m I Levensmoed van de humanist m 1 li lil \'H II li II ■gj ;j§S dl mmmm: IliÊilllI Gevarieerde uitvoering van zilveren Arma Sologne naar Havre onderweg Wilton Fijenoord krijgt nieuwe sleepboot Cinemascope, maar niet op 40 Donderdagavonden AT <r? AAR ANIMEER Wilton verloor belangrijke tafeltennis wedstrij d Kans op kampioenschap nagenoeg verdwenen Overwicht van geest over het lichaam Gezellige Familie-avod van C.J.M.V.-jeugdclub Het lukte D.R.Z. niet R.C.D, een punt af te snoepen Ruw spel bij Ursus-S.F.C. (1-0) Korfballers trokken profijt van het weer Git het politie-rapport HARPISTE OP CAECILI A-CONCERT De beste jaren in Musis Sacrum Schiedamse zege op Germinal DE NIEUWSBLAD MODE-ADVISEUSE Agenda Gaardingen 'AM fiil !SI T-ri [Ai! l':£l II fes® I* !4l© 'èS-tl w4 i: Wi $*Ir Mm ft® *111 mw pü «•IS Courantenbezorger MAANDAG 31 JANUARI 1955 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA" 5 Redactie en hoofdagcutschap: Broersvest 3, (cl. 68091 Een uitgebreid gymnastiekprograrama toonde Zondagochtend in het geheel uitverkochte Passagetheater het kunnen van het jubilerende Arma. Zeer verstandig bracht de leiding de nodige variatie in het pro gramma en de meer dan negenhonderd toeschouwers hebben zich geen moment verveeld: goede gymnastiek werd afgewisseld met kleurig spel. Dg kleintjes -deden hun- best in een bos- feest; als kabouters compleet met baard en elfen Verkleed speelden zij vrij en ongedwongen een kort sprookje. Sierlijk was een wimpeloefening van meisjes mét vlaggen in de roodwitte verenigingskleuren. Het gemengde springen gaf jong en oud gelegenheid op dit nummer -bijzondere prestaties te verrichten. Naast de gebruike lijke gymnastiekoefeningen waren er de nieuwere. Evenwiehtsbaik, brug met qo- gelijkeleggers en lange mat. De rhythmische klas bezat vee! gratie. Een fantasieoefening van -deze dames oogst te veel succes, want bijna sis paddestoelen gestart bewogen de dames zich stijlvol over het toneel. Gezeten In gebogen houding gaven de fel gekleurde truitjes boven de witte broek een „echte" sprookjesachtige bos Indruk, Arma beschikt over dertien afdelingen en alle groepen kregen deze ochtend ge legenheid voor het voetlicht te treden. Kleuters zowel als huisvrouwen gaven blijk van lichamelijke behendigheid. De trots van -de Arma, de acrobatongroep, ontlokte weer menige uitroep van verbazing. De Arma Is een snelgroeiende gym- rtistiekveremgïng, die nu bij het vijf en twintigjarig bestaan reeds meer dan drie honderd en vijftig loden telt. De zalennood, vooral in de Gorzen, en gebrek aan ge schoolde technische leiding doet zich echter wel gelden. De voorzitter M. Boomsluiter sprak op deze jubileumochtend een kort welkomstwoord, waarbij hij vele afgevaar digden welkom heette. Aan het slot werd de technische leiding door Armakleuters in de bloemetjes gezet. Arma kan op een geslaagde uitvoering De N.V. Dok- en Werfmij Wilton Fijenoord heeft Zaterdagmiddag het motor- tanksdup Sologne aan de opdrachtgeefster, de-Societe Francaise des Transports Pé~ ïfe dragen. Het vaartuig werd gedoopt door de sehtgenote van de Franse munster van Tansportwezen, madame Delmas. De Sologne ls een vaartuig van ongeveer 20,000 ton en heeft een lengte w-if 178jneter- fij 1S uitgerust met een Wuton Fijenoord Docfort-motor. Zondag- morgen is de boot uitgevaren voor eer proeftocht naar Le Havre, waar de Sologne door de Franse eigenaar definitief zal worden aanvaard, - Aan de steiger van de Vijfsluizen wordt thans de laatste hand gelegd aan een nieuwe sleepboot, die in enkele opzichten van de beslaande typen zal afwijken. Het \s> m het afgelopen jaar in onder delen klaar gemaakt in de scheepsbouw- looos en wordt pas thans samengevoegd, «a aankomst van de motor en hulpwerk- tuigen zal de boot worden voltooid. Het urw d?. grootste motorsleepboot van Wilton Fijenoord. die ook als ijsbreker dienst zal kunnen doen en. bovendien voor zien is van een waterkanon om te kunnen dienen als brandweerboot. Vo°r verenigingsbesturen, die belang stelling hadden voor de vrije Donderdag avonden van het seizoen 1955—1958 in het kassage Theater werd Zaterdagmiddag een Jtorie indelingsvergadering gehouden in een zaal van het bureau Huisvesting. In overleg met vele verenigingsbestuurders, kunstkringen en toonkunst en de bedrjjfs- lelding van het Passage Theater is men tenslotte tofc een indeling gekomen van 40 avonden, waarvoor, zoals bekend, de zaal- huur een 150.