i Stralende dag voor jong en oud 11 De Schiedamse Vacantiefeesten Jeugdvoorstellingen aan lopende band Nog meer voor de jeugd Vacantief eesten j Avond vol glans Ballet vierde hoogtij Vacantiefeest-varia Internationaal bezoek bij De Kuyper Korte Kroniek AT cy AAR. ANNÊEfc GEMEENTERAAD ORGELBESPELING Dolf v. d. Linden komt m 4ji fir f Hef was gisteren de dag voor de jeugd. Wat was er een boel te doen mor de Schiedamse jongens en meisjes. Elders zult ge hierover uitvoerig werden ingelicht. En omdat de jeugd toch op straat was, trokken vele moeders, maar ook heel wat vaders, die of nog vacantie hadden of een snipperdag hadden genomen, met hun kinderen ook nog naar de kermis, mar het gistermiddag al een drukte van belang was. Geen wonder, els men weet, dat alleen al bij circus Elleboog zo'n zesduizend jongens en meisjes aanwezig zijn geweest. Het was voor hst eerst sedert de If acantief eesten, precies een weeft geleden, begonnen, een stralende dag, die besloten werd met een prachtige avond. Dat mooie weer en het Ballet der Lage Landen hadden plm. 2500 dames en heren naar het plantage openluchttheater gelokt, waar zij een avond vol glans beleef den. Een ding was echter jammer, n.l. dat zij, die wat vooraan op de tribune zaten, te weinig of nagenoeg niets van het voetenwerk konden zien. Het podium bleek te hoog te zijn. Misschien dat hieraan nog iets te verhelpen valt tegen Vrijdagavond, wanneer Rosario met haar'Spaan se dansgroep optreedt. Een avond vol glans, dat was het ook weer bij Bloemenweelde in Sprookjesland, in het Julianapark, waar velen in alle rast en stilte kwamen genieten van het schoons, dat daar is te zien en van het gezellige zitje op de Rotonde. Druk was het op de kermis, in bet museum bij de tentoonstellingNegerkunsi met filmvoorstellingen en in de Beurs, waar nog steeds de bloemententoonstelling de bewonde ring wekt'bij allen, die er komen. De revue is tot- en met Vrijdagavond, wanneer alweer de laatste voorstelling wordt gegeven, uitverkocht. Voor de excursie naar Wilton-Fijenoord fcioam men tn de VW-Jciosfc weer tal van kaarten te kort. Het is en blijft toch wei jammer, dat «Oor de excur sie naar dit grootste bedrijf van Schiedam slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar kon worden gesteld. DOrirTEEDAG-Sf Httgustus WSS EOTTEHDAMSCH STEUWSBLSÖ EERSTE BLAD - PAGINA 3 Hoof da jenlacliapEroersvcit 3, tcL €8091 Film De eerie Jeugdvoorstellingen van gisteren hegoa met de reeds vermelde extra film vertoning In het Passage-theater, noodza kelijk geworden omdat de belangstelling voor f;lm zo groot was, dat niet kon wor den volstaan met de vier geprojecteerde filmvoorstellingen op Dinsdag. Ballet Eenzelfde, verheugender belangstel! ins legt de jeugd aan de dag voor ballet. He] Ballet der Lage Landen gaf n.ï. vandaag drie voorstellingen voor de jeugd in het Passage-theater en het aantal kinderen, dat zich voor het bijwonen daarvan opgaf, was zo groot, dat er gistermorgen, na de film, een extra voorstelling moest worden Inge last om alle kinderen, die ballet wilden zien, tf kunnen bevredigen. Vorig jaar was voor de kinderen "het Sca- p!no-bal!et met zeer veel succes opgetreden, pit was uitstekend voor zijn laak, kinderen met ballet vertrouwd te maken, geschikt gebleken. Het was echter zeer-de vraag,-of het Ballet der Lage Landen, dat zich nooit eerder op dit terrein bewoog, over genoeg choreograph!een -uit ziin repertoire beschik te, die de jeugd kunnen boeien. Dit bleek inderdaad niet het