<7 Dubbel drijfjacht: Safari Slechts enkele matches vonden doorgang De raadsagenda voor a.s. vrijdag Exploitatievorm van Kethels openluchtbad Van Duyl vond in Schikhof een sterke tegenstander Twee broers vochten om een meisje Nieuwe museumzaal9 onderwijs en slachthuistarieven Teleurstellend spel van De Dilettant Resultaten van SVC volleybal AT AAR. ANNEEft Uit het politierapport OP HET WITTE DOEK SPEL MET DE DOOD ISTANBUL IN HET MONOPOLE THEATER SPORT IN HET WEEKEINDE Gelijk spel voor SVDPW Verrassingen in vierspelenhamp Gezellige cabaretavond van Kethels WK BAANDAG 18 FEBRUARI 1957 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PAGINA 7 SffivS S£S»« Redactie en hoofdagentschap: Broersvest 3, teL 68091 Zaterdagavond hebben op de Hoogstraat twee broers, da 19-jarige "W. J. W. en de lS-jerige W. P. B. V/H ruzie gekregen om een meisje. Een voorbijganger, de 28-jarige C, L, G.r bemoeide zich met de twist, die nog al hoog opliep. Hij kreeg een opstopper, ■waardoor hij vla de spiegelruit in de win del van een wasmachinemaatschappij be- Jandck, Hij is daarbij gewond aan de linker pols. De jongens zijn beiden door de politie Ingerekend. Toen de heer en mevrouw Van Aken zaterdagmiddag drie uur precies naar buiten kwamen om de auto in ontvangst te nemen, die zij met een slagzin voor de Goed-Zo actie hebben gwonnen, ging er in de Amalia van Sclmstraat. uit de menigte een „hoera' op, waarna het gelukkige echtpaar werd toegesproken door de heer H. den Heyervan de pers- en propagandadienst van de NCRV. Spreker complimenteerde de heer Van Aken mat het behaalde succes en overhandigde hem hierna de sleutels van de auto. „Ik blijf doorgaan" zei de heer Van Aken„en mis schien sta ik polpende week wederom hier om een auto in Gntvangst te nemen," Hij dacht er goed aan te doen onder de omstan ders een collecte voor Goed-Zote houden. Persoonlijk pinff hij mei een geleende pet rond en inderdaad kon ho aan de heer Den Heijer een bedrag van f 43,SO afdragen. Be agenda van de gemeenteraadszitting van vrijdag 22 februari omvat behalve dc reeds genoemde agendapunten een voorstel om 4000 uit te. trekken voor de Inrichting van een benedenzaal in het Stedelijk Ma- eenm als tijdelijke tentoonstellingsruimte ia de linkervleugel. In afwachting van de uitvoering van het bestaande restauratie plan. zal men aldus voor zeker een viertal jaren ruimte hebben voor het permanent kunstbezit van het Museum. De 4000 zullen worden besteed voor het leggen van een vloer van trottoirtegels, het stukadoren van wanden, het schilderen van bet plafond en het dichtmaken en afspan nen van de ramen met board. Behoudens goedkeuring door de raad zal de gemeente overgaan tot onderhandse ver koop nan de Sportvereniging De Bode Zon van een kleedgolegenheid, gelegen op het gemeentelijk sportterrein III aan de Schïfe- damseweg in Kethel tegen de prijs van ƒ500. De bedoeling der vereniging is het gebouwtje te verbouwen en uit te breiden tot kantine. Ten behoeve van de saneringsplannen is door de gemeente aangekocht het pandje Bagijnhof 2, voor een bedrag van ƒ1400. Voorlopig bedraagt de huuropbrengst nog 240 per jaar. Ten behoeve van de ver breding van de Sohi&damse weg worden voortuintjes, eigendom van de heren J. de Hoog en A. A. van Puffelen, aangekocht, resp, 74 en 93 m2, voor 670 en 765. Aangekocht zijn Indertijd de bezittingen van mej. K. Brouwer, w.o. Korte Kerk straat 9. Voor ƒ3100 kan dit pand, dat niet voor de uitvoering der saneringsplannen nodig is, thans worden verkocht aan. de heer D. Kruidenier. B. en W. stellen de raad voor tot deze verkoop te besluiten. De medewerking der gemeente wordt verzocht door de St, Willibrordusstichting t.b.v. de Manaschool voor aanschaffing van nieuwe reken- en hand enarbei üraethode kosten 1.527,50. Het hoofd der Theo Thijs- Bcnschool vraagt ƒ1000 voor de invoering van het vak handenarbeid. De Algemene Scbiedamse Toneelver