c mm Drie in plaats van twee torenflats, aldus B. en W. tot de gemeenteraad Weth. Van Kinderen in het ziekenhuis AT cry AAR. ANNËER D.R.Z.'s rijke verleden werd bij zilveren jubileum opgerakeld Oprichters gehuldigd Uit het politierapport burgerlijke stand Vacantiefeest van 18 t.m. 27 Augustus Cricketmatch Quick—Hermes bleef onbeslist Lening van 7 ton Concours d'élégance Vrouwen die wij schuwen Oud-S.S.V.-voorzitter J. Bergeyk overleden Overwinning Zaterdagvoetbal overschaduwd Kon. Wilhelmina Mars: ontvangst en défilé S.Z.C. verspeelde kans op kampioenschap Waardig slot van de korfbal competitie S.Z.Cwon twee prijzen in Leiden S.V. en H.V. deed Haarlem met 20-3 in het zand bijten Drie kampioenschappen voor S.V.V.-athleten V.F.C. 2 kampioen HULPWERKSTER DINSDAG 21 JUNI 1955 KOXXEHDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA' 9 Redactie en hooldagentschap: Broersvest 3» tel. 68091 EEN OPLOSSING IN HET ZICHT? Ka de ondervonden moeilijkheden met de bouwput van één der beide geprojecteerde toren flats OP de drassige grond aan de Burgemeester Van Haarenlaan, komen thans B. en W. met het onverwachte voorstel, drie in plaafe van twee fiats ie bouwen. Immers, zo lichten R. en W. in hun voorste] de Raad in, is slechts de bouw van twee hoge flatgebouwen tegelijkertijd economisch verantwoord. De gehele financiële opzet was aldus gebaseerd op twee flats, zodat het wegvallen van de bouw van één flat vergaande gevolgen zou hebben. Als enige dier gevolgen noemen B, cn W. het wegvallen van de extra-premie van 1.000 per woning, moeilijkheden met de opdracht van Muïjs De Winter voor twee fiats, die op haar beurt met haar onderaannemers voor twee flats haar contracten had afgesloten cn de opdracht aan het Technisch Bureau J. II. Goud voor de centrale verwarming van twee flats. Onmiddellijk na het bekend worden van ce moeilijkheden hebben B. en W. 2ich dan ook beraden over de vraag, of en zo ja, waar de tweede flat gebouwd zou kunnen worden, ïn verband met de reeds eerder vermel de voorlopige onmogelijkheid om het bouwplan van de 178 woningen aan de viaardingcrdijk te realiseren, heeft het I Collage het oog laten vallen op de daar door vrijkomende grond. Door de Stede- j bouwkundige Afdeling van de Dienst I van Gemeentewerken is thans een plan ontworpen, waarbij het mogelijk blijkt, om behalve één flat aan de Burg. Van Haarenlaan nog twee flats en dagwin kels of vier winkelwoningen te bouwen aan de Vlaardingerdjk op de plaats, waar oorspronkelijk de 178 woningen waren geprojecteerd. Met het Architectenbureau Spruijt Den Butter zijn besprekingen gevoerd omtrent het niet doorgaan van de bouw van de 178 woningen. Deze architecten zijn bereid op basis van de geldende tarieven af te reke nen, waarbij B. en W. zich moreel verplicht voelen een eerstvolgende opdracht tot het ontwerpen van woningen aan deze architec ten ie verstrekken. Bij de bouw van de twee torenflats aan de Vlaardingcrdijk doen zich niet gelden de moeilijkheden, die golden t.a.v. de bouw van de 178 woningen. Onze adviseurs alsmede Grondmechanica uit Delft kunnen zich met de bouw hiervan verenigen en moeilijkheden ten aanzien van grondophogingen zijn voor deze beide flats volgens deze deskundigen niet te vrezen. Alvorens met de bouw een aanvang wordt gemaakt, wordt door Grond mechanica nog een onderzoek naar de bo demgesteldheid ingesteld. B. en W. stellen de Raad voor te besluiten tot de bouw van drie torenflats: derhalve écn flat in Niemvland ten Z.W. van het verlengde van de 1*. J. Troetetralaan cn hvee flats in Klein Babbcrspoider nabij de Vlaardingcrdyk cn het Openbaar Slachthuis Voor twee dezer flats is de premie en extra pretuie reeds verleend, terivljl voor dc derde flat ter verkrijging van deze premies- de nodige stappen worden ondernomen. Teneinde stagnatie in de bouw van de torenflats zoveel mogelijk te voorkomen, is na het stilleggen van de werkzaamheden m de eerste bouwput en nadat wij ons voor lopig verzekerd hadden, dat ten aanzien van de tweede bouwput niet dezelfde of soortgelijke moeilijkheden zouden optreden als t.a.v. de eerste bouwput een aanvang gemaakt met de grondwerkzaamheden voor de tweede flat. Deze werkzaamheden vinden thans normaal voortgang. Bouwkosten 5 millïoen Aangaande de bouwkosten delen B. en W. nog mede, dut Muys De "Winter bereid is de drie