9 1 A.P. MARTENS Wê |G«tEPWEER!( Bouw van een flat, annex rusthuis en ziekenhuis wordt opnieuw aan de raad voorgelegd KRoe$%^iuie De Pijp ers in de Stadsgehoorzaal COR DE GROOT BRACHT IN DE HARMONIE 2e PIANO RECITAL Auto-postkantoor komt Lustrum Onder Ons Om het Nieuwsblad-biljart BIJEENKOMSTEN Sehiedamse Notities Bijna 2 ton voor het Rampenfonds ZELDZAAM....!- at <r? AAR. K ANNEER Ingezonden Stukken Declamatiewedstri j d voor volwassenen A.R. Kiesver. „Nederland en 'kan je" Wilt 17 mooie Gordijnen voor weinig geld Korte Singelstraat 14 Merdamsedijk 415 Vlaardingse Flitsen Politie-voetbal Vlaardingen-Schiedam 5-1 WAARHEEN DONDERDAG 5 MAART 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD EERSTE BLAD - PAGINA 3 mmm Hfrefdajenteclrap: P.roersvcst 3, tel. 680SI Voor verkoop Watersnood postzegels Ter bevordering van de verkoop van watersnoodpostzegels <10 cent plus 10 cent toeslag) zal Schiedam op 7 Maart a,s. wor den bezocht door het rondreizend auto- FTT-kantoor. Het kantoor zal standplaats kiezen op de parkeerruimte gelegen aan de Tuïttlaan tegenover pand no. 114. Alle aan dit kantoor ter verzending aan geboden correspondentie wordt al du ar voor zien van een afdruk van de dagtekening stempel van het auto-PTT~kar**oor. Ter aantekening aangeboden stukken wor den voorzien van een bijzondere R-strook. Het kantoor zal vanaf 9 uur voor het publiek zijn opengesteld. Het sluitingsuur zal afhangen van de toeloop en dus van het enthousiasme waarmee de Schiedammers zegels kopen. Wanneer in geheel Nederland per Inwoner één zegel wordt gekocht, zou de PTT ruim 1 millioen aan het Rampenfonds kunnen afdragen. Dit Is zeker geen onbereikbaar ideaal, Schiedam is wat zijn deel betreft reeds over de helft. Laten we er voor zorgen dat Zater dag de mensen achter het loket van het auto-PTT-kantoor geen zegel meer in por tefeuille houden. De HBS-vereniging Onder Ons bestaat 7 Maart a^. vijftig jaar. Een lustrumcom missie had uitgebreide voorbereidingen ge troffen om dit gouden feest op en om genoemde datum te vieren. Het besloot ech ter, in verband met de ramp, die ons land •trof, de feestviering uit te stellen. Het dagelijks bestuur van de lustrumcommissie heeft thans bepaald, dat het gouden feest van Öndor Ons zal worden gevierd op 5, 6, 7 en 8 November a.s. Finalisten bekend Door een 10—0 overwinning op G. Valke- siün heeft P. Scbeffers zich als beste tweede geplaatst in de finale om het Nieuwsblad- biljart, met J. H- v. Duyl, W. Barvoets en N. v. d. Plas. De partij L. v. d. Lee—B. van Soelen eindigde gelijk 55. Het programma voor de finale, eveneens te spelen in café Pleinzicht, luidt: Zaterdag 7 Maart 5 uur: A. W. Barvoets—M. v, d. Pias; B. J. H. v. Duyl—P. Scheffers; 8 uur winnaar A—verliezer B; winnaarverliezer A; Zondag 5 uur: partij om de 3e en 4e prtis; 8 uur: partij om de le en 2e prijs. Prijsuit reiking Zondagavond om ongeveer 11.30 uur. Fiimmidftag-. in de Legerzaal had het Leger des Hells Woensdag de wekelijkse filmmiddag voor kinderen belegd- "Weer waren vele kin deren gekomen, die genoten van een aardig maar bovenal leerzaam en opvoedkundig film programma, - - Dr Faber was er weer een». Dr H. Faber, de vroegere voorganger van de Nederlandse Pro testantenbond hier ter stede en. thans herder van de N.P.B. te Wassenaar, was gistermiddag naar Schiedam gekomen om er In de voor hem zo oude en vertrouwde omgeving, de con sistorie van de N.P.B.-kerk aan de westvest voor de Bond van vrouwelijke leden te vertel len over zijn indrukken, gedurende zijn studie reis door Amerika opgedaan. Dr Faber verge leek In een prettige vlotte causerie Amerika met Europa. Amerika is een Jong land, met een Jonge cultuur, waar men de stuwkracht als het ware aanvoelt. Daartegenover staat Europa, een oud, cultuurrijk gebied, waar li» vergelijking met Amerika grote rust heerst. De Amerikaan als eenling heeft in doorsnee, meende spr. een soort minderwaardigheids complex, maar gast het om Amerika als land, als natie, dan zal hij met vuur .beweren, dat Amerika (niet de Amerikaan) alles