Aan Schiedams groene gordel wordt nog steeds gewerkt ioletta": WINTERAVONDEN 1 S.V.V, vecht om de eerste plaats met Tilborgs Willem II Eén veld voor Hermes-D.V.S. en S.V.V. Een boomplautdag voor de jeugd? Caty Verbeek schonk modeco de Schiedamse huisvrou AT AAR. ANNEERl MET HET SPORTWEEKEND IN ZICHT Hermes ontvangt Zivolse Boys, vol goede moed ..rome" op mjKdvom Muzikaal veel te genieten :houwspel t in Passage Schiedamse notities Dertien korfbalclubs in het geweer Schiedams èübelbeurs VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 11 Redactie en hoofdagentschap: Btoersvest 3 68091 Een punt op de agenda voor de Raadsvergadering van hedenavond herinnert aan de vijf vrije dagen tussen bossen, zand en water, die de schooljeugd heeft doorgebracht fn het Ncïordbrabanlso Natuurbad de Warande, Dit zonnige vacantïefeesfc voor 1500 Schiedamse kinderen heeft in totaal ccn 20.000 gu'den gekost en onwillekeurig vraagt men zich af, of hiervan niet een groot gedeelte bespaard had kunnen worden indien Schiedam reeds over zün prachtige recreatieoord bjj Kethel had kunnen beschikken. Het terrein daar is nu een lusthof voor vogelliefhebbers, maar bij de ingangen staan bordjes, die toegang aan onbevoegden verbieden. Voor de jeugd is hier nog niets te halen, al zyn er binnens kamers reeds besprekingen gevoerd cm een deel van het complex in tc richten als ont spanningsoord speciaal voor de kinderen. Het zal op de duur iels worden in de geest van het Kralingsc Bos met In het midden daarvan een eilandje voor dc jeugd, misschien een kunstmatig strandje, misschien vvaj bootjes, misschien een spcclwede cr omheen, met beplanting die legen een stootje kan. Als deze gedacht® inderdaad overwogen wordt, zo vragen wy ons af, is hei dan niet mogelijk tc doen zoals men in Rotterdam heeft gedaan, nu 25 .jaar geleden. Is het niet mogelijk met een grote boomplanting voor de schooljeugd het kind te laten meehelpen bfi het scheppen van dit recreatieoord, juist en vooral omdat het met de normale arbeidskrachten voor werk als dit zo bijzonder moeilyk gesteld Is? I3<@* De schalen zouden ongetwijfeld aan zulk een. boompjantdag hun medewerking verle nen en we maken ons sterk, dat ook de jongens en meisjes zelf met genoegen aan de beplanting van het toekomstige park zouden medeheipen. Als men de thans vol wassen Rotterdammers hoort, die jaren ge leden onder leiding van hun onderwijzers bomen hebben geplant, dan zijn ze, zelfs nu nog, enthousiast voor dat werk. dat het Kralingse Bos eens en voor al tot het on volprezen bezit van Rotterdam heeft ge maakt. Zelf iets helpen lot stand brongen bomen die je zelf geplant hebt zien groeien dat schept een onverbreekbare band, die zich in dit geval later zou mani festeren door een warme waardering voor Schiedams bezit aan groert. Het probleem is echter niet zo eenvoudig. Om v-an de dra.ssige weidegrond van het toekomstige recreatieoord iets goeds te ma ken. zouden er nog een -paar jaar lang hon derden mensen moeten werken. Zij zouden de grond uit de vijvers moeten delven en het terrein ermee moeten verhogen. Zij zouden de klei naar boven moeten werken en de slappe veengrond er onder. Eerst daarna kan met planten worden begonnen. Mis schien zouden wilgen en populieren ook zo geplant kunnen worden, maar dan zat men later met de moeilijkheid, dat alles zou moeten worden gerooid en overgedaan. Zelfs met de beste wil van de leerkrachten der scholen en met het warmste enthousias me bij de jeugd zelf, lijkt cr weinig goeds te beginnen. Het is aan dc ene kant ver heugend, dat er geen overschot aan arbeids krachten is. zodat men voor de recreatie oord hoogstens een paar man beschikbaar heelt, amper genoeg voor het allernoodzake lijkste onderhoud. Maar het is bedroevend en teleurstellend, dnt de werkzaamheden in het recreatieoord stilliggen, terwijl aan de andere kant de groeiende