flats met 33 garages te bouwen voor een tolaal-aannemingssom van driemaal ƒ1.885,990 js derhalve ƒ5.057.970. B. en W. achten deze prijs aanvaardbaar. Bovendien wonden de kosten van voorbe reiding en winstderving voor de 178 wonin gen en de kosten verbonden aan de stag natie in de werkzaamheden aan de toren flats niet in rekening gebracht. B. en W. zijn verder tot de conclusie gekomen, dat het aanbeveling verdiend deze flats uit te rusten met kleine koelkasten. Voor de aan te schaf fen 300 stuks zal een bedrag van 100.154 nodig zijn. De huurprijs zal tussen de vijftig en 2estig cent per week liggen. Aangezien de raad voor de beide torenflats reeds een crediet van ƒ3.528,600 heeft verleend, vra gen B. en W. thans nog eea crediet van J 2.207.800. Gewond bij auto-ongeluk Ten gevolge van een auto-ongeval, dat Zaterdagnacht omstreeks 12 uur gebeurde b|j Rijswijk en waardoor hij een gecompli ceerde breuk aan de linkerbovenarm en een lichte hersenschudding kreeg, moet de wet houder van culturele zaken mr M. J, M. van Kinderen In de Dr Nolet Stichting enige tijd worden verpleegd. Zijn werkzaamheden als wethouder worden voorlopig waargenomen door wethouder Sabel, DINSDAG 21 JUIST. Sportpark BosEoek; 6.30 uur SBLO-schooIath- letiekwedstrijden, handbal-, hockey-, korf bal- en volleybalwedstrijden en -demonstra ties. Atnstelbron: 7.30 uur, Sehaaktournool E.S.S. Lorentzplein: 8 uur. Internationale openlucht- show Captain Bossle. WOENSDAG 22 JUNI. Boshoek: 7 uur SBLO-wedstrijden cn demon straties honkbal, gewichtheffen, worstelen, Jiu Jltsu en judo, zweefvliegen. Sportfondsenbad; 7,30 uur, Scbled, Zwemver enigingen (SBLO) Kuxtstz wemshow en de monstraties. Toonkunst: 8 uur Alg. Fotokring Schiedam bespreking. Loreotzplein: 8 uur Internationale openlucht- show Captain Bossle. BIOSCOPEN Passage Theater: Tot en met Donder dagmiddag 2, 7 en 9.15 uur „Apache" (l* J.) Monopoie Theater: Tot en met Donderdag 2, 7 cn 9 uur: „Vrouwen, die wij schuwen" (18 J-). LEESZALEN. Gem. Openbare Leeszaal en Bibl., Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 9.30 uur en iedere avond (behalve "Woensdag en Zaterdag) van 1 tot S.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibl., Dam; Geopend elke morgen 10—12 uur; (behalve Maandag, Woens dag en Vrijdag); Iedere middag (behalve Maan dag) van 2—5 uur; iedere avond (behalve Don- derdag en Zaterdag) van 7—s.30 uur. Zondags ge a lol en. ZWEMBADEN. sportfondsenbatD gem. zwemmen Zondag 9— 12; werkdagen 7—845 en (behalve Maandag) 13.30—20.45 (Vrijdags tot 21.15), Ma. 11 45—13.45 en 16—17.30; DL 1145—13.30 en 15.45—17.30, dames 10.15—U.15, Wo. 12.15—17 30; Do. 11.15- 13.30 en 15.45—17.30, dames 18.50—18.30, Vr. 11.45—13.30 en 14.30—17.30, Zat 10.45—12.00. 14.00—10.00; heren 20.45—21JO. Gem. Zweminrichting (Westfrankenlantjsedlj k) 6.30 u. V.m, tot a u. nun., 's Zaterdags tot 8.30 uur nm. MEDISCHE DIENST. Gemeente Ziekenhui» Nassaulaan, ML 69J2Q; ft. K. ziekenhuis Dr Noletsttehttng, Dr Nolet- straat, tel. 69411» Voor aamifte van ongelukken belle men de G.G, en G.D.. tel. 69290. Politie 69333. Brand weer 69123 Voor spoedgevallen geopend des avonds: apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. Btf uader Inzien wordt er bij de Inbraak in Jiet kantoor van de expediteur L. T. in de Van Kleefstraat waarover wij Zater- 03 ff j.I. reeds berichtten toch oen meta len geldkistje uit de opengebrande brand kast vermist. Inhoudende een 1550 Duitse marken. De politie onderzoekt de zaak nog. Coloradokevers werden voor het eerst "den lans weer in Schiedam ontdekt Kinderen, spelend aan de Lorentzlaan, brachten een exmplaar naar politiebureau. De damesfiets van de heer G. van S.» gis teravond om hajfzes niet afgesloten voor zütt woning aen de Vlaardingerdijk, bleek om 10 uur verdwenen te zijn. Aangifte van vermissing van zijn regen jas en actetas uit zijn aan de Tielman Verast raat geparkeerde auto, deed gisteren de heer Z. Een offerblok uit de St LSduinakerk aan ce Nieuwe Heven, inhoudende een klein öMtag aan geld bleek gisteren zelfs niet veilig voor lange vingers. Het blok ver dween epoorloo3. Door onoplettend oversteken werd gis teravond even over negen dc 64-jarige mevrouw A. v. G.de V, aangereden op de hoek Kethelstraat—Dam door een perso nenauto. bestuurd door D. C. de K. uit ochiedam. Een vleeswond aan haar