L_ iciiü at <ry HET WONDERLAND AMERIKA AAR. C AN NEER. De rand van de stad 1 s-f' Leeszaal exposeert interieurkunst Audities voor Het Witte Paard" Swarttouw heeft een nieuwe cantine Uit het politierapport Inbraak werd pas vanochtend ontdekt Concierge L. de Baan verliet de R.H.B.S. Mooie successen van SVC-teams Wim Sonneveld bij VARA-Schiedam Een bijzondere jongen en dat is ie! DE PAS DES DOODS Verloren en gevonden NOAD versloeg Carbon in eigen huis AUTOMONTEUR EINSDAG 1 MAART 1955 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA t'f Redactie en hoofdagentschap: Broersvest 3, teL 6809J Amerika is niet een ander land, maar een totaal andere wereld. WQ zjjrt er heen gedaan om er met drie dingen kennis te maken, n.l. met de Amerikaan als mens. met zyn levensstandaard en met de invloed van de reclame op de samenleving, en wij zijn toen tot bovenstaande conclusie gekomen. Want gedurende de zeven weken die wtf In dit werelddeel hebben doorgebracht, hebben wjj zeven weken verbaasd gestaan. Men gaf ons feitelijk geen tijd om verbaasd te staan, aldus de heer H. Borstlap van de Foreign Organisation Administration uit Den Haag in een causerie met lichtbeelden over Amerika voor de Zabenstudie-Kring te Schiedam. De Amerikaan, zo ging de heer Borstlap verder, denkt voortdurend in dollars en is knalhard- Toch is het een opvallend open hartig mens. want als je je gastheer tien minuten kent, weet je ook alles van hem. Wat hij verdient, wat hij gestudeerd heeft, hoe oud hij is, hoeveel kinderen hij heeft, enz. Hoe heel anders is dit ra Nederland, dat op de grote steden na een. practisch on bekend land is. Amsterdam kent men wel, dat is een stad omgeven door een hoop mod der en daar loopt iedereen op klompen. Tegen Europa ziet de Amerikaan ontzet tend op, want in tegenstelling tot Amerika heeft Europa historie en een oude cultuur. Daarom ook is Amerika een land, dat eigen lijk nog in de kinderschoenen staat. Ontzaglijke rijkdom Alles ligt voor de Amerikaan binnen het bereik. Een Amerikaan kan niet leven zon der zijn. auto, zijn televisie en zijn ijskast. En als men weet dat een ongeschoolde ar beider 70 dollars (1 dollar is 3.80) per week verdient en een metselaar van 180 tot 200 dollars, dan kan men zich voorstellen dat alles ook binnen het bereik is. Ter Illustratie gaf spr. enkele voor beelden van prtfzen van normale ge bruiksartikelen: koffie 1.19 per pound, nescafé 0.55, kilo kaas 0.75, suiker 0.25 per kilo, een carton met zes flesje coca cola 0.25, inclusief flesjes, want statie geld kent men niet, zes pullen bier 0.39 En ro kan men doorgaan. Stropdassen I 0.50. nylon overhemden (hier 22-—28) 2.' j nylonkouscn 0.46, televisie 140, draag- i bare radio 13.59, benzine 0.04 per liter. Dit alles In dollarcenten. Het ideaal van iedere Amerikaan is een Cadillac automobiel. Voordat hij tot aan schaffing overgaat, rijdt hu echter in een Euick, Pord of Chevrolet. Iedereen heeft er dan ook een wagen, van straalarbeid er tot bankdirecteur. En men rijdt heus niet in oude auto's, want voor een wagen, die twee jaar oud is, moet langzamerhand een nieu we komen. Daardoor is de tweede-hands auto verkoop een probleem, want alleen de jeugd bezit eigenlijk maar een oudere wa gen. Als een jongen zestien jaar wordt krijgt hij als verjaarscadeau een auto en met een meisje is het precies zo als zij ze ventien wordt. Er zijn dan ook auto's genoeg elke minuut komen er honderd en twintig nieuwe bij. Kleine wagens zoals Volkswa gens. Austins enz. kent men er met. Er wordt alleen in zes en acht cylinderwagens gereden- Televisie oppermachtig Ook de televisiereclame werd door de heer Borstlap toegelicht en spr. achtte de2e van een monsterachtig raffinement, waar naar men gedwongen wordt te kijken, of men wil of niet. Er zijn in Noord-Amerika 118 televisiezenders en in ieder huis, café en hotelkamer kan men een televisietoestel aantreffen. Voor reclamedoeleinden mag men 10 pet van de zendtijd voor deze re clame benutten en één uur zendtijd kost ro ongeveer een half millioen gulden, dit hangt ook weer af van. de tijd, de dag en de plaats. Beslaat de zender een grote stad, dan betaalt men natuurlijk meer dan op het platteland. Na de pauze is de heer Borstlap op dezelf de boeiende wijze doorgegaan, zij het dan dat één en ander gepaard ging met een groot aantal buitengewoon aardige licht beelden, die de aanwezigen een blik toon den op de grote steden ert andere bijzon derheden. 