HET NYLONNET WINT TERREIN Bij Kempen en Van Twist gaat laatste boot te water De voetbal nagenoeg uitgerold Motorsloep Tilly in vrije tijd gebouwd Meer scheidingen door ouderdomsvoorziening? Aan het herstel van de Koornbloemcn begonnen AT AAR." ANNËEB V oordrachtsavond Toonkunst Muziekschool Afvallcoper ontvreemd Schiedams Orkest heeft tekort aan musici Verloren en gevonden Haringvisserij Steeds meer wijn Zal Hermes de kampioensvlag kunnen hijsen? Bekercompetitie nadert haar einde Ready voor beker gewipt DE VISSERIJTENTOONSTELLING TE KOPENHAGEN Vlaardniger brak in in Schiedam Agenda N.V.-E.V.A.G. A. Service-Station Viaardingen-Oosi nette pompbediende B, Voor het Autobedrijf Boslaan eerste monteurs aankomende monteurs mannelijk en vrouwelijk fabriekspersoneel SpSf-GpVtiek DONDERDAG 31 MEI 1956 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA II Redactie en Iloofdagentsctiap: Broersvest 3, tel. 68091 Op zaterdagmiddag 9 juni wordt bij de Firma Kemper en Van Twist Diesel N.V. aan de Schie een boot te water gelaten, die de laatste zal zijn welke by deze firma hier Ier plaatse te water gaat. Het is een mo torbootje, door de heer L. van Noort, lid van hfi personeel der afd. Scheepsbouw, in ajn vree uren gemaakt. De heer Van Noort heeft de onderhouw een oude zeesloep ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum van de firma gekregen. Acht maanden ge leden is hij er aan begonnen en soms heeft hy er tot diep in de nacht aan doorgewerkt. Hy heeft het bootje voorzien van een 25 pk rootor^een 4-cilinder Universal en toen de bescheiden ruimte zo economisch mogelijk ingedeeld. Plaats voor zes man De TfHy zo heeft hij zijn bootje ge doopt heeft een inhoud van slechts acht kubieke meter, maar in die ruimte heeft Van Noort slaapruimte weten te .vinden voor vier personen, met een keuken, voor- nen van Butagas, een wasgelegenheid, een waterpomp voor buitenboordwater, twee kleerkasten, bergruimte, een goed geventi leerde wc en alles wat verder tot het kom fort van een motorbootje behoort. De boot is 7.40 m lang en 2.25 m breed en heeft een diepgang van 60 cm. De opbouw is van mahoniehout. Als hrt moet, "zo zei ons de heer Van Noort, kr.n ik hier zes man ber- „Onze partij is voortgekomen uit de Nationaal Katholieke Partij van de heer Vel ter, doch toen deze partij plotseling, zonder dat zelfs de bestuursleden er van lusten, overging in de K.V.P., hebben wij •ras afgescheiden en de Nationale Urne op algemeen Christelijke grondslag gesticht. De Nationale Unie berust op het Christen- j heden dom en daarom zijn ome leden ook van verschillende richtingen en strijden Katho liek en Protestant naast elkaar", aldus de lijstaanvoerder van de Nationale Unie, R. C. 'A, F. J. van Lissa Nessel, op de verkiezingsbijeenkomst woensdagavond in Irene. De spreker die na hem kwam, mr. W. Broertjes, gaf een beeld van het ontstaan van de Nationale Unie. Omtrent de ouder domsvoorziening voorziet spr. vele schei dingen. Als men n.l. de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, dan zullen velen, aldus spr., er toe overgaan te scheiden, omdat men dan meer krijgt uitbetaald. Men tal echter normaal bi Ij ven samenleven. Na deze sprekers voerde o.a. nog dr. mr, A. Zeegers het woord. Hf et oneindig geduld en onuitputtelijke werklust heeft de heer Van Noort een oude zeesloep, die hij op zyn dienst jubileum uatt de fa. Kempen Van Twist heeft gekre gen, in een comfortabele motorboot veran derd. Weldra zal het bootje te water toorden gelaten. Het is de laatste boot die bv Kem pen Van Twist te Schiedam wordt gebouwd. gen: vier slapen dan op de opklapbedden en twee op reserve-luchtbedden. Heeft u dat gezien7 Wij hebben zelfs elektrisch licht aan boord, al werken wij dan ook maar met een zes volts lichtinstallatie In augustus of september zoals men weet berinnen de werkzaamheden bjf de spoorwfiRkTuising over de Schic In öe maand september zal de firma haar be drijf naar