Laatste liand aan de Inliabé Gelijke monniken, gelijke kappen Excelsior '20 strijdt tegen Westïandia Na acht jaar weer gemeenschappelijke vergadering van.CH. en A.R. De Chr. partijpolitiek De 2500ste op tweede MIPA-avond DAMESMODES W. v/d BURG Straataanleg Nieuwland AT cy AASL C ANNEE& Ingezonden Stukken Oudjes bij de Inhabé Verloren en gevonden Bonte avond O.TSJ. De winkelactie Hoogstraat En houdt een kans weer naar II te promoveren Pioniersier mej. Bok werd zeventig jaar Woord en film in strijd tegen de kanker Zilveren korfbalclub Agenda Vlaardingen DONDERDAG 28 APRIL 1955 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 15 «I®S Redactie en hoofdagentsclmp: Broersvest 3, tel. 6S091 Het is, op het moment dat wÖ dit schrijven, in de drie haücn ran de Sehiedamse Industrie en Handels Beurs een geweldige bedrijvigheid. Er wordt geklopt en Betimmerd, aangesleept en opgeruimd; winkeliers, die nooit Iets anders hebben gedaan dan schrijf- bcnodJgheden verkopen, ziet men bijv. de verfkwast of de zaag hanteren, alsof zij hun leven lang schilder of timmerman zyn geweest. De heer Jaap Hidding, die de aesthetl- sche verzorging voor zijn rekening heeft genomen, loopt niet een waakzaam kunstenaars oog over de tentoonstelling rond en geloof maar niet, dat er iets aan zijn aandacht ont snapt. De heren Van Oosten, Schoof en Winkelman en de andere leden van de orga niserende commissie lopen met veld he erge voel ens over de Inhabé rond met de trotse gedachte, dat zjj de leiders zyn van deze gigantische veldslag met de tijd. Er komt ook een scooter baan en een olie bollentent en de schooljeugd zal in de mor genuren kunnen luisteren naar het histo risch verhaal van onze stadsarchivaris, de heer Kuyers. Er hebben zich reeds 900 scho lieren aangemeld. Nog een dag en dan is alles gereed om een stroom van bezoekers op te vangen. leder onzer, aldus de heer Schoof, spant zich in er iels bijzonders van te maken, iets dat Schiedam nog nooit gezien heeft. Het zal hier gaan lijken op een jaarbeurs in het klein met allerlei aardige attracties. Wij zullen de Schiedammers nu eens laten zien, dat ze alles kunnen krijgen in de plaats zelf en dus voor hun aankopen niet naar Rotter dam hoeven te gaan Geschenken geen prullaria Attracties? Wat z\jn er dan voor attracties? Natuurlijk in de eerste plaats de soep, de koffie, de melk- en kaasproducten, die men aan alle kanten zal kunnen proeven en keuren,^ maar verder een stroom van ge schonken. Uw entréeblljetje heeft waarde: bewaar het goed. Aan het einde van elke dag worden geschenken uitgereikt. En geen prullaria! Be standhouders zijn gul geweest met hun goede gaven en er zal geen dag voorbij gaan, zonder dat een bezoeker met een wasmachine, een koelkast, een paar nieuwe schoenen, of strijkijzers, schemer lampen en wat niet al naar huis gaat. Elke dag zullen dertig a vjjf en dertig bezoekers toet een geschenk worden verrast- Tot de attracties mag ook de modeshow gerekend worden, die elke dag driemaal ge houden wordt, 's middags 3 uur, 's avonds kwart voor acht en half negen. Er is een bandje en een aardig zitje, waar men naar dit bandje, de Rhythm Aces, kan luisteren en onderwijl naar de lama's, de bergeenden en de flamingo's in de omheinde ruïne kan kijken, die fleurig met bloemen is getooid. Kost, met riolering, ruim een millioen Naar de directeur van Gemeentewerken B. en W, mededeelt, zal zal in verband met de bouw van 228 woningen ten Oosten van de Schledamseweg tussen de Burgemeester van Haarenlaan en de spoorbaan Rotter dam-Hoek van Holland, een nieuwe straat- aanleg nodig zyn. De kosten van deze straataanleg worden geraamd op 400.000. De commissie voor het Grondbedrijf kan zich met voormelde credietverlening ver enigingen. De kosten voor de in verband hiermede door de Technische Bedrijven te treffen voorzieningen bedragen voor het Gasbedrijf 120.700. voor de Waterleiding 67.700 en voor het Electriciteitsbedrijf 99.220. Ook zal met spoed moeten worden over gegaan tot de aanleg van een hoofdriolering. welke riolering het water van 't riolerings- gebied ten Noorden van de Burgemeester van Haarenlaan moet afvoeren. Voor de uilvoering van dit werk zal be schikt moeten worden over een bedrag van 640.000. MIDDEN'STANDSBELEID (Bulten verantwoordelijkheid van de redactie) ïncesondon stukken worden al teen tm behandeling ren