Kies Uw eigen kleur m A r ■"1 3 Bewijs dat Schiedam is: de winkelstad der Maasdelta i i ■S i ?1| lm •ni If «gjj imABé AT <T) AAR. C ANNËE& A. Hukshoorn verlïe1 Klaas de Vriesschool A C.A.B.-tochten met stralend iveer ingezet Geen juichkreet over „Liduïna's Graf" Pro 3uventute-stand op de Inhabé Bram Boelee in Chopins eerste pianoconcert Voorlaatst Toonkunstconcert Uit het politierapport Expositie Eekman in de Hof van Cyrene Weekagenda S.G. KLEINTJES 29" tot 7950 i- ;|P "-•§ 'M J M m m 'M j m jÊi il pBUDAG 29 April 1955 ROTTERDAMS CH NIEUWSBLAD PAGINA HI itedactie eii hoofdagentschap: Urocrsvest 3, teL 68931 Alle Schiedamse autoriteiten, en een «root aantal notabelen waren hedenmorgen elf nor aanwezig btf de opening van de Inhabé, de Schiedamse Industrie- en Handels Beurs. Na een Inleiding van de heer Schoof, die rijkelijk, maar wel terecht, lof toezwaaide aan allen, die hadden meegeholpen om deze eerste Industrie- en Handels Beurs tot een «ucck le maken, vatte burgemeester mr J. W. Peck het woord voor een van zijn gave toespraken, die niet naliet indruk te maken op de aanwezigen. De burgemeester zeide o.m. het volgende: „Het was in de Middeleeuwen een merk waardig sociaal-economisch verschijnsel, dat handwerkers en kooplieden zich bij voor keur nederzetten naast de burchten, waar zü beschutting vonden. Dank zij de invloed en het ontzag, die van deze machtige centra uitgingen, konden handel en nijverheid hier dikwijls een verblijdende opbloei krijgen. Zo heeft thans ook de Schiedamse midden stand zijn tenten opgeslagen in de schaduw van onz ealoude burcht. Met een zekere fierheid wordt er in deze kringen dikwijls op gewezen, dat de middenstand de rugge- graat is van de maatschappij. In zekere zin is hy dat nog. en daarom valt het zo te betreuren ,dat de middenstander thans be klemd is geraakt tussen coöperatie en wa renhuizen, In Schiedam zit de middenstand in een dubbele klem: men zit hier als koop- mansccntrum beklemd tussen Rotterdam, VJaardlngen en de Maas en mist het afzet gebied, dat de meeste steden tot een cen trum maakt voor de gehele omgeving". Desalniettemin heeft Schiedam een bloeiende middenstand. Schiedam, is groot genoeg om in alle opzichten zich zelf te zijn, zowel geestelijk als maat schappelijk en het moet in staat zijn de inwoners datgene te verschaffen, tvaar- can zij behoefte hebben. Er zijn de laat ste jaren in Schiedam moderne en goed geoutilleerde winkelbedrijven ontstaan en juist het feitdat tay hier leven aan de periferie van een wereldstaddwingt de Schiedamse middenstander tot bij zondere waakzaamheid en activiteit. Zij moeten hun stadgenoten overtuigen dat men in Schiedam even goed, zo niet beter terecht kan dan in Rotterdam, zo wel wat sortering, wat prijzen en wat service betreft, als ten aanzien van de bereikbaarheid. Om dat te bewijzen heeft de gezamenlijke middenstand thans deze beurs georgani seerd en het verheugt spreker te constate ren, dat deze tentoonstelling er zijn mag: het is een demonstratie geworden van. de grote energie, het organisatietalent en het De burgemeester haalt een handle over en iegelijk gaan op de Inhabé alle lichten aan. Naest de burgemeester zit mevr. Peek, met het boeket del haar door een meisje werd ter hand gesteld. doorzettingsvermogen van de Schiedamse middenstand. De burgemeester opende vervolgens de tentoonstelling door het overhalen van een handle, waardoor alle lichten tegelijk wer den aangestoken. Hij sprak daarbij het motto uit, dat Schiedam geen achterland is, maar dé winkelstad, in de Maas-delta. VRIJDAG 23 APRIL Arcade: 8 uur. Comité