— is gestegen, een en ander kt verband met het verplaatsbaar maken van een cinemascope-doek, welke regeling voorlopig voor 2 jaar geldt. Over enkele avonden is nog geen beslissing gevallen. Bejaarden-sociëteit erbij In het wijklokaal van de Ned. Herv. kerk aan. de Nieuwe Maasstraat zal wijk- predikant ds J, D. Smits als initiatief nemer Dinsdag 8 Februari, 's middags om J uur, een sociëteit voor ouden van dagen voor z>m gemeente openen. In de wijk üemedam-Zuïd van ds Smids wonen, tiaar verhouding de meeste bejaarden van Schiedam. EEN MEIKBAD OP STRAAT Op de Rotterdamsedijk ter hoogte van het Rode Hek heeft Maandagmorgen ca li uur een particuliere auto een melkbad veroorzaakt. De auto reed namelijk in op een bestelwagen van de die bij het trottoir stond en volledig werd vernield. Daarna ramde de wagen een daarachter staande bakkerswagen. De autobestuurder oe bezorgers werden gelukkig niet gewond. CABARET VOOR HELIOS hn* voetvalvereniging Helios hield Zaterdag een feestavond in gebouw Dvoli aan. de Nieuwe Haven, die groien- Q«els werd verzorgd door bet W.V.-cabaret u» Rotterdam, Er werden enkele aardige SKetches ten tonele gebracht. "Verder werk en aan dit programma mee een mondhar- nwnica-kwartet, The Corina Hawailans, £h$ Petit, The Hotshots en het dansorkest the Blue Birds. Deze Biue Birds onder lei- r|y> vatï H- van den Berg, traden ook op fiwiarende het geanimeerde bal, dat de avond besloot. De avond was geopend door voorzitter P. der Steen. AMtCO-FEESTA VOND toneelafdeling van de Ontspannings vereniging Amigo bracht Zaterdagavond in gebouw Arcade aan de Lange Haven het to neelspel „Hyena's van de Grens" voor het voetlicht. Dit spel in drie bedrijven van Will Dra- «enberg beeldt uit de moeilijkheden, die vaak heersen aan een grensstation. Amigo saf er een voortreffelijke vertolking van. be regie berustte bij de heer Peter Burg. - terugzien, die tevens een waardig aanzien aan het vijf en twintigjarig bestaan heeft gegeven. MAANDAG 31 JANUARI. Irene: 7.30 u. Veertigjarig bestaan „De Macht van het Kleine" filmvertoning. Musis Sacrum: 8 u. Brederode met „Boeven en Meizoentjes", en bal. Gebouw WIÈ-Gele Kruis: 7-30 u. R.K. Vrouwen gilde causerie en jaarvergadering. Beljersbergem B u. Zakenstudlckring lering. DINSDAG 1 FEBRUARI. Irene: *.15 en 8 uur Ver. „Hcogeland" film vertoningen. CJir. Belangen (Kethel): 7 uur Propaganda- avond Groene Kruis. Arcade: 2 uur St Aloyslusschocl jubileum feest. Arcade: 7 uur R.K. sportvcr. Excelsior filmavond. BIOSCOPEN. Passage Theater: T.m. Donderdagmiddag 2 en B uur: „De onverschrokken" (18 J-). Monopnle Theater: Heden 7 en 9 uur: „Van de wal in de sloot" (14 J.); Dinsdag t.m. Don derdag, 2, 7 en 9 uur: „Politiespionnen" (18 jaar). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA. Sfedeibk Museum: 2—g uur eigen collecties (ook 's Zondags). LEESZALEN. Gem. Openbare Leeszaal en Blbl-, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 8.30 tot 4.3Q uur en. iedere avond (behalve Woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. U.K. Leeszaal en Blbl., Dam: Geopend Iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur: Iedere avond (behalve Donderdag en Zater dag) van 7 tot 8.30 uur. zondags gesloten, ZWEMBADEN Sportfondsen bad; gem. zwemmen Zondag 9-1& werkdagen 7-8.15 en (behalve Maandag) 1S.3Ö- Z0.45 (Vrijdags tot 2115). Ma IJ 45-13 45 en 16-17.30: Dl 11.15-13 30 €n 15 45-17 30, dames 10.15-U.15; WO. 12.15-17.30; Do. 11.45-13.30 en 15.45-17.30. dames 18 50-1» 3d. Vr 11 J5-I3 TO 14.30-37-30; Zat. 10.45-12.00. 