Schiedams grondgebied weldra volgeboekt Maximaal 100.000 inwoners Inhabé wmmm mmM Restaurant Maasboulevard met gemeentesteun UIT DE BRAND BEN JE AT cy AAR. ANNEEft Felle strijd om de eerste plaats Geen cricket dit jaar in Schiedam? Uit het politierapport Amusement van het week-end Dronken schipper op een bromfiets Succesvol week-end voor S.V. en H.V. Schiedam Verloren en gevonden Asvion-hockeyers bereikten slechts gelijkspel1-1 GOEDE PRESTATIES VAN DE POSTDUIF Drie petrolielampen voor Schiedam fl Nog 2 dagen Het Arbeidsbureau in de maand Maart MAANDAG 9 MEI 1355 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 1 Broersvest 3 68091 Redactie en hoofdagentschap: Be heer Th. J. L. van «len Berg, wethouder van Gemeentewerken der gemeente Schiedam, gaf Zaterdag In gebouw Irene een uiteenzetting over de toekomst van onze stad voor een kleme groep Christelijk Historische Jongeren. De feiten, aldus spr., hebben Ontulkkêlinff^ "Memorandum ov" de Stedebouwkundige Ontuikfechng van Schiedam» is geprojecteerd, b.v. de havenspoorweg, waarvan men volkomen is aFgestapt. In het jaar 1841) had Schiedam 12.DOO Inwoners en in 1910 05,000. De stad zal zich ycrmoedelyk nog tot 90.000 A 100.000 inwoners uitbreiden. De Burg. Van Haarenlaan knjgtstraks de taak om een deel van het verkeer Rotterdam—Vlaardingen op te vangen en de Nieuwe Damlaan zal rechtstreeks aansluiten op een nieuwe provin ciale weg naar Delft. De uitbreiding van Schiedam was sjeebts mogelijk dank zij belangrijke offers van de zijde der agrarische bevolking van Kethel. Er hebben op grote schaal onteigeningen plaats gehad, waarbij als richtlijn de situa tie anno 1940 heeft gegolden. Wethouder Van der Kraan en het cullcge zijner mede- bestuurderen zijn er in geslaagd een minne lijke basis te vinden voor de onteigeningen, welke moesten worden uitgevoerd. Voor dé boeren, die van hun grond verdreven wer den, kon voor een deel een functie bij de gemeente worden gevonden, anderen, hoopt men alsnog onder te brengen m de Oost- polder. Wat de industriële vestiging betreft ïs men in Oud Mathenesse en aan de Maas kant uitgepraat. Thans gaat het om de ont wikkeling van het terrein ten Westen van de Schie. Een belemmering vormt de spoor wegovergang; echter ook de reeds gevestig de bedrijven VAM en. de opslagplaatsen van oud ijzer waren belemmeringen voor de ontwikkeling van dit terrein. Met be hulp van een garantie voor een. lening heeft de gemeente het ijs kunnen breken, zodat hier weldra vijf industriële bedrijven ge vestigd zullen zijn. Het tot voor kort vrij wel waardeloze terrein zal dus binnenkort ruim tweehonderdduizend gulden aan erf pacht opbrengen. Maar Schiedam *ou alleen voor de kaden der msteckhavens ca 10 Vs miilioen moeten uitgeven, hetgeen de erfpacht enorm zou doen stUgen. Spr. heeft daar om nagegaan in hoeverre de onderstelling juist is dat do industrie Lnsteckhavens nodig heeft en daarbij bleek de behoefte daaraan zeer beperkt. Wellicht zal er in het verlengde van de Schie, waar deze een bocht maakt naar Rotterdam nog één in- stcekhaven kamen, maar voor de rest zal de grond geheel als bouwterrein worden gebruikt. Gaat het in dit tempo door, dan zal dus weldra Schiedam alle beschikbare ruimte in gebruik hebben genomen. Het recreatiegebied, dat het Sterrebos zsal Vervangen, is ca 60 ha groot. Door gebrek aan. arbeidskrachten kan men met de werk zaamheden hier niet zo snel opschieten als 'men dat zou wensen. Men werkt thans met tan elders aangevoerde vissers, maar het is mogelijk, dat dit werkobjecten zijn, die zul ten blijven wachten tot er eens een con- junctuuromslag komt. Aon de Maasboulevard onbreekt nog een behoorlijk restaurant, dat niet te duur is. Een der plannen eist een bedrag aan bouwkosten van f250,000, terwijl nog f 100.000 nodig is voor inventaris, Spr. heeft de indruk dat B. en W. bereid Fijne, tintelende humor moet men van Dmsdag tot Vrijdag in het Monopole-thea- ter, waar Spike Jones and his City Stickers de boel op stelten zetten, niet zoeken. Het Is meer van „lach-of-ik-schiet" en