Dordrecht verplaatsen. De ver hoogde zandbaan voor de aftakking van de spoorbaan is reeds grotendeels gereed. Ged. Staten hebben een beslissing geno men in zake de subsidie voor de restauratie van de Schiedamse korenmolen „De Drie Kcombloemen". Zoals bekend werden de kosten geraamd op ƒ5.520, maar dit be drag zal wel op f 6500 komen, ,,De^ Drie Koombloemen" is de middetste van de drie hoge stenen molens, staande aan de noordelijke rand van de stadskern van Schiedam. Evenals de andere overge bleven molens Schiedam telde er voor heen achttien is het een zeer hoge ronde tenen baliemolen*, hij is ven de Schiedamse molens de enige, die nog vrijwel dagelijks in bedrijf is. De molen beheerst met de an dere molens het stadsbeeld van Schiedam en wordt dikwijls door toeristen bezocht. Ged. staten geven m overweging het pro vinciaal subsidie te bepalen op 15 pet., tot een maximum van ƒ975. Inmiddels is met de herstelwerkzaam- DONDERDAG 31 MEI. Passage Theater: 8 uur CAB-revue „Uitver koop". Arcade: 8 uur jongerenbijeenkomst XVP. Jeugdhuis (L, Haven 103): 3—5 en 7.30—10 uur bazar NPB. Irene: 7.30 uur jaarvergadering en lezing De Belangen. VRIJDAG 1 JUNI. Irene: a uur, cabaret NPV groep Burg. van Kaaren. Tivoüi 8 uur, HBS-ver. Onder Ons instuif. BIOSCOPEN. Monopole Theater: Heden 7 en 9 uur: „Detec tive Callaghan grijpt in" (18 j.). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Stedelijk Museum: Dagelijks ook 's zondags, van 2—5 uur 's woendags- en 's vrijdags avonds bovendien van 7io uur: eigen col lecties. ZWEMBADEN. Sportfondseubad: zondag (gem.): 9—12, (gem.): 7—8 15, 11.95-13-15. 16—17 30: dl (gem.): 7—8.15, 11.15—13.30, 15.45—17.30, 19-30—20.45; dt. (dames): 10.15—11.15, wo (gem.)" 7—6-15, 12.15— 13.15. 14,30—17.30. 19 30—20.45; do. (gem.): 7—8,15, 11.15—13.30, 15 45-17.30, 19.30—20.45; do. (dames) 18,50—10.30; vrij. (gem.): 7—8.15, 11.45-13.30, 15.15 -17.30, 13 30-21.15: za, (gem.): T-S.15, 10 45- 12.00, 14.00—15.30, 18.00—18.00. 19.00—20 45; (heren)* 20 45—21.30 Gem. Zwembad (HavendUk): geopend van 8.so uur v.m. tol fl uur n.m. ('s zaterdags tot 6.30 uur). LEESZALEN. Gem Openbare Leeszaal en BJbL, Lane»- Hbvbïi- geopend Iedere werkdag (behal»e maandag van 9 35 tot 4 30 uur en tedere avönd (behalve woensdag en zaterdag) van 7—8 30 uur Zondags gesloten ilk. Leeszaal en Blhl., Dam- Geopend el morgen 10—12 uur (behalve maandag, woens dag en vrijdag). Iedere middag tehalve maandag) van 25 uur; iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7—8 30 uur. Zon dags gesloteD MEDISCHE DIENST Gemeente Ziekenhuis Nassaulaan, tel. 69125; R.K Ziekenhuis Dr NoletstiehtSng. Dr NoSet- ttraat, tel 63411. Voor aangifte van ongelukken belle men oe GG en GD. tel 692G0 Politie 09333 Brand- weer 89123. Voor spoedgevallen des avonds geopend apotheek Nieuwland, Dr. Wibautpleln 17 en Jansen, Swammerdamsingel 41. 1 Juni Laatste Kwartier Zon op 4.24 uur, onder 29.53 uur Maan op 0.41 uur, onder 12.07 uur De Schiedamse Tbonkunst Muziekschool hield woensdag zijn tweede voordraehts- avond na de fusie in het gebouw voor Chr. Soe. Belangen. Het programma van deze avond bevatte liefst 22 punten, doch was her afwisselend opgesteld, zodat de aan lengen zich allerminst behoefden te ver velen. Onder algemene leiding van directeur Louis van den. Honaard werden verschil lende demonstraties gegeven door leerlin gen met trompet, accordeon, viool, piano, 0'oKiJult, mandoline en klarinet. Bijzonder aardig was het optreden van de ölokflultklasse onder leiding van de heer I- Degreef. Deze klas was ni. door leerlin- fën van verschillende klassen samengesteld 8) zij toonden een behoorlijke vaardigheid. De moderne, componisten waren op deze avond niet vergeten, want leerlingen van Larry de Bruyn brachten de Finale juatre-mams van Henk Badings ten ge- nare. Van de jeugdige Jan van der Tak zal jjisn waarschijnlijk veel plezier kunnen Beleven, want de wüzp waarop hij de so nate fn F van