geval te zijn. De verbeel dingskracht van jonge kinderen reikt niet ïo ver, als nodig is om bijvoorbeeld Le=i SvLphtdes te ondergaan als één der grootste scheppingen van Fokines abstracte bewe gingskunst. en datzelfde geldt voor Lec- nelüs rocoecoballet Les Pet its Riens. dat wegens het optreden van vrijwel het gehele corps de ballet en de fraaie costumering als kijkspel nog wel boeiend Is. maar de pure schoonheid van louter abstracte bewegin gen. is aan de jeugd vanzelfsprekend nog niet besteed. Deze vraagt een aanvaardbaar en voor de hand liggende betekenis. Zij leek aanvankelijk aan baar trek te komen in „Prlkkebeen en Ursula" en „De rattenvan ger van Hameln", maar het pantomimisch element bleef ook hier tot het uiterste be merkt (een ontwikkeling van dit Ballet der La*e Landen, die wij overigens toejuichen, de pantomime heeft de geschiedenis der danskunst enkele zwarte pagina's be zorgd), zodat beide choreographieën hun ffeep op de jeugd misten, hoewel zij uit artistiek oogpunt bijzonder te waarderen waren, in beid© gevallen betrof het Impres ses van het oorspronkelijk verhaal, dat slechts aan de gissing van de jonge toe schouwers werd overgelaten. Maar na de pauze, die een heel rumoe rde eerste nrogrammahelft afsloot, zorgde «eter van der Sloot, teruggekeerd uit het Düitonland, voor het uiteindelijke succes van deze motgen met zijn vermakelijk Sprookjes bal let, dat weliswaar een grote concessie betekende aan de dans als kunst, maar dat aan de andere kant alles gaf wat net kind verlangt: figuren uit de dieren wereld en de vertrouwde Hans en Grietje, en vele andere. Hei was alles pentoTnime wat de Mok sloeg en de costumes lieten de dansers en danseressen niet vrij in hun be wegingen, maar in het Passage-theater kon men een speld horen vallen. En daarmee gaf Van der Sloot een bewijs te meer van zijn kunstenaarschap. Marionetten Intussen gaven Don en Ly Vermeire in Irene hun zoveelste voorstelling met het Ma rlonettenthea ter. Maar dit alles concentreerde zich op de ochtend, want de middag was vrijgehouden voor twee jeugdvoorstellingen op het S.G. Plantage-podium, te verzorgen door het be kende kindercircus Elleboog uit Amsterdam, voorstellingen, die, omdat er in* totaal on geveer 8000 plaatsen waren, ook bezocht konden worden door ouderen. Kindercursus Ongeveer drieduizend kinderen en oude ren vulden gistermiddag tweemaal het Plantage-openluchttheater om cr te ge nieten van wat het Amsterdamse kinder circus Elleboog le genieten zou bieden. Dit circus is in onze stad al meerdere malen, en telkens met groot succes, opgetreden en uit de bijvalsbetuigingen der veelal jeug dige toeschomvertjes te oordelen, hebben de jonge*artisten weer precies in de roos ge scheten. De eerste voorstelling moest om halfdrie beginnen, maar het gezelschap kwam wat later in de Plantage dan was gedacht. En toen was daar gelukkig de heer Karei Scholten Sr, directeur van het Clubhuis St Jorisdoele, die. nauwelijks van vacantie terug, weer dadelijk aan -de slag ging om de eerste groep van een drieduizend mensen en mensjes zoet te houden, met massazang en spelletjes. Dat gelukte wonderwel. Hei- geen trouwens ook niet anders was te ver wachten. Want het is algemeen bekend, dat de heer Scholten zjjn hand niet omdraait om een stel kinderen rustig en in het gareel ie houden. Eindelijk was het dan zover. De zeer uit gebreide artistenschare presenteerde zich: de opperstalmeester kondigde de nummers aan en oud en tona heeft genoten van het onbevangen