mm Een gouden jubilaris bij Gemeentewerken Grote bedrijvigheid in de Industriepoider Kampioenschap le Idas lihre rif mmM&m ilIÈi Medaille voor hoofd-boekhouder H. van Wieringen AT cy AAR. K ANNEER, üifgfl $IUÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊSÊÈ!ÈÊÊMM$ÊËiiÊÊÊÊ Aan Mercuriusstraat tal van bedrijven weldra in gebruik Hekman overivon ook Van der Maarel Die letzte Brücke voor de K.F.A. Brederode won eerste prijs in Elsloo (L. L,-'4V* Clandestiene vuilnisbelt Succes neemt deel aan microkorfbal in Energiehal Het oude poortje in de Grofbaan Film Maria Theresia voor de Cefa Vergaderlokaal voor A.A. SCHIEDAM De Lutona komt met Wat eeuwig leeft Gevonden in Vlaardingen „Zuidzee Zeepbel" door Haagse Comedie Marcelloeen circuskind J DINSDAG 29 JANUARI 1957 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 7 Redactie en hoofdagentsc.hap: Broersvest 3, tel. 680S1 In de Aula van Gemeenfewcrken aart de Korte Haven werd maandagmiddag het gou den jubileum gevierd van de heer H. van Wieringen, hoofdcommies bij Gemeente werken. De jubilaris mocht uit handen van de burgemeester, nr. J. W. Peek, de ere medaille in ontvangst nemen, welke ver bonden is aan de Orde van Oranje Nassau. Deze gouden onderscheiding werd hem door de burgemeester zelf op de borst gespeld. Onder de vele sprekers, die de verdiensten van de jubilaris roemden, was het jn de eerste plaats wethouder Tn. .T. L. v. d. Berg, die cr op wees, dat de jubilaris hy gemeen tewerken is begonnen als jongen van veer tien jaar en zich door nauwgezette plichts betrachting tot de hoogst bereikbare func tie heeft opgewerkt. In de halve eeuw, die Van Wieringen hij Gemeentewerken gewerkt heeft, aldus de wethouder, hebben zich grote veranderin gen voltrokken. In dit gemeentebedrijf, oorspronkelijk slechts een smederij en tim mermanswerkplaats, functioneren nu afde lingen zoals bruggenbouw, de stedebouw- kundige dienst, waterbouwkundige werken etc. Wethouder Van den Berg bood de heer Van Wieringen een bloemstuk aan en ver klaarde daarbij: ,,U deed altijd met liefde uw werk en dikwijls meer dan dat." Vervolgens sprak ïr. H. B. J. Aikema als oud-directeur van Gemeentewerken, die vele jaren met de heer Van Wxermgen heeft samengewei kt, alsmede de huidige direc teur ir. J. van den Akker, die beiden de nauwgezette plichtsbetrachting van de ju bilaris prezen en hem een geschenk over handigden onder couvert. Namens het per soneel bood de heer Lr. S. Moesker de jubi laris een fraai fototoestel aan. Sprekend als voorzitter van de personeelsvereniging en adj. directeur wenste de heer Moesker veel goeds voor de tijd, als de heer Van Wie- ringen over zeven maanden de dienst met pensioen zal verlaten. Miljoenen door zijn vingers De referendaris, de heer M. P. Klooster man, ging nader in op het wprk, dat de heer Van Wieringen heeft verzet. In de loop der jaren zijn hem als hoofd van de boek houding miljoenen guldens door de vingers gegaan. Hij heeft zich tegenover zijn perso neel altijd een bekwaam en bijzonder hu maan mens betoond. Het personeel had daarom geld bijeengebracht voor een jubi leumgeschenk, n.l. een fiets. Verder spraken nog de heer W. Mak namens het administra tieve personeel, de heer K. Jongepier. als opzichter van bestratingen, en raej. C. Bub- herman, gepensioneerd adj. commies. De burgemeester, die de jubilaris de me daille op de borst spelde, kwam eerst later, omdat hU door ambtsbezigheden was opge houden. HU legde de nadruk op het grote aandeel, dal de heer Van Wieringen bij de snelle ontwikkeling van Schiedam in de laatste jaren heeft gehad. Het heeft H.M. de Koningin behaagd daarvoor een koninklijke onderscheiding te verlenen. Dc jubilaris sprak ten slotte een woord van dank tot al degenen, die hem geluk hadden gewenst. In de avonduren hield de jubilaris nog een receptie