Kaih. Schiedam, lezing. Musis Sacrum: a u. Geron-toneel. Grote Markt: 8.30 muziek en 8.00 uur Taptoe. Irene: s'uur. Wijk iv. Stadhuis: 7.30 uur. Openbare Raadsvergade ring. ZATERDAG 30 APRIL, Boshoek: 9—2 uur, Finales Scholentournool. Plantage: ie uur, Kindervoorstelling. Plantage: 3 uur, Muziek en Zang. Stadhouderslaan: 3 uur, Estafetteloop. Kethel: (Tuindorp): 3 uur, Kindervoorstelling. Slachthuislaan: 4 uur, Schatgraveri). Plantage: a uur. Variété-avond. Muziektent (Kethïü: S u.t Concert St Radboud. Arcade: 7.30 uur, Feestavond E.H.B.O. Musis Sacrum: B uur, Schied. Cart. Fabr. contactavond. St. Joris Doele: 4.30, 6.30 en 845 uur. Filmpro gramma's. Sitton en SefcUperoord: 8 uur, Dansen. BIOSCOPEN. Passage Theater: Heden 7 en 0.1S uur, Zater dag, zondag en Donderdag 2, 4,15, 7 en 945 uur, Maandag en Dinsdag 2, 7 en 9.15 uur, Woensdag 2 en 945 uur: „From here to eter nity". (18 J.). Monopoly Theater: Heden 7 en D uur, Zaterdag en Zondag 3, 5, 7 en S uur. Maandag 2, 7 en 9 uur: „Fort Ti", (14 j.}; Dinsdag 2, 7 en 8 uur. Woensdag 2 en 9 uur, Donderdag 3, 5, 7 en 9 uur: „Koppensnellers Vallei", (14 J.). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA, Broersvest: (tot en met 10 Mei, 10—5 en 7—1: uur, Zondags en 4 Mei gesloten) Industrie' en Handelsbeurs Inhabé. stedelijk Museum: a—5 uur eigen collecties (ook *s Zondags). LEESZALEN. Gem- Openbare Leeszaal en Btbl„ Lange Haven: geopend Iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond rbehaive Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8-30 uur. Zondag» gesloten. R.K, Leeszaal en Blbl.. Dam: Geopend-elke morgen 10—12 uur; {behalve Maandag. Woens dag en Vrijdag); Iedere middag (behalve Maan dag) van 2—6 uur; Iedere avond (behalve Don derdag en Zaterdag) van 7-6.30 uur. Zondag» «esloteri. ZWEMBADEN Sportfondsenbad: gem. zwemmen zondag 9-12; werkdagen 7-B.15 en (behalve Maandag) 19.30- 20.45 (Vrijdags tot 21.15), Ma. 11.45-13 43 en 15-17.30; Dl. 1145-13.30 en 15.45-17.30, dames 1045-11.15, Wo. 12,15-17.30; Do. 11.15-13.30 en 15.45-17.30, dames 1S.SC-1S.3Q, Vr. 11.45-13.30 en 14.30-17.30, zat. io.4S-i2.oo, 14.00-L9.00; neren 20.45-31.30. MEDISCHE DIENST. Gemeente ziekenhui 3. Nassau laan. tel. 69126 R.K, Ziekenhuis nr Noletstichting. Dr Nolet- siraat, tel 69411. Voor aangifte van ongelukken belle men de GG. er. G.D, teL 59260. Politie 69333. Brand weer 69123. Voor spoedgevallen geopend des avopds: apotheek Backer, St Liüulnastraat 53. Asvion-dames spelen Zondag lsle promotiewedstrijd In de tweede kiesse West dames van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond zijn de twee kampioenen bekend, ni. bet Schier damse Asvion en het Haagse HCC. Eén van deze twee clubs kan promoveren naar de Promotieklasse. Zondag spelen deze teams de eerste van de twee wedstrijden tegen elkaar in Dea Haag. Het behoeft geen be toog, dat deze strijd tussen twee rivalen buitengewoon, spannend zal zijn. Bovendien zullen in deze match de zenuwen een har tig woordje meespreken. H<? is ie hopen, dat de Schiedamse dames Zondag jJ. niet al haar kruit verschoten hebben in de strijd tegen Groen. Geel, toen zij met 12—0 zegevierden en deze komende zware wedstrijden in winst weten om te zetten, zodat Schiedam volgend jaar een damesteam in de promotieklasse kan be groeten. Dames 2 speelt Zaterdag en Zonoag resp. uit tegen Hudito 2 en MRHC 3. Asvion 1 (heren) speelt Zondag tegen Zuid wij ck en. zal deze uitwedstrijd zeker kunnen winnen. Heren 2 heeft nog altijd een redelijke kans kampioen te worden en als zij Zondag Hudito weet te verslaan wordt deze kans aanzienl'js groter. Heren 3 tenslotte