eniging De Dilettant stond zaterdagavond op de planken van Musis Sacrum met „Het was een leugen" van WJadimir Krausewitch, een shik dai wat het spel van. De Dilettant betreft, niet geheel kon bevredigen. Het zou voor dergelijke verenigingen beter zijn als men de periode van studie tussen twee stukken verlengt, want ook ditmaal waren de Dilettanten niet geheel rolvast, hetgeen toch zeker een eeTSte ver eiste is. Het spel speelt in een kunstschilders- in ilien; deze artiest maakt vervalsingen en wordt dan ook gearresteerd. Toch heeft het stuk nog een aanvaardbaar slot. De sfeer van het krunstschildersmiiiou kon door De Dilettant -moeilijk worden benaderd, terwijl Herman Voorwald, als kunstschiL der, toch. wel een van. de beste spelers was. Ook Kees VoUeman en Maartje Klepke kwamen aardig voor de dag, doch in het algemeen viel de opvoering tegen. De regie berustte bij J. Overgauw. Tn de afgelopen week hebben dc dames zestallen van SVC met minder succes ge speeld dan de herenteams. Dames 1 speelde tegen het toch met al tc sterke DRL-zestal en moest met één punt genoegen nemen. De DRL meisjes wisten door hun enthousiaste spel een 2—2 eindstand te bewerkstelligen. Dames 2, wederom met een aantal inval-' Eters, verloor met 3—0 van Hou Stand 3. Het eerste heren-zestal zette dc over win nxugenreeks onverdroten voort. Dit keer Was Smash het slachtoffer. Het was géén beste wedstrijd, hoewel hier toch twee ploe gen van behoorlijk gehalte in het veld kwa nten, De Schiedammers wonnen met 3—1. Heren 2 won voor de derde achtereenvol gende maal en wel met 31 van EVCH/ Olympia 2. Heren 3 kwam op gemakkelijke wijze aan de twee punten, aangezien de te genpartij de wedstrijd gewonnen gaf. voor de komende dag^n staan op het pro gramma: donderdag EVCH'Qlympia 1—SVC 1 (heren); Wico 2—SVC 2 (dames). Zaterdag SVC 2—Smash 2 (heren); DOS 3—SVC 3 (beren). Maandag SVC 1—St. Paul 1 (da mes). De Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs vraagt medewerking voor de bouw van een kleuterschool, om geving Dwarsstraat. Als tijdelijke voorzie ning wil de gemeente bereids twee lokalen van het schoolgebouw Dwarsstraat voor het doel beschikbaar stellen. Veranderingen bij abattoir Voorgesteld wordt een tariefsverhoging voor het openbaar slachthuis, die het hui dige tekort ad 22.000 zal opvangen en per jaar een 55.000 hogere opbrengst zal op leveren. Het tekort zat bij invoering cp 1 juli a.s. nog dit jaar geheel verdwenen zijn. Verder worden voor 1958 in uitzicht gesteld verbeteringen, welke omvatten: een gekoelde verkoopruimte voor runderen en klein vee, wijzigingen in de varkenshal, een luifel voor het laden van varkens en uit breiding der bestrating, ten.westen.cn noor den van het gebouw, globale kosten 240.000. MAANDAG 18 FEBRUARI, Masis Sacrum; 8 uur St. Vincentius, jubUeum- avond. Café Vlaardlngeröijki 1—5 uur, en Café de Luifel: 8 uur, vierspelenkamp biljarten. Beijersbergcn; a uur, Zakenstudieknng, bij eenkomst. DINSDAG 19 FEBRUARI. Musis Sacrtim: 8 uur, Bond van Oud-Strijders toneelvoorstelling. Irene: a uur, Nat Chr. Geh. Onth, Veren., toneelvoorstel Ung. voiksgeöouw: 8 uur, IvAO, film. Cafc Vlaaraingerdijkt 5 uur en Caié De Luifel: 8 uur, vierspeienkamp biljarten. BIOSCOPEN. Passage Theater: Safari. Aanvang cn 8.15 uur; donderdag alleen 2 uur; zaterdag eu zondag 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. Monopoie Theater: Istanbul. Aanvang 2, 7 en 9 uur; zaterdag en zondag 3. 5, 7 en 9 uur. MEDISCHE DIENST. Op zondag voor spoedgevallen en des avonds Apotheek Evers, Lange Haven 81. Voor spoedgevallen zijn de volgende artsen te raadplegen: W. II. F. Meijer, Swammerdam- slngel 43, tel. 69.696: F. Jungerius, Vondellaan z, tel. 67.355; J. J. c. de Maeijer, B.K.-laan 30, tel. 68.163. Voor aangifte van ongelukken belle men de GG en GD tel. 69290. Politie 69333. Alarmnum mer Politie G466S. Brandweer 69123. 