Ceorg Friedrich Hëndel op sopraan blokfluit speelde, doet de ver wachtingen gespannen houden, omdat deze jongeman ongetwijfeld aanleg heeft, voorts werd er door Adrl Kerstens van werken van Roland Holst en Timmer mans gedeclameerd en trad een kamermu- iieK-ensemble onder leiding van Louis van Honaard op. Dit laatste speelde o.a. «en suite van de heer Van den Honaard. POLDERWANDELTOCHTEN OP 2 EN 3 JUNI De Wandelsportvereniging Wandelvrien- aen organiseert op zaterdag 2 en zondag 3 r "aar tweede Nationale Polderwandel- genten, ter gelegenheid van haar driejarig Getart zal worden van café Boule- wd, Rotterdamsedijk op zaterdag om 2.30 uu£ en zondag tussen 10 en 11 uur. vereniging "Wandelvrienden voert de nm ]aars langs de mooiste plekjes in de opving van Schiedam. De parcoursen jf «el öe meeste zorg gekozen. De af- - voor de fceide dagen bedragen 10, en 30 km. rWXt£a PrÜzen zijn beschikbaar gesteld «wr bestuur en leden, het Prooi, het Vrije Uavs* fc Rotterdamsch Nieuwsblad en de Schoenfabrieken. Voor de jeugd baar 2° 'ïtn Z^l::i aparte beschik te wandelaars worden zaterdag om 5 opgewacht door de Drumband van Wil- benoord en gaan dan gezamenlijk via «uanalaan. Stadhouderslaan, Willemskade, di,venelaan' Willem Brouwerstraat, Maas- jJ ®n, Nieuw Mathenesserstraat, alwaar ontbonden zal worden, inschrijvingen kunnen ook aan de start Waals vinden. een begin gemaakt. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen fl—12.30 uur en 2—5 uur: kabelslot; kinderporiemonnaïe; geruit kindertasje: 2 kinderbrillen; bruine herenschoen. Voor de politierechter te Rotterdam heeft terechtgestaan de 40-jarige Schiedamse gal- vaniseerder G.C.R., die, werkzaam bij de N.V. Centrale Werkplaats alhier, zich ge durende veertien maanden had schuldig gemaakt aan diefstal van afvalkoper, dat hij z'n vrouw bet verkopen. Dat laatste heeft de rechter hem als een verzwarende om standigheid aangerekend en hem conform de eis veroordeeld tot 14 dagen voorwaar delijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd, plus onvoorwaardelijk 50.-7 boete of 20 dagen hechtenis. Oecumenische zangdienst Zondagavond 3 juni om 8 uur houdt de Oecumenische Jeugdraad Schiedam de laatste zangdienst in de Lutherse kerk. Ds. M. J. C. Visser uit Rotterdam zal de dienst leiden en de heer J. P. Bekkers zal het orgel bespelen. De liederen worden gezongen uit de Hervormde bundel. Als Hermes kampioen wordt Als Hermes DVS zondag in de uitwed strijd tegen 't Gooi kampioen wordt zullen spelers en bestuur zich na terugkomst in Schiedam rechtstreeks naar hotel Beyers- bergen begeven, waar van ongeveer 8 uur af gelegenheid bestaat tot feliciteren. Daarna is er voor de leden en donateurs den soiree-dansante in Musis Sacrum. „Is het eigenlijk niet bedroevend, dat we in een plaaats als Schiedam met bijna 80.000 inwoners geen orkest kunnen vormen van minstens veertig man? Dit laatste aantal hebben wij ons tot voorlopig doel gesteld en als de Schiedamse amateur-musici zich no eens spontaan als lid opgaven, dan zou Schiedam eindelijk weer eens een eigen amateur-symfonieorkest hebben. Vroeger, toen het Toonkunst-orkest nog bestond heeft het ook gekund. Het inwoneraantal Is enorm gestegen, dus moeten daaronder toch ook wel musici te vinden zijn?" Een en ander vroeg voorzitter A. J. M. Vervoert van het Schiedams orkest 2ich af op de openbare repetitie woensdagavond in Arcade. Twee jaar geleden is het orkest Te bevragen bü de vinders; parkiet, A. M. van Vliet, Villastraat 43; parkiet. Blom, vogel handel Vlaardingerdijk; pop, H. Vrij dag, Nwe. Maasstraat 35: 1 p. rolschaatsen, d. Graaf, Broersveld 52; groene autoped, Engenng, Lorentzlaan 22; blauwe autoped. A. van Troost, Voltastraat 30b; driewielig kinderfietsje. Goedhart, Fulton straat 13a; blauwe autoped, J. Schenk, Gr. v. Prinste- rerlaan 31; bedrag sen geld, Dingenauts, Numansdorpsestraat 12; herenhorloge, W. Dekker, paulus Potterstraat 60b; schakel armband, F. Vogelezang. Broersvest 95a; KLM-speldje, v. d. Linde, Begoniastraat 30, Vlaardingen; doublé armbandje, J. Mulder, B. K.