1 DINSDAG 1 MAART. Volfcsgebouwt a u„ film Zonnestraal. Arcade: 8., Simavi-filmavond. N.P.B.-gebouw (Weslvest): B-IS u., ledenver gadering Prot. Bond. WOENSDAG 2 MAART. Niets bekend. BIOSCOPEN. Passage Theater: Tot en met Donderdagmid dag 2 en a uur: „De Zigeunerbaron" <a.l.). Monopolo Theater! Tot en met Donder dag 2. 7 en 9 uur: „Pas des Doods" (14 j.>. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA. Stedelijk Muse urn i i—B uur eigen collectie» (ook "a Zondags), stedelijk Museum, (lot en met 6 Maart, dag 2—5 uur; ook Zondags) Schilderijen en gouaches van Jaap N arm Inga. LEESZALEN. Gem. Openbare Leeszaal en BlUI., Lange Haven; geopend Iedere werkdag (behalve Maandag) van 9 30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten R.K. Leeszaal en BlbL, Dam: Geopend elke morgen 10—32 uur; (behalve Maandag. Woens dag en Vrijdag), tedere middag (behalve Maan dag) van 2—5 uur; iedere avond (behalve Don derdag en Zaterdag) van 7—8-30 uur. Zondags gesloten. MEDISCHE DIENST. Gemeente Ziekenhuis, Nassaulaan, tel. 69126 R.K. Ziekenhuis Dr Noletsdchting. Dr Nolet- straat, tel. 69411. Voor aangifte van ongelukken belle men de G.c. en G.D., tel. 69220. Politie 69333. Brand weer 69123. Voor spoedgevallen geopend des avonds; apotheek Gouka en Co, Groenelaan 127. Zoals gemeld is de sectie Toneel van de Schiedamse Gemeenschap, van plan dit jaar in de Vacantieweek de operette „Het Witte Paard" te doen opvoeren. Een bij uit stek geschikt evenement, daar hier alle sec ties aan kunnen meewerken, zowel toneel, zang, muriek als ballet. Een vrolijk stuk, dat bij iedereen in de smaak zal vallen. De opvoering hiervan is echter slecht mo gelijk, als iedere Schiedammer, lid of geen hd van een vereniging, die één van de genoemde liefhebberijen beoefont. 7ich op geeft als medewerker(stcr). De regie is in goede handen van Thom. Ros, bekend re gisseur van Wagenspelen. Maandag 7 Maart as. zal de eerste au- ditie-avond worden gehouden in de grote zaal van gebouw Arcade. Zij die zich willen ongevcn voor zangsolist (dus met voor het koor), geheven aanwezig ie ziin om 7 30 uur en voor het toneel zullen de liefhebbers worden verwacht om 3 uur. Shell-75 Se water Bij de N.V. Scheepsbouw Mij Do Hoop te Schiedam is Zaterdag met goed gevolg tc water gelaten het motortankschip Shell 75, gebouwd in opdracht van Esso. Mejuffrouw I- Claassens heeft de doopplechtigheid ver richt, waarna de hoer Klem Hcsselink, cirecteur van De Hoop, het woord voerde. Het nieuwe schip heeft een lengte van 23.50 m, een breedte van 4,30 m en een holte van 1.50 m. De tankinhoud is 72 m*. De Shell 75 is geschikt voor het vervoeren van K. 3-producten. Het schip zal geïnstal leerd worden met een 76 pk Mercedes Benz sch eepsd i es elm oto r Geen „Boodschappen met overleg Voor de tweede keer moet de lezing van de Commissie voor Huishoudelijke- en Ge zinsvoor lichting de aangekondigde lezing over „BoodscWppcn doen met overleg", aanvankelijk geplaatst op a.s. Donderdag avond in de Huishoudschool, -wegens ziekte uitstellen. l'rieudschappelijke strijd op de kegelbanen Op de banen van hotel De Kroon werd gisteravond een vriendschappelijke kegel- wedstrijd gespeeld tussen De Poedelaars en ADO, die tenslotte in het voordeel van ADO werd beslist. ADO maakte 1297 hout, De Poedelaars 1*34 hout. Hoosgte werper van ADO was de heer Monshouwer met 222 hout en bij De Poedeiaars de heer E, Nieuwendïjk met 210 hout. Tenslotte verloren De Poedel aars dus deze zeer gezellige wedstrijd met 63 hout. Een goede, doelmatige woning is gr waard, want zij heeft grote invloed op on?, leven Daarom is het een goede gedachte van dc Openbare Bibliotheek en Leeszaal van de gemeente Schiedam eens bijzondere aandacht op dit onderwerp te vestigen. Dit gebeurt in een kleine, maar aantrekkelijke tentoonstelling m de studiezaal van het bibliotheekgebouw. Men hcert de expositie mm of meer „opgehangen" aan de haak, die een jubileum nu eenmaal schijnt te bieden. In d.t geval het 35-jarig bestaan van de bibliotheek zelf. In de vitrine, aan de straatzijde, wordt d» aandacht van de bezoeker al gelrokken door een paar flaps van boeken op het ge bied van de woninginrichting. In de gang van het ruime