de voor naamste figuren zijn zoals in bijna alle Amerikaanse kluchten meer imbeciel dan grappig. Voor hen, die het gooien en smijten met alle mogelijke voorwerpen, nog niet beu zijn en nog we] kunnen lachen om mannen, die in een modderplas of eementbak vallen, werken Spike en zijn orkestleden het hele repertoire nog eens af. En het moet gezegd worden, dat ze er zich niet met een jantje van Leiden van af maakten. Omdat de film. een soort brandweergeschLedenisje behan delt, sprak het vanzelf, dat er flink met water geknoeid moest worden, terwijl ook het sprlngzei! en de ladderwagens welkome requisiten waren. Het „orkest" van Spike Jones is o.a te horen ia een vertolking van de ouverture Dichter und Bauer, met revol verschoten, dreunen op zinken teilen, daxongeloel, belgerinkel en zelfs een ont ploffende handgranaat. „Als u het soms niet allemaal begrijpt, moet u zich vooral niet bezorgd maken", is het motto, dat de film meekreeg. Hoe krij gen ze het bij elkaar.... KerkcoUecte bracht 791 op Naar wij vernemen bedraagt de opbrengst van de collecte, die Woensdagavond bij de herdenkingsdienst in de Grote Keelt werd gehouden door de Expogé en bet Voormalig Verzet, f 791.05, welk bedrag als bekend aan de Stichting 1940'45 zal worden afge dragen. zijn hierbij tot op zekere hoogte steun te verlenen. Onderhandelingen zijn thans gaande Bovendien komt hier nog een half dozijn rials van het duurdere soort. Er is belang stelling voor deze grond en. verwacht mag worden, -dat de plannen binnen weinige jaren gerealiseerd zullen worden. Het is spr. een groot genoegen de voortdurende voor uitgang van de stad Schiedam te zien en er aan mee te werken. Deze is behalve aan bet huidige gemeentebestuur o.a. te danken aan de heren Siebers en Ir H. B. J. Aikema, alsmede aan de vroegere wethouder Van der Kraan. Na <je pauze vertoonde de heer Van den Berg enkele filmpjes, die hij tientallen jaren geleden zelf heeft opgenomen. Een er van betreft Oud Schiedam; het ander „De straat" geheten, geeft een boelend beeld van het leven in Rotterdam, omstreeks het jaar 1925. MAANDAG 9 MEI. Het hoofd: 12 uur, afvaart Rode Kruisboot met Invaliden Monopoletkcater: 9 uur Kath Filmactie met „Mysterie van het leven" cn „Revervallei". DINSDAG 14 MCI. Irene; 8 uur, Schiedams Toneel met „Levens- rantcUen". Volksgebouw: uur, J.v.A O. film over Oos tenrijk. BIOSCOPEN. Passage Theater: Tot cn met Donderdagmiddag 2, 7 en. 9.15 uur: „Het mysterie der twee vrouwen" (IB j Monopole Theater: Heden alleen T uur: „Het zwarte schild" (14 j.), Dinsdag tot en met Donderdag 2, 7 en D urn: „Uit de brand toen Je" {a.IJ- TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA. Broersvest: (tot cn met 10 Mei, 10—3 en 7—11 uur, indu&Uie- en Handelsbeurs Inhabé. Stedelijk. Museum. 2—3 uur eigen collectie» (ook "s Zondags). Stcd. Museum (tot 30 Mei. van 2—5 uur): Ten toonstelling beeldhouwwerken Jan van Luyn. LEESZALEN'. Gem. Openbare Leeszaal cn Bibl., Lange Haven; geopend iedere we r dag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woes dag en Zaterdag) van 7 tot 3-3D uur. Zondags gesloten. It.K. Leeszaal en Bibl., Dam: Geopend elke morgen 10—12 uur: (behalve Maandag, Woens dag en Vnjdag): ledcie middag (behalve Maan dag) van 2—5 uur, iedere avond (behalve Don derdag en zaterdag) van 7—8 30 uur. Zondags gesloten. ZWEMBADEN. Sportfondsenhad: gem. zwemmen Zondag 9- 12, werkdagen 7—8,J5 cn (behalve Maandag) 19.30—20.45 (Vrijdags tot 21.15), Ma, 11 45—13.45 en ie—17.30; Dl. 11.15—13.30 en 13.45—17.30, dames 1015—1145, Wo. 1243—17.30: Do. U45- 13.30 en 15 45—17.31), dames in.5ö19.30, Vr. 11.45—13.30 en 14.30—17 30, Zat. 10 45—13.1 14 00—19.00; lieren 20 45—21.30. MEDISCHE DIENST. Gemeente Ziekenhui?. Nassaulaan, tel. 69126; P.. K. Ziekenhuis Dr Noletstjchtmg, Dr Nolet- straat, lej. HS4I. Voor aangifte van ongelukken belle men dc G.G. en G.D., tel. 69290, Politie 69333. Brand weer 63123. Voor spoedgevallen geopend des avonds: apotheek Evers, Lange Haven BI. KORFBAL Roodzwart een goede kans De terreinmoeLlijkhedeiï van