industrie voort durend aan Schiedams groene gordel knaagt ■Wij zullen moeten wachten tot een ..Con junctuur-omslag". d.w.z. tot er weer werk lozen voor dit cultuur-object beschikbaar zijn. Achttien nieuwe velden Trekt^de jeugd dus nog aan het kortste Een groep Aarlanders is bezig een •yoe£bo.l- veld in te zanden, zodat het 's zomers ook voor cricket kan worden gebruikt. eind. verheugend is dat er tenminste voor sportliefhebbers wel wat wordt gedaan. Er wordt hard gewerkt aan de achttien sportvelden, die de verdwijnende terrei nen op andere punten van de s*ad zullen moeten vervangen. In de hoek tussen de weg-riaar Kethel en de Poldervaart, even achter het toekomstige Openllichtbad, zijn zeventien man grondwerkers uit Aar- Ion derveen en Schevemngse vissers bezig deze terreinen te effenen en in te zaaien. Het is daar een hele bedrijvigheid. Hier komt het grote gemeenschappelijke sportterrein van Her mes D.V.S. en S.V.V., dat ruim 18.000 toeschouwers plaats zal moeten bieden. Eind September komt de Sportcommissie bijeen ter bespreking van dit plan, dat in principe door beide ver enigingen is aanvaard. Om de veertien dagen zal een der groepen het terrein be spelen. Er liggen twee voetbalvelden, die voor cricket worden gereedgemaakt; zij worden speciaal gezand en bezaaid. Des winters wordt elk veld afzonderlijk ge bruikt als voetbalterrein, maar in. de zo mer worden ze samengevoegd tot een cricketveld. groter dan het veld aan -de Danylaan. Er liggen op dit terrein nog een paar dij ken, die vermoedelijk als fundament voor de tribunes zullen dienen: hoe zij zullen worden gebruikt moet nog nader worden overwogen. Er zal ook verder nog veel moe ten gebeuren voor de terreinen hun defini tieve vorm hebben gevonden, maar een deel van de beplanting met heesters en rozen struiken 5s gereed. De wegen zijn voor een deel reeds met bomen beplant. De verbin ding met Delft en Vlaardingen zal komen te lopen over nieuw aan te leggen wegen. De verbinding met Schiedam loopt over een dubbele rijweg links van het Openluchtbad, die gedeeltelijk reeds aanwezig is. Er ont breekt nog veel: Er moet nog waterleiding komen en. electriclteitskabels moeten in de wegen worden ingelegd. Tunnel onder de spoorbrug Voor wandelaars komt er een volkomen nieuwe verbinding. Het ligt in het voorne men op korte term»» bü de Raad een voor- stel in te dienen om een brug te maken, on geveer tien meter links van de spoorbrag over-do Poldervaart. Deze brug is bestemd voor wandelaars en fietsers, ODÓer spoorbrug komt dan een tunneltje, dat Niemvland rechtstreeks met de toekomstige sportparken verbindt, uiteraard op voor waarde, dat de Spoorwegen zich met het plan kunnen verenigen. Het mag dan zijn» dat er in het Kethelse recreatieoord zelf nog weinig voortgang zit, maar aan de sportvelden wordt met kracht gewerkt en hier ziet men althans een deel tot werkelijkheid worden van het grote plan om een gordel van groen te leggen rondom heel Schiedam, van de Plantage, via Maas boulevard, de resten, van het Sterrebos do tuinen bij het Slachthuis, de sportvelden, het grote recreatieoord en de reeds bestaan de sportvelden aan de Oudedijk tot aan de Oversehieseweg, met misschien later een directe aansluiting op de groene gordel van Rotterdam. VRIJDAG 23 SEPTEMBER. Irene: 8 uur HBSS-reestavond. Stadhuis»: 7.30 uur openbare raadsvergadering. ZATERDAG 24 SEPTEMBER. Singe (kwartier: 2 uur vliegerwedstrijd. Sportlonflsenbad: 7.30 uur JR.K. zwem ver. Start, wedstrijden. Valksgebouw: 8 uur Mondaceordeotwer. Vriendenkring, jaarfeest. Musis Sacrum, 6 uur Toneelver. Onderling Kunstgenot met „Gesloten ogen". Arcade: 8 uur s.V.v. Martimt, cabaret, fceüersbergen: 3 uur S-Z.C., contactavond. Blauwe Huis: 8 uur V.A.R.A.