in Musis Sacrum, waarvan velen gebruik maakten om de heer Van Wieringen te complimenteren en de hand te drukken. TWEE KISTJES SIGAREN GESTOLEN In een kantoor van de N.V. Th. J. L. v. d. Berg aan de Admiraal de Ruyterweg is een inbraak gepleegd. De dieven sloegen een dubbele spiegelruit in van ongeveer 1 x 1 meter _en kropen door de opening naar bin nen. Zij zochten alle bureauladen door, ech ter zonder iets van hun gading te vinden. Uit een aangrenzende kantoorruimte, in ge-, brulk bij de Gulf Oil, ontvreemdden zij twee kistjes sigaren. DINSDAG 29 JANUARI. Irene: 8 uur. wijkgemeente v der N. H., to neel voorsl ell mg. WOENSDAG 30 JANUARI. Musts sacrum; 3 uur Kees Manders cabaret revue. Irene: 8 uur wijk V Nil Gemeente-avond, to neel. Chr, Soc. Bel.: 10.45 uur jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Amstelbron: 8 uur jaarvergadering Ned. Bond van oud-strijders. Aula Sled. Museum: 8.15 uur conservator P. Janssen ..Glimlach van de Mona Lisa". BIOSCOPEN. Passage Theater: Gevecht ski aar! Aanvang: 2 en 8.15 uur; donderdag alleen 2 uur. Monopolc Theater: De bandelozcn. Aanvang 2, 7 en 9 uur. MUSEA. Galerie CCC, Lange Kerkstraat 34: tot 31 1a- nuart, dagelijks van 10—5 uur, zondags van 215 uur. expositie W. L. Bouthoorn. StcdclUk Museum, Hoogstraat 112, Schiedam: „Hiroshima 1945" tentoonstelling. 26 januan tot en met 20 februari, dagelijks van lüS uur, zondags van 2—5 uur. LEESZALEN. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend elke morgen 10—12 uur (behalve maandag, woensdag en vrijdag) iedere middag (behalve maandag) van 2—5 uur; iedere avond (behalve donderdag cn zaterdag) van 7—8.30 uur. Zon dags gesloten. Openbare Leeszaal, Dr. Wibautplein: dinsdag 14—16.30 uur: woensdag 14—16 uur: donderdag 10—12 uur en vrijdag 19—23 uur, Openbare leeszaal en bibliotheek: geopend maandag n.m. 73.30 uur, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.331.30 uur "n van 7—8.30 uur, woensdag en zateidag van 9.304.30 uur. MEDISCHE DIENST. Voor spoedgevallen Apotheek F, H. Backer, Lid in n ast raat 58. Voor aangifte van ongelukken belle men de GG en GD te), 69290. Politie 69333. Alarmnum mer Politie 64.666. Brandweer 69123. 30 Januari Nieuwe Maan Smalle Havenstraat I, Tel. 3229. na 17.20 tot 19.30 uur. Tel. 2959. Redactie tel. 5453. In de Industriepoider heerst grote bedrijvigheid. Met name aan de Mercurius straat, de tweede hoofdstraat van dit complex van klein- en middelgrootindnstrie. Tot aan de 5e Imlustriestraat bestraat, is het VJaardingse aannemersbedrijf Th. Werner en Zn. thans bezig met rioleringswerkzaamheden voor het verlengen van de Mercuriusstraat met een stuk van 150 meter. De sliert rioolbuizen, die op ingraving liggen te wachten, reikt bijna tot aan de Maassluissedijk. Met be gerige, grote happen, graaft een. graafmachine een geul \roor de rioolbuizen. Tevens zal de ae ïndustriestxaat van de Industrieweg tot aan dc taanderij worden doorgetrokken. Het is niets te vroeg, want de bebouwing aan de Mercuriusstraat reikt reeds tot aan de 5e Industriestraat. En dan te weten, dat het nog geen jaar geleden is. dat aan deze Mercuriusstraat het eerste bedrijfspand in gebruik werd genomen. Dat was Font's radiomeubelenfabrïek, die 7 mei 1956 officieel door de burgemeester werd geopend. Thans zijn er tien bedrijven gereed of in aanbouw. (Advertentie) DE ROT.TEROOMSE SCHOUWBURG ROTTERDAMS TONEEL wee na dag 30 |an., 8 uur •D \J& voo «telling van b DE VOLLE WAARHEID thriller van Philip -Macfcle. In afwijking van kunstagenda zaterdag 2 februari, 3 uur zondag 3 februari, 8 uur OP HOOP VAN ZE0EN van Herman Heljemtms. De Katholieke Film Actie gaf gisteravond in Monopole twee voorstellingen van een bijzonder goede film, t.w. Die ielzte Brücke van Helmüth Kautner met als actrice Maria Schell. De film draaiende met de Neder