k' I Albert Heijn MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER .Gevaarlijke Mist! -neer Zelibediening in winkels snattki leven goedkoper in V.S, DAMES! DAMES! SÉiiiiii v Willem de Zwijgersehool A won Schoolschaaktonrnooi VICKS bSnbons HDVS won weer van Feijenoord S.V.V. WAS TE ZWAK De lagere regionen Sport in het Kort mmmWrn L.V.X. boekte groot succes Tentoonstelling „Met ftaald en Draad1953 m De Hollandïaan boekte groot succes V.F.C. wint van Sliedrecht met 5-2 Schiedamse Notities Zwaïuwen-S.S.S.K. 31 WAARHEEN Zaterdag-voetbal ALBERT HEUN doet dit voor U in SCHIEDAM: Soda 1% bio 25 Goudse Kaas SOOgram 124 Sandwich Zalm per uit 87 Gelderse Ham ko 69 Hippodrome 250gram 43 Griésmeel 500 gram 24 Enige Meisjes en Halfwas Banketbakkers DAMESKAPSALON H E L N E Nep tun usF ortuna 1—4 MAANDAG 16 MAART 1953 R0TTERDAM5CH NIEUWSBLAD EERSTE BLAD - PAGINA 3 ttooldagentschap: Broersrest 3, teL 83091 VIT HET SCHIEDAMSE SPORTLEVEN (Advertentie) Bescherm Uw keel in dit venij nige weer door gerege ld gebru ik van dc medicinale de laatste speelmiddag, Zaterdag in de ^ifelbron, is de beslissing gevallen. Het ^ehoolschaaktcurnooi is gewonnen door de vier leerlingen, die de A-ploeg vormden van •ie Willem de Zwegerschool. Het waren (op de foto van 1. naar r.) Jaap Holtebrand. Tonny Haas, John Schilprroord en Joop Verhoef. Toen de laatsie speelmiddag be gon, was de situatie zo, dat de Ktfks HBS A leidde met 9 punten uit 5 wedstrijden, ge volgd door de Willem de Zwügerschool A ra et 8 punten nit 5 wedstrijden en dat juist deze beide ploegen tegen elkaar moesten spelen. De Willem de Zwijgersehooï A won en ontfutselde daarmee aan de Kiika HBS de wlsselprtfs, die dexe vorig jaar bad ge wonnen en die beschikbaar is gesteld door de Schiedarase Gemeenschap. Aan hot eind van bet School schaak tour- ncoi, dat werd voorbereid door een com missie, bestaande u»t vertegenwoordigers van de Schiedamse schaakverenigingen en waarvan de heer 33. J. Vermaat de wed strijdleider was, heeft de heer J. Degeling dank gebracht aan de wedstrijdleiding, aan de deelnemers, die sportief hadden gestre den en aanleg blijken te hebben voor wed strijd-schaken, waarna de heer K, J. Hei boer namens de Schiedamse Gemeenschap de wisselprijs heeft uitgereikt Hij wees erop, dat de Schiedamse Gemeenschap er zich steeds op bezint, wat voor de jeugd kan Worden gedaan. Voor de rijpere jeugd is o.m. een schocLschaakfcournooi als jaarlijks terugkerend evenement gestimuleerd en voor de leerlingen van de lagere scholen liggen grootse plannen gereed voor uitvoe ring. Hij feliciteerde de winnende ploeg en overhandigde de fraaie wisselprijs aan de trotse winnaars. Het is een traditie geworden, dat Hermes DVS tegen Feijenoord altijd een prima partijtje voetbal speelt en wint. Die traditie is gisteren niet gebroken. Ten aanschouwe van een talrijk publiek (het veld was uit verkocht) zijn de Blauwwitten tegen het met epelers exnerimtenerende Feijenoord met 3l in de meerderheid gebleven. Vlak na dat er op de Damlaan een ruit was ge sneuveld als gevolg van een uittrap, "was het 10 voor Hermes DVS; een Feijenoord- back trok zich even later, liggend op de grond, de haren uit het hoofd, omdat hij met een pracht van een kopbal in eigen doel de etand opvoerde tot 30 en na de rust werd het 3—0. Toen werd het een beetje onge zelliger op het veld. Enkele Feijenoorders konden hun verlies niet erg verkroppen. Omdat na de rust een der Fe ij e no o rd -spelers vervangen, was, mocht voor v. d. Engel, die daarna het veld verliet, geen invaller wor den. toegestaan. Deze verscheen toch, man gelde eerst v. d. Tuyn en toen Joop Heijster en had zijn kwaad gedaan vopr en aleer ontdekt werd, dat na de rust een tweede invaller in de Feijenoordgelederen was op genomen. Dat gaat tegenwoordig niet meer. De invaller moest vlot verdwijnen en als een haas kwam v. d. Engel de ploeg weer completeren. Waarom hij zich had laten vervangen, bleef een raadsel. Enfin, Feijen oord maakte nog