19 Februari Afnemende Maan zon op 7.48 uur, onder 18.01 uur Maan op uur, onder 9.31 uur Een sigarettendief heeft aan boord van de Noorse tanker Aino 33.450 Amerikaanse sigaretten gestolen. Het schip lag bij de Tanker Cleaning. De politie heeft geen aan wijzingen omtrent de dader. Een verkeerszuiltje moest het gisteravond ontgelden in de St. Liduinastraat, toen de 17-jarige A. F. M. S., loodgieter te Rotter dam geen rijbewijs zijn kundigheden eens probeerde achter het stuur van een auto. De politie was er aanstonds bij om de resultaten vast te stellen. De jonge lood gieter was In gezelschap van de 20-jarige leerbewerker V. H.. evenmin in het bezit van een rijbewijs. Zij hadden de auto m Rotterdam gehuurd en hadden na een toer door Rotterdam en Schiedam juist twee meisjes naar huis gebracht, toen het onge luk gebeurde. Een aanrijding veroorzaakte op het Ru bensplein mevrouw W. D. B.—S. uit Vlaar- dingen, die bij het passeren de achterkant raakte van een bestelwagen en vervolgens met haar personenauto tegen een boom op reed. De auto werd zwaar beschadigd. Me vrouw B. kreeg zelf een hoofdwonde, schaafwonden en vermoedelijk een lichte hersenschudding haar zoontje Chr. C. kreeg snijwonden in de bovenlip. Na be handeling in het ziekenhuis te Vlaardingen konden zij naar hun woning terugkeren. Een reu, lange staart, zwartharig, is op gepikt in de v. Leeuwenhoekstraat. De eige naar kan hem terughalen bij de gemeente reiniging. Nu het openluchtbad in Kethel zijn vol tooiing nadert en over enige maanden, in. gebruik kan worden genomen, moet een beslissing worden genomen omtrent de vraag op welke wijze de exploitatie van dit bad op de meest efficiënte wijze zou kunnen geschieden. Blijkens een terzake ingesteld onderzoek doen zich in de prak tijk drie verschillende vormen voor met betrekking tot de exploitatie van een door de gemeente opgericht bad: a. exploitatie door de gemeente zelve; b. exploitatje door een door de gemeente aangestelde beheerder; c. exploitatie door particulieren. Geen van. deze vormen kan echter ge heel voldoen. Tegen gemeentelijke exploi tatie bestaan bezwaren zelfs als deze door tussenkomst van een beheerder zou ge schieden. Het zo noodzakelijke contact met de zwemsport wordt dan gemist, terwijl daarnaast moeilijkheden gevreesd worden met betrekking tot de werving van tijde lijk personeel. Deze bezwaren kunnen ge deeltelijk opgeheven worden door de ex ploitatie aan een particulier {persoon of instelling) over te laten; het is echter de vraag of het verantwoord js een particu lier winst te laten behalen uit een project, waarvoor de gemeente zich zoveel offers getroost heeft in het belang van de volks gezondheid. Om al deze redenen gaat de voorkeur uit naar een tussenvorm en wel naar de oprichting van een gemeentelijke „Stichting Openluchtbaden", welke de ex ploitatie ter hand zal nemen. Deze stich ting, te besturen door vertegenwoordigers uit de raad en uit de burgerij, zal het bad in huur onivangen, waarbij zodanige rege ling zal worden getroffen, dat naar alle waarschijnlijkheid de exploitatie ia engere zin, voor wat de stichting betreft, steeds lonend zal zijn. Dit brengt mede, dat met r.ame rente en afschrijving ten laste van de gemeente zullen komen. Daartegenover zal gewaarborgd worden, dat de overschot- Wanneer voor de oorlog Engelse lords of rijkgeworden Amerikaanse busïness-men behoefte voelden aan een bijzonder opwin dende vorm van ontspanning, gebeurde het vaak, dat zij een safari lieten samenstellen om in Afrika op groot wild te jagen. De schade, die daarbij aan de wildstand werd aangericht, was onnoemelijk. Er kwamen allerlei beperkende bepalingen, maar ook de belast!ngschroef maakte, dat er nog maar weinig Engelsen eert safari lieten samenstel len. Of het moest zijn voor wetenschappe lijke doeleinden, maar dan waren camera's de voornaamste wapenen. In de film „Sa fari" verschijnt echter een Brit