-televisieclub. Plantage podium: 8 uur concert Harpe Davids. Openbaar dansen: 8 uur bij Sitton. BIOSCOPEN. Passage Theater: Heden 7 en s.15 uur, Zater dag en Zondag 2, 4.15, 7 en 9.1S «ur, Maan dag tot en met Donderdagmiddag Z, 7 en 9.15 uur: „Verborgen moederschap" (18 j,j- Monopole Theater: Heden en Maandag 7 en 3 uur. Zaterdag en Zor.dag 3, 5, 7 en 9 uur: „Banneling van Ballantrae" (14 j-); Dinsdag tot en met Donderdag 2, 7 en 9 uur: „Myste rie det gouden adelaar" (14 j.). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Stedelijk Museum: 2-5 uur eigen collecties <ook 's Zondags) Stedelijk Museum (Tot en met 2 Oct. 1-5 uur) Tentoonstelling over Balt Cult. Conucl-Ccn.trurn (Lange Kerkstraat 34): t,m. 4 Oct- werkstukken van Karei Appel LEESZALEN. Gem, Openbare Leeszaal en Bibl., Lange Haven: geopend Iedere werkdag (behalve Maandag van 9-30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7—8-30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bttol.» Dam: Geopend elke morgen 10—33 uur (behalve Maandag, Woens dag en Vrijdag), iedere middag (behalve Maandag) van 2—5 uur; iedere avond (behalve Donderdag en Zaterdag) van 7—8.39 uur. Zon dags gesloten. ZWEMBADEN. Sportfondsenbad: gem. zwemmen Zondag 9— 12; werkdagen 7—8.15 en (behalve Maandag) 19.2020.45 vnjdags tot 21.15), Ma. 11.45—13.45, en 16—17.30; En. 11.45—13.30 en 35.45—17 30. dames 19.15—11.15, Wc». 12.15—17.30; Do. 1145— 33.30 en 15.45—17.30, dames 1B.50—19.30, vrijd. 31.45—13.30 en 34.30—17.30, Zaterd. 30.45—12.00, 14.00—18.00 en 19.00-20.45, heren 20.45—21.20. MEDISCHE DIENST Gemeente Ziekenhuis Nassauiaan, tel. 69126; U.K. Ziekenhuis Dr Noletsttchting, Dr NoJet- straat, tel. 6943L Voor aangifte van ongelukken belle men de G.G. en G.D., tel. 69290. Politie 69333. Brand weer 69123. Voor spoedgevallen geopend des avonds, apotheek Evers, Lange Haven 83, De Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam, beeft Donderdagmiddag het nieuwe seizoen geopend met een motie- cacktaü, die door de journaliste Caty Ver beek in de bovenzaal van de Amstelbron werd gepresenteerd. In baar openingswoord gaf du presidente van de vereniging, mevr. N. Botercnbrood-Blanken. een overzicht van do bijeenkomsten, die voor de komende winter op het programma, staan. Ook vestigde spr. de aandacht op de ser vetten-actie. Voor een uitwisseling var huisvrouwen nam* en uit het buitenland is een reisfonds gesticht, waarvoor bijdragen nodig zijn. die worden geput uit de ver koop van servetten, bedrukt met het em bleem van de vereniging.. Mevrouw Mulder, correspondente van de afdeling Schiedam, gaf hierna een overzicht van alle mogelijke pannen. Zij noemde de voor- en nadelen van koperen, aluminium- emaille-, stalen-, nikkelen-, glazen- e snelkookpannen. Het woord was vervolgens aan mevrouw Caty Verbeek. Van buishoudsehorten, posi tiekleding. regelmantels, jersey-pakjes, sjaals, brillen en tassen mengde zij een leerzame roodecockteiL waaruit o.n. bleek, dat huishoudscborteu zeer aantrekkelijk kunnen zijn en toch doelmatig. De bonte ka toentjes hebben n 1, plaats gemaakt voor helderkleurige. veelal effen huishoud japon nen, die goed water afstotend zijn. De positiekleding is natuurlijk van veel belang; want ook in die tijd wil de vrouw er verzorgd en aardig gekleed uitzien en nog te weinig hebben de kledingzaken voorradig, al zijn er fabrieken, die zich speciaal op de positiekleding hebben toe gelegd. Wijde jasjes, kielen, wikkelrokken en rokken met uitgesneden voorpanden en een kasak er over heen zyn slechts enkele van de verkrijgbare modellen. Caty Varbeek toonde zich enthousiast over de verbetering van jersey-stoffen; meer en meer wil de moderne vrouw zich in jersey- kleden. De kwaliteit is dermate vooruitge gaan dat de stof niet meer uitzakt tijdens bet dragen. BÜ de regenmantels gaat het vooral om een goede kwaliteit, wollen gabardine is nog steeds het degelijkst. maar een nadeel is, dat bet verschiet. Heel practisch zijn de katoenen regenmantels met