-laan 249b; 2 washandjes. F. v. Vul pen, Rozenburgerpletn 12b; alpinomuts, J Konings, Herenstraat 25 15blauw wagen- dekje, R. Monster, Visserstraat 6, groene ceintuur, R. Gutlich, B, K.-laan 265b; zwem broek en handdoek, C. v. d. Kamp, Nieuwe Haven 123d; groen geblokt kindertruitje, H. Westdijk, West Frankelandsestraat 13; datnesvest, zwembroek en baddoek, J. Tet- telaar, Rozenburgsestraat 4b; 1 p, heren- glacé's, v. Geloven, Aleldastraat 44e; zwem broek en handdoek, H. v. d. Broek, Buiten havenweg 166; baddoek en zwembroek, A. Vet, Jan Vermeerstraat 8a; gebreid wollen broekje, A. Piooy, Fabriplein 4; regenjas, Schnjver's Woninginrichting, Singel 70, afd. boekhouding; wit kinder schoentje, F. de Rooij, Gordonstraat 52a; 1 p. witte kinder schoentjes, Schrijver, Singel 70; zwarte da messchoen, A. Stöver. Nwe. Maasstraat 32a, kinderbril, v. Weert, Jan van Avennesstraat Bib na 18 uur; ring met sleutels, Renters. Mariastraat 110; zakmesje. E. Wiegman, 2de Tuinsingel 24; sigarenaansteker, Scheffers Ooslerstraat 56; zonnebril. S. Denker, Lange Achterweg 14; ring met sleutels, Donkers. Bellstraat 9a; portemonnaie met inhoud, J Dijk, Lange Singelstraat 101a; paraplu, L. J. Klein—Gessink, Archimedesstraat 13b; herenportemonnaie met inhoud. F. de Jong. Rembrandtlaan 6b; kinderportemonnaie met inhoud, Borsje, Lorentzlaan of -plein 42d,: damesportemonnaie met inhoud, Hengst, Vlaardingerdijk 255b; portemonnaie fhet in houd, G. J. Timmermans, Teslastraat 91, Haarlem; portemonnaie, M. Schinkel, Gali- leistraat 6b; aktetas, A- Gommel, Th, Kempisstraat 28b; keukengordijntje, P Heijster, St. Liduinastraat 43; koffer, afd. Beveiliging, Wilton Fijenoord Schiedam: krat met melkflessen, G. Krul, Rotterdam- sedyk 237b; gedeelte van een knalpïjp. rioolgemaal. Stadhouderslaan bij Juliena- park; passer, W. Hoek, Middelharnisse- straat 24. opgericht met 25 leden. Het aantal leden is echter In die twee jaar steeds achteruit gelopen, omdat men eigenlijk dacht de vrije tijd beter te kunnen gebruiken. Daar door heeft men thans nog maar 16 leden en men kan wel nagaan dat de bezetting veel te wensen overlaat. Vooral aan bla zers en strijkers is een groot tekort. Er zijn in Schiedam drie ensembles van twintig musici, als deze dus eens tot een fusie zouden komen, dan zou de uitvoering in oktober a.s. zeker beter slagen dan deze openbare repetitie. Wellicht, dat men ook in samenwerking met de Toonkunst Mu ziekschool iets bereiken kan. Onder leiding van dirigent A. Slootmaker werden deze avond drie werken ten gehore gebracht. Men begon met een symfonie van Johann Christian Bach, waarna Haydns symfonie „Mii dem Paukenwirbel" volgde. Tot slot speelde men entr'acte muziek uit Schuberts Rosamund e". Een en ander klonk zeker niet slecht, doch met een gro tere bezetting zou men beslist tot een bete re muzikale prestatie in staat zijn. Het orkest repeteert elke woensdagavond in Arcade. DE BIOSCOOPPROGRMIMA'S IN DE KOMENDE WEKEN Het Passage Theater heeft voor de ko mende weken de volgende films op het programma staan: Paris Canaille; Cissy; Obsessione; De mooiste vrouw van de we reld; Les amants du Tage; You are never too young; Man of the moment en The lady and the Tramp van Walt Disney. Het Monopole Theater zal draaien: Teo- dora. de Byzantijnse keizerin; May Britt als Jolanda, de dochter van de zwarte pi raat; Ralph Meeker in Het bataljon der gedoemden; Marina Vlady in Jeugd in ge vaar. Het plateau des doods met Alan Ladd; Richard Leeuwenhart met Rex Harnscn en Virginia Mayo; Burt Lancaster als The Kentuckian en Aasgieren van New York naar Mickey Splllane's boek. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marius, z. v. M. van Meurs en E. J. A. Hoorman; Willem, z. v, W. Schnei der en W, E. Wagner; Ronald en Hendrik, 2 z. v. T. A. Grobbe en B. Pieterse; Johan nes J., z. v. A. Olivier en M. Timmers; Diana, d. v. L. van Barneveld en A, J. v. d. Kroon; Wilhelmlna M., d. v. C. J. G. M. Janse en T. I. Swartjes; Herman, z. v. A. Poot en M. Groen. BEDRIJFSONGEVAL Bij het verrichten van werkzaamheden op het bedrijf van de N.V. „Maassluis" kwam de 50-jarige arbeider L. de Vries uit Schie dam van een 4 meter hoogte zodanig te vallen, dat hij met een ernstige hoofd wond en enkele lichte blessures per zieken auto naar het Gemeenteziekenhuis te Schie dam overgebracht moest worden, nadat dr. De Wilde de eerste hulp verleend had. Hedenmorgen: VL 78 9 kantjes, VL 172 —15 k.; VL 203 2 k.; VL 207 1 k.; VL 208 thuisvarend; VL 29 15 k.; VL 86 1 k.; VL 97 22 k.; VL 114 2 k.; VL 142 thuisvarend; VL 197 34 k.; VL 53 3 k.; VL 71 6 k.; VL 83 30 k.; VL 166 10 k.; VL 50 thuisvarend; VL 56 60 k.; VL 64 70 k.; VL 132 25 k. Nu het toeristenverkeer met Frankrijk steeds toeneemt, begint de wijn weer een belangrijker plaats bij het Nederlandse volk In te nemen. Dit bieek duidelijk op de sluitingsbijeenkomst van het sociëteits seizoen van de R.K. Middenstandsbond woensdag in hotel De Kroon, want een groot aantal aanwezigen woonde deze wijn- propaganda-avond bij. Veel kon men leren op wijngebied van propagandist L. van Dam en dne films, gedeeltelijk in kleuren. De heer Van Dam schetste op genoeglijke wijze een stukje geschiedenis van de wijn, hoe deze drank van de Fhoeniciërs in Frankrijk terecht kwam, waar bleek dat de grond voor de wunteelt ideaal was. Spreker vertelde ook welke wijn jong gedronken moet worden, zoals bijv. de Beaujolais, en hoe met deze wijn nogal eens gezwendeld wordt door een Beaujolais 1947 aan te bieden, terwijl deze wijn al veel te oud is. Ook de champagne werd „onder de loupe" genomen en de heer Van Dam verhaalde hoe deze sprankelende wijn door een mon nik eigenlijk bij toeval „ontdekt" is en welke gevolgen dit heeft gehad. Nu bevin den zich kilometers lange kelders onder en rond de stad Reims, het middelpunt van de champagne-Industrie. De „bedrieglijke" port werd ook nog even nader bekeken, evenals de „koelere" sherry. Buiten de drie films, alle vanzelfspre kend betrekking hebbend op de wijn, kreeg men deze avond ook nog een nadere ken nismaking met de wijn zelf. Er werden n.l. verschillende soorten wijn geschonken, het geen natuurlijk in de smaak viel. MET HET SPORTWEEKEINDE IN HET ZICHT Alleen in de betaalde sector wordt het komende weekeinde nog gevoetbald, maar voor het overige Is de voetbal praktisch uitgerold. De zomersporten komen allengs meer de aan dacht vragen. Hermes DVS kan zondag de kampioenstitel in de wacht slepen. Dankzij de nederlaag van Wageningen zondag jl. hebben de Schiedammers nu oog één punt nodig uit de resterende twee wedstrijden. Zondag moet deze punt behaald kunnen worden op het reeds gedegradeerde 't Gooi, waarbij de Schiedammers op bezoek gaan. SVV speelt zendag thuis tegen BW, dat nog juist twee punten nodig heeft om zich in de erg-divisje te spelen. Een nieuwe nederlaag voor de Schiedammers ligt dus in het verschiet. Lager voetbal SVV mag nu toch wel eens wat jong bloed in het elftal brengen; men is nu gedegra deerd, dus kan men best eens een paar jonge spelers uit de lagere elftallen een kans geven. Wellicht dat men dan het volgend seizoen een behoorlijk team op de been kan brengen. Uiteraard is het nu de tijd voor experimenteren. Voorts wordt zondag de wedstrijd Umtas 2 SVV 3 gespeeld. Het zal wel heel raar moeten lopen, als Hennes DVS zondag de kampioensvlag niet zou kunnen hijsen. Maar 't Gooi zal zeker zijn sportieve plicht willen nakomen en trachten de Schiedammers een nederlaag toe te brengen. Bovendien zullen de zenuwen de blauwwit ten parten spelen, terwijl de fhui&club geheel vrij van zorgen het veld kan betreden. Door de nederlaag van Wagemngcn zijn de kansen van Hennes weer aanmerkelijk gestegen. 