speelt Zaterdag thuis tegen FBC 2, /^VER de verschijning van het tweede Miniatuurtje van de Schiedamse Ge meenschap kunnen w(j geen juichkreet laten horen. Niet dat het onderwerp „Het Graf van St- Lidnina, die maghet van Scyedam", niet zou leven In de belangstel ling van de Schiedammers, maar om de wijze, waarop de schrijver, onze oud-archi varis, de heer A. van der Poest Clement ejjn opdracht om voor een wijder publiek over dit onderwerp te schrijven, heeft op gevat en uitgevoerd. Men kent de geschiedenis van Lij de wij, dochter van Peter Joanneszoon en zijn vrouw Petranella. Zij kwam op jeugdige leeftijd te vallen op het ijs in de gracht, waar thans de Kreupelstraat loopt, en was sedertdien aan haar bed gekluisterd. Drie- en-dertig jaren heeft zij sedertdien nog ge- leeft en veel pijn geleden. Velen is zij tot troost geweest, omdat zij voor allen een vroom, bemoedigend woord had. En er kwamen er veel om troost bij haar te zoe ken, want ze stond in de roep van heilig heid. Haar stoffelijke resten kregen een ereplaats bij de St. Janskerk, er werd later een kapelletje gebouwd te harer ere en na dat de hervorming had plaats gehad, en de katholieken niet meer de beschikking had den over de grote kerk, was er aan deze kant een nooit verflauwend streven om het gebeente van deze Heilige in handen te krijgen, daar men net beschouwde en nog beschouwt als waardevolle relieken. Het graf werd één maal clandestien opengebro ken en een tweede keer roet oogluikend goedvinden der kerkelijke autoriteiten met meer succes doorvorst, 2odat de overblijfse len van de Heilige Liduïna voor de katho lieke gelovigen behouden zijn gebleven. Hier zit uiteraard een stuk bewogen ge schiedenis van leven en denken in het Men schrijft ons: Din6dag j.l. was er een opgewekte schare gezinsvoogden -en gezinsvoogdesscn bijeen op het bekende adres, Lange Haven G8 te Schiedam. Geen wonder ook. Deze mensen, die zich maandelijks verdiepen in grote ca kleine opvoedingsmogelijkheden of die ernstig cursus volgen in dö moderne kinder kennis, hadden nu iets anders te doen. Nu eens niet het probleem „Wat doen we aan deze kleine of grol» onregelmatigheden van de kinderen, waarvoor onze raad is inge roepen", neen, nu ging het erom: „Waar brengen we de ouders van de kinderen aan bet verstand, dat zij met kleine problemen Teede vroegtijdig naar „pro Juventute" ko men, zo goed als 2e met kleine ziekten naar de dokter gaan, want het is belangrijker dan u derikt. Én nu gaat dit gebeuren op de Inhabé, Vele gezinsvoogden en gezins voogdessen zullen, daaraan welwillend me dewerking verlenen. Kamt u ook op onze stand op de Inhabé Stelt onze standbeheerders tevree Neemt gratis het boekje „Henkie" mee. ,'t Is vlak naast Weefkamer, S.G. en VVV" GERIDDERD Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rid- der in de orde van Oranje-Nassau: N. Scheurkogel, aannemer te Schiedam. Het schoolhoofd van de Klaas de Vries school A, de heer A. Hulshoorn, heeft gis teravond in het Voiksgebouw op een bij eenkomst, belegd door de oudercominissie onder grote belangstelling afscheid geno men wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Namens do ouder commissie werd de scheidende toegespro ken door voorzitter H. van Oeveren, die hom ter herinnering een polshorloge aan bood en zijn echtgenote bloemen. Ook de rijksinspecteur voor het onderwijs, de heer Warnars, sprak waarderende woorden tot de heer Hulshoorn, evenals de vele an- eren, die de scheidende nog kwamen be> danken voor het vele werk zo lang in het belang van opgroeiend Schiedam verricht. Aanwezig was ook de oud-wethouder