kan. Ten slotte wees dr Faber er op, da* de Kerk in Amerika een gans andere plaats inneemt dan in Europa het geval is. Algemene Nederlandse Ambtenarenbond. Gist era vond heeft de Algemene Nederlandse Ambtenarenbond, afdelfng Schiedam een bij eenkomst belegd In het Volksgebouw. De heer A M. v, d. Wel sprak een welkomstwoord. Hij zei, dat het de eerste maal was In het be staan van de afdeling, dat NVV-insignes zou den worden uitgereikt. Dit zal echter een tra ditie worden. Dee hoofdbestuurder, de heer M de vries, wees op het verschil tussen vroe ger en nu. Voorheen moest veel meer strijd Worden gevoerd. Dat wat wij willen en wen sen, bereiken wij thans gemakkelijker, dank zij een sterke organisatie, waarvan DOk de jongeren lid. moeten worden. Aan 7 leden van de afdeling die 40 Jaar lid zün, reikte hij een gouden, aan zes leden, die 25 Jaar deel uitmaken van de organisatie, reikte hij een zilveren insigne uit. Willem van iependaal heeft de aanwezigen daarna vermaakt met een causerie over de taal. Chr. Bedrijfsgroepen Centrale. In het Ge bouw voor Chr. Söc. Belangen heeft gister avond de afdeling Schiedam van de Ned. Chr. Bedrijfsgroepen Centrale een bijeenkomst ge houden onder leiding van de voorzitter de heer K Lartdzaad. Gewezen werd op het grota be lang voor Chr, arbeiders om georganiseerd te zijn Jn eèn Chr. bond. die zowel voor de gees trijke als de materiële belangen op de bres ateai, De-avond is verder gevuld met de ver toning van films. Klaas de Vriesschool, Grote belangstelling bestond er voor de feestelijke ouderavond, die gisteren werd gehouden in Irene door de ouders van leerlingen van de Klaas de Vries school A. De Qudercommissle had een en an der voorbereid met medewerking van het onderwijzend personeel. -Iet schoolhoofd, de beer A. Hukshorn, verU— In zijn openings woord, dat üe schoolradio, i stand gekomen, dsnk zü de financiële offers der ouders, gun stige resultaten afwerpt. De proef om sehool- ilims ook voor ouders te vertonen was tot nog toe geen volledig succes geworden. Spr. weet dit aan het slechte weer en zei de proef te zuilen voortzetten. Spr wees ten slotte op het grote gemis van een gymnastiekzaal. De voor zitter van de de Oudercommissie, de heer A. de Borst, herinnerde aan de onderscheidene activiteiten van de commissie en wekte op tot een beter vergaderingenbezoek. Leerlingen der ie klasae declameerden en kinderen uit de en 5c klassen voerden een kinderspel met z»ng erj dans op, onder leiding van de heer H. Jurgetis, die er ook de schepper van was. Het "M alleraardigst. Herwonnen Levenskracht. Het plaatselijk comité Herwonnen Levenskracht heeft giste- ren in de R.K. Vvolksbond een propagaada- svond belegd, De film, opgenomen in het R K. sanatorium voor t.b.c.-patiënten Berg en Bos is vertoond en die gaf een duidelijk beeld van de wijze waarop t.b.c, wordt bestreden. Geslaagd, Voor de aantekening Kraam- verpleging zijn in het Gemeente-Ziekenhuis geslaagd de zusters: A, Breedijk, M. Bree ds, M. P. van Buuren, U. G. M. Elskamp, D. Kraraer Freher; E. Nijenbuia, A. L. Soute. Het plaatselijk comité Watersnood 1953 heeft tot nog toe voor het Nationaal Ram penfonds aan giften uit Schiedam straat- en huis~aan-hu1s-collecte inbegrepen een bedrag van f 190,630 over kunnen maken, Bericht is ontvangen, dat vrijwilligers bij het Nationaal Rampenfonds nagaan, wat per gemeente aan giften bij dit fonds is binnengekomen. Zodra dit omvangrijke werk is voltooid, zal het plaatselijk Comité Watersnood 1953 bericht krijgen van het totaal bedrag, dat langs onderscheidene wegen van Schiedam uit het Nationaal Ram penfonds bereikte. Kerknieuws Herv. Evangellsatiecommissie. In de open- deurdlenst van Zondag 8 Maart zal in de Grote Kerk te 7 u. <Js E. C. B. Kok van Rot terdam-Zuid spreken over: „Dobbelaars van God". Men kan kinderen meebrengen. Die wor den tijdens de bijeenkomst prettig bezigge houden door jeugdleiders en -leidsters In de consistorie. Onderwijs Groen van Prinstererscfiool. In Irene had het bestuur van de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs een bijeen komst belegd, waarin met verscheidene toe spraken afscheid is genomen van de heer a. v. d. Blom, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag was verleend als hoofd van de Groen van Prinstererschoul aan de Singel en is het nieuwe schoolhoofd, de heer J. van Schooneveld, geïnstalleerd, 's Morgens had de heer v. d. Blom afscheid genomen van de leerlingen. (Advertentie) Voorkom een pijnlijke keel mer de beproefde geneeskracht van A/ICKC hoest- ViVrW BONBONS Wat de Burgerlijke Stand meldt Geboren: Nicolette A, M, d. v. J. C, Elswijk en H. Boonefaas; Anita d„ v. J. Ver meiden en G. H. Klijn Hcsselink; Francis M. z. v. F. M. Eikerhout en B, M. Kaptein. Overleden: M. Kraak, oud 62 jaren wed. van B. A. Mdst. (Advertentie) Dat had. U (op Uw ver nieuwde eed) niet durven dromen. Een bed xn één dag uit en thuis en weer als nieuw. Vakwerk van bed- denmnkers. Broersvest 64-66, Schiedam, Xelef. 41320, BIOSCOPEN Moriopöle "Theater: Heden 7 en 9 uur: De grot der vogelvrijen <14 jaar); Vrijdag 2, 7 en 9 uur, Zaterdag en Zondag 3. 5, 7 en 9 uur; Maandag 2, 7 en 9 uur: De verdedigers van de Duivels rots <14 jaar); Dinsdag tot en met Donderdag 2, 7 en 9 uur: De berg der verschrikking (14 J.). Passage Theater: Vrijdag 2 en 8 uur; Zater dag en Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; Maandag tot en met Woensdag 2 en 8 uur; Donderdag 2 uur: Iwo Jlma (18 jaar). DONDERDAG 5 MAART. 'Irene, 8 uur Wijkgemeenta 3 Ned. Herv. Kerk, Wijkavond, Passage theater, 8 uur Va ra-avond. Gerei. Jeugdhuis, uur Vrije Universiteit. Lezing. VRIJDAG 6 MAART. Pleinzicht, 8 uur. Vlerspelenkamp om het Nieuwsblad-biljart. Irene, 8 uur, Chr. Korfbalvereniging O.D.I. Lustrumviering. Café Wlm de Ruyter, B uur. Klaverjascon- cours ten bate van bet Rampenfonds. Wat ieder moet weten ZIEKENHUIZEN Gemeente Ziekenhuis Nassaulaan, tel. 69128; H.K. Ziekenhuis, Dr Noletstichtlng, Dr Nalet- straat, te!. B9411. BIJ ONGELUKKEN Voor aangifte van ongelukken belle men de G.G. en G.D., tel. 69290. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor de avond- en nachtdienst geopend Apotheek C. I. Jensen, Swemmerdamslngel 41. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Weer: de klok Koemarkt In het Nieuwsblad van Maandag stond een ingezonden stuk Dver de klok aan de Koe markt, die meer stil staat dan loopt en een volledig onbetrouwbare tijdmeter is voor ieder, die er passeert. Ik ben het met inzender geheel eens, dat die klok of moet verdwijnen, of moet worden voorzien van een nieuw en betrouwbaar uurwerk. Dinsdag heeft drie man sterk GTB-personeel aan de klok gedokterd, totdat die weer liep en gis teravond stond die natuurlijk weer stli. Is al eens uitgerekend, wat die klok aan reparatie kost en zou het inderdaad niet veel voordeliger zijn, het uurwerk te ver vangen door een nieuw? Dat lijkt mij voor de 'gemeentekas veel goedkoper, PASSANT. Hoofd&gentschap: Smalle Havenstraat 1. tel. 3229. boek Westbavenkade, Neast de jaarlijkse terugkerende decla matiewedstrijden voor de schooljeugd er. voor jonge mensen zal op Woensdag 11 Maart aj. een nieuwe ontmoeting op cul tureel gebied plaats vinden in de zaal Har monie, alhier, n.l. een declamatiewedstrijd voor volwassenen. Aarzelend zijn de eerste stappen verricht om tot het organiseren van de wedstrijd te komen, aangezien het nog een open vraag was op welke wijze deze wedstrijd door de Vlaerdlngse bevolking zou worden ontvan gen, Het antwoord op deze vraag, in de vorm van het grote aantal deelnemers dat zich heeft aangemeld, heeft olie verwach tingen overtroffen. Zelfs uit de omliggen de gemeenten zijn verzoeken ingediend om aan deze wedstrijd te mogen deelnemen. De jury wacht een niet te benijden teak. Het bestuderen van de ingezonden declama ties heeft hen reeds vele avonden ïci beslag genomen. De algemene venvaohting is, dat, gezien de keuze ven de declamaties, de komende wedstrijd een .nieuwe mijlpaal in het cultu rele leven van Vlaardingen zal betekenen. Het tijdstip van aanvang van de wedstrijd moest, teneinde