een rokje er in vast, sommige mantels hebben zelfs broeks pijpen! Nylon regenmantels hebben als enig nadeel: ze zijn erg warm. Dit is ook de Het ligt ttt de be< rechtKtreck.se verbiv sportuetde» te vers meter van het tover, over de Poideruaa geeft tot de volkstm onder de spoorbrug (by r Aam RADIO J èK UitltaM BADIOHU/S WfSTEAVIfJPtMTS 52 4 DE BUSSUM KOMT WELDRA GEBELD De motortanker Bussum, waarvoor Wil- ton-Fijenoord de kiel heeft gelegd kort na het te water laten van de Willem Barendsz, komt weldra gereed. Vermoedelijk zal deze 17.300-tonner op 6 October a.s. een proef vaart ondernemen. Verder komt binnenkort ook de Copio- nella Klaar. Dit is een van de serie tan kers, die wordt gebouwd voor de Shell. Het ziet er naar uit, dat deze boot op ongeveer 17 October het bouwdok zal verlaten. E. den Hoed (badminton) onderscheidde zich In de landenwedstrijd Nederland—Ier land, die Donderdagmiddag gehouden werd in de grote zaal van het Krelagehuis te Haarlem, heeft onze stadgenoot de heer Edyc,. den. Hoed een bijzondere prestatie Verricht. Als enige Nederlander wist onze nationale kampioen badminton zijn per soonlijke partij te winnen. Nederland ver loor deze ontmoeting, die als openingswed strijd voor het badmintonseizoen geldt, met 5—3. De heer Den Hoed startte zeer slecht en had reeds spoedig in de eerste set een achterstand van 102. Hij wist zich keurig te herstellen en nog net met 1513 te zegevieren. In de tweede set overspeelde tegenstander en met de uit- Nederland een winstpunt Het komende weekend staan er grote dingen te gebeuren. Dan gaat SVV naar Tilburg het bovenaanstaande Willem II bekampen en deze strijd gaat in eerste Instantie om het feit, wie zich koploper mag noemen, want SYV neemt momenteel de tweede plaats I» met één punt verschil op Willem II. Hermes DVS speelt Zondag weer thuis. Zü zal Zwolse Boys ontvangen, hetgeen zeker een interessante match kan worden, temeer daar Hermes Zondag j.l. eindelijk weer eens een competitiewedstrijd heeft gewonnen. reden waarom vorig den zo ui prijs daald» soorten ventileren bet» Meer en meer komt bij de dames. Deze w de tamboerijn hoed en dragen worden. Als mooi soort langharig stof. manage ge noem- Bont is deze winter garnering van japonnen, voor mofjes en hoeden. Veel ruige stoffen worden ge bruikt. mohair en variaties daarvan. De tassen zijn veelal van plastic, het is goedkoper dan leer en vaak met te onder scheiden. Dii is bijvoorbeeld het geval met soepel va gel huid-plastic. Mevrouw Verbeek vertelde nog dat meer vrouwen een bril dragen dan enkele jaren terug. 2elïs dames die geen bril nodig hebben. Een bril kan een gezicht een heel andere uitdrukking geven, knapper, of intelligenter. Voor men sen die geen bril willen dragen ziirv er con tactglazen. Dit zijn glazen die onder het ooglid worden gedragen. Een hartelijk applaus vertolkte voor de spreekster na haar modecocklail de dank. van de huisvrouwen. Op de wijk avond van Wijk II der Ned. Hervormde Gemeente Schiedam, die Don- derdog in Irene werd gehouden, sprak de predikant van deze wijk dr L. J. Cazemier over zijn bevindingen van zün leis naar Rome in Mei van dit jaar. De aanleiding van. dit bezoek was het achtste Internatio nale Congres van godsdiensthistorici, dat dit jaar m tie Italiaanse hoofdstad werd gehouden. Het eerste en voorlaatste congres werden in Nederland gehouden, omdat de plannen daarvoor in Nederland waren uitgewerkt. Dr Cazemier verteld0 op deze wijkavond »n zijn reis die bijna dertig uren duur de en van zijn verblijf in Rome, waar geleerden uit vele landen en van verschil lende godsdiensten tezamen waren geko men. Spr. lichtte onder zijn interessant betoog een en ander toe met projectie van landkaartjes en foto's. Dr Cazemier opende deze eerste wijk avond van dit seizoen op de gebruikelijke wijze met zang en gebed. Nadat hij de vele aanwezigen had welkom