14,00-18.30 en 19.00-20.45, heren 20.45-21.30, MEDISCHE DIENST. Gemeente ziekenhuis, Nassaulaan, tel 69126. R.K, Ziekenhuis Dr NoletstLchfclng Dr Nolet- straat, tel. 69411. Voor aangifte van ongelukken belle men de G.G. en G.D., tel. 69200. Politie 69333. Brand weer 69123. Voor spoedgevallen geopend des avond Apotheek van Westendorp, Singel 81. Ee voorzitter van. Amigo, de heer M. van Haterd, had u, uou de avond geopend met een *ort welkomstwoord, De avond werd beslo ten met een dansje, waarvoor de muziek wenj verzorgd door Cor Scbilperoord en Maarten Slavenburg. Dr IV. Wiersma, de rector ven het Leidse gymnasium, heeft Zondagochtend in Musis Sacrum voor leden en belang- stellenden van de Gemeenschap Schie dam. uan het Humanistisch. Verbond ge sproken over levensmoed. In zijn inlei ding gaf dr Wiersma ais zijn mening te kennen, dat de mens in moeilijkheden, zowel van persoonlijke als onpersoon lijke aardzich uielbeujust levensmoed kan scheppen. Afgezien van de mate van levenslust en levensafkeer, die elk mens diep In zich draagt, heeft ook, zo meende dr Wiersma, 's mensen levensbeschouwing invloed op zijn moed om te leven. De overtuiging van de humanist behoeft volgens spr. stellig niet tot een geringere levensmoed te leiden. Niet alleen bijzondere omstandigheden vereisen levensmoed, ook" het gewone leven eist dit. vooral van de ouder wordende mens, zo voak geplaagd door de vrees het gestelde doel niet bereikt te hebben of te zullen he reiken. Ook lichamelijke factoren kunnen de levensmoed, ondermijnen, doch de be vindingen van de psychosomatische ge neeskunde wijzen eens te meer op het over wicht van de geest over het lichaam. De mens kan zich zo meende dr Wiersma tegen alle fnuikende invloeden welbewust verzetten, in de eerste plaats door zich be langstellend te verdiepen in andere wensen en dingen, in de tweede plaats door afstand te nemen van wat hem overkomt of over komen is en aldus het betrekkelijke daar van in te zien. Beide strevingen vloeien in feite voort uit één houding: het eigen ik zo ruim mogelijk centraal stellen. Dezelfde onpersoonlijke houding kan de mens steunen ten aanzien van de dood. De dood - zo meende dr Wiersma is de prijs voor het leven. De mens dient te beseffen, dat alleen door de dood een verdere evo lutie mogelijk is. Zonder de dood zou bo vendien het leven zijn waarde missen. Ook ten aanzien van. de moeilijkheden, niet in het individuele vlak gelegen, geldt hetzelfde devies; verdiept u in het andere en tracht het betrekkelijke van alles in te zien. Hoe meer men zich in de historie ver diept, des te duidelijker wordt het dat de mensen van nu niet slechter zijn dan die van vroeger, zij het ook niet veel beter, al dus dr "Wiersma. Bij het bestuderen van de phascn in de ontwikkeling van de mens ver- gete men niet dat de mens wellicht slechts gedurende 50.000 jaar dat is korter dan men tot dusverre meende op aarde is. Wereld draait niet om eigen ik Noemen wy niet dat „goed" dat de mens by zyn handelen rekening houdt met dc belangen van anderen zo vroeg dr Wiers ma zijn gehoor en zien Wfl niet de kring van die anderen zich in de loop der histo rie steeds verder uitbreiden: van gezin tot stam en van stam tot natie? Ten einde is deze ontwikkeling stellig niet. Dc kosmische eenheidsgedachte, kenmerkend voor mystici Uit alle rijden, past daarbij aan. Ten grondslag aan de ware levensmoed zo besloot dr Wiersma zjjn inleiding ligt het objectieve inzicht, dat de wereld niet draalt om het eigen ik. In de afgelopen week heeft de tafelten» nlscom petitie weer normaal gedraaid. Na genoeg alle teams hrbben weer achter dc tafel gestaan. Veel schokkends Is er niet ge beurd of het zou de nederlaag van Wilton moeten zijn dat door deze nederlaag nage noeg zijn kampiomschapkans zag vergaan. Do belde eerste klassers NO AD en TCK kwamen allebq tot winst. NOAD ging op bezoek bij Americano 1. Dit team dat op de onderste plaats staat, brgon vol goede r«<od aan de wedstrijd om dat dit hun laatste kans was. Na vier par tijen was de stand dan ook nog volkomen ge'rjk opgegaan; het was toen 2—2. Verder lieten onze stadgenoten het echter niet kemen, want toen het dubbelspel geëindigd was, had NOAD mei 73 gewonnen TCIv kreeg bezoek van Xc-rxes 1 en aan het eind van de2e wedstrijd was het we! beslist dat TCK le Wasser blijft, Onze stadgenoten wonnen met 64. De«e zes punten kwamen van Verllnde en De Winter, die ongeslagen bleven. in de tweede klas stoeg Ready de eerste aanval op zijn leiderschap af, door het be zoekende Elan 2 met «en flinke 8—2 neder laag naar huis te sturen. Alleen Braak moest een nederlaag accepteren zodat de uitslag 91 werd. Lafamo behoudt ook zijn goede kans doordat zij het bezoekende Rono 5 met 9—1 de koos cp de kop gaven. Voor de derde klas moesl Wilton het opnemen tegen IRO 2, Wilton, dat met dit team evenveel pun ten had vergaard fot nu toe en samen de tweede plaats met hun deelde op een punt achter de leider, had