landse titel „Mensen zoals jij cn ik" geeft een .spannende episode uit de strijd tussen Duitse troepen en Joegoslavische partisanen met als hoofdmotief het gewetensconflict van een Duitse vrouwelijke arts. Zij wordt door de partisanen ontvoerd en komt dan tot -de ontdekking dat oojc aan de andere 2ijde van de scheidingslijn mensen leven, ■die haar medische zorg'behoeven. Zij breekt door tot de gedachte dat niet de vaderlands liefde de belangrijkste band is tussen mens en mens, maar het besef dat ons m groter verband de gehele mensheid omvat. De film is bijzonder fraai verzorgd, het spel meeslepend en voortreffelijk. Het Toernooi der Maasgouwen, dat een jaarlijks terugkerend toneelevenement is in Elsloo (L.) was dit jaar in verband met het eerste lustrum van dit toernooi opengesteld voor geheel België en Limburg; voordien was het een jaarlijkse krachtmeting tussen, de beide Lintburgen. Zondag jl. werd het toernooi besloten met een opvoering van „Glazen Speelgoed" door toneelgroep „Cli max" uit Hasselt (B.) buiten mededinging. Hierna was het woord aan dc jury de heren Lou Maas (Ned.) en mr, Raymond Swerts en Jos. Schonkeren (B.) die na veel spanning de volgende uitslag bekend maakte: l Brederode, Schiedam met Kleine kin deren worden groot, 86*4 punt. Regieprijs voor Karei Tubbing, regisseur van Brede rode. Persoonlijke prijs: mevrouw Til GuddeRipperda, 2e prijs. Eervolle vermel ding. mej. Pim Bemmerswaai. Zondag 1 februari komt Brederode alhier inet dit stuk op het toneel. BROMFIETSENDIEE VEROORDEELD De 46-jarige fabrieksarbeider W, R., uit Schiedam, is wegens diefstal van twee bromfietsen te Vlaardingen en Schiedam, tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeeld, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De strijd om de titel kampioen le klas libre van het district Schiedam werd gis teravond praktisch beslist. Het treffen tussen de favorieten Hekman en Van der Maarel werd na een spannend slot door Eppo Hekman in zijn voordeel beslecht. Daarmee teed de Maassluizenaar zijn eer ste nederlaag en is thans alleen Hekman nog in het bezit van de volle winst. Mede door zijn onaantastbaar algemeen moyenne is Eppo Hekman reeds vrijwel zeker van de titel. Opvallend was de prestatie van debu tant Dijkshoorn tegen Kooy. In 28 beurten maakte Dijkshoorn zijn partij uit, waardoor hij een moyenne van 7,14 noteerde met tevens een serie van 40. De Schiedammer Kooy verspeelde deze avond volledig zijn titelkansen. Hij «verloor bovendien van Rie- nus Oostveen. De Maassluizer Van Buuren liet tegen Eikenbroek eindelijk zien, wat hij ln zijn mars heeft Hij noteerde het fraaie moyenne van 7.41 en trok daarmee zijn algemeen moyenne flink omhoog. Van der Maarel herstelde zich van zijn neder laag tegen Hekman door Dijkshoorn kans loos te kloppen. Eppo Hekman begon in de belangrijke partij tegen. Van der Maarel bijzonder sterk. Na 7 beurten had hij reeds 111 caramboles bijeen gescoord, wat een moyenne van bijna 16 betekende. Van der Maarel stond toen op 42, Maar Eppo kreeg met een inzinking te kampen, waardoor Van der Maarel zijn achterstand vrijwel geheel Inliep. Na 10 beurten leidde Hekman met 142—139. Op een poedel liet hij echter een serie van 40 volgen, waardoor hij zijn totaal op 1B2 bracht. Deze serie bleek beslissend. Bij de nastoot kwam Van der Maarel nog 32 aan zijn totaal tekort. Onder grote spanning bouwde hij een serie op, die echter na 18 caramboles werd afgebroken. Rienus Oostveen leidde tegen Kooy na de 14e beurt met 7941. In de volgende beurt Jogde Kooy een serie van 51 op tafel, waardoor hij zijn grote achterstand in een 02—79 voorsprong omzette. Doch Oostveen antwoordde prompt met een serie van 39. waardoor de rollen weer werden omge draaid. Tenslotte maakte Oostveen met ruime voorsprong zijn 200 caramboles vol., Ook in de volgende partij trok Kooy aan het kortste eind. Hij werd het slachtoffer •van een bevlieging van Dijkshoorn, die in ongekende vorm stak in deze partij. Later tegen Van der Maarel bleek Dijkshoorn zijn kruit te zijn verschoten. Eikenbroek kwam tegen Van Buuren veel beter voor de dag dan in zijn voorgaande partijen. Maar hij trof het slecht, dat ook Van Buuren in goede vorm stak. De resultaten waren: 200 25 44 8.