een tegenpunt. Hennes DVS staat er door deze overwinning weer een beetje beter op. Overigens, het spel, dat zij gistermiddag vertoonde, ook al ontbrak Stolk, die werd vervangen door Leo Jan sen, terwijl Grimmius als rechtsback hele maal geen gek ifguur sloeg, waarbij kwam dat Gudde heft ook weer goed deed, was van een behoorlijke kwaliteit en in geen geval in overeenstemming met de bescheiden plaats, die Hennes DVS op de ranglijst in neemt. Met groot optimisme trok SW gisteren naar Tilburg, waar de strijd moest worden aangebonden tegen Willem IX. De herinne ring aan de voortreffelijke en spannende MUSEA Stedelijk Museum, Hoogstraat: Tot 29 Maart dagelijks 10-5 uur (Zondag 2—5 uur). Tentoon stelling van reproducties naar tekeningen van Leonardo da Vinei. BIOSCOPEN Monopole Theater: Heden 7 en a uur, De on overwinnelijk en (14 jaar); DinsdagtaDon derdag dagelijks 2, 1 en 9 uur; Tygerhaai (14 3"passage Theater: Tot en met Woensdag dage lijks 2 en 8 uur. Donderdagmiddag 2 uur Affair in Trinidad (18 j.). MAANDAG IS MAAKT Hotel BeÖersbergen, B uur. Hermes D.v.5. Bijzondere algemene vergadering3.39 uur ledenvergadering. Amstelbron, 8 uur. Het MoblUsatlekruIs. Grote Kerk, 8 uur. Rotterdams pwiharmo- nisch orkest en Rotterdams philharmonisch Koor. Matttóus-Passion. DINSDAG, 17 MAARÏ. dullanakerk, 8 uur. Zangavond tn het te ken van het lijden van Christus. Gymnastieklokaal oostsingel 9. Prinses Ju- lianaschool- Ouderavond, Irene, 8 uur. R.K. Vrouwengilde. Lezing. Gebouw Cbr. Belangen Kethel, 7.30 uur. Groene Kruis. Poppenspel, 'strijd in Schiedam tegen deze club en het toen voor SW gunstige resultaat lag nog vers in het geheugen en -daaruit putten de Roodgroenen al hun moed. Hoe teleurstel lend is het afgelopen. De wedstrijd was van een matig gehalte en SVV kon het beslist tegen Willem II niet bolwerken. Het werd 40 voor de landskampioenen, en eerst in de laatste minuut kon Van Pelt de eer redden, zoals dat heet. Intussen komt SVV nu toch wel lelijk in de verdrukking te zitten. Dat wordt oppassen. De derde klasser Excelsior *20 had niet al te veel moeite met het onderaan bengelende Roodenburg en won met 3—1. Dulfer (2) en Scholten maakten de Schiedamse doelpun ten. Excelsior is nu gestegen naar de 4e plaats met 15 pnt nit 14 wedstrijden. De vierde klassers deden het beter dan was verwacht. Drsus bood aan FDK heel wat meer verzet dan kon worden aangeno men en. verloor op het nippertje met 3—2. Zou er werkelijk verbetering in de ploeg komen en. zou die de onderste plaats nog kunnen wisselen mei HDV? Martinit ver raste door Haastrecht met 42 te kloppen, maar er zullen toch wonderen moeten ge beuren om de Roodbaadjes te verlossen van de rode lantaarn. In de afdeling Rotterdam behielden in IA en 2B resp. DHS en SVDFW de leiding door keurige overwinningen. DHS won met 1—0 in een spannende strijd van NHS en SVDPW versloeg met 2—1 en op het nipper tje Sportigtla, dat het erop bad gezet, de huid zo duur mogelijk te verkopen. Ook Singelkwartier, dat in. IC met 40 van Activitas won, blijft een rol in -de leidende groep spelen. Verdere uitslagen waren: Schiedam—RCR 2—2; Demos—Dilettant 0—3; WF—SFC 8—2; Sportvogels-DDRZ 3—0; Schiedamse Boys— NRC 3—1. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Het gaat er toch werkelijk op lijken, dat HBSS afdelmgskampioen wordt. Nu werd weer, met 3—0, gewonnen van Zwart-Wit. Met de rust was het al 2—0. nadat de tegen partij eerst HBSS een poosje in de verde diging had gedrongen. Uit de resterende 5 wedstrijden behoeft HBSS nu no-g maay 5 punten te behalen om afdelingskampioen te zijn. PPSC heeft zowaar, in een uiterst span nende strijd, het zoet der overwinning mo gen smaken. Van AS WH werd met 3—2 ge wonnen en het winnende doelpunt werd in de laatste minuut gescoord. Twee maal kwam PPSC achter te staan, twee maal wist zij gelijk te maken en tenslotte kwam dan het winnende doelpunt. PPSC is nu twee punten uitgelopen op de drager van de rode lantaarn, die weer verloor. GTB