rech- ï?1 werd in het Gem. Ziekenhuis ge- ftech., vanwaar het slachtoffer huiswaarts «0h keren. Geboren; Marianne, d. v. A van Groot- yeid en A. C. Broekhuizen', Lodewijk, z. v, V' Materia en C. C. Esbach; Adriana M., ts v* Biggelaar en A. Kools; petrus z. v. C. Brouwer en C. M. Bos; Ber- A" z' v' E. A. v. Grondelle en r?' £aspersi Diana, d- v- A. van Dijk en G- Bruce; Hendrieka, d. v, P. van r'e®en T, C. M. Snijders; Yvonne, d. v, r en S. Jöngerius; Gerard us J., X' J" Bokhorst en D. J. M. Dingenouts. üverieden: C. Z. Veringmeier 80 j.; J. v. tae 84 j.; J. Ilmer 2 dsn. In dit jaar van jubilerende Schiedamse sportverenigingen bestaat ook de voetbal vereniging DRZ vijf en twintig jaar en men vierde dit Zaterdagavond met een grote feestavond in Arcade. Op 2 Juli ha zal het bestuur een receptie houden. In 1928 ontstond de Nederlandse Arbei ders Sport Bond en in 1030 vond op Initiatief van de Schiedamse Bestuurderabond en de Vrouwenclub In het Volksgebouw een ver gadering plaats om tot oprichting van een NASB-afdeling in Schiedam te komen. En kele maanden na de oprichting van de af deling kwamen enkele leden van de reeds gestichte turnploeg om een voetbal vragen, daar zij van plan waren een voetbalelftal op te richten. Het bestuur verwachtte niet veel heil van deze poging, doch 6temde er in toe een bal aan te schaffen en zo werd dus uit de turnaideling op 15 Juni 1930 een voetbal afdeling AWS geboren. In Maart 1931 kreeg de club de beschik king over een ©tuk grond aan de Laan Ons Genoegen, waar zo goed en zo kwaad als het ging een speelveld werd Ingericht. Om dat AWS drie elftallen op de been kon bregen koos men de namen AWS, DRZ en Schiedam, waarvan de eerste twee toevallig in dezelfde klasse uitkwamen. Later organi seerde de bond dit beter en door de vor ming van reserve-klaseen kon men alle elf tallen in één vereniging terugbrengen en werd de naam uiteindelijk DRZ (De Rode Zon). DRZ bleef vele jaren met wisselend suc ces in de NASB voetballen en in 1938 werd deze vereniging door een 32 zege op Vol harding ongeslagen kampioen. Het eerste elftal zette hierna de kroon op het werk door bondskamploen van Neder- Voor de zesde maal heeft het Vacantie- Comlté de plannen ontworpen voor een Va cantiefeest, dat dit jaar gehouden zal wor den van 18 tot en met 27 Augustus. Er is een programma samengesteld, dat, naar het bestuur van de S.G. verwacht, de toets der critiek zal kunr.en doorstaan en ,elck wat wils" zal bieden. In een folder aan de Schiedamse bedrij ven om financiële steun wordt o.m. mel ding gemaakt van: de Vacantleschool: Vorig jaar hebben 600 kinderen kunnen profiteren van vijf dag tochten naar zee en duin. Dit jaar zullen niet minder dan 1500 kinderen, kunnen ge nieten van vijf dagtochten naar een prachtig bosgebied met openluchtbad, speeltuin, enz. in Oosterhoufc (N.B.). Jeugd voorstellingen: verder kan de jeugd nog genieten van 25 voorstellingen van Ma rionetten-theater, film, toneel, ballet en variété, in totaal 20.000 plaatsen. In de Plantage komen weer acht avonden met muziek, operette-show, ballet, opera koor, cabaret en variété. Het Witte Paard: In het Passage Theater als bekend dit jaar een groots opgezette operette-show „Het Witte Paard" met to neel, zang en ballet, geheel uitgevoerd door Schiedamse amateurs, gelijk vorige jaren de revue. Verdere evenementen zijn nog een ten toonstelling in het Stedelijk Museum, een rolschaats-show, windhorsdenrermen, een wielerronde, transportfletsrace en andere sportevenementen. Alles bijeen een programma, dat zal zor gen dat van 18 tot en met 27 Augustus weer een feestelijke stemming in onze stad heerst, die een apotheose zal vinden in een groots slot-vuurwerk. Op het cricketterrein van Quick te Nü- to 5*4° ,sPee'^e HermesDVS een aardige tft6^ ze na een spannende finish Biet Ia hun voordeel wisten te beëln- 7i^a Hoewel Hermes lange tgd de beste .is i ,Pn had' w*st Q^ck het tot een onbe- ast te brengen en zelfs zag het er even aar uit dat «cn overwinning binnen hun «tik lag. Dut het zover brachten, had- JtI nf. toofdiak*IUk te danken aan het 7«tlyk uitstekend batten van D. L. Ingelse, die er evenals vorig jaar te Schiedam In -- .-.