■m mmm Eeuwfeest Frankenland Parochie AT cy AAR. M ui o-examen s Rijks HBS verliest: voortreffelijk leraar Ir W. J. Volle wens met pensioen Schiedamse Notities Geref. Jeugdraad hield openluchtmeeting II Bescherming Bevolking Vacantiecentmm De Beer weer ingericht Schiedamse kinderen zullen er ook van genieten Toonzaal GTB wordt bijkantoor Korte Kroniek Uit het Schiedamse Sportleven Een draw van Hermes DVS Excelsior won van Quick Sensatie op het honk halve hl mm WAARHEEN Maandag 6 juli 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD EERSTE BLAD - PAGINA HoofdageatschapBroers vest 3» tel. $8091 m Deken R. Reijnen, mocht tijdens de receptie de gelukwensen van velen in ontvangst nemen. Zaterdagavond om 8 uur arriveerde de bisschop van Haarlem, mgr J- P. Huiberts, aan de rand van de Frankenlandparochie, I cl. op het Koolas, waar hij v/erd ontvangen I door deken R. Reijnen en de R.K. georgani seerde jeugd. De bisschop bracht nl. een I bezoek aan Schiedam ter gelegenheid van I het honderdjarig bestaan van de Franken- I landparocbie. De route le.dde naar de St 1 Liduinakerk, waar de bisschop schreed I door een haag van bruidjes en leden van de I R.K. jeugdbeweging. Van het hoofdaltaar af j heeft mgr Huiberts dank gezegd voor de I ontvangst. Hij feliciteerde de parochie met I het honderdjarig bestaan en hij meende. I dat de H. Liduina, die haar stad beschermt I door haar voorspraak, bij deze viering ze- I leer niet zal worden vergeten. Zij is het 1 geweest die Schiedam over heel ons land en I ver daarbuiten bekendheid heeft ge- 1 geven en. heel katholiek Schiedam moet haar dankbaar zijn voor baar smeekbeden, waardoor God de stad zoveel zegeningen I schonk. Zondagmorgen heeft mgr Huiberts een I pontificale hoogmis opgedragen, geas- I sisteerd door deken R- Reijnen als presby- I ter assistents, de pastoors L. J. A. en A. L. IM. Oorsprong als kroondiakenen, rector C. Ij. A. Campfens en rector B, J. v. Houten als I diakenen «n dr M. J- de Jong, ceremo- Iniarius. Op het altaar waren mede aanwe- Izag verscheidene geestelijken uit onze stad. |Het versterkte kerkkoor voerde uit de Jrtfissa Festiva van Alexander Gretchani- I cott. Onder de mis hield de bisschop een korte predikatie, waarin hij dc gelovigen aan- I spoorde tot godsvrucht en devotie tot de IH- Liduina, de patranes der jubilerende (parochie, In de pastorie werd later in de morgen I een receptie gehouden. Daar heeft kapelaan (j. G. van Dijk namens de parochianen aan Ide deken en het kerkbestuur de gebrand- schilderde ramen aangeboden, vervaardigd door do Schiedamse glazeniers, de gebr. Henderickx, welke ramen binnenkort in de kerk zullen worden geplaatst. Namens een dames .omvté overhandigde mevr. Peek Lüdhjrst een nieuw stel paramenten. Ve len kwamen gelukwensen aanbieden, o-m- de burgemeester, mr J. W. Peek, weihouder mr M. J. M. van Kinderen, kerkbesturen, burgerlijke en kerkohike autoriteiten van hier en van elders en vele anderen. De kerkelijke viering werd Zondagavond besloten met con plechtig sluitingslof. BESCHERMING BEVOLKING. Aanmelden van vrijwilligers, mannen en vrouwen, dagehjks Bureau B.B., "Westmolen- straat, Politiepost Buitenhavenweg en bil wijk- en blokhoofden. MUSEA. stedelijk Museum: Woensdag, Zaterdag en Zondag geopend van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Monopol c Theater». Heden 7 on 8 uur: Pe een-ogige indiaan (li jaar); Dinsdag tan. Don derdag 2, en 9 uur: De Klauw (1B jaar>. passage Theater: Tot en met Dcmaerdag 2 en 3 uur: £en Komngln wordt gekroond (alle leeftijden). MAANDAG, 6 JULI. Clubgebouw «erf Wilton Fljenoord 8 uur Petsoneelsveremguig W F„ afdeling O. en A. Ledenvergadering. DINSDAG 7 JULI Boshoek, 7 uur. Demonstratie-honkbalwed- stJijd Schiedam-SW-combinatie tegen Sparta. Parcours N. Haven, Schoolstraat, Warande, Westerkade, 7 uur. Rennersclub Schiedam, Wielerwedstrijden ten bate van het Bureau voor dc Medische Sportkeuring. Wat ieder veten moet ZIEKENHUIZEN Gemeente Ziekenhuis, Nassaulaan. tel. 69126; R.K. Ziekenhuis, Dr Noletstichting. Pr Nolct- straat, telefoon 69411. BIJ ONGELUKKEN Voor aangifte van ongelukken belle men de G.G. en G.D., telefoon 69230. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor de avond- cn nachtdienst geopend Apotheek C. I. Jansen, Swammerdamsmgel 41. In Irene slaagden Zaterdag voor het Mulo examen, diploma A: H. A. Rietdijk, H, J. Aandeweg, E. S. Huyes, C. Hagoort, H. J. Bout, J. Besteman, C. A. v. d. Poel, R. P. Kok, J. F. Kolk, J. J. v. Keyningen, C. J. Schemkes, J. L. Sierveld, allen te Rotter dam; J. Prenger, J. Boon, beiden te Hoek van Holland; C. Blokland, A. v. d. Drift, P. v. Tilborg, G. A. Mann, R. P. Prenger, D. L. Putters, allen te Schiedam; M. v. d. Kooy, C, Nuyt, beiden te Vlaardingen. Zes candidaten werden afgewezen. Van de leerlingen van de Willem de Zwijger Scbool behaalde deze week het MULO-B diploma: Theo v. Dorssen, Nel Verlinde, Jan v. Beek, Jan Gerritsma, Jan v. d. Tempel en Jaap Vonk. Eén B-candidaat werd afgewezen. Het A-diploma behaalden Aad v, Broekhoven, Arie Harlaar, Bep v. d. Bout, Ini Brand, Anme v. Huiten, Louis v. As. Vries "Wcgner, Tilly Syberden en Coert v. Dijk. Nog 20 Leerlingen moeten over twee weken het A-examen afleggen. Mooi succes. Het Schiedamse Politie ■Muziekgezelschap, directeur de heer J. de (Graaf, heeft Zaterdag tijdens een te Velp (gehouden concours een eerste prijs in de (concertwedstrijd en een eerste prijs in dc (marswedstrijd gewonnen. Het muziekkorps (promoveert nu naar de afdeling uitmua- (tendheid. I Het Singelkwartier. De vereniging Sin- I gelkwartier organiseert op Dinsdag, 14 Juli (op de zandvlakte voor de Finse school aan (het Lorentzplein, 's avonds om hall 8 een gekostumeerde voetbalwedstrijd. De deel- (name is opengesteld voor spelers van 21 jaar [en ouder, Men kan zich voor deelname [aanmelden Dinsdag 7 Juli om 8 uur in het |w ijfclokaal Stephen sons tra at. - Alb. Th*}m, Bij de onlangs gehouden [jaarvergadering van de R.K. Toneelvereni ging „Alberdingk-Thijm", waaraan tevens [een bestuursverkiezing verbonden was, [werd het bestuur als volgt gekozen: J. v. [Slobbe, voorzitter, P. Middendorp, secreta- (ris, A. Bosch, penningmeester. J. v. Haaste den, 2e penningmeester, G. Coilignon, biblio- [thccaris, - Meisjes Gilde. Het R.K. Meisjes Gilde [heeft Zaterdag in Irene aan de ouders der [leden een schouw-avond aangeboden die een [beeld gaf van het werk van de meisjes in de [afdelingen, pater Wiliems O.P. sprak een ■welkomstwoord. Hij moedigde allen aan, [het werk van de meisjes te steunen. Kamer van Koophandel. Op Donderdag ■8 Juli 's middags om half 3 vergadert in het (Handelsgebouw de Kamer van Koophandel Ben Fabrieken voor de Beneden Maas. De ^agenda vermeldt o.m. bespreking van de Jspoorwegovergang Schiedam en de douane- Bloods Schiedam. Dr J. W. Muntz, secretaris [van het NederlandUSSR-instituut te Rot terdam, zal een causerie houden over de [handel met Sowjet-Rusland. Onder begunstiging van mooi weer heeft de Geref. Jeugdraad Zaterdag op het ter rein Volkspark een openluchtmeeting ge houden. Ds G. Brinkman wees in zijn wel komstwoord op het nut van dit soort bij eenkomsten. Zij werpen vruchten af. Waar Gods Woord ook voor deze meeting het samenbindende wil 2ijn, mogen wij, zo 201 Epr., Zijn zegen verwachten. De heer H. Algra uit Leeuwarden, voor zitter van het Gerei. Jongelings Verbond, hield. een. rede over: Lui, die niet meedoen, waarmee hij bedoelde degenen in de Geref. kerk, die niet tot een Geref. organisatie behoren. Het is onze taak hen tot ons te trekken en hen te overtuigen van -de waar de van ons werk. De tweede spreker, ds G. van Duinen uit Wassenaar, wees op de levensperspectieven, die er voor de Geref. jeugd liggen, als zij maar leeft naar Gods Woord. Aan de meeting werkten mee: de Chr. muziekvereniging Harpe Davids, het Geref. Evangelisatie Kerkkoor en de Chr. gym nastiekvereniging D.O.K. It W. J. VoZteujens bekukt met (ju echtgenote, de schryjster meurouw