Damesmodes W.v.dJlRG HET M.S. TRITO GING TE WATER f.e* r\ m fï/6 Jeugd Jolijt Voor de Stichting 40-45 Mulo-examens Seizoen KftOESfèM**"* Zesjarig ventje verdronken Schiedamse Notities I&LEEMTJES Korte Kroniek AT O AAR. C AHMEE& WA ARHF.EN Ingezonden Stukken 'DONDERDAG 23 JULI 1953 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZmgrTB Hoof dagen techap: Broersrest I. teL 68091 In tegenwoordigheid van velen, o.m. van 'sde gezante van de Ierse Vrijstaat, mrs J. McNeill, heeft mevrouw A. FonteinWent- holt gistermiddag op de werf Gusto te Schiedam het m-s. Trlto, dat daar wordt -gebouwd in opdracht van de N.V. Maat schappij Zeevaart te Botterdam, gedoopt en vervolgens de laatste beletselen weggeno men, waarna het schip statig de helling af- gleed. Het Wilhelmus, uitgevoerd door Gusto's Muziekvereniging, die de plechtig heid opluisterde, werd overstemd door het geloei dat sirenes van da rlvierslepers, die gereed lagen, het casco op te vangen en te slepen naar de wal, waar het in 1 enkele maanden tijd zal worden afgebouwd, zomede door het sonore geluid van de werffluit. Na de te waterlating verzamelden de gasten zich In de ontvangstzaal, waar na mens de werf de heer N. W. Conijn de De Jeugd Jolijt-mars verheugt zich in een grote belangstelling. Tal van jonge wande laars hebben gisteravond deelgenomen aan de eerste mars,- die vanavond zal worden gevolgd door een tweede. Er wordt om 7 uur gestart op het Doeleplein. Zij, die een deel- nemerskaart hebben en gisteravond niet rjnee konden wandelen, zijn vanavond nog welkom. Om kwart voor 9 uur stelt het tamboers- en pijperkorps Harmonie zich op aan de Parallelweg, om. de wandelaars op te vangen en hen te begeleiden naar het Doe- leplem, waar alle deelnemers een herinne ring aan de mars zullen ontvangen. De deel nemers moeten hun deelnemerskaarten zichtbaar dragen. Bij de Parallelweg is er vanavond een spelavond voor kinderen Van 8 tot 12 jaar. Ook zal de poppenkast worden vertoond. Een afvaardiging van de werf Wilton Fijenoord en een van de werf Gusto hebben gisteren aan het bestuur van de Stichting 1940'45 hier ter stede een bedrag overhan digd van in totaal 17.532,20, nj. ƒ15.111,16 van personeel van Wilton Fijenoord en. 2.221,04 van personeel van de werf Gusto. Dit personeel heeft een uur loon afgestaan aan deze stichting. De voorzitter, de heer H. Sabel, zei, dat de Stichting niet meer op een bijdrage van de arbeiders had durven reke nen, omdat deze reeds grote offers hadden gebracht door hun bijdragen aan. het Natio naal Rampenfonds. Hij deelde mee, dat van andere bedrijven nog een bedrag van ƒ2400 was binnengekomen en dat de in de Grote Kerk gehouden collecte tijdens- de herden- fi kingsdienst voor de gevallenen 205,67 had opgebracht. In Gebouw Irene te Schiedam zijn giste ren geslaagd voor het Mulo-examen, diplo- ma A: J. Terpstra, M, W. v. d. Loo, J. M. v. d. Leije, W. J. Lubbers, A. Kalkhoven, C. L. J. Kouw, F. v. d. Pol, allen te Schiedam; J. H, Gazan, A, B. v. d. Hammen, M. v. d. Hammen, G. Koning, T, W, Gloudie, M, H. Schagen, A, W. Terlouw, R. de Roode, allen s te Rotterdam; I. Both, A. A. v. d. Zwan, P beiden te Vlaardingen, K. J. Smit, M. F. Pons, beiden te Maassluis; J. C. Stroo, Hoek van Holland; C, A, Valstar, Maasland; G. Quak, Rozenburg; E. Verschoor, M, Jumelet, C. A Boele, Pemis; J. F. de Graaf, Hoog- vliet, Twee candidaten werden afgewezen. directie van de N.V. Maatschappij Zeevaart gelukwenste met de te waterlating. Reeds eerder heeft de werf voor de maatschappij schepen gebouwd, die, naar de heer Corujn had vernomen, zeer economisch varen. Spr. prees de luxe van de passagiersaccom modatie. Dit zal er ongetwijfeld toe mee werken, dat nog meer Nederlanders naar Ierland gaan om te genieten van de schoop- heid van dit land. Immers, de Trito zal de dienst onderhouden tussen Rotterdam en Dublin. In het bijzonder zegde de heer Conijn dank voor dc aanwezigheid van de gezante van de Ierse Vrijstaat, mrs. J, McNeill. De heer W, Veder, sprekende namens de N.V. Maatschappij Zeevaart, herinnerde aan de vriendschap, die er bestaat tussen deze maatschappij en Ierland. De „Trlto" is genaamd naar een schip, dat de Maat schappij in 1940 ten gevolge van een Duitse torpedoboot-aanval verloor. De naam is ontleend aan,,de Griekse mythologie. Ook deze spr. gewaagde van de goede