-u .uus J-i-** re slaagde een century te scoren. j eph gewonnen, toss verkoos aanvoer- toifv te gaan batteh sa zond Van Noort- J~ de Engelsman D. Parrish naar de w L-t' ^eze *aatste heeft in Nederland een m»f ifiQg sinds eenige tijd en versterkt nu et zijn landgenoot A, Ballye, die nu afwe- s was, het Hennes-team. Zijn eerste (16) waa niet onverdienstelijk. J. v. Noortwijk hield nog langer stand en scoorde een nuttige 44. A, van der Ende 12, C A Tettelaar een snelle 22, H. Stolk (door spit gekv/eld) 17, N. van Huet 12 en H. v. Meurs bleef met een aantrekkelijke 21 ongeslagen. Op 179 voor 9 beëindigde Stolk de Innings en gaf Quick drie uur de tijd om deze runs te maken. De veteraan H. Burki had met de bal nog het meeste succes (3—70), doch het fielden van Quick was matigjes geweest. Ruim een half uur voor het eind had Quick een totaal van 134 voor 5 wickets, zo dat zelfs een overwinning niet ondenkbaar was. Maar Ingetee maakte zijn honderd en toen de tijd verstreken was, had Quick een totaal van 154 voor 7 wickets. H. v. Meurs bowlde ondanks een geblesseerde rug 3 voor 61 en J. Schüperoord 3 voor 42. De aanval blijft nog de zwakke stee van Hermes en wae er dan ook de oorzaak van dat men maar één punt haar huis bracht. i land te worden. Na de oorlog werd de ver eniging weer bloeiend gemaakt en men be reikte een hoogtepunt door in 1954 naar de vierde klasse van de KNVB te promoveren. De feestavond zelf werd geopend door voorzitter A de Visser, die een kort his torisch overzicht gaf. De heer De Visser verzocht hierna vier oprichters op het po dium te verschijnen en bood hen een siga rettenkoker met inscriptie of een vulpot lood met inscriptie aan. Deze vier jubilaris sen waren dc heren J. Seheffere, K. Schef- fers, W. van Nugteren en K. van Nugteren, Namens de leden en donateurs overhan digden de dames A, Blomsteel en M. van Os aan het bestuur een zilveren goal en een couvert voor de aanschaf van een eïec- trische klok in het clubgebouw. Het caba ret-ensemble Klaveren Vijf bracht daarna de revue lachen Is Leven" voor het voet licht Klaveren Vier musiceerde gedurende het bal dat de gezellige feestavond besloot. B. en W. ontvingen een aanbieding voor het aangaan ven een vaste lening groot ƒ700.000 met een looptijd van 25 jaar en tegen een rentevergoeding van 3'/i op te nemen op 1 December 1955 en met gelijk matige jaarlijkse aflossingen. De opbrengst van deze lening zal kun nen strekken tot dekking van kapitaals- uitgeven, welke in het lopende jaar zullen moeten worden gedaan. De verlangde rente en de overige voor waarden zijn in overeenstemming met de richtlijnen, welke door Ged. Staten bij de goedkeuring van leningsbesluïten in acht worden genomen. Ds Van Wageningen nam beroep naar Australië aan Het beroep van de Hef, Church in Adel aide (Zuid-Australië) op hem uitgebracht na een verblijf van ruim acht weken aldaar, heeft ds J. J. van. Wageningen. aangenomen, waarmee deze Schiedamse predikant dus emigrant gaat worden. TOPSTAR-REVUE IN PASSAGE Het Ned. Theaterbureau geeft op Donder dagavond 7 Juli in het Passagetheater een {in onze stad zeldzame) vrije voorstelling met een „Revue van Topstars". Medewer king verlenen o.m. "Willy Vervoort, de drie Jacksons, Willy Albert!, Mieke Telkamp, de Chico's en Guus Jansen. Voorafgaande aan de SBLO-fakkeloptocht, waaraan de motorclub Schiedam met een 40 leden deelnam, heeft deze dub een con cours d'élégance gehouden. De uitslag hier van is: 1 Leeflang (Norton met zijspan); 2 Tuk (NSU); 3 Onderdelingen (Norton met zij span) 4 Geveke (NSU) en 5 Blom (Ariel cnct zijspan). Oreste Mareucci, de eigenaar van een grote boerderij is na de dood van zijn vrouw hertrouwd met Clara, een jonge vrouw, die al spoedig meer genegenheid toont voor de stalknecht Antonio, dan voor haar man. Geregeld ontmoeten ze elkaar tot op een evond Marcucci laat thuis komt en hij een situatie vindt, die hij niet ge heel kan bevatten. Hij verdacht zijn vrouw en vindt nu zijn dochter met Antonio sa men. Dat zijn dochter Mariëtte zich opoffert om hem een groot verdriet te besparen blijft voor hem verborgen. Van dat moment af ontwikkelt zich een typisch drama uit de oude Italiaanse school. De boer heeft zijn dochter na het gebeurde het huls uit gezonden en wat later is zij ondanks het verleden, met Antonio getrouwd en dit hu welijk schijnt volmaakt te rijn tot Clara er opnieuw in slaagt connecties met haar vroe gere minnaar aan te knopen. Als hij ten slotte met haar wil breken, vindt