kinderspel, van de wijze, waar op deze jongens en meisjes voor hun on bekende vriendjes en vriendinnetjes hun echte toeren verrichtten of allerlei toeren imiteerden met een enthousiasme en een overgave, die weldadig aandeed. En nim mer willen zij „groot" doen. Het blijft alle maal kinderlijk en des kinds. Het program ma was rijk aan afwisseling, werd vlot af gewerkt en alle artisten, die optraden, kre gen veel applaus en ovaties. De kinderen- toeschouwers hadden een fünc middag, ook al omdat het weer wonder boven'wonder zo meewerkte. Maar ook de artisten zelf hadden veel pleizier. De Schiedamse Gemeenschap en het Va- cantieeomité hebben ook dit jaar bij het organiseren van de vacaxitiefeesten wel bij zondere aandacht aan de jeugd geschonken. Want naast al die kindervoorstellingen zijn er o.m. nog het torenbeklimmen en de I Programma voor Donderdag j I 27 Augustus j I STEDELIJK MUSEUM. 2—5 en 7—10 I uur. Tentoonstelling Negerkunst. f I In de outö van 7 uur of doorlopende 5 filmvoorstelling. Films 011 er negers f s en negerkunst. JULIANAPARK. 7.30—12 uur: Bloe- I 7»entoeclde in Sprookjesïicht; Ten- 5 toonstelling van beeldhouwwerken. Muziek op de Rotonde 5 KOOPMANSBEURS, 10—5 en 7—11 uur: Bloemententoonstelling Jeugd- - Bloemenvreugd. FRANKLINSTRAAT. 7 uur; Wapen- spel. 5 PASSAGE THEATER: 8 uurS.G. Re- 5 vue: Daar gaan we weer. 5 S.G. PLANTAGE PODIUM. 8 uur: S Dolf v. <L Linden en zijn radio- f 1 orkest. 5 ROZENBURGPLEIN8.45 uur: Wagen- f f spel. - I 2 OP DE BROERSVEST: Attractlecen- tram. Programma voor Vrijdag 28 Augustus STEDELIJK MUSEUM, JULIANA- PARKKOOPMANSBEURS. zie Donderdag. 5 PASSAGE THEATER. 8.30, 30.45, 2,45 j en <1 uur: KindervoorstellingSpel: 5 Afasie in Venetië. ST. JANSTOREN. 2—4 uur; Torenbe- 2 klimmen. s RASSAGE THEATER. 8 uurS.G. Re- f 5 vue: Daar gaan we weer. 5 5 S.G. PLANTAGE PODIUM. 8 uur: f Rosario en haar „Danzas de Espana". VOORTS van &—12 en van 2—5 uur: Piizzletoeht voor de jeugd. I DP pE BROERSVEST: Attractieeen- trum. 5 jtmWWtWWWWWVKWWMWlUUUVtWIiMUMHHM puzzle-stempeltocht Daar weet de jeugd oak best raad mee, getuige het grote aantal kinderen, dat aan de tocht deel neemt en de velen, die, weer of geen weer, de St. Janstoren beklimt en onderweg even uit rust bij de speelkamer van het carillon, waar zij dan Cor Don vinden, die laat zien en horen hoe een carillon wordt bespeeld. Gisteren waren reeds meer dan 1100 kaar ten voor de puzzle-stempeltocht in handen van de jeugd en de meesten kwamen wel gemoed en voldaan aan het eindpunt aan. Er zijn zelfs kinderen bij, die zich daar voor de tweede en derde maal presenteerden. Vanwege de verfrissingen en het vrij en treetje bij Jeugd Bloemenvreugd! danseressen ter sprake komt, moet vooral gewezen worden op Ine Rietstap, die in elk optreden een grote dansvreugde aan de dag legde, een vitaliteit die overal beheerst is en voorel bezield m de scènes waar een illu soir gegeven de allure een grootser aanzien geeft, zoals in Romeo en Julia waar zich tevens een nieuwe ster aankondigde in de figuur van Martin Schepers, die een zeer nobele Romeo danste, en wiens dramatische accenten steeds werden geschraagd en ge dragen door een uitstekend ontwikkelde techniek. Jammer was, dat het voetenwerk van beiden (die in September ons land verlaten) voor de meesten op de lage tribune verloren ging. Het podium bleek te laag. "Wat betreft de choreografieën valt het steeds weer op, dat Het Ballet der Lage Landen zo'n fijne neus blijkt te bezitten voor de goede