om es a la de inzen den eich met volledige naam en adres sm de redactie bekendmaken Waarde redacteur Naar aanleiding van de opening van de Inhabé hoorde ik het gesprek tussen twee ouden van dagen. „Zeg, Jan, heb jij ook een kaart gekregen van de Arbeidsbeurs „Wat zeg je me nou, hoe kan dat, je bent toch óók Drees-trekker „En toch is het zo, een firma in Schiedam heeft wakers nodig, voor die tentoonstelling en daarvoor willen ze ons tewerkstellen. „Daar begrijp ik niets, van, je mag toch niet meer werken na je 65ste Je mag toch niets meer verdienen en wat je verdient moet je toch opgeven bij de Raad van Ar beid en bij Sociale Zaken Wal zal je dan overhouden bij 14 dagen nachtarbeid „Nee, nu ben je abuis, alles wat je ver dient mag je houden, je wordt geen cent gekort". „Nu, dat begrijp ik niet, nu mag het in eens wel, de wonderen zijn de wereld nog niet liil. En als je het niet doet, staat de stek daci achter de deur Komt op onze leeftijd de angst weer terug, zoals vroeger, toen de bedreiging van het intrekken van de steun je als een nachtmerrie vervolgde V' „Nu, je ziet maar wat je doet, ik voor mij zeg: blijf af van de ouden van dagen I" Ook een oude van dagen B. v. d. ZEE Vice-voorzitter v. d. O. v. D. Bijschrift van de Red.: Het komt ons voor, dat de heer Van der Zee hier op een dwaalspoor is. Dc tüd„ dat het Arbeidsbureau achter bijverdie nende oudjes aan zit, is lang voorbij. Er zit in de mogelijkheid, die aan bejaarden wordt geboden om er wat extra's bij te verdienen, geen valstrik of hinderlaag en wie zich, ondanks zijn hoge leeftijd, nog fit voelt en het plezierig vindt om zich nog weer eens verdienstelijk te maken, kan de uitgestoken hand van het Arbeidsbureau zonder enige angst of bezorgdheid aangrij pen. Het voorschrift is n l. zo: Wie zijn rechtmatige steun trekt volgens Noordwet- Drees, mag er per jaar nog 200 gulden bij verdienen zonder dat van deze extra ver dienste één cent wordt gekort. Hier zit de gedachte achter om bejaarde mensen Iets extra's toe te schuiven. In dit geval had de Sehiedamse Bewakingsdienst voor de Inhabé wat extra mensen nodig voor con trole, voor de kassa, als portier en als be wakers van de fietsenstalling e.d. Daar er zo weinig arbeidskrachten zijn in ons dis trict, heeft het Arbeidsbureau een beroep gedaan op mensen van 60 jaar en ouder. Komen zij boven de 200 gulden uit, dan wordt het bedrag xmor de helft gekort op het Drees-geld, maar dan zo, dat per maand slechts vijf gulden wordt ingehouden. De heer Van der Zee zal het met ons eens zijn, dat dit een regeling in het be lang van de Ouden van Dagen is. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9—12,30 en 25 uur: Rozenkrans, driewielig kinderfietsje. Te bevragen bij de vinders: Doosje inh. verschillende sieraden, J. den Boer, Pot gieterstraat 33; oorbel. R. v. d. Valk, Rem- brandtlaan 101a; kist gevuld met aardappe len, F. van Bokkum, Schie 34a; wit Kees hondje, J- van Marion, Callenburgstraat 28 te Vlaardingen: grijze teddybeer, J. van Rhfjn, Alb. Thijmstraat 39; autoped, v. d. Geer, Seringenhof 8; autoped, F. Bouman, Vlaardingerdijk 361c; rode autoped, B. Noordljk, Alb. Thijmstraat 21a; kinder- portemonnate, K. Timmers. B.K.-laan 215b; bruine porteraonnale, F. Friedrich, Paulus Potterstraat 10a; zwart damestasje met in houd, G- Bunte, Simon Stevinatraat 3a; bril. J. Griek, Boylestraat 68a; ring met 15 sleutels, M. Koppels, B.K--laan 274b; huis sleutel, L. Lemson, G. Reinderstraat 28b; sleutel van Shell-tank, H. de Bruin, Broers- vest 70a; vulpotlood, A. BJoemheuvel, Bot- terdamsedijk 243b; vulpen en x'ulpotlood in etui, G. Bunte, Simon Stevinstraat 3a; bril, Rebers, Groen van Prinstererlaan 13; ge vlamde vulpen, K. Vermeer, Alb. Thijm straat 58; (L.) witte gymschoen, N. Bogert, Voomesestraat 9b; blauw-witte gymschoen (R.), G. Rebers, Groen van Prinstererlaan 13; padvindersriem, W. J. Marks, Rubens plein 9c; groene want (R.), C. Driel, v. Ruijsdaellaan 32; zwart glacé danoeshand- schoen (L.), Figee, Heenvlietsesiraat 17b; rode ceintuur, A. van Rooijen, B.K.