hij haar vermoord, waarna zijn arrestatie volgt, Deze moord blijkt echter begaan te rijn door een zwakzinnige stalknecht, die ook liefde voor deze vrouw had opgevat Antonio gaat vrij uit en zijn vrouw vergeeft hem zijn zwakte. Maar het is juist deze zwakte, die weerzin opwekt omdat de man in deze film onge moeid verder gaat en rijn geluk hervindt, terwijl de vrouw, die toch slechts werd ge dreven door haar passie voor die ene man, haar einde vindt door moordenaarshand. Hier ligt een tragiek in verscholen, die val se titels doet ontstaan als „Vrouwen die wij schuwen". Zij werd slechts zo doordat An tonio zich maar al te gemakkelijk gewon nen gaf. De rol van de „verdorven" vrouw wordt gespeeld door Isa Fola. terwijl Gino Cervi opvalt als debiele stalknecht. Tot Vrijdag in het Monopoie Theater. i Er hiog Maandagavond een waas van somberheid over het Volkspark in het Ster- rebos, waar ïn verband met het zilveren ju bileum van de SBLO «en voetbalwedstrijd werd gespeeld tussen een Schiedams elftal van de afdeling Rotterdam van de KNVB en een team samengesteld uit spelers van het ZalertJagmiddaRVGCthal. Deze triestheid was te wytcn aan het overlod.cn van de oud- KNVB-consul en oud-voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, de heer J, Bergeyk. De vlaggen hingen half stok cn voor de aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte ïn acht genomen. De wedstrijd zelf had niet zo erg veel ie betekenen. Over het algemeen wogen heide partijen vrij aardig tegen elkaar op. Het elf tal van de Zaterdagmiddagvoetbal vras mis schien iets sterker en dit kwam waarschijn lijk doordat deze spelers forser gebouwd en stugger waren, terwijl zij bovendien over grotere routine beschikten. Het Zaterdag middag-elftal won uiteindelijk met 1—0 dank zij een doelpunt van linkshalf Duiven- bode. Jammer was het dat de scheidsrechters voor deze strijd met opgekomen waren. Na afloop van de strijd werd uit deze twee teams een elftal geformeerd dat Vrijdag avond om 7.30 uur, - wederom op het Volks park, zal spelen tegen «en elftal, samenge steld uit spelers van c - derde en vierde klassers (Excelsior '20, I>HS, DRZ) en dit elftal luidt: Doel: Van der Poel (Schiedam); achter: A J. de Jong (Martlnit), J. C, van. Leeuwen (Schiedam) en Groenhorst (De mos); midden: Verdam (SFC) en Könemann (PPSC); voor; Verwey (GSS), Kaptein Voor de op Zaterdag 9 jutt a.s, „te houden elfde Koningin Wilhelmipamars zullen de organiserende bestuursleden in het Ere-co- mité ten stadhuize om 3 uur 's middags offi cieel door het gemeentebestuur worden ont vangen. Na de ontvangst zullen de deelnemers aan de mars voor de leden van het comité defileren. S.V.V. CONTRA FORTUNA '34 Als sluitstuk van de voetbalcompetitie zullen de SW-era Woensdagavond aan de Bosrand In het strijdperk treden tegen de voetbalsterren-ploeg van de ex-NBVÉ club Fortuna '54 uit Geleen. De mannen van directeur Joosten hebben de laatste weken nogal wat nederlagen ge leden, zodat er voor SVV een redelijke kans bestaat, dat zij de punten In Schiedam houden, te meer daar SW nog een oude rekening te vereffenen heeft voor de eer tijds geleden nederlaag. Wandelvrienden alias Wandellust In de vergadering van de W.S.V. de Wan delvrienden, die sinds kort onder nieuwe leiding staat, werd besloten de naam te veranderen. Met algemene stemmen werd tot de naam W.S.V. Wandellust besloten, die bij de Nederlandse "Wandelsportbond blijft ingeboekt. Het bestuur ia als volgt samengesteld: voorzitter L. van Vliet; secretaris A J. Rademakers (Lange Haven 14B) en pen- ningmeesteresse mevr. J. D. Bademakers. Tennis-demonstratie Vanavond worden op het tennispark Spteringshoek enkele wedstrijden gespeeld. In het heren-enkel komt o.a. uit de sterke Schiedamse speler E- den Hoed, terwijl de jeugd vertegenwoordigd wordt door Tom van Deventer en Frank Rijpma, De wed strijden vangen aan om 6.30 uur. Twee van de drie op de rooster staande wedstrijden zijn gisteravond in het open bad gespeeld en het heeft aan spanning niet ontbroken, In beide gespeelde wed strijden ging de stand gelijk op. waarbij het Goudse zevental G.Z.C. 4 tegen S.Z.C, 2 het laatste woord had. Dezelfde ploeg waartegen S.Z.C. 2 !n Gouda een fikse 7—2 nederlaag opliep, was dus wel gevreesd bij de Schiedammers en zij zagen er nogal tegenop. Terdege op hun hoede begonnen de SZ.C.