FoliewensZeylemaker, de geschenken. Aan ir IV. J. Volle wens, docent in wis kunde, mechanica en lijntekenen, aan wie mei ingang van X September a.s. eervol ont slag is verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, verliest de Rijks 1IBS een voortreffelijke leraar, die btf het overgrote deel van zijn leerlingen een grote populariteit genoot en wiens lessen door zijn oud-leerlingen nu nog in hoge mate worden gewaardeerd. Ir Vollewens nam tevens verscheidene malen het directoraat waar en was ouder-directeur der school. In een bijeenkomst. Zaterdagmiddag ge houden in de R.K. "Volksbond en bijgewoond o.m. door wethouder mr P. van Bochove namens het Gemeentebestuur, leden van de Commissie van. toezicht op het M.O., prof, Schuh, leermeester en vriend van ir Volle- wens, docenten, oud-docenten, dr P. Herfst, rector van het gymnasium, leerlingen en oud-ieerlingcn is officieel afscheid geno men. Dr R. Oort, directeur der Rijks HBS, sprak een welkomstwoord, waarna hij meedeelde, dat de inspecteur bij het middelbaar en gymnasiaal onderwhs, dr W. van Ent, ver hinderd was aanwezig te zijn, maar in een schrijven getuigd had van zijn warme waar dering voor het werk van de scheidende leraar. Dr Oort meende, dat ir Volle wens op voortreffelijke wijze de school had ge diend. Hij droeg de liefde voor de wiskunde uit, werd gewaardeerd dooi* allen, die met hem te maken hadden en spr. prees het werk als waarnemend directeur en als do cent. In de hulde betrok spr. ook mevrouw Vollewens-Zeljlemaker, de bekende schrijf ster. Namens de docenten voerde mej. M. Hoffman het woord. Zij wees er op, dat de docenten van een school een kleine gemeen schap vormen. Ir Vollewcns was daarvan het middelpunt. Er was een uitstekende band tussen de docenten, die ir Vollewcns na de vacantie sterk zullen missen. Veel lief en leed heeft ir Vollewens op en met de school beleefd, vooral tijdens de be zettingsjaren, toen hij zich als waarnemend directeur bijzondere verdiensten verwierf. Ook tijdens de werkweken was ir Volle wcns de centrale figuur. Namens leerlin gen, directeur, docenten, oud-leraren en het verdere personeel van de school bood spr. een geschenk aan. Nadat prof. Schuh als vriend van waar dering getuigende woorden had gesproken, ■waarin hij o.m. zei, dat. ir Vollewens het nieuwe niet schuwde, verklaarde namens de Commissie van Toezicht op het M.O. de heer J. Kreber, dat deze commissie zeer inge nomen was geweest met de wijze, waarop ir Vollecvens had les gegeven. Hij overhandig de een geschenk, wat de heer "W. Gerritsen deed namens de leerlingen. Deze roemde de eigen stijl van !es geven en hij sprak de wens uit, dat ir Vollewens met veeL ple zier zou terugdenken aan de school en aan de leerlingen. De rector van het gymnasium, dr P. Herfst, roemde de prettige samen werking met ir Vollewens ten tijde, toon deze waarnemend directeur was, waarna ir C. Doets het woord voerde namens de oud leerlingen. Deze bracht dank voor betgeen de oud-leerlingen hadden mogen leren van. een groot leermeester. Namens de oud- leerlingen bood spr. ir en mevrouw Volle wens een reis naar Wenen aan. Tenslotte voerde ïr Vollewens het woord. In een uitvoerige rede herinnerde hij er aan, dat hij bijna 40 jaar aan het middelbaar on derwijs verbonden is geweest, waarvan 35 jaar aan de Rijks HBS te Schiedam. Het af scheid is gemaakt tot een onvergetelijke dag. Spr. herdacht de collega's, die de laatste jaren zijn overleden, dankte voor de ca deaus en gaf als zijn mening te kennen, dat het vele kwade, dat men van de tegen woordige jeugd vertelt, wel wat overdreven wordt. Zeker, de jeugd van thans is anders dan die van vóór de laatste wereldoorlog, maar zij is beslist spontaner, opener. Wei mankeert het de jeugd van thans vaak aan vormelijkheid en dat is te betreuren. Met weemoed, besloot spr., verlaat ik. de school. Hierna hield ir Vollewens een afscheids receptie. Bij Onder Ons Tijdens een toneelavond. Zaterdagavond In Musis Sacrum, heeft de