-laan 210b; padvindersriem, T. den Uijl, Geert Reindersstraat 24b; bruin jongenspetje, F. v. d. Sluijs, Lange Singelstraat 84b; lederen broekriem, v. Santen, Singel 231a. De winkeliersvereniging Hoogstraatbe- Iangen. die ongeveer 95 winkeliers omvat, is niet geheel voldaan over het gemeentelijk middenstandsbeleid. De Inhabé geniet te recht de volle steun van de autoriteiten, aldus deze winkeliersvereniging, maar men is zich ten stadhuize niet er van bewust, dat de Inhabé toch altijd slechts een kleine groep van Sehiedamse middenstanders ca zestig vertegenwoordigt en1 niet de gehele winkelstand. Deze kleine groep heeft nu voorrechten gekregen boven de andere, voorrechten zcals openzijn tijdens de avond uren en muzikale omlijsting en de Hoog straat heeft zich, zoals bekend, daarover tot het gemeentebestuur gewend om althans op deze punten, gelijkstelling te krijgen. Dit verzoek heeft de gemeente bereikt via de Middenstandscentrale, die de belangen van alle leden In deze objectief heeft verdedigd. Alvorens het verzoek is ingediend, heeft de vereniging Hoogstraatbelangen op sug gestie van de Middenstandscentrale een enquete gehouden waarin naar de mening van de winkeliers i.z. de avondverkoop werd gevraagd. Hierop hebben zich 270 personen vóór avond verkoop en 90 tegen uitgesproken. Van de voorstemmers z^n er 91 gevestigd in de Hoogstraat, 120 op dc Dam, Korte Dam, Lange Kerkstraat, Grote Markt, Vlaar d!n gerst raat, Broersvest, Broer svcld, Het Schiedams Mandoline - Gezelschap Ontspanning Na Inspanning bestond op 15 Apnl j.l. veertig jaar en ter gelegenheid daarvan gaf dit gezelschap op die datum een geslaagde uitvoering, die we reeds eer der bespraken. In aansluiting op deze uitvoering had ONI Dinsdag een cabaretavond georganiseerd in de grote zaal van Irene aan de Nieuwe Ha ven, die vanavond wordt herhaald. Nadat de voorzitter en dirigent, de heer J. G. Rakkert, de avond met een kort woord had geopend en een groot aantal afgevaar digden van zusterverenigingen had welkom geheten, werd een bont programma afge werkt, waaraan in de eerste plaats het to neelgezelschap Door Vriendschap Ontspan ning met een groot aantal schetsen en een good toneelspel in twee bedrijven, „Gevan gene nummer 117 is ontvlucht", medewerkte. Een zeer goede stem heeft de heer J. van der Huist. Dit kwam wel bijzonder tot uiting in enkele operafragmenten en enige liede ren. De baLletgroep van ONI liet zich ook niet onbetuigd. Het optreden van deze groep onder leiding van mevrouw J. Steynen, was zeer charmant. Vol élégance waren de twee dansert van de dames D. Hartkamp en J. Bijl. Voor de vrolijke noot zorgde deze avond de bekende Sehiedamse conférencier Leen de Bruyn. De gedistingeerde muzikale om lijsting werd verzorgd door Hakkerts en semble. Het gezellige samenzijn »dat deze avond besloot, stond onder leiding van Leen de Bruyn. KoUerdamsedük, Singel, Passage en Oranje galerij, de rest is verdeeld als volgt: om geving Rubensplein 6, Gorten 21, verschil lende delen van de. stad 32. Men wijst ér hier op. dat men in Vlaar dingen een ruimer standpunt heeft ingeno men. Daar heeft de Gemeenteraad besloten alle winkeliers het recht ïe geven om *s avonds open te zijn, onder het rootte; Ge lijke monniken, gelijke kappen. Ovengeris wordt van d:t recht maar op bescheiden schaal gebruik gemaakt. Zoals bekend komt morgenavond dere kwestie in behandeling m de Gemeenteraad. Een beslissing ïoi principiële gelijkstel *ir.g op het punt var. het sluitingsuur it:kt. ge zien bovenstaande enquete-cuiers. met on gerechtvaardigd De gebruikelijke voorjaarsactie van de winkels in de Hoogstraat, die dit jaar ge houden wordt in de periode van 29 April tot 10 Mei, zal deze keer verstoken blijven van de gezellige muziek welke bij de acties altijd ten gehore wordt gebracht, omdat B. en W, menen, dat de belangen van de Inhabé preferent 2ijn, en onder invloed daarvan de vereiste vergunning hebben ge weigerd. De actie gaat evenwel door, zij het dan zonder welluidende klanken, met o.a. 10 00(3 kleurige ballons, een etalagewedstrijd, waar het publiek jury zal zijn, met als hoofd prijs een televisie-toestel en verder circa 100 extra-prijzen. DONDERDAG 28 APRIL Musis Sacrum: 8 uur. Gexon toneelavond passage Theater: B u. Toonkunst R. Fh. Ork. Irene: 8 u. Wijkver. Oud-Mathenesse to neelavond. volksgciiouw: a u. afscheidsavond KI. de Vnesschool. VRIJDAG 29 APRIL. Arcade; 3 uur. Comité Kath. Schiedam, lezing. Musis Sacrum8 u. Geron-toneel. Inhabé: li uur v.m. Opening door burge meester Peek. Grote Markt: 8.30 muziek en €.00 uur Taptoe, irene: 8 uur. Wijk IV. Stadhuis: 7.30 uur. Openbare Raadsvergade ring- BIOSCOPEN Monopole Theater: Heden 7 en 6 uur „Sirene van Bagdad" <14 Jr). tentoonstellingen en musea SiPöeiiJk Museumj 3—5 uur eigen collecties (ook 's Zondags). LEESZALEN. Gem. Openbare Leeszaal en B1hl„ Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9 30 tol 4.