relaties met. Ierland. Had reeds de heer Conijn aan mevrouw A. Fontein—"Wentholt een souvenir aange boden, de heer Veder wilde niet achter blijven en overhandigde haar eveneens een geschenk, waarop mevrouw Fontein schip en bemanning een behouden vaart toe wenste. ,Het schip is van het open shelterdeck type, met bak, middendekhuis en kampagne. Het is zoals gezegd, bestemd voor de dienst Rotterdam—Ierland. De voornaamste af metingen en gegevens zijn: lengte over alles 78.40 m, lengte tussen de loodlijnen 72.50 m, breedte op spanten 12 m, holte tot tussen dek 4.31 m, holte tot shelterdeck 6.78 m, deadweight 1340 ton, diepgang 4.29 m, vaar- snelheid 13 knoop, capaciteit voor stukgoed 2670 m3. bif Broersvest 64-66 - Schiedam De motorkamer is in bet achterschip in gebouwd. Ervoor bevinden zich twee laad ruimen. Tussen de laadruimen 3s een dlep- tank aangebracht voor het vervoer van eetbare olie. De laadruimen, kunnen met het oog op eventueel veetransport mecha nisch geventileerd worden. Op het shelter deck zijn stalen MacGrager luiken aange bracht. Het schip heeft 6 Iaadpaien, welke ongeslaagd zijn, met B laadbomen, waarvan 5 met een capaciteit van 3 ton en één van 10.ton. De dekwerktuïgen, zoals de laadlie- ren, ankerlier en kaapstander, zijn elec- trisch, terwijl de stuurmachlne van het electrisch-hydraulische type is. De accom modatie voor de bemanning en de machi nisten bevindt zich in het achterschip; die voor de officieren in het middendekbuis. De accommodatie, die verwarmd kan wor den door middel van warm. water, bestaat uit zeer gerieflijke één en twee persoons hutten, alle voorzien van stromend koud en warm water en zeer modern en. stijlvol ingericht. Het schip is uitgerust met de meest moderne navigatie-middelen, zoals radar, draadloze Installatie, gyrokarapas, telefooninstallatie enz. De voorstuwing ge schiedt door een Industrie-Dieselmotor met drukvuling, die bij 300 oraw. per minuut een vermogen van 1550 pk. ontwikkelt. Voor het leveren van de benodigde elec- triscbe stroom zijn 2 MAN-DJeselaggrega- ten opgesteld, elk met een vermogen van 150 pk. met een dynamo van 100 KW, 220 Volt en een compressor van 70 m3/h bij 30 atm. Tevens is opgesteld 1 aggregaat met een Diesel van 20 pk., dynamo 12 KW en een compressor van 10 m3/h, terwijl tevens een hulpketel voor het verwarmen van de eetbare olie In het achterste deel van de motor kamer is geplaatst. Ho#f<U*enUchap: Smalle üaTenitrut L teL. 3229, boek Weitbavunjuuin Politicdag op 11 Augustus Het is langzamerhand een goede gewoonte geworden in onze gemeente, dat de Politie jaarlijks ook een onderdeel van de Vacantie- weken voor haar rekening neemt. Zo is in het komende vacantie-programma ditmaal een hele dag ingeruimd voor onze Herman dad en wel Dinsdag 11 Augustus. Deze Po- litiedag biedt voor een ieder wat en niet in de laatste plaats voor de jeugd. Sportnotities Demos—Hrsus. Zaterdagmiddag om 5 Uur speelt op Spieringshoek een Demos-elf- ial tegen, een elftal van Ursus. Zondag om 12 uur wordt op het sportveld Havendijk de wedstrijd Ursus—Demos gespeeld. Om 2 uur volgt dan nog de veteranenwedstrijd Ursus— Smeeteland. Schiedamse Reddingsbrigade. Een aan tal van 73 dames, heren en jongelui van de i Schiedamse Reddingsbrigade hebben proef gezwommen in het Sportfondsenbad. Voor de KNZB was de heer Nelemaat uit .Vlaar dingen aanwezig, die de geslaagden opweïrte op de ingeslagen weg voort te gaan en te blijven oefenen in verenigingsverband. Van ds 70 candidaten werden er drie afgeweken. Geslaagd zijn voor diploma 1; S. Beukers, J, C, Boele, C. -Eykenboom, P. Harreman, P. van Herk, A. Herman, R. van der Hout, J. Kalkhoven, C. E. de Konmg, J, Koom, A. Kreft, N, van Laren, M. C. van Leeuwen, R. van Noordennen, C, -Post, R, van der Roer, N. p. Roos, J. Scheffera, M. SchrootB, M. van Slobbe, A, Wr Vandervelt, M. van Vulpen, L. J. de Vrijer, C. van der Wal, R. Westerduin, I. Wies, ,G. Zandstra, C. Boter- wansr R. Briegoos, L. Collignon, M, Grotsn- boer, B. van der Horst, T. de Niet, H, Zand stra, R. Berkhout, J. v. Buren, R. Houwe- bng, a. Jongebreur, G. Jongsten. D. Mas ter broek, F. Meuldijk, "W, van der Tuyn, W, Pnns; voor diploma 2; A, de Beer, W. Clau sing, T. Collignon, P. Engelage, R. Hermann, M. Hermann, J. van der Horst, J. Hoppe, R. van Hulst, I. Karstanje, J. Kremer, F. P. Meeuws, N