Hermes DVS in verband met de cricket-competitie zijn thans zo goed als opgelost, maar toch ziet het er naar uit, dat de bezoekers van Hermes dit jaar niet aï te veel cricket zul len zien. Het eerste Hermes-veld, dat altijd voor de wedstrijden van het eerste en tweede elftal gebruikt wordt. zal voor Juli niet gereed zijn door de tergend langge- nieuwe veld van de hockeyclub van AS- vion aan de Oudedyk is door de Hockey- bond onbespeelbaar verklaard en dus ook voor cricket zoals voorgaande jaren onbespeelbaar. Hermes heeft nu een aantal Zondagen de beschikking gekregen over het Victoria- terre;n in Rotterdam (Kraiingen). Een en ander toont dus weer eens over duidelijk het gebrek aan behoorlijke speel velden in Schiedam. Het is te hopen, dat daar spoedig verandering in komt. Doordat ze niet uitkeek werd Zaterdag avond om half negen op de Rotterdamse- dijk aangereden het 14-jarige meisje M. v. R. uit Schiedam door een passerende per sonenauto, bestuurd door de 32-jarige J. B. uit Den Haag. Deze vervoerde haar naar het Gem. Ziekenhuis, waar bleek dat een enkel gebroken was. Git het kleedlokaal op Boshoek werd gistermiddag tijdens de wedstrijd Schie dam DOK van drie spelers geldbedragen gestolen, variérend van f 23,50 tot 7, De fiets van mej. R. C. K., die Zaterdag niet afgesloten op de Roterdamsedijk was neergezet, bleek even later te zijn. gestolen. Vier baldadige vlegels gingen Zondag „voor de grap" aan een zonnescherm aan de Rembrandtlaan hangen, dat het natuur lijk begaf. Twee zeventienjarigen konden worden opgespoord; de schade bedraagt een f 200,—. „Saigon Milly De Schiedamse .Arbeiders Toneelvereniging Kunst Na Arbeid gaf Zaterdagavond een uitvoering van „Saigon Milly" in de grote zaal van het Volksgebduw aan de Tuinlaan. „Saigon Milly" van C, J. Fieters en W. Bischot is gebaseerd op de MGM-film „De gele hel", die zich op een rubberplantage, drie dagreizen van Saigon in Vietnam, af- «Deelt. Gewoonte getrouw verstonden de spelers van Kunst Na Arbeid hun taak en voortreffelijk werd het spel ten tonele ge bracht. Bijzonder goed waren de vertolkin gen van Milly, mevrouw C. Vietje—Leen- derts, Jenkins de manager op de plantage, de heer L. Ouwendijk en ingenieur "Wilkins, de heer B. Versteege. De regie berustte bij de heer A. van Rosmalen. Bij ontstentenis wegens ziekte van de voor zitter, had de tweede voorzitter van Kunst Na Arbeid, de heer A. Schonk, de avond htet een kort woord geopend. De avond werd besloten met een geani meerd bal voor leden en donateurs, waar bij de band van de heer C. van Hasselt musiceerde. „Mottige Janus" De Algemene Schïedamse Toneelvereni ging De Dilettant had Zaterdagavond weer eens een oude koe van stal gehaald. Met groot succes voerde men n.l. het toneelwerk over het „Hollandse Matrozenleven'V „Mottige Janus" van Marimis Spree op in Musis Sacrum aan de Lange Haven. Dit stuk is wat rolverdeling aangaat buitengewoon moeilijk, daar er hefst een en twintig per sonen aan meewerkten. De Dilettant slaagde er echter jn dit werk op prima wijze op te voeren, waarbij vooral het spel van Jan Wijs, Job Overgaauw en Cor Molendijk opviel. De regie was in de vertrouwde handen van de heer J. Hijs. De voorzitter van de Dillettant, de heer M. Polderdijk, opende de avond en heette o.a. een honderdvijftigtal ouden van dagen welkom. Een gezellig samenzijn dat nog tot diep in de nacht duurde, besloot deze avond. „Het geidschip' De Booms-Katholieke Toneel Groep Bo- naventura uit Oud-Mathenesse geeft haar uitvoeringen regelmatig in gebouw Arcade aan de Lange Haven, hier Ier etede. Ook Zondagavond waren weer vele leden en do nateurs van deze Rotterdamse vereniging naar Schiedam gekomen om een uitvoerings avond bij te wonen. Nadat kapelaan A. Wiegelinck de avond had geopend, bracht de toneelgroep de klucht „Het Geldschip" van Will Evens en Valentine op vlotte manier voor het voet licht. De heer Ad Verbey voerde de regie De Rhythm Aces verzorgden het genoeg lijke bal, dat nog tot diep m de nacht duurde. In de beste stemming en by zeer gunstig< weer werd Zaterdagmiddag de eerste van de drie Zaterdagse schoohoandeltochten verlopen, die zijn fleorpamscerd onder auspiciën van de Gem. Onderwijsinspectie door de Wandelvrienden, de Trekvogels en het Rode Kruis. De deelnemers van de openbare en bijzondere scholen zyn ge splitst in twee groepen: van 10H jaar (over 10 km) en boven de 24 jaar (over 22 km). De volgende keren wordt het kilome teraantal opgevoerd: le hopen is dat men even prettig wandelweer zat treffen! 