*0 uur en tedere avond {DehBlve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8 3d «ur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bib)., Dam: Geopend elke morgen 10ia uur; (behalve Maandag, Woens dag en Vrijdag}, iedere middag (behalve Maan dag) van 3—6 uur: Iedere avond (behalve Don- derdas en Zaïerdag) van 7-8M uur. Zondag* sesloietv ZWEMBADEN Sport fondsen bad: gem. zwemmen Zondag 9-J2; Werkdagen 1-8 15 en (behaive Maandag) 19 30- 20 15 (Vrijdags Tol 21.15). Ma II.45-13 <5 cn 18-17 30. Di 1» 15-13 30 en 15 45-17 70. dame: iMMl.tt. WO. 13.15-17-So; Do. 1U5-1S.3B en 15.45-17 30. dames 18 50-19 30, Vr 1145-13.30 en 14.30-17 50. Zat 10 45-12 do 14 00-19 00; heren 20 45-21 50 MEDISCHE DIENST. Gemeente ZieSenmus Nacsmiiaan tel lSl2f K-K. Ziekenhuis Dr Noletsticbttng. Dr Nolet- •.u nat. iet b94tl Voor aangtrté van ongelukken helle men de G O en tel. 59290 Politie «9333. Brand- weer «sis3. Voor spoedwallen geopend des avonds: apotheek Backer, st Lid ui tie straat 58. HERDENKINGSBIJEENKOMST In de Grote of St Janskerk wordt op Woensdagavond 4 Mei een herdenkingsbij eenkomst gehouden, georganiseerd door de afd. Schiedam der Ned Ver. van Ex-poli tieke Gevangenen uit de bezUinstijd en Voormalig Verzet Nederland. Op deze do denherdenking, waarvoor zeer veel belang stelling wordt verwacht, zal worden uitge voerd de herdenkingscantate '45'55 van Jom. F. Pala en L. Giphart. Muzikale me dewerking van de Harmonie en het dames- en mannenkoor Wilton Fijenoord en orga nist Jacq P. Bekkers. Sprekers zijn ds W. A. Krijger, pater G. Foederer en dr K. H. E. Gravemever, Burgemeester reikt onder scheidingen nil Morgenochtend te elf uur zal de burge meester in de Burgerzaal ten stadhuize Koninklijke onderscheidingen uitreiken. MET HET SPORTWEEKEND IN ZICHT Vandaag wordt de oud-drectrice en stichtster van de Gem. Leeszaal en Biblio theek niftier, mej, S. C. Bok, zeuentp jaar, en zfj kan zich dus tot een der pioniersters van het culturele leven in onze stad rekenen, in 1919 ts op haar initatie} de leeszaal met een. aanvang van 5000 boeken opgericht, welk getal inmiddels tot rond de 50.000 is peste- gen. Ook de kinderbibliotheek, toaar men haar sedert haar pensioengaan, nu trier jaar geleden, nog wel eens katt vinden, heejt haar speciale belangstelling. En ioufer voor haar plezier komt deze actieve vrouw nog wel eens helpen in het .filiaal aan de West molenstraat. Mej. Bok werd tuy schreue» er nog enkele maanden geleden over 1 oofc belast samen met mej. De Wijs uit Delft met het bijeengaren van boeken voor de nieuwe centrale plattelandsbibliotheek, voor taelfe werk de prov. staten een subsidie toekenden. In 1885 te Bussum geboren, ging zij op urf? jeugdige leeftijd naar Arnhem op de Kweek- schoot cn haalde er de Lager On de ru?t) s acte. Voor het onderwijs als zodanig voelde mej. Bok evenwel niet voldoende. Baar hart trok meer in andere richting. Tach studeerde zij door en haalde acte Frans, om in 1908 naar Groningen te gaan om voor acte Mid delbaar Frans op te gaan. In 1911 behaalde zij het diploma A. Zij stond voor de keus door te leren voor acte B of naar Deljt en emplooi zoeken. Zij koos het laatste. Mej. Bok toerd assistente aan de Openbare Lees- aal in Delft ,om 1 Juni 1919 te Schiedam de benoeming te aanvaarden als directrice t?ar( de Gemeentelijke O. L. en B., die ge opend werd in het Volkshuis. Onder haar leiding oroeide deze culturele insfelïine aanzienlijk en nam zeer in betekenis toe. En al is mej. Bok dus van geboorte geen Sehiedamse, haar hart klopt in en uoor onze stadl Groot was de belangstelling In het Geref. Jeugdhuis, waar Woensdagavond de C,H. Kiiea voren [ging Groen van Prinslerer en d« A.R. Kiesvereniging Nederland en Oranje bun eerste gecombineerde vergadering hiel den. Het lid van de Christelijk Historische fractie van de Tweede Kamer, de heer F. H. van den Wetering, hield een toespraak, waarin hy de drijfveren van de Christelijke partijpolitiek uiteenzette. De leiding van de vergadering was afwisselend In handen van de voorzitter van de A.R. Kiesvereni