geheten, kwam ook de bouw van de nieuwe Westerkerk nog even ter sprake. van veelzj. Dit verklaart typerend is ge worde?! een toneelmatig bewerkte tekst, onderbro ken door een enkele aria, een koorscène, een duet. Het accent komt dan si echts ge deeltelijk te liggen op de muziek, het libretto staat in het middelpunt van de be langstelling- „Hor mein Lied, Vloletta" maakt op deze regel geen uitzondering. Men kan niet ontkennen dat de intrige, die er de grondslag van vormt, beheerst aandoet, kernachtig wordt ontwikkeld en niet zoveel daverende nonsens bevat, als waar opera- en operetlelibretti gewoonlijk hun slechte reputatie aan ontlenen, hoewei ook hier de nonsens en de overdrevenheden natuurlijk een rol spelen. Natuurlijk, omdat zij het wezen van het genre uitmaken. De geschiedenis van de Graaf, die bet zangeresje Violetta huwt, haar op aandrang van Napoleon vergeet „om zijn taak voor het vaderland te volbrengen", haar later op een partij van de keizer, waar zij zal zingen, weer ontmoet, ten tweeden male op haar verliefd wordt om zich ten slotte duurzaam met haar te verenigen,... het is een verhaal dat gelegenheid te over biedt tot kleurrijke scènes aan het keizerlijke hof, tot wat sentimentaliteit, tot humor. En van die gelegenheid is een uitstekend ge bruik gemaakt. De finale van het tweede bedrijf werd daarom een schitterende apotheose in ro- coco-stiji, en de aan Verdi ontleende lief desaria tussen Violetta en Graaf Lavalette een muzikaal hoogtepunt. Muzikaal viel er trouwens meer te ge nieten, want de melodieën van Oskar Strauss, gespeeld door het te kleine orkest van Alfred Sa)ten, zijn charmant en ge schoeid op een vertrouwde Weense traditie. Spel en zang stonden op hoog peil. De steunpilaren van het geselschap Fritz Stei- Aurich droegen ook nu veel bü succes, doch voor ongeremde nu minder gelegenheid, vooral ste, zodat men weer eens an- an hun talent kon bewonderen, rmt dat nu vooral Jan Hander raaf, Horman Valsner als Na- Luth Rhoden ais Violetta, veel ndacht tot zich trokken, het jubileum-optreden een nog werd vergroot door de pp de Hoofdstad Operette en ikc Kring elkaar na afloop van 1 bedrijf huldigden. Voorzitter an Baarle herinnerde aan do [rcnlange samenwerking en het it Meyer Hamel had in het 'n de Italiaanse opera naar .„Voorstellingen zoals u ver baren de groei van de JKatho- t£". zei de voorzitter van dc de directie van de Operette enmand met „Schiedamse in- ank. er Meyer Hamel liet zich niet 3 een geestige toespraak legde kop de prettige samenwerking en overhandigde de voorzitter van de Kring een portret van de drie directeuren. Namens de minister van Waterstaat kreet, gisteren onverwacht, tien jaar na afloop van de oorlog, de heer D. Groene weg uit de Kethelse Serjngenhof een. lintje met medaille en oorkonde toegestuurd „voor oorlogsdienst ter koopvaardij 1940—1945 in Oost-Azië en de Zuid-Paeific", De heer Groeneweg vertrok destijds op 4 April '4ü en zette pas op 29 December 1945 weer voet op vaderlandse bodem. In dm oorlogsjaren voer hij als bakker aan boord van het m.s. Ban tam der Rotterdamsche Lioyd en kreeg eerst in 1944 via bet Rode Kruis weer con tact met zjjn echtgenote in het bezette Kethel.... De bakkerij van K. Kok in de Ploegstraat bestaat thans een halve eeuw. Oorspronke lijk in de Visserstraat gevestigd en ook nog aan de Singel, maakte het bedrijf vele ups en downs mee, maar bloeit thans als nooit tevoren. Ook m de Lorentzlaan heeft men sedert 1950 een filiaal. De kinderen van de leden van Wijk V der Ned. Hervormde Gemeente waren Woens dagmiddag in twee groepen naar gebouw Irene aan de Nieuwe Haven gekomen om daar een filmvoorstelling bij te wonen. Na dat de heer J. Scheffers de voorstellingen namens het kindercomité op de gebruike lijke wijze had ingeleid werden verschillen de aardige films vertoond. Bijzonder in do smaak vielen het