van Netten, P. Remmerswaal, A. van Noordennen, H. C. van Noordennen, c. Ruseier, Y. Schmidt, J. M. Schroder, A. C. Sneevliet. N, Timmermans, H, Tobbe, T. visser, A. Voogt, L. de Waard en J. de Jong, OUDERAVONDEN Gisteren werden er wederom twee ouder avonden gehouden. In het Volksgebouw had ae Oudercommissie van de Willem Brou- werschool, hoofd de heer Rijsdorp, een bij- eemcomst belegd als slotstuk van het school jaar. Na een welkomstwoord hebben leer lingen het programma verzorgd. Er ward alleraardigst gezongen, er werden uitste kende gymnastiekoefeningen getoond, er was „toneel" en allen hadden een prettige avond. Le leerlingen van de hoogste klassen van Dr De Visserschool waren, met hun ouders bijeen in Irene. Het was een af scheidsavond, want de kinderen die hier waren zullen niet meer op deze school te rugkeren. Ook In het beleggen van deze «vond had de Oudercommissie een werk- «am aandeel. De hoofden van de school, ae heren Polderman en Leeuwis, hebben ®che*dende kinderen diploma's uitge reikt. Nadat verversingen waren aangebo- <j*n, hebben de kinderen, voor de laatste maal, het programma van een ouderavond verzorgd met zang, dansjes, toneel, muziek Gisteravond tegen 6 uur kwam mevrouw L. uit de Ridderkerksestraat hevig ontdaan op het hoofdbureau van politie meedelen, dat kort tevoren haar 6-jarig zoontje haar had verteld, dat tussen 4 en 5 uur zijn vriendje, de 6-jarige Cornelis Laurens Meijer uit de Ridderkerksestraat 33a, in het water was gevallen. De jongens hadden eerst wat op het Hoofd gespeeld, waren daarna geklommen aan boord van. een schip, dat in de Voorhaven lag en bij het verlaten van dit schip was Cornelis Meijer in het water gevallen. Dadelijk werden reddingspogingen aangewend. Politie en personeel van de havendienst togen op de aangegeven plaats aan het dreggen en. om halfzeven slaagde de brugwachter D. J. Schriek er in het ventje op te halen. Po gingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet meer baten. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ger meenteziekenhuis. Aanbesteding. Burgemeester en wet houders hebben aanbesteed het vervangen van een gedeelte ter lengte van ongeveer 84 meter van de kademuur langs de oostzijde van de Lange Haven tussen de Binnensluip en de Bokkensteeg door een op houten palen met funderingsplaat van geivapend beton gefundeerde muur van stampbeton met be kleding van baksteen metselwerk. Inge komen waren 15 biljetten. Ingeschreven was als volgt; J- W. Herrewijnen, Spijkenisse, 113.100; Aann.bedrijf H. J. de Baan, 's-Gra- venhage, 117200; J. K. Simon Aann.bedrij- ven N.V., Schiedam, ƒ122.000; v, Splunder's Aann. Mij, Ridderkerk, 123.400; H. Simon, Vlaardingen,-124.460; L. Vermaal en 2n., R'dam, 126.400; Mak's Aann.bedrijf, Rotter dam, 127.500; T. Bakker, Rotterdam, 127.910; Volker-Beton N.V., Sliedrecht, 128.750; Fa H. en B. Beljon, 's-Gravenhage, 129^00; Aann.bedrijf Machiel van Dijk, Neder-Hardinxveld ƒ131.400; Goudse Aann. Mij H. E. van Deest, Gouda, 135.500; Rot- terd. Hel- en Heipalenbedr. v/h J. Ned er- veen. R'dam, 136.500; J. W. Verdoorn, Pa- pendrecht, 138.200; L. J. Zoetemeijer, Brielle, 144.500. De gunning is nog aangehouden. Brug gesloten, In verband met herstel werkzaamheden aan de Koninginnebrug is deze voor alle verkeer gesloten vanavond t van 10 uur tot morgenochtend zes uur- Wat de Burgerlijke Stand meldt Geboren: Elisabeth C., d. v, E.'P. Vering meier en G. J- Pelle; Petrus W. J., z. v. S. J. Penders en J. C. Combrink; Maria L., d. v. J. Nehsse en C, C. Penning. Overleden: J. W. C. Coenen, 77 j., W. A. A. Gerrets, SS j. OPRUIMING vcui: koopjes! Mantelcostaums Deux-pièces Japonnen Blouses Rokken tanse Kerkstraat 19 - Tel. 66135 - Schiedam Wie de steeds een. Is bet „SUCCES" altiid weerd Consternatie. Sedert gistermorgen 10 uur was het 4-jarig jongetje Th. Pit zoek. Er gingen geruchten, -dat het ventje was ver dronken in de Westerhaven, De heer Van Wieringen uit de Ouddorpsestraat ging'op de aangegeven plaats nabij de Nieuwebrug dreggen, maar even later kwam men hem vertellen, dat het ventje was gevonden in het Sterrebos. Een en ander veroorzaakte grote consternatie. Diefstallen. In het gemeentelijk dames zwembad zijn ten nadele van de meisjes P. de R. en J. D. kledingstukken en sieraden, gestolen. Brandje, Gistermorgen is een