ging, de heer J. Wagenaar en de voorzitter van de C.H. Kiesvereniging, de heer N. Koren. De heer Van den Wetering achtte in zijn toespraak ook in 1955 Christelijke partijpo litiek nog altijd geboden en nuttig. „Poli tiek is een verschrikkelijk moeilijke zaak met een actueel gelaat. De politieke hou ding en strijdwijze wordt voor een groot deel bepaald door -de geestelijke tegenstan der". De heer Van den Wetering ging ver volgens nader in op zijn onderwerp en stelde, dat kennis van het gemeenschaps leven een eerste eis is om politiek te be drijven, en wees op de noodzaak van po litieke verdraagzaamheid. De heer Van den Weetering beschreef de doorbraak en haar invloed op het politieke leven. „Zij weekt de staatkunde loo van -de diepste grondslag van het leven". Sprekend over het woord Het was verbazend jammer, dat er Woensdagavond zo bitter weinig mensen naar de grote zaal van Arcade gekomen waren, want in deze zaal werd een belang rijke phase van de ledenwerfcampagne voor het Koningin Wilhelmina Fonds gevoerd in samenwerking met het Centraal Vrouwen Comité afdeling Schiedam. Het Koningin WiLhelmina Fonds, dat tot stand kwam toen Hare Majesteit Koningin Wilhelmina in September 1948 besloot het Haar door de Nederlandse bevolking geschonken hulde blijk ten bedrage van f 2.D80.000 can te wenden ten behoeve van de kankerbestrij ding, zodat dit bedrag tot zegen zou zijn van het Nederlandse volk. Deze bijzondere avond werd geopend door drs j. Bu.ntjer nemens de afdeling Schie dam van de Vereniging Koningin Wilhel mina Fonds, die o.a. de röntgenoloog aan het Gemeenteziekenhuis dr G. de Reus en de promotor van het Fonds, de heer H. van Wijk, welkom heette. Spr wees voorts op de prettige samenwerking met het Centraal Vrouwen Comité. Hierna zong het vrouwenkoor ArtL Vocali enkele meer klassieke Liederen. Mevrouw Buntjer begeleidde het koor op de piano. Nadat de heer Van Wijk een propagandis tisch woord gesproken en het werk van het Koningin Wilhelmina Fonds enigszins uit eengezet had, gaf dr De Reus een toelich ting op de wijze van kankerbestrijding. „Er ls een tijd van komen" Is een belang rijke film, want deze film geeft een beeld van hetgeen gedaan wordt om deze volks ziekte te bestrijden. Na de film besloot mevrouw E. M. de Boer-Bijl. voorzitster van de afdeling Schiedam vap het Centraal Vrouwen Comité, de avond met een kort woord. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem, z. v. J. Groenendaal en J. M. B. van Dijk; Cornells, z. v- R. den Breejen en I v. d. Waal; Paul W. G. R„ z. v. P. W. H. D. Russe] en D. J. Arnold. Sehiedamse overweg gesloten Morgen, 29 April, zal de overweg aati de Schledamseweg van 24.00 tot 6.00 uur voor alle verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens ge sloten zijn in verband met het aanbrengen van een nieuw wegdek- „protestants" merkte hij op, dat hij zeker niet naar de coalitie met de Katholieke Volkspartijen terug verlangt. „We strijden wel gezamenlijk legen de doorbraak, maar de bisschoppen, die zich tegen het Mande ment keren kunnen wij nu eenmaal niet ziert als bewakers van de erfenis van de Reformatie". De strijd tegen het liberalisme is nog altijd actueel. Dat bleek wel onlangs duidelijk bij het Kamerdebat over de cre matie, waar de woordvoerder van de VVD, de heer Oud, de scheidingslijn: openbaring of innerlijk licht meer schijn dan wezen noemde, aldus spr. Den geanimeerde discussie besloot deze causerie van het Kamerlid, waarbij de heer N. Koren debatleider was. BOND VAN OUDSTRIJDERS BIJEEN De Bond \uan Oud-Strijders afdeling Schiedam organiseert zo ongeveer eens in de maand een contactavond in de bovenzaal van Café Restaurant De Amstelbron. Ook Woensdagavond waren daar weer oud- strijders aanwezig, die zich amuseerden met wat bridge, schaak, pianospel enz. Deze Bond heeft kortgeleden een orgaan, getiteld Penfiits doen verschijnen, waar door zij het contact hoopt te vergroten. Op 22 November zal de afdeling Schiedam in Musis Sacrum een toneelavond geven, waarop Het Schiedams Toneel de eerste opvoering van een klucht voor het voetlicht brengt. RECEPTIE ZILVEREN BRAVO De jubileumavond ter gelegenheid van het 25-jang bestaan van de C-Ï.M.V. Mond- accordeonvereniging Bravo wordt, zoals eerder gemeld, gehouden op Vrijdag 6 Mei a.s. in Musis Sacrum. Het Bravo-bestuur zal voorts op Dinsdag