patriciërshuis is oen tafel met foto's van het jubileum-object, de bibliotheek, opgesteld. De studiezaal, die voor twee weken aan het gebruikelijke doel wordt onttrokken, ia nu het domein voor de liefhebber op bet gebied van de wcmngcultuur. De tafels zijn belegd met boeken, tijdschriften en foto's van de onderwerpen, die regelrecht op ons huis betrekking hebben: de tuin, het woon- en landhuis en de binnenhuis architectuur. De tentoonstelling blijft twee weken geopend. Maandagmorgen is bij de N.V. Swartiouws Construeticwerkplaatsen en Machinefabrie. ken te Schiedam een nieuwe cantine in ge bruik genomen. Namens mevrouw A. M. Verpoorte-Swarttouw hield de directeur, du heer G. Wols, daarbij een korte toe spraak, om vervolgens de cantine over te dragen aan de voorzitter van de fabrieks- kem, de heor .7. E. Stellingwerf. Hel nieuwe lokaal is ruim en licht en bevat een buffet, dat geëxploiteerd wordt door de Volksbond tegen drankmisbruik. Er is tevens een klecdgelegenheid, waar kasten zijn voor het opbergen van persoonlijke eigendom men voor 240 man personeel. Alvorens aan de maaltijd te gaan, kunnen deze zich was sen bij de zes grote wasbakken, die men hier heeft geplaatst. J, C. de Kuypei* ter aarde besteld Onder grote belangstelling is Maandag op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhof laan te 's Gravenhage het stoffelijk over schot van de heer J. C. de Kuyper, oudste firman van de fa J. de Kuyper en Zn, ter aarde besteld. In de noodkerk van de H.H. Martelaren van Gorcum aan het Stadhou dersplantsoen werd de mis van Requiem opgedragen, voorafgegaan door de Stille H. Missen. De absoute en de beaarding werden verricht door pater dr Ch, Dury met assistentie van de kapelaans der Pa rochie B. Emmelkamp en P. Perquln, GASPEDAAL IS GEEN REM! Toen de chauffeur, C. V. K., van pen be stelauto gistermiddag omstreeks kwart voor twee op de Beursbrug moest uitwijken voor enkele fietsers, trapte hij per abuis op het gaspedaal inplaals van op de rem en schoot het voetpad op. De 40-jarige M. 't H. uit Schiedam, raakte daar bekneld tussen leu ning en auto en liep kneuzingen aan beide benen, alsmede verwondingen aan het ach terhoofd op. Door de G.G. en G.D. werd het slachtoffer naar de dr Noletstichting ge bracht. De roodgelakte autoped op luchtbanden van het jongetje R. verdween gistermiddag spoorloos uit een gang aan de Lange Kerk straat, waar hij hem even had neergezet. Toen de heer H. uit de Julianalaan van morgen in de vroegte zijn kachel wat wilde opstoken, ontdekte hij tot zijn schrik een ware ravage om zich heen. Onbevoegden hadden zich kennelijk vannacht toegang tot het huis verschaft door het uitnemen van een glas-in-loodraam. Een hoeveelheid sui ker, thee, boter, een klapcarnera en een geldkist met papieren en een bedrag in geld waren verdwenen. Men had van het onge wenste bezoek, dat vannacht moet zijn af gelegd, mets gemerkt. Kosteloos inenten Op Vrijdag 4 Maart des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze en kinkhoest gecombineerd voor niet inenting tegen diphterie of tegen diphterte schoolgaande kinderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuin- laan 80. Het eerste en tweede herenzestal en het weetje dameszestal van de Schiedamse Volleybalclub S.V.C. hebben weer fraaie successen weten te boeken. Het eerste berenzeslal slaagde cr in zich van één van Oe twee nog overgebleven concurrenten te uitdoen door het het sterke Nestoro met een 3—1 nederlaag naar huis te sturen. S.V.c. speelde een gelukkige wedstrijd. Na de derde game was de stand 21 voor Schiedammers, maar Nestoro zette alles op alles en kwam in de vierde game met "~0 voor tc staan. Toch wist S.V.C., dank zij taai volhouden in een minder goede lemming onder de Nestoro-spelers, deze game op haar naam tc brengen, zodat de eindstand 3—1 voor S.V.C. werd. S.V.C. handhaafde zich door deze zege «aar voorsprong van twee punten op Hou b<.and, de enige concurrent die nog kan Profiteren van een misstap van de Schie dammers. S.V.C. heeft echter nog een Tweetal moeilijke uitwedstrijden op het Programma staan. Heren 2 is door een 22 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Nestoro 2 één punt achter komen te staan op Hermandad. S.V.C. 2 kwam niet in haar sterkste opstel ling uit en dat was eigenlijk een tegenval ler in deze moeilijke wedstrijd. Ook Her mandad kon het in de kleine zaal van Nestoro niet bolwerken en verloor daar zelfs. Het S.V.C.