humor. "Wat een kostelijke satire immers is Egr's Foyer de Danse waar. de zuivere techniek, dank zij een vondst van dc choreograaf, duidelijk geïnspireerd op Enige taferelen van het Ballet der Lage Landen. Dinsdagmiddag in Fiet R.K. Ziekenhuis en gistermiddag in het Gemeenteziekenhuis heeft op uitnodiging van de Schtedam.se Gemeenschap en het Vacantiecomité een amateur- goochelaar de patiënten vermaakt met zijn goocheltoeren. Ook de patiënten werden tödens de Vacantief eesten niet vergeten. Zij vierden o.m. nog getracteerd. Degas' Farijse balletstudies, plotseling een diepere betekenis krijgt in de verwoede strijd tussen twee Ballerina's, die overtui gend werden gedanst door Marscha Stom en toe Rietstap. Een staaltje van deze humoristische nei ging die immers dit ensemble kenmerkt was ook de eigen choreografie van „Het Portret" dat aan Greelje Donker de kans bood, haar mimische talenten te tonen. Het Ballet der Lage Landen heeft een groot succes behaald in de Plantage, waar gisteravond enige duizenden een programma hebben aanschouwd, dat in zijn samenstel ling een uitstekend overzicht gaf, van de technische kwaliteiten der groep, die niet gering bleken te zijn. als ook van de artis tieke intenties die vooral in de figuren van Mascha Ter Weeme en Pieter van der Sloot hun polen vinden. Daar het kunstenaars schap van. beiden op twee geheel verschil lende gevoelswerelden bleek te wortelen was er in de afwisseling der verschillende balletten een zekere spanning die het ge heel zeer boeiend maakte. Wanneer de techniek der danseurs en Drie duizend kinderen bevolkten gistermid dag om half 3 het Plantage openlv£htthea- ter om er te genieten van Kindercircus Elleboog. Later kwam er een tweede, even- grote groep en die had niet minder pleizier. Teleurstellend was het wegvallen van Le Lac des Cygnes, dat echter in „Les Sylphï- des" een waardige pendant vond, te meer daar hier wel heel duidelijk de gestadige vooruitgang van het corps bleek, dat door Ine Rietstap, Andrlne de Clerq en Martin Schepers werd vertegenwoordigd op een wijze, dxe bewees, dat de tijdelijke afwezig heid van Pieter van der Sloot, die inmid dels weer is teruggekeerd en volgend jaar een tournee met de groten van het Franse hallet: Darsonval en Miskovltch begint, niet funest is geweest Mascha Ter "Weeme be schikt over genoeg jonge krachten om voor een geregelde opvolging van goede krach ten te zorgen en Van der Sloot staat borg voor het behoud van het typisch Nederlands accent, dat het slotballet De Witte Wiven, dat bij samen met Hans Reerink ontwierp, zo'n verrukkelijk folkloristisch aanzien gaf, al konden wij „Stalstok" niet vergeten, want zijn nieuwste choreografieën kunnen, toch zijn Hildebrandimpressie van verleden jaar niet doen vergeten. Wolfgang Wijdeveló begeleidde aan de piano uitstekend; de muziek stond overal op hoog peil. En na gisteren kan enet recht gezegd worden, dat de balletkunst onze stad heeft veroverd. W. B. Jeugd Bloemenvreugd, De bloementen toonstelling, die thans m de Beurs wordt gehouden, is reeds bezocht door ruim 5000 belangstellenden. De tentoonstellmgsleldmg heeft besloten, de tentoonstelling ook nog Zondag a.s. geopend te houden om de ve len, die nog een bezoek willen hrengen in de gelegenheid te stellen, de expositie te bezichtigen. Negerkunst, Gisteravond is de 4000ste bezoeker de contröle van de tentoonstelling; Negerkunst, die in het Stedelijk Museum wordt gehouden, gepasseerd. Niet alleen legt men grote belangstelling aan