80- ver.: even voor de start op de binnen plaats van de Technische School aan de Burg. Van Haarenlaan. De 53-jarige Schiedamse schipper A.V., reed 8 Maart jl. in beschonken toestand op een bromfiets over de Overschiesexveg, waardoor hii bij het kruispunt gekomen vergat voorrang te verlenen aan een auto, bestuurd door de Haagse vertegen woordiger P. A. Eb els. Diens auto werd daardoor beschadigd. Men had nog tracht V. te doen stoppen, doch hij had zich van. het hele geval niets aangetrokken en was hard doorgereden. De politie had hem in zijn woning gear resteerd en meegenomen. De man verkeerde in. kennelijke staat. Hij bleek een flinke hoeveelheid borrels te hebben gedronken, want de uitslag van de op hem genomen, bloedproef was 1.25 pro mille. V. liet ver stek gaan en het vonnis luidde een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Voor dc Voetbal- en Honkbal Vereniging Schiedam Is het afgelopen weekeinde bui tengewoon succesvol geweest. In de eerste plaats behield het eerste voetbalen la! haar prachtige kans op de titel door een 51 zege op DOK- Het tweede voetbalteam werd kampioen dank zjj een fraaie 31 overwin ning op Martinit en ten derde speelde het tweede honkbalnegental een degradatiewed strijd tegen KFC 2 in Rotterdam, die Schie dam 2 met 5—6 won en daardoor dit jaar weer in de derde klasse uitkomt. Boven dien bestond Schiedam Zondag j.l. zeven en veertig jaar. De strfjd om de titel in de eerste klasse C van de afdeling Rotterdam is nog steeds in volle gang, want Martinit verspeelde Zon dag een punt tegen Eureka, waardoor Schiedam en Martinit een gelijk aantal punten hebben met nog ieder één wedstrijd te spelen Schiedam klopte Zondag 31. DOK met overtuigende cijfers (51) en de gehele strijd is deze zege geen moment m gevaar geweest. Alleen in de eerste phase van dc strijd bood DOK behoorlijk tegenstand, doch toen G. Stolk na '25 minuten Schiedam de leiding gaf. was deze tegenstand al prac- tisch gebroken, vooral toen A. van Lusdonk even voor rust het tweede Schiedamse doel punt scoorde (2—0). Een 10 minuten, na de hervatting was het wederom Van. Lusdonk die wist te doel punten (30), doch -door een misverstand in de* Schïedamse verdediging werd het 3I. Aan de andere zijde maakte men het echter nog bonter, toen één van de backs de bal m eigen doel deponeerde, waardoor de stand 41 werd. DOK was geheel de kluis kwijt, want toen de Schiedamse spil hands binnen de beruchte lijnen maakte, verdween de bal uit de toegewezen strafschop aan de ver keerde kant van de paal. Even voor het einde maakte G. Stolk cr nog 5—-1 van. Schiedam hoopt deze maand rijn zilveren jubileum te vieren er» om dit feest luister bij te zetten, wil het eerste twaalftal en ook het tweede zijn bestuur verblijden raet een kampioenschap. Wat het eerste team be treft is men een aardig eind op weg, want door een 6—7 overwinning op de naaste concurrent Merwede heeft men vier punten voorsprong gekregen cn rijn er nog vijl nodig om de kampioensvlag te mogen hijsen. Bovendien heeft de derde gegadigde voor de eerste plaats nieuwe steken laten val len, waardoor diens kanssen niet groot meer zijn. De rood-zwartcn hebben dus alle reden voor tevredenheid, blaar ook Succes mag niet mopperen, hoewel voor deze club geen bijzondere lauweren meer vallen te oogsten. In elk geval werd een overwinning behaald. O.D.L. Is er minder goed voor komen te staan. Door een neder laag in Oogsigeest is het degradatiegevaar weer in alle hevigheid komen opduiken. Dc uitslag van de wedstrijd Merwede Schiedam toont al aan, dat deze ontmoe ting een spannend