deze wedstrijd (wilden zy hun gr-ede kans blijven behou den) moeten winnen. Het kwam echter anders alt. IRO versloeg Wilton in eigen buis met 7—3, sodat de rol van Wilton Sn deze afdeling nagenoeg is uitgespeeld- SCF dat in de eerste klas afdeling Rot terdam uitkomt, speelde tegen PTT 5 een zeer spannende paitij die door omse stad genoten met het kleinst mogelijke .verschil, namelijk 5—4, werd verloren. Alle overige uitslagen luiden: Tweede klas: Hermandad 1—TCK 2 61, NOAD 2— GVMD 2 10—fl. Derde klas Contact 2—NOAD 3 3—7, Eendracht 5Ready 2 2—8, Ready 3 Nebaro I 4—6. Eerste klas afd. R'dam; L&famo 2—Tediro 4—6, TCK 3—Robaver 2 8—2, Ready 4—Energie 4 10—0. Tweede klas Robaver 1—TCK 4 F—4, TCK 5—Maccab 1 4—6, TCK 6-Nekil 2 10-0, Stadhuis 2— Ready 6 10—0, Hermandad 3—PTTS 2 9—1, PTTS 3—Stadhuis 4 3—7, NOAD 4PTT 7 7—5, GGD 2—NOAD 5 6—4, NOAD 6- Schanswijck 4 10—fl. PTT 8—NOAD 7 6—4. Van de eerste teams van de Schiedamse verenigingen zijn nu nog drie teams over, die nog een goede kans op een kampioen schap hebben, te weten Lafamo en Ready in de tweede klas en PTTS het team van de stedelijke posterijen in de derde kl83. Momenteel komt niet een van de eerste teams in aanmerking voor degradatie. Over het algemeen kan men dus zeggen dat dit seizoen de Schiedamse tafeltennissers een goed figuur slaan. De. kans is niet uitgeslo ten dat we er volgend jaar een of tsvee eerste klassers bij hebbenl Er moeten nu nog ongeveer acht wed- strijden gespeeld werden en dan is de com petitie ten einde. Dan gaan alle tafeltennis sers in Nederland zich concentreren rond "Utrecht waar in April de wereldkampioen schappen worden gehouden. Waarvan men tegen die tijd ongetwijfeld wel meer zal horen en lezen. Zaterdag waren de leden, van de C.J.M.V. Jongensclub Bidt en Werkt met hun ouders en leiders bij-en in Irene, om de jaarlijks terugkerende familie-avond te houden en een dergelijke avond vullen de jongens voor een groot gedeelte zelf het programma. Maandenlang wordt er voor gerepeteerd; een muziekclubje wordt gevormd en met elkander proberen ze zo goed mogelijk voor de dag te komen. De avond werd geopend door de voorzit ter, J. Timmermans. Na het gebed werden all enhartelljk welkom geheten en de spr. hoopte, dat de ouders zouden merken, dat ook zij tot de grote C.J.M.V.-familie be hoorden. Niet alleen de Jongensclub 20U iets ten beste geven, maar ook de Junioren club. Op zeer kcmïsche wijze brachten de junioren een alleraardigst stukje ten tonele, getiteld „De slimste van allen". De Jongens club had een toneelstuk in twee delen, ge titeld „De Dievenbende in d, Ruïne". De muzikale omlijsting werd verzorgd door di verse jongens dia een clubje hadden ge vormd met hun mondharmonica's. Dit op treden was werkelijk een succes. Na de sa menzang onder leiding van één der leiders, voerden de jongens bet tweede deel op van hun toneelstuk. Naast de populaire num mers, die gebracht werden door het muziek clubje .kwamen zij ook met een liedje, spe ciaal gemaakt voor deze avond. De „tele- •test" werd ook niet vergeten. Vter jongens moesten het opnemen tegen vier ouders. Het zag er naar uit dat de ouders het moes ten opgeven tegen de jongens, maar de uit slag bracht juist bet tegenovergestelde. De ouders wonnen de wedstrijd. De leiders brachten hierna het stuk „De HollandIn- dië vlucht", een stukje uit „de goede oude tijd". Na het zingen van het C.J.M.V.- Bondslied sloot de heer G. v. d. Giessen op de gebruikelijke wijze. Kosteloos inenten De ouders worden er op attent gemaakt, dat er Woensdag 2 Februari a.s. in het wijk- gebouw, Schiedamseweg 31 te Kethei, van 2 tot 4.30 uur gelegenheid is kinderen tot 6 jaar kosteloos te laten inenten tegen diph- terie, kinkhoest en tetanus-. Het is DRZ niet gelukt RCD een puntje afhandig te maken. Dil was ook niet te ver wachten, hoewel het er voor de kampioens- candidaafc RCD, na de rust, toen de stand 2—3 was, nog wel een tijdlang moeUUk heeft uitgezien. De wedstrijd was een kwartier oud toen RCD de score opende. Na zeven minuten Jag nummer twee achter de DRZ-doelman. RCD, dat met de wind in de rug speelde, had het beste van het spei. Dit overwicht leverde kort vóór rust, door een misver stand in de DRZ-verdediging, zelfs nog een derde doelpunt op (03). Na de thee was het DRZ, nu met steun van de