de dag voor de tentoonstelling, ook de doorlopende filmvoorstellingen, die 'savonds in de aula worden gegeven, worden druk bezocht. Ook die zijn zeer de moeite waard. Het vuurwerk. Zoals bekend, zullen de Vacantiefeesten 1953 Zaterdagavond om 9 uur worden besloten met een groot vuur werk, dat zal worden afgestoken op de Vlaardingerdijk. In verband met de te verwachten enorme drukte zal de EHBO die avond een grote verba ndpost inrichten in de zaal Scbilper- oord op de hoek van de Vlaardmgerdijk en de Rembrandtlaan. Voorts zullen kleine verbandposten wor den ingericht op alle hoeken van straten, die op de Vlaardmgerdijk uitkomen en bovendien,, zullen vele EHBO'ers, kenbaar aan hun armbanden, zich tussen het publiek bewegen. Een wel bijzonder cosmopolitisch gezel schap heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan de distilleerderij van Johs. de Kuyper Zn aan de Buitenhavenweg. Het vertegenwoordigde niet minder dan onge veer 35 nationaliteiten waaronder Neder land, Amerika, Brazilië, Engeland. Frank rijk, België. Zwitserland, Spanje, de Scan dinavische landen, Turkije. Tndla, Irak. Is rael, Pakistan, de Philippijnen. Australië, enz. De grote ■ontvangstruimte, waarm het gezelschop na afloop van dc bezichtiging het De Kujrper-product kon keuren, was te klem om de vlaggen van al deze naties uit te hangen. Dit internationale gezelschap bestond uit ongeveer 60 deelnemers aan de z.g. tarie ven-conferentie. die uitgaande van de LA.T.A. (International Air Transport Asso ciation) op het oganlbhk in het Palace- Hotel te Schovemngen wordt gehouden. De I.A.T.A. is een vereniging vtun vrijwel alle internationale luchtvaartmaatschappijen. Er zijn thans 67 maatschappijen bij aangesloten. Zij werd in 1919 mede op initiatief van dr Plesman, de president-directeur van de K.L.M. opgericht met Siet doel de belangen, van de aangesloten maatschappijen le behartigen ten aanzien van de tariefrege lingen. verkeersdoelelnden. technische kwesties enz. De op deze conferentie uitgebrachte ad viezen zullen op de in. November in Hono lulu te houden conferentie van president- directeuren van luchtvaartmaatschappijen nader worden bestudeerd en leiden tot een loriefvaststelling, die op 1 April 1954 van kracht zal worden. De conferentie, die twee drie wéken duurt, werd gisteren onderbroken door een vrije dag. waarop een bezoek werd gebracht aan de bloemenveiling te Honeelersdijk, de groenten- en fruitveiling te Naaldwijk, het Princenhof te Delft en de fabriek van 0e Kuyper waar met Schiedams roem bij de bron werd kennisgemaakt, Eén. der buiten landse bezoekers heelt de heren De Kuyper. die het gezelschap persoonlijk rondleidden, namens allen zijn. dank betuigd. Toch sportief. Gistermiddag zat een jonge Engelsman op een terras van een café aan de Broersvest heel gezellig te genieten van een kopje chocolademelk. Er passeerde een vriendje en zomaar uit aardigheid gooide hij wat er van de inhoud van zijn kopje over was in de richting van zijn vriend. Laat hij nu net missen en een passerende dame ra ken. Deze maakte wel enige aanmerkingen op het gedrag van de Engelse gast, die ech ter dadelijk zijn verontschuldigingen maakte en aanbood de schade te vergoeden, want de mantel was door de chocolademelk nogal besmeurd. De dame aanvaardde de schade- vergooding en daarmee was het incident ge sloten. Roeiboot gestolen. De roeibotenverhuur- der v. d. B. deed bij de politie aangifte van diefstal van een roeiboot. Later heeft de Havendienst de