-zestal heeft echter bij zonder verdienstelijk gespeeld en het 2—2 gelijkspel, dat na een spannende strijd uit de bus kwam, was zeker tegen deze tegen standers een goede prestatie. Voor heren 2 hangt alles nu af van de uitwedstrijd tegen Hermandad. Zij zal dus op 10 Maart a.s. moeten winnen willen de S.V.C.-rescrves naar reserve eerste klasse promoveren. Dames 2 bewees haar kracht door Con cordia 4 met 40 te verslaan. Het was een nogal eenzijdige match, waarin Concordia in elke game slechts enkele tegenpunten wist te scoren. Toch was het spel van de Schiedamse dames niet groots en over tuigend. Met meer enthousiasme zullen zij zeker naar de reserve eerste klasse kunnen promoveren, hetgeen spannender en aan-, trekkelijker wedstrijden tot gevolg heeft. Toen de heer L. de Baan, concierge van de Rijks-HBS, gearmd met zijn echtgenote en gevolgd door zijn kinderen, de gymnas tiekzaal van de HBS betrad, ging er een gejuich op uit dc kelen van de honderden HBS'ers, die zich hier hadden verzameld. De directeur, dr R. Oort, hield een toe spraak, waarin hij het betreurde, dat de heer De Baan de HBS gaat verlaten. Hu gaf een beeld van de omvangrijke en verant- ivoordelijke taak van een concierge bij een grote school als deze en roemde vooral de tact, waamee De Baan zijn plaats tussen leraren en schooljeugd had vervuld. Terecht betrok hij ook mevrouw in deze hulde, even als de zonen van de heer De Baan, die mede tot de goede gang van zaken hadden bijgedragen: „Het valt ons zwaar u te zien gaan; daarom hartelijk dank namens het personeel, ook voor vrouw en kinderen; ook Jaap en Wïm en Jan krijgen een cadeautje". Het geschenk voor de heer en mevrouw De Baar» bestond uit een schemerlamp en een aanzettafeitje. Later bood Paul Ael- brecht, voorzitter van de vereniging Onder Ons, nog een. gebronsd koperen kolenkit aan, terwijl Harrie Voskamp een zelfver- vaardïgd schilderstuk overhandigde. Elsje Giphart declameerde een feestgedïcht en dr Reeser hield namens de leraren een humo ristische feestrede, waarmee hij telkens de bijval oogstte van de jeugd- Verder sprak Kees Knipstra nog namens de oudste leerlingen der HBS; hu prees de heer De Baan als trooster en raadsman van de HBS'ers, die bij succus en tegenslag Steeds met hen meeleefde. Het was geen wonder, dat er tenslotte ont roering klonk in de stem van de heer De Baan, toen hij allen dankte voor dit af scheid. Jullie HBS'ers, zo zei hij, zijn voor bestemd om waardevolle leden te worden van de grote gemeenschap; het zal jullie taak worden om leiding te geven aan de arbeiders bij hun iverk in de maatschappij. Ik hoop, dat jullie je in het grote geheel tot flinke krachten moogt ontwikkelen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Karei, z. van S. J. Frieling en M. de Hoo; Adrianua J., z. van J. Suvaal en P. H. Schoonenberg; Matheus W., z. van J, A. van Poele en M. L. Willing; Maria G. J., d. van J. J. Geluk en J. P. Tricht; Johannes C., z. van J. J. van Leeuwen en A. v. d. Knaap; Paula, d> van W. H. Lagewaard en 2. Winkelman; Jan Nicolaas, z. van K. Boef en A. Plooij; Pieter C., i. van. F. v. d. Gaag en B. Triel. Geboren: Peter Willem, z. v. N, J. Frings en G. Rietveld; Simon A. J.. z. v. S. A. J. v. Gerven en M. Over de Vest; Caroline H., d. v. W. O, van Westendorp en C. M. A. v. d Hoek. Geboren: Johan H. O., z. van J. Ulven en C. Th. Hersbach; Gerrit A., z. van W. F. v. d. Kooij en W. C. Meijer, Ondertrouwd: J. Alderlieste, 30 en W. L, L Sluijter. 30 j.; A. H. Balvers, 27 en C. Wiersma, 22 j.; J. Burger, 40 en J. F. Nie- meijer, 43 j.; J. de Jong, 24 en M. v. d. Kuil, 20 j.; j, Madern, 25 en Th, M. Jacobs, 25 j.; E. Sh. R. Pieters. 26 en M. P. Spaans, 26 j.; A. C. Prins. 24 en W. A. Prins, 22 j.; J. A. van Schaick, 28 en Q, J. M. v. d. Berg, 28 j.; J. H. de Wit, 21 en M. J. M. de Kort. 18 U IV. Kinneging, 24 en H, Lenos, 20 j. Getrouwd: A. J. v. "Vliet. 28 en J. F. Th. Olsthoom, 23 j.; G. L. v. Dijk, 21 en L. v. Wagtendonk, 18 j.; E. v. Hoek, 24 en C. Wes- terveld, 23 j.; J. v. d. Vaart, 28 en G. v. d. Bout, 24 j.; G, v. d. La arse 29 en C. Mdh- ring, 27 j.; R. v. Honschooten. 38 en M. C. Kerssemeijer, 18 j.; J. B. F. Schaap, 45 en H. M. Seising, 30 j.; J. B. G. van Pelt. 23 en A. Hoogstad, 17 j.; W. F. Geurtsen. 