wind, dat er in slaagde de stand te wijzigen. Na 15 minuten spelen gelukte het J. Altorf voor DRZ de eerste goal te de poneren. Na een lange periode van DRZ- overwicht, slaagde dezelfde speler er in de 32e minuut in het RCD-doel voor de tweede maal te doorboren 23. DRZ spande alle krachten in om toch nog een gelijkspel te bereiken. Het volgende doelpunt kwam echter aan de andere kant. Slechts met nog vijf minuten te spelen, werd bij een snelle aanval van RCD de bal op ongeveer een halve meter voor de doellijn tussen de voeten van één der DRZ-verdedigers te lang vastgehouden. De scheidsrechter gaf hiervoor een indirecte vrije schop, waaruit RCD wist te doelpunten (2—4). DRZ 2 heeft in de thuiswedstrijd tegen Unitas 3 haar eerste punten in deze com petitie weten te veroveren. Rechtsbuiten Westenberg nam vóór rust het enige doel punt in deze wedstrijd voor zijn rekening. Aeolus 3DRZ 3 4—2. Op het vrij zware terrein aan de Haven- dijk speelden Zondag Ursus en S.F.C, tegen elkaar. Het is echter niet bepaald een hoog staande wedstrijd geworden, vooral wat het sportieve element betreft- Het was een harde, na rust zelfs miwe wedstrijd, die belde verenigingen maar zo spoedig moge lijk moeten vergeten en er in het vervolg aan denken, dat zij nog voor plezier spelen. Ursus won deze match met 1door een doelpunt van de middenvoor na ongeveer tien minuten spelen. Na de rust moest de scheidsrechter twee spelers, van elke ploeg één, naar de kleedkamers sturen. De reserves van S.F.C. verloren eveneens en wel met 2—1 van Bloemhof 2. S.F.C. 4 won met 2—1 van Tedii)6 4 en S.F.C. 6 Leed een schrikbarende 121 nederlaag tegen D.P.B. 2. 1 Succes klom op lot vijfde Van de gunstige weersomstandigheden van de laatste dagen hebben de veldsport- beoefenaars gisteren profijten getrokken. Uiteraard hebben de korfballers daarvan ook hun. deel gehad. Voor de Schiedamse twaalftallen was een bescheiden programma samengesteld, maar de drie gespeelde wed strijden hebben toch vier winstpunten oc- geleverd. Succes speelde op eigen terrein tegen De Spartaan, in de eerste helft wilde het bij de thuisclub voor de korf echter niet luk ken, waardoor de Rotterdammers de gele genheid kregen een 02 voorsprong te ne men. De tweede Succesaanvai deed het be ter en na de rust zorgden mej. A. E. Kauff- man en S. la Lau er voor, dat de balans weer in evenwicht kwam. Ook In derde op stelling bleven onze stadgenoten de toon aangeven. Door treffers van F, A. Baas en A. W. A. Vietje werd de eindstand ten slotte op 4—2 bepaald. Door deze overwinning is Succes opgeklommen tot de vijfde plaats van de ranglijst. Het tweede twaalftal bracht er weinig van terecht. W.l.O.N. 4 ging met een 0—7 over winning naar huis. Schiedam 2 kreeg een sterk gehavend Het Zuiden 9 op bezoek. De reserves van de roodzwarten hebben deze gelegenheid benut om zich te oefenen in het scoren van doelpunten. Toen de scheids- Terzake verdenking van diefstal van rij wielonderdelen en een bankschroef is aan gehouden door de politie zekere L. H. S. uit Schiedam. Onbeheerd bij het Monopoletheater ge stald werd Zondagmiddag de fiets van de 14-jarige jongen A. H. B. gestolen, terzake waarvan hij aangifte bij de politie deed. Een kleine zwarte hond, een reu van 40 cm hoogte met witte pootjes, werd gister avond kwart over acht bij het pompstation op de Rotterdamsedijk aangereden. Met inwendige kneuzingen werd het dier bij de politiepost Buitenhavenweg binnengebracht, waarvandaan de inspecteur der Dierenbe scherming, de heer J. Kreuger, het dier meenam naar zijn woning, St Anna Zuster straat 33b, tel. 66266. De onbekende eigenaar kan 2ieh daar vervoegen. Het R.K. Schiedams Mannenzangkoor St Caeejlia zal onder leiding van Frans Mooneo op Donderdagavond 10 Februari a.s. in gebouw Arcade een concert geven. Soliste is Margot Broeders, harpiste; op het programma staan o.m. werken van Milhaud, Vittoria, Diepenbrock, Dvorak en Bruckner. De uitreiking der S.G.-penning Men zal hebben begrepen, dat de uit reiking van de S.G.