— Van der Maarel 186 25 30 7.44 146 32 51 4.56 Oostveen 200 32 39 6.25 Kooy 181 - 2P. 24 6.46 Dijkshoorn 200 28 40 7.14 Dijkshoorn 108 29 11 3.72 Van der Maarel 200 29 35 6.90 Eikenbroek 166 27 39 6.15 Van Buuren 200 27 33 7.41 De huidige stand: Hekman 5 10 1000 121 45 8.26 Van der Maarel 5 8 086 145 39 6.80 Schikhof 4 6 767 115 51 6.67 5 5 927 159 51 5.83 4 4 669 na 41 5.92 Van Buuren 5 4 B98 367 33 5.33 Dijkshoorn 5 2 659 148 40 4.45 Valkestein 3 .1 567 91 56 6.23 Eilcenbroek 4 0 333 103 39 3.77 2fe,: sts> De Rotterdammer Pont, die bi» de opening van zijn bedrijf de vrees uitsprak rilt wel licht wat te groots te hebben opgezet, kampt reeds enige tijd met nijpend ruimtetekort. Met grote vreugde vertelde hij ons gisteren tijdens ons bezoek aan de Industriepolder, dat hij 150 m2 achter zijn fabriek gelegen grond in erfpacht heeft kunnen overnemen van de fa. J. ten Kate, die langs de taanderij zijn nieuwe beschuitfabriek aan het proef draaien is. Daardoor zal de heer Pont zijn bedrijf tot een oppervlakte van 630 m2 kun nen uitbreiden en in de dringende behoefte van magazijnruimte -kunnen voorzien. Bo vendien heeft hij het voornemen boven de uitbreiding een woning te laten bouwen. Het personeel js sedert de opening met 3 man tot 15 man uitgebreid, die dagelijks uit Rotterdam, Delft en Rijswijk moeten ko men en verlangend uitzien naar een wo ning in Vlaardingen; Een probleem, waar over dc heer Pont zich reeds vele maanden het hoofd breekt. De heer Pont, die overi gens de goedmoedigheid zelve is, sprak met ergernis over de vuilnisbelt, waarvoor het opén stuk grond naast zijn bedrijf, bestemd bebouwd te worden met een PTT-gcbouw, wordt misbruikt. Een kwalijk riekende zaak BURGERLIJKE STAND Geboren: Peggy, d. v. W. M. de Jong en F. M. M- Marx; Henriëtte, d. v. J, W. Bos en P. Overgoor; Catharlna A., d. v. C. Holle man en D. Koog je; Henriette A., d. v. R. A. A. Foekens en T. E. de Haan; Annemarie, d. v. J. Mak en M. W. Burger; Claudette J., d. v. J. v. Dongen en M. M. "Wissenburg; Julie H. M., d. v. J. VerhoetC en H. J. P. M. van Schie; Cornelia, d. v. C. de Bruin en C. van Beers; Peter H., z. v. G. v. d. Ree en I, Haase. Overleden: T. v. Zomeren 58 jaar; M. L. Westerholt. 6 maanden; T. J. Heinsbroek 60 jaar; S. Gille 66 jaar, vr. van A, v. d. Most. KORI BALWEDSTRIJDEN HERVA T Voor het eerst sinds 9 december is cr zon-damse Korfbalbond elke dinsdagavond in. de da.g_ j-I. door een tweetal twaalftallen van Schiedamse verenigingen weer in de open lucht gekorfbald. Weers- en terreinomstan- digheden hebben dat na genoemde datum verhinderd. Succes kwam op eigen terrein uit tegen bet Dordfsc ODD, welke ontmoe ting na een prettig verloop door QDO met 3—1 werd gewonnen. Het sehot van de Successors was slecht verzorgd. Het resul taat zou in het tegengestelde gevat anyc- twijfcJd anders zij" uitgevallen. De eerste helft werd afgesloten met een (1I voor sprong voor ODO. Na tic rust vielen de overige doelpunten. B. van Krogten bracht de balans in evenwicht, welk voorbeeld door F, Ruseier werd gevolgd, toen ODO in tweede opstelling tot 1—3 had kunnen uit lopen. Dc bezoekers vonden de korf ten-: slotte het laatst. Schiedam 2 ontving het sterke Ahoy, dat' toet ruime cijfers zegevierde (2—8). Sinds 8 januari neemt Succes deel aan de micro korlb u iweösfcrij de n, die de Rotter-! Energiehal de Rotterdamse Sporthal organiseert. ODI komt in deze