van onderwijs, de heer J. Dinkelaar, en voor zitter A. Ledeboer van de Stichting School- melk. Het Schiedamse Onderwijs Toneel ver maakte de aanwezigen nog geruime tijd met grappige schetsen en do avond werd muzikaal opgeluisterd door enkele leer lingen. Herdenkingsdiensten Ter gelegenheid van de Bevrijding zal a.s. Donderdagmorgen om 9 uur in het kerkge bouw van de Ned. Protestanten Bond aan de Wcstvest een kerkdienst worden gehou den. waarin zal voorgaan ds J. B. Schou- wink. De sopraan mej. Jeane de Rover en de organist de heer .T. J Th. Penning, ver lenen hun medewerking. In de Oud-Katholieke kerk op de Dam wordt eveneens op dezelfde tijd een Hoog mis van Dankbaarheid opgedragen. GEEN STROOM Op Dinsdag 3 Mei zal van 's morgens 9 tot nam. 3 uur het clcctrische kabelnet, waarop Maasland is aangesloten, wegens onderhoudswerken spanningioos zijn. IS REEDS zovele keren op gewezen, de orkestbegeleiding van Chopins eerste Pianoconcert onbenullig is, dat Wen geneigd is te denkenals zou de ürigent, dit werk leidend, slechts enkele formaliteiten hebben te vervullen. Niets echter minder waar, dit opus vergt een. grote mate van oplettendheid van ftem, en juist omdat Chopin inderdaad riet veel raad heeft geweten met een functioneel orkestapparaaten daarom pas en te onpas een accoord als achtergrond tegen het solistisch passage- spel plaatst. Het is die omstandigheid, het ontbreken van een versmeltende eenheid, tussen piano *n orkest, die wel eens schuld heeft aan uit de maat lopen. Het getuigt van het wederzijds begrip tussen Eduard Flipse en «ram Boelee, dat deze moeilijkheden, die Aanvankelijk in het eerste deel even dreig- tijdens de vertolking van gisteravond «1 het Passagetheater op het voorlaatste door het Rotterdams filharmonisch Orkest, tot het uiterste be- Perfet bleven. Dat ze even ontstonden is te danken zou men haast zeggen aan het zeld zaam geïnspireerde spel van de solist, die een uiterst boeiende visie bleek te hebben op de frasering der melodie, vooral in dit eerste deel. Er is hier sprake van een absoluut feilloze techniek, en daarenboven van een groot begrip voor de expressieve mogelijkheden, die in plotselinge accentue ringen, kleine accentverschuivingen en een verantwoord rubato besloten liggen. Een zeer bijzondere vertolking daarvan, en krachtig van plastiek ook in die gedeelten waar men vaak een grotere weekheid be speurt zoals in het Larghetto, Beethovens Eroïca-symphonie slaagde on der Flipse's handen eveneens uitstekend, vooral de sterk gedisciplineerde inzet en het gehele laatste deel, waarven het mee slepende tempo de musici kennelijk inspi reerde. Flipse groepeert dit werk vooral rondom de markante en forse gedeelten; de nadruk valt hier zozeer op, -dat de treur mars, die voor andere dirigenten het hoog tepunt vormt, in het gedrang lijkt te ge raken. Een merkbare verslapping verbrak de aandacht hier even- Het concert, dat werd beluisterd door een groot aantal dankbaar gestemde toehoor ders was begonnen met een door evenwicht gesierde uitvoering van het voorspel tot Wagners „Lohengrin". W. B. De voorzitter van de Ouder commissie H. van Oeveren reikt het scheidende school hoofd, de heer A. Hulsboom, een pols horloge ter herinnering uit. Naast de gehuldigde zijn echtgenote. Ingebroken werd gisternacht in het kan toer van de Algemene Zakkenreparatie der Gebr. J. en B. B. aan de Noordvestsingel, waar men via een glas-in-Ioodraam. was binnengekomen en een schrijfmachine ontvreemdde. Ondanks het rode licht voor voetgangers stak gistermiddag om half drie op de Ger- rit Verboonstraat toch dc Rotterdamse