boot, deerlijk gehavend, teruggevonden, drijvend op de Maas. Bij on derzoek bleek, dat opvarenden van het s.s. Polarsol de boot hadden weggenomen. Zij hebben de schade vergoed. TENTOONSTELLINGEN. Stedelijk Museum. Van heden of dage lijks (ook op Zondag) van 2—5 en van 7—'0 u.; Tentoonstelling STegerkunst. Koopmansbeurs, Van heden af dagelijks vaa 10 tot 5 en van 7 tot 11 uur. Jeugdbloemen- vreugd. bloemententoonstelling, georganiseerd öoor Schoolwerk tuinen JULIANAPARK. Bloemenweelde in Sprookjeslieht. Van heden af dagelijks na het Intreden der duisternis Is het park. fraai verlicht Expositie van beeld houwwerken Elke avond, zomede Zondag middag: muziek op de Rotonde. BIOSCOPEN Monopole Theater: Heden 7 en 9 uur: De Slavin van Haroca (18 jaar); Vrudag 2, 7, 3 uur; Zaterdag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur; Maandag 2, 7, 3 uur: Clrcusbloed (14 jnar); Dinsdag tot en met Donderdag 2, 7 9 uur; De weg naaf de hel (14 jaar). Passage Theater: 8 uur: S.G. Revue: Daar gaan we weer; Zaterdag en Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15; Maandag tot en met Donderdag 2 en 3 uur: Bureau Zedenpolitie (18 jaar). VRIJDAG 28 AUGUSTUS Stadhuis, 7.30 uur- Gemeenteraad, openbare vergadering. ZATERDAG 23 AUGUSTUS. Sportpark Boshoek. 3.30 uur. G.T.B. Lier (België). Sportpark Oudedijkï 4—S.30 u. Mixed hockey club Asvlon. Receptie ter gelegenheid van het openen van sportvelden en clubhuls. Wat ieder moet weten ZIEKENHUIZEN Gemeente Ziekenhuis, Nassaulaan, tel. 69126: R.K Ziekenhuis. Dr Noletsttchting. Dr Nolet- straat. telefoon 694ii BIJ ONGELUKKEN Voor aangifte van ongelukken belle men de l G eh G.Dteleloon 69230. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor de avond- en nachtdienst geopend Apotheek firma Gouka, Hoogstraat 29. Vrijdagavond zal de oude Gemeenteraad voor het laatst in openbare vergadering bij eenkomen. De nieuwe Raad zal Dinsdag avond a.s. vergaderen, na door de burge meester te zijn beëdigd en geïnstalleerd. In deze vergadering zullen de vier wethouders worden benoemd, Ver van het rumoer van feestend Schie dam, in de voorname rust van de Schiedam se kathedraal, de Grote Kerk, heeft gister avond ten aanhore van een nog vrij talrijk publiek, de organist Jacq. P. Bekkers een orgelbespeling gegeven. En weer hebben zij, die er, met ons, waren, genoten van het fraaie orgelspel, de schoonheid van klanken,- de prachtige loonvorming, de kundige re-, gistratie. Een rijk programma had Bekkers voor deze avond ontworpen, met -werken van Cesar Franck, Max Reger, Albert de Klerk, Paul Hindernith, Marius Monniken dam. Er was evenwicht in wat ten gehore werd gebracht, en de trouwe bezoekers zul len zich met ons verheugen, dat een orgel bespeling zal worden gegeven op Woensdag 16 September a.s. AJs voorlaatste avond van de Plantage- Parade zal heden het befaamde Me- tropole-orkest van Dolf van der Linden naar Schiedam komen. Dit orkest, in 1945 In het leven geroepen, heeft zich binnen enkele jaren een zeer goede reputatie verworven en dirigent Van der Linden, wiens familie aan de Lange Haven woont, is al vele raaien in het buitenland als gastdirigent opgetre den. Het orkest telt veertig man, van wie de meeslen meerdere instrumenten virtuoos be spelen. Er wordt vandaag jn de Plantage hard gewerkt aan de ophoging van het po dium, want bet grote orkest zal amphithea- tersgewijze worden opgesteld. Bovenin komt de drummer, wiens batterij een oppervlakïe van twee vierkante meter beslaat. Voor op het podium