wedstrijden uit op woensdagavonden. Dan zwaait de CKB de scepter. Tot dusver is met'wisse lende resultaten gespeeld. Uit de zes ge speelde wedstrijden behaalde Succes vier winstpunten. ODI bracht het tot drie winstpunten uit vier wedstrijden. Microkorfbai, dat in feite „klem-korfbal" betekent, is een uitstekend trainingsspcl voor veldkorfbal, dat tot dusver slechts in enkele plaatsen van het land kon worden gespeeld De Rotterdamse Energiehal leent er zich uitnemend voor. Het zal ons niet verwonderen, als na de proef competities, die er thans worden gespeeld, het volgend winterseizoen competities op grotere schaal zullen volgen. Stillegging van de veld- competities gedurende enkele maanden is dan met denkbeeldig. Schiedam kan dit seizoen helaas nog niet meedoen, omdat de trainingsavond samenvalt met de micro- korfbai-avond. Btf de uitvoering van het .«arcermflrsplnn voor de bebouwde kom onzer gemeente zal het pandje naast de poon i» dc Grofbaan moeten worden afgebroken. Op deze wijze zal een doorbraak tot stand kunnen komen van het Broersveld naar de straten in de binnenstad. De gemeente Schiédam heeft tot dit doel het pandje Grofbaan 87 aange kocht voor een bedrag van f 1150,Hef poortje in de Grofbaan geeft uitzicht op de Lour ons traaf., waar de doorbraak op moet aansluiten. Op enkele woningen na zijn alle huizen vn de Louronstraat reeds eigendom der gemeente. Het ziet er dus naar int, dat hier aan de uitvoering der saneringsplannen, wat Schie dam zelf betreft, weinig in de weg staat v D' Cefa komt op vrijdag en zaterdag a.s. met een historische film over hel Oosten rijkse hofleven van de 18e eeuw, nj. de Cefa-fiim Maria Theresia. De a o^rdic Anonymous, de groep die op zo onr manier overmatig drankgebruik wenst t«* bestrijden, hoopt voortaan elke zaterdag van half vier tot half zes eer. contactmiddag, te houden. Deze zal plaats vinden m de Bejaarden-Sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181, ingang tweede deur. Hier is dus ook gelegenheid voor een per soonlijk gesprek. De contactmiddagen be ginnen op 9 februari a.s. O Tijdens een gemeente-avond van de Evangelisch Lutheice Gemeente in Irene, dinsdag 26 februari, geeft de toneelgroep Lutona het toneelspel „Wat eeuwig leeft" van Wim Dtimont. ONZE VOLLEYBALLERS ZIJN GOED OP DREEF De reserve-zestallen van de Schiedamse Volleybal Club hebben in de afgelopen week mooie resultslen behaald. Dames 2 kwam op voordelige wijze aan beide punten, doordat de tegenpartij niet kwam opdagen. Reglementair wonnen de Schiedamse dames derhalve met 3ft. Heren 2, ditmaal goed op dreef, wist eveneens* twee kostbare punten in de wacht te slepen door in een vlotte partij ZVC 2 met 3—0 te kloppen. Heren 3 kon 't voorbeeld van de reserve- zestallen echter niet volgen en moest in Nationale 2 haar meeidere erkennen. Met 3—0 werd van dit team verloren. Dames I en heren I waren -deze week beiden vrij. Voor de komende dagen staan op het programma: donderdag 31 januari: Hou Stand I—SVC I (dames); DHL 3—SVC 2 (dames); SVC 2—HVC 2 (heren). Zaterdag 2 februari SVC 3Juliana 2 (heren); DRL"11 —SVC I (heren) 9 uur. Alle wedstrijden worden gespeeld m de Energiehal le Rotterdam. AFSCHEID BIJ PRINSES BEATRIX-SCHOOL De ouders van leerlingen van de Prinses Beatrixschool hebben maandagavond in Irene afscheid genomen van het hoofd van deze school, de heer M. Luhrmann, die hier gedurende zeventien jaar van de oprich ting in 1939 af werkzaam is geweest. De heer Luhrmann heeft deze school dus eigen lijk opgebouwd en behoefte gevoeld te blij ven bouwen en niet in te sluimeren op een en dezelfde plaats, vandaar zijn vertrek. Er waren deze avond heel wat sprekers. In de eerste plaats de voorzitter van het schoolbestuur, wethouder Th. J. L. van der» Berg. die een uitspraak van de Franse beeldhouwer Rodin