avond 3 Mei a.s. van 20—21.30 uur in het gebouw Chr, Sociale Belangen recipiëren. Gouden Zweedse medaille voor bode Jacobs Ter gelegenheid van het bezoek van de Koning van Zweden aan Rotterdam is aan de chef van het bodenpersoneei ten smd- huize, B. Jacobs, de kleine gouden medaille behorende bij de orde van Vasa, verleend. Uitbreidingsplan Bolnes Van 2 tot en met 31 Mei zal ter gemeente secretarie van Ridderkerk voor een ieder Ier inzage liggen het ontwerp van de her ziening van het uitbreidingsplan bij de be bouwde kom van Bolnes. Gedurende die termijn kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad bezwaren In dienen. Rotterdammers pleegden overval in Nice Volgens United Press zijn te Nice ge arresteerd de Rotterdammer P- K., een 28- jarige kantoorbediende, en zijn vriend W. O., eveneens uit Rotterdam. Zij kwamen op 19 April per auto te Nice aan om er hun vacantie door te brengen. De mannen zouden al hun geld aan de roulette hebben verspeeld. Om aan geld te komen hebben zij tot tweemaal toe een garage overvallen. Bij hun arrestatie tracht te O. nog per auto te ontvluchten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Freddy, z. v. p. IV. A. Soaraers en J. P. v. d. Spek; Peter, z. y, Ch. van Hel- ten en C. P. Brouwer; Willem J. H., z. v. H. C. Frenks en G. Geveke; Johannes C. M., z. v. J. Kleefkens en M. Wijzenbroek; Cor nells A., j.. v. W. G. Schoenmakers en J. A, E. van der Avoird; Albert H„ z. v. A. Ro- smga en A. C. Zondag. Overleden: C. van Feit, 60 j; A. G. v. d. Pluym, 67 j; M. v. d. Touw, 56 j., wed, van E. van Walsum; M. F. Th. Messersmit, 77 i., wed. v. P. J. B. v. d. Rostijne. Daar Zondag de wedstrijd Ierland—Ne derland op het voetbalprogramma staat hebben de Sehiedamse eerste klassers weer eens een vrfte dag, waardoor de belangstel ling ongetwijfeld zal uitgaan naar de ver richtingen van Excelsior'20 dal Zondag wel In het veld (reedt nl. tegen Westïandia. Ook de strijd DRZHeukeium In de vierde klasse H, zal meer bezoek trekken, dan an ders het geval is. Excelsior '20 heeft zich na een zwakke start weer geschaard onder de sterkste clubs in haar afdeling en ondanks het feit dat de Schiedammers nog vrij slecht ge- klas eserd staan, hebben zij toch een goede kans om bij de vijf best geplaatsten te ein digen, wat dan betekent, dat zij waarschijn lijk naar de tweede klasse zullen promo veren. In deze afdeling de derde klasse B hebben de meeste clubs 16. 17 en zelfs 18 wedstrijden gespeeld, terwijl Excelsior er pas 13 heeft en 14 punten wist te bemach tigen. Als Excelsior dus het achterstallige aantal wedstrijden, wint en daar is zij reker toe In staat dan zal zij zich bij de leiders in deze afdeling voegen. Deze strijd wordt gespeeld op het sportpark aan de Oudedijk. Excelsior '20 2 speelt eveneens thuis en wel tegen Fortuna 3. Ook DRZ— in 4H zit dank zij een aan tal overwinningen aardig in de lift, Deze vereniging moet Zondag met gemak van het nog zonder overwinningen zijnde Heukelum kunnen winnen en zich verder omhoog kun nen werken. Voor DHS bestaat nog een geringe kans, maar dan mag zij geen wedstrijd meer ver hezen. ook Zondag niet van ASW. waar DHS op bezoek gaat. ASW is niet één van de sterkste clubs, zodat DHS zeker de pun ten mee naar Schiedam kan brengen. De afdeling Rotlerdam In de afdeling A van de eerste klasse staat Zondag tweemaal de wedstrijd SVDPW —Wilton Fijenoord op het programma. De wedstrijd Wilton Fijenoord—SVDPW werd nl. indertijd bij de stand 2—0 gestaakt met nog elf minuten te spelen en deze elf mi nuten zullen Zondag vóór de wedstrijd SVDPW—Wilton Fijenoord begint, gespeeld worden. SVDPW komt in deze elf minuten met 10 man in het veld en heeft dus een 2—0 achterstand, zodat deze strijd wel in een WF-zege zal eindigen. Daarentegen is van de strijd SVDPW WF, die dus hierna gespeeld wordt, weinig COMPETITIE '54—'55 WAS VOOR SVC ZEER SUCCESVOL De competitie 1954'1955 is voor de Sehie damse Volleybal Club S.V.C. ten einde. Met drie behaalde kampioenschappen is meer bereikt dan bij de aanvang van de competi tie werd verwacht. Het eerste dames zestal werd kampioen en promoveert nu naar de eerste klasse. Ook heren 1 werd kampioen, zelfs ongeslagen, en promoveert eveneens naar de eerste klasse. En als of dit nog niet voldoende was eindigde ook het tweede heren team als eerste en zal in de nieuwe competitie, die in October a.s. begint, In de reserve eerste klasse uitkomen. Dames 2j heeft dit seizoen enkele veren moeten laten, en eindigde in de middelmoot. Dames 1 won haar laatste wedstrijd tegen Nationale 1 op overtuigende wijze met 40. Dames 2 verloor de laatste twee wedstrijden met 40, resp. van D.R.L. en Unicum. Nu de competitie voor S.V.C. ten einde is, organiseert deze vereniging een nederlaag- serie voor haar vier in de competitie spe lende zestallen. Op dit tournooi, dat gehou den wordt op de Vrijdagen van 29 April t.m. 3 Juni spelen de S.V,C.