had het tegen Ehoon zwaar te ver duren, maar won tenslotte toch met 3—1. Rhoon nam de leiding, maar nog vóór de rust werd de" stand-gelijk. ïtf de'tweede helft bracht GTB het tot nog twee doelpun ten, waartegenover Rhoon er geen enkele kon stellen, GTS verrichtte goed werk door in een uitwedstrijd Grafobos te verslaan met 1—0. VAN HET HANDBALERONT Het zat de DWS~ers gisteren niet mee. Alleen het tweede dameselftal wist een wedstrijd te winnen, Op bezoek bij WIK in Den Haag slaagde het er in met goed samenspel een 03 overwining uit het vuur te slepen. Het eerste dameselftal stond door de gewijzigde opstelling voor de rust nog wat onwennig tegen het goed spelende Hel las. Dit leverde de Hellas-dames een 2—0 voorsprong op. Na de rust sloot de verde diging echter goed en hoefde de DWS- keepster geen moeilijk werk meer te doen. Jammer was het dat de spil van DWS bij een botsing geblesseerd werd en de strijd moest staken. DWS kon hierna niet vol doende stootkracht meer opleveren, zodat het einde kwam met een 0—2 nederlaag. Het eerste berenteam heeft een goede strijd geleverd tegen Hellas 2, getuige de uitslag 1014. Het was een snelle, faire kamp, waarin de beste ploeg won. Met een beetje meer geluk was een gelijk spel voor DWS mogelijk geweest. Hengel concours. De nog kort bestaande hengelsportvereniging Schiedam en omstre ken beeft Zaterdagmiddag het eerste con cours georganiseerd voor jonge hengelaars. Er werd gevist in de Westerkade, met 15 deelnemers. De uitslag was: 1 v. Diefen 37 pnt; 2 A. Schwagerman 33 pnt; 3 J. Preyn 18 pnt; 4 v. Kattem 5 pnt.; 5 K. Kooij, 6 Rreijn- De heer Pretjn heeft de prijzen uit gereikt. De niet-prijswinnaars kregen een troostprijs. De leiding van het concours was in handen van de heren H. PreÜn en L. J, M. Lupker. Wielrennen. De rennersclubs Schiedam en Coureur hebben broederlijk maar fel tegen elkaar gestreden. De uitslag was: Ju nioren, 26 km: 1 W. de Koning, C.; 2 It. Groenendaal, S.; 3 M. de Bruin, S.; 4 J. Meder, S.; 5 W. de Jong, S.; 0 Wiegel, S. Nieuwelingen, 52 km: 1 E. Wittelwek, S.; 2 A. v. d. Helden, S.; 3 P. de Jong, S.; 4 W. Voogd, C-: 5 K. Bakker, C.; 6 A, Bezemer, S. Amateurs: 1 C. de Kievith, S.; 2 G. v. Gils, S.; 3 J. Volwerk, S.; 4 E. Egglnk, S.; 5 P. Heyster, C.; 6 H, Veldhoven, S. Hoofdagent»chap: Smalle Havenstraat X, leL 3229, boek Westhavenksde. Velen waren Zaterdagmiddag naar de Stadsgehoorzaal getogen om „Jong L.V.T." en haar sportdemonstraties op het toneel te kunnen bewonderen. Zij zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad, want het was een lust voor het oog hoe die kleine jongens en meisjes echt hun best deden om te laten zien wat ze hadden ge leerd. De leidsters en leiders komt dan ook alle lof toe en de kleinen zelf in de eerste plaats, voor de correcte wijze waarop de oefeningen werden uitgevoerd, en tot welke prestaties zij het reeds hadden ge bracht. Deze mooie en gezonde sport, reeds zo jeugdig beoefend zal niet nalaten een gunstige invloed op lichaam en geest uit te oefenen. Bij het optreden der grotere meisjes wa ren de oefeningen ook weer belangrijk zwaarder en vooral het brugensemble had veel bijval te incasseren. In een extra num mer werd een voorproefje gegeven van hetgeen Woensdagavond in deze zaal door „Groot L.V.T," zat worden vertoond. Een aantal dames voerde oefeningen op de bok uit en het vervulde alle aanwezigen met diep respect toen tot slot een vrije salto door deze dames over de bok werd uit gevoerd. Wanneer men echter deze middag zag hoe kleine jongens en meisjes van 7 of 8 jaar reeds vertrouwd worden gemaakt met werktuig gymnastiek o.a. bankoefenin- geo, brug, bok en halters dan geldt ook hier het spreekwoord „Jong geleerd, oud gedaan". Wegens afwezigheid door ziekte van de voorzitter, de heer Van Klink werd het welkom en een korf openingswoord gespro ken door mej. M. v. d. Vlies 2e voorzitster. L.V.T. staat onder directie van de heer H. v. d. Schaar als leiders traden op de heren