verloop heeft gehad. Maar toch heeft Schiedam een 2-7 voor sprong gekend' Mot het 2esde doelpunt 'naalden de rood-zwarten. echter de gram schap van de supporters op hun hals, wat tot gevolg had, dat -de toeschouwers hun tm "ten zo opzweepten en daarbij de S smmers zo fel entiseerden, dat 'net m int Schiedam-kamp opeens niet meer wilde Jukken. Men was eenvoudig uit zijn concentratie. Het eerste kwartier viel Mer wede n.et gioot enthousiasme en goed arm, maar de verdediging hield stand. De Schie damse aanval had intussen ook gelegenheid gekregen zich los te werken en door een treffer van D. Vermeulen was het 01. Vijf minuten later werd het 0—2 door mej. L. Keizers waard en toen de scheidsrechter voor rust blies was het 03. Het 3e doel punt had mej 5. Krug voor haar rekening genomen. Eerst 10 minuten na rust vond Merwede de korf, doch onmiddelyk na de wisseling was het 14 door L. v. d. Kraan. "Weer kwam Merwede terug, maar nu kon H. Verschoor de voorsprong weer veilig stellen (2—5). Met het zesde doelpunt was D. Vermeulen met gelukkig het kwam te geforceerd tot stand wat de boven vermelde gevolgen had. Wel liet J. v. d. Kooij onmiddellijk 2—7 noteren, maar hier na raakten de rood-zwarten in paniek, waar de tegenpartij dankbaar gebnufc van maakte om tot 6—7 op te halen. Men kwam zo ver door o.a. een straf worp te benutten. Dit resultaat was voor -de thuisclub overi gens we! wat te gunstig. Schiedam staat thans vier aan hel hoofd van de lijst met 24 punten uit 14 wedstrijden. De tweede plaats wordt bezet door Merwede met 18 uit 13 en dan volgen Sperwers met 14 uit II en WI.ON. met 14 uit 11. Deze plaats werd door W.T.O.N. bereikt door een 4*—5 overwinning op Sperwers. Het zag cr aanvankelijk niet naar uit, dat Succes van O.D.O. zou winnen. Wat het veldspel betreft was er weinig ver schil. maar voor de korf waren de Dordte- naren veel gevaarlijker. Zij werkten hun aanvallen echter slecht af, waardoor doel punten uitbleven. Succes bracht er voor de korf heel weinig van terecht, maar door een verdedigingsfottt, die fraai werd uitgebuit, kon A. Bons toch met een mooi doelpunt zyn club een 1Q voorsprong be zorgen. Nog juist voor de rust was bei weer 11, Na de hervatting was het de beun aan O.D.O. om een voorsprong te ne men. Dat was de Successors blijkbaar tc veel. Men pakte de zaken energieker aaii en door doelpunten van F. Baas. mej. X, Ouwertdflk, mej. A. Kauffman en F. Ruseier beslisten z(j de wedstrijd met een 5—2 overwinning. Het is spijtig voor O.D.I. dat de uit wedstrijd tegen Fiks is verloren. De thuis club had voordeel van de kleine terrein- afmetingen, waarbij onze stadgenoten ztch maar slecht konden aanpassen. Wel kon den zij een 0l voorsprong nemen, maar Finks veranderde dte in een 41 achter stand. Het laatste half uur waren de be zoekers overwegend sterker. Zij konden tot 4—3 ophalen, maar toen de gelijkmaker in de lucht hing besliste Fiks de strijd met een vijfde doelpunt. Eindstand 5—3. Het zal er nu om spannen of O.D.I. het degradatiespook nog van zich kan afschud den. O.D.I. 2 herstelde zich keurig van de nederlaag van. verleden week. Van Bolnes 3 werd met 3—8 gewonnen. O.D.I. 3 kon niet op tegen Maassluis 3. De laatste ging met een 04 overwinning naar huis. Dc Succesjunioren schoten danig uit hun slof. De A-ploeg versloeg Sperwers C met 1—14 en de B-ploeg won met 40 van Het Zuiden C. Te bevragen aan het Hoofdbureau van JPoILtie te Schiedam tussen 9—12.30 en 2—6 uur: Bruin lederen portemonnaie met inhoud; boodschappentas; lap groene stof; 1 p. bruine kinderschoentjes; 1 p. glacé heren handschoenen; rode autostep; bedrag aan geld; pakje shag; zadeldek; bril; R.K. kerk boekje; groene vulpen. Te bevragen bij de vinders: Kinder bril, A. M. Damen, Damlaan 49 klein 13; rode vulpen, D. v. Leeuwen, Klaaswaalsestraat rode ballpoint, J. v. d. Mos, Schacper- laan 73; sleutel met ring, A. Klijn. Jan Steenstraat 39; 2 Lipssleutels, J. Mulder, Zwaansteeg 3b; nng met Lipssïeutel en loper, G. v. d. "Wal, Emmastraat 7; étui met 2 ballpennen, Letsch, Lekstraat 