HBS-verentging Onder Ons ir Vollewens, die ere-voorzitter is, gehuldigd. Na een welkomstwoord zaï de voorzitter, de heer Chr. van Heemskerk, dat Onder Ons niet wilde achter blijven bij de hulde, 's middags aan ir Vollewens ge bracht. Wij nemen echter geen afscheid van onze ere-voorzitter. "Want dat blijft hij. Wij nemen alleen afscheid van onze leraar. Na mens leden en de commissie van toezicht bood spr. een geschenk aan, waarna ir Vol lewens wees op de belangrijke taak. die Onder Ons inneemt in het leven van de school. Immers, Onder Ons helpt in sterke mate bij de opvoeding van de HBS'ers. Als ónder Óns m dit opzicht te kort schoot, gaf spr. het bestuur op zijn kop. Het was spr.'s wens, dat Onder Ons zijn taak nog tot in lengte van jaren zou blijven vervullen, en hij bracht dank aan allen, die zich hadden ingespannen om de afscheidsdag te maken tot een dag, waaraan hij nog vaak zal terug denken. Leden van Onder Ons gaven een zeer goede opvoering van: Vou can't take it with you, onder regie van de leraar, de heer P. Vreeken. Tot slot van de avond was er een geanimeerd bal. Woensdag 8 Juli a.s.. 's avonds om 8 uur, zal er in de R.K. Volksbond een bindings avond woTden gehouden voor vrijwilligers van de Bescherming Bevolking, ten einde deze vrijwilligers beter met elkaar bekend te maken en banden van vriendschap aan te kweken. Wat de Burgerlijke Stand meldt Overleden: L. Leenderts, 85 j.; H. L. Oudenhoven, 68 j. Met financiële steun van de Schiedamse Gemeenschap is het Vacantiecentrum „De Beer" cp het eiland Rozenburg gelegen, welk centrum, tijdens de oorlog door de bezettende macht bijna totaal werd vernield, onder toezicht van mejuffrouw Bus, algemeen leidster Vacantieverblijven in Nederland, door de Vacantiestichting Ne derland, wederom in een keurig vacantieoord herschapen, Dezer dagen heelt het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap, vergezeld van leiders en leidsters, die met groepen Schiedamse kinderen in de maand Augustus naar genoemd vacantiecentrum zullen vertrekken en van twee bestuursleden van de vereniging „Het Singelkwartier", welke vereniging ook jaarlijks voor de jeugd een vacantieweek organiseert een bezoek gebracht aan het vacantiecentrum „De Beer". Bij aankomst werden de bezoekers door mej. Bus verwelkomt. Tevens werd kennis gemaakt met de kampbeheerder, de beer Dietrich. Allereerst werd het vacantletehuis in ogenschouw genomen. Dit tehuis ziet er uitstekend uit. Het heeft veel reparaties on dergaan. Het tehuis is prachtig gelegen tussen boomgroepen, terwijl rondom een prachtige speelweide is aangebracht. Het gebouw telt aparte slaapverblijven voor jongens en voor meisjes, welke verblijven worden geschei den door een gezellig er» ruim dagverblijf. Tevens is er een verblijf voor de hoofdlei ders der verenigingen of groepen, die hier verblijven. Ook is het tehuis In het bezit van een ziekenzaaltje, waarin vier patiën ten kunnen worden opgenomen, In totaal kunnen in dit tehuis 32 meisjes, 42 jongens en een achttal letders(sters) wor den ondergebracht. Het tehuis is voorzien van een priraa keu ken. De heer M. Holl, voorzitter van de Schie damse Gemeenschap, heeft mejuffrouw Bus dank gezegd voor haar hartelijk ontvangst en hij zei zeer tevreden te zijn. over dit vacantiehuis. Er was in drie maanden heel veel veranderd en hij stond er versteld van, dat er reeds zoveel was bereikt. Reeds op 4 Juli zullen de eerste groepen kinderen uit Amsterdam in dit tehuis worden onderge bracht. Dat er veel animo voor dit vacantie centrum bestaat, moge blijken uit het feit, dat Teeds acht achtereenvolgende weken het tehuis is volgeboekt. Ook zuilen in de Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de Toonzaal van de Gemeente Tech nische Bedrijven aan de Bqoersvest zeer binnenkort worden verrijkt met een bij kantoor van deze bedrijven, waar hel pu bliek kwitanties zal kunnen betalen, die na aanbieding aan huls niet zijn gehonoreerd, gaspenningen zal kunnen kopen, aanvragen