-ers in een hoog tempo, omdat zij ervaren hadden dat de Gouwenaren zeer snel zijn. Het eerste succes was dan ook aan de Schiedamse zijde door een diagonaal schot van Dick Kraayen- brink. Even later betaalde G.Z.C. met ge lijke munt terug 1—1. Na de hervatting, die met 3—3 inging, bleek G.Z.C. over de meeste reserve te be schikken en voerde de stand tot 6—3 op. waartegenover S.Z.C. de 3 op 4 bracht. De wedstrijd van het eerste herenzeven tal tegen Z.P.8. uit Barendrecht mag voor de Schiedammers wel de wedstrijd der ge miste kansen genoemd worden. Ook hier ging de stand gelijk op en waren het de Schiedammers die de score openden door een hard schot van Nico Kolmeyer. Een omhaal van de Z.P.B.-middenvoor was voor de invallende keeper Klomp, die al een wedstrijd achter de rug had, te machtig 1—1. Tenslotte maakte Z.P.B. van S.Z.C.*s 2—3 voorsprong de gelijkmaker 3—3. Met deze uitslag zijn de kansen op een kampioenschap aanzienlijk gedaald doordat het Bredase Surae alle wedstrijden heeft gewonnen, ook haar thuiswedstrijd tegen S.Z.C. (met 2—0) welke laatste zeer onvol ledig naar Breda was getrokken. Met een volledig zevental zonden de Schiedammers eefcer van Snrae gewonnen hebben cn zou bet op een beslissing uitgedraaid z|jn. De Schiedamse kansen blijken nu niet Qteer dan papieren kansen geweest te zijn- De derde heren wedstrijd werd wegens de vroeg invallende duisternis afgelast. Voor a.$. Maandag staan er weer twee wedstrijden op het programma en wel de dames S.Z.C. 1—L.A.C. 1 en de heren S.Z.C. 2—R'4. Dé eerste wedstrijd vaagt aan om 20 uur. Hei kranige kampioenscljtal A-klasse SVV, dat gisteravond de beslissingswedstrijd won van het A-elftal van DHS. (PPSC), Nieberg (SFC), Cöster (Martinit) en Van Eyck (PPSC). Hierbij dient te worden opgemerkt, dat de spelers van HESS niet beschikbaar zijn in verband met de belang rijke wedstrijd HBSSRCL, die Zaterdag middag a.s. gespeeld zal worden en die de beslissing zal brengen om HBSS degradeert of met, Dc aangewezen, reserves zijn: Onderdelin- den (doel) PPSC, Vijfwinkel (SVDPW) en Van der Hoek (SVDPW). Als voor wedstrijd werd dc match even eens In het kader van de SBLO-week tussen de SVV en de DHS-juniores gespeeld. De SVV-jeugd zegevierde met 8—G. Het eerste twaalftal van Schiedam heeft voor ccn waardig slot van de korfbalcom- petitic 1951-1955 gezorgd. Met niet minder dan 5—8 hebben dc roodzwarten zich de meerderen van WJ.O.M. getoond. Sucee* bracht het er niet zo goed af, ma&r kon toch nog een punt mee naar huis nemen. Een tegenvaller voor do reserves van Schiedam, is de puntenverdeling met Sper wers 5. Van. de wedstrijd W.I.O.N.Schiedam hing voor geen der partijen meer wat af, zodat men fris en prettig speelde. W.I.O.Nï liep vlot van stapel en nam snel een 20 voorsprong, maar tien minuten later warert He rollen omgedraaid en leidde Schiedam met 24. De kampioenen bleken tenslotte over de langste adem te beschikken: het werd 5De Schiedammers haalden 33 punten uit 18 wedstrijden. Succes heeft Zaterdagavond tegen Poor- tugaal gespeeld, dat nog altijd een kans heeft op behoud van het derde klasseschap* Verder dan eon gelijk spel heeft men het niet kannen brengen. Een voor Poorlugaal gelukkige omstan digheid, want gislcron heeft deze ploeg van dc andere degradatiecamhdaat De Spar taan gewonnen, terwijl de derde candidaat T.O.V. van Sperwers heeft verloren. De stand in de staartgroep is nu: T.O.V. ld punten uit 15 wedstrijden, Poortugaal 9 tiifc 15 en De Spartaan 6 uit 15. Schiedam 2 heeft een lelijke steek laten vallen door een punt aan Sperwers 5 te verliezen: het werd in Rotterdam fl5. De Spartaan 2 won met 2—3 van Ahoy 2. zo dat de voorsprong van Schiedam 2 nog slechts één punt bedraagt. Succes heeit van Sperwers 3 niet kunnen winnen, de Rotter dammers gingen met een 4—6 zege naar huis. De Succes-junioren loverden wonderlijke prestaties. De kampïoensploeg versloeg Trekvogels A met niet minder dan 120, maar het C-twaalftal verloor daarentegen met 7—0 van Rozenburg C. Het B-twaalftal bewandelde dc gulden middenweg door met 3—1 van Ons Huis B te winnen. Een gemengde ploeg zwemmers en polo spelers van S.Z.C. trok naar Leiden om daar deel te nemen aan de driekamp door de zwemvereniging De Zijl georganiseerd. De deelnemende verenigingen B.Z.C. uit Bergambacht, S.Z.C, en De Zijl