begin van brand ontstaan aan de gevel van de woning aan de Tuïnlaan 96, waar schilders bezig waren met het afbranden van verf van de raamkozijnen. De schilders zagen geen kans het brandje te bedwingen. De brandweer moest er aan te pas komen. Met een slang op de water leiding werd het snel bedwongen. Er was alleen schade aan een raamkozijn. Loos alarm. Gisteravond werd de brand weer gealarmeerd vonr een brandje, dat zou woeden in een tuinhuisje, staande in de tuin achter de woning van de familie D. V. aan de Lange Nieuwstraat, Het bleek echter dat een zoontje met vriendjes een kamp vuur In die tuin Meld. Mooie prestatie De agent van politie M. J. Geeratz, ge detacheerd bij de recherche en 35 jaar oud, heeft zijn vrije tijd benut voor studie en is gisteren geslaagd voor het staatsexamen R.B.S.-A. BESCHERMING BEVOLKING. Aanmelden van vrijwilligers, mannen en Mouwen, dagelijks Bureau B.B., Westmolen straat, Politiepost Buttenhavenweg en htl wilk- en blokhoofden. BIOSCOPEN Monopole Theater: Heden 7 en 9 uur; Scarlet angel (14 jaar). Vrijdag 2, 7 en 9 uur; Zaterdag en zondag 3. 5, 7 en 9 uur; Maandag 2, 7 en 9 uur: Lord Wanhoop en De trommen van Fu Manchu, deel I (14 jaar); Dinsdag t.m. Donder dag 2, 7 en 9 uur: Hongkong en De trommen van Fu Manchu, deel II (14 jaar). Passage Theater: Heden 8 uur; Mandy (14 i.); vrijdag 2 en 8 uur: Zaterdag en Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; Maandag t.m. Don derdag 2 en 8 uur: De terugkeer van Don Ca- millo (alle leeftijden). DONDERDAG 23 JULI Doeleplein, 7 uur. Jeugd Jolijt. Start voor de wandeimars (2e avond) voor jl16-Jarigen. Parallelweg. 7.15 uur. Jeugd Jolijt, spelavond met poppenkast, voor B—l£-jarjgen, VRIJDAG 24 JULI Musis Sacrum, 2-30 uur. Technische School. Uitreiking diploma's. Wat ieder moet weten ZIEKENHUIZEN Gemeente Ziekenhuis, Nassaulaan tel. 69126; R.K. Ziekenhuis, Dr Noletstiehttng. Dr NOlet- straat, telefoon 69411. BIJ ONGELUKKEN Voor aangifte van ongelukken belle men de G.G. en G.D.v telefoon 69290- NACHTDIENST apotheken In de ochtenduren zal voor de wielrij- dende jeugd in de leeftijd van 10—15 jaar een grote Puzzle-rit worden gehouden, met daaraan verbonden een Behendigheïdswed- strijd. Een 100-tal jongens en meisjes kan hieraan deelnemen. De inschrijvingen kun nen worden gedaan aan het Vacantie-bu- reau, Oost-Havenkade tot uiterlijk 8 Augus tus. Het ligt in de bedoeling van de Markt (voor het politiebureau) te «tarten. De deel nemers ontvangen dan een routebeschrij ving en. kunnen dan eens puzzelen. De tocht loopt slechts voor een gedeelte door de stad en verder in de omstreken. Het belooft een mooie tocht te worden, waarmee enige uren gemoeid zijn. Behalve het uitzoeken van de route, dienen de deelnemers ook acht te elaan op het verkeer, want er zullen „ge heime" contröles zijn, welke de verkeers- fouten zullen opnemen. Bovendien zijn in de route nog een aantal verkeers-puzzles ingelast. De finish is bij het V.F.C.-Sport- park. De vijf beste meisjes en de vijf beste jongens zuilen een aardige prijs ontvangen. De prijsuitreiking vindt plaats op de slui tingsavond van de Vacantie-weken, Zater dag 15 Augustus en wel op het Feestterrein. Op het V.F.C.-Sportpark vindt om 16 uur een voetbalwedstrijd plaats tussen een Ve teranen-elftal der Politie en een. elftal van de plaatselijke Pers. Ook hiervoor zal wel belangstelling bestaan, temeer, omdat de Politie er naar streeft met „echte" vetera nen in het veld te komen. Een hoogtepunt van de Politie-dag zal zeker zijn het eerste optreden in Vlaardin gen van de befaamde Band der Rijkspolitie. Een gezelschap van 90 man, w.o. een prima Drumband. Des namiddags 15 uur wordt van de Markt af een mars gemaakt door de stad {de route wordt nader bekendgemaakt). Deze mars eindigt op het Sportpark, waar de voetbalwedstrijd muzikaal wordt opge luisterd. Des avonds om 20 uur geeft de Band een concert op het Feestterrein. Luxor en de Zoon van AU Baba Een film in technicolor van intrige en verraad, pracht en praal in het verre oosten, draait vanaf Vrijdag in het Luxor theater. De hoofdrollen zijn in handen van piper Laurie en Tony Curtis. De zoon van Ali Baba, Kashma, is hier cadet bij de keizer lijke PeraiSche Militaire Academie, maar leeft in hittere vijandschap met Hussein, de zoon van de Kalief van Bagdad. Aange zien de