1t Gooi Is evenwel een vreemde ploeg, die in de laatste weken eerst tegen het sterke Haarlem gelijk speelde en van het minder sterke Leeuwar-den met grote cijfers verloor. VAN DE GROENE TENNISTAFEL De eerste' verrassing heeft zich thans in de bekercompetitie voorgedaan. De eerste klasger Ready is gewipt in deze competitie door NOAD 3, NOAD 3 schakelde door een overwinning op Wilton 2 eerst dit team uit en de volgende wedstrijd was Ready het slachtoffer- Wilton 2 kwam met de spelers Jan Zuidgeest, Piet Boer en D, de Bie lang niet zwak uit. Het was bij voor baat met mogelijk te zeggen welk team als winnaar uit de bus zou komen. Het tweede klasse team van NOAD behaalde echter een ruime overwinning. Toen moesten zfj aantreden tegen Rea dy 1. Ready was echter niet op zijn sterkst. Dit team 'kwam uit met Witn Brunlng en de gebroeders v. d. Poort. Ook deze wed strijd was al snel in het voordeel van NOAD 3 beslist. Het 2ijn vooral Han Ha- zelzet en Jan Hendrikx. die in deze wed strijden uitstekend op dreef zijn en het is voornamelijk aan hun te danken dat dit team het zo ver heeft gebracht. Door deze prestatie heeft NOAD 3 zich thans bij de laatste drie gespeeld. Ready 2 kwam na een uiterst spannende strijd met NOAD 5 als winnaar uit de bus. Ready won deze wedstrijd met 54. Wil ton l had met veel moeite met PTTS 2. De volgende wedstrijden staan nu op het programma: NOAD 1Ready 2 a.s. vrij dagavond in de Beurs. Hedenavond speelt Wilton 1 thuis tegen NOAD 2. Ook de win naar van de wedstrijd NOAD 2Ready 2 plaatst zich bh de laatste drie. Terwijl de winnaar van de wedstrijd Wilton 1NOAD 2 aan moet treden tegen PTTS 1. De drie teams welke zich in de fmale spelen, spe len een halve competitie. De winnaar hier van komt dan weer voor een jaar in het bezit van de CBTB wisselbeker. Als NOAD 1 wint van Ready 2. wat wel te verwach ten zal zijn, en NOAD 2 haalt hetzelfde stoute stukje uit als NOAD 3, dan zou het kunnen gebeuren dat de drie finalisten drie NOAD-teams zijn. Dit zou voor de ver eniging NOAD een nrachtige prestatie zijn. Er zijn nu nog zes teams van de dertig in de strijd. Volgende week hoopt men aan de finale's te kunnen beginnen. Bjj het lagere voetbal worden zaterdag en zondag nog maar enkele wedstrijden ge speeld. De meeste clubs hebben het pro gramma afgewerkt en gaan van een welver diende zomerrust genieten. Bij het KNVB- voetbal .spelen alleen enkele lagere elftallen «'an Excelsior '20 en DHS. DHS 2 ontvangt De Hollandiaan 2 en Excelsior '20 2 gaat bij DHC 4 in Delft op bezoek. Voorts spelen de derde elftallen van DHS en Excelsior '20 op het terrein in Kethel tegen elkaar. De batansrijkste wedstrijd In de afdeling Rotterdam is de strijd om de gouden plak (kampioenschap van de afdeling Rotterdam) tussen Marilnit en LMO. De eerste Strijd verloren de Schiedammers zodat zif zeker hun best zullen doen de sterke linkcr-Maas- oeverbewoners met eert nederlaag naar huis te sturen. Ursus is een van de laatste clubs in de af deling Rotterdam, die nog voor de compe titie in het veld treedt. Men speelt thuis tegen Bloemhof. Wat hot zaterdagmiddagvoetbal betreft speelt HBSS 2 thuis tegen Quick Boys 2. PPSC 2 gaat een bezoek afleggen bij de reserves van Zwervers GTB is nog lang niet m veiligheid, integendeel, dc Schiedammers zullen erg op moeten passen willen zij niet degraderen. Zaterdag jl. werd men door de Zwervers onder de voet gelopen en de tegenstander van het komende weekeinde, HVO, zal zeker in staat zijn voor een gehjk resultaat te zorgen. GTB 2 gaat zaterdag bij Zwaluwen (V) 5 op bezoek. GSS tenslotte kan zaterdag van Stedos winnen en daardoor zijn positie nog iets verbeteren. Honkbal Schiedam heeft in de honkbal-tweede klasse D thans alleen de leiding genomen. De zwart-witten hebben thans zes punten uit drie wedstrijden en worden op de voet gevolgd door SVV en DOS, die eveneens 2es punten hebben doch uit vier wedstrijden. De Schiedammers gaan zondag bij The Blue Lions in. Tilburg op bezoek en kunnen daar zeker