aanhaalde, n.l. ..Arbeid is de hoogste openbaring der Liefde". Hij zei, dat deze woorden zeker van toepassing zijn op het scheidende hoofd. De heer Van den Berg heette voorts de opvolger van de heer Luhrmann. de heer G. Veldhuis uit Rhnon. welkom. Nadat een koortje van leerlingen enkele liedjes had gezongen, nam de heer H. Muys namens de ouders van de leerlingen het woord. Hij roemde de kwaliteiten van het hoofd. Hij boort hem een pick-up met pla- tenwisselaar aan. De platen kwamen van dp zijde van het personeel en verden door dc heer F. J. Klapwijk overhandigd. Voorts spraken nog cole ga H. Go tink. de heer Harpstra namens hel CVO, het hooft! van de Prinses Margrietschool, W. v. d, Jagt en ten slotte het scheidende hoofd zelf, die een overzicht gaf van zijn werkzaam heden hier ter stede en van de ondervonden moeilijkheden, zoals m de oorlogsjaren Nadat het koortie nogmaals was opgetreden sprak ook het nieuwe hoofd, de heer Veld huis, nog enkele woorden Na de pauze brachten leerlingen twee aardige toneelstukjes voor het voetlicht n.l, „Poppenkast" en „Droom van de Boer". I Bedrijvigheid in de Industriepoider. De Mercnriusstraat to relt bijna tot aan de MaassInisFedyk (ach(ergrnd) verlengd. Hier de granfmac.hme aan hei werk met het graven van een sleuf voor de riolering qn een trekpleister voor zwermen vliegen bu zomerdag. We hebben vergeefs gespeurd naar een bordje, waarop: Verboden vuil te storten. Radiomeubelenfabrïek Pont heeft reeds enige lijd buren. In twee van de door Jaap v. d. Zwan gebouwde drie hallen heeft de Schiedammer Ardennen een chemische was- middelenfabnek en is de bouwer zelf ge vestigd. De derde hal wordt volgende week in bedrijf genomen door Snel-Taxi-Peters. Daarnaast prijkt de fraaie fabriek \'an N.V. Internationale ftubberprodukten. Achter deze bedrijven strekt zich de 100 meter lange beschuitfabriek „Het Beschuit je" van de fa. Ten Kato uit. Daarvoor werd in oktober 1955 de eerste paal geslagen. Meer dan een jaar zijn de drie zoons Jan. Joop cn Jaap met een monteur bezig de installatie te monteren. Thans is men zover, dat men vorige week kon beginnen met proefdraaien. We zagen in witte jassen gehulde dames reeds bezig de broze, bruin geel gebakken beschuiten in zakken ts ver- pakken. De beschuiten hadden op weg over de lopende band van deeg tot eindprodukt een afstand van rond 200 meter afgelegd Het hgt in de bedoeling de fabriek officieel te openen op de dag, dat de eigenaar en vader van Jan, Joop en Jaap, zijn 65e ver jaardag viert. Dat is 6 mei 1957. Opening half mei Tussen de beschuitfabriek, de rubberfa briek en het bedrijf voor houtbewerkmgs- machines van. Bram Voogd, iigt nog een perceel grond braak. Daar zal in de loop van dit jaar de heer Van Jeveren een fabriek laten bouwen, waarin een garage bedrijf, een autoplaatwerkerij en een auto spui tin rich ting zal worden ondergebracht. Tegenover dit open stuk terrein, op de hock van de Mercuriusstraat en de le In dustriestraat, verrijst in snel tempo een fabriek voor het butagnsbedrijf van de fa. A, A. Spronkers. Een fabriek met een front breedte van 14 meter en een lengte van 32 meter en met twee bovenwoningen. Reeds in de loop van de volgende week zal garage en magazijn in gebruik worden genomen, terwijl de opening van het gehele complex half mei tegemoet kan worden gezien. De fabriek is een ontwerp van het architecten bureau Nuyt en Heikens en wordt gebouwd door de Kcthelse aannemer A. C. Bouwen*. Beiden hebben aan de Mercuriusstraat meer hooi op hun vork genomen- Zij kregen ook opdracht voor ontwerp en bouw van de terrazzo fabriek van Loren- zini. Een fabriekshal, gelegen aan de 3e In dustriestraat, achter bet voor een PTT- geoouw bestemde braakliggende terrein. Deze fabriekshal heeft een oppervlakte van 400 m2. De bouw hiervan is reeds zover gevorderd, dat