100b; rozenkrans, C. H. Jansen, Galileistraat 30b; ring met sleutels, A. Mettes, Korte Kerk straat 7b; étui met schroevendraaier, K. Burdorf, Rotte ra amsedijk 121/8e etage; zwart fietspompje, P. Kiela, Singel 363a; benzine- flitertje van bromfiets, Stienlssen, Vlaar- •dingerdijk 315a; knipschaar, v. d. Berg, Huize St. Liduina, kamer 3, St. Liduina- straat; wieldop van auto, A. Jansen, Rot- terdamsedijk 259a-, padvinöersriem, G. v. Gerven, Anth. Muij'sstraat 18; boodschap- penmandje, H. Fons, Geert Reindersstraat 7b; sigarettenkoker met inhoud, N.V. De Gulf, Adm. de Ruijterstraat 39; zaklan taarn, P. Schoonhoven, Willem de Zwijger laan Sherenpolshorloge, J. Koole, St Anna Zusterstraat 5b; halsketting, Th. Dries, Viaardingerstraat 6a; zilverkleurige arm band, A. Hoogendam, Vlaardingerdijk 181; halsketting met kruis, M- Hoppe, IJssel- raondesestraat 45a; bedrag aan geld, Fr. Schoneveld, Rembrandtlaan 26a; gouden ring, N. Bijioo, Heenvlietsestraat 40; dames polshorloge, J. Verboon. Nieuwe Buurt 15; armbandje, v. Putte, Eendrachtstraat 58, polshorloges met staten band, Bennmk p a Kok, Lorentzlaan 64; kettinkje, J. Duike laar. Herenpad 17b; armbandje. Loos, Nwe. Maasstraat 75a; bedelkettinkje, Soeters, Broersvest 54; zilver ringetje, L. Landman, Nieuwlandflat 2; kettinkje met balletjes, S. Brand, v. Swindenstraat 64b; witte kees hond, v. d. Kant, Jubanalaan 114b; rode autoped. F. v. d. Berg, v. Leeuwenhoek- straat 55a; 2 speelgoedbeertjes, H Zagwijn, Hoogstraat 70; speelgoedgeweer, E Wag ner. Broersveld 13; blauwe autostep, Vryenhoek, Prof. Kamerïingh Onneslaan 142b; d.rode autoped, N. Droog, Vlaardin gerdijk 244b, rode autostep, J. Meijnings, Alb. Cusjpstraat 8; speelgoedkonijntje, H. den Boer, v. Ostadelaan 2lb; blauwe auto step, A. Meerburg, Kortlandstraat 19b; I laars en l rode dameshandschoen, Sluis wachter, Binnensluis, 1 p. voetbalschoenen, A. Dijksti0. Schicdamseweg 258, Kethel rood-witte shawl, Often, Morsestraat 22a; witte vacht, J. v. d. Water, St. Jacobs Gast huis, B.K. laan 59; kinderschoentje, Mevr. Weesenberg, G. Reïndersstr. 16a; grijze deken, M. v. Hoof, v. Leeuwenhoekstr. 47a; wit gymschoentje. B. de Jong, Fr. Haver- srhmidtlaan 49; gele gebr. shawl, W. Smaal Huijgenstr. 63b. Vlaardlngen; capuchon en ceintuur, A. Terbruggen, Vlaardingerdijk 39b; regenpijp, A. Kiela, Singel 163; bruin windjack en boekje met postzegels, H. Vis ser. Maiiastr. 125b; rode ceintuur, H. Hoek, Rijnstr. !5b; gele shawl m. witte stippen, J. Heinsbroek, Talmalaan 39; brume heren hoed, J. de Man, Van Swindenstr. 47; zwarte glacé dameshandschoen. Jansen, Rotter- damsedijk 411b; jongensjasje, J. Donker sloot, Eendrachtsstraat 62b: zwart kinder- joppertje, J. Kmkm3n. Groenelaan 32; bruine herenportemonnaie met inhoud, G. Richters, Burg. van Haarenlaan 534; bruine portefeuille met inhoud. F, Gokke. Goeman, Borgesiuslaan 57; rode plastic portemonnaie met inhoud, N. Krommenhoek, Westfranke- landsestraat 90b; kinderpoplemonnaie met inhoud. D. Vringer, Schie 52; zwarte porte monnaie met inhoud, J Metaal, Dwars straat 24; zakagenda, M. Zoetmulder, Tiel- man Oemstraat 1, zwarte portemonnaie met nhoud, H. Groenendaal, Prof. Kamerïingh Onneslaan 114a. Het eerste damesteam van de Schiedamse Mixed Hockey Club Asvïoo zal dit jaar niet naar de promotieklasse promoveren, daar zij Zondag; j.i. niet verder kon komen dan een 1—1 gelflk spel In de tweede promotie wedstrijd tegen H.G.C. Ofschoon As vion bijna de gehele wedstrijd itt de meerderheid was en voortdurend in de aanval wist zü deze meerderheid niet in doelpunten om tc zetten. Toch waren het de Schiedamse -dames die door mej. J. Groenhof met een uitstekend schot de leiding namen, doch deze 10 voorsprong werd door een misverstand in de verdediging ver in de tweede helft teniet gedaan en wat Asvion hierna nog probeer de, 'tot doelpunten, kwam het niet meer. H.G.C. Uit Den Haag had aan -dit gelijke spel voldoende om naar dc promotieklasse over te gaan, daar zij Asvion vorige week met een 41 nederlaag huiswaarts zond. BURGERLIJKE