in het na oorlogse Afrika, die echt ouderwets op leeuwen wil jagen. Hij krijgt een gids toege wezen, die een rekening heeft te vereffenen met een Mau-Mau leider, want die heeft zijn kind gedood. Het blijkt al spoedig, dat de Brit een eigenzinnig heer is, die niet be paald op eerlijke wijze door het leven gaat. Hij heeft zijn verloofde (Janet Leigh) mee gebracht, die verliefd wordt op de breed geschouderde gida van Amerikaanse origine, voor welke rol de he-man Victor Mature geknipt is. De strijd tegen de Mau-Mau, de jacht op groot wild en de diaat, die de Brit tegen de gids gaat koesteren, zijn alle maal voorwaarden voor veel spanning. Van die voorwaarden heeft regisseur Terence Young goed gebruik gemaakt De opnamen van de Afrikaanse fauna (vooral door Ciné- maScope) wel fraai, maar toch bijna ner gens zo, dat van bijzonder goede observe ring kan worden gesproken. Dat zal echter de opzet wel niet zijn geweest; de actie moest de boventoon voeren en die is er In overvloed Doze week ih hefc Passage Theater. Dit is. een goed gemaakte thriller over een gevangenisdirecteur, die zelf op het verkeerde pad raakt. Bij een ontsnapping van twee gevangenen wordt hij als gijze laar meegenomen; maar de auto, bestuurd door een jonge monteur, die hiertoe ge dwongen wordt, rijdt in een ravijn. De di recteur en de monteur overleven het on geluk, maar de eerste, die het snelst bij bewustzijn komt, vindt honderdduizend dollar aan contanten, die hij begraaft, als appeltje voor de dorst. De monteur wordt gearresteerd en ter dood veroordeeld we gens moord op een motoragent, die hij met opzet zou hebben aangereden. De directeur, die zijn onschuld zou kunnen bewijzen, zwijgt, maar aangespoord door zijn in valide vrouw, zorgt hij er tenslotte voor dat de waarheid aan het licht komt. Abner Biberman tekent voor de regie, die zowel in als buiten de gevangenis zeer verzorgd is; Tom Tully is overtuigend ais de direc teur, Sylvia Sidney ziet men met genoegen nog eens terug in een knap getypeerde rol als zijn invalide echtgenote en John Gavin speelt de monteur. in Monopoie van dinsdag tot vrijdag. Istanbul, of Constantinopel, zoals het vroeger heette, is het toneel van de come back van Errol Flynn, de rijzige voormalige parelduiken en goudzoeker, die op het witte doek al tientallen jaren meer avon turen. beleefd heeft dan hij in een heel mensenleven zou kunnen doormaken. De laatste tijd hoorde of zag men niets meer van hem, maar hier is hij dan nu weer, breed- en languit op het CinemaScope- Echerm van het Monopoie Theater, dat tot dinsdag a.s. de film „Istanbul" vertoont. Flynn, mi 47 jaar, speelt hierin een ex- legerpiloot, die met een eigen transport vliegtuig alles vervoert wat maar van zi5n gading is, dus ook zo af en toe smokkel waar. Op dezelfde dag dat hij in de Turkse havenstad het meisje van zijn dromen ont moet (de Duitse actrice Cornell Borchers), met wie hjj maar meteen trouwplannen maakt, wordt hem een collectie kostbare diamanten in handen gespeeld, van twijfel achtige herkomst. Hij brengt ze ijlings in veiligheid, maar het lot is hem weinig gunstig gezind; wel slaagt hij er in de po gingen van een bende bandieten, om de diamanten in handen te krijgen, te ver ijdelen, maar zijn aanstaande bruid komt om bij een brand en hij wordt het land uit gewezen 2onder zijn kostbaarheden mee te kunnen nemen. Vijf jaar later komt hij terug ora ze op te halen: en daar ontmoet hij in Istanbul zowaar het doodgewaande meisje, dat aan de vlammen ontkwam, waar daarbij zo'n shock opliep, dat zij haar geheugen, is kwijt geraakt. Zij is nu de echtgenote van een Engelse dokter en het kost Flynn wel enige moeite om het ver leden voor haar te laten herleven. Met be hulp van een nieuwe brand slaagt hij bier in en dan is de zaak voor elkaar. Joseph Pevney regisseerde de film behendig en had ook oog voor "het detail, wat blijkt uit de goede bezetting