voldoende tijd te hebben op 19.30 uur gesteld worden. Wat gramofoonmuziek zal de declamaties afwisselen. Voor hen. d-ie in deze wedstrijd belang stellen is een beperkt aantal bewijzen van toegang gratis verkrijgbaar aan dc Stadsgehoorzaal op Maandag 9, Dinsdag 10 en Woensdag 11 Maart a-s. van 10—15 uur. B|f het voorstel van 18 April 1950 boden B. en W. de raad een plan aan voor de bouw van een flat t.b.v. onvolledige gezinnen an nex rusthuis en ziekenhnls. met welk voor stel de raad zich op 27 April d.a.v. ver enigde. Daar de uitslag van de aanbesteding op 20 Maart '51 belangrijk ongunstiger was dan de raming, besloot de raad op 6 Sept. d.a,v. het toegestane crediet in te trekken en t.b.v. de kosten van voorbereiding een crediet van 115.009 loe te staan, conform het voorstel van B, en W. d,d 28 Aug, 1951. Tengevolge der sedert dien opgetreden prijsdalingen van enkele belangrijke materialen, hebben B. en W. zich opnieuw beraden en besloten te trachten alsnog een aanvaardbare oplossing te vinden. Tijdens de laatste begrotings debatten werd het college in belangrijke mate gesteund door de opmerkingen van vele raadsleden over dit plan. Nieuw opgestelde exploitatiebegrotingen De thans opnieuw opgestelde exploitatie begrotingen, zulten de raad afzonderlijk worden aangeboden. Bij de besprekingen op het Departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting bleek, dat aanvrage van een premie uit 's rijks kas, krachtens de Premieregeling Woningbouw 1950 de voor keur verdient boven het aanvragen van een jaarlijkse bijdrage uit 's rijks kas krachtens de Beschikking bijdragen Woningwetbouw 1950. De verwachting is gerechtvaardigd, dat een premie als bovenbedoeld na aanvraag zal worden toegekend, Eveneens is de verwachting gerechtvaar digd, dat de ministeries van Social* 7?>~n en Volksgezondheid en van Financiën me dewerking zullen verlenen ingevolge de fi nancieringsregeling voor ziekenhuisbouw voer de onrendabele top in het ziekenhuis- gedeelte van dit flatgebouw. Afschrijving bouwkosten In het eerder door het college van B. en W. gedane voorstel was van de gedachte uitgegaan, dat de bouwkosten zouden wor den afgeschreven op basis van een 50-jange annuïteit. Het bleek echter, dat het onder deel in de te bedingen huren voor de indivi duele woningen voor de laatstbedoelde stichtingskosten van de centrale verwar- mlngsinstallatie en liften zeer hoog was. In feite maken deze onderdelen een geheel uit met het bouwwerk. Ook in normale woning bouw komen onderdelen voor, welke geen levensduur van 50 jaar hebben, maar steeds worden de stichtingskosten van woningen in hun geheeL over 50 jaar afgeschreven. Dit De Stadsgehoorzaal heeft Dinsdagavond nu en dan staan trillen, wanneer het onge veer 60 man sterke Tamboers en Pijperscorps „De Pijpers" Vlaardingen hun parade-trom men roerden en op hun trompetten en fluS- ten bliezen, af en toe tezamen met het korps „De jonge Pijpers" ter sterkte van bijna 20 jongens. Het was maar goed, dat de zaal tot die nok toe gevuld was, want nu kon als tegen hanger een daverend applaus de spelers tel kens voor hun prestaties op waardige wijze beantwoorden. Ongetwijfeld gaat van een dergelijk mas saal goed georganiseerd optreden een zekere bekoring uit. Daarbij kwam dat de keurige uniformen en de prachtige opzet van decors enz. tezamen een harmonieus geheel vorm den. Na de opening met Psalm 150 2 sprak de heer G. Akkerman, voorz. van De Pijpers woorden van welkom tot allen en in het bij zonder tot de een tiental vertegenwoordi gers van zusterorg. uit het land en voorts tot de heer mr J. Heusdens, burgemeester van Vlaardingen en de heer A. van Minnen, voorzitter van de Federatie „Liefde Vrede" der C.J.M.V. en C.J.V.V. te Vlaar dingen, Hierna werd een bont programma afge werkt, dat In alle opzichten uitstekend ge slaagd mag worden genoemd en dan ook steeds op een geweldig applaus kon rekenen Naast de muzikale prestaties mag ook wel een woord van hulde worden gebracht aan de rijke, goedverzorgde costumering tijdens de vlot gespeelde