W, B. v. d. Linden, J. v. Rossen en mej. C. Meijer. Het ziet er reeds uu. naar -uit, det de tweede teRtoousteUinp „Met Naald e» Draad" usclke Dinsdag 17-~3 in het Handelsgebouw te Vl&ardmgen wordt geopend, de eerste aanzien' lijk zal ouertreften, niet alleen in kwaliteit der ingezonden werkstukken als ook -in artistieke inrichting "an het geheel. Bijgaande foto, genomen bij de speciale poppen- stand van deze temvonstelünp, geeft een goede indruk van een gedeelte van deze expositie. In een welverdiende overwinning heeft Zondagmiddag De Hollandiaan op sjgen lerreln in 't Nleuwelant Papendrecht ver slagen met 4—3. Er was voor deze wed strijd veel publieke belangstelling. De rust ging met een 2—0 voorsprong voor De Hollandiaan in. Gezien de vrij zwakke achterhoede van Papendrecht had bij enig meer overleg deze voorsprong wel licht nog groter kunnen zijn. Een sterke dworswind maakte de balcontröIe moeilijk, maar de rood-witteh lieten al dadelijk zien, dat er niet met hen viel te spotten. Er werd dan ook reeds spoedig gedoelpunt. De bal werd hord tegen de latgeschoten^oor De Vette, de bal kaatste achteruit in het doel en stuitte terug, waarna deze naast werd ge schoten. Helaas had de scheidsrechter dit niet gezien, zodat geen doelpunt werd toe gekend. Na een mooi samenspel tussen Brussaard en Termijn wist de laatste met In een spannende wedstrijd, waarbij V.F.C. na de rust de sterke wind tegen had, werd op het slecht bespeelbare terrein te Papendrecht, er heeft een halve meter water op gestaan, door onze stadgenoten met 5—2 van Sliedrecht gewonnen. V.F.C. blijft daar door in de kopgroep. Met de wind in dc rug had V.F.C. bij de aanvang een klein over wicht, dat na 20 minuten spelen door Seen in een doelpunt werd uitgedrukt. Echter slechts vijf minuten later wist Sliedrecht de gelijkmaker te scoren. Deze gelijke stand (I—1) bleef tot dc rust gehandhaafd. Na de rust leek het voor V.F.C. moeilijker, aan gezien de krachtige tegenwind een grote rol speelde. Reeds na ysjf minuten wist V.F.C. echter na. goed ^samenspel tussen F. v. d. Burg en^ Vermeulen-de stand" op U2*ïè brengen. Déze voorsprong van Vermeulen werd kort daarop echter weer te niet ge daan. Na tien minuten spelen wist Seen vanaf de lijn naar binnen zwenkende een onhoudbaar schot te plaatsen (2—3). Hoewel Sliedrecht alle krachten inspande en zeker ook enig overwicht ontplooide, was het toch Vermeulen, die zeven minuten voor het einde door een snelle uitval de stand op Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is ge slaagd voor het kerkelijk voorbereidend examen de heer J. den Draak, alhier. 101-Jarige overleden. Alhier is overleden de weduwe J. de Haan—Simon. Zij werd 101 jaar en was de oudste inwoonster van. Schie dam. Stille Omgang. Na een Lof met predi katie in de R.K. Singelkerk wandelde Za terdagavond laat een groep R.K. mannen zwijgend naar het station. Zwijgend namen zij plaats in een extra trein, die hen naar Amsterdam bracht, waar zij deelnamen aan de Stille Omgang, na in de St Dominlcuskerk de H. Mis te hebben bijgewoond. Zondag morgen keerde de groep deelnemers, onder wie de burgemeester, mr J. W. Peek, naar Schiedam terug. Zangdienst. Ook in de Lijdensweken Is de kerk een zingende kerk, aldus ds J. G. Jansen, die gisteravond in de (Ned. Herv.) Grote kerk een zangdienst leidde, met me dewerking van de Chr. Muziekvereniging Harpe Davids en van de organist Jacq. P. Bekkers. Immers, 20 zei hij, in de lijdens nacht, de donkerste aller nachten, is het de Heer zelf, die de lofzang inzet. Hij zingt de lofzang voor ons en Hij zingt de lofzang ons vóór. Er werd eerst gezongen: Gezang 35, een weergave van Jesaja 53, het lied van de lijdende knecht des Heren. Met Gezang 34 werd gebeden: Leer mij Uw lijden recht betrachten. Nog volgden de Gezangen 43 en 30, Psalm 22, Gezangen 46, 50 en 49. De dienst werd besloten met Gezang 174:waar het bloed door U gestort, mij de bron des le vens. wordt. Hercules. Aan de mars van de wandel kring Rotterdam heeft ook Hercules deel genomen. De baten waren voor het Ram penfonds- Hercules won de vijfde groeps- prijs. 