de hal over drie weken officieel geopend kan worden. Hier worden traptreden, aanrechten, sierstukken. en douchecellen vervaardigd. Aannemer Bonwens heeft verderop, aan de 5e Tndustriestraat ook in aanbouw ge nomen een fabriekshal voor de carrosserie- fabriek Hoetmer uit Rotterdam. Een hal van 20 bij 26 meter, die over zes weken gereed zal zijn. Bovendien zal aannemer Ba uwen s daar een hal bouwen met een frontbreedte van 23 meter en een diepte van 40 meter, met twee bovenwoningen. Moge lijk wordt deze hal in twee hallen, gesplitst, waarbij zij met de frontzijde aan de Mer curiusstraat komen te liggen. Over tnee weken in bedrijf Tusen de 4e en oe Industriestraat staat een grote hal van 650 m2 gereed om in bedrijf te worden genomen. De hal moet nog geïnstalleerd worden. Over twee weken komt deze hal in bedrijf, maar de officie opening zal nog enkele maanden op zich laten wachten. Hier heeft zich gevestigd de Rotterdammer .Tansen met een chemische wasserij en stomerij. Een bedrijf waar op den duur 40 loi 50 man werk zullen kun nen vinden. Een eenmansbedrijf, dat in 1539 werd opgericht en een grote bloeipe riode beleeft. Op dit complex tussen de 4e en 5e Indus- tne.rtraat komt oostelijk van het bedrijf van de heer Jansen een fabriek, van Nièl- Nikkel, een wetenschappelijk bedrijf op het gebied van galvano-techniek en elektro chemie; westelijk van de chem. wasserij gaat het Schiedamse bouwbedrijf Korsten, vijf hallen bouwen. Twee hiervan verrijzen aan de Mercuriusstraat, ieder met een. op pervlakte van 250 m2 en een bovenwoning, niet achter daze twee hallen drie hallen van iets kleinere afmetingen. In aanbouw Tussen de 3e cn 4e Industriestraat is een machine fabriekje m aanbouw voor de heer "W, Zonneveld, met een oppervlakte van 150 m2. Deze wordt gebouwd door de VJaar dingse aannemer A. v. d. Lugt. De heer Zonneveld, een Vlaardinger, thans als baas werkzaam bij de fa. Boele in Bolnes, z«l zich hierin bezig houden met het reviseren van. motoren. Op dit complex, grenzend aan de 4e Industriestraat, zal Jaap v. d. Zwan vier hallen bouwen, tezamen 40 bij 45 meter. Achter deze hallen zal een grote hal ver rijzen voor de lompenhandelaar Ph. Lok, thans gevestigd aan de Vergulde Hand. Ruim 40 bedrijven Van de oorspronkelijke vestigingen is Smids-Vonk ui» de kleine hal op de hoek van de 3e Industriestraat en de Mercurius straat verdwenen. Daarin, is thans het lood- gietersbednjf van Vermaat gevestigd. N.V. Ni ra aan de Industrieweg no. 13 en De Bruyn N.V. aan de Industrieweg no. 17 heb ben plaats gemaakt voor garagebedrijf Delta. Dit laatste bedrijf heeft bovendien een kleine hal in gebruik aan de 3e Indus triestraat, waar N.V. Rucan .het niet heeft kunnen bolwerken. Al met al telt de Industriepolder thans ruim 40 bedrijven. Hoogstraat 150, agenda; Binnensingel 21, autoped; Mendelssohnpleki 21, autoped; Kuiperstraat 62, glacé; Surinamesingel 49, sjaal; Adr. Pauwstraat 60e, 'loonzakje met inhoud; Merellaan 69, glacé; Sumatrastr. 6, portemonnaie; Van Hogendorplaan 63a, autoped; Lijsterlaan 50, teddybeer, ket tinkje; P. K. Drossaarfcstraat 95, haarnetje; Schied.weg 238, glacé; Emmastr&at 117, muntbiljet; Koppelaar, B. de Bordesplein, kïnderwant; Mendelssohn plein 23d, 4 sleu teltjes; Oreiioplacitsoen 13, sjaal; Bredero- straat 28a, autoped; Trompstraat G, vulpen; Tollenstraat 24, kinderportem.; Van Rie- beeckstraat 42, siaai; Nieuwstraat 8, heren- pantalon; Binnensingel 181, herenportem-; Hoogstraat 97, glacé; Wagnerstraat 25d, boodschappentas: Dahliastraafc 3, vulpen in etui; Wiïhelminastraat 52, houten schepje; politiebureau l glacé, pr. handschoenen, wantje met geld, schrepel, handschoen. Een blijspel komt soms maar moeilijk op gang. Dc schrijver heeft daar wel eens moeite mee en ook het gezelschap speelt deze zwarigheid dan parten. Gisteravond