25 en A. T, den Hartog, 24 j.; K. E. de Jonge. 3S en C. Koning, 22 j.; C. Groenewegen, 25 en C. Dinkelaar. 22 j. Overleden: M. H. Schepers, 64 jr. vrouw v. J. D. v. Dorst; D. Dijkdrent. 72 jr; A. Beekman, 78 jr. WAT ZULLEN WE ETEN Woensdag 2 Maart: Erwtensoep. Macaronipap. Troosteloos prauw kleuren de huizen, waarvan de daken thans verankerd liggen onder een dikke laag sneeuw. Stakerig te kenen de schoorstenen zich af tegen een luchtdie strak is als het raster van een cliché. De sneeuw is voor vele voormalige stads bewonersthans zojuist gevestigd m de vrije huizen van Oud-wethouder Van der Kraan, een genotvol schouwspel, vooral de pas ont eigende kapitale boerderij „Groenoord" of het land naar de kant van de Ble&selaan, wear de iepen nu ten offer vallen voor het zwembad in aanleg. Voor vele dezer mensen dreigt het «nnter- Zandsfrtnp echter om te slaan tn een ver schrikking. Voor hen (ijkt het een einde loosheid, een onmetelijke witte vlakte, bar en. somber, waar de tmnd over heen blaast als over een steppe, toyd en strak. Geen stampend geluid van heimachines thans, enkel de schorre kreten van de meeu wen. die om de huizen scheren. Donkere slippen m de sneeuw blijken bonte kraaien, die zich in deze Siberische sfeer kiplekker voelen en met machtige snavclhouwen mol len belagen. Even wordt de witte wade on derbroken door een vluchtende haas, dte zvn Wim Sonnevelds cabaretensemble zal, naar wij vernemen, op zijn landelijk tour- née voor de VARA op Donderdagavond 7 April, ook een bezoek brengen aan Schie dam. „Waar de blanke top" wordt dan ge bracht in het Paseage theater. Wie denkt dat Dik Trom uit de mode is heeft het mis. Heel Musis Sacrum was Zondagmiddag uitverkocht voor de film voorstelling van Van Roon over deze dikke jongen. En met spanning volgden de vele kinderen (en ook enkele ouderen) de ge beurtenissen uit het bekende boek van C. Joh. Kievit. Kleine Dirkje, drie jaar, zag men water in do klompen van de baker gooien en gaan varen in zijn moeders was tobbe! De zaal juichte over de kikker die In de klas rondsprong, en over Dirk met de lange mantel van de schooljuffrouw aan, Maar Dik Trom zou geen „Hollandse jongen" zijn als hij naast zijn ondeugendhe den niet «en goed karakter had. Hij helpt de „heks" aan versterkende middelen voor haar zieke man en komt later zo maar uit zichzelf tot de opzienbarende ontdekking dat stelen altijd stelen is en dus gemeen. „Straks als hij groot is wordt het mooi", fluisterde een jongetje in de pauze, En dat klopte, want Dik Trom wli voor de West gaan tekenen om zijn ouders uit de armoede te helpen. Gelukkig is er dan de molenaar die geld wil lenen en tevreden zegt vader Trom op de laatste meters film: „Een bij zondere jongen, en dat Is ie!" En daar was iedereen het over eens. VEGLA-FILMAVOND De Personeelsvereniging van de Ver enigde Glasfabrieken, de Vegla. gaf Zater dag de derde en laatste filmavond van deze periode in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven, De voorzitter, de heer A. C. de Raay, wees in zijn openingswoord op de contactavor.d, die 15 April a.s. in Muexs Sacrum gehouden zal worden. Na deze opening gaf allereerst het mondaccordeon- ensemble van de Vegla onder leiding van de heer C. Martijnse enkele nummers ten beste. Vóór de pauze werden enige jour naals en komische films vertoond, terwijl daarna de boeiende en zeer spannende rol prent „Alibi" met Erich von Stroheim, Ergens doet ,,De pas des doods", een ver edelde western met James Stewart in de hoofdrol, voortdurend denken aan een film, die hier met zolang na de bevrijding te zien was, „De wdde Engel". Daarin speelde James Stewart de rol van sheriff, die het gebruik van vuurwapenen om zijn argumenten kracht bij te zetten verfoeide en Mariene Dietrich was de fatale vrouw, die vuceindelijk door haar vroegere boeven- vrienden weid neergeschoten. Een soort gelijke rol heeft ditmaal Ruth Roman, ter wijl James Stewart, weliswaar met als she riff, zoveel mogelijk tracht noch vriend noch vijand te benadelen of te helpen. Het eruge waar hij op uit is, is binnen de kortst mogelijke tijd rijk te worden om zich daar na met zijn oude vriend Ben op een rustige boerderij terug te trekken. Hei rijk worden probeert hij door het graven van goud en