2i wist te brengen. Voor Sliedrecht was de strijd verder praetisch kansloos gewor den en het verwonderde eigenlijk niemand, dat nog slechts 5 minuten voor het einde Sesn de stand op 2—5 bracht, waarmede het einde van de wedstrijd kwam. Doordat SSSK eerst het windvoordeel had, waren de gasten aanvankelijk wat in de meerderheid. Toch waren de Zwaluwen- aanvallen gevaarlijker, hetgeen na tien mi nuten een doelpunt opleverde van v,d. Wey- den, die een door G. den Boer ingeschoten balopving en langs de keeper in. het net plaatste. Intussen zaten de bezoekers ook niet stil en het „heiligdom" van v. Noort- wijk beleefde enige benauwde ogenblikken. Dan is het echter Bergwerf, die er met een scherp schot 2—0 van madkte, Nadat een doelpunt van Hoogerboord wegens buiten- speL v/as afgekeurd, gelukte het de Klaas- walers een verdiend tegenpunt te maken. Al spoedig sloeg Bergwerf alle Illusies van SSSK de bodem in door op verrassende wijze de voorsprong tot 3—1 te verhogen, met welke stand de rust werd aangekondigd. Na de pauze zijn de roodbaadjes finaal van de kaart gespeeld. Er was nauwelijks afge trapt of G. den Boer dook onverwacht voor het doel op en scoorde onhoudbaar. Even later zag de totaal verblufte SSSK-keeper een bal van P. Hoogerboord, die als voor zet bedoeld was, tussen de benen in het doel verdwijnen. Vervolgens voegden Vog- ler en v. d. Weyden Ieder nog een doelpunt aan de score toe. Vier goals in 8 minuten brachten de stand op 7—1! De thuisclub vond hec nu blijkbaar welletjes en zodoende kregen de gasten gelegenheid zich eniger mate te herstellen. Pogingen om de achter stand in te lopen faalden evenwel. Het werd zelfs nog 8— 1 toen in de voorlaatste minuut aanvoerder Huis een strafschop onberispe lijk in een doelpunt omzette. De zwart- wit ten behaalden dus op werkelijk overtui gende wijze voor de eerste maal een over winning op SSSK, maar het moet gezegd, dat de club uit Klaaswaal sedert de vorige ontmoetingen veel aan kracht heeft inge boet. Mede door de nederlaag van NSW in Maassluis is de positie van de Vogels aanzienlijk verbeterd. MAANDAG Stadsgehoorzaal. 8 uur n.m., „Achter Kloos termuren" (18 jaar). Volks gebouw, a uur n.m., Clubavond K.J.V, DO.M. Concoröia, 8 uur n.m., Harmonia met de heer d Toorn als psychometrlst. R.K. Verg. Gebouw, 8 uur n.mRep. „Sur- sum Corda". Oosthavenkade 15, 8 uur n.m., Rep. „Toon kunst". Luxcr-Theater, 8.15 uur nm., „Het Speel hol" {18 jaar), BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie en brandweer 2345. Ziek en dienst, Hoflaan 9a, 2541. Tel. 3229 voor een goed dagblad; Bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstr. 1, viaardlngen Bij geen gehoor 2059, Boterbloem straat 41. Geopend: Wester-Apotheek, Voorstraat 53, tel. 2883. een pracht schot onder de doelman door te scoren en Hollandiaan de leiding te be zorgen, waar, het gezien zijn overmacht, recht op had. Een tweede goed opgebouwde aanval der rood-witten werd al spoedig door Termijn in een doelpunt omgezet (2—0). Papendrecht deed echter zijn uiter ste best en het heeft Meeldijk dan ook moeite gekost het doel vrij te houden, vooral bij een aanval van Nederlof, waar bij de bal, via de vallende Meeldijk, tegen de 1st sprong en de corner voor de gasten niets opleverde. Na een zeer felle strijd kwam, kort na de rust, het derde doelpunt, geseoord door Vermaat. De aanval was opgezet door Termijn, maar deze speler kreeg het nu zo hard te verduren, dat hij enige tijd aan de zorgen van Molhoek moest worden toe vertrouwd, toch werd de stand 30 voor de gastheren. De Hollandiaan bleef steeds sterker, maar Termijn moest zich ten slotte laten vervangen door Van Gelderen, die midvoor ging spelen, terwijl Vink naar de vleugel ging. Hoewel Papendrecht meer in de aanval kwam, wist Van Gelderen de bal op te drijven en ondanks de hardnekkige tegenstand der gasten kreeg onverwachts Vermaat de