Hallef niet kan verkroppen, dat Ali Baba zo rijk is, tracht hü op allerlei ma nieren een deel van die rijkdom tot zich te trekken. Zelfs wordt de dochter van de sjah geschaakt om Ali Baba in dls- crediet te brengen. De Kalief krijgt zijn zin, Kashma wordt verliefd op de prin ses, en de Kalief brengt de sjah op de hoogte. Ali Baba wordt gevangen naar Bag dad meegevoerd, terwijl zijn paleis tot de grond afbrandt. Doch Kashma met zijn mannen nemen bloedig wraak. Begrijpelijk is dat natuurlijk alles goed afloopt en de romantiek en de spanning in dit verhaal weten dan ook goed te boelen. - HARINGVISSERIJ Gisteren zijn. ter haringvisserij vertrokken: de VI 132, H, Plugge; de VI 16S, A, Wester- dijk; de VI 206, J. Goedknegt en de VI 206, A. Kal. Gisteren zijn binnengekomen: de VI 197, C. v. d, Leiij met 38 last en de VI 216, A. Visser met 45 last. Haringvangstberichten Hedenmorgen: VI 79 17 kantjes; Vl 78, thuisvarend; VI 79 10 kantjes; VI 85 50 kaatjes; VI 172 17 kantjes; VI 203 34 kantjes; VI 207 12 kantjes: VI 203 6 kantjes, nog 34 netten; VI 29 65 kantjes, in halve vieet, VI 86 60 kantjes, nog 40 netten; VI 97 10 kantjes, nog 40 netten; VI 61 80 kantjes, nog 30 net ten; VI 142 50 kantjes, nog 45 netten; VI 196 80 kantjes, nog 40 netten; VI 53 60 kantjes, nog 40 Onetten; VI 81 80 kantjes, nog 30 net- ten; VI 83 34 kantjes; VI 200 5 kantjes; VI 50 15 kantjes: VI 80 36 kantjes; VI56 15 kantjes; VI 34 34 kantjes; VI 112 10 kantjes; VI 89 90 kantjes, nog 20 netten. Vangstbericbten van hedenmorgen uit zee: Sch. 78 45 k., nog 25 netten; Sch. 305 25 k.; Sch. 87 40 k.; Sch. 245 45 k.; Sch. 248 45 k. u.h.v.; Sch. 254 k. u.h.v,; Sch. 341 40 k. u.h.v.; Sch. 402 80 k. u.h.v.; Sch 412 80 k. u.h.v.; Sch. 263 55 k., gisteren 61; Sch. 105 10 k.; Sch, 339 7 k.; Sch, 23 35 k. u.h.v.; Sch. 53 3 k.; Sch. 104 90 k.; Sch. 332 20 k.; Sch. 39 23 k,; Sch. 4 34 k.; Sch. 75 40 k.; Sch. 77 70 k., nog 45 netten*, Sch, 57 6 k.; Sch. 199 70 k., nog 50 netten; Sch. 32 70 k., nog 70 netten; Sch. 48 3 k.; Sch. 49 2 k.; Sch. 51 40 k., nog 8 net ten; Sch. 99 6 k.; Sch. 132 1 k.; Sch. 133 nog ISO mijl; Sch. 189 30 k.; Sch, 262 50 mijl af gelegd; Sch. 285 50 k.; Sch. 2 75 k„ nog 15 netten; Sch. B 80 k., nog 10 netten.; Sch. 9 k.; Sch. 15 60 k. u.h.v.; Sch. 25 17 k,; Sch. 31) 80 k., nog 60 netten; Sch. 35 80 k. u.h.v.; Sch. 37 80 k., nog 25 netten; Sch. 45 80 k. u.h.v.: Sch. 69 95 k. u.h.v.; Sch. 210, nog 25 mijU Sch. 236 80 k., nog 35 netten; Sch. 248 k. u.h.v.; Sch. 249 75 k. u.h.v.; Sch. 250 34 k.; Sch. 297 15 k.; Sch. 310 40 k,; Sch. 312 90 k., nog 45 netten; Szh. 107 60 k.; Sch. 353 7 k.; Sch. 20 gaat naar IJmuiden; Sch. 223 40 k.; Scrn 225 2 k.; Sch. 79 8 k.; Sch. 18fi 15 k.; Sch. 284 20 K.; Sch. 361 22 k.; Sch. 95 50 k.; Sch. 140 65 k.; Sch. 46 40 k.; Sch. 63 80 k., nog 15 netten; Sch. 68 17 k.; Sch, 72 70 k., nog 20 netten; Sch. 73 20 k.; Sch. 89 50 k.; Sch. 97 80 k. 4- 50 manden makreel; Sch. 103 70 k.; Sch. 116 60 k.; Sch. 122 75 k.; Sch. 123 60 k. u.h.v.; Sch. 124 40 k.; Sch. 180 60 k,; Sch. 275 50 k.; Sch. 3 102 k. u.h.v.; Sch 6 90 k Sch. 14 70 k. uit 60 netten; Sch. 21 100 k., naar huis; Sch. 24 0 k.; Sch. 47 70 k., nog •7 netten; Sch. 120 70 k.; Sch. 325 80 k. uit netten; Sch. 333 40 k. Binnen te Schevenlngen: Sch. 294 36 last van 2 schepen; Sch. 233 38 last van 7 sche pen 100 kisten verse; Sch- 19 50 last van 10 schepen: Sch. 81 50 last van 10 schepen; Sch. 50 35 last van 10 schepen, waarvan 100 kg groene, 40 kg sleur; Sch. 159 30 last van 5 schepen. - Prijzen: tong 1.35—2.30; tarbot ƒ1.50— 60; griet /0.9Q—t.5a. alles per-kg; schol II ƒ24.50—20; Idffo III 15.80—17.20; schar ƒ10.80; makreel dicht ƒ8—8 80; verse ha ring ƒ11.80—13; groene haring 34—39 per kantje. HEDENAVOND. Luxor Tneatcr. 8.15 uur n.m. „Verboden Jungle" (19 jaar). Reportage Tour de France. Stadsgehoorzaal, B uur .Leverwstor men" (18 jaar) Rehohoth, 3 uur n.m. Hervormd-Geref. Co- mLté met ds Goedhart uit Middelbands. VRIJDAG Luxor Theater, 8.15 uur n.m. „De Zoon van AU Baba", 14 jaar. stadsgehoorzaal, 8 uur n.m. „The cninson Pirate", 14 jaar. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS POUtle en brandweer 2345 Zlekendienst Höflaan Pa. tet 2541. Tel 3228 voor een goed dagblad: BÖkantoor Boiterdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstrait l. Vlaardingen. Bij geen gehoor 2939. Bnter- bloemïtraat 41. Geopend- Apotheek Walrav*. scmed.weg 1, Lampion-optocht op 10 Augustus In de Vacantieweken zal op Maandag 10 Augustus een lampionoptocht worden ge houden. Wij hopen, dat een groot aantal kin deren hieraan zal meedoen, en er een lang kleurig verlicht lint door Vlaardingen zal trekken. De deelneming aan deze optocht ia gratis. De afmars is vastgesteld op precies 9 uur n.m, van het plein Brandweerkazerne aan de Hofiaan. De optocht zal begeleid worden door meer muziek dan andere jaren. Rcute: Haflaan, Hofsingel, Binnensingel, Verploegh Chasséplein, Schied.weg, Brug, Westhavenplaats, Korte Hoogstraat, Markt (défilé Raadhuis). Maassluissedljk. Afrit, Knottenbeltsingel. Ontbinden. Wedstrijd versierde fietsen op 3 Augustus Aan de wedstrijd met versierde fietsen, die in de Vacantieweken gehouden zal wor den op 3 Augustus, kan worden deelgeno men door iedereen vanaf 12 jaar* De deel nameprijs bedraagt 0.25 per persoon. Aanmelden t.m. 1 Augustus aan het Va- cantlebureau, Oosthavenkade 10. Maandagmiddag 3 Augustus om halfdrle keuring der fietsen op het plein Brand weerkazerne aan de Hofiaan. De Jury blijft tot de beoordeling onbekend. Voor de mooi ste fietsen zijn er enige prijzen beschikbaar. Om halfvler volgt een tocht door vacantie- vierend Vlaardingen. De route van de te maken tocht zal nog worden gepubliceerd. MARKTBERICHT. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal betaald voor maatjesharing groen 33— 36.50, voor maatjesharing groen groot 32—33,10, maatjesharing jong 28.40— 32.10; maatjesharing groot zout 32— 33.80; steurharfng 22 en makreel 25.—. VERDWIJNING PERSONEN De politie is Woensdag de gehele dag in touw geweest met de verdwijning van drie personen, waaronder twee minderjarigen. Woensdagavond waren de laatste twee weer terecht. Het waren de 16-jarige W. de L. en de 15-jarige J. P., die Dinsdagavond samen aan de wandel waren gegaan. Zij meldden zich gisteravond bij de politie en zijn aan hun respectievelijke ouders terug gegeven. Aan boord van een Rijnaak werd Woens dagnacht de 25-jarige matroos A. S. ver mist. Er werd naarstig in de omgeving ge dregd doch zonder resultaat. Hij werd Donderdagmorgen in Rotterdam aange houden. FEEST IN KLEUTERHOF Zaterdagmiddag is er feest in De Kleu terhof. Kinderen van 410 jaar kunnen om 2 en 4 uur genieten van een aardig jeugd programma, bestaande uit tekenfilms en samenzang. Zowel vandaag als morgen tus sen 4 en 5 uur zijn toegangsbewijzen in de school aan de Ketbelweg verkrijgbaar. AANRIJDING, v Op het kruispunt Scbiedamseweg—Spoor- singel geschiedde Woensdagavond een •aas*, rijding tussen een personenauto en vrachtauto. De personenauto werd hierbij licht beschadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. BOTSING. Woensdagavond kwam de motorrijder W. V. te vallen in de Joh. v. Oldenbarneveit- straat. Kinderen hadden hier met stenen gespeeld en die waren ook op de rijweg terecht gekomen. Het motorrijwiel werd beschadigd. BIJZONDERE KLEUTERSCHOOL. Onder herinnering aan de verzoeken, welke de stichting gedurende de laatste jaren heeft gedaan om Iocaliteiten voor het kleuteron derwijs ter beschikking te stellen, deed de Stichting Algemene Kleuterschool opnieuw een verzoek aan het gemeentebestuur maat regelen te treffen de oprichting van een kleuter&choo1 mogelijk maken. Naar aan leiding hiervan en na motivering van het I prae-advies geven 0. W. de raad in cver- weging aan adressante het volgende te be richten: le. dat geen Iocaliteiten beschikbaar zijn, welke voor het kleuteronderwijs kunnen worden afgestaan; 2e. dat bij gebreke van Iocaliteiten de taak om daarin op andere wijze te voorzien, rust op het bestuur der stichting, aangezien het niet betreft open baar onderwijs en bovendien het kleuteron derwijs niet verplicht is gesteld en de ge meente te dien aanzien geen taak is toe bedeeld; 3e. dat de gemeente bereid blijft, wanneer Iocaliteiten ter beschikking ko men, indien zulks mogelijk en verantwoord is, deze tegen redelijke vergoeding in ge bruik te geven en 4e. dat overigens de gel dende subsidieregeling voorziet in het ver lenen van Imanciele steun aan de kleuter scholen, die aan de gestelde eisen voldoen. WINKELSLUITING. De raad besloot op 19 September j.l, op advies van de plaatse lijke middenstandsverenigingen met steun