circusfiimpje. de rolprent over het leven van de bijen' en een auto film. Bovendien werden nog enkele teken films gedraaid. In totaal bezochten ruina 709 kinderen deze geslaagde filmmiddag. Willem II en SVV gaan dus Zondag uit maken, wie voorlopig de leiding in deze af deling zal gaan nemen. Beide teams zijn nog ongeslagen, ofschoon SW het afgelopen weekend een punt aan GVAV verspeelde. De Tilburgers hebben nog steeds een elf tal, dat ais één van de beste van ons land geclassificeerd mag worden. Het is een ho mogeen elftal met een prima techniek, dat in staat is een hoog tempo te voeren. Of de Schiedammers tegen deze ploeg zullen zijn opgewassen is een open vraag. Als SVV echter een wedstrijd speelt als tegen GVAV. is zij bij voorbaat verloren, want zij speelde toen in een veel te laag tempo, iets waar de Tilburgers wel raad mee weten. Technisch zullen de elftallen elkaar weinig ontlopen, zodat tempo dc beslissing kan brengen. In de Willem II achterhoede is stopper Van Loon steeds een van de beste speters, terwijl in de voorhoede rekening moet wor den gehouden met Van Roessel, De Bruy- ckere en Erooymans. SVV verschijnt als volgt in het veld: doel: Kouwen; achter: Paulus, Wmk en Van Meerwijk: midden: C. van Sehijndel en J. van Sehijndel; voor; Van Pelt, Hek man, Kóneman, Maltha, Heyster. SVV 2 speelt Zondag thuis. Zij krijgen de reserves van Haarlem op bezoek, hetgeen een aardige wedstrijd kan worden, omdat SVV 2 ook nog ongeslagen is. SW 3 speelt in Rotterdam tegen Xerxes 3 en het vierde ontvangt Feyenoord 4. Hermes DVS heeft dan eindelijk de ban gebroken. Zij won Zondag j.l. weer eens in competitieverband, hetgeen dit jaar nog niet is voorgekomen. Dit zal de Schiedam mers zeker moed geven en ook de vorm doen hervinden, die in dit team schuilt. Hermes speelt Zondag aan de Damlaan te gen Zwolse Boys. dat tot nu toe drie punten uit twee wedstrijden wist te vergaren. Zij speelde gelijk tegen LONG A en won van 't Gooi. Technisch moeten de Zwollenaren niet zo sterk zijn. Hun aanval is niet al te krachtig terwijl zij ervan uitgaan het accent op de verdediging te leggen, die bijzonder hecht is. Toch moet Hermes doze achterhoede met Iris, open spel uit elkaar kunnen spelen, daar is do snelle pittige aanval van Hermes zeker toe in staat. De opstelling van Hermes is: doel: Van Djest; achter: Van der Sloot, Burger en Rijke: midden: Schenk en Broeders; voor: Van der Burg. Van der Tuyn. Van Zuyle- kom, Mijnsbergen en Zaal. Hennes DVS 2 gaat Zondag naar Gouda en zal daar binnen de krijtlijnen treden te gen ON A 2. dat cén punt heeft weten te vergaren. Hermes won het afgelopen week end van EDO 2 en heeft dus twee punten. De Schiedamse korfbalclubs brengen het a.s. week-end_ al hun twaalftallen in het veld cn dat rijn er in totaal 13 dit seizoen. De wedstrijden, die voor de eerste twaalf tallen zijn vastgesteld zijn niet eenvoudig. Uit de resultaten, die de eerste competitie- dagen hebben opgeleverd valt al met enige zekerheid vast te stellen, welke clubs tot de bovenste groepen en welüe tot de mid delste of de onderste zullen behoren. We hebben het gevoel, dat Schiedam en Succes tot de laatste categorie zullen behoren en ODI tot de middelste. Wat Schiedam betreft zal a.s. Zondag moeien blijken of we ons vergissen. De roodzwarten ontvangen dan het Haagse Olympiaan. dat j.l. Zondag van Zwervers won. Laatstgenoemde club ver sloeg de eerste dag Achilles, waarvan Schie dam j.l. Zondag met grote cijfers klop kreeg. Zo op het eerste gezicht moet Olympiaair dus a.s. Zondag de beste kansen hebben, maar misschien heeft Schiedam wel een verrassing in petto, ODI ontvangt Zaterdagmiddag het Leldse Pern Lx 2, dat als één van de ernstigste can- didaten voor de titel wordt beschouwd. We geloven niet. dat onze stadgenoten op winst zullen mogen rekenen, maar uit het verloop van dc strijd kan toch