schetsjes, die het hartelijk applaus volkomen hebben verdiend. De heren M, C. van Dorp en R. T. Rijke heb ben alle eer van hun werk, maar werden daarnaast ook door enthousiaste medewer kers terzijde gestaan. Aan het slot sprak de heer A. van Minnen voorz, van de Federatie. De heer v. Minnen vergeleek de prestaties van het korps met drie jaar geleden en daarbij ook de nieuwe omgeving t^egen drie jaar geleden en con stateerde aan twee zijden een enorme voor uitgang. Spreker deelde mede dat zojuist de burgemeester nog zeer waarderende woor den tot spreker had geuit, zowel over de prestaties als over- de correcte wijze van uitvoering, de burgemeester had het zeer naar zijn zin gehad. De heer v. Minnen dacht wel namens allen te spreken, wanneer hij zelde blij te zijn met de beide korpsen, groot en klein. Hij wendde zich daarna meer officieel tot de voorzitter der Jonge Pijpers en bracht in herinnering, dat hij het korps had zien groeien in Vlaardingen, dat bet nu 5 jaar bestaat en zich mag verheugen in een steeds groeiende belangstelling, ook de uniformen zijn goed. De vaandels zijn langzamerhand toe aan een ereplaats in het legermuseum. Bij een jong korps behoren jonge en frisse vaandels. Als voorzitter van de federatie had de heer v. Minnen de taak te vervullen, bij deze, drie nieuwe vaandels over te reiken. Hij besloot met de opwekking blijf trouw aan je vlag en aan de daarin verweven insignes van de Pijpers en van de CJMV als onderdeel van „Liefde en Vrede". Op plechtige wijze werd hierna deze mooie avond besloten, die naar wij vernamen op U Maart a.s. wegens de enorme belangstel ling nogmaals herhaald zal worden. DAN NAAR' Co. N.V. GLASGORDIJNEN m/praeht entredeux 90/160 1.95 DUBBELE MARQUISETTE0.79 GEKLEURDE KEUKENVITRAGE 0.98 GEBLOEMDE CRETONNE voor slaapkamers 2.35 OVERWELDIGENDE SORTERING KEUKENBONTEN In de geheel met leden en belangstellen den gevulde Stadsgehoorzaal, vierde de A. R. Kiesver. te Vlaardingen Woensdag avond haar jaarvergadering. Naast de spre kers van deze avond, bevatte het programma een uitstékende selectie in muziek, zang, declamatie en schetsjes, welke door de aanwezigen, blijkens hun herhaaldelijke enthousiaste bijvalsuitingen, ten zeerste werden gewaardeerd. De heer M. H. L. Westrate opende op plechtige wijze, gezongen werd Psalm 97, waarna hij namens het bestuur, na zijn woorden van welkom, mededeelde, dat het karakter van deze jaarvergadering oor- spronkelijk een feestelijker karakter zou dragen, maar door de grote ramp nu getem perd is. Ook zal de opbrengst van de tom bola op deze avond, nu niet ten goede komen aan de verkiezmgskas, maar het batig saldo zal worden afgedragen aan het N. R. Prof. dr S. U. Zuldema. een begaafd redenaar, gaf ln zijn onderwerp getiteld „Daar blijft een taak" een heldere en niet mis te verstane uiteenzetting wat op deze aarde de taak van de Christenen ls. «pech fiek hun positief actieve taak In het poli tieke leven en wel in het bijzonder voor de Anti Revolutionnalren, mear daarnaast eveneens voor alle Christenen. De heer C. 5. Nobel wist allen te boeien met zijn gevoelige voordracht van. verzen over de watersnood met een troostend slot. Het mannenkoor „Concordia" uit Rotter dam o.l.v. dir. P. v. d. Kerkhoff, gaf met zijn plm, 30 leden een beheerste en zeer melodieuze vertolking van geestelijke en populaire liederen, waarvan het auditorium in stille aandacht teu volle genoot. De samenzang werd begeleid door een muziek- ensemble uit H.V.O., die zich verdienstelijk van zijn taak kweet. In „Flitsen uit de gemeenteraad'' werd een beeld gegeven van flatgebouw met betonakclet is van een zo danige constructie, dat een belangrijk lan gere levensduui is te verwachten. Mocht na b.v. 20 jaren blijken, dat enkele belangrijke onderdelen van liften, centrale verwarming e.d. grote reparatie of vernieuwing moeten ondergaan, en de te maken kosten niet be streden kunnen worden uit dc onderhouds- post, dan kan zonodig een extra crediet voor de te treffen voorzieningen worden ver strekt. De daaruit voortvloeiende lasten