-ereperming aan mrF. Bordewijk niet geschiedt op Vrijdag 14 Februari, aangezien 14 Februari een Maan dag is! Kosteloos inenten Op Vrijdag 4 Februari des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat er gelegenheid tot kos teloze inenting tegen diphterie of tegen diphterie en kinkhoest gecombineerd voor niet schoolgaande kinderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80. BÜKGERLIJKE STAND Geboren: Petronella, d. v. J. Polak en C. H. van Schaik; Elisabeth P. M„ d. v. H. P. J. Zoetmulder en M. J. C. M. Vincent; Linda D.,-d. v. W. de Boer en G. v. d. Lee; Aart. z. v. J. Levering en L. van Leeuwen; Cornelis J., z. v. C. J. v. Toorn en H. Windhorst; Jan J., z. v. Th. van Deefen en C, P. Plat; Antonia, d. v. A. D. Klip en A. Verdsjseldonk; Robert, v. V/. Banen en A. P. Sanders. Overleden: S. Hille, 63 j. vr. v. A. Vroon. De Schiedamse Arbeiders Toneelvereni* ging „Tot steun in de strijd" geeft op Za terdag 5 Februari a.s. een opvoering van „De beste jaren van ons leven". Het is na de successen, die de gelijknamige film in onze bioscopen heeft gehad, de eerste op voering in Schiedam van dit aangrijpende toneelstuk in zijn oorspronkelijke vorm. De schrijver Richard Person maakte het to neelstuk naar de bekende Amerikaanse ro man „Giory for me" van McKinlay Kantor. Regissexir is de heer P. Rodenberg. De op voering wordt gegeven in Musis Sacrum en begint om 8 uur precies. Kethel FILMS VOOR HOOGELA1SD Op Woensdag 2 Februari a.s. zal de ver eniging Het Hooge Land in het gebouw voor Christelijke Belangen te Kethel, des avonds 7.30 uur twee belangrijke nieuwe films van haar werk vertonen, namelijk de speelfilm „Helpende handen", -die op duide lijke wijze een beeld geeft van het jeugd werk in de kolonies en de prachtige kleu renfilm „Kleurensymphonie van het Hoo- geiandse werk". Des middags om 4 uur wordt een speciale rechter het eindsignaal gaf, wees de stand kindervoorstelling gegeven. 16—fl aan In het voordeel van de thuisclub! Schiedam heeft nog steeds een kleine kans op de titel, dank zij een goede overwinning op het vrij sterke Germinal (31>. Er was in deze strijd slechts vijf minuten gespeeld toen Stolk de score opende. Een kwartier ra dit eerste doelpunt vergrootte Jansen de voorsprong tot 2—0. Na de hervatting verkleinde Germinal spoedig de achterstand en de kans voor de gelijkmaker kwam ook, toen de Schiedam- achterhoede een penalty veroorzaakte. Deze strafschop werd echter op prima wijze door Van der Poel gestopt. Kort daarop stelde Van Lustdonk de Schiedamse zege veilig met een goed doelpunt 131). D.H.S. speelde gelijk D.H.S. heeft in Dordrecht een punt ver loren laten gaan tegen Merwede (22), waardoor de kansen ap het kampioenschap weer kleiner zijn geworden, want R.C.D. maakte Zondag geen fout, Ofschoon de strijd aardig gelijk opging waren het de Dordtonaren, die eerst scoorden (1—0), Deze voorsprong vergrootten zij na de rust tot 2—0, alvorens D.H.S. een tegenpunt wist te maken door Van Bokkum (21). Kort daarna wist Van der Wint met een fraai doelpunt de gelijkmaker te scoren. FRAAIE ZEGE VAN S.V.D.P.W. OP G.L.Z. (6—1) Dat S.V.D.P.W. tbuisspelend tot zeer sterk spci in staat is, ondervond Zondag het sterk geachte, doch. iets tegenvallende G.L.Z., dat ofschoon een goede kans op de titel heb bend, tuch mEt 61 door de Schiedammers werden verslagen. Op het snelle spel van de jeugdige S.V.D.P.W.-voorwaartsen had de G.L.Z.- achterhoede weinig vat. S.V.D.P.W. kwam wel met een gewijzigd elftal In het veld. Als middenvoor debuteerde J, de Nijs en linksback Streunding stond nu als rechts binnen opgesteld. Als scbakelspeler schiep Streunding vele kansen en vooral De Nijs maakte hier goed gebruik van. Er waren ongeveer tien minuten gespeeld, toen de Schiedammers het eerste succes boekten en wel door een goed schot van De Nijs. Kort daarop was bet linksbuiten S. van der Hoek die de score verhoogde (2—0). De G.L.Z.-achterboede geraakte nogal in verwarring en daardoor ontstond het derde 1 doelpunt. Na de rust was bet eerst Albers en ver volgens wederom De Nijs, die de score tot 5—0 opvoerden. Voor de debuterende De Nijs betekende dit de hattrick. Hierna slaag de G.L.Z, er Ln de eer te redden, doch even voor het einde maakten de Schiedammers door Albers het halve dozijn vol. MARTINIET WON MET 43 Öp een prima grasmat nam Martinit de aftrap en na enige verkenningen bleek al spoedig dat Hellevoetsluïs met medewer king van de Martinit achterhoede heel wat in zijn mars had, want na circa tien minu ten spelen wist de linksbuiten van Helle- voetsiuis met een vleugelschot doelman Troost te