bal te pakken om langs de ver blufte achterhoede heen te scoren. De stand werd hierdoor 4—0, onze stadge noten leken onbedreigd, maar Papendrecht gaf het niet op, integendeel, Nederlof' zag zijn kans door een misverstand in de Vlaai:- dingse achterhoede ea de stand werd 4—1- De strijd werd steeds feller en uit een strafschop wist Nederlof opnieuw een doel punt te maken (42). De gasten kregen hierdoor moed, de strijd werd er niet mooier op, het Hollandiaan-doel stond onder zware druk. Uit een verwarde situatie kreeg Papendrecht een kans. De echeldsrechter wees naar de-stip en Nederlof plaatste op nieuw een zuiver schot, waarmede hij de stand op 43 bracht. Hoewel Papendrecht allee op alles zette om de gelijkmaker te scoren, is dat niet gelukt en kwam het einde met een verdiende zege voor De Hollandiaan. Sunlight deed goed werk in de Zaterdag, competitie 4e klasse door in 's Gravenzanfll met 4—0 te winnen Van gelijknamige club. Sunlight staat thans met 15- punten uit u wedstrijden, waardoor op het eind de zeep. mannen in de bovenste helft van de rane- lijst zullen eindigen. Tn de onderafdeling ■wist H.V.O. de uitwedstrijd tegen D.V.o aan de Soendalaan met 1—0 te winnen 'tta positie van laatstgenoemde club is daardoc- niet al te best, zij staat nu onderaan. De voorhoede zal moeten trachten de kansen meer uit te buiten, want anders ziet het er niet naar uit, dat veel wedstrijden ge won oen zullen worden. Tegen het sterkers M.F.B. te Rotterdam leed T.S.B. een eer volle nederlaag met als eindstand 1—0, Dit doelpunt kwam pas 10 min, voor het einde doordat de T.S.B. verdediging voor een v«s meend buitenspel bleef staan waardoor M.F.B. op gemakkelijke wijze kon scoren Voor deze wedstrijd aanving werden de resterende 8 minuten nog gespeeld van de wedstrijd T.S.B.—M.F.B. <0—1), waarin niet gescoord werd zodat de uitslag gehand haafd bleef. Vlaardingen blijft in de derde klasse A aan de kop door een mooie 4-o zege op D.O.S. Bij de rust was de stand 2—0- Te Rotterdam wonnen The Red Stars, die reeds kampioen zijn, met 3—0 van w.r.A. v.vko: schreef dagblad „TROUW" op 12 Maart j.l. Deze prijzen gelden alieen DINSDAG 17 Maart gram BANKETFABRIEK JAN SMELIK Maasstraat, Vlaardingen, vraagt: Heeft U al kennis gemaakt met onze nieuw ingerichte 0n2e speciale Indola-permanent, het nieuwste toestel 1953, compleet /5.— Stroomloze permanent Indola ƒ7.50 compleet. Ter kennismaking: Met deze advertentie ƒ1.korting op onze permanenten, Geldig tot j April. DAMES- en HERÉNKAPSALON H E L N E Rembrahdtlaan 22. Bespreek tijdig. - Telefoon 67170. Het Fortuna-team speelde gisteren tegen Neptunus weer een veel betere partij voet bal. Speciaal het aanvalsquintet deed uit stekende dingen, alleen dient men zich te behoeden voor te individueel spel, waaraan vooral J. v. d. Berg Jr zich enkele maien bezondigde, waardoor fraaie kansen verlo ren gingen. Wel moet ons van het hart, dat de 41 uitslag voor onze stadgenoten sterk geflatteerd was. Enkele malen was het de deklat die Fortuna redding bracht en bcvendion werd het 4e, door de rood-gelen gescoorde doelpunt hoewei uiterste fraai, stellig in buitenspelpositie gescoord. De wind staat dwars over bet veld wan neer de arbiter beginnen blaast, en de eerste 10 min. wordt door beide ploegen be paald zwak gespeeld. Pas daarna gaan we goede dingen zien en het zijn onze stadge noten, die de toon aangeven. Toch is het Kraaijevelö die het eerst een zeer goed schot stopt. Maar dan volgt een serie For- tuna-aanvallen, waarbij veel gevaar komt van Peters, die deze middag een keurige partij speelt op de lihksblnnenplaats. Bij één dezer aanvallen plaatst genoemde spe ler afgemeten op de schoen van Pol-der vaart. Deze legt de bal a.h.w. even goed, wacht tot een tweetal spelers op hem af stormt om dan geraffineerd beheerst de bal keihard in het doei te plaatsen, volko men onhoudbaar voor de doelman. Bij een der volgende aanvallen, waaraan de gehele voorhoede deelneemt, Js het „Jan Jr", die de verdediging