-teams tegen sterke eerste klasse clubs uit Rotterdam. Een fraaie beker en diverse medailles zijn beschikbaar gesteld voor de teams, die S.V.C. de grootste nederlaag toebrengt. De wedstrijden worden gespeeld ln het gymnastieklokaal aan het Oude Kerkhof. Tijdens de SBLO-festiviteiten in Juni zal S.V.C. met haar eerste dames- en heren zestal tegen sterke tegenstanders uitkomen en het volleybalspel demonstreren. te zeggen, beide ploegen zijn van oneev*#». dezelfde sterkte en vooral WF heeft laatste wedstrijden die alle in een Schw damse overwinning eindigden bewezen een geducht tegenstander te zijn. Een ooen strijd^ dus met goede kansen voor beide SVDPW 2 en WF 2 spelen uit resp. t<W RCR-DKS 2 cn Hurricanes 2. s In de afdeling B wordt Zondag eveneem. een derby gespeeld. SFC ontvangt nl. Utéüb en ook hiervan Is moeilijk te zeggen wi» als overwinnaar uit de bus komt. SFC en Ursus zijn van gelijke sterkte, zodat een gelijkspel het meest voor de hand ligt SFC 2 en Ursus 2 spelen Zondag thuis en wel resp. tegen Bloemhof 2 en Nestoro 2. Demos, in dezelfde afdeling is er Zondae door een overwinning van hekkesluit«r Oud-Beijerland minder goed voor komen te staan, daar de Schiedammers zelf ver loren. De spanning onderaan de ranglijst Ir hierdoor weer toegenomen. Demos z»r Zondag a.s. de uitwedstrijd tegen Tedlro in haar voordeel moeten beslissen om weer betere kansen te krijgen, daar Oud-Beijer_ land waarschijnlijk wel een nederlaag zal lijden tegen lijstaanvoerder Dilettant. Demos 2 gaat op bezoek bij Hellevoet- sluis 2. Schiedam en Martïnit. In C, gaan gelijk op. zodat het wel heel raar moet lopen als zich in deze afdeling geen Sehiedamse kam pioen aanmeldt. Martinit zal Zondag moe ten winnen van RCR-DKS. een ploeg die soms wel tot goede resultaten in staat ls. Schiedam gaat naar Hellevoetsluis om daar de club van die naam te bekampen, het geen een overwinning voor de Schiedam mers moet kunnen opleveren. Martinit 2 gaat naar Het Noorden 2 en Schiedam 2 bezoekt Oud-Beijerland 2. In de tweede klasse C heeft Singelkwar tier Zondag jl. heel verdienstelijk van Limo gewonnen. Zondag krijgen de Schiedam mers bezoek van WCR. SIngelkwartler 2 ontvangt eveneens een team van WCR, nl. het tweede. Sehiedamse Boys tenslotte gaat Zondag een bezoek afleggen bij NHS. Het tweede speelt thuis tegen SVDPW 5. GTB 2 speelt aan de Havendijk tegen BVCB 2. PPSC 2 speelt thuis tegen Zuidland 2. HBSS speelt Zaterdagmiddag een vriend schappelijke wedstrijd in Pernis tegen Ex celsior (P). Eerste klas-reserves In tegenstelling tot de eerste elftallen spelen de reserves van Hermes en SW wel Belde teams spelen thuis en wel tegen twee Rotterdamse clubs. Hermes 2 krijgt bezoek van Excelsior 3 en SW 2 komt uit tegen het sterke Feijenoord 2. Hermes 3. dat op fraaie wijze bovenaan staat speelt evenals het tweede aan de Damlaan en wel tegen BEC 2. Hermes 4 speelt de uitwedstrijd tegen Lekkerkerk 4. SVV 3 gaat in Leiden op bezoek bij UVS2 en het vierde speelt aan. de Havendijk tegen Coal 2. Het wedstrijdprogramma van de Sehie damse handbalvereniging DWS voor a.s. Zondag luidt als volgt: Dames: DWS— Animo; Wilton FijenoordDWS 2. Heren: Actief—DWS; DWS 2—Hellas 4. Dames; Juniores: DWSActief; DWS 2— Dynamo. Heren: Juniores: DWS—Meeuwen. Zaterdag. Meisjes; Adspiranten: DWS— Snelwiek. Volgezide maand zal de korfbalvereniging Sportclub Schiedam haar vijf en twintig jarig jubileum vieren. Dan wordt er een grote feestavond in „Arcade" gegeven, op "Woensdag, 18 Mei a.s. Het programma is Ju handen van radio-artisten. Bovendien wor den serie wedstrijden op Hemelvaartsdag, 19 Mei gehouden. Aan deze wedstrijden zal door ongeveer 290 korfballers worden deelgenomen. Ge speeld wordt in drie afdelingen. De wedstrij den duren van 10.0016.30 uur en worden