zal de vleugel staan, waarop Manny Oets o.a. het Warsaw-concerto zal spelen en Van der Linden zelf, zal staande op de tegels, de touwtjes in handen houden. De grote populariteit van het orkest, dat nog Dimmer binnen de Schiedamse stads grenzen in levende lijve werd gehoord, heeft al z'n stempel gedrukt op de voorverkoop van kaartjes, hoewel er uiteraard heden avond nog voldoende aan het openlucht theater te verkrijgen zullen zijn. Wel is waar heeft men de toegangsprijs een kwartje hoger gesteld dan voor de ande re avonden, maar dit komt door de grootte van het orkest en de programmasamenstel lers meenden onze burgerij, na de Ramblers, Accordeola, Malando, Vrij en Blij en andere radio-orkesten, een optreden van dit orkest niet te mogen onthouden. Het uitvoerige programma biedt songs en melodieën voor elke smaak, en gezien het nu eindelijk bijzonder fraaie Vacantieweek- weer wordt een berstensvolle Plantage ver wacht. Wat de Burgerlijke Stand meldt Geboren: Arie, z. v. J. D. Kruijs en C. P. Sonneveld; Monica L. H., d. v. H. J. Calon en B. D. Crathern; Yvonne, d. v. J. C. Ak-" kerman en C. Meijevs. SPORTNOTITIES HBSS. Zaterdagmiddag om 4.15 Uur speel tl HBSS een oefenwedstrijd tegen een sterke Hermes-DVS-comblnalie op het veld Spie-^ rlngshoek. DWS- De handbalvereniging DWS houdt Zondag op sportpark Oudedijk een clubont moeting tegen Westerkwartier uit Delft op 6 September trekt DWS naar Eindhoven. Demos Demos trekt Zondag met drie elf-^ tallen naar Tilburg, waar wedstrijden ge-J speeld zullen worden tegen R.K. SVG. Honkbal promotiewedstrijd. Zaterdagmiddag om 4 uur zal op sportpark Boshoek de promo-_" Tie-bonkbahvedstnjd om een plants in de- eerste klasse worden gespeeld tussen Sc-hle-^ dam 1 en KFC Haarlem 2. Wand el vrienden. Enige maanden geleden Is 1 hier ter slede opgericht de wandelsportver- enlglng voor Schiedam en omstreken Wandel vrienden. Het voorlopig bestuur Is in een de zer dagen gehouden vergadering afgetreden en een definitief bestuur Js gekozen. Daarin rijn benoemd: J. P. Boender. Maasdamsestraat- IS, Schiedam, voorzitter, E. van Harlingen, 2e voorzitter, C. J. Oets, Aert van Nesstraat 24, VI aardingen, secretaris. Joh, Ter «del. 2e se cretaris, D. van Gentleren, penningmeester. Als marsielders zijn aangesteld mevrouw Oers - en de heren J. Boender, D van Genderen en C. Oers. Aansluiting bij de bond zal worden gezocht. Intussen Is reeds ingeschreven voer de mars van de WSV Rotterdam. Tenniskampioenschappen. Gisteren zijn op" het tennispark Spierlngsho&k de Schiedamse tenniskampioenschappen begonnen. De uit slagen van de eerste dag lulden: Dames enkelspel; me). B. van Geldexen— men. Van Drie] 6S, 6—3; xnevr. Fietersen— mevr. Terveer 6—4, 7—5; mej. C. van Gelderen —mevr. Hofman l6; 7—5, 6—3; mevr, v. d Made— Jnej. Rodenburg 6—1, 61; mevr. v. d. Scheemei. Bruin hof 6—1, 6—2' mevr. Wüers" —mevr Boer 7—5, 9—7. Heren enkelspel: v. LmgenBnUnhof 60. 6—2; Meenks—Reens 7—5, 64, Dames dubbelspel: dames B. en C. van Gei- deiendames Van Driel en v. d. Linden 5—2, 6—2 Gemengd dubbelspel: de heer en mevrouw Soetena—mevrouw Staal en de heer J. Smit-- 7—5, 6—4. pn f ï;i hrï >;1 i'tgl AMSTERDAMSE WISSELMARKT. 3.79 is/is. Parijs contant 1.0315—1.0835. Brussel contant 7.34 1/2—7.S51/2. Frankfurt contant^ 90-4090.50. Zürich contant 86.8986.99, Stock-;* holm contant 73.13—7-3.23, Kopenhagen contant'- 54.66—54.78, Braz. dollar contant 3.80f/2—381Ua,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1953 | | pagina 1