wijkavond. passage theater, 8 uur Vara-avond. Volksgebouw, 8 uur N-V.V. Bestuurdersbond. Lezing. Geref. "Jeugdhuis, 8 uur Vrije Universiteit, Lezing. Wat ieder moet weten ZIEKENHUIZEN Gemeente Ziekenhuis Nassaulaan, tel. 69126; R.K. Ziekenhuis, Dr Noletstlcfating. Dr Nolet- straat, tel. C9411. BIJ ONGELUKKEN Voor aangifte van ongelukken belle men de G.G. en G.D., tel. 69290. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor de avond- en nachtdienst geopend Apotheek C. L Jansen. Swammerdamsingel 41. De vorige week werden er door de V.Z.C.- zeve Mallen drie wedstrijden gespeeld, die 2 -overwinningen en één nederlaag oplever- .den, Voor de eerste overwinnipg zorgde het dameszevental, dat, zoals reeds gemeld, door 'één'5—3 resultaat op R.W.V., de kampioens vla g kon hijsen. De beren-veteranen mogen van geluk spreken, dat zij Woensdagavond in de wed strijd tegen S.2.C., Napoleon niet als aan voerder hadden, want de combinatie „oude garde" en een 8—1 nederlaag klopt niet helemaal. Zaterdagmiddag zorgde het 3e hcrenze- vental er voor, dat de week toch weer goed voor de V.Z.C. eindigde. In. een wedstrijd, waarin het voortdurend in de meerderheid was. wist dit zevental in Rotterdam een 2-H) overwinning te behalen op R.Z.P.C. 3, Deze week zijn er weer drie wedstrijden en wel Dinsdag, 3—3: G.Z.C. 3—V.Z.C. 1 (h.) alsmede 2 adspirant-wedstrijden in het Sportfondsenbad te Schiedam, t.w. Dinsdag 33, aanvang 7 uur: V.Z.C.—L.A.C, (meis jes) en Woensdag, 4—3, aanvang 9.25 uur: V.Z.C.-S Z.C. (jongens). Op 6 Maart geeft de Nationale Reserve in Excelsior, Oosthavenkade te Vlaardingen een filmavond. Het programma vermeldt o.a. het optreden van de Drumband Na tionale Reserve met meuw repertoire, voorts Xylofoon Trio, enige films w.o. de bekende bioscoopfilm „Zij die wij vereren" uit de Japanse bezettingstijd. Allen, die in aanmerking wensen te komen voor de Nationale Reserve, hebben voor zover er nog plaatsen in de zaal beschik baar zijn, vrije toegang. Het programma ziet er goed verzorgd uit, zodat het een zeer interessante avond zal worden. Naar wij vernamen zijn ln de maand Januari 27 nieuwe aanmeldingen binnen gekomen. VANGS TBERICHTEN SCHEVENINGEN Vangstberiehten van hedenmorgen uit zee: Sch. 2 met 1 kantje; Sch. 5 met 1 k.; Sch. 85 met 1 k.; Sch. 45 met 1 k.; Sch, 250 met 1 k; Sch. 310 met 8 k., alles uit de halve vleet. Sch. 3 met 20 k., nog 30 netten. Ge ringe vangst hadden Sch. 305, Sch. 339, Sch. 342, Sch. 195, Sch. 402, Sch. 132, Sch. 32 Sch. 49. Met verse haring kwam hedenmorgen aan de markt de logger Sch. 284 met 300 k. De bouw van 8 winkels met bovenwonin gen aan de Franssenstraat, waartoe de raad op 10 Januari '52 besloot, is thans zover ge vorderd, dat het tijdstip Is aangebroken om tot verhuring van de winkelpanden over te gaan. Gevolg gevende aan het vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Rotter dam van 23 Februari 1949, waarbij ten name en ten behoeve van de gem. Vlaardingen de onteigening werd uitgesproken van het per ceel Kuiperstraat liO'112, bewoond door J. Verhagen, die in dit pand een. kapperszaak exploiteert, werd. bij bovengenoemd be sluit het meest Westelijk gelegen pand, Franssenstraat 15, met de bijbehorende grond voor flQQO verkocht aan J. Verbagen voornoemd. Daar het bouwplan voor de winkel Frans senstraat I, met bovenwoning krachtens raadsbesluit van 8 Januari 1.1. is overgeno men door P. A. van der Borden, alhier, blij ven voor verhuring door de gemeente 6 win kels met bovenwoningen beschikbaar. Het aantal gegadigden voor een winkel was groot. Het streven van B. en W. is er op ge richt om in dit complex, evenals is geschied bij de verhuring van het winkelcomplex aan de Billitonlaan, zoveel mogelijk verschillen de branches te plaatsen, In verband daar mede heeft het college contact gezocht met de Kamer van Koophandel en na overleg een lijst samengesteld van de te plaatsen branches. B. cn W. hebben met de aanvragers over leg gepleegd over de verhuring, zodat zij de raad hierover een lijst van candidaten kunnen verstrekken, met wie thans