voor aansluiting op gas, water en eleetrici- teit kunnen doen, enz. Enige loketten wor den voor dit doel gemaakt. Het gedeelte, dat niet voor het bijkantoor nodig is, zal als toonzaal blijven gereserveerd. Door het stichten van. het bijkantoor denkt de directie van de G.T.B, een twee ledig doel te bereiken. In de eerste plaats ligt het kantoor van de G.T.B. zo buitenaf, dat het voor het overgrote deel van de Schiedamse bevolking moeilijk is dit te be reiken. Door een bijkantoor aan de Broers- vest te stichten worden de belangen van de burgerij beier gediend. Door de grote toeloop verwacht men tevens een veel grotere belangstelling voor de toonzaal. Omdat men toch op het bijkantoor is, kijkt men allicht eens naar die dingen, die er zijn uitgestald. Technisch personeel zal des gevraagd voorlichting geven. maand Augustus drie groepen kinderen uit Schiedam een week in dit vacantietehuls doorbrengen, Hierna heeft het gezelschap de omgeving van dit vacantiecentrum bezichtigd. Deze omgeving is voor de kinderen een waar eldorado. Ze kunnen ten volle genieten van strand, duinen, bos en water en niet te vergeten van de vogels en bloemen. De Schiedam&e Gemeenschap heeft door haar steun een prachtig vacantieoord tot stand weten te brengen en we twijfelen er niet aan of dit oord zal vele bezoekers, in de eerste plaats kinderen trekken. Een eresaluut aan de Schiedamse Gemeen schap, Aanrijding. Zaterdag is de brandmees ter G. W. K, in de St. LLduinastraat met zqn fiets tegen een auto gebotst. De man is met een hersenschudding per auto van de G.G. en. G.D. naar de Dr Noletstlchiing en. ver volgens naar huis gebracht. Jonge diefjes gegrepen. De 63-jarige v. K. heeft drie jongens van S jaar op he ierdaad betrapt bij het inbreken, in de can- tine op het S.V.V.-veld. Hij heeft de jongens aan de politie overgeleverd. Een doos tof fees, die zij hadden gestolen, is ïn. beslag genomen. Fietsen gestolen. Twee fietsen zijn ge stolen. Eén in het Volkspark en één in Spieringshoek. De fietsen stonden onbe heerd en niet op slot. Brandje. De poiitie heeft vannacht met emmers water getracht een brandje te blus sen, dat was uitgebroken in een tuinhuisje op het volkstuincomplex Vijfsluizen. Het huisje brandde geheel uit. Een hoeveelheid tuingereedschap en wat keukengerei gingen verloren. De politie slaagde er ln een na bij gelegen tuinhuisje door nathouden tegen brand te beschermen. Voetbal. Zaterdagavond speelde voor de nederlaagserie MVV tegen DVO van Vlaar dingen. Ook in deze 5e ronde moest MW met een nederlaag genoegen nemen, n.ï, 2-1. Aan deze wedstrijd ging vooraf een ont moeting tussen de reserves van beide clubs, die ook door DVO gewonnen werd met 2—1. Korfbal. In het kader van de sportdag die door de Chr. sportvereniging ASSO te Schipluiden is gehouden, speelden de ODO- junioren een wedstrijd tegen die van ASSO. In het begin van de wedstrijd waren de Maaslanders in de meerderheid, maar slaag den er niet in een doelpunt te maken, zodat deze vlot gespeelde wedstrijd eindigde in een 20 overwinning voor Asso, Collecte. "Woensdag a.s. zal alhier een col lecte gehouden worden voor de stichting Het Hogeland. De cricketwedstrjjd V.R.A.—Hermes- D.V.S. Is in een draw geëindigd, een resul taat, dat voor Hermes-D.V.S. wat teleurstel lend is. De aanval van V.R.A. was niet te onder schatten en het Hermes-D.V.S.-totaal werd 133, waarvan A. Keuzekamp 57, Stolk 11 en Smits 15. Het batten van Hermes-D.V.S. was ditmaal niet zo best. Het leek er in het begin op, dat Hermes- D.V.S. gemakkelijk zou gaan winnen, want dë eerste wickets vielen vrij snel en toen Glerum voor 14 runs aan de kant zat, leek alle V.R.A.-tegensïand gebroken. Echter liet Meyers in deze periode goed batten zien en dank zij zijn werk stuurde V.R A. op een ■draw aan. Hermes-D.V.S. zag geen k>.:. 