van de Kamer van Koophandel, ingevolge de Winkelsluitingswet 1951 een verordening vast te stellen tot regeling van de verplichte halvedagsiuiting voor een aantal winkels. Voor verschillende branches viel deze slui ting op Maandag-, Dinsdag- en Woensdag middag. Deze regeling bleek in de practijk minder goed te voldoen en een adre3 van het centraal bestuur der Middenstandgver- enigingen gewaagt thans van verwarring, welke inzonderheid ontstaat tengevolge van het publiek, dat van elders komt, hetgeen niet in het belang der winkelbedrijven is. Er is opnieuw een enquête Ingesteld waaruit blijkt, dat de belanghebben den in meerderheid sluiting der zaken op Dinsdag né 13 uur wensen, uitgezonderd de vie- en slagerswinkels. De sluiting van deze zaken blijven gehandhaafd op rep. Maan dag vdór 13 uur en Maandag né 13 uur. B. W. vinden in het vorenstaande aan leiding de raad voor te stellen de verorde ning, regelende de halvedagsiuiting te her zien in overeenstemming met de geuite wensen. Gebruikmakend van de in de Winkelslui tingswet geopende mogelijkheid om gedu rende ten hoogste 21 dagen van het jaar bij verordening verruiming van de normale uren van openstelling der winkels e.d. toe te staan, verzochten de middenstandsver enigingen gedurende de vacantiedagen, welke de Maassluisse Gemeenschap organi seert de avondstuitïng te bepalen op 21 u. B Sc W. bieden de raad nu een ontwerp-ver or dening aan, waarin deze materie is geregeld en waarbij tevens rekening is gehouden, dat de Maassluisse Gemeenschap het op prijs stelt, dat de verkoopgelegenheid op haar feestterrein geopend blijft tot 23 uur. Daar de verkoop van chocolaterieën zich in Maassluis niet beperkt tot enkele speci aalzaken en ter voorkoming van het ge vaar, dat inwilliging van het verzoek als een sneeuwbal voortrolt, waardoor de re- geiing der halvedagsiuiting in overeenstem ming met de wensen van de meerderheid der winkeliers illusoir kan worden ge maakt, stellen B. W, de raad voor een verzoek der firma C. Jamin om haar zaak te Maassluis uit te zonderen van de ver plichte halvedagsiuiting, af te wijzen. HET PROGRAMMA VAN DE VACANTIKWEEK. Thans is het programma van de Va can tl 6- week bekend en de voorzitter van de Maas sluisse Gemeenschap, de heer p, F. W. Mou- ton heeft ons daarvan een uiteenzetting ge geven. Er zullen twee z,g.n. Ster-avonden wor* den gegeven, waarin vrolijkheid, behendig heid en muziek het voornaamste zijn. Op de Zaterdagavond van de opening zal het Bal let der Lage Landen optreden, verder zijn er twee filmavonden. Op Maandag wordt de filmvertoning voor afgegaan door een korfbalwedstrijd op het C.K.C.-terreio, waarna een lampionoptocht volgt. Op Donderdag gaat een motorpolowed- strijd aan de filmvertoning vooraf en zal het Maaasluisce Ensemble The Coral Sea Hawaiians optreden. Dinsdag zullen allo Maassluisse toneelspe lers het spel Tij! Uilenspiegel vertonen* Vrijdag treden de Maassluisse zang- en mu ziekverenigingen op. Zij zullen een Vader landse cantate ten gehore brengen. Voor de kinderen Is er elke dag iets te vinden, hetzij toneel, circus of revue of on derlinge wedstrijden. De bustochten zijn dit jaar vervallen. Zaterdagmiddag zullen de Mftaerulters demonstrereen tezamen met de vliegtuig clubs en er zal een zwemwedstrijd in de Noordvliet worden gehouden* ONDERWIJS. In de aanstaande raadsver gadering vraagt ook het onderwijs weder om aandacht. Er worden gelden gevraagd ten behoeve van de Prins Berahard(Open- bar e)echool. De leermiddelen zijn eensdeels aangevraagd ter voorziening In de behoef te aan leermiddelen, welke op de school ontbreken, anderdeels tot vervanging van in gebruik zijnde leermethoden, welke als verouderd worden beschouwd. Voor de Groen van Prinstererschool u.ljo. wordt aanschaffing gevraagd van leer- en hulp middelen, alsmede van «chooLmeubflair; het zelfde geldt voor de Sint-Antoniussdhool ën Dr A, Kuyperschooi. Voor de Min. de Vis serschool en Koningin Wilhelminaschool worden gelden gevraagd voor de aanschaf fing van 5 branldblusapparaten en voor laatstgenoemde school, afd. v.g.l.o, tevens voor 2 naaimachines, terwijl voor de Groen van Prinstererschool g.Lo,, v.g.Lo. «n. u.l.o. ee*J aanvraag is binnengekomen voor leer middelen, schoolmeUbilair en brandbiUsap- paiaten. Alle aanvragen berusten op art. 72 der Lageronderwijawet 