verrassen, 0—1. De Martinit voor hoede probeerde al het mogelijke deze ach terstand weg te werken en hiervoor leende zich de doelman van Hellevoetsluïs door een handsbal te veroorzaken. Deze werd keurig door v. d. Laan genomen en door Wolthuis in een doelpunt omgezet, l—1. Hierdoor aangemoedigd gingen de Martiniters door en het goede samenspel van de Martinit- voorhoede werd beloond met een voltref fer van midvoor Droge, 2—1. Dit werd Hel levoetsluïs te bar en met flinke open aan vallen gingen zij de Martinit-achterhoede te lijf. Maar door te rustig spelen van de Martinit-achterhoede wist de Heüevoetsluis- voorhoede zijn achterstand om te werken in een 23 voorsprong en deze le behouden tot de rust. Na de thee wist de Martinit-achterhoede zijn oude vorm te bereiken en met veel élan zette zij de voorwaartsen in beweging en na een kwartier spelen bracht v. d. Laan met een goede kopbal de stand op 3—3. Helle- voetsluis probeerde al het mogelijke om zich staande te houden, maar de goed getrainde Martiniters zetten door en via een voorzet van de rechtsbuiten werd door Lemmens de winnende goal gescoord, waarmede Mar tinit momenteel, door hel gelijk spel van Eurkea op Sportvogels 3, en 4 punten voor sprong heeft op de no's 2 en 3. Bon voor adluies Ten behoeve van de Nleuwsblad- abonné's zal onze Mode-adviseuse mor genmiddag van 24 uur wederom zit ting houden in ons gebouw Schiedam- gevest—hoek Binnenweg, te Rotterdam. Zij verleent gratis hulp bij knip-, naai- en pasmoeüijkheden en vervaar digt patronen naar maat Onze maatpatronen worden iteeds met veel succes gebruikt. De prijzen van deze patronen zijn: Msntel 3.50 Mantelpak 3.50 Deux Piéces 3.— Japon 2.50 Rok I Service De kledingstukken, die op deze patro nen gemaakt worden kunnen gratis worden gepast op de adviesmiddag. Ook bij het knippen van deze patronen wordt alle mogelijke hulp verleend. Advies over goedkope patronen kunt u eveneens bij onze Mode-adviseuse inwinnen op de hferbovengeacemde uren. DE DIRECTIE. ADJUDANT SLOOTHEEJt OVERLEDEN Zaterdagmorgen Ja, na een ernstige ziekte, in de ouderdom van 58 jaar overleden da heer E. Slootheer, in leven cerpsehef van.-de gemeente-politie Maassluis. Met adjudant blootheer verliest Maassluis een zeer gezien hoofd van dienst, een poli tieman in hart en nieren en een rechtscha pen mens. Hij was wars van alle opsmuk en sensatie en vervulde plichtsgetrouw in alle eenvoud zijn verantwoordelijke functie. Ad judant Slootheer werd niet alleen geweax- dcerd onder de leden van hef corps te Maassluis, doch ook daarbuiten. Ook bü de gerechtelijke macht had de corps-chef een zeer gunotige naam, zodat zijn heengaan door velen, met in het minst door de ingezetenen van Maassluis, diep wordt betreurd. Eite Slootheer, die op 27 Jult 1896 te Blok zijl werd geboren, vervulde vrijwel zijn vol ledige polltie-Ioopbean te Maassluis. Op I September 1919 werd hij te Maassluis aan gesteld als agent 2e klasse om tn Augustus 1932 tot hoofd-agent te worden benoemd. Dc oorlogsjaren 1340—1945 waren wel zeer moei lijk voor hem. Commissaris H. W, Albert! vertrok en de functie van commissaris van politie kwam vacant De overledene weiger de als rechtgeaard Nederlander te handelen naar de voorschriften van de bezetter. In 1943 werd hij ontslagen en overgebracht naar een concentratiekamp In Drente. Na enige tijd werd hij ontslagen en wilde de bezetter hem naar Duitsland deporteren. Zover kwam het echter niet, want hij wist aan de2e greep te ontsnappen en dook onder. Bij de bevrijding in Mei 1945 verdween de functionerende N.S.B.-inspecteur van politic uit Maassluis en werd wijlen de heer Sloot heer volledig gerehabiliteerd. Op 7 Mei van dat jaar volgde zijn benoeming bot adjudant- corpscbef van politie. Het stoffelijk overschot wordt Woensdag middag twee uur met corpseer op de Alge mene Begraafplaats te Maassluis ter aarde besteld. JONGE KERK Woensdagavond wordt ln de consistorie van de Grote Kerk een vergadering gehou den van de Jonge Kerk met de Gerefor meerde Jongeren. Op deze gecombineerde vergadering spreken ds K. "W. Dercksen, Geref. predikant en ds H. F. Meijer, Herv. predikant over „Wat orw; scheidt en wat ons verenigt". RECTIFICATIE De berichten „Ledenvergadering Excel- De berichten „Ledenvergadering Excel sior" en „Voetbal", voorkomende in