blijken, wat ze dit seizoen waard zijn. Succes gaat Zondag op bezoek bij KNS in Leiden. Ook deze strijd zal voor de blauwvvitten oen moeilijke worden. Als deze wedstrijd eveneens mocht worden verloren, staat wel vast, dat de Successers dit seizoen grote moeite zullen krijgen om zich. in de derde klasse te handhaven. Voor de reservetwaalftallen zijn vastge steld do wedstrijden DOP 2—Succes 2; Zwa luwen 3Schiedam 2; Spirit 2ODI 2, Over- kanters 2—Succes 3; DOP 4Schiedam 3 en ODI 3Koag 2. De adspiranten spelen Zaterdagmiddag de wedstrijden WION BSucces A, Ons Huis D—Succes B, Spirit A—ODI A en ODI B ODO C. Robbedoesin Irene De Chr. Toneelgroep Het Zuiden zal op 1 October onder regie van C. Paardenkoper een uitvoering geven van het blijspel „Rob bedoes" van Chr. v. BommelKouw en H, Bakker. Aan de uitvoering, die zal worden gegeven in Irene, verleent het zangkoor Mont-Thaasse zb'n medewerking. Crescendo, de arbeiders muziekvereniging geeft a.s. Zondagavond om 8 uur een con cert op het Plantagepodium. Het programma vermeldt 'o.a, werken van Mozart. Mehuï e.a. EHBO-cursus. De Kon. Ned. Ver. EHBO in Kethel begint op Donderdag 29 Septem ber met een nieuwe serie cursussen, te geven in de Koningin Julia naschool aan de Vlaardingseweg, 'a avonds om 8.30 uur. De cursus staat onder leiding van dr G. Sterk van den Weg. Men kan zich opgeven bij het secretariaat. Kersenlaan 19 in Kethel of op de eerste cursusavond. Hermes 3 ontvangt DCV 2 en Hermes 4 gaat in Rotterdam RFC 4 bekampen. Derde en vierde lclassers In de derde klasse A speelt Excelsior Zondag legen het Delftse BF.C op bet Sport park aan de Oudedijk- De Schiedammers hebben momenteel drie punten uit twee wedstrijden, en schijnen dus van plan te zijn betere prestaties te leveren dan vorig sei zoen. Zondag j.l. werd heel verdienstelijk van De Hollandiaan gewonnen. BEC heeft momenteel één punt, dat zij uit de stnfó tegen De Hollandiaan bemachtigde, zodat aangenomen mag worden, dat Excelsior iets sterker U en dus de meeste kansen op een. overwinning heeft. Excelsior 2 en 3 spelen resp. thuis en uit tegen stadgenote DHS 2 en 3. De DRZ achterhoede schijnt dit seizoen niet zo best op dreef te zijn. want in de laatste twee wedstrijden liet zij zich twaalf maal passeren, hetgeen toch met op sterkte duidt. DRZ heeft tot nu toe tegen twee kop lopers gespeeld en komt Zondag a.s. tegen de derde in het veld, n.l. SMV, zodat DRZ wei degelijk op moet passen, wil zij niet weder om ten onder gaan. DRZ 2 ontvangt Hillesluis 3. De andere %'ierde klasser in deze afdeling, Schiedam, speelt Zondag haar tweede wed strijd in deze klasse. Zij ontvangt Belvédère, dat ook pas één wedstrijd heeft gespeeld en die evenals Schiedam heeft verloren. Het is dus moeilijk te zeggen, wie als overwinnaar uit de strijd zal komen. Schiedam 2 speelt ook thuis en wel tegen SMV 2. In de vierde klasse G spelen beide Schie damse clubs, DHS en SVDFW thuis. DHS komt tegen 's Gravendeel in het veld, dat vorig seizoen met al te sterk was, doch dat in deze competitie nog ongeslagen is. Wil DHS zich kampioenscandidaat stellen, dan zal zij deze strijd toch in haar voordeel moeten weten te beslissen. DHS 2 en 3 spe len, zoals gezegd, tegen Excelsior. 5VDPW krijgt Zondag bezoek van DEH, dat Zondag j.l. DHS een. punt wist te ontfut selen. zodat erop gerekend mag worden, dat SVDPW een harde dobber aan deze tegen partij zal krijgen. SVDPW 2 gaat ODC 2 bezoeken. Af doling- Rotterdam Alle Schiedamse clubs in. de eerste klasse van de afdeling Rotterdam, hebben Zondag j.l. overwinnnmgen geboekt, hetgeen zeker een uitzonderlijk goede prestatie te noemen is. Of dit echter het komende weekend ook zo zal zyn is moeilijk te zeggen. In I A zijn de beide Schiedamse clubs, Martinit en Ursus vrij. De reserves van Ursus ontvangen Sport vogels 2. Wilton Fijenoord, in I B gaat Zondag bij Crooswijk op