apothekersassistente mej. T. J'. Z. over en werd door een motor aangereden. Mej. Z. raakte gewond aan haar benen en werd per politie-auio naar dc G.G, en G.D. ge bracht en. aldaar verbonden. De heer Augustijn, eigenaar van de Hof van Cyrene, is voornemens elke maand in het aardig gelegen ontspanningsoord aan de Schie bij Overschic, een expositie te hou den van werken van kunstenaars uit de om geving. Zo is ditmaal de oud-Overschiese kunstenaar Eekman aan do beurt, die tot dusver exposeerde in het voormalig raad huis te Overschte. Een kleine collectie schilderstukken van deze thans in Rotterdam gevestigde kunst schilder zal gedurende een. week of vier in de Hof van Cyrene te bezichtigen zijn. EEN STANDAART-ORGEL IN CAFé DE KARSEBOOM Ter gelegenheid van de heropening van café „De Karseboom" aan de Broersvest, zal vanmiddag om vijf uur Schiedams tweede Standaart-concertorgel in gebruik genomen worden, een 400-pïjps orgei, dat in de werk plaats aan de Lange Haven is vervaardigd. Het zal worden bespeeld door Gerard Pres- ser, een leerling van Joop Walvis. De ondernemer en de fiscus A.s. Maandagavond gaan de leden van de Zakenstudtekring luisteren naar een lezing in Beijersbergen door de heer J. C. Saar- loos, accountant en belastingconsulent, over het onderwerp „De ondernemer en de fis cus". Voorts ligt het in de bedoeling van het be stuur voor de sluitingsavond op 18 Mei a.s, wederom, een gezelligheidsritje met auto's te organise ren. Schiedam der voorbije eeuwen, geschikt voor een verhaal dat rechtstreeks tot het gemoed der historisch geïnteresseerde lezer zou spreken. In do eerste plaats daarvan geeft dit Schiedamse Miniatuurtje een his torische verantwoording van het werk van de archivaris, die het werkje heeft geschre ven, een studie interessant voor vakgenoten en als bijdrage voor historische jaarboeken en tijdschriften, maar niet zoals toch de opzet was voor een zo wajd mogelijk publiek. De taak van de schrijvers dezer miniatuurtjes moet zijn het verleden voor ons te doen herleven, niet om het te be graven onder een overvloed van weten schappelijk verantwoorde, maar onverteer bare historische details. Voor de periode, van 30 April tot en met 6 Mei heeft hefc agendabureau van de Schie damse Gemeenschap (Plantage, tol. 68043), de volgende bijeenkomsten op de agenda staan: Zaterdag 30 April, Geb. Arcade, 19.30 uur: Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Jaarfeest. Musis Sacrum, 20 uur: Pers. Ver. Schicd. Car- tonnagefabriek. Feestavond. I Mei. Geb. Arcade. 12 uur; tafeltennisver. Ready. Tweekamp Ready en Dtn Bosch. Aula Sted. Museum, 2.30 uur; Ver. Vrien den van het Stedelijk Museum. Museum- concert. Musis Sacrum, 20 uur: Kath. Kring. Oranjebal. 3 Mei. Passage-theater, 9.30 uur: Partij v. d. Arbeid en 3estuursdersbond, 1 Mei-bij eenkomst met toneel en zang. Terrein Volkspark, 2 uur: Commissie Vrouwenbonden N.V.V. en P.v.d.A. A.J.C. en Arma verzorgen een kinder programma. Irene, 2.30 uur; Ned. Ver. van Huisvrouwen. Declamatie mevr. Cos- ter, zang dameskoor Arli Voca!i, Plan tage, 19.45 uur: Partij v. d. Arbeid en Be- stuurdersbond. Openluchtbijeenkomst, ge volgd door fakkeloptocht. 3 Mei. Musis Sacrum, 20 uur; Stichting Schied. Muziek- en Balletschool. Solodan- sen Liesbeth v. Buul. Irene, 20 uur: Oranjebuurtver. „Gusto". Ledenfeest ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana. Geb. Christ Soc. Be langen, 20 uur; C.J.M.V.-moanacc.ver. „Bravo". Receptie 25-jari» bestaan, •l Mei. Gerrit Verboonstraat, IS-20 uur: herdenking der gevallenen en onthulling monument. Grote Kerk, 21 uur: Ncd, Ver. v. Ex, Pol. Gev. en Voormalig Verzet. Bijzondere herdenkingsdienst voor de gevallenen. 