kunnen op een sportieve kamp terugzien. Het openingsnummer, de loo meter rug slag voor dames, was voor de Schiedam mers door een eerste plaats van Cocky Gastelaars en een derde voor Tini Schou ten. Deze voorsprong bleef behouden bij het nummer 100 meter schoolslag heren door een tweede en vierde plaats van resp, Jan v. Soest en Mels Zijlstra, maar werd verkleind. De 100 meier vrije slag dames deed er -weer iets af door een eerste plaats van Cocky Ga6telaars en een vierde van Ria de Rouw met daartussen twee dames van De Zijl. De rugslag heren was weer voor De Zijl op de eerste en derde plaats en een tweede en vierde voor Nico Kol meyer en John Plomp. Met deze uitslag was de Schiedamse voorsprong omgezet in een achterstand van 0,2 punt. De school slag voor dames bracht hierin geen ver betering door een tweede en vierde plaats van Truus Keyzer en Ria de Rouw, De vrije slag voor heren bracht de par tijen weer wat dichter bij elkaar door een tweede en derde plaats van Nicd Kolmeyer en Ane de Kwant. De lö x 50 meter vrije slag estafette moest dus de beslissing brengen. De eerste prijs, een fraaie wisselbeker, bleef dus bij de organiserende vereniging door een ptm- tenaantai van 776,8, met daarachter S.Z.©. die het tot 781,3 punten bracht. B.Z.C. kwam op 816,1 punten. Ook het waterpolo bleek weer tussen De Zijl cn S.Z.C. te gaan ea het was opvallend Het eerste negental van de Voetbal- cn Honkbal Vereniging Schiedam heeft het afgelopen week-end kans gezien een uiter mate fraaie zege op Kennemerland 2 te boeken, De Haarlemmers moesten met 20—3 het onderspit delven tegen öe in deze laatste wedstrijden sterk op de voor grond tredende Schiedammers. Schiedam pakte de zaak resoluut aan en kwam regelmatig op de honken. Dit kwam ook door het zwakke werpen van de tegen partij. Ook het werpen van Sehiedam-zijda was niet zo fenomenaal sterk, maar hier was het veldspel goed verzorgd, zodat de Haarlemmers, met uitzondering van de derde innings, de. kans werd ontnomen tot scoren te komen. In deze derde innings zag Kennemerland kans -drie punten te scoren. Het tweede honkbalteam van Schiedam heeft kans gezien na een vrij gelijkop- gaando strijd S.V.V. 2 met 6—5 te kloppen. Het tweede voetbalelftal van Schiedam heeft de tweede promotiewedstrijd tegen Overmaas 4 met 3—1 gewonnen. Op de dit weekend op de Nenljto-slntel- baan gehouden Rotterdamse athlctiekkam- ploenschappen hebben de SVV-athleten zeer fraaie successen geboekt en op drie Rotter-, damse titels beslag weten te leggen. De SVV-athleet Rinus van Kampen le verde een goede prestatie door zowel op de 1500 m en als de 59Ö0 m ais eerste te eindi gen en de Rotterdamse titels voor het jaar 3955 op zijn naam te zetten- Zijn tijd op de 1500 m. was 4 min. 7.2 sec. (Het SW-record staat op 4 min, 7 sec.) en op de 500Ü m. 16 min. 10,4 sec. De derde titel behaalde de junior Am, Duijm op de 100 m in. de uitstekende tijd van 11.5 sec. W. v. d. Meer eindigde bij de 1ÖQ m. heren als vierde in 11.7 sec. De SVV-athleet B. Veldhoven werd op de 0 m. eervoile tweede in de tijd van twee min. CU sec. en op de 1500 m. derde in de goede tijd van 4 cïiln. 7.8 sec. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Van 4 tm. 10 Juli a.s. -worden op de banen van de Schiedamse Lawntennisver eniging en van Game in het Sterrebos de Schiedamse tenniskampioenschappen voor leden van de K.N.L.T.B. gehouden. Ge speeld wordt heren- en damesenkelspel, he ren- en damesdubbelspel, gemengddubbel- spel en vetoraen heren dubbelspel voor bo ven de 40 jaar. De ivedstrijdleidlng is in handen van v. d. Windt. G. van Bergen Walraven cn K. Rijpma jr. Ale partijen gaan om twee gewonnen sets. Wandelsportver. S-W.S. en (KV, De wandelsportvereniging S.W.S. O.V. beeft Zaterdag j 1. met een groepje -deel genomen aan de wandeltocht S.B.L.O. ge organiseerd door de Schiedamse wandel sportverenigingen en Zondag hebben zij gelopen bij de 2de Prinsenstadtocht georga niseerd door de Federatie Wandelsport Delft met drie groepen in totaal 35 perso nen- Als beloning ontvingen rij groepsprij- zen en medailles. Na afloop bleven zij nog gezellig bij elkaar in de startzaal van de Delftse vereniging. wat de verjongde ploegen van S.Z.C. lieten zien, In de dameswedslrijd B.Z.C.