was dat bij de opvoering van Zuidzee Zeep bel van Noel Coward wel heel frappant. De Haagse Comedie had er kennelijk moeite mee het spel op gang te brengen en eerst viel een verloren avond te vrezen. Maar plotseling ging de vaart er in, steels tome- lozer om ten slotte te eindigen in een bril jante climax. Trouwens, was het eigenlijk wel een blij spel? Cynische uitvallen naar links en rechts doorsneden het stuk en gaven het een serieuze ondertoon. De bittere teleur stelling ora de vergane glorie van een ver dwijnend imperium en de armzalige mach teloosheid van wat in opkomst schijnt, heb ben de schrijver geïnspireerd tot een spran kelende dialoog. Dn geest van de Engelse humor hield de lach er in en daarom was het voor velen misschien toch met meer dan een blijspel. De schitterend gespeelde rol van Elisa beth Andersen overstraalde alles. Zij speel de lady Alexandra Shotter, de vrouw van de gouverneur op een Brits Zuidzee-eiland Haar man, die droomt van zelfbeschikking voor de bewoners van Samolo, krijgt hoe langer hoe meer de reactionairen onder de Engelsen en de oorspronkelijke bewoners tegen zich. Maar hij zot door en gaat zovor haar te verzoeken haar onmiskenbare char mes aan te wenden om een van de leiders der reactionairen, Hah Alani. tot andere ;edachten te brengen. Dit zal gebeuren op een partij ter ere van de komsl van de beroemde schrijver, levens jeugdvriend van Alexandra, John Blair-Kcnnedy. Zij be landt bij het vervullen van deze opdracht ten slotte in het holst van de nacht in de eenzaam gelegen strandbungalow van Alani. Zijn avances gaan alle perken te buiten en zjj weet zich slechts te redden door hem een hardhandige tik met ccn fles toe le dienen. Een schandaal dreigt, als dit be kend wordt; de vader van Alani tracht de gouverneur te chanteren, maar alles word! gered door een berouwvolle en edelmoedige Alani. Gijsbert Tersteeg als de gouverneur was niet goed op'dreef in dit stuk. Zijn spel was weinig bezield en hij was bovendien zo slecht te verstaan, dat veel van die pointe verloren ging. Zoals gezegd. Elisabeth An dersen schitterde. Zij beheerste voortdurend het toneel met* haar rijk geschakeerde, gloedvolle spel cn met de brille van flon kerende humor. Voortreffelijk was het tegenspel van de inboorling Alani (Coen Flink). Cees Laseur was de schrijver, wiens uitla tingen voortdurend een verrukkelijk half licht werpen op de meest gecompliceerde si tuaties. Bijzondere vermelding verdient nog Dick van Veen, die de rol van de vader van Alani zo treffend en stijlvol vertolkte. De andere spelers pasten zich bi3 deze kern uitstekend aan. In de knappe regie van Cees Laseur' kregen we een waarde volle voorstelling op deze door de Stichting Culturele Kring georganiseerde avond. G, N. L. Waarschijnlijk herinnert u zich het kleine blonde meisje uit de film „Jcux Interdits" Brigitte Fossey. Deze week kan men in bet Luxor Theater naar expressieve gezichtje en haar ongekunstelde spel bewonderen in de film: „Marcella, een circuskind". Tegen dc achtergrond van het rusteloze circus leven. speelt zich een molo-drama af, waar aan Brigitte als dochtertje van een trapeze werkster een weldadig frisse, maar tevens ontroerende noot geeft. Uit liefde voor baar kind besluit Elsa. de trapezewerkster, haar dochtertje naar een kostschool te sturen. Wanneer Marcella, nadat zij van deze school is weggelopen, een ernstig ongeluk krijgt, sluit haar moeder 'n contract voor 'n uiterst get'aarlijk trapeze-nummer af, om de kos ten van de verpleging van het kind te kun nen dekker, Intussen speelt zich nog een liefdesgeschiedenis achter de circuscouhssen af. Gelukkig heeft regisseur Carlo Borgheslo de kracht van de film niet gezocht in breed- opgezette technicolor elrcustaferelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1957 | | pagina 1