5. het verdedigende spel te doorbreken en met 110 voor 8 was het tijd. "V.R.A. had inderdaad een draw geforceerd. De Hermes-D.V.S. bowling cijfers waren: Scheffer 2 voor 32, Van Meurs 4 voor 56, Tettelaar 2 voor 16. Quick N. paste tegen Excelsior de tactiek toe, zoveel mogelijk verdedigend te spelen en zo lang mogelijk aan bat te blijven, zodat het vrij lang duurde voordat Quick N. aan de kant zat. Dat xvas tegen theetijd en zij had toen 119 runs gescoord, waarvan Ingelse alleen 77. Excelsior had toen 3 uur speeltijd om dit aantal van 119 te overschrijden en dat is zonder al te veel moeite gelukt. De Schie dammers scoorden 135 voor 6, waarvan J. Oosterholt 49, Dries 43. Dries had ook het meeste succes met de bal. Hij bowlde 6 voor 18, Rulgrok 2 voor 23, Bakker 2 voor 15. Cricket uitslagen Hermes-D.V.S. 2 won met 58 runs van Rood en Wit 2; Ajax L. versloeg Excelsior 2 met 4 runs en nog 7 wickets in handen. SZC-walerpolonieuws Zoals reeds gemeld, won S.Z.C. 1 heren met 43 van V.Z.C. 1. S.Z.C. 2-dames versloeg RZ en PC met 4—1 en. S.Z.C. 2-heren boekte eveneens succes. Dit zevental versloeg in Leiden De Zijl 3 met 6—0. Ook S.Z.C. 4-heren won. In een spannende strijd werd het i3 tegen Z.P.B. 2. S.Z.C. 2 heren speelde nog tegen D.Z.V. 2 en nu werd met 61 verloren, S.Z.C. 1-da-mes deed het perfect en versloeg Shell 1 met liefst B0. Het programma van deze week vermeldt; Dinsdag V.Z.C. 2S.Z.C, 2 (heren); Woens dag in bel gemeentezwembad voor heren, 8 uur: S.Z.C. 4—R.W.V. 2 en 8 uur 30: S.Z.C. 1 Surae 1, (heren). DE VOETBAL ROLDE NOG G.T.B. heeft Zaterdag een uitstapje naar Tiei gemaakt en daar een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tegen R.K.T.V.C. G.T.B. 2 won met 51, maar G.T.B. 1 ver loor met 3—2. Na de wedstrijden, werd een kersenboomgaard bezocht. G.T.B. houdt Donderdagavond in het schaftlokaal van de gasfabriek de jaarver gadering. D.H.S. is kampioen geworden van de af deling- Rniferdam en heeft daarmee beslag gelegd op dc „gouden plak". Deze club had op eigen veld genoeg aan een gelijk spel ora de titel te behalen, maar zg stelde rich daar mee niet tevreden. Zjj pakte de zaak flink aan en daar Roekan je, dat plets te winnen had, het rustig aan deed, won D.H.S. met 2— Het heeft op Boshoek geducht gespannen tijdens de honkbahvedstrijd Schiedam T.H.B. Een vrij talrijk publiek heeft niet zo zeer genoten van goed veldwerk maar daarentegen een partij slagwerk te zien ge kregen, dat er zijn mocht. Mede omdat de Schiedam-werper niet in vorm kwam, nam T.H.B. met 8—3 de leiding, maar in de 6e innings kwam de baians weer in evenwicht, 8—8. T.H.B. nam opnieuw de leiding. Schie dam leek geslagen, maar met een uiterste krachtsinspanning haalde Schiedam de pun ten uit het vuur en won. tenslotte met 1613. j De wedstrijd was een goede propaganda, die morgen, wordt voortgezet met de wed strijd SchiedamS.V.V.-combinatie tegen Sparta, om 7 uur op Boshoek. Schiedam 3 won met 127 van R.F.C. 3. Schiedam 1 bezet nu met 12 uit 8 de 2e plaats na H.H.C.2, 14 uit 7. S.V.V.3 verloor met 283 van Overmaas. Vermist. Sinds Zaterdagavond kwart over zes wordt op de loodsboot Rigel, die voor de Waterweg dienst doet, vermist de onge veer 26-jarige matroos A. B. uit Maassluis. Een ongeluk wordt gevreesd. Afscheid, Voor de laatste maal, dat de heer J. Visser van de bankwerkerij naar huis ging, deed hij dit op een zeer bijzon dere manier. Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd werkte hij Zaterdagmor gen j.l. voor het laatst in de Verenigde Touwfabriefen te Maassluis, welk bedrijf hij trouw 40 jaar diende. Er werd officieel afscheid van hem geno men, waarna hij de poort verliet. De scheidende werd buiten de poort van de fabriek opgevangen en met drie bazen uit zijn afdeling in een open rijLuig geplaatst. Voorafgegaan door twee collega's op de mo tor trok de stoet, vergezeld door de overige collega's op de fiets, door een gedeelte van Maassluis, om tenslotte Visser heel netjes aan. zijn woning op 't Hoofd af te leveren. Met pensioen. De tweelingbroers Jan en Klaas Molendijk zullen uw huisvuil niet meer ophalen! Zij hebben Zaterdag de ge meentedienst met pensioen verlaten. De