—S.Z.C. za gen "we iu de Schiedamse ploeg drie nieu wen, die het zeker niet onverdienstelijk deden: hiérvan moge de 7—0 uitslag in het voordeel van S.Z.C, wel het bewijs zijn. Do heren konden het niet klaren tegen De Zijl en verloren met 4—0. Vervolgen# zag men de dames van De Zijl en S.Z.C. met, 1—1 gelijk spelen, waardoor De Zijl de eerste prijs ln de wacht sleepte en S.Z.C. de tweede. De slotwedstrijd B.Z.C.— S.Z.C. heren kon dus geen verandering in de «tand brengen, waardoor het op een ge zellig partijtje polo uitdraaide met een 1—0 overwinning voor B.Z.C. De tweede prijs viel dus aan S.Z.C. ten deel. DE OPSTELLINGEN HONK- EN VOETBAL VOOR DE S.B.L.O. Het Schiedamse hor.kbalnegental, dat a.c. Woensdag in het Sportpark Boshoek tegen Sparta van Rotterdam speelt, is thans ala volgt samengesteld: werper: A. de Lange (SVV), achtervanger: B, Hershof (SW), le honk: J, C. Molenaar (Schiedam), 2e honk: N. Kolmeijer (SW), 3e honk: C. J. Reijnier- se (Schiedam), korte stop: J. v. d. Kootj (Schiedam), linksvelder: C. Bras (SW), midvelder: G, F. Zonneveld Jr (Schiedam), rechtsvelder: P. Tetterode (Schledam). Het Schiedamse voetbalelftal, dat op Za terdag a.s. tijdens de Internationale Sport middag, op het SVV-terrein uitkomt tegen de Herringer Spielvereln. 1922 -e.v. uit Hamm-Westfalen, bestaat uit de volgende spelers: doel: v. Diesfc (HDVS); achter: Wink (SW) en v. d. Sloot (HDVS); midden: J. v. Schijn del (SW), Burger (HDVS), C. v. Schijndel (SVV); voor: Künnemann (SVV), C. v, d. Tuljn (HDVS). Lex Jansen (HDVS), v. Pelt ((SVV) en Geel (SVV). Hier tegenover stelt de Herringer Spiel- verein 1922 e.v.: doel: H. Bohn; achter: S. VipotrUk en H. Stuckenbrock: midden R. Daniël, II. Göttwald en H. Müller; voor: H. Malek, K. Krause, W. Maiek, H. Bracke en B. Folie. Deze voetbalmatch wordt voorafgegaan door de stedenontmoeting Schicdam-Hamm handbal. Zoals bekend staat het handbal in Duitsland op hoog peil. Dit is voor de Schiedamse handballers aanleiding geweest een 15-tal spelers lang te Voren te onder werpen aan een speciale training onder leiding van bondshandbaloefenmeester Van Zelm. De Schiedamse "handbalploeg, be staande uit spelers van DWS, UVG en Wil- ton-Fljenoord, komt dus goed voorbereid in het veld. Sunlight "non van P.P.S.C. Ook de laatste wedstrijd van Sunligt In Schiedam tegen P.P.S.C. werd tot een goed einde gebracht, door met niet minder dan 51 te winnen. "Weliswaar een geflatteerde uitslag, daar P.P.S.C. met enkele invallers speelde. Door deze overwinning heeft Sun light 12 punten, waardoor R.C.V., dat 10 punten heeft, degradeert. Voor de rust was het een geiijk opgaande strijd. Toch kreeg Sunlight de beste kansen, doch eerst tien minuten voor de rust lukte bet P.P.S.C. de score te openen uit een goed genomen hoek schop van rechts, waarna de bal ïn de rich ting van het doel werd gekopt en via het hoofd van linkshalf Dekker achter doelman Ketting terscht kwam 10. Direct hierop brak Verheul door en met een Tel schot was het 1—1. Na de pauze was Sunlight gesteund door de wind steeds in de meerderheid. Na 15 minuten bracht Verheul de stand op 1—2. Weer kwamen onze stadgenoten voor het P.P.S.C.-doel en schoot invaller Gerhardts •ia een P.P.S.C.-been raak 13. Door hard werken kon de achterhoede de P.P.S.C.- aanvallen afslaan. Het was Borst die de voorsprong tot 1—4 wist te vergroten. Even later werkte een der P.P.S.C.-backs de bal in eigen doel (i—5). Met deze stand kwam het einde. Door Zondagavond, onder grote belang stelling. op net Hollandia-terrein met 42 van Excelsior 3 uit Schiedam te winnen, behaalde V.F.C. 2 het kampioenschap van de reserve 3e klasse F en promoveert» waarschijnlijk zonder het spelen van pro motiewedstrijden. naar de res. 2e klasse, Vóör de rust was Excelsior veel sterker, maar drukte dat slechts in één doelpunt uit. V.F.C, maakte echter gelijk. Na de rust was V.F.V. veel sterker en liep. door goed doelspel uit tot 4—1, waarna 5 minuten voor het einde Excelsior de score bracht op 4—2, gevraagd, voor a oi 3 x per wk. enkele ochtenduren. Breeuw- wexktabriefc Westerkade 6a, Schiedam. Gemeentelijke kennisgeving. TROUWEN IN DE AULA VAN HET STEDELIJK MUSEUM In verband met noodzakelijke onderhouds werkzaamheden in het Stadhuis, zal tussen 1 en 23 Juli 1955 voor het sluiten van huwelijken gebruik worden gemaakt van de aula van het Stedelijk Museum,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 1