gehouden op eigen terrein en dat van W Martinit in het Volkspark. SS Hoofdagentschap; Smalle Havenstraat I, tel. De 2500-ste bezoeker passeerde gister avond om ruim 9 uur de ingang van de Middenstandstentoonstelling MIPA 2. Het was in dit geval een bezoekster; de Vlaar- dingse mej. Ger Haddeman, verloofd met de monteur van. de telefooninstallatie van MIPA 2, de heer P. Westerman. Zij ontving een waardebon van 75 en tal van geschen ken van diverse standhouders. Tegen slui tingstijd zat het aantal bezoekers tegen de 300Ö aan. Dit getal zal in de loop van heden middag worden bereikt. Gisteren was het in de middaguren be trekkelijk stil in de fentoonsteUingsruim- DONDERDAG 28 April Harmonie 14,30 uur Sehooljeugdconcert. Mlpaterreln, 1417.3D is—23 uur Midden stands- ten toonstelling Mipa 2. Rehoboth, 20 uur Herv. Geref. Comité met ds Trouwborst uit 's Grevelduin-Capelle. Stadsgehoorzaal, 20 uur; Filmkrlng „The Glass Wall". Liefde en Vrede: 20 uur; Ger. Zondagschool: Bijbelvert. Harmonie 20 uur; Alg. Bedrijtsgr. Centrale; vergadering Chr. Best. Bond, 20 uur; verg. Ger. Ouder vereniging. Lovor-theater 20.15 uur „Seminole (Kiowa- pijlen)" (14 jaar). Excelsior, zo uur KAB over het mandement der R-K. bisschoppen. Jacob van DIJkstraat 20 uur; officiële opening VRIJDAG 29 APRIL Mlpaterreln 14—17.30 en 10—23 uur; voortzet ting Mlpa 2. Stadsgehoorzaal 20 uur; Opening Bevrijdings- week met concert. Luxor Theater, 20.15 uur; „De ondergang van de Titanic," (14 Jaar). LEESZALEN. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Christelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Oosthavenkade 38 ben. en boven. Openingsuren Bibliotheken: elke werkdag van 14.3017.30 (uitgezonderd Woensdagmiddag). Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van l9.OO-2fl.O0 uur; Zaterdag van 10.00—12.00; Woensdag 14.30—17.30 uur Jeugdbibliotheek. Leeszaal elke werkdag van 10.M12,00 en van 14.30~-17.30 uur (uitgezonderd Maandagmor gen) Maandag, Woensdag en vrijdag van 19.00—21 00 uur. Leeszaal Gem- Archief: Raadhuisplein 5; ge opend op werkdagen (uitgez. Zaterdagmid dag) van 8 30—12.30 en 14.00—17.30, Woensdag avond van 20.00—22.00 uur. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie en Brandweer 2345- Telefoon 3229 voor een goed dagblad. Bijkan toor Rotterdamsch Nieuwsblad. Smalle Ha venstraat 1, vlaardingen. Bij geen gehoor tel. 2959. Boterbloemstraat no 41. Eedactie: tel 5453. Ziekendienst Hoflaan 9a teL 2541. Geopend: Apotheek Walrave, Schledamse weg 1, teL 2093. ten, wat geïllustreerd wordt met het geto! 400, dat het aantal bezoekers nangaf. Maar in de avonduren heerste er een gezelllgo drukte, waaraan de première van de mode shows in het MIP A-restaurant stellig niet vreemd zal zijn geweest. Want beide showi van deze avond werden voor een geheel uit verkochte zaal gehouden. De standhouders, met wie we een praatje aanknoopten, bleken zonder uitzanderlaf bijzonder tevreden over de gang van zaken In een stand voor woninginrichting was«n bankstel reeds driemaal verkocht. In dï radio-televisïe-afdeling waren enige radio toestellen verkocht. Het is slechts een greep uit de „grote stukken". Maar eerst over enkele dagen zal kunnen worden gepeild, of deze MIPA 2 een succes gaat worden. Orga nisatoren en standhouders zouden dit ten volle verdienen; om het gedurfde Initiatief en om de grote zorg, die'aan de aankleding der stands is besteed. The Three Jacksons blijken in Vlaardin gen bijzonder populair. Na hun optrMsn gisteravond werd bij de radiostand van Van Daalen om hun handtekeningen gevochten. In de Diepzeeshowtent was het gisteravond bijzonder druk. Dit evenement blijkt ee"^®r grote attracties te vormen van MIPA 2, dié- met wat meer amusement stellig'nog groter belangstelling zou trekken. Terwijl de Fon- tana di Revi tijdens de openingsavond een verlaten aanblik bood, mocht de wensfoniein zich gisteravond in een bevredigende langstelling verheugen, waarvan ook Bet aantal geldstukken getuigde, dat uit «l water opblonk. Sluiting gemeentekantoren De kantoren van de gemeentelijke dhri" sten en bedrijven zijn op Zaterdag 39 Apru en op Donderdag 5 Mei 1955 gesloten. Spec. MANTELCOSTUUMS- JAPONNEN - DEUX- PliCES - BLOUSES - ROKKEN, ens. Ook in grote maten. Lange Kerkstr. 19 - Schleda® Telefoon 66135 O.MMUM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 2