hij heeft inderdaad succes- Ais hij echter denkt, dat hij met zijn vriend kan verdwii- nen, heeft hij het mis, want een misdadi gers bende terroriseert het eertijds rustige goudzoekersstadje. Jeff, zoals James Ste wart in -de film heet. kan niet langer neu traal blijven en wordt gedwongen met de revolver in de vuist grote schoonmaak te houden. Een fataal boevenmeiaje, dat ver liefd op hem is, offert zich voor hem op en omdat een dergelijk slot nu eenmaal wat te tragisch ia In een film die voor amusement dient, is er nog een tweede meisje Co- rïnne Calvet, ditmaal met vlechtjes en «onder een spoortje raffinement dat voor de happy ending moet zorgen. Liefhebbers van een ouderwetse wild-west-film in het betere genre kunnen deze week tot Vrijdag In het Monopole-theater terecht. KETHEL VOLKSONDERWIJS FEEST OP 15 MAART Tijdens de In Kethel gehouden jaarver gadering van de plaatselijke afdeling van Volksonderwijs deelde de voorzitter mede, dat op 15 Maart a.s. een propagandafeest- avond zal worden gehouden. De Schiedamse Onderwijzers Toneelver eniging is bereid deze avond op te luisteren door opvoering van het toneelstuk „De ge- va-rlïjke bocht", terwijl het RBO-muzlek- ensemble het zijne bij zal dragen. Als spre ker voor d^ze avond treedt op de heer A. Hukshoom. Een moeilijker punt was de zaal waar de uitvoering gegeven zal worden. Steeds moe ten bezoekers teleurgesteld worden. Het oog is gevallen op de zaal nabij de R.K. kerk, welke een ruimer toneel en meer zitplaat sen biedt, en waarvan het bestuur toezeg ging heeft deze hiervoor disponibel te krij gen. Getracht zal worden tot overeenstem ming te komen met de RET om die avond enkele extra bussen te laten rijden, om de afstand te overbruggen. warme leper prys ga/ voor een hap eteit. En verder.... stilte. Voor de één een verschrikking voor de ander.... een ontroerende belevenis, dte zun weerga niet heeft J. de R. P.T.T, REISVERENTGING FEESTELIJK BIJEEN De reisvereniging ..Broeks Vrienden" een onderafdeling van. de P.T.T. ontspan ningsvereniging, hield Zaterdag een con tactavond m zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat. De voorzitter, de heer S. Jansen, zei in het begin van de avond o.m. dat de?e avond buiten het feestelijk karakter ook nog enigszins als vergadering dienst deed m verband mot de vienng van het vijf jarig bestaan van de vereniging. Er konden ten minste nog voorstellen dienaangaande naar voren worden gebracht. Voorts wees de heer Jansen op het uitstapje naar het Gooi, dat men dit jaar hoopt te maken, De feestelijke kant van de avond besiond uit sketches, muziek m dans door de eigen leden, met een genoeglijk bal tot besluit. STUDIEVRIENDEN RUKKEN VÓÓR EN ACHTER 7JCH De Teken- en SchiJdervereniging De Stu dievrienden hield Zaterdagmiddag ra de gezellige sfeer van haar atelier, dat 2ich bevindt in Arcade haar jaarlijkse ledenver- gaderjng Uit de jaarverslagen van de secretaris f-n de penningmeester blijkt dat het vorige jaar voor deze vereniging zeer belangrijk is geweest. Met voldoening kan de vereni ging terugzien op de jubileumtentoonstel ling die ra Maart-April werd gehouden in het Stedelijk Museum. Het ligt in hel voornemen in het najaar van dit jaar een tentoonstelling op beschei den schaal te houden in de atelierruimte waarover De Studievrienden beschikken. Momenteel werken een 25-tal leden in de studiebijeenkomsten op Zaterdagmiddag of Woensdagavond. Bij voldoende deelname hoopt deze vereniging nog een derde stu diebijeenkomst te kunnen openen, die hoofdzakelijk bestemd zal zijn voor het £i- guu rteken en. Uit het werk. dat wij onder voorlichting van de artistieke leider, de heer J. de Raat, konden bezichtigen, blijkt dat van voortdu rende vooruitgang kan worden gesproken. Het bestuur voor het jaar 1955 is samen gesteld als volgt: de heren P. D. Vermei den. voorzitter; P, J. Barls, Oostsïngel 13. secretaris; H. M, Hemerik, penningmeester; D. Schepen, commissaris van materiaal en mevrouw J. Valk-Drooger. Koeteloos inenten Op Dinsdag 1 Maart, des namiddags van 2 tot 3 utrr, bestaat gelegenheid tot koste loze inenting tegen pokken ra het gebouw van de G.G. en D.D., Tulnlaan 80. Trouw boekjes der oud era of geboortebewijzen der kinderen medcbiongen. STAND VADE BILJART- KAMPEN De uitslagen Vierspelenkamp van Maan dagavond luiden: A. Ruggenberg 