STAND Geboren: Rudolf B., z.v. H. Buurman en S. v. d. Wilt; Ingeborg A. M. d.v. A. M. Delmee en P. J. M, Gunnewegh; Eduard, z.v. Ch. H. Heukels en J. Holleman; Jaeque- line, d.v. J. A. van Schajik en D. S. van :t Wout. DRZ 1 WINT MET 61 VAN VGRAVENDEEL DRZ heeft znn overwinnmgenreeks- voortgezet, waarvan 's-Graven de ei het slachtoffer werd. Er waren 2 mm. gespeeld, toen midvoor J. Altorf de score opende, 10. De snelle aanvallen door DRZ over beide vleugels ondernomen wettigden de verwachting dat er meer goals zouden vol gen. Dit bleek na 20 min. spelen toen Altorf uit een voorzet van links no. 2 de- - poneerde. In de 37e min. vergrootte R. v, Eijk de voorsprong tot 30. Dank zij goed werk van de DRZ-verdediging, slaagde - 's-Gravendeel er met in een togenpunt te scoren. Vlak voor rust zorgde J. Altorf nog voor 40. Na de thee was het spel van DRZ min der verzorgd. 's-Gravendeel maakte geen grootse indruk en leverde geen gevaar op. Na 27 min. nam J. Molendijk het 5e doel punt voor zijn rekening met een ver schot tegen de onderkant van de lat, 50. Vlak daarna scoorde J. Altorf opnieuw Uit een goed aangegeven bal van R. v. Eijk, 6—0. In de laatste minuut lukte het 's-Gra- vended de eer te redden met een hards schuiver van de midvooi. 61. De verdere uitslagen zjjn: DRZ 2—Fluks 2 2-1. DRZ 4—ODI 4 1—2, St. Volharden 3—DRZ 3 4—0, Nado V. a— J DRZ a 2—0. De P03tduif maakte een begin met haar Zuid-af richting. Deze maal was het een waar succes voor de Gebr. Kiela. v. d. Windt. De Tuinder. Borrani en L. Verheu gen. De uitslag is als volgt: T. 2, II, 53. 143 Gebr. Kiela, 3, 97 Joh. Christen, 4. 9, 20. 25, 29, 215. 330, 139. 144 L Borrani. 5. 24, 40, 133. 140 H. v. d. Kant, 59. 71, 73, 87, 107 L. Verheugen, 7, 46, 83 Dongen en Co. 8, '9, 47, 65, 8S, 92. 99, 101, 110, 116. 123, 132, 138. 150 J. v. d. Windt, 10, 28, 49, 76. 95. 112, 119. 124 C. dc Tuinder, 12 L. v, d Mei1, 13. 100 P. Gouwoleeuw. 14, 22, 66 J. Frey, 15, 38. 113 J. Tweeboom, 18, 17. 114 Gebr. v Harmcten. 18, 59, 120, P. v. en Co, 21. 54, 67 C Fossen. 23, 51, 74, 102 E Smirren. 26. 35. 117, 134, 137 J. Doe- jsaren, 27 N. in 't Hol, 30. 60, 121 J. Koster. 31. 45. Th Jansen. 32, 91, 148 I. v. d. Tuin, 33 D. Ram, 34. 42, J. Kazenbrood, 36, 58 A. d Grijp. 37. 78, 81, 82 C v. d. Grijp, 39, 145 P. Dalhuizen, 41, 94, 109 A. v. d. Tuin, 43, 106, 111. 125 K Muilwijk 44, 61, 68. 129 C v. Triuht. 48. 5g. 103, C. Verlinden. 50, 82, J v. d. Bock cn Co, 52, 87 A. Heeren, 55, 98. 108 H.Crama, 57 H. Blom. 63 A, de Man. 64, 72, 85, 118 A. Vis, 70. 95 P, Hinten, 75, 128 mevr. Bakker, 79 J. Niemeijer, 80, 141 C. Verboom, 84 F. Koppenhagen, 88, 104. 126, 131. 138 J de Waard, 89, 122 L. J. Crama, 90 W. v. Beuren, 93 C. du Chate- eer, 105. 147 M. Lancer. 127 J. Brand, 335, 146 L. Foutijn. 142 A, Moog, 149 Wagten- donk. In het concours werden 600 duiven gelost om 8 30 uur. De tc prijsduif 9.46.00, de laat ste 9.54.00. JN EEN VERGETEN hoek van Schiedam slaan de rollende woningen van die Schie dammers, die of door omstandigheden o! door de aard van hun beroep, niet de zege ningen van een vaste van beton en metselwerk opgetrokken woning kennen. De vooruit gang heeft niet bij de ingang van het woonwagenkamp stilgestaan. Er is heel wat vooruit gang in dat kamp, zelfs gemotoriseerd de paardentractie wordt ook hier meer en meer een relikwie uit een duister en nevelig verladen. H.WFJ De nevelen der onwetendheid zijn lang voor de kampbewoners een handicap ge weest, die hun In de weg stond om zich. in te lijven in de wereld der gevestigde bu: gers. Lange tijd hebben zij een maatschap pijtje op zichzelf gevormd, een eilandje van mobiele woningen in een zee van vaste be ginselen. Misschien paste dat wel enigszins bij hun aard. Maar de tijd staat niet stil en de woonwagenbewoners worden meer en meer opgenomen m de eeuw van het licht. 