vpjl de bijrollen, waarin John Bentley als een taaie inspecteur. Werner Klemperer als oen komische boef en Nat King Cole met zijn innemende glimlach en twee op zijn typische wijze ge zongen liedjes. Voor de speurders zij ver meld, dat onze landgenoot Roland Varno, die in een grijs verleden Truus van Aaltens tegenspeler was in „Het Meisje met de Blauwe Hoed", ook in de cast vermeld .staat; -frïj hebben hem niet kunnen ont dekken. Voor de bereisde roeien of wie dat vanuit hun leunstoel willen worden, zijn er mooie Cinema Scope-opnamen van Istanbul, BURGERLIJKE STAND Geboren; Johannes C.. z. v. J. C. Vogt en C. H. Acheobach; Monique E« A., d. v. R. Eenenga en M. M. Savenije; Ellen A., d. v. G. Koogje en P. L. Schllperoort; Cornells C. M., z. v. J. W. J. Vollebregt en M. J. Musters; Marinus C., z. v. J. v. Suïjlekom en J. W. Snep; Marcel, z. v. C. Koogje en E. Korb. Overleden: A. van "Rossttm, 73 j., vr. van C. Lissenberg; J. Rosman, 64 j., wed. v. H. v d. Kruit; A. Welierdieck, 3 mnd.; G. F. Heij- berg, 57 j. ten op de exploitatie aan de gemeente ten goede zullen komen, zodra deze het ga rantiefonds tot meer dan 20-000 gulden doen stijgen. In het thans voorgestelde bestuur zou wethouder mr. P. van Boehove optreden als voorzitter; het zou verder bestaan uit acht leden, waarvan vier uit de raad en vier int de burgerij. De huursom wordt gesteld op ƒ5.000 per jaar. De dagelijkse exploitatie- eu onderhoudskosten zijn voor rekening van de Stichting, het onderhoud van opstallen, installaties, terreinen en be plantingen komt voor rekening der ge meente. Ook het afgelopen weekeinde z(jn weer een groot aantal wedstrijden afgelast. De velden voor hei gehele zaterdagmiddag- programma alsmede voor de wedstrijden van dc afdeling Rotterdam van de KNVB werden afgekeurd. Bij dc vierde klassers gingen alle wedstrijden, op één na, door. Slechts dc wedstrijd Hillegersberg—Schie dam werd afgelast, terwijl In de derde klasse de belangrijke ontmoeting tussen Excelsior '20 en De Hollandiaan geen door gang vond. De resultaten van de gespeelde wedstrijden waren lang niet onbevredigend, want van de vier gespeelde matches ein digden er twee in een Schiedamse zege en één in gelijkspel en werd er één verloren. DRZ en DHS wonnen, SVDPW leverde de fraaie prestatie gelyk te spelen tegen BEC en het was Martinit, dat bet ook deze week tegen een team van de eilanden niet kon bolwerken en met 32 het onderspit moest delven tegen Wit Rood Wit in Den Brlelle. SVDPW leverde een krachttoer door het op de tweede plaats staande BEC een ge lijkspel af te dwingen en het had werkelijk niet veel gescheeld 0' onze stadgenoten, wa ren met de volle buit huiswaarts gekomen. Een 22 stand was het resultaat. SVDPW bad voor de rust de wind mee en kwam daardoor sterk in de meerderheid. Mei goede combinaties op technisch be hoorlijk niveau trachtten de Schiedammers een bres in de BEC verdediging te slaan en na tien minuten hadden zij daarmee succes, toen na een goede aanval, waarin de gehele voorhoede betrokken was, C, van der Vlist met een fraai doelpunt afrondde. En SVDPW bleef m de meerderheid. Keer op keer golf den de aanvallen op het vijandelijk doel en tien minuten daarna was het wederom Van der Vlist, die het BEC-doel wist te vinden. Tot de rust waren de Schiedammers ster ker en het was jammer, dat zij kort voor de rust een strafschop misten. In de tweede helft waren dc Delltcnaren iets sterker en reeds spoedig scoorden zij een tegenpunt. een tegenpunt, dat echter uit een vreemde situatie werd gescoord. De linksbuiten van BEC maakte n.l. hands en De partijen van afgelopen week-eind heb ben in de Vlerspelenkamp der biljarters ver schillende verrassingen gebracht. Alle par tijen van zaterdag eindigden in een 82 overwinning. Zo was zaterdag Van Soelen in zUn libre party tegen Ruytenhek ongenaak baar. Hy had zijn 325 caramboles in 24 beur ten büecn, waartegenover