bezoek. De Schiedammers hebben hier waarschijnlijk wel de beste kansen, gezien de stand op de ranglijst. WF heeft n.l. twee punten meer dan Crooswijk. WF 2 speelt eveneens een uitwedstrijd en wel tegen Hurricanes 2. Demos en SFC spelen Zondag uit. Demos gaat bij het Zondag j.l, door SFC verslagen DJS op bezoek, hetgeen dus een overwin ning kan "worden en SFC zal het nog zon der punten zijnde Eureka gaan bekampen. Ook dit kan een Schiedamse overwinning worden. SFC 2 speelt eveneens uit tegen Bloemhof 2 en Drmos zal, eveneens in een uitwed strijd Eureka 2 ontmoeten. Zalerdugniidclagvoetbal HBSS speelt Zaterdag een big-mateh. De strijd gaat tegen Rijnsburgse Boys. Beide teams hebben tot nu toe weinig gepresteerd. HBSS heeft één punt, terwijl de bezoekers nog zonder punten zijn. Deze strijd gaat dus om de bezetting van de laatste plaats en zai dus zeker buitengewoon spannend zijn. Het tweede team van HBSS speelt uit tegen Quick Boys 2. Ongeveer van gelijke kracht zjjn Excelsior [Maassluis) en PPSC, die elkaar Zaterdag ontmoeten. Wellicht dat Excelsior iets meer routine heeft dan de Schiedammers, gezien het feit. dat deze vereniging vorig seizoen degradeerde. PPSC 2 ontvangt HVO 2. GTB tenslotte schijnt dit seizoen wel he lemaal de kluts kwijt te zijn, want in de nu gespeelde drie wedstrijden wisten de te genstanders per wedstrijd zes doelpunten te maken, waartegenover GTB in totaal slechts één doelpunt stelde. Dit team staat natuur lijk vast op de laatste plaats, ofschoon er momenteel nog een team is, dat de drie ge speelde wedstrijden heeft verloren. GTB gaat Zaterdagmiddag naar Barendrecht de club van die naam ontmoeten. Deze strijd zal ongetwijfeld weer enkele moeilijkheden voor de Schiedammers opleveren. GTB 2 speelt in Kethel tegen bet tweede team van Sunlight. Hockey en handbal Zoals het weer er momenteel uitziet, zal de hockeycompetitie Zondag wel weer op volle gang komen. Het eerste dameselftal van de Schiedamse Mixed Hockey Club As- vion, dat vorig seizoen kampioen is gewor- den, doch faalde in de promotiewedstrijden, treedt Zondag tegen het niet zo sterk ge achte Hillegersberg in het veld. Dit kan een 3* zege opleveren. *jj Het eerste herenteam, dat Zondag j.l. te- gen Victoria gelijk speelde, gaat Zondag naar Leiden om aldaar tegen de club van -# die naam binnen de krijtlijnen te treden. Waarschijnlijk zullen de Schiedammers hun meerderheid in de Leidenaren moeten er- leennen. 5 Dames 2 ontvangt Victoria 4. Heren 2 en. 3 spelen resp. thuis en uit tegen RBC 2 en 3. s* De handbalcompetitie wordt a.s. Zondag voortgezet met voor de Schiedamse Hand- bal Vereniging DWS enkele aardige wed- lu strijden. Dames 1, dat Zondag jJ. Phoenix met 5-3 versloeg zal nu de strijd aanbinden met DIOS in Loosduinen. Dames 2 bezoekt 4 in Rotterdam Meeuwen. *5 Heren 1, dat Zondag j.l. op het nippertje met 7-6 van WF won, ontvangt AHC. terwijl heren 2 GONA 2 zal bezoeken. Elk jaargetijde heeft in Holland z'n bijzondere bekoring. Na deze prachtige zomer komen de lange winteravonden, die ook weer een eigen bckonng hebben in UW vertrouwde, huiselijke kring Witt u Uw huis nog gezelliger maken, dan raden wij tl aan ONZE MOOIE 351TJES, BANKSTELLEN, HAABDFiVUTEUlLS EN ANDERE MEUBELEN eens te komen bezichtigen. De prijzen zijn uiterst laag gesteld en schikt een grote uitgaaf inééns U niet, dan adviseren wij U van het FinanclerJngs Instituut Schiedam gebruik te maken. Iedereen is tevreden over de prettige, discrete en goedkope manier waarop deze instelling werkt. Dus zonder enig bezwaar kunt U aanschaffen wat V nodig heeft en Uw wensen vervullen. Vertel ons maar wöt en hèe tl wilt kopen en wij geven U gaarne alle inlichtingen, zonder enige verplichting Uwerzijds. Lange Haven 95 Schiedam P Telefoon 68611 fi H aal:. Groen elean 109

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1955 | | pagina 2