kunnen dan of bestreden worden uit een huurverhoging, zo dit mogelijk zal blijken, of worden bestreden uit de exploitatie, na dat na 50 jaar het oorspronkelijke crediet ls afgelost. Een dergelijke regeling bestaat ook voor de extra credieten woningverbetering verstrekt aan woningbouwverenigingen. B, en W. achten het daarom verantwoord om d° kosten van de centrale verwarmings- instaiJatie en de liften te beschouwen als deel van de in 50 jaar af te schrijven Stich tingskosten van het gebouw. B, en W. spre ken de verwachting uit, dat deze afschrij- vingspolitiek bij het college van Gedepu teerde Staten geen bezwaren zat ontmoeten. Hierbij wordt opgemerkt^ dat de installatie voor de verwarming van de gehele flat plus de brandstof leidde tot te hoge huren voor de individuele woningen. Een versobering is daarom aan te raden, doordat van deze woningen de woonkamers centraal zullen worden verwarmd, met behoud, tengevolge van de relatief geringe kosten, van de aan leg der sttjgleidingen voor de toekomstige verwarming der slaapkamers, terwijl tevens de warmwatervoorziening en verwarming van de doucheeellen blijven gehandhaafd, maar de verwarming der galerijen vervalt. Onderhoudskosten De post onderhoudskosten is geraamd op 30 per jaar, per woning, in tegenstelling tot een bedrag van ƒ54 voor woningwet- Woningen. B. en W. overwogen daarbij, dat deze flatwoningen niet alleen kleiner zijn dan de tot nu toe gebouwde eensgezins- en etagewoningen, maar bovendien minder onderhoud zullen eisen, l.v.m. het ontbre ken van bij de woningen behorende tegel paden, schuren, de mindere kwetsbaarheid van deze vriiwei ingebouwde fiatwoningen, minder schilderwerk en vloeronderhoud enz. Indelingen Er zullen in totaal 118 individuele wonin- gen voor twee personen komen, n,l. 72 wo ningen, groot type en 46 klein type; 73 per sonen zullen kunnen worden ondergebracht in het rusthuis gedeelte en het ziekenhuis gedeelte zal plaats bieden aan 53 volwassen verpleegden, IS kinderen en 6 babies. Stichtingskosten De stichtingskosten worden geraamd op: individuele woningen rusthuisgedeelte z i ekenh uisgede el te Af; reeds verleend crediet bij raadsbesluit van 6 Sept. 1951 748.524 521.624 1.098.974 2,369.122 115.000 Inrich tïngskosten rusthuis ziekenhuis 82.000 328.000 2.254.122 410.000 2,664.122 Verdere toelichting Ten alotte dient er nog de aandacht op te worden gevestigd, dat de -hoogte van het De heer P. IV. Helleman alhier, is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het doctoraalexamen geneeskunde. Aanbesteding. Op Dinsdag 24 Maart om 11 uur 's morgens wordt in het Handelsge bouw in het openbaar aanbesteed het maken van een straat naar de Nieuwe Maas nabij het fabriekscomplex van de „Cincin nati-Nederland N.V." aan de Schiedanuse- dijk. TWEE RIJWIELONGELUKKEN Op de Korte Hoogstraat kwam Woens dagmiddag een jeugdige wielrijder te vallen, toen zijn broekspijp tussen de kettingka8t raakte. De jongen bloedde hevig uit een wond en werd naar het algemeen zieken huis overgebracht. Hier werd vastgesteld, dat hij een kaakblessure had opgelopen. Twee wielrijdsters kwamen Woensdag middag op de Schiedamseweg met elkaar in botsing. Beide dames vielen en een van hen, mevr. v, »t H.-v. R., wonende te Vlaar dingen, moest met een gebroken Ilnkerknie- Bchijf naar het ziekenhuis worden overge bracht. wat er het afgelopen jaar zoal in raadzaal gebeurd is, speciaal tijdens behandeling der gemeentebegroting. Dinsdag J.l. heeft het poiitle-elftal Vlaar dingen met overtuigende cijfers gewonnen van de collega's uit Schiedam. Schiedam is steeds een ls stige tegenstander. Vooral het verdedïglngsblok Te Kolste'Van Nieuwen- huiz-en—Wennekes zat er na de rust goed in, met Koole waren zij de motor tot de overwinning. Reeds 5 minuten na de start lost de Sehie damse raidvoor een prachtig schot, dat via de paal ingaat. Na 25 minuten weet Te Lindert uit een voorzet van Everhardus de gelijkmaker voor Vlaardingen te scoren. Na de rust weet Viaar-dingen een sterk overwicht te ontwikkelen. Mtdvoor Stege- man