Buijtenhek slechts 117 kon plaatsen. Bjj de cadre partij ging Van Soelen aanvankelijk ook met een kleine voorsprong aan de kop, doch moest ten slotte na 28 beurten toch de overwinning aan Buijtenhek laten. Ook in de een- en drie bands partijen heeft Buylenhek de over winning behaald. Hij had van begin af aan een kleine voorsprong, welko hy niet ge wonnen gaf. Tn ongeveer eenzelfde positie als Van Soelen, bevond Scheffers zich in zijn par tijen tegen Ruggenberg. Deze speler verloor alleen de een-bands wedstrijd, toen hij van de benodigde 30 caramboles er slechts 10 bijeen kreeg. Bij de driebanden, behaalde Scheffers slechts 9 van de 20. De gelukkigste won Schikhof heeft zich in zijn partijen tegen Van Duül bijzonder goed geweerd. Drie van de vier partijen bracht hij op zijn naam: al leen de cadre partij gunde hij aan Van Duijl. In de libre partij was Schikhof bijzonder sterk, zodat deze partii voor Van Duijl met een voorgift van 175, fataal werd. De cadre partij was zeer spannend en er kan gezegd worden, dat de gelukkigste, in dit geval Van Duijl, gewonnen heeft. Bij de een-bands partij ging Schikhof sterk van start, zodat na vijf de stand 24—3 was in het voordeel van deze speler. Toch zag Van Duijl nog kans tot op 5 in te lopen. Bij de drie-hands partij liep Van Duül uit en zag het er met een 1017 stand voor Schikhof niet mooi uit. Hij hield echter vol en liep m. De standen werden steeds gunsti ger voor Schikhof, hier volgen zij: 1417, IS17, 16—18, 1619, 17—19, 18—19 en ten slotte 2019. Kör.emann heeft het tegen Stigt Thans al leen bij d: een-bands partij tot een over winning kunnen brengen. De overige drie waren voor Stigt Thans. Zondag heeft Van Duijl zich tegenover Könemann weer van zijn sterkste bant laten zien. Laatstgenoemde kreeg geen kans om ook maar een enkel puntje io de wacht to slepen en moest het volle pond aan Van Duijl laten. De beide Entre Nous spelers Van Soelen en Schikhof moesten eikaars krachten ook meten. Alleen bij de drie-bands partij bleek Schikhof het best op dreef. Hij redde hier mede zijn eer, de overige drie partijen waren voor Van Soelen. Scheffers heeft de volle winst moeten laten aan Stigt Thans. Zowel in de lihre- als cadre partij was deze speler ver in de meerderheid. Bij de een-band en drie-bands partij was het verschil veel kleiner en ver loor Scheffers elk van deze partijen met een verschil van slechts 3 caramboles. De Jonge begon zijn partijen met de libre partij tegen Buijtenhek goed. In 35 beurten had hij zijn 200 caramboles bijeen toen Buijtenhek er nog 8 tekort kwam. Doch hiermede was het met De Jonge aigelope» en maakte Buijtenhek geen foutje meer. De overige drie partijen bracht hij op zijn naam. De uitslagen van de op "zaterdag en zondag gespeelde partijen zijn als volgt; Dc uitslagen C. Ruggenberg- Libre: -P. Scheffers 8—2 Ruggenberg 200 200 27 21 7.40 200 130 27 17 4.81 Cadre: Ruggenberg 150 150 29 22 5.17 Scheffers 130 137 29 24 4.72 Eén band: 20 30 11 5 2.727 Ruggenberg 30 10 11 3 0.909 Driebanden: Ruggenberg 20 20 25 4 0.769 20 9 26 2 0.346 J. H. v. Duyl—L. Schikhof 2—3 Schikhof 200 200 14 57 14-28 v. Duy' 375 223 14 43 13.92 Cadre: v. Duyl 250 250 23 37 10,86 135 23 20 5.86 Eén hand: 30 30 16 11 1.875 25 16 4 1.562 Driebanden: 20 30 4 0.666 19 30 3 0.633 C. Köneman—v. Stigt Thans 2—8 Libre: v. Stigt Thans 200 200 18 52 11.11 375 107 18 27 5.94 Cadre: v. Stigt Thans 150 150 21 33 7.14 Köneman 250 221 21 32 10.52 Eén band: Kóneman 30 30 21 6 1.428 v. Stigt Thans 30 17 21 3 0.8 09 Driebanden: v. Stigt Thans 20 20 32 4 0.625 Koneman 20 14 32 4 0.437 De partijen van zondag: C. Köneman—J. v. Duyl 0—10 Libre: 375 375 19 58 19.72 375 275 19 55 13.52 Cadre: 250 250 17 62 14.70 259 124 17 32 7,29 Eén band: 30 30 15 6 2.C00 30. 