is gepasseerd en zal doelpunten, wanneer de rechtsback kans ziet hands te maken. De hiervoor toe gestane strafschop wordt feilloos door v. Berkel benut, die hierdoor in. dit seizoen op deze manier zijn 3e doelpunt scoort, stand 0—2. Toch zit ook Neptunus niet stil. Enkele aanvallen van de Rotterdammers brengen de Vlaardingse verdedigers in moeilijkheden, maar Kraaijeveld toont zich wederom een knap doelman, Acht min. voor rust valt de prachtige beslissing. Een afgeslagen Fortuna aanval komt via Peters bij v. d. Waal, die het fraaiste -doelpunt van de middag scoort, door de bal in de uiterste hoek te plaatsen. Toch gaan we niet met een 3voorsprong de rust in, want Neptunus geeft het niet op, en wanneer na een aanval, waarbij de bal bulten bereik van Kraaüeveld, tegen de lat is gekomen, waarna de bal tot corner wordt verwerkt, staat Lucas klaar om de goed genomen hoekschop, onhoudbaar in het For- tuna-dael te plaatsen. Na half time krijgen we 'n gelijk opgaan de, uiterst sportieve, strijd te zien, waarbij echter het hoge tempo van Fortuna opvalt. Beide partijen krijgen enkele goede kan sen, maar de verdedigers weten het gevaar te keren. In deze periode is het v. d. Berg Jr, die tot tweemaal toe, drie, vier verdedigers passeert, maar strand op de laatste tegenstander. Nog éénmaal krijgt de zeer grote aanhang van Fortuna reden tot juichen. Van de goed spelende Poldervaart gaat de bal naar de andere vleugelspeler v.d. Berg Sr, die de bal goed vrijspeelt en v.d. Berg Jr een niet te missen kans biedt, een kans die" hij dan ook correct benut. We constateerden ech ter, dat laatstgenoemde inderdaad off-side stond. Wel proberen de Neptuniaiien het nog enkele malen, maar de aanvallen zijn niet meer zuiver genoeg om v. Berkel en Jans in grote moeilijkheden te brengen. Daar ook de gasten niet meer tot doel punten kwamen werd met een wel wat ge flatteerde 41 de eindstand bereikt CandidatcnHJst A.K. Deze %veek kwa men de leden van de Anti-Rev. kiesvereni ging in het Zeemanshuis in ledenvergade ring bijeen. Na de behandeling van het nieuwe ontwerp gemeente-programma, ging men over tot de definitieve vaststelling van de candidatenlijst voor de aanstaande ge meen teraads-verkiezing. Eerst Vrijdagavond kon de juiste rangschikking van alle candl- daten worden vastgesteld. De heer J. van Gelderen, wethouder van openbare werken, is wederom lijstaanvoerder. De overige rang- schikking is: 2. J. v. Velden; 3. A. Hoek- veen; 4. AWagener; 5. K. J. Renzen; -fi, C. D. Poortman; 7. J, v. Hartingsveldt; l J. Rothuizen Sr; 9. D. de Heer; 10, H. Ze venhuizen; It. J- Middelwijk; 12, A. A. ie Lange; M. G» Verploegh; 14. R. Scharieee 15, J, Cats. CHRIST HIST. UNIE. In de Donderdagavond gehouden ledea- vergadering is in de vacature ds T. M, Lo- ran, die in verband met zijn leeftijd Is al- getreden, tot bestuurslid gekozen de heer T- Mastenbroek. De aftredende bestuurs leden mevr, J. Quartel—de Groot en de heer C. M. Molenaar, zagen hun mandaat ver lengd. De samenstelling van de groslijst hed eveneens een vlot verloop. Zij ziet er els volgt, uit; G, C. ter Beek, J. P. Chardon, Joh. v. Dijk, J. A- Dijkshoorn, G. v. d. Hou wen, J. Jongejan, A. J. Leune, T. Masten broek, mej. J. O. Meuldijk» C. M. Molenaar, A, Oprei, P. J. de Pagter, D. Pons, L. Prins, mevr. J. Quartel, A, Smoor, F, v. d. Snoek, G, v. d, Veer en A. C. Verploegh. Aan het slot van de vergadering in het eerste gedeelte werden enkele films ver toond, o.a. 