weet al spoedig na keurig manoeuvre ren de stand op 2—1 te brengen. De aanval len van Schiedam lopen dood op de hechte verdediging van het Vlaardingse doel. Met nog twee doelpunten van Te Lindert en een van Koole wordt de eindstand 5—1 voor de Vlaardlngera bereikt. Hierdoor staat Vlaardingen bovenaan en kan het rustig volgende week de gasten Uit Dordrecht ont vangen, i Gecombineerde kinderkoren in de Stadsgehoorzaal In de Stadsgehoorzaal treden Dinsdag a.s gezamenlijk op de kinderkoren. „Jong Levén" en het „Vlaardlngs u'ongenakoor" o.l.v. mevrouw Verhoef!Torn. Opgevoerd zal worden de operette „Sprookjes Melodie". Libretto van W. J. Eos—Swart en muziek van C. Verruijt Jr. Aan de plano Eddy Ver schoor. Het belooft een mooie avond te worden op de tiende Maart, met heldere kinderstemmen vol sprankelende schoon heid. YISHAL. Hedenmorgen werd aan de "Vishai aange voerd ut de VI, 115, schipper G. van Hoon en de "Vi. 142, schipper L. Kuiper te zamen 600 kisten verse haring. Het Vlaardings Kunstcentrum heeft een goede keus gedaan met het inviteren van Cor de Groot voor een recital, dat Dinsdag avond 3 Maart in de zaal De Harmonie plaatsvond. Het programma was geheel samengesteld uit stukken die de woorden van Débussy bevestigen: „la musiqtie doit faire plaislr". We hoorden aan het begin, behalve het Rondo capriccloso van Mendelssohn-Bar- tholdy, wat de laatste tijd en vogue is, vier Lleder ohne Worte van deze componist; eerst 3 virtuose en als laatste een bijzonder mooi in E, Waarin, de intieme sfeer van deze muziek zeer kon boeien. De weergave van De Groot was zo volkomen eerlijk, en alleen er op gericht het zangrijke element" te lan ceren, dat wel bleek, dat het toch zeker de moeite waard is, ook deze stukken weer eens in het repertoire op te nemen. De minder bekende nocturne in cis klein van Chopin werd prachtig opgebouwd, en de wals In c»s was een ware verrassing! Dat het niet nodig is bij Chopin er iets bij te maken of de muziek uit zijn verband te ruk ken omdat we deze wet „vrij" mogen op vatten. bewees deze vertolking. Alles werd er uitgehaald (melodie in de bas aan het slot) en gaf toch de indruk van „heel een voudig". Bravo! In het Scherzo in cis kl. t. toonde De Groot zijn enorm technisch kunnen, wat echter ge heel in dienst staat van de muziek: fijne nuancering en afwerking van de details en toch een vasthouden aan de grote lijn, Wat deze pianist kenmerkt is een grote natuur- lijkhetd in spel en interpretatie. Na de pauze vond een kleine programma wijziging plaats en kwam eerst Evocation aan de beurt van I. Albeniz, daarna Sevilla en Granada van dezelfde componist. De enorme eisen die aan het spelen van deze muziek gesteld moeten worden, n.i. een uiterste beheersing van de rhj'thmiek en een soepele melodievorming, liggen deze DONDERDAG. vLunank, 3—5 en 7—9 uur, Tentoonstelling wandtapijten. Stadhuis, 7.30 uur n.m., Gemeenteraadsver gadering. Liefde en Vrede, 7.30 uur n.m-, E>s Rustige uit Hl er den. Excelsior, 7 45 uur n.m.. Ouderavond Fadvln- d-ersgroep „Prins Maurits". Gr. v, Prinstererlyceum, 8 uur n.m™ Film avond Ned. Chr. Reisvereniglng. Behnhoth, 8 uur n.m., Herv.-Geref, Comité met drs Miras uit Krimpen a.d. iJssel. Rtatlsgchonrzaal, a uur n.m.. „Het Woord" (18 jaar). Luxor-theatei, 3.15 uur n.m., „Het licht scheen ln de duisternis" (14 j.). VRIJDAG. Vlsbank, 3—5 en 7—9 uur Tentoonstelling wandtapijten. Concordia, 4—9 uur n.m.. Afscheidsreceptie oud-gemeente-archlvaris M. C. Sigal. Excelsior. 