directeur van. gemeentewerken, de heer L. J. Spits gebruikte het oude Gilde- huisje aan de Zuiddijk, symbool van arbeid, als een bij uitstek? geschikte plaats voor een intiem afscheid van deze plichtsgetrouwe werklieden. Het personeel van gemeente werken en -reiniging was hierbij aanwezig. De directeur wees in zijn toespraak op het goede voorbeeld, dat de gebroeders Mo lendijk steeds gesteld hebben. Zij gaven hun diensten en krachten volledig voor de taak, die zij op zich genomen hadden; een taak, die niet altijd even aantrekkelijk was. doch die niettemin tot vollledige voldoening van hun superieuren is uitgevoerd. De jon geren kunnen aan dergelijke arbeiders een voorbeeld nemen, want Jan en Klaas Molen dijk hebben laten 2ien, hoe de oude garde ook in deze na-ooriogse tijd haar werk op vat en uitvoert. Spr. bracht dan ook, namens het gemeentebestuur, beiden dank voor het geen zij in een periode van resp. 33 en 30 jaar hebben verricht. Hij wenste hen een Hoofdagrentachap: Smalle Havenstraat 1, tri. 3229, hoek Westhavenkade. V.Z.C.-SDCCESSEN BIJ DE 3 KM TR ROTTERDAM Aan de nationale 3 km wedstrijd, dit Zondag in de Delfshavense Schie te Rotter dam werd ver2wommen, namen ook firi« leden van de V.Z.C. deel en wel met zeei goede resultaten. In de dames-veteranen-klasse werd mei, C. Koning le in de goede tijd van 1 uur en 6 min., met welke tijd zij zelfs alle heren veteranen achter zich hield. In de dames-wedstrijd-klasse met deel neemsters als Fr. Peters (Neptunus, Arn hem), Joke de Korte (O.D.Z., R'dam), Diot Verstappen (R.D.Z., R'dam), Willy Willes sen (A.D.Z., A'dam) en Nel Garrltsen (R.D.Z., R'dam), leverde de 15-jarige V.Z.C.- ster Cootje Heinsius wel een bijzonder goé de prestatie, door ln de fraaie tijd van 52 min. 12 sec. de derde plaats te bezetten, achter Fr. Peters en. Joke de Korte, zodat zij vele bekende zwemsters achter zich liet. In totaal namen 73 dames aan deze wed strijd deel. Ook de prestatie van Jaap Ploeg in de heren-wedstrijd-kiasse was goed te noeiren. Van de 75 deelnemers wist hij zich als lie te klasseren. WATERPOLO De resultaten van de Vlaardingse water- polozeventallen blijven maar aan de schrale kant. De drie wedstrijden, die vorige week werden gespeeld, leverden alle drie een ne-: derlaag op, zij het dan, dat er twee bij wa ren met 1 doelpunt verschil. De grootste nederlaag leed V.Z.C. 2, dat te Hillegersberg met 71 van S.V.H. 4 ver loor,. Zowel V.Z.C. 1 (h) els V.Z.C. 3 leden in hun uit-, resp. thuiswedstrijd een 4—3 nederlaag, terwni beiden een 2—0 voor sprong wisten te -rkrijgen. In de wedsi S.Z.C. 1V.Z.C, I was dit nog de ru -.tand, daarna maakten de Schiedammers gelijk, namen zelfs een 32 voorsprong; na de gelijkmaker der V.Z.C.-ers werd er nog verwoed gestreden voor het winnende doelpunt en hierbij was de S.Z.C. de gelukkigste. V.Z.C, 3 was vóór de rust zijn 2—0 voorsprong reeds kwijt, wat ztker aan slecht samenspel was te wij ten, zodat de 43 overwinning van. R.Z.P.C. 3 zeker verdiend was. Voor deze week slaan er 5 wedstrijden op het programma en wel; Maandag 6 Juli te Delft: D.Z.V. 1—V.Z.C. 1 (h.); Dinsdag, 7 Juli, aanvang 7,45 uur tn het zwembad „Spoorhaven" te Vlaardingen: V.Z.C. 2—S.Z.C. 2 (h.) en V.Z.C. 1—Suraa 1 (d.); Donderdag, 9 Juli om 8.18 uur ie Vlaardingen: V.Z.C. 1R.Z.C. 1 (h.); Don der 9 Juli te Rotterdam: L.A.C. 1—V.Z.C. I (d.). MARKTBERICHT. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal betaald voor: maatjesharing groen 32.50— 4.6; maatjesharing jong 32—ƒ35.20, maatjesharing groot 32—34.90. HARINGVANGSTBEKICHTEN Vangstbeiichter. van hedenmorgen uit zee: Sch. 87 - 3 k., sch. 2<Jü 13 k.. Sch. 195 - 25 k„ Sch. 245 22 k., Sch. 246 18 k., Sch. 341 22 k., Sch. 342 0 k., Sch, 402 16 k-, Sch 412 40 k., Sch. 56 5 k., Sch. 229 3 k„ sch. 283 0 k., Sch. 105 5 k., Sch. 339 - 7 k„ Sch. 23 1 k., Sch. 53 14 k.. Sch. 104 11 k-, Sch. 39 8 k„ sch. 501 2 k-, Sch. 4 2 k.. Sch. 75 12 k., Sch. 77 -- 24 k., Sch. 57 33 k., Sch. 191 35 fc., Sch. 199 0 k.. Sch. 