't Schot is te boord bracht de viCe-voorzitter, de heer P. J. de Pagter de scheidende voorzitter dank voor hetgeen hij in de loop der jaten voor de afdeling deed en wenste hem nog een gezegende levens avond toe. Ds Loran sprak hiervoor zijn er kentelijkheid uit en sloot de avond met gé- bed. CHRIST. BESTURENBOND. Donderdag ie Maart spreekt de heer C. J. v. Maastrigt voor de Sociale Studieraad in het Zeemanshuis over „Wachtgeld en Werk loosheidswet". TAFELTENNIS. Competitie-programma; Dinsdag WTV 2— PON 1 te Maassluis en Woensdag SKB 1— WTV 1 te Rotterdam, B.M.T.V.D.L, 5—0 Een geheel uit vorm spetend V.DL. heeft tegen het op winst belust B.M.T. een iiJtie nederlaag geleden Het begin van de wedstrijd gaf niet de indruk, dat het op een eenzijdige strijd zou uitlopen. Beurtelings waren beide elftallen In de aanval. Na 22 minuten was het linksbuiten Damon van die Van Tonge ren met een zeer hard schot het nakijken g<d (10). Enige goede aanvallen van V.D.L, volg den. maar zonder resultaat. De stug verdedi gende achterhoede van de thuisclub, waarin vooral spil J, Baster bijzonder opviel, wist steeds schoon schip te maken. Vijf minuten voor de rust vergrootte rechtsbuiten Hoojman met e«n tam schot de voorsprong (2—4). Na de rust startte V.D L. met een serie aanvallen waardoor de verdediging van B.M.T. danig in het nauw werd gedreven. Na tiea minuten opleving zakte hel spel van de Maas- slulzers weer af tot beneden het normale peil. B.M.T. daarentegen, speelde een frisse, vlotte partij en wist door goede doelpunten vsn Busker (1) en Hooyman (2) de stand tot 5-4 op te voeren. Woningbouw sïuispolrter. In de Jongste ver gadering van de raad dezer gemeente hebben burgemeester en wethouders met gesloten deuren nadere mededelingen gedaan, in zake het raadsbesluit van 27 November *952, met betrekking tot de bouw van 56 etagè- woningen. 4 winkels met 3 bovenwoningen in deze laatstgenoemde vergadering werd o« bouw onderhands opgedragen aan het Bouw bedrijf Barkhuis Van der Woude te Deoni, waarop goedkeuring door Gedeputeerde Staten is verkregen. Gelet op de berichten, die om trent genoemde firma in. Maassluis de ronde deden, wekte het handhaven van de onder handse aanbesteding enige verwondering. Van officiële zijde is hieromtrent nu het volgende medegedeeld: Uit nader verkregen Inlichtingen bleek de financiële positie van het aannemersbeanjJ dermate te zijn gewijzigd, dat de burgemeester en wethouders het raadzaam achtten geen gé bruik te maken van de verkregen bevoegdheid tot onderhandse aanbesteding, waarna js over gegaan tot het aankondigen van een openbare aanbesteding van het omschreven we/k Han gende deze kwestie hebben echter enkele van de belangrijkste crediteuren van het aanne mersbedrijf de koppen bij elkaar gestoken er zich garant verklaard, zowel voor de afwerking van de 35 duplex-woningen, als voor de benw van het nieuwe complex. Dit heeft bet ge meentebestuur er toe geleld om de aangekon digde openbare aanbesteding In te trekken en de bouw van bet nieuwe complex In overeen stemming met het goedgekeurde raadsbesluit van 27 November 1952 toch aan het bouwbe drijf Barkhuis van der Woude op te dragen Wij vernemen nog, dat over pl.m. H <^a«e" van. de nog resterende, in aanbouw rilhdfl duplexwonlngen (40 gezlnen), er 10 beirokken kunnen worden. Ten week later hoopt Ttien overige 10 te kunnen opleveren. Dit houöt tevens in, dat over ongeveer 3 weken me» de bouw van het grote complex in de Slut»- polder zal kunnen worden begonnen. Bloedtransfusie. Vrijdagavond werd in de can tine van de Verenigde Touwf abrieken dao» de afdeling Maassluis—Hoek van Holland van het Roode Kruis de eerste bloedtransfusie- avond van dit jaar georganiseerd. Er kwaro ook ditmaal een groot aantal donors bioea geven. De opbrengst van deze avond was 186 halve liter-flessen bloed, van even vee» donors. Leger des Hells. Er is grote nood. zowel to geestelijk als maatschappelijk opzicht. Steea- meer wordt er een beroep gedaan op he Leger des Heils en hulp kan alleen worden, wanneer ieder helpt. Daarom ooej het Leger des Heils een dringend beroep jaarlijkse collecte, die deze maand gebouoe wordt, financieel te steunen, teneinde ceo ieder, die, hetzij in geestelijke, hetzij ms* ridle nood verkeert, te helpen. Geeft de g" alleen af aan collectanten, voorzien van ee volmacht en behorende tot het Leger desHC"»' stichter William Booth. lfl Donderdagavond halfacbt samenkomst gebouw dr Kuypdrkade.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 2