17"OSTELIJKE symboliek: tot voor kort stonden in de avonduren de woonwa gens nog ais zwarte schimmen bij elkaar en de burger, die er 's nachts voorbij moest, deed dat met haastige schreden. Soms kwam er een zwak lichtschijnsel uit een der wa gens, soms klonk er een gedempt gesprek, een driftige stem, een plotselinge kreet. Dat is dat volk uit het woonwagenkamp, zeiden de verlate wandelaars dan. Zij verhaastten hun pas en zetten hun kragen hoger op. Maar toen kwam de Stichting Woonwagen- Liefdewerk en zette er een oude aannemers- keet neer, een houten gebouwtje, ergens uit Arnhem. Asjeblieft, zei de stichting, dat wordt een school voor jullie kinderen en Zondags zal het een kerk zyn. Lacht voor jullie hoofden en Licht voor jullie zielen. Hoho! zeiden de mensen van de Spoor wegen, dat gaat niet: zo hebben onze ma chinisten geen uitzicht 1 En dat houten huisje werd enkele meters naar voren gerold. Dat is zo gek niet in een woonwagenkamp. Alles Is daar bewege lijk, dus waarom niet de kerk en het school gebouw, Prachtig, ?.ei de Gemeente, wij zullen, onze bijdrage leveren tot dat houten huisje. En ze bouwden er een hal, een W.C. en een keukentje bij, zodat dit gebouwtje niet meer alleen een kerk en een schooltje, maar ook een verenigingsgebouwtje met cantine zal zijn. T ICHT, zei de gemeenschap, er zt} licht! Niet alleen in de geesten, tnactr ook in het kamp zelf. Maar omdat het fcamp zo ver van de bewoonde wereld lag, was er geen gas en peen electTiciteit. Wel toerden er drie lantaarnpalen geplaatst, maar deze geven, zoals bekend, zonder meer geen licht. Gelukkig is er nog petrolie in de wereld en WERKSTER gevraagd C. L. Was,man, t Vierkantje, Broersvest 1, Schiedam. op de Broersvest te Schiedam, eind buslijn 44, 2 min. van tram en overige bushalten. Haast U, reeds 12000 bezoekers. Geopend van 105 en van 7—11 uur. Maandag 9 Mei gratis modeshow en vele andere attracties. Elke 250e bezoeker een extra geschenk H4D1ÖTAFEUS f 28 50 Avonds half 13 geschenkenregen, met als hoofdgeschenk DAMES- of HERENRIJYVIEL, Dinsdag 10 Mei demonstreert de AVRO het spel TREk AAN DE BEL. Waardevolle prijzen, modeshow, enz., erus. Een van de vele geschenken een TELEVISIETOESTEL. De gescbeuken vervallen, Indien niet afgehaald hInnen 2 x 2-1 uur, wederom aan het comité. Toegang IS cto. Kinderen 2S et,. zo is dan het vooontoagenkamp gezegend met drie petroleitmlampen, de enige olielamp- verlichtingdie men in Schiedams bewoon de kom zal vinden.'Voorwaarde daarby trots, dat de woonwagenbewoners zelf voor de vulling uan de lampen zouden zorgen. Maar ach, daar begonnen de moeilijkheden. Licht is een aantrekkelijke leuze, maar waarom, moet dit geld ka-ten? Het teven in de duis ternis was goedkoper en daarom bleef de zaak zoals zij was, PkE huizen op wielen stonden er donker cn geheimzinnig en de gezeten Schie damse burgers liepen haastig voorbij en zet ten hun kragen op. Maar het gemeente bestuur houdt niet van halve maatregelen en heeft besloten als he:t met anders kan, dan ook maar voor olie^ onderhoud en het goed functioneren van de kampverlichting te zorgen. Ze heeft er zelfs nog enkele lampen bijgeplaatst voor de kapel en dc ontspan- mngszaaL En nu wacht men in het dorp van rollende huizen op de officiële opening van het ka pelletje en de school, die zo omstreeks he melvaartsdag plaats zal vinden. Nu er zo veel Jicht in dc wereld is, begint het er voor deze geïsoleerde wijk van Schiedam toch ook wat lichter uit te zien. Het licht heeft toch wei grote voordelen boven de duisternis. Op 30 Maart 3955 stonden Ingeschreven 194 mannen en 43 vrouwen, van wie er resp. 170 en 14 geheel werkloos waren. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand April 1955 bedroeg 139 mannen en 28 vrouwen; geplaatst werden S3 mannen en 20 vrouwen; afgevoerd werden 74 man nen en 15 vrouwen, zodat op 30 April 1955 nog ingeschreven stonden 164 mannen en 35 vrouwen, waarvan er resp. 144 en 9 geheel werkloos waren. Gedurende de verslagmaand werden ont vangen, 112 nieuwe aanvragen voor man nen en 36 voor vrouwen .terwijl op 30 April 1955 tiog 1992 aanvragen voor mannen en 163 voor vrouwen als onvoldhan stonden geboekt. MATE Grote Markt 19—21, Schiedam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1