een overwinning in dc wacht slepen, want de Tilburgers behoren niet tot de sterkste clubs in deze afdeling. The Blue Lions hebben tot nu toe slechts twee punten uit vier wedstrijden vergaard en verloren zondag jl. met grote cijfers van PSV, waar van Schiedam enkele weken geleden won OP de visserjjtentoonstelling te Kopen hagen waren 13 landen, hetzij met een collectieve, hetzij met individuele inzen dingen vertegenwoordigd, maar het waren toch vooral Scandinavische en West-Duitse firma's, die op de tentoonstelling hun pro- dukten toonden. Aanvankelijk is er gedacht aan een col lectieve Nederlandse inzending op de ten toonstelling, In navolging van West- cn Oost-Duitsland, IJsland en Groenland, doch, hoewel tot voor zeer korte tijd ruimte voor deze Nederlandse inzending gereserveerd bleef, deze gedachte is tenslotte niet verwe zenlijkt. Het voor de Nederlandse visserij minder gunstige tijdstip en het samenvallen met Vlaggetjesdag en haringrace, hebben deze gang van zaken ongetwijfeld beïnvloed. Wel zijn thans enkele Nederlandse firma's individueel op de expositie vertegenwoor digd. o.m. de Van Berkel-fabrieken met weegschalen, de Kromhout-fabrieken met scheepsmotoren. Holland Launch met stalen vissersvaartuigen, de ApeJdoomse netten- fabriek Ven Zeppelin en Kuypers Machine fabriek te Rotterdam met omkeerbare scheepsschroeven en diverse keerkoppelin- ,;en. De Inzendingen van deze Nederlandse firma's zijn. goed verzorgd en de standhou ders zijn tevreden over de belangstelling. De West-Duitse vissersvloot De West-Duitse inzending fs een zuivere informatiestand, waarin de buitenlandse bezoekers warden ingelicht over de Duitse visserij en haar producten. Speciale aan dacht wordt besteed aan de Deens-Duitse handelsbetrekkingen. Uit grafieken noteer den wij. dat West-Duitsland in 1955 na Groot-Brlttannië de grootste afnemer van Deense visserljprodukten is geweest In de rij van landen, waarvan West-Duitsland in 1955 visserljprodukten betrok, neemt Dene marken de tweede plaats in na Portugal. Interessant is ook een overzicht van de samenstelling van de West-Duitse vissers vloot op 31 december 1955. De vloot be stond toen uit 213 trawlers, met een tonnage van 112.073 brt. en een totale aanvoer van 509.428 ton visserljprodukten. Op dezelfde datum had West-Duitsland 100 loggers in de vaart met een totale Inhoud van 21.040 brt, en een totale aanvoer van 68.529 ton. De richting welke "West-Duitsland uit gaat bij bet bouwen van nieuwe trawlers is duidelijk af te leiden uit een model van de in 1955 gebouwde motortrawler „Henry Everding", een schip met een lengte van 30 nieter, breedte van 8.80 meter, diep gang van 4.15 meter en een snelheid van 13.24 mijl. Het visruim heeft een Inhoud van 457 m3.. De neltenjabricage yEEK opvallend is by een bezoek aan de internationale vlsserijtentoonstelling de belangrijke plaats, die het nylon en per- Ion bij de Internationale nelienfabrïcage gaan innemen. Alle standhouders, zowel de Nederlandse, Noorse, Deense, Zweedse, Finse als Duitse, 'legden er in gesprekken dc nadruk op, dat het nylon-net steeds meer terrein wint. Een groot voordeel is tot nog toe gebleken het lichte gewicht. Bij de trawlvisserlj be tekent dit een grotere snelheid voor het schip en dus grotere vangstmogelijkheden. De vertegenwoordiger van een Noorse net- teofabriek vertelde ons, dat de kabeljauw- visserij bij de Lof&dden, een van -de belang rijkste visgronden ter wereld, in de afge lopen winter voor minstens 90 met ny- lounetten is uitgeoefend. Bij de haring visse rij, waarvoor het „purse"-net wordt ge bruikt, vindt het nylon nog geen toepassing. Ook een Deense firma bevestigde ons, dat in Denemarken het nylonnet steeds meer ingang vindt. Vooral bij de trawlvisserij op kabeljauw is het nylonnet van groot belang gebleken. Als voordelen van het nylon-net worden door de fabrikanten opgesomd: rot niet, minder slijtage, zeer sterk, minder gewicht. Een