het Nieuwsblad van Zaterdag onder Maasland, behoorden onder MAASSLUIS. EXCELSIOR'M—KIJNSB. BOYS 0—0 Twee technisch heel vlak spelende elftal len hebben tweemaal drie kwartier systeem loos voetbal laten zten, dat tenslotte op een bril eindigde. De thuisclub was gedurende het eerste hel tuur het meest tn de aanval en wist vele kansen te scheppen. Haar voor hoede toonde ook deze middag een totaal gebrek aan een behoorlijk schot. Enkele schijnbaar niet te missen kansen werden toch om zeep gebracht. Siechts één mooi schot van Goos, dat tegen de bovenlat kwam, had een beter lot verdiend. Tegen de rust verplaatste H.B. tiet spel enigszins, maar ook hun voorhoede kon de goed spelende Excel- sior-defensie niet verontrusten- In de tweede helft behielden de bezoekers aanvankelijk een licht overwicht, waarbij het goede spel van linksbuiten Van Vliet opviel. De verdediging van de thuisclub, waarin Vermeer veel en nuttig werk deed, wist echter wel raad met dit opportunistisch spel, Naarmate de tijd verstreek zakte het spelpeil en vooral het korte en zelfzuchtige spei van enkele voorhoede-spelers van Ex celsior, was een kolfje naar de hand van spil Van der Nagel en de onverwoestbare Kromhout van R.B. Het slotoffensief was geheet voor Excelsior en opnieuw kwamen er legio kansen om te doelpunten. De falen de voorhoede, die In een nieuwe opstelling uitkwam, bracht de Excelsoraanhang tot wanhoop en kwam niet tot een overigens verdiend doelpunt. De lagere elftallen kwamen aoed vuor de dag Excelsior 2 behield haar goede plaats op de ranglijst door in Den Haag met 6—1 van Res 2 te winnen, ln Vlaerdfngen ver sloeg Excelsior 4 met 3—2 H.V.O. 3 en ten slotte keerde Excelsior 8 met een 42 over- WAT ZULLEN WIJ ETEN Dinsdex 1 Februari Spek Brume bonen (restje kooknat be waren) Appelmoes Caramelvla Voetbal. Dank z« de gunstige omme keer in de weersgesteldheid zijn de voor MW vastgestelde wedstrijden op Zaterdag 29 Januari alle doorgegaan. Ofschoon de op komst der spelers niet bepaald rooskleurig genoemd mocht worden en de wedstrijden op zware terreinen gespeeld werden. \s deze dag toch zeer gunstig voor MVV geweest, aangezien drie elftallen de volle winst bin nenhaalden. Het eerste elftal won met 7—1 van Dos- kom, doelpunten werden gescoord door: De Vos (3), Kap (2), Doelman en v. Hemert (1). Het tweede elftal won met S—2 van Vlaar- dingen 3, De doelpunten werden alle zes door Huiskes gemaakt. Het junior-elftal wist ln de running te blijven door met 21 van Schiedam b te winnen. In deze wed strijd zorgde J. Mostert voor de beide doel punten. OPENING NIEUW JEUGDGEBOUW Dinsdagmiddag 2 uur zal het nieuwe jeugdgebouw der Ned. Herv. gemeente offi cieel worden geopend. Met het gereedkomen van dit gebouw is in een grote behoefte voorzien. Reeds in de maand Februari zul len er niet minder dan 14 uitvoeringen, tn gegeven worden Ook de maand Maart is reeds voor een groot gedeelte volgeboekt. Het nieuwe gebouw voldoet aan alle eisen, welke men aan een dergelijk gebouw kan stellen. In het gebouw zelf ls ook de con sistoriekamer ondergebracht. De verlich ting van het gebouw is buitengewoon mooi. Er is een grote hat met garderobe, keuken, bar, enz, Ook is er een heel groot toneel. De grote zaal kan op gemakkelilke wijze In drie kleinere zalen worden veranderd. Dinsdag- en Woensdagavond zijn er 2 ope ningsavonden welke een enigszins feestelijk karakter zullen hebben. MAANDAG 31 JANUARI Stadsgehoorzaal, 20 uur, Verdi, Koning der melortieen <a.l.). ConcoHia, 2D utit, Haimania, Er is geen dood. door de heer Dalman. Luxor Theater, 20.15 uur. Mysterie van do Nacht (18 j.>. BelanKJ-ykfc telefoonnummers. Politie en Brandweer 2345. Telefoon 3229 voor een goed dagblad. Bijkan toor Rotterdamscn Nieuwsblad, Smalle Ha venstraat 1» Vlaardlngen. Bij geen gehoor tel. 2959. Boterbloemstraat ito. 41, Redactie telefoon 5453. ziekendienst Hoflaan 9a, tel. 2541. Geopend apotheek „Van Ho§endorp", Van Hogendorptaan 129a, teler. 4333. en apotheek A. Bot. Bi Ui toni aan 86, tel. 4729. Jrfejfi I'M •i js'H? r •- :M I i'j if <&-. yjm I.- '<3ï f. i Gevraagd voor wlfk ln Babherspolder: moet om halfvier 's middags beschikbaar zijn, ln bezit van. rijwiel. Verdiensten ongeveer ƒ20.— per week. YLAARDINGEN SMALLE HAVENSTRAAT 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1