200 24 34 8.33 150 24 24 6.25 J2 21 5 0.571 14 28 3 0.538 Punten 5 M. Oostveen 141 28 24 5.03 150 22 21 6.81 30 25 4 1.200 20 46 3 0.434 Punten 8 181 123 200 118 22 15 p. Srheffers 24 30 16 S.70 5.12 1.428 26 4 0.769 Punten 5 J. v. Eijk 28 61 7.14 22 23 5.36 25 3 0.8S0 46 3 0.326 Punten 2 Het programma voor Dinsdagavond ver meldt een strijd tussen 2. v. DuylN. v. d. Plas en L. v. d. Leer—A. v, Buuren. Handelsonderneming heropend Na een uitbreiding van de bedrijfsruimte kon de Handelsonderneming Penning, groot- handel in automaterialen, aan de Rotter-j damsedtjk 255 Zaterdagmiddag onder grote j, belangstelling van relaties en klanten her- 'j openen. De firma ïs door de RAI erkend. Ook de staf werd dezer dagen uitgebreid, f Ifet bedrijf werd op 15 October 1851 door de heer L. Penning gesticht. f Tesen lichtmast erereden 1 e j De 51-jarige motorrijder H. M. en de 31- jarige duopassagier K. v. H„ belden uit Schiedam, reden g'steravond op de Schie- damsedijk tegen "een lichtmast. De motor slipte, raakte de lichtmast en kwam daarna te vallen. De motorrijder klaagde over pijn in de rug, de duopassagier liep enige lichte verwondingen op. Het motor rijwiel werd beschadigd. Het recht had zijn loop bij O.K. „Het recht moet zijp loop hebben!" is een vrije bewerking van Philips „De Lijdens weg" door Bert Peeta en dit dramatische stuk m -drie bedrijven werd Zaterdagavond door de Schiedamse Toneel Vereniging On derling Kunstgenot voor het voetlicht vaa Musis Sacrum gebracht. De zoon des huizes, zo verhaalt dit stuk, wil zich in verband met een verduistering aangeven, doch hij wordt door zijn moeder tegengehouden en naar het buitenland ge- 1 stuurd. doch het recht moet zijn loop heb ben. en alles komt uit, ook omdat geen enkele misdaad volmaakt is. Omdat de voorzitter, de heer C, van der Graaf zelf op de planken stond werd de avond door de secretaris de heer A. Lanser ingeleid. Spr. heette ra het bijzonderde af gevaardigden van de Schiedamse Gemeen schap en Nederlandse Amateur Toneel Unie welkom. De heer Lanser voerde tevens de regie, liet bal, waarmede deze avond besloten werd stond onder leiding van de heer P. Brouns. De muziek werd verzorgd door het ensemble Carrée. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 912 39 en 25 uuizeildoeken njwieltassen, vulpen, rozen krans m dop, sjaal. Te bevragen bij de vinders: identiteits kaart, Tettero, Anth. Muijsstraat 21a; enve loppe inh. 2 staler! wieltjes, W. Wijnolts, Soelltussingel 52a; glazen-wisser, C. Boom sluiter, Zwartewnalsestraat 50b; bok, Lijs ten fabriek, Damlaan 50 (achter Hermes- D.V.S.-terrcm); bedrag aan geld, J. Kelt- man, Rotterdamsedijk 162a; bedrag aan geld, W. Breugem, Schiedameeweg 208; bedrag aan geld, JnJ. Biernet, Zwoanstecg 3c; doublé kettinkje, v. d. Sande, Hoogstraat 21b; doublé oorhanger, P. Gordijn, Raam 29; armband. Koster, Hoofdstraat 175; bril in étui, Collignon, Aleldastraat 136; étui met vuipen. Politie Rotterdam, Haagse Veer; rozenkrans, v. Tol, Alb. Thijmstraat 23; huissleutel, Moerman, Lorentzlaan 25a; por tefeuille met inh., H. Loef, Broersvest 27; tas, L. Middelburg. Julianalaan 86a; daraes- portemonnaie. J. Hoogland. Houtsiraat 11; bruine portemonnaie, F. Daleman, Slacht huislaan 5d; boodschappentas, Winkel van Jamin, Aieidastraat; gestreepte sjaal, C. Klein, Frankhnstraat 1; blauw wollen kin- derwantje, J. Lossern, Rotterdamsedijk 425; groen-wit kinderwantje (R), G. Gauté, Lange Achterweg 25; rode sjaal, C. v. d. Steen, Broersvest 60a; 1 paar kinderwanten, A. Snijder, Lange Achterweg 14; gymschoen en Lipssleutel, G, v. Vliet, Crofbaan 75; 1 paar rode kinderwanten, L. Eeuwijk, Lange Ka\ren 128a; bruine herenhoed, J. Preln, Vlaardingerdijk 196; das, L. v, d. Valk, Rem- brandtlaan 101a; kap-handschoen, Kramer Freher, Brugmanstraat 56b; kinderwant. G. Wiezen, Groenweegje 70; 1 paar kaplaarzen, G. Vlasveld. Korte Haven 28b; badhanddoek en zwembroek. R, van Zomeren, Slachthuis- laan 23b; geblokte sjaal, M. de Bruijn, B.K.- laan 249b; kinderwantje, W. Blanker!, B.K.