8 uur n.m., Filmavond Nationale Reserve, axor-th eater, 8.13 uur n.m„ „De fidele boer" (a.l.). BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Pölltie en brandweer 2.3.4.3. Ziekendienst. Hoflaan Ba 2.5.4.1. Tel. 3 2 2.9 voor een goed dagblad; Bijkan- loor Rotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Ha venstraat l, Vlaardingen, BD geen géh. 3 95 9 Boterbloemstreat 41 Geopend: Apotheek G. A, H. v. d. Corput, Schiedamseweg 83, tel. 3234. pianist bijzonder go'ed. Ook de stukken Cubana en Andaluzza van De Fulla profi teerden hiervan. Er waren ook noviteiten voor on« te boren: La Rue, en. l'Homtne A l'Artston van Mompou. Het eerste is een grappige uitbeel ding vbq „Le gultariste et le vieux chevaï", wat met veel kleur werd geschilderd. Het tweede herinnert aan de scènes d'enfants van deze componist. Na dit dankbare programma brak hét publiek, wst de zaal bfjna vulde, ln een ovatie los, waarna een toegift volgde: de vmirdans van De Falla, Deze avond was een hoogtepunt In dit seizoen! NA 7 JAAR, Na 7 jaar in Indonesië te hebben vertoefd, is onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Lok, alhier, teruggekeerd. GESLAAGD. De heer A. v. Uffelen alhier, slaagde aan de* vakschool te Naaldwijk voor het diploma tuinbouw. SPAARBANK. Gedurende de afgelopen maanri werd op het postkantoor op de Rijkspostspaarbank alhier, ingelegd 3.915,49 en terugbetaald 3.299,56. Muziek in Overschie In de bovenzaal van café-restaurant Schanswijek aan de Abtsweg in Kleinpol- der-Oost zal Maandagavond a.s. ds J. Lalorst, Hemonstr. predikant een toelichting geven tot Bachs meesterwerk. Een op name op gramofoonplaten van de Matthaus Passion zal tevens ten gehore worden ge bracht. De heer W, J. de Graaf, arts te Over schie, piano en Dulci Ouwerkerk uit Den Haag, viool, concerteren gezamenlijk a.s. Dinsdag in het Verenigingsgebouw. De op brengst van dit coricert komt geheel ten bate van het Rampenfonds. Posities KX.M.-vliegtuigen Thuisreis: De Vlaardingen, gezagvoerder Vlotman, werd vandaag op Schiphól ver wacht. De Maastricht, gezagvoerder Tide- man, is vannacht in Rangoon aangekomen. De Rotterdam, gezagvoerder Ravenhill, is vanochtend uit Biak naar Manilla ver trokken. Uitreis: De Enschede is vannacht half «en uit Bangkok naar Djakarta vertrokken. De "Walcheren, gezagvoerder French, is vannacht uit Bangkok naar Singapore ver trokken. De Eindhoven, gezagvoerder De Wijs, is vannacht uit Bangkok naar Manilla vertrokken. De Delft, gezag voerder Lamens, is vannacht uit Cairo naar Bagdad vertrokken. De Arnhem, gezag voerder Baxter, werd vandaag uit Damascus in Basra verwacht. De Holland, ge zagvoerder Gibson (emigrantencharter) u Woensdagochtend in Melbourne aange komen. ontworpen gebouw meer bedraagt dan de in Bouwverordening genoemde maten, in deze verordening is echter bepaald, dat de raad hiervoor ontheffing kan verlenen, B, en W, menen, dat de raad het ongetwij feld mei het college eens zal zijn, dat ook uit stedebouwkundige overwegingen de tot standkoming van dit bouwwerk warme aan beveling verdiend. De reeds tot stand ge komen behouwing en de groen voorziening aan en nabij de 45 m brede Burgemeester Prulssingel begint reeds tekenen 1e verto nen, hoe bij het opmaken van het uitbrei dingsplan de situatie ter plaatse was ge dacht. Komt deze flat tot stand, dan zal een belangrijke stap gezet zijn op de weg van de uiteindelijke voltooiing van het geheel. Voorstellen aan de gemeenteraad Het bovenstaande samenvattende, stellen B. en W. de raad voor het volgende te be sluiten: a. over te gaan tot de bouw van flat voor onvolledige gezinnen annex rusthuis en ziekenhuis; b. een premie aan te vragen uit 's rijks kas ingevolge de premieregeling Woningbouw 1950 voor het flat en rusthuisgedeelté; c. een jaarlijkse bijdrage uit 's rijks kas in gevolge de financieringsregeling voor zf ekenh ulsbouw voor de onrendabele kosten in het ziekenhuisgedeelte aan te vragen; d. voor dit gebouw ontheffing te-verlenen van het hepaelde ln de Bouwverorde ning; e. de kapltaaldienst der gemeentebegroting 1953 te wijzigen door toevoeging van een post, genaamd „Kosten van de bouw van een flat voor onvolledige gezinnen, an nex rusthuis en ziekenhuis" tot een be drag gelijk aan de geraamde bouw- en inrichtingskosten. De afschrijving zal worden geregeld, zoals In de aan de raad overgelegde exploitatie-begroting is aan gegeven; f. B. en W. te machtigen tot het voeren van onderhandelingen voor het sluiten van geldleningen tot een bedrag, gelijk aan de stichtingskosten. ter 'financiering van de bouw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 1