bijzondere attractie van de visserijtentoonstelhng zijn de op verschil lende plaatsen opgestelde nettenbreimachi- nes, die op bepaalde uren van de dag in werking zijn. Verwerking van vis /"*\OX de ontwikkeling op het gebied van ontgraaf- en fileermachtnes voor ha ring en vis is nog niet tot stilstand geko men. Op Internationaal terrein trachten ver schillende firma's elkaar dc loef af te ste ken bij het op de markt brengen van steeds sneller en steeds nauwkeuriger werkende machines. Zeker is. dat de machines een steeds verdergaande graad van verfijning vertonen. Op de visserijtentoonstelling in Kopen hagen zijn zowel Duitse als Zweedse mer ken in werking te zien. Ook de imposante Ba ader 99, een fileermachine voor rond vis van verschillende grootte is weer op dezo tentoonstelling in werking. De machine is niet tüeuw, maar zij trekt begrijpelijker wijze de aandacht op elke internationale tentoonstelllngdoor haar Ingenieuze wer king en imposante afmetingen De apparaten voor het opsporen van vis- scholen worden eveneens steeds verder Negen maanden gevangenisstraf met af trek eiste het O.M. bij de Rotterdamse rechtbank vanochtend tegen de 35-jarige koopman H, v. W.. uit Vlaardingen, die in februari j„l. tw§e maal had ingebroken op twee plaatsen te Schiedam. Verd, bleek dertienmaal tc zijn veroor deeld en in sterke mate drankzuchtig te zijn. Bij de eerste inbraak had Van W. enig geld. bij de tweede een aantal werkkleding- stukken gestolen, gelijk hij bekende. Wegens huisvredebreuk en belediging eiste het O.M. nog tegen Van W. 14 dagen gevangenisstraf. De raadsman, n»r. W. Snijders, vroeg in zijn pleidooi om een gecombineerde straf voor zijn cliënt. Uitspraak 14 juni a.s. HEDEN. Liefde en Vrede: 20 uur, Herv. Geref. Comité met ds. v. Wingerden uit Harderwijk. Stadsgehoorzaal: 20 uur, „De vruchten van de zomer" <t8 j.j) Luxor Theater: 20 15 uur „Huwelijks bureau" (ie i.) Het Hof: 20 uur. Hofconeert Concertmo. VRIJDAG. Stadsgehoorznal: 20 uur, „Simtoa" (IB j Luxor Theater: 20.15 uur, „Tarzan m de woes tijn" (14 j.). BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Bureau itotterdamsch Nieuwsblad, Smalle Havenstraat I, telefoon 3229. Na 17.30 uur tot 20 uur: Boterbloemsiraat II, telefoon 2.9.5.9. Bil geen gehoor 3-8.W. Redactie, telefoon 5453. 1'olltie en Brand «veer 2343 blekend lenst Hof taan 9n. telefoon 2591 geperfectioneerd. Deze perfectionering gaat in de richting, welke wij reeds signaleer den «a ons bezoek aan de internationale visserijtentoonstelling in Aalesund (Noor wegen) in 1954. namelijk het op de markt brengen van combinaties van echolood en asdic. Een Noorse fabriek uit Oslo toont in Ko penhagen voor de eerste maal een haring- olie-maehme, werkend volgens een nieuw principe. De machine peist, evenals de an dere apparaten, de olie uit de gekookte haring-massa, maar bij de nieuwe Noorse machine gebeurt dit door middel van een spiraai-pers. De machine heeft een capaci teit van 200.000 kg. grondstof In 24 uur. Verscheidene Noorse haringoliefabrieken hebben reeds een dergelijke machine be steld. De N V Meiaal- en houtbetoerfcmps M\j. „Maassluis'' heeft woensdagmiddag per bok een hekscctie verladen op een zolderschuit Dp spctie is bestemd voor een erts-tankschip van 26.009 ton en is gebouwd m opdracht van de scheepswerf Jan Smit Czn. te AZ- blasserdam. Het totaal gewicht bedraagt 60 ton; de sectie bestaat uit 3 dekken en is li ■mtr. breed en 8 mtr. hoog. Deze sectie is geheel gelast en werd opge bouwd m de Heldnngsiraat aan de Geer in ruim 6 weken Official Forddealer, Boslaan 612, vraagt voor: (Voor actief persoon goed betaalde positie). en Aanmelden persoonlijk: Boslaan 6, Vlaardingen of schrif telijk Postbus 112, Vlaardingen. De N.V. Distilleerderij WENNCKER CO. vraagt van 15 tot 25 jaar. Aanmelden dage), op kantoor: Schie 102. Schiedam. O M BRUIN t ICHUJlArt ja M4|J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1956 | | pagina 1