een voorlopige overeenstemming is bereikt, lui dende als volgt: J. de Koning, Apeldoorn, heren-mode art.; A. Vons, Vlaardingen, horlogerie enz.; L. A, Proveniers, Rotter dam, dames-modes; A. Lengkeek, Schiedam, luxe en huish. art. en N. Hartog, Vlaardin gen, woninglnr. B. en "W. stellen de raad voor om de bo vengenoemde winkelpanden met ingang van een nader te bepalen datum aan de ver melde candidaten te verhuren tegen een voorlopige huurprijs van 32 per week, n.l. f 20 voor de winkel en f 32 voor het woon huis, een en ander onder de bekende voor waarden en bepalingen. De eerste teams van R.O.V.S. hebben het weer niet tot een overwinning kunnen brengen. Vfel heeft het herenteam zich goed geweerd en is de spelopvatting al veel beter, doch de nodige rust ontbreekt nog in de ploeg. Met wat minder zenuwen was een overwinning op Full Moon 2 zeker mo gelijk geweest. Full Moon bezat een goede schutter in Bob Hogeweg. die voor de helft van de gescoorde punten zorgde. Zijn iange- afslandschoten hebben uiteindelijk de door slag gegeven (16-21). De score voor R.O.V.S. was: Hagen 7. Von Rossum 3, Both. Mout en Zonneveld 2. Tegen Arrows 2 werd vlot van stapel ge lopen. Hagen zorgde met enkele treffers voor een voorsprong, doch Freni had veel pijlen op zijn boog en deed, mede door goed spelverdelen van zijn teamgenoot Hakman, en enkele 2wakke momenten van de R.O.V.S.-verdediging, de balans naar de andere kant doorslaan. Na de rust bleef de spanning er in door enkele fraaie punten van Zonneveld. Doch ook nu was Freni weer op dreef. Na een sportieve en snelle wedstrijd kon Arrows 2 met een 2740 zege het strijdperk verlaten. Score R-O.V.S,: Zonneveld 12. Hagen 11, Both en Mout 2. Dames: De dames kwamen driemaal bin nen de lijnen. Zij hebben zich van hun in zinking nog niet kunnen herstellen en moesten drie nederlagen incasseren: Schll- peroord 2 (12—32), Arrows 2 (23—11) en U.S.V. (21—8). Reserve-teams: De reserve teams van R-O.V.S. blijven zich geducht weren. Slechts na zeer spannende strijd moest het tweede herenteam buigen voor het nog on geslagen Snelwiek. Het tweede damesteam kon een nuttige overwinning op Full Moon 3 behalen. Uitslagen: Dames: ROVS 2—Full Moon 3 15—13. Heren: ROVS 2—Snelwiek 17—18; SneL- wiek—ROVS 2 27—11. Vete handen ln Vlaardingen reppen zich om straks op de tentoonstelling „Met naald en draad..,." goed voor de dag te komen, ln het Handelsgebouw. Het zal alle deelneemsters aan de wed strijd en de 2e tentoonstelling interesseren, te vernemen dat alle voorbereidende werk zaamheden naar wens zijn verlopen. De deelneemsters worden er aan herinnerd, dat de inlevering van de werkstukken moet plaatsvinden op Zaterdag 14 Maart a.a. tus sen 3 en 6 uur in het Handelsgebouw, met een kwartje voor inschrijfgeld. Alle werk stukken moeten voorzien zijn van het num mer van de deelneemster en met een kaartje voorzien van de prijs, als het stuk verkocht mag worden. Bejaarde dames willen wel vermelden, dat zij -deelneemsters zijn „bo ven de 65". Op de tentoonstelling worden de toegekende prijzen bij de werkstukken ver meld. Er zijn naast veie geldprijzen ook eni ge medailles voor het allerbeste werk be schikbaar gesteld. Een bijzondere attractie is de stand voor antiek handwerk, waar men zeer bijzondere en oude handwerken te zien zal krijgen. Tijdens de duur van de tentoonstelling van 17 t.m. 21 Maart wordt een verloting gehouden ten bate van het Rampenfonds. Er zijn slechts 2000 loten 4 20 cent. Van de prijzen noemen wij b.v., een prachtige Zeeuwse pop. bekroond zowel" te Purxnerend als bij ons, met een zeer hogs waarde, belangeloos afgestaan door de ver- vaardigster. Voorts een tweetal originele tekeningen x\-m wijlen onze stadgenoot Fr. Weiland en door de familie voor dit doel afgestaan, evenals diverse werkstukken door verschillende dames geschonken. Door mevr. Th. A. Heusdens-Maxisholt worden op de laatste avond om 9 uur -de prijzen uitgeloot. De tentoonstelling is geopend op Dinsdag avond 17 Maart van 8—10 uur. Woensdag 18 t.m. Zaterdag 21 Maart van 2.30 tot S uur en van 