32 22 k., Sch. 40 14 k-, Sch. 49 5 k., Sch. 93 26 k.. Sch. 132 - II k.. Sch. 133 4 k., Sch. 233 - 41 k'. sch. 247 15 k„ Sch. 262 - 4 k., Sch. 2So 15 k.. Sch. 2 0 K., Sch. 5 2 k Sch. 2 k., Sch. 15 12 k., Sch. 13 0 k-, Sch. 19 0 k., Sch. 25 12 k., Sch. 30 14 k.r Sch. 33 17 k., Sch. 45 - 28 k., Sch. 69 - U k., Sch. 84 34 k-, sch. 130 45 k., Sch. 210 0 k., Sch. 243 - 0 k., Sch. 249 - 2 k-, sch. 250 14 k., Sch. 293 3 k„ Sch. 310 i k., Sch. 399 9 k., Sch. 36-3 k., Sch. 151 - 24 k., Sch. 107 4 k., Sch. 353 - 4 k., Sch. 20 36 k., Sch. 225 20 k., Sch. 314 0 k.» Sch. 79 0 k., Sch. 141 - 0 k., Sch. 186 - 0 k.. Sch. 284 - 2 k-, sch. 7 - 1 k., Sch. 122 2 k.t Sch. 124 6 k., Sch, 140 4 Sch. 46—1 k., Sch. 50 0 k., Sch. 63 4 k., Sch. 64—3 k., Sch. 66-2 k., Sch. 73 - 12 k.. Sch. 81 30 le., SCh. 83 3 k., Sch. 97 2 k., SCh. UB 0 k., Sch. 160 3 k., Sch. 180 6 k.. Sch. 242 17 k., SCh. 27S 2 K-. Sch. 3 - 4 k., Sch. 6-12 k., Sch. 14 17 k„ Sch. 21 12 k., Sch. 24 15 k-, Sch 47 O k., Sch. UO 40 k., Sch. 121 6 k., Sch. 302 5„k., Sch. 325 4 k., Sch. 115 - 9 k., Sch. 132 5 k.. Sch. 142 - 8 k., Sch, 16S 13 k., Sch. 190 D k„ sch. 195 4 k-, Sch. 197—6 k., Sch. 199 0 k., Sch. 2C0 Binnen te Scheveningen: Sch. 236 19 last van 10 schepen: Sch. 361 32 last van schepen; Sch. 264 32 last van 3 schepen: Sch. 159 17 last van 4 schepen; SCh. 223 17 last van i schepen; Sch. sa 2Q la&t v&t» 4 schepen; Sch. 103 30 last van 10 schepen; Sch. 48 27 last van 7 cchepen. Notering groene haring 35—42 per kantje. Tong 0.95—2.15, tarbot I a.3* .39, tar bot II 11.45 'pc;t- kg; kabeljauw (uitleggers) ƒ30— 37.50; middel kabeljauw ƒ27.50, gul r ƒ24—26.50, gul II ƒ17.80. gul ni /Hj». groot middelschelvis 26. klein middelschot 25—f 26.50, schelvis I 14— f 18.50. schelvis ÏI f 9.50—f 10-20. schelvis III 17.50—f 8, wijting gestript lil112.50, kool vis J 18—f18, schol II ff 15.80—f 10.50, schol III 15.80—f 16.50. makreel dicht f is, idem gestript f 11f 12, verse ha ring 15.50—f 17.50. MAANDAG. Influstrieweg, 7 uur n.m., Voetbalwedstr. Kloet-comb. Vlaardingse schilders, Volksgebouw, e uur n.m., Clubavond kjv DOM. P.K.D.str. 69, zaai V.C.B.B., 8 uur n.m.. Club avond Vlaard. Schaakgenootschap. Stadsgehoorzaal, 3 uur n.m.. De verliefde ca meraman <aJ.). Luxor-theatcr, 8.15 uur n.m., „Mule Tram (14 jaar). DINSDAG Spoorhaven. 7.45 u. waterpolo: VZC 2—SZC 2 (heren), VZC i~Surae 1 (dames). BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie en brandweer 2345. Zlekcnütenst Hoflaan 9a, tel. 2541. Tel. 3229 voor een. goed dagblad: Bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstraat 1, Vlaardingen. Bi) geen gehoor 2959, Boter bloemstraat 41. Geopend: Apotheek A. Bot, Billilonlaan telefoon 4729. gelukkige levensavond toe. Beide 55-jarigen ontvingen een foto van het materieel en per soneel van de diensten van gemeentewerken en «reiniging. Nutsspaarbanlc. In tegenstelling tot Klel toen 70.920 meer werd terugbetaald dan ingelegd, is de maand Juni wel gunstig verlopen. Een bedrag van J 121.0W is meer ingelegd. De inlagen bedroegen m 6700 posten 414.000 en de terugbetalingen in 2400 posten 293.000. Met spaarbusjeS gespaard in 300 ledigingen 6000; door de jeugd in 3300 posten 4800. Er werden 13 nieuwe rekeningen geopend. Per 1 Juli ver schuldigd aan 13.658 inleggers 5.458.001- Excelsior. Excelsior wist beslag te leggen op de derde prijs van de lustrum serie van CSVD is Delft. In de verliezersfinale tegen Die Haghe stond" het spel niet op hoog peth waaraan de incompleetheid van beide ploe gen niet vreemd is. Ook dc doelverdedigers hadden hun beste vorm niet- Er werd om beurten gescoord totdat het 3—3 was. Zelfs een kwartier verlenging kon hierin geen verandering meer brengen, zodat straf schoppen tenslotte de winnaar moest aan wijzen. Excelsior schoot beter dan de Hage naars en kwam in het bezit van de derda prijs, die gelet op de veldmeerderheïd, dia zij vrijwel doorlopend had, haar ook wel toe kwam. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 2