1920. De voornaamste aanvraag Is van de Ver eniging voor Christelijk Hervormd School onderwijs. Voor deze school worden gelden gevraagd uit de gemeentekas voor het uit breiden van de Minister de Visserschool met 2 lokalen. Het aantal leerlingen, dat deze school bezoekt is sterk toegenomen en zal per 1,September a*s, bedragen aan de af deling g.Lo. 489 en aan de afdeling u.i,o. 65, hetgeen resp. recht geeft «p 12 en 3 leerkrachten. Naar de mening van het schoolbestuur zullen voor een goede gang van onderwijs 15 (thans 12) lokaliteiten be schikbaar dienen te zijn. Het bestuur is reeds genoodzaakt enkele klassen bulten het schoolgebouw onder te brengen. Het gemeentebestuur is echter niet In staat van gemeentewege die voorzieningen te treffen, waardoor de benodigde lokaalruimte be- -schikbaar komt. B, "W". zijn. van. oordeel, aanvrage van genoemd schoolbestuur ■bm' gelden voor het uitbreiden der school met 2 lokalen dan ook zeer urgent is en aan het verzoek, dat normale eisen, aan het geven van lager-onderwija te «tellen, niet overschrijdt, kan worden voldaan, VERHOGING HUUR, Daar de werkelijke stlchtingskosten hoger waren dan de daar voor geraamde bedragen, dienen de huren van het complex van 4 woningwetwoningen aan de Prins Mauritsstraat te worden her zien. B. W. stellen de raad voor de huur- prfjg als volgt vast te stellen; voor het tijd- vak van 5 Maart 1950 t/m 20 Juni 1953 op 5.55 per week en daarna op een bedrag van 5.80 per week. E.H.B.O. Dat de plaatselijke E.H,B.G.-ver- eniging in onze gemeente aller waardering geniet, is duidelijk tot uiting gekomen in de huis-aan-huls-collecte, die gisteren beëin digd is. De opbrengst van deze actie, die door het bestuur serieus was ter hand genomen, is niet minder dan 1,105.51. Een recordcijfer voor de vereniging en waarvoor alle E.H.B.O,*ers degenen, dis steun verleenden, zeer erkentebjk zijn. LOOP DER BEVOLKING. Gedurende het tweede kwartaal van dit jaar steeg het aan tal inwoners onzer gerpeente met 35 en kwam op 11,148 zielen, waarvan evenveel vrouwen als mannen, namelijk 5574. Er vestigden zich 92 personen (45 m, en 47 v.); gebaren 56 kinderen (31 m. en 25 v.). Totale vermeerderig van 148 (76 m. en 72 v.). Vertrokken 93 personen (47 ra. en 46 v.); overleden 20 personen (9 m. en 11 v.). Totale vermindering van 113 (56 m. en 57 v.). ïn ge noemde periode werden 31 huwelijken vol trokken en 1 echtscheiding uitgesproken. (But ten verantwoordelijkheid van de redactie.) Is dit iets -joor Rotterdam Toen. ik onlangs enige dagen in Londen was, heb Ik met grote bewondering het enorme verkeer gadegeslagen. Speciaal de oversteekplaatsen voor voetgangers hadden mijn aandacht. Deze z.g.n. „Zebra-crossings" zyn dikke witte strepen, die op de rijweg zijn aangebracht Wenst nu iemand de straat over te steken, dan stapt betrokkene op de rijweg (na zich overtuigd te hebben, dat geen voertuigen te dicht bij zijn) en zonder gevaar wordt de overkant bereikt, omdat het verkeer vaart mindert, ja zelfs stopt en men roet handgebaar de voetganger gelegenheid geeft om over te steken. Ook de rijwielen handelen overeen komstig en al moge dit de bestuurders wel licht enkele seconden tijd kosten, m.i. wordt hiermede het aantal ongelukken enorm verminderd. In BUjdorp heb ik ook deze strepen waargenomen, doch het snel verkeer en de fietsers trekken zich er wei nig van aan. Wij kunnen wat betreft ver- keersdicipllne nog wel wat van onze En gelse vrienden leren. B. „De Vuilnisemmer" van Zondagavond Enige tijd reeds wandel ik Zondagsavonds van Blijdorp naar Kralingen, route Schie- weg, enz. Prompt iedere Zondagavond staan er vuilnisemmers langs de stoeprand, niet van één of twee bewoners, neen, bijna van alle bewoners. Dit meet toch ook bekend zijn bij de Gem. Ophaaldienst en de politie? Mag dat hier wet en elders niet? Ik dacht toch, dat ieder gelijke rechten moest heb ben in deze. Dus geen vuilnisemmers op Zondag op straat! OPMERKER II. (,4fs het er om gaat de vuilnisemmers zoueel mogelijk van de straat te houden goed! De voorschriften zijn nodig en wc hebben er ons allemaal aan te houden Maar als het er om gaat onze mede zondaars aan te brengen, omdat tue zelf een keer tegen de lamp zijn gelopen neen, dat is niet zo goed .urat is de be doeling? Red. R.N.),

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 1