- laan 252b; rode kinder%vant, C. Kleinekoort, an Ruijsdaellaan 3c; sjaal, A. J. Weber, St. Liduinastraat 37; gebreide das, H. Gudde, Rembrandtlaan 17b; kinderwantje, D, v. d. Meer, Nieuwsticht Z.Z. no. 31; wit hand- werkje, R. Nierink, Sladhouderslsan 100, ONZE RECHTSKUNDIG ADVISEUR houdt morrenmldda* van Z tot 3-34 our In bet Nieuwsblad seb o uw, Bchledamievest 1. rittlng teneinde onze abonné'a bH voorkomende inoflinkheden van advies te dienen. Dit advie* wordt oralis verleend. Men vervoere zich bH de oortier. DB DIRECTIE. TAFELTENNIS Het mooiste succes dat de afgelopen week door een plaatselijk tafeltennis- team werd behaald, is ongetwijfeld van N.O.A.D. Dit team, dat met een weife lend begin zjjn debuut In de eerste klas maakte, heeft thans een wapenfeit ge leverd dat er mag zijn en waar N.O.A.D. trots op kan zjjn. Dit tean» bewees al in de tweede helft dat men zich steeds meer tot eerste klas peil gaat ip werk en, door in deze helft nog ongeslagen te bleven. Zaterdagavond moesten zij echter het be- wys leveren of dit geen uitschieter was. N.O.A.D. was toen op bezoek bij een van de sterke Cartoon-teams, die momenteel in de diverse afdelingen van de eerste klas bovenaan staan. N.O.A.D. kwam dus voor een moeilijke opgave te staan, want Carbon 4 stond ongeslagen trots bovenaan op de ranglijst. Het leek er aanvankelijk op dat onze stadgenoten weer het onderspit moes ten delven want na de eerste drie partijen stond N.O.A.D. met 30 achter. Het voor nemen van de N.O.D.-spelers om Carbon zijc eerste nederlaag toe te brengen leek toen al bijna onmogelijk. Doch wat de N.O.A.-apelers daarna aan spel lieten zien grenst aan het on gelooflijke Vis, Meuldljk en Marjjnen lieten Verlinden en eijn mannen niet één winstpunt meer toe. De partijen %va- ren het aanzien volkomen waard en naarmate de beslissing naderde kwamen de wedstrijden op steeds hoger peil. Toen de stand 5—3 in het voordeel van N.O.A.D. was, moest Meuldtyk de strjjd aanbinden tegen Vlugter. De beslissing moest hier dus vallen, wilde men het niet op het dubbelspel laten aankomen. Het scheen al bjjna een voldongen feit want in de derde game stond Meuldtfk 19—13 achter. De N.O.A.D.-speler vocht echter tot het uiterste en wist uïteinde- Hj'k na een fantastische partij *ifn tegen stander met 21—19 tot capitulatie te dwingen. (6—3 voor N.O.A.D.) Carbon had zijn eerste twee verliespuoten. Dat hierna Vis en MarJJnen het dubbelspel in twee Eames voor zich opeisten drukte hierna de winet voor N.O.A.D, alleen nog maar in grotere cijfera uit. 73 voor N.O.A.D. was het resultaat van het eerste N.Q-A.D.-team. Een. prachtige prestatie. Ready's grote kansen De andere eerste klasser T.C.K. speelde de afgelopen week met. in de tweede klas kan Ready het kampioenschap bijna niet meer-ontgaan al blijft Feyetioord met twee puntert achterstand Ready op de voet vol gen. Thuisepelend had Ready een zacht eitje aan G.V.M.D, 3. AJlecn door een nederlaag van Gouka zagen de tegenstanders kans de eer te redden: 9—1 voor Ready was de uit slag. De overige uitslagen in deze klas zijn N.O.A.D. 2—U-S.V. 4 7—3; B.V. t—T.C.K. 2 7—3. Uitslagen derde klas: "Wilton 2—Carbon 7 4—6; Shell 2—Ready 2 3—7; Ready 3— Rot terdam 3 3—7; G.A.S. 1—N.O.A.D.3 2—8. Uitslagen eerste klas afd. Rotterdam: T.C.K, 3G.M.T.T.C. 2 10—0; Ready 4—J.I.G.S. 2 B2; Dreadn. 2—Lafamo 2 1—fl; Elan 6— T.C.K. 4 2—8. Tweede klas afd. Rotterdam: T.S.F. zorgde dat ht punInaantal met twee werd verhoogd door een sprekende over winning op Esso 2. Ondanks het feit dat T.S.F. met enige invallers uitkwam wisten zij met 9—1 te winnen. In deze klas luiden de uitslagen al& volgt: Ready 5—Kaveka 3 2—8; P.V.A. 2—Ready 6 6—4; T.C.K. 5— Hermandad 3 4—6; T.C.K. O—V.T.R. 2 5—5; N.O.A.D. 4Ta va 4 100; N.O.A.D. 6—C.B. 5 9—1; Tava 5—N.O.A-D. 7 3—7; Up 4—"Wil ton 3 10-0 Als nagekomen kunnen wij nog melden dat LaTama in de tweede klas geen kam pioen zal worden. Na een prachtig begin zijn 2ij in de tweede helft van de competitie wat afgezakt, na lange tijd de leiding in handen te hebben gehad. De definitieve uit schakeling van het Lafamo-team kwam tot stand doordat onze stadgenoten het niet konden bolwerken tegen Kaveka 1. Dit team bleek in de beslissende eindstrijd, waarin het met Lafamo gewikkeld was, een grotere kracht aan de -dag te kunnen leggen en ze bewezen dit door onze stadgenoten njet 73 te kloppen. Lafamo is dus uitgescha keld doch kan ongetwijfeld terugzien op een goed debuut In de tweede klas. GEVRAAGD: GARAGE DE STER Lange Nleuwstraat 227, Schiedam, Telefoon 696M.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1