7.30—10 uur. Voor degenen die belang stellen in de samenstelling der jury is het volgende Lijstje van namen opgenomen: Uit Den Haag: me vrouw L. Kuipers-Sannes, mej. Ina Hooft en uit Botterdam: mevr. J. v. d. Heuvel- Akkerman, aangewezen door de Stichting Goed Handwerk te Den Haag. Alle werk stukken kunnen na afloop worden terugge haald aan het Handelsgebouw op Zaterdag avond tussen 10 en 11 uur 's avonds of Maan dagmorgen 23 Maart tussen 9.30 en 12 uur. DIENSTPLICHT De burgemeester van Vlaardingen deelt mee, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienst plichtige, welke uitspraak is gedagtekend 25 Februari 1953, ter secretarie van deze ge meente voor eenieder ter inzage ls gelegd, Tegen elke uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag, na -de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen ontkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden Ingediend bij de burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. Vlaardingen, 2 Maart 1953. De volgende panden zijn aan de gemeen te Vlaardingen te koop aangeboden: het pand Emaus 81, eigendom van de heer A. Groeneveld; het pand Westnieuwland 24, eigendom van de heer S. Kind, alhier; het pand Havenstraat 1, namens de eigenaar. Aangezien genoemde panden gelegen zijn binnen de goedgekeurde saneringsplannen van Vlaardingen, stellen B. en W. de raad voor, in het belang van de volkshuisvesting en ter uitvoering van het goedgekeurde sa neringsplan, tot deze aankopen over te gaan. Burgerlijke Stand Geboren: Anke d. v. J. W. Stada en C. Jereraiasse; Roelof z. v. P. ten Napel en S. den Breems, Overleden: Jaapje Dekker, 31 jr echtg. van P. van Oord. Voetbalnieuws C.K.C.—V.F.C. uitgesteld. De voor Zondag vastgestelde ontmoeting Q.K.C.V.F.C. is uitgesteld en daarvoor werd ingelast de wedstrijd C.K.C.Slie- drecht. Coal—Fortuna op 22 Maart. Voor Zondag 22 Maart a.s. (inhaaldag) is vastgesteld de wedstrijd Coal—Fortuaa. la verband met de landenwedstrijd Nederland —Zwitserland is de aanvang bepaald op II uur v-m. Wa te r spo r tn leu ws W.S.V. „De Borameer", De watersportver. „De Bommeer" houdt op Maandag 9 Maart haar jaarvergadering in het Volksgebouw, Schiedamseweg. Tijdens deze vergadering vinden tevens bestuursver kiezingen plaats. W.S.V. „Vlaardingen". De watersportver. „Vlaardingen" geeft op 23 Maart a.s. een filmavond in Excelsior, Oosthavenkade, Men zal Dp deze avond van enkele zeer mooie rolprenten kunnen genie ten, o.a. de kleurenfilm getiteld „Tropische Kleurenweelde". De tweede film is eveneens hcogst interessant, deze film bestaat uit twee delen, n.l. „Met de Oranje naar Tand jong Priok" en het tweede deel bevat een serie "unieke opnamen uit de gordel van smaragd en wel speciaal van dte eilanden Java en Sumatra. Padvindersnienws Prins Manritsgroep ITT. Ter gelegenheid van de jaarlijkse bijeen komst van alle welpen, verkenners, voor trekkers en leiding van de Prins Maurïts- groep in, met hun ouders en bekenden, is er op Donderdag 5 Maart in Excelsior een groot feest. Wegens de watersnood was dit feest op 12 Februari uitgesteld. Het pro gramma is flink gevuld met o.a, schetsjes, zang, muziek, een speech en conference. Ook de tombola ontbreekt niet op het appèl. De leiding is in goede handen bij oud-hopman K. v. Aperen, regie; W. v. d. Herik, grime; verbindende tekst door hopman D v. Kat wijk en vaandrig H. den Engelsen. Spelers: welpen, verkenners en leiding van de Prins Mauritsgroep, onder het motto „De Prins Maurits zet haar beste beentje voor". Hengelaarsnleuws V.H.V, „De Scheerbllek". De Scheerbhek hield haar 9e serie-con- ccurs Zaterdag in de Vlaardingse Vaart. De vangsten vielen niet tegen en de gelukkigen waren, naar volgorde: L. v. d. Oude, C. Dob- belstein, H. de Ruiter, J. Boer, J. Verhoe ven, A. Peters, J. Moerman, H. Schenk, J. Oostveen. P» Roozeboom, W. Versteege, A. Buitendijk en J, J, Koets. De eontroleurs- prijs viel ien deel aan J. A. Witzenburg, terwijl hoofdcontroleur G. van Wifzenburg dit concours heeft geleid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 1