0 Mei. Musis Sacrum. 19.^0 uur: f.J.M.V.- mondacc.ver. „Bravo". Feestavond tg.v. 2S-jarig bestaan. Geb. Irene 20 uur: Chr, Film actie. Filmavond. Wijkavontl Oud-Mathenesse De IVïjkvereniging Oud Mathenesse VI van de Ned. Hervormde Gemeente hield gisteren een slotavond in Irene, die door ds J. Gras werd geopend. De wijktoneel- groep voerde op de tragedie „Geef mij Uw hand", waarin de tragiek van een kapot- v oor treffelijke spel vielen op mevr. W, v. d. geslagen leven werd uitgebeeld. In het Berg als een pensionhoudster en de heer G. P. Visser als haar commensaal „de Ba ron". Na gemeenschappelijke zang sprak de heer J. v. d. Meer een slotwoord. DE BIOSCOPEN IN DE KOMENDE WEKEN Het Passagetheater heeft voor de komende weken de volgende films op het programma staan: 08-15, de Duitse pendant van de he den draaiende From here to Eternity; De purperen vlakte met Gregory Peck en een nieuwe Birmese ontdekking; roet Pinksteren eindelijk Walt Disney's De woestijn leeft; de geestige Franse fUm Het bed? The Cold- dïtz-story, met Erie Portman; De gravin gaat barrevoets met Humphry Bogart en Ava Gardner; De stille getuige (Rear win dow). Het Monopoletheater zal draaien: Het zwarte schild met Janet Leigh en Johnny Curtis; en Spike Jones in Uit de brand ben je; Rhonda Fleming in De gouden havik en Vuurgevecht in de bergpas met Rondolph Scott; Het teken van de heiden (Pagan Sign) en Ontvoerd uit Singapore met Dan Duryea; met Pinksteren Schatgravers van het doodskoppeneiland van Abbott en Cos- tello en Silvana Mangano's De zoon van niemand. Voorts nog Captain Kldd and the slave girl, Raspoetin en De koning der Zuidzee. Gotische Huiskamer f 685 1 Dressoir, 1 Ultschuiftafel, 4 nieuwste Knipstoelen, 2 Club- les. Kom binnen bij PLATE Grote Markt 13-21, Schiedam Wie de steeds eert, is het „SUCCES" altijd weerd Sportcölberts Nü in neer dan honderd dessins, sprekende voorjaarslinten ol meer gedekte kleuren, fijne of grove tweeds in ruit-,diagonaal- af fantasie-dessins. Zóveel mogelijkheden, zóveel fraaie schakeringen, zéker ook hel dessin, dat U het beste staat vlot gemodelieerde colberts in grote stijlvariatie, degelijk verwerkt scherp geprijsd. AMSTEigjJ^IEyWSNglIK 190 SCHIEDAM HQQGSTR. 3<M3 REEDS DUIZENDEN bezochten de GROOTSTE TENTOONSTELLING ooit in Vlaardlngén gehouden, ZATERDAG 30 APRIL en MAANDAG 2 MEI GERARD VAN KREVELEN EN ZIJN ENSEMBLE Entree: 60 cent, kin deren 30 cent, elke dag geopend van 2—5.30 en van Zondag gesloten --É - i® In stralend weer de CAB-tochten ken nen eigenlijk met anders is gisteren het seizoen van de Comité Auto- en Boottocht jes (CAB)-tochten voor invaliden en ouden van dagen weer ingezet titet een uitnemend geslaagde tocht naar Noardwljk. Van restaurant De Seinpost aldaar had men van het vorige jaar nog de beste herinneringen en dit jaar heeft er in genendeie uoor en- dergedaan. Toen de lange sliert belageloos ter beschikking gestelde auto's (hulde auto mobilisten!) door het lente vierende land op de plaats van bestemming iocs aangeko men, werd eerst van een kop koffie genoten waarna enkelen een ommetje over de Koningin Wilhetmina Boulevard langs de zee gingen maken en anderen luisterden 71 aar of meezongen met chauffeur-accor deonist Bernard, apart voor deze trip uit Amsterdam, overgekomen! Een geslaagde toc/it, die het beste voor de komende data doet vermochten. Zo hoopt men voor 9 Juni, een trip naar Noord-Brabant, op even goed weer en een even puike stemming! - i' - L'-': w

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1