7 15 2 0.466 Driebanden: v. Duyl 20 20 28 4 0.714 Köneman 20 16 28 4 0.571 B. L. v. Soelen—L. Schikhof 8—2 Libre: 325 325 18 60 18.05 200 18 rmS.OO Cadre: 225 225 29 42 7.75 150 136 29 28 4.68 Eén band: 30 30 19 6 1.578 30 22 19 9 1.157 Driebanden: Schikhof 20 20 51 4 0.392 20 14 51 2 0.274 P. Scheffers- -R. v. Stigt Thans 0—10 Libre: v. Stigt Thans 200 200 30 51 6.66 200 139 30 22 4.63 Cadre: v. Stigt Thans 150 150 22 64 6,81 150 120 22 20 5.43 Eén band: v. Stigt Thans Scheffers Driebanden: v. Stigt Thans Scheffers 1.428 1.285 0.425 0.361 H. de JongeG. Buytenhek 2—8 De partijen van zaterdag: Libre: G. Buytenhek—B. v. Soelen 8—2 200 200 35 22 5.71 Libre: Buytenhek 275 267 35 49 7.62 325 325 24 44 13.54 Cadre: Buytenhek 275 117 24 29 4.87 Buytenhek 200 200 25 23 8.00 Cadre: 150 100 25 21 4.00 Buytenhek 2GÖ 200 28 44 7J4 Eén band; 225 202 28 35 7.21 Buytenhek 30 30 9 17 3.333 Eén band: 30 2 9 2 Q.222 Buytenhek 30 30 19 9 1.578 Driebanden: 30 24 19 7 1.263 Buytenhek 20 20 37 3 0.540 Driebanden: 20 5 37 3 0.135 Buytenhek 20 20 29 2 0.689 20 16 29 3 0-552 WERKENDE JEUGD WORDT JONGE KRACHT Nadat het tweede bedrijf van de klucht ..Het woelige Nest" zaterdagavond door le den van de toneelgroep van de Werkende Jeugd in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen was opgevoerd, trad een aantal jongelui van de afdeling Schiedam op het podium met een aantal letters voor de borst. Deze letters vormden de woorden Jonge Kracht en dat is dan de naam die de de scheidsrechter wees naar de beruchte stip vanSVDPW. Hoe de zaak precies m elkaar zat was moeilijk te beoordelen, maar in ieder geval kreeg BEC een straf schop toegewezen, welke prompt in een doelpunt werd omgezet. De middenvoor van BEC maakte tien minuten daarna de gelijk maker en toen was het weer SVDPW dat de toon ging aangeven, doch geen kans zag nog een doelpunt aan de score toe te voe gen. In ieder geval was het e?n vooral van SVDPW-zijde heel goed gespeelde wedstrijd. Overwinning voor DRZ DRZ en 's-Gravenzande speelden een slechte wedstrijd, hetgeen voor het meren deel te wijten is aan de slechte gesteldheid van het terrein, waarop de ontmoeting werd gespeeld. DRZ speelde het minst slecht en zegevierde daardoor met 51, wat voor waar een goede prestatie is. De eerste helft was nauwelijks vijf mi nuten oud of Molendijk wist uit een goede combinatie over rechts het eerste doelpunt te scoren. Het spelpeil bleef, ondanks het feit, dat DRZ wel iets sterker was, slecht en mede door de buitenspel val, die de ver dedigers van 's-Gravenzande hadden op gesteld en waar de DRZ'ers steeds weer in liepen. bleef de score voor de rust tot dit ene doelpunt beperkt. In de tweede helft kwam 's-Gravenzande door een goede goal aan de gelijkmaker, doch geen vijf minuten daarna zorgde Wig mans uit een scrimmage voor het tweede Schiadamse doelpunt en kort na dit doel punt was het wederom Wigmans, die het derde doelpunt voor zijn rekening nam Rechtshalf J. Altorf ondernam een solo- rush, omspeelde de gehele 's-Gravenzande verdediging, doelman ïnriuis, en maakte he 41. Kort voor het einde was het tenslott- Molendijk, die de eindstand op 51 bracht Ook voor DHS een zege Dc overwinning van DHS op DDC heef gedurende lange t(jd aan een zjfden draadj- gehangen, niet dat de Schiedammers dt minderen van hun gastheren waren, inte gendeel, maar dc DDC-verdediging toond« zich zo sterk, dat er voor DHS vrijwel geei doorkomen aan was. Door twee doelpunten In de laatste tien minuten van de strijc sleepten de geel-zwarten nog jnist de xegi uit het vuur (21). De DDC-voorhoede was in het geheel niet gevaarlijk, waarschijnlijk Dmdat men het accent op de verdediging had gelegd. DHS kon dus vrij gemakkelijk het middenveld in beslag nemen en bleef zodoende ongeveer de gehele eerste helft in de aanval. Toch kwam het eerste doelpunt van DDC. Er ontstond bij een van de weinige DDC-aan- vallcn een misverstand in de DHS-achter- hoede, waarvan de gasten gretig gebruik maakten om een 10 voorsprong te nemen Na de hervatting bleef DHS voortdurend in de aanval, maar wat men ook probeerde, tot doelpunten kon men niet komen cn naai gelang de speeltijd verstreek, ging het er steeds slechter voor de Schiedammers uit zien. Na 35 minuten spelen kwam echter eindelijk het lang verwachte doelpunt. G van der Wmdt doelpuntte op fraaie wijze uit een voorzet van rechts. DHS ging steeds sterker spelen en het was vier minuten daarna rechtshalf Krommenhoek, die na goed samenspel met Van Bokkom de win nende goal in de touwen werkte. Een voor DHS verdiende zege. MARTINIT moest in Don Brlelle weder om ervaren, dat het tegen een club van di eilanden moeilijk voetballen Is. Met 3—2 werd van WH Rood Wit verloren. De Schiedammers hebben steeds getracht hun technisch op behoorlijk peil staande spel te ontplooien, doch konden zich, gezici het enthousiaste en soms harde spel van WRW niet voldoende inspelen. Na een kwartier nam 1VRW de leiding cn spoedH daarna was de stand reeds 2—0. Toch wis( Koster nog voor rust de achterstand tol 2—1 Ie verkleinen. Na de thee werd het spel harder en na dat eerst WRW uit een strafschop de voor sprong ha tl vergroot, kreeg ook Martinit een strafschop toegewezen, waardoor de stand op 3—2 kwam. In de laatste fase van de strijd kreeg Martinit nog een fraaie kans op de gelijkmaker, maar de toegewezen penalty werd niet benut. De kans op hei kampioenschap is door deze nederlaag her wat kleiner geworden. De voetbalvereniging Kethel WK vier de zaterdagavond in Tivoli het zee-jarig bestaan van <le vereniging met een heel gezellige cabaretavond, ingeleid door voor zitter F. Timmere. Ju zijn openingswoord bracht deze een bloemenhulde aan mevr. D. de Munnik, die in het afgelopen jaar vele werkzaamheden voor de vereniging heeft verricht. De avond zelf werd verzorgd door het Mano-cabaret, een ensemble dat vaak hier ter stede voor het voetlicht treedt. Met zang, muziek cn schets werden de aan wezigen vermaakt. Medewerkenden wa ren de Matruna's, Monti Mario de Napoli- taanse zanger, de Carito's en goochelaar Mophlsto. Na atloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. afdeling Schiedam van Werkende Jeugd in de toekomst zal dragen. Dit is het resul taat van een prijsvraag voor een naam van de Schiedamse afdeling. De winnaar was de heer C. van der Hull, die in pljama voor het voetlicht trad. Hij was n.l. in het geheel niet bekend met zijn. over winning en moest In bet derde bedrijf van het toneelspel in deze kledij voor het voet licht komen. Ook werd na dit tweede bedrijf afscheid genomen van een van de leiders, n.l. Frans Mast, die binnenkort naar Amerika zal ver trekken. Hjj werd toegesproken door de voorzitter van de afdeling Schiedam, de heer H. de Vlaming, die o.a, zei, dat zijn vertrek een groot verlies voor Werkende Jeugd betekent. In zijn openingswoord bad de heer De Vlaming gewezen op het feit, dat juist in Werkende Jeugd de problemen op sociaal politiek terrein met elkaar be sproken kunnen worden. Daarna sprak de propagandist van het CNV, de heer I. Kan del uit Utrecht onder het motto „Spijkers met Koppen". Hij zei o.a., dat juist de spij kers en de draadnagels het gebouw bijeen houden. „Het woelige Nest" is een alleraardigste klucht van C. van der Lïngen en dit spel werd door de leden van de Jonge Kracht met veel vaart voor het voetlicht gebracht. Het is een heel bekend stuk en reeds meer dere malen door Schiedamse toneelvereni gingen opgevoerd. Nochtans moet gezegd worden, dat de tonelisten er deze avond In geslaagd zijn een aanvaardbare voorstel ling te geven en dat dit te meer te waar deren is, als men weet, dat deze toneel groep eigenlijk pas twee jaar bestaat ea tot nu toe alleen maar